• 15.837 nieuwsartikelen
  • 178.522 films
  • 12.249 series
  • 34.035 seizoenen
  • 647.800 acteurs
  • 199.140 gebruikers
  • 9.379.780 stemmen
Avatar
 
banner banner

Inside Man (2006)

Misdaad / Drama | 129 minuten
3,63 3.971 stemmen

Genre: Misdaad / Drama

Speelduur: 129 minuten

Oorsprong: Verenigde Staten

Geregisseerd door: Spike Lee

Met onder meer: Denzel Washington, Clive Owen en Jodie Foster

IMDb beoordeling: 7,6 (422.032)

Gesproken taal: Engels en Albanees

Releasedatum: 23 maart 2006

Plot Inside Man

"It looked like the perfect bank robbery. But you can’t judge a crime by its cover."

Rechercheur Keith Frazier (Denzel Washington) en zijn partner worden geconfronteerd met een overval op een bank, waarbij een grootschalige gijzelingssituatie ontstaat. Frazier moet het opnemen tegen de superintelligente crimineel Dalton Russell (Clive Owen) die de perfecte bankroof heeft bedacht. De onderhandelingen verlopen moeizaam en worden verder gecompliceerd door de aanwezigheid van Madeleine White (Jodie Foster), een effectenmakelaar met belangrijke connecties.

logo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm still

Externe links

Volledige cast

Acteurs en actrices

Detective Keith Frazier

Dalton Russell

Madeleine White

Captain John Darius

Detective Bill Mitchell

Video's en trailers

Reviews & comments


avatar

Gast

  • berichten
  • stemmen

Let op: In verband met copyright is het op MovieMeter.nl niet toegestaan om de inhoud van externe websites over te nemen, ook niet met bronvermelding. Je mag natuurlijk wel een link naar een externe pagina plaatsen, samen met je eigen beschrijving of eventueel de eerste alinea van de tekst. Je krijgt deze waarschuwing omdat het er op lijkt dat je een lange tekst hebt geplakt in je bericht.

* denotes required fields.

Let op! Je gebruikersnaam is voor iedereen zichtbaar, en kun je later niet meer aanpassen.

* denotes required fields.
zoeken in:
avatar van Malory

Malory

  • 13 berichten
  • 14 stemmen

Het allereerste begin, waarin Dalton Russel (Clive Owen) de film inleid en zegt waarom hij de bank heeft 'overvallen': "As for the Why, beyond the obvious financial motivation, it's exceedingly simple... because I can."

Dat vond ik een beetje afgezaagd, eerlijk gezegd. 'Because I Can...' Pfff en op dat punt vreesde ik het ergste voor de film, maar het viel me alles mee.

Ik vind het namelijk een aanrader. Genoeg wisselingen in het verhaal om het boeiend te houden. Ik denk dat liefhebbers van Ocean's Eleven deze prent inderdaad wel op prijs zullen stellen. Maar, naast de overeenkomsten zijn er ook duidelijke en grote verschillen. Ocean's Eleven heeft - denk ik - meer humor, terwijl de Inside Man het toch moet hebben van de wendingen in het verhaal.

Goeie acteurs. Goeie, oude Denzel zet een goed karakter neer. Clive Owen ook, hoewel ik me tijdens de film heb afgevraagd of het juist makkelijker of moeilijker is vrijwel de gehele tijd te acteren met een sjaal voor je mond en een zonnebril op.

*** 3,5 sterren


avatar van juuljuul

juuljuul

  • 44 berichten
  • 136 stemmen

hey mensjes,

Ik heb de film net gezien en ik vond het inderdaad een goeie film , maar het was vaak ook aardig saai te noemen veel gepraat bijv. Maar dat neemt niet weg dat dit weg te laten viel.

Het plan is echt subliem, wie bedenkt zoiets?? Ik dacht in het begin net zo als ik al iem. anders eerder had horen zeggen dat dit weer de zoveelste film werd met een gijzeling en dan inval en dat dan..... Maar dit is eens weer wat en anders.

3,5*

mvg Grote willem.


avatar van frank_s

frank_s

  • 2 berichten
  • 3 stemmen

davidov schreef:

(quote)

Wat een flut argument. The cube gezien? of saw? of das boot? Phonebooth? Zijn zat films die zich min of meer op 1 locatie afspelen en toch ijzersterk zijn.

Tevens als je wat anders van de film had verwacht heb je je verkeerd laten inlichten.

Wat te denken van the Terminal

Overigens vond ik dit echt 1 van de beste films van de laatste tijd.


avatar van kArIzMa_TuRk

kArIzMa_TuRk

  • 3642 berichten
  • 0 stemmen

goeie film met een goeie einde. top.. krijgt van mij ***


avatar van dewulfda

dewulfda

  • 68 berichten
  • 399 stemmen

leuke film, één van de beste van de laatste maanden

is boeiend om naar te kijken

goed verhaal, goed einde

4*


avatar van De GeuS

De GeuS

  • 2180 berichten
  • 2859 stemmen

Ik las hier allerlei dingen over een zeer verrassende film, maar dat viel dus zwaar tegen. Begrijp me niet verkeerd, er wordt aardig geacteerd en er zitten een aantal leuke dialogen tussen, maar het hele plot is gewoon afgezaagd en middelmatig. Er wordt meerdere malen een beetje vaag gedaan door de bankovervallers en andere randpersonages en Foster wordt er nog even bij ingedrukt wat leidt tot een verwarrend en behoorlijk langdradig middenstuk van de film.

Ik wou zeggen dat het einde een anti-climax vormt, maar daarvoor zakt de film halverwege al te veel in; kleine 3*


avatar van Sutherland

Sutherland

  • 676 berichten
  • 1075 stemmen

Ik zal de film misschien nog een keer moeten zien, maar ik snapte het niet helemaal.
Wat was in vredesnaam de rol van Jodie Foster in deze film? Wat bracht zij bij aan deze film?
En wat heeft die Owen nu uiteindelijk meegenomen uit die bank? Waren dat die nazidocumenten omdat hij die burgmeester erbij wilde lappen, maar waarom dan? En waarom heeft hij die diamanten ring aan Denzel gegeven?
Ik snap daar echt geen hout van. Ik moest hier lezen dat hij dus een week in die bank heeft gezeten, dat had ik zelfs niet door. Maar waarom zat ie daar 1 week, om iedereen te misleiden?
Zoals jullie kunnen zien snap ik er dus geen ene hout van .
Misschien moet ik hem nog maar een keer kijken...


avatar van JJ_D

JJ_D

  • 3815 berichten
  • 1344 stemmen

Sutherland schreef:
Ik zal de film misschien nog een keer moeten zien, maar ik snapte het niet helemaal.


Denk ik ook, ja...

Wat was in vredesnaam de rol van Jodie Foster in deze film? Wat bracht zij bij aan deze film?


Zij moest de nazipapieren voor de burgemeester trachten te bemachtigen... Maar haar rol was inderdaad redelijk overbodig, misschien om de ongerustheid van de burgemeester rond de documenten te uiten? Trouwens, zo'n naam staat toch altijd mooi op de poster...

En wat heeft die Owen nu uiteindelijk meegenomen uit die bank? Waren dat die nazidocumenten omdat hij die burgmeester erbij wilde lappen, maar waarom dan?


chantage = centen...

En waarom heeft hij die diamanten ring aan Denzel gegeven?


Als subtiele hint, bij wijze van geschenk om hem te laten ontsnappen.
Op zich dus ook weer overbodig.

Ik snap daar echt geen hout van. Ik moest hier lezen dat hij dus een week in die bank heeft gezeten, dat had ik zelfs niet door. Maar waarom zat ie daar 1 week, om iedereen te misleiden?


Iedereen die de bank verliet werd gecontroleerd. Hij moest zichzelf bijgevolg "ingraven" om ongezien te kunnen ontsnappen...


Zoals jullie kunnen zien snap ik er dus geen ene hout van .
Misschien moet ik hem nog maar een keer kijken...


... als je dat ervoor over hebt.


avatar van janhero

janhero

  • 255 berichten
  • 315 stemmen

aardige film.


avatar van HeatWave

HeatWave

  • 558 berichten
  • 683 stemmen

Geniaal bedachte film, beter kan ik het niet samenvatten.


avatar van shapeshifter

shapeshifter

  • 30 berichten
  • 28 stemmen

ik zie toch voor deze film een hoge rating wat ik niet begrijp de film is erg lang dradig en er gebeurt weinig het is naar mijn mening niet meer waard dan 2 magere sterren


avatar van pinball

pinball

  • 62 berichten
  • 115 stemmen

inderdaad een erg slome film.. maar wel met een zeer sterk verhaal dat de film zeker de moeite waard maakt.

3,0*


avatar van james_cameron

james_cameron

  • 7013 berichten
  • 9796 stemmen

Meest commerciele film van Spike Lee tot nu toe pakt verrassend goed uit. Sterk verhaal, leuk gespeeld en interessant opgebouwd. De rek is er een kwartier voor het einde een beetje uit, maar tot die tijd is het een spannende en zeer onderhoudende film met sterke dialogen. Visueel weer een lust voor het oog, met briljant camerawerk en een interessant gebruik van flash-forwards. Pas na het zien van de film blijkt hoe ingenieus de titel is.


avatar van jacksparrow

jacksparrow

  • 117 berichten
  • 156 stemmen

Sterk verhaal en lekker in elkaar gezet. De moeite waard.


avatar van sel

sel

  • 56 berichten
  • 82 stemmen

dit is nu echt een kwaliteitsfilm, goede acteurs, goed verhaal, genoeg diepgang, goed einde, genoeg budget. echt een aanrader. alleen jammer dat jodie foster een kleiner rol had dan ik had verwacht. ik zie haar zo graag acteren.


avatar van DiDa

DiDa

  • 3650 berichten
  • 2802 stemmen

En wat heeft die Owen nu uiteindelijk meegenomen uit die bank? Waren dat die nazidocumenten omdat hij die burgmeester erbij wilde lappen, maar waarom dan?




chantage = centen...



Kan iemand mij dan vertellen wat er in al die tassen zat die Owen meenam uit de bank en in de auto aan zijn collega's gaf?

Ik snap daar echt geen hout van. Ik moest hier lezen dat hij dus een week in die bank heeft gezeten, dat had ik zelfs niet door. Maar waarom zat ie daar 1 week, om iedereen te misleiden?


Iedereen die de bank verliet werd gecontroleerd. Hij moest zichzelf bijgevolg "ingraven" om ongezien te kunnen ontsnappen...


Kan iemand mij dan vertellen hoe zijn medeovervallers zijn ontsnapt. Zij hebben zich niet ingegraven en zijn ook niet langs de voordeur ontsnapt. En waarom is Owen dan een week in die bank blijven zitten? Hij had dan toch net zo goed met de rest mee kunnen gaan?


avatar van JJ_D

JJ_D

  • 3815 berichten
  • 1344 stemmen

DiDa schreef:
(quote)




(quote)



Kan iemand mij dan vertellen wat er in al die tassen zat die Owen meenam uit de bank en in de auto aan zijn collega's gaf?


De nazi-documenten (= de inhoud van de kluis)...

(quote)


(quote)


Kan iemand mij dan vertellen hoe zijn medeovervallers zijn ontsnapt. Zij hebben zich niet ingegraven en zijn ook niet langs de voordeur ontsnapt. En waarom is Owen dan een week in die bank blijven zitten? Hij had dan toch net zo goed met de rest mee kunnen gaan?


Zijn mede-overvallers zijn gewoon mee ontsnapt met de onschuldigen. Iedereen liep naar buiten, en om verwarring te zaaien had men er voortdurend voor gezorgd dat men steeds mensen verplaatste (dat ze geen anderen konden aanwijzen, bij wie ze ongetwijfeld de tijd hadden doorgebracht). Hij had dus niet met de anderen mee kunnen gaan, omdat deze niks bij zich hadden en hij wél...


avatar van cafe1900

cafe1900

  • 132 berichten
  • 326 stemmen

Geweldige film met al even geweldige acteurs. Beslist een aanrader. Spannend tot de laatste seconde.


Voor de mensen die een aktie film verwachten vergeet het maar, ik vond de film wat traag op gang komen, de rol van Jodie Foster was ook erg kort Denzel Washington vond ik niet zo geknipt voor deze rol naar alle zeggen vond ik het matig!


avatar van moon44

moon44

  • 93 berichten
  • 101 stemmen

De rol van Jodie Foster was inderdaad maar een minirolletje. Maar Denzel was weer supergoed!!

Dus we hebben toch genoten van deze film.

Het was prachtig bedacht allemaal.


avatar van marion22

marion22

  • 58 berichten
  • 97 stemmen

Vanaf 8 augustus al te huur!


avatar van kArIzMa_TuRk

kArIzMa_TuRk

  • 3642 berichten
  • 0 stemmen

nee 15


avatar van Lola3

Lola3

  • 892 berichten
  • 1556 stemmen

Stond eerst 8 augustus, ook hier op MM, vandaar de verwarring


Ik snap de positieve postings hier niet helemaal. Natuurlijk het verhaal is origineel, maar haalt het qua originaliteit toch bij langa na niet bij The Italian Job en/of Ocean's Eleven. Ondanks de reputatie van de acteurs komen hun kwaliteiten niet of nauwelijks uit de verf en weten ze het verhaal niet naar een hoger niveau te tillen, wat wel wenselijk wat geweest. Ik had het gevoel dat Denzel zich totaal niet kon inleven in zijn personage. De rol van jodie Foster was sowieso overbodig, want voegde werkelijk niets toe en haalde vaart uit het toch al trage verhaal. Daarnaast miste ik spanning, en waren de dialogen van een niet al te hoog niveau. Helaas, had er meer van verwacht.


avatar van SilverGun

SilverGun

  • 1151 berichten
  • 818 stemmen

Al te huur bij Videoland hoor. Ik heb 'm hier voor me liggen.


Ja, reeds te huur, maar ik zou 'm dus maar overslaan..........


Goede film. 3,5* Ik mag Denzel Washington erg graag. Toch moet je je afvragen of het wel een goede acteur is. Hij is gewoon weer zichzelf. Een goede acteur kan immers verschillende karakters weergeven. Zoiets als Vin Diesel laat zien in 'Find Me Guilty'


avatar van Captain Pervert

Captain Pervert

  • 4648 berichten
  • 2102 stemmen

Hele goede film, die in een afgezaagd genre toch nog weet te verrassen.

Er zat ook precies de juiste dosis humor in, en ik vond:

"He's an Arab! - "Take him down!!" wel een erg melig moment. Verder goed spel van de hele cast, jammer dat Willem Dafoe zo'n betekenisloze rol had.

4 sterren


avatar van thomzi50

thomzi50

  • 1991 berichten
  • 2530 stemmen

Maar Dafoe speelde wel prima.


avatar van Vintage

Vintage

  • 105 berichten
  • 208 stemmen

Wel een leuke film om op tv te zien, als je hiervoor op de 1 of andere manier voor betaald vind ik het zonde van je geld.

3,5*