• 16.281 nieuwsartikelen
  • 179.835 films
  • 12.374 series
  • 34.298 seizoenen
  • 651.011 acteurs
  • 199.605 gebruikers
  • 9.413.662 stemmen
Avatar
 
banner banner

The Curious Case of Benjamin Button (2008)

Drama / Fantasy | 166 minuten
3,66 4.639 stemmen

Genre: Drama / Fantasy

Speelduur: 166 minuten

Oorsprong: Verenigde Staten

Geregisseerd door: David Fincher

Met onder meer: Brad Pitt, Cate Blanchett en Tilda Swinton

IMDb beoordeling: 7,8 (743.086)

Gesproken taal: Engels

Releasedatum: 29 januari 2009

  • On Demand:

  • Pathé Thuis Bekijk via Pathé Thuis
  • NLZIET Bekijk via NLZIET
  • Netflix Niet beschikbaar op Netflix
  • Videoland Niet beschikbaar op Videoland
  • Prime Video Niet beschikbaar op Prime Video
  • Disney+ Niet beschikbaar op Disney+
  • Google Play Niet beschikbaar op Google Play
  • meJane Niet beschikbaar op meJane

Plot The Curious Case of Benjamin Button

"Life isn't measured in minutes, but in moments."

Terwijl de orkaan Katrina op New Orleans afstormt, ligt de bejaarde Daisy op haar sterfbed. Ze vraagt haar dochter om voor te lezen uit een oud dagboek. Het dagboek vertelt het bijzondere verhaal van Benjamin Button. Benjamin wordt geboren als bejaarde man, en wordt vervolgens met de dag jonger. Halverwege hun levens worden Daisy en Benjamin verliefd. Maar wat zal de toekomst brengen wanneer Benjamin steeds jonger, en Daisy steeds ouder wordt?

logo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm still

Externe links

Volledige cast

Acteurs en actrices

Benjamin Button

Daisy Fuller

Caroline Fuller

Thomas Button

Tizzy Weathers

Captain Mike

Monsieur Gateau

Grandma Fuller

Elizabeth Abbott

Reviews & comments


avatar

Gast

  • berichten
  • stemmen

Let op: In verband met copyright is het op MovieMeter.nl niet toegestaan om de inhoud van externe websites over te nemen, ook niet met bronvermelding. Je mag natuurlijk wel een link naar een externe pagina plaatsen, samen met je eigen beschrijving of eventueel de eerste alinea van de tekst. Je krijgt deze waarschuwing omdat het er op lijkt dat je een lange tekst hebt geplakt in je bericht.

* denotes required fields.

Let op! Je gebruikersnaam is voor iedereen zichtbaar, en kun je later niet meer aanpassen.

* denotes required fields.
zoeken in:
avatar van gebruiker_56935

gebruiker_56935

  • 433 berichten
  • 0 stemmen

Mooie film met een mooi verhaal en goede acteerprestaties. Niet 1 moment verveeld en terwijl veel mensen de film toch langdradig vinden. En de situatie dat hij jonger wordt wordt gewoon weinig op gefocust en gereageerd in de film omdat hij gewoon geen opvallend leven lijdt en zelf in zn eentje veel op pad is. 4 sterren!


avatar van tonniedorrie

tonniedorrie

  • 125 berichten
  • 111 stemmen

wat vond ik dit een langdradige flauwe film , waarin eigenlijk niet veel gebeurde en waar ik totaal geen band voelde met de hoofdrolspelers er zat helemaal geen diepgang in . nee ik vond het een flauwe film daarom van mij 1,5 ster voor de moeite


avatar van loreen

loreen

  • 161 berichten
  • 213 stemmen

super film

ik heb hem gezien giesteren


avatar van The One Ring

The One Ring

  • 29974 berichten
  • 4109 stemmen

Met The Curious Case of Benjamin Button haalde David Fincher een van de meest fascinerende concepten voor een film in huis die in jaren Hollywood bereikt heeft: een man die steeds jonger wordt. Ik kon me niet meteen voorstellen hoe dat er in een film uit kon zien, maar was me wel bewust van de vele mogelijkheden die het concept boden. Helaas heeft Fincher deze mogelijkheden nauwelijks benut en heeft hij er een stiekem toch best standaard Hollywood melodrama van gemaakt.

De stukken met de "oude" Benjamin zijn leuk en intrigerend, hoewel niet groots. Hier wordt nog het meest met het concept gedaan. Maar hoe energieker Benjamin wordt hoe minder interessant de film wordt. Na een tijdje besloop mij het gevoel dat die omgekeerde werking van de tijd niets anders was dan een gimmick om het verhaal ietsje meer kleur te geven en dat gevoel is nooit meer verdwenen. Het werd zelfs op het einde benadrukt door de "jonge" jaren van Benjamin af te raffelen.

Oh, wat had hier veel ingezeten. Ik verwachtte niet meteen een diepfilosofische film, maar wat is de uiteindelijke film toch leeg en verstoken van enige zeggingskracht. De film kabbelt maar voort, duurt een eeuwigheid en lijkt nooit echt tot een punt te komen rond het leeftijdsprobleem van Benjamin Button.

In plaats daarvan wordt de romance belangrijker, maar die vond ik ook niet goed werken. Hierbij had ik hetzelfde probleem als bij Forrest Gump: ik geloofde de relatie niet echt. De vrouwelijke love interest uit beide films is namelijk vrij onsympathiek en gewoon nooit zo aansprekend als de hoofdpersoon zelf. Liefdes op het witte doek werken toch beter als ik het gevoel heb dat beide mensen gelijkwaardig aan elkaar zijn en dat gevoel kreeg ik hier absoluut niet.

Dit had allemaal tot gevolg dat ik bijzonder onaangedaan de zaal verliet. De film heeft praktisch geen enkele emotie op me over weten te brengen. Sommige momenten zou ik zelfs saai noemen (wat deed die hele passage met Tilda Swinton hier nou weer?). Ja, de film heeft zo zijn momenten, waaronder de man die 7 keer door de bliksem getroffen werd (waarom kregen we dit maar 6 keer te zien?), de scène waarin een link van toevalligheden getoond werd (al kennen we dit wel weer van Lola Rennt, maar het blijft fascinerend) en nog wat kleine momenten. Toch kwam de film voor mij nooit helemaal van de grond. Er zit zelfs symboliek in die niet klopt. De kolibrie stond in de film eerst symbool voor die kapitein, maar in de laatste scène ineens voor Benjamin Button? Vreemd.

Ik had al iets opgevangen over dat deze film op Forrest Gump zou lijken, maar ik had niet gedacht dat het zo extreem zou zijn. Ze hadden toch op zijn minst ervoor kunnen zorgen dat beide hoofdpersonen niet hetzelfde accent hadden. Persoonlijk verkies ik Gump boven deze film. Ze hebben beiden voor een groot deel dezelfde zwaktes en sterktes, maar Forrest Gump had tenminste nog veel geslaagde humor, terwijl Benjamin Button opvallend verstoken is van grappen (op de bliksemman na). Er lijkt me toch wel meer humor uit dit concept te persen, niet? Ook zonder het meteen een komedie te laten worden.

Brad Pitt weet overigens prima te overtuigen, al is een Oscarnominatie overdreven. Ik heb hem ook wel beter gezien. Een goed element aan zijn casting is dat Pitt van nature al een tijdsloos gezicht heeft. Het is een gezicht dat gewoon bij alle leeftijden lijkt te passen. Dit kan niet van Blanchett gezegd worden. Haar gezicht lijkt op een bepaalde manier te oud, te volwassen als ze iemand van in de 20 speelt. Ik vond haar sowieso niet sterk gecast, ondanks dat ik het gewoonlijk een geweldige actrice vind. De Oscarnominatie van Taraji P. Henson komt voor mij totaal uit de lucht vallen. Doet ze iets bijzonders?

Tegenvaller dus. Geen oerslechte film, maar ik vraag me af of Fincher zich ooit volledig beseft heeft wat voor een concept hij in zijn handen had. In ieder geval had ik nooit verwacht dat hij zoiets sentimenteels als deze film in zich had.
2,5*


avatar van Al DeNiro

Al DeNiro

  • 1664 berichten
  • 105 stemmen

Boeiende levensverhaal met overtuigende special effects/make up en mooie onderwerpen als het beste van je leven maken en onvoorwaardelijke liefde ondanks leeftydsverschil.

Oscarwaardig!


avatar van namingway24

namingway24

  • 1117 berichten
  • 1403 stemmen

Forrest wie?


avatar van Zinema

Zinema (crew films)

  • 10281 berichten
  • 7331 stemmen

namingway24 schreef:

Forrest wie?

Forrest Ferngully (bekend van de tekenfilm).


avatar van kelama3

kelama3

  • 343 berichten
  • 179 stemmen

Wat een film! ik was zwaar onder de indruk van Brad pitt!

Trouwens, de hele cast was goed hoor! Het is weer eens wat anders deze film.

Ook was ik verbaasd over de grandioze make-up.. wat is dat goed gedaan!

Het verhaal gaat niet vervelen want iedere keer gebeurt er wel weer wat.. onderhoudend dus!

Zelfs voor de drama-haters onder ons is het een aanrader.

And the oscar (beste acteur) goes to: Brad!!!

Van mij krijgt ie 4,5 ster!


avatar van delin

delin

  • 54 berichten
  • 257 stemmen

Ongelofelijk. anembenemend overschatte film. Matig acteerwerk, standaard Hollywoodconcept, de ene cliché na de andere en het verhaal klinkt origineel en interessant, maar iedereen is volgens mij Jack, film uit 1996 met Rob... vergeten, waarin toch een enigszins vergelijkbaar verhaal verteld wordt.

Zonde zonde zonde van 3 uur tijd; die had ik veel beter kunnen besteden.


avatar van Charlie Cheese

Charlie Cheese

  • 223 berichten
  • 1944 stemmen

Mooie film, mooi verhaal, maar hij duurde ZO lang.

Met 1,5 a 2 uur had ik 4* gegeven, nu geef ik 3,5*.


avatar van ILDIB

ILDIB

  • 3069 berichten
  • 2386 stemmen

Neuh, tis zeker geen slechte film. maar het is geen supertop (4, 5 of 5 sterren).

Het blijft een film die veel te oppervlakkig is en geforceerd leifdesverhalen verteld. Haal de visagie weg, en wat houdt je dan nog over? Een vreselijk langdradige buttfilm. Edoch, de interesse en nieuwsgierigheid naar wat next met Benjamin is de goede factor, maar o wat een weinig spannend verhaallijn steeds.

Zinema schreef:

(quote)

Vind je jouw vier sterren dan niet een beetje overdreven?


avatar van s0njaa

s0njaa

  • 225 berichten
  • 580 stemmen

Film duurt inderdaad lang en het verhaal had ook korter gekund maar ik heb me zeer vermaakt evengoed..!

Je blijft nieuwsgierig naar wat er verder gebeurt met Benjamin,,


avatar van Greeneyelady1

Greeneyelady1

  • 406 berichten
  • 0 stemmen

kelama3 schreef:

Wat een film! ik was zwaar onder de indruk van Brad pitt!

Trouwens, de hele cast was goed hoor! Het is weer eens wat anders deze film.

Ook was ik verbaasd over de grandioze make-up.. wat is dat goed gedaan!

Het verhaal gaat niet vervelen want iedere keer gebeurt er wel weer wat.. onderhoudend dus!

Zelfs voor de drama-haters onder ons is het een aanrader.

And the oscar (beste acteur) goes to: Brad!!!

Van mij krijgt ie 4,5 ster!

Je hebt nog niet gestemd.


avatar van kelama3

kelama3

  • 343 berichten
  • 179 stemmen

dat was ik idd vergeten;) thnxx


avatar van T.A.

T.A.

  • 56 berichten
  • 208 stemmen

Mooie film, maar 13 oscarnominaties is wat mij betreft wat overdreven. Ik denk dat de doorgewinterde filmliefhebber dit een goede film vind, maar niet meer dan dat. Jongere kijkers zullen dit hoger waarderen.

Hoe interessant het onderwerp ook was, het verhaal was soms wat langdradig en misschien wel standaard.

Toch geef ik 4*.


avatar van Zinema

Zinema (crew films)

  • 10281 berichten
  • 7331 stemmen

ILDIB schreef:

Neuh, tis zeker geen slechte film. maar het is geen supertop (4, 5 of 5 sterren).

Het blijft een film die veel te oppervlakkig is en geforceerd leifdesverhalen verteld. Haal de visagie weg, en wat houdt je dan nog over? Een vreselijk langdradige buttfilm. Edoch, de interesse en nieuwsgierigheid naar wat next met Benjamin is de goede factor, maar o wat een weinig spannend verhaallijn steeds.

(quote)

Kwam omdat ik alleen 4 sterren geef aan meesterwerken. Maar hey, smaken verschillen, evenals sterren! Grtz


avatar van 88Fabian

88Fabian

  • 1527 berichten
  • 0 stemmen

13 oscar nominaties is opvallend veel,en ja zeker teveel.


avatar van Miss Sway

Miss Sway

  • 322 berichten
  • 0 stemmen

Ik ben het er zeker mee eens dat 13 oscar nominaties echt te veel is, laat staan 1. Maar natuurlijk niet onverwacht als je naar het type film kijkt. Amerikanen smullen van dit soort christelijk correctheid -> "zo moet het zijn" - verhaal.

Ik houd wel van deze levensverhalen in de trant van Forrest Gumb en Big Fish. Maar inderdaad "You love or You hate it", er is eigenlijk geen middenweg.


avatar van 88Fabian

88Fabian

  • 1527 berichten
  • 0 stemmen

Dubbele post.


avatar van lykathea

lykathea

  • 1872 berichten
  • 684 stemmen

De discussie over hoeveelheid oscars is zo nutteloos en lachwekkend. Alsof het aantal bepaald welke films daadwerkelijk de beste zijn. - Als dat zou zo zijn, dat was Enchanted één van de allerbeste films van vorig jaar, met maar liefst 3 oscar nominaties.

Als je gewoon kijkt in welke categorieen de oscars verdeeld zijn, kan je heel moeilijk beweren dat er niet ongeveer 7 al gewoon een given zijn, bij een technisch prachtige film als deze.


avatar van 88Fabian

88Fabian

  • 1527 berichten
  • 0 stemmen

Zo nutteloos vind ik dat niet.het gaat om oscars die mischien beter voor een andere film hadden kunnen zijn.


avatar van lykathea

lykathea

  • 1872 berichten
  • 684 stemmen

Ik zie die discussie hier niet in terug hoor, het ging om 't aantal, en het aantal alleen.


avatar van Miss Sway

Miss Sway

  • 322 berichten
  • 0 stemmen

Ik geloof dat je er zelf een discussie van maakt, ik geef alleen mijn mening...


avatar van MARCUS CORVUS

MARCUS CORVUS

  • 140 berichten
  • 429 stemmen

ik zeg: 'g a a a a a a a a a a a a a a a a a a a a a a p'


avatar van mellajones

mellajones

  • 38 berichten
  • 34 stemmen

nou ben benieuwd hoe hij afloop kwam even kijken hoe lang die duurde maar vind hem echt wel goed..


avatar van hunkydory

hunkydory

  • 168 berichten
  • 0 stemmen

MARCUS CORVUS schreef:

ik zeg: 'g a a a a a a a a a a a a a a a a a a a a a a p'

Neem anders een lekkere kop koffie ...


avatar van Eric Roberts

Eric Roberts

  • 63 berichten
  • 62 stemmen

Gisteren naar deze film geweest in de bios.

En al was de film bij vlagen ietsje langdradig, heb me toch prima vermaakt.

Verhaal is natuurlijk dikke fictie maar prima gespeeld door Brad Pitt en niet te vergeten Taraji P. Henson (moeder van Benjamin) die ook een perfecte rol wegzet.

Persoonlijk stoorde ik me soms ietwat aan de oudere (in bed liggende) Daisy (Cate Blanchet) die als jongere versie een veel betere rol wegzette.

Maar al met al prima film voor een leuk avondje vermaak!

Dus dik verdiende 3,5!


Hij viel me echt tegen.

had er meer van verwacht.


avatar van helleke

helleke

  • 967 berichten
  • 1168 stemmen

Origineel verhaal.

Het moet inderdaad raar zijn om uw leven omgekeerd te leven.

Verveelde me zeker niet ondanks de lange speelduur maar ik ben wel verbaasd dat de film zoveel oscarnominaties in de wacht heeft gesleept.

De acteerprestaties waren in orde zonder meer.

3 sterren.


avatar van Brooklyn

Brooklyn

  • 1144 berichten
  • 1402 stemmen

Fincher's oscardrama

Het viel me toch allemaal wat tegen. De film is vrij goed maar ik kreeg overal het idee dat er meer uit te halen viel.

Grootste probleem is dat het moeilijk is voor me om een binding te krijgen met Benjamin. We krijgen uiteindelijk niet echt veel over zijn karakter te weten. Het is een lieve goede man met het hart op de goede plek, maar echt uitgediept wordt hij nergens. Het is natuurlijk de vraag of een dergelijk sprookjesachtig geheel dat nodig heeft, als drama schreeuwde zijn personage om meer body. Pitt heeft ook niet het talent om veel te laten gebeuren zonder dat hij wat hoeft te zeggen. Hij is geen slecht acteur, maar heeft nooit kunnen laten zien dat hij echt diepe rollen aankan.

Het script is niet heel goed geschreven. Alles gebeurt stapsgewijs waardoor verrassing onbreekt. Naast de gimmick van het 'jonger worden' is het een vrij standaard (biografisch) drama die erg zijn best doet 'mooi' te zijn. Thema's als 'de dood' en 'de tijd' worden vrij oppervlakkig uitgewerkt, had gehoopt een wat filosofischer geheel te zien. Teruggaan naar het heden (met het ouder geworden personage van Cate Blanchett en haar dochter) om het verhaal te vertellen haalde me ook te vaak uit de film.

Ondanks dat het tegenviel waren er genoeg pluspunten. Met de sfeer zat het wel goed, Fincher schiet het geheel weer prachtig en ik heb me bij de lange speelduur geen moment verveeld. Ook genoten van de vrouwelijke rollen, vaak is het omgekeerd namelijk

Het lijkt een wat negatief stuk al met al en zo slecht was het niet. Misschien waren mijn verwachtingen te hoog maar ik kreeg het gevoel dat er meer uit te halen was.

3,5