Genre: Komedie / Drama
Speelduur: 109 minuten
Oorsprong:
Verenigde Staten
Geregisseerd door: David Frankel
Met onder meer: Meryl Streep, Anne Hathaway en Stanley Tucci
IMDb beoordeling:
7,0 (523.028)
Gesproken taal: Engels en Frans
Releasedatum: 12 oktober 2006
On Demand:
Bekijk via Pathé Thuis
Bekijk via Videoland
Bekijk via meJane
Niet beschikbaar op Netflix
Niet beschikbaar op Prime Video
Niet beschikbaar op Disney+
Niet beschikbaar op Google Play
Plot The Devil Wears Prada
"Meet Andy Sachs. A million girls would kill to have her job. She's not one of them."
Andrea verhuist van een klein dorpje naar New York waar ze een baan versiert bij één van de grootste modebladen. Ze wordt de assistente van de hoofdredactrice Miranda Priestley. Het werken voor de grillige Miranda blijkt echter onvoorstelbaar lastig.
Externe links
Acteurs en actrices
Andy Sachs
Miranda Priestly
Emily
Nigel
Christian Thompson
Nate
Lily
Doug
James Holt
Richard Sachs
Reviews & comments
Laurietje
-
- 13 berichten
- 185 stemmen
Deze film was gwn door en door slecht! k heb het boek gelezen en dat was zoveel beter, dus mensen die het boek nog niet gelezen hebben maar de film wel gezien hebben raad ik aan om het boek een keer te lezen! K had dr echt wel meer vn verwacht
1,5*
Dianaa`
-
- 220 berichten
- 191 stemmen
Super goeie film! 'T is ook 1 van m'n favoriete films. Zelf heb ik het boek niet gelezen, maar de film is erg leuk. Ik ben helemaal dol op mode & alle dure merken, dus ik ging gelijk naar de bios. Daarna heb ik hem nog paar keer gezien en hij blijft leuk! Anna Hathaway en Meryl Streep acteerden goed. 
5,0
Olivia
-
- 262 berichten
- 141 stemmen
Normaal ga ik nooit zo voor de meidenfilms.
Deze heb ik dan ook niet gekocht (wij kopen altijd ex-rentals, 3 voor zoveel euro, dan hebben we altijd een voorraadje), maar gewoon gehuurd, en hij is me zeker niet tegengevallen.
Weinig tot geen drama, moralisme, geen slappe humor en ook geen Hollywood einde. The devil blijft helemaal haarzelf.
Dat vond ik zo aardig aan deze film. Je denkt dat Andrea/Andy en haar bazin uiteindelijk goed met elkaar overweg zullen gaan. Dat Streep sympathie zal krijgen voor Andy, maar ook al is dat zo, dan laat ze dat niet overduidelijk merken. Er is maar een moment dat je even de zwakte ziet, maar ze blijft de bitch. Bij het einde zegt ze tegen de redacteur van Andy's nieuwe baan: `Andrea is mijn grootste teleurstelling van alle assistentes, maar je bent gek als je haar niet aanneemt`
Het acteerwerk van Streep vind ik gewoon heel sterk, ook Hathaway viel me hartstikke mee. Kende haar alleen van The Princes Diaries, en dat is echt zo'n film die ik nooit zou gaan kijken.
Het verhaal zelf vind ik in het begin wel erg oppervlakkig, maar de humor is wel lekker scherp.
Een tv-serie als Ugly Betty is duidelijk op deze film gebasseerd, maar het verschil is dat Betty zichzelf blijft, en Andy zich aanpast door mooie kleertjes te dragen en sloofje uithangt.
Met Betty heb je dan weer een beetje medelijden, want een hippe dame zal ze nooit worden. Ze wíl ook graag zichzelf blijven, ook al denk je dat het als kijker beter is dat ze zich een beetje aanpast. Dan word het toch een stuk makkelijker op kantoor?
Dat vind ik dus wel een beetje jammer aan The Devil Wears Prada, maar uiteindelijk komt de boodschap (zoals iemand hier boven tussen spoiler tags beschrijft) toch wel over.
Het prettige is wel dat het er niet zo dik bovenop ligt en dat maakte deze film leuker dan ik had gedacht.
Vera
-
- 203 berichten
- 115 stemmen
Mager filmpje...mager verhaaltje. Had van mij iets enthousiaster gemogen!
Wel vermakelijk, maar wordt na verloop van de film gewoon beetje saai.
Plus punt van is weer dat de muziek in deze film goed uitgekozen is. Dat maakte deze film gewoon een beetje oke!
Normaal ben ik niet echt een Madonna fan, maar in deze film paste het perfect!
Nou goed..een 2.5* 
Tarkus
-
- 6409 berichten
- 5315 stemmen
Bijzonder leuke komedie.
Meryl Streep bewijst hier dat ze zeker nog tot de beste actrices van Hollywood behoort, en is zonder twijfel subliem in deze film.
Ook bijzonder goed is Anne Hathaway die me wel een beetje deed denken aan de jonge JUlia Roberts uit 'Pretty Woman', maar er zeker niet voor moet onderdoen kwa acteertalent.
En natuurlijk behoort ook Stanley Tucci in een komedie als dit, Tucci is altijd leuk in een bijrol.
Het is tevens een leuk scenario met een mooi einde, en niet te vergeten, ook de soundtrack is uitstekend.
En om het verhaal af te maken, een prachtig leuke familiefilm.
orbit
-
- 12092 berichten
- 0 stemmen
Erg vermakelijke film, glansrol voor Streep weer! Ondanks dat ik geen zak met mode heb, toch erg leuk en indenkbaar. Vooral zo'n baas-werknemer relatie 
Cutiepie
-
- 78 berichten
- 71 stemmen
Wel aardig en ik kon hem wel waarderen, maar ik had er meer van verwacht.
3*
JoopE
-
- 27 berichten
- 65 stemmen
Film over een setting dit niet vaak aan bod komt. Goeie acteerprestaties van zowel Streep, Hathaway, Tucci en Blunt. (Ook in die volgorde.) Simon Baker irriteerde me wel behoorlijk, die hoef ik echt nooit weer te zien in een film. Jammer ook dat Andy zich toch door hem laat verleiden.
Al met al een aardige film maar ook weer niet super. Daarom:
3 *
B100
-
- 40 berichten
- 0 stemmen
Een vermakelijke film voor als er niets is op tv.
Meer kan ik niet overzeggen. Het is absoluut géén hilarische film, zoals er op de cover stond!!!
2 sterren
nadja
-
- 86 berichten
- 5306 stemmen
Als best wel stiekeme fan van Meryll Streep toch maar even een blik geworpen op deze matig bekritiseerde rolprent..Oooj, wat een vergissing, ik probeerde al snel alleen maar door te skippen naar de scenes met La Streep, maar zij zat tijdens deze film ook niet al te prettig in haar vel...Voor de meesten die deze film gezien hebben was t waarschijnlijk een niet onaardige vorm van escapisme, voor mij voelde het aan als een dwangbuis waar uit ik me gelukkig snel kon bevrijden
2 sterren
NarcissusBladsp.
-
- 1630 berichten
- 600 stemmen
Hoewel de film gemaakt is volgens de Hollywoodstandaards (over smaak gesproken
) is het een boeiende film. Teneerste is daar de -door de wolgeverfde- actrice Meryll Streep. Alleen door haar is deze film al de moeite van het kijken waard. Zij speelt de Modekoningin met een fenomenale touch. Maar haar 'lakeien' zijn ook interessant. Haar smaak, d.w.z keuzes, is bevel en de rest moet daar maar naar handelen of haar weten te vlijen in haar 'creatief proces'....en dat alles om je positie te bewaren of om hoger op te komen. De film draait om macht en invloedsferen in de New Yorkse modewereld. En dit alles krijgen we te zien vanuit het standpunt van een nieuwe assistent.
De assistent, Hathaway dus, moet zich veel vernederingen laten welgevallen om bij de Koningin in het gevlij te komen. Het intrigerende aan haar rol is haar dubbele gevoel dat zij heeft: de mooie kleren die bij haar uiterlijk passen lijken haar bijna in te pakken, ondanks de soms onmogelijke eisen (?) van de Modekoningin....
Op het eind kreeg ik zelfs ook een beetje zwak voor de Modekoningin: het (lege?) machtspel weet ze behendig te spelen en ze is gedsciplineerd.....en dus hard voor zichzelf...de film neemt de Modekoningin misschien wel totaal 'op de hak' maar iets van respect is er wel.
Ironie: het vriendje van 'Hathaway' zoekt zijn crarriere in een wereld waar ook de 'terreur van de smaak' heerst......
Mooie degelijke film! Een hele vette 4*!
JohnWilliams
-
- 7504 berichten
- 1006 stemmen
Deze film vond ik wel wat hebben, prachtige Cast en vooral die achterliggende gedachte vond ik zo goed aan de film. Wat mij betreft 4,5*!
B100!
-
- 93 berichten
- 0 stemmen
Deze film vond ik wel wat hebben, prachtige Cast en vooral die achterliggende gedachte vond ik zo goed aan de film. Wat mij betreft 4,5*!
Welke achterliggende gedachte bedoel je?
JohnWilliams
-
- 7504 berichten
- 1006 stemmen
Nou dat die vrouw (Miranda) toch veel om haar slaafje geeft.
Die scene op het laatst met die auto bijv... Anne zwaait naar Miranda maar die zwaait niet terug dan lacht ze in haar zelf in de auto en word ze daarna weer bitcherig en zegt tegen de chauffeur dat hij moet rijden.....dat vind ik nou echt schitterend!
tiiim
-
- 46 berichten
- 623 stemmen
Leuk hoe deze film direct afgeleid lijkt te zijn van Ugly Betty, behalve dan dat Andrea haar kledingstijl wel veranderd.
Het verhaal is niet allersterkst, maar dat doet niet onder voor de geweldige acteerprestaties van de dames Streep en Hathaway. Heerlijk hoe Streep de bitch uithangt in de hele film.
Vanwege het gebruik van heerlijke muziek, de goede acteerprestaties, de diversiteit aan mode (belangrijk voor mij) en het algehele plaatje, krijgt deze film (ondanks het magere verhaal) toch een 4 van deze kant.
B100!
-
- 93 berichten
- 0 stemmen
Nou dat die vrouw (Miranda) toch veel om haar slaafje geeft.
Die scene op het laatst met die auto bijv... Anne zwaait naar Miranda maar die zwaait niet terug dan lacht ze in haar zelf in de auto en word ze daarna weer bitcherig en zegt tegen de chauffeur dat hij moet rijden.....dat vind ik nou echt schitterend!
Ok begrijp wat je bedoeld! Maar of dat nou zo schitterend is... maargoed ieder zijn eigen mening toch?!
familie Tak
-
- 1 berichten
- 0 stemmen
Wij vonden deze film wel aardig. Had er meer van verwacht, het verhaaltje is dun.
Streep was prima, Hathaway ook.
Verder was de muziek van Madonna en anderen goed gekozen.
Daarom 3*
JohnWilliams
-
- 7504 berichten
- 1006 stemmen
Theodore Shapiro maakte een Suite voor deze film, die vond ik ook weer mooi...
@B100:
Ieder z'n mening inderdaad... 
Patat
-
- 319 berichten
- 0 stemmen
Zeer luchtige komedie met Meryl Streep als onweerstaanbare zakenvrouw Miranda Priestley. Dit gegeven en de trailer waren erg veelbelovend, maar de film zelf is een erg middelmatig drama/komedie.
De film is met uitzondering van een aantal subtiele zinnetjes amper grappig en concentreet zich helemaal op Andy die zich naar boven probeert te werken in het modieuze bedrijf van Miranda. Het is leuk om te zien hoe de sullige Andy uitgroeit tot een carrierevrouw en hoe haar leven op zijn kop komt te staan. Verder heeft de film eigenlijk niet veel te bieden.
Alhoewel het me al duidelijk was dat dit zo'n pure vrouwenkomedie is (wat ik niet persé slecht vind), was hij met al zijn modieuze talk iets te veel op vrouwen gericht. De humor was te weinig aanwezig en het verhaal te mager om echt bij te blijven. Leuk om te zien als je niets beter hebt te zien op TV.
Matchostomos
-
- 4171 berichten
- 535 stemmen
Ergens in 'The Devil Wears Prada' huisde er ongetwijfeld een scherpe en rake observatie over de modewereld en zijn eeuwige pretenties, maar in wezen is dit niet meer dan een brave chick flick, bereidt met een weerzinwekkend moraallesje en ontbeend van elke mogelijke poging tot humor. De verfijnde prestatie van La Streep als de ijzige Mirande Priestley is dan ook het enige waar 'The Devil Wears Prada' positief uitvalt. Al vindt men het blijkbaar nodig om het 'beeld' van haar personage alsnog de das om te doen, dit ten voordele van de les in de leer van goed en kwaad.
1*
Evaristo
-
- 23 berichten
- 0 stemmen
Zeer mager verhaal. En die “geweldige acteerprestatie” van Streep waar sommige het over hebben is ver te zoeken. Ze heeft amper tekst, haar hele personage draait om zuur kijken en 2 woorden… that’s all. Op het eind van de film lijkt het of ze een wanhopige poging hebben gedaan de rol van Miranda nog wat diepgang te geven, door er een dreigende scheiding door te gooien.
Vandernagel
-
- 404 berichten
- 0 stemmen
Zo nu en dan een lichte lunch ipv een zwaar diner doet wonderen voor het lichaam. En toen ik dit op het menu zag, dacht ik waarom niet.
En ik moet toegeven... het viel mij reuze mee. Er viel weinig negatiefs op deze simpele zoetsappige fruitsalade aan te merken. De kleuren, textuur, opmaak, allemaal prima in orde. Al had ik Sigourney Weaver beter gevonden dan Meryl Streep. Het zou dat extra sting aan het gerecht hebben toegevoegd.
Heel even, halverwege de maaltijd, kreeg ik het gevoel dat het mij toch zwaar op de maag zou vallen. Maar de chef-kok bleek zijn vak toch te verstaan en dat moment ging over.
Eigenlijk zouden meer mensen hun eetpatroon moeten variëren en die zware drie sterren schotel moeten laten liggen.
3,5 sterren
MiekieMow
-
- 224 berichten
- 308 stemmen
Zonder Streep 0* onafgerond, En dan nog, kwam ook die niet naar voren als de moordactrice zoals we haar kennen. Het is niet een film die je verwacht te zien als je haar naam op de voorkant ziet staan. Heel oppervlakkig. Het was veel leuker geweest ook als Andrea Miranda meer zou beinvloeden gedurende de film.
helleke
-
- 967 berichten
- 1168 stemmen
Geen slechte film maar Hathaway zag er geenzins uit als het dikke lelijke eendje waar ze in het begin moest voor doorgaan.
Anders wel een vermakelijk filmke.
Streep zet hier wel een goeie rol neer van een bitchige bazin.
3 sterren.
rolexa
-
- 28 berichten
- 31 stemmen
Wel vermakelijk, maar niet meer dan dat.
Een film die je na 5 minuten alweer bent vergeten en leuk is voor een avond dat je toch niks anders te doen hebt.
AGoos
-
- 259 berichten
- 9100 stemmen
ach meryl streep was zeker niet slecht...zelfs wel grappig...maar een oscarnominatie-waardige rol was het toch echt niet hoor...ik vond vooral stanley tucci erg grappig en ook die emily blunt was wel lollig...ik heb me wel vermaakt...
rokkenjager
-
- 2863 berichten
- 1702 stemmen
Een twee uur vermakelijke film met een glansrol voor Meryl Streep en Anne Hathaway. Mijn zus zit ook in mode industrie dus ook weer en leuke reden om de film te bekijken, heb me eigenlijk niet verveelt. Een geslaagde film.
3 en half sterren
HPayne
-
- 7 berichten
- 9 stemmen
tja niet mijn type film, maar desondanks werd er redelijk in geacteerd. De film werd beter naar het einde toe, maar nooit echt top.
2,5 ster voor deze vrouwenfilm
Gerelateerd nieuws

'The Devil Wears Prada 2' krijgt eerste teaser: 'Niet te geloven'

Kijkcijferknallers op Videoland: bekijk hier de volledige Top 10

Anne Hathaway duikt op in setbeelden van 'The Devil Wears Prada 2'

Vervolg op 'The Devil Wears Prada' in vroeg stadium van ontwikkeling
Bekijk ook

The Notebook
Drama / Romantiek, 2004
1.261 reacties

Anne of Green Gables
Familie / Drama, 1985
4 reacties

Black Swan
Horror / Drama, 2010
2.113 reacties

The Help
Drama, 2011
273 reacties

My Sister's Keeper
Drama, 2009
402 reacties

The Perks of Being a Wallflower
Drama / Romantiek, 2012
299 reacties
Gerelateerde tags
parijs, frankrijknew york cityjournalistgebaseerd op boekjournalistiekfashion journal assistantjob entrant job intervieweditor-in-chiefmodefashion magazine bulliedcity lifefashion industry
Nieuwsbrief MovieMeter
Het laatste film- en serienieuws per e-mail ontvangen?
Populaire toplijsten
- Top 250 beste films aller tijden
- Top 250 beste sciencefiction films aller tijden
- Top 250 beste thriller films aller tijden
- Top 250 beste familie films aller tijden
- Top 250 beste actie films aller tijden
- Top 100 beste films van de laatste jaren
- Top 100 beste films op Netflix
- Top 100 beste films op Disney+
- Top 100 beste films op Pathé Thuis
- Top 50 beste films uit 2020
- Top 50 beste films uit 2018
- Top 50 beste films uit 2019
- Top 25 beste films in het Nederlands
Corporate & Media
Realtimes Network
Innovatieweg 20C
7007 CD, Doetinchem, Netherlands
+31(315)-764002
Over MovieMeter
MovieMeter is hét platform voor liefhebbers van films en series. Met tienduizenden titels, die dagelijkse worden aangevuld door onze community, vind je bij ons altijd de film, serie of documentaire die je zoekt. Of je jouw content nou graag op televisie, in de bioscoop of via een streamingsdienst bekijkt, bij MovieMeter navigeer je in enkele klikken naar hetgeen dat voldoet aan jouw wensen.
MovieMeter is echter meer dan een databank voor films en series. Je bent bij ons tevens aan het juiste adres voor het laatste filmnieuws, recensies en informatie over jouw favoriete acteur. Daarnaast vind je bij ons de meest recente toplijsten, zodat je altijd weet wat er populair is op Netflix, in de bioscoop of op televisie. Zelf je steentje bijdragen aan het unieke platform van MovieMeter? Sluit je dan vrijblijvend aan bij onze community.








