Genre: Actie / Thriller
Speelduur: 92 minuten / 99 minuten (extended version)
Alternatieve titels: John Rambo / Rambo IV
Oorsprong:
Verenigde Staten / Duitsland
Geregisseerd door: Sylvester Stallone
Met onder meer: Sylvester Stallone, Julie Benz en Matthew Marsden
IMDb beoordeling:
7,0 (255.353)
Gesproken taal: Engels
Releasedatum: 21 februari 2008
On Demand:
Bekijk via Pathé Thuis
Bekijk via Videoland
Bekijk via meJane
Niet beschikbaar op Netflix
Niet beschikbaar op Prime Video
Niet beschikbaar op Disney+
Niet beschikbaar op Google Play
Plot Rambo
"Live for nothing, or die for something."
Vietnam-veteraan John Rambo leeft al geruime tijd in een afgezonderde levensstijl in Bangkok. Op een dag wordt hij ingehuurd door een groep christelijke zendelingen om hen per boot te vervoeren naar Birma. Niet veel later wordt het dorp waar de zendelingen hun humanitaire missie uitvoeren aangevallen. Dit komt Rambo te weten als hij door diezelfde christelijke beweging wordt ingehuurd om een groep huurlingen te brengen naar het punt waar hij ze heeft achtergelaten in Birma. Samen met het team gaat hij op zoek naar de vermiste zendelingen.
Externe links
- Zoek naar deze film op dvd/blu-ray op Amazon
- IMDb (7,0 / 255353)
- Trailer (YouTube)
- Rambo (MusicMeter)
- Pathé Thuis: vanaf € 5,99 / huur € 2,99
- Kijk op Videoland
- Kijk op meJane
Social Media
Acteurs en actrices
John Rambo
Sarah
School Boy
Lewis
Diaz
En-Joo
Reese
Tint
Michael Burnett
Jeff
Video's en trailers
Reviews & comments
yeyo
-
- 6352 berichten
- 4617 stemmen
Op een of andere manier deed het mij gewoon niks. Als kind was ik fan van Rambo, zat ik direkt mee in de film en kon ik gewoon genieten van de films. Voor mij heeft deze film gewoon die nostalgie niet kunnen terughalen. Zal hem binnenkort nog wel is terug herbekijken
.
Snap ergens wel wat je bedoelt, ik miste ook de sfeer en de charme van de oudere films. (om maar te zwijgen van wijlen Richard Crenna!)
Lexcoaster
-
- 1268 berichten
- 1222 stemmen
Ja maar dat rambo een half leger uitroeit heeft niks met het verhaal te maken. Hij is rambo, met een M60 kan hij alles. Dat is wat hij doet toch?
Dat heeft juist wel met het verhaal te maken. Het verhaal is: ergens op de wereld is er ongein en Rambo saves the day. 
AchmedATM
-
- 1507 berichten
- 0 stemmen
Dat heeft juist wel met het verhaal te maken. Het verhaal is: ergens op de wereld is er ongein en Rambo saves the day.
Kan ook, ik bekijk het van een andere kant; de chaos in burma.
JTV-kijker
-
- 1066 berichten
- 2017 stemmen
Bedoel je de genocide in Burma, want dat gebeurt in het echt. Of het feit dat een groep christenen daarheen gaat om de problemen op te lossen met Bijbels want dat gebeurt (en faalt) ook in het echt.
Ja, dat is waar, dat heb ik direct na de film nog opgezocht, maar ik bedoel gewoon dit: Rambo zit midden in de wildernis van Thailand, gaat naar Myanmar met wat tegenzin, maar besluit uiteindelijk om toch met wat huurmoordenaars om wat Aziaten om te knallen.
Het is moeilijk uit te leggen, maar ik vind het gewoon gek. Ergens in de middle of nowhere zijn er problemen en oorlogen en Rambo gaat lekken meeknallen, dat slaat nergens op. Dit is ook trouwens m'n eerste Rambo ervaring, ik weet de voorgeschiedenis natuurlijk ook niet
Reinbo
-
- 70660 berichten
- 0 stemmen
Rambo bevrijdt mensen uit gevangenschap. Tenminste in de laatste drie films.
JacoBaco
-
- 10573 berichten
- 2405 stemmen
Sly Stallone is aardig afgetraind, dus dat die blote bast mag wel weer tevoorschijn komen in Rambo 5. Alleen 1 probleem, onze grote vriend heeft ineens 2 enorme tatoeages op zijn schouders laten zetten. In Rambo 4 heeft hij ook de hele film een shirt aan he?
http://ursispaltenstein.ch/blog/images/uploads_img/mike_devries_tattoos_2.jpg
AchmedATM
-
- 1507 berichten
- 0 stemmen
Ja, dat is waar, dat heb ik direct na de film nog opgezocht, maar ik bedoel gewoon dit: Rambo zit midden in de wildernis van Thailand, gaat naar Myanmar met wat tegenzin, maar besluit uiteindelijk om toch met wat huurmoordenaars om wat Aziaten om te knallen.
Het is moeilijk uit te leggen, maar ik vind het gewoon gek. Ergens in de middle of nowhere zijn er problemen en oorlogen en Rambo gaat lekken meeknallen, dat slaat nergens op. Dit is ook trouwens m'n eerste Rambo ervaring, ik weet de voorgeschiedenis natuurlijk ook niet
Ja, ik begrijpt wat je bedoelt, maar ik denk dat je dan toch de eerste drie moet kijken. Want deze film is de tipping-point voor Rambo. Hier accepteert hij dat hij een soldaat is, en dat vechten in zijn bloed zit. In de drie eerste films vecht hij de oorlogen van iemand anders. Hier vecht hij uit eigen wil mee. Waarom Burma zou je zeggen, misschien omdat hij in het land ernaast woonden. En hij alweer de Amerikaanse POW’s wou gaan redden.
Reinbo
-
- 70660 berichten
- 0 stemmen
Rambo 5 lijkt er dan toch aan te komen
Lijkt me prima plot: Rambo vs Coke heads. 
dutchtuga
-
- 16970 berichten
- 4101 stemmen
Nieuws dat een glimlach op mijn gezicht tovert
. Het gaat goed, met titels als The Expendables, Machete en Rambo V.
jpbosch
-
- 228 berichten
- 589 stemmen
Het is moeilijk uit te leggen, maar ik vind het gewoon gek. Ergens in de middle of nowhere zijn er problemen en oorlogen en Rambo gaat lekken meeknallen, dat slaat nergens op.
Joehoe?! Het is Rambo, onaantastbare, kogelwerende Rambo, dat is waar hij een meester in is; lekker meeknallen..sorry maar ga jij naar Rambo kijken voor een diepgaand verhaal?
rep_robert
-
- 27517 berichten
- 4085 stemmen
Tegenvallend 4e deel uit de Rambo reeks.
Het verhaal is gewoon zwak en bied ook helemaal niks, alleen een reden om Rambo zoveel mogelijk mensen om te leggen.
Wat in dat opzicht wel weer perfect gelukt is, mensen gaan dood op verscheidene manieren en het bloed en de ledematen vliegen je werkelijkwaar om de oren.
De film is dus wel heel explicitiet in haar geweld, de claymore scene vond ik ook indrukwekkend.
Verder viel het acteerwerk ook gewoon tegen. Rambo kwam over als een filosoof met zijn geweldige one-liners en redeneringen. Verder keek hij een beetje dom voor zich uit de hele tijd, zit dus weinig echt werk in.
De eindscene vond ik ook wel tegenvallen, ondanks de brute actie. Ik had niet echt het gevoel dat ik al naar de eindscene zat te kijken, ik miste ook een echte badguy. Het gaf mij weinig voldoening dat het hele Junta legertje even werd afgeknald door Rambo in zijn gun torret. Weinig creativiteit.
Daarbij komt ook dat het gewoon te snel afgelopen was, na 1 uur en 20 minuten was de actie ook alweer voorbij. Net nu het op gang kwam...
Een redelijk tegenvallende film, het verhaal en het acteerwerk vallen allebei flink door de mand. Wat overblijft is een pure ouderwetse actiefilm met heel veel geweld en bloed die een te korte speelduur heeft naar mijn mening.
(Van die 91 minuten speelduur kan je wel 10 minuten aftrekken aan eindcredits)
2,5*
combi
-
- 20609 berichten
- 0 stemmen
hmm, in geen enkele rambo zit een diepgaand verhaal, het is gewoon aktie om de aktie met het verschil dat er hier ook nog eens mooie plaatjes tevoorschijn worden getoverd.
prima vermaakt en een goeie afsluiter.
het eindigt zoals ie ooit begonnen was. goed gedaan.
rep_robert
-
- 27517 berichten
- 4085 stemmen
Maar het kan wel beter, het grootste verschil voor mij is de hoeveelheid bloed/gore e.d.
Verder vind ik het allemaal niet erg creatief, het grote eindgevecht is eigenlijk totaal niet enerverend. Gewoon Stallone die iedereen veilig van achter z'n gun torret met schild iedereen neerknalt. Kan wel leuker vind ik. Getuigt van weinig creativiteit.
combi
-
- 20609 berichten
- 0 stemmen
over het laatste ben ik het met je eens.
Reinbo
-
- 70660 berichten
- 0 stemmen
het grote eindgevecht is eigenlijk totaal niet enerverend.
Gewoon je subwoofer om 10 zetten. 
The Oceanic Six
-
- 60517 berichten
- 4107 stemmen
Hehe ik vond dat eindgevecht juist het leukste deel van de film. Gewoon 10 minuten lang de doden om je heen zien vliegen dankzij dat lomp grote machinegeweer.
Net of Rambo in de problemen moet komen...dat past niet bij hem.
combi
-
- 20609 berichten
- 0 stemmen
was ook leuk maar alles behalve creatief!
domkey
-
- 780 berichten
- 0 stemmen
Een spraakwaterval zal Mister Rambo nooit worden.
Aktie is met deze goed bevonden, de dialogen in een film van 91 minuten kort, zeggen genoeg. En het verhaal ook trouwens,
Pief,Poef en Paf.
rep_robert
-
- 27517 berichten
- 4085 stemmen
Hehe ik vond dat eindgevecht juist het leukste deel van de film. Gewoon 10 minuten lang de doden om je heen zien vliegen dankzij dat lomp grote machinegeweer.
Net of Rambo in de problemen moet komen...dat past niet bij hem.
Wel mooi veel doden, maar ik zie liever wat afwisseling en zo.
Dat ie even een hakmes in iemands schedel gooit of een granaat in iemands reet trapt.
Dit is gewoon simpel iedereen afknallen met een uberwapen. Weinig spanning en sensatie 
B_B
-
- 1969 berichten
- 776 stemmen
Net weer gezien en vond m nog vermakelijker dan de eerste keer 
Viel me vooral op hoe sterk de film visueel is. Cameravoering is erg mooi en de locaties echt prachtig. Dat eindgevecht blijft echt heel tof, heb eigenlijk al wel weer zin in de volgende herziening. Sterretje erbij dan maar, 4*
rustugan
-
- 117 berichten
- 920 stemmen
http://www.ad.nl/ad/nl/1022/Celebs/article/detail/429104/2009/09/10/Stallone-wordt-weer-Rambo.dhtml
Trekt Stallone voor de 5de keer z'n rambo pakkie an ???
van mij mag ie !

totti999
-
- 108 berichten
- 258 stemmen
Vond dit absoluut bagger. Je weet van tevoren wat er gaat komen bij een dergelijke film, maar de uitwerking was ver beneden alle niveau.
Het geweld (wat uiteraard 'nodig' is in een Rambo-film) is buitensporig in beeld gebracht hetgeen me echt irriteerde. De vergelijking is gemaakt met de opening van Saving Private Ryan, maar daar wordt gepoogd een reëel beeld te schetsen van D-Day. Bovendien wordt het geweld in SPR dusdanig gefilmd dat duidelijk is dat het een verschrikking is geweest daar. In Rambo lijkt het een kwestie van lekker Aziaten neerknallen.
Doet geen moment denken aan de cultklassieker die First Blood toch wel is. Ook het 'slome' acteerwerk van Stallone is irritant in deze film, en dan ook nog eens wat pseudo-filosofische oneliners als tekst, pfffff...
Normaliter zou je denken dat 77 minuten wat kort is (ja, er staat bij de gegevens 91), maar nu ging bij wijze van spreken de vlag uit bij het zien van de aftiteling.
Zit bijna te hopen op een deel 5 inderdaad, om iets van eerherstel voor Stallone's creatie te kunnen zien.
RSmovie91
-
- 395 berichten
- 307 stemmen
Die actie, geweldig. Het bloed spat bijna letterlijk van het scherm af. Echt mijn soort actiefilm dit.
Na de (naar mijn mening) wat mindere Rambo 3 is dit toch weer een erg lekkere actiefilm. 
@totti999
De filmpjes aan het begin van de film is niet zomaar gefilmd om een beeld te geven, dit zijn echte opnames van bijvoorbeeld nieuwsprogramma's. Zo is/was gewoon de realiteit daar.
ElGringo
-
- 22 berichten
- 25 stemmen
Op zich een leuke film, de actie is echt enorm bruut. Alleen vond ik toch dat er teveel moraal/realisme in deze film zat wat er niet echt in hoort en dan bedoel ik vooral die beelden van geslachte burmezen aan het begin, dat vind ik gewoon niet echt passen in een Rambo film.
Ook vond ik de film een beetje kort, dr staat dat hij 91minuten duurde maar bij mij begon na 80min. ongeveer de aftiteling al.. Beetje jammer, want ik had ook nog wel wat meer Rambo-trucjes willen zien (zoals die claymore bij de vliegtuigbom)
Daarom 2.5* maar dr had meer ingezeten want het is op zich een leuke film
Near_Dark
-
- 754 berichten
- 424 stemmen
Wie kent er nu niet John Rambo....? Daar heeft toch iedereen al eens van gehoord ?
Volgens de ene groep is hij een bangelijke Actieheld en volgens de anderen een pompeuze klootzak die het medium film een slechte naam geeft, ik behoor tot de eerste groep 
Met een Rambo film weet je op voorhand wat je mag verwachten, juist dat voorspelbare maakt dit filmgenre zo genietbaar. De goeden wordt kwaad aangedaan door de slechteriken van dienst. De officiële instanties willen niet ingrijpen maar John Rambo schiet hen ter hulp, maakt gaandeweg alle slechteriken van kant en redt de meeste van de slachtoffers, eind goed al goed 
In deze film is het niet anders, maar dan weer op een nieuwe locatie in een ander land.
Wat vooral opvalt zijn de prachtige natuurbeelden van het oerwoud, koste noch moeite zijn gespaard gebleven om dit mooi in beeld te brengen. Het geweld is ontzettend brutaal en bloederig, de ledematen vliegen je rond de oren en het bloed spat alle kanten op, zo hoort het ! 
7/10.
Een goeie Rambofilm en één die ik van harte kan aanbevelen aan de genrefans.
Hij houdt zich keurig aan de gebruikelijke speelduur van 80 minuten, dat is ideaal voor dit genre films,
hierbij heb ik de 8 minuten durende aftiteling niet meegerekend 
bob de niro
-
- 146 berichten
- 150 stemmen
wel heeel erg veel lichaamsdelen die hier in het rond vliegen hoor!verhaal stelt niet zo heel veel voor maar dat hebben alle rambofilms wel een beetje!3 *
Thorak
-
- 6354 berichten
- 1887 stemmen
Gezien ..
Tjah erg overdreven en erg bloederig voor een niet horror
kan me geen enkele oorlogs films voor de geest halen die zo bloederig is
Zet 'Hamburger Hill' eens op zou ik zeggen. Zeer bloederig maar wel op een realistische manier...
Veel van je vooroordelen over de Rambo films ben ik het overigens ook niet mee eens.
Wel dat ze (op deel 1 na!) erg overdreven zijn, maar ik heb ook in geen vande delen gezien dat hij bijvoorbeeld een helicopter neer haalt met zijn mes ofzo hoor!
Thorak
-
- 6354 berichten
- 1887 stemmen
Klinkt dit niet een klein beetje als FarCry? Mischien komt er na de totale flop van Uwe Boll dan toch nog iets leuks wat er op lijkt!
Reinbo
-
- 70660 berichten
- 0 stemmen
Wel dat ze (op deel 1 na!) erg overdreven zijn, maar ik heb ook in geen vande delen gezien dat hij bijvoorbeeld een helicopter neer haalt met zijn mes ofzo hoor!
Uitgerekend in het 'geloofwaardige' deel 1 weet hij met het gooien van een steen een helikopter te laten crashen. 
Thorak
-
- 6354 berichten
- 1887 stemmen
Tja nou kan ik natuurlijk wel met een domme opmerking komen dat een steen geen mes is, maar dat slaat dan ook weer nergens op 
Ik kan het me niet herinneren iig, maar nu je het zegt gaat er inderdaad wel een heel erg vaag lichtje branden. Maar ik kan me (zoals ik al zei) niet herinneren dat er in deel 1 erg overdreven/onmogelijke dingen gebeuren, dat zegt natuurlijk niet dat het niet zo is...
Pre- en sequels

Rambo: Last Blood
2019
648 reacties

Rambo III
1988
336 reacties

Rambo: First Blood Part II
1985
570 reacties

First Blood
1982
914 reacties
Gerelateerd nieuws

Wees er snel bij: deze goed beoordeelde films verdwijnen nog deze maand van Netflix

Sylvester Stallone ziet mogelijke opvolger voor zich: 'Misschien is hij te knap om Rambo te zijn'
Bekijk ook

Kozure Ôkami: Oya no Kokoro Ko no Kokoro
Actie / Avontuur, 1972
11 reacties

Huo Zhe
Drama, 1994
21 reacties

Rocky
Drama / Sport, 1976
641 reacties

Scratch
Documentaire, 2001
28 reacties

Sons of the Desert
Komedie, 1933
69 reacties

Yangguang Puzhao
Misdaad / Drama, 2019
27 reacties
Nieuwsbrief MovieMeter
Het laatste film- en serienieuws per e-mail ontvangen?
Populaire toplijsten
- Top 250 beste films aller tijden
- Top 250 beste sciencefiction films aller tijden
- Top 250 beste thriller films aller tijden
- Top 250 beste familie films aller tijden
- Top 250 beste actie films aller tijden
- Top 100 beste films van de laatste jaren
- Top 100 beste films op Netflix
- Top 100 beste films op Disney+
- Top 100 beste films op Pathé Thuis
- Top 50 beste films uit 2020
- Top 50 beste films uit 2018
- Top 50 beste films uit 2019
- Top 25 beste films in het Nederlands
Corporate & Media
Realtimes Network
Innovatieweg 20C
7007 CD, Doetinchem, Netherlands
+31(315)-764002
Over MovieMeter
MovieMeter is hét platform voor liefhebbers van films en series. Met tienduizenden titels, die dagelijkse worden aangevuld door onze community, vind je bij ons altijd de film, serie of documentaire die je zoekt. Of je jouw content nou graag op televisie, in de bioscoop of via een streamingsdienst bekijkt, bij MovieMeter navigeer je in enkele klikken naar hetgeen dat voldoet aan jouw wensen.
MovieMeter is echter meer dan een databank voor films en series. Je bent bij ons tevens aan het juiste adres voor het laatste filmnieuws, recensies en informatie over jouw favoriete acteur. Daarnaast vind je bij ons de meest recente toplijsten, zodat je altijd weet wat er populair is op Netflix, in de bioscoop of op televisie. Zelf je steentje bijdragen aan het unieke platform van MovieMeter? Sluit je dan vrijblijvend aan bij onze community.








