• 15.837 nieuwsartikelen
  • 178.467 films
  • 12.239 series
  • 34.025 seizoenen
  • 647.763 acteurs
  • 199.135 gebruikers
  • 9.379.410 stemmen
Avatar
 
banner banner

The Da Vinci Code (2006)

Mystery / Thriller | 149 minuten / 174 minuten (extended cut)
3,30 4.494 stemmen

Genre: Mystery / Thriller

Speelduur: 149 minuten / 174 minuten (extended cut)

Oorsprong: Verenigde Staten / Malta / Frankrijk / Verenigd Koninkrijk

Geregisseerd door: Ron Howard

Met onder meer: Tom Hanks, Audrey Tautou en Ian McKellen

IMDb beoordeling: 6,6 (482.689)

Gesproken taal: Engels, Frans, Latijn en Spaans

Releasedatum: 18 mei 2006

Plot The Da Vinci Code

"Seek the truth"

In Parijs loopt professor Robert Langdon een afspraak mis met de conservator van het Louvre omdat die kort daarvoor is vermoord. Langdon is de belangrijkste verdachte, ook al omdat de man vóór hij stierf zijn naam op de grond heeft geschreven. Hij beseft dat de conservator aanwijzingen heeft achtergelaten die alleen hij kan ontcijferen: symbolen die verwijzen naar de werken van Da Vinci. Geholpen door een agente maakt Langdon zich uit de voeten en begint de speurtocht naar het motief voor de moord en naar de betrokkenheid van het Opus Dei. Want met name de katholieke kerk zit niet op de oplossing te wachten. Ondertussen zitten de politie en de moordenaar hen op de hielen...

logo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm still

Externe links

Volledige cast

Acteurs en actrices

Robert Langdon

Sophie Neveu

Sir Leigh Teabing

Captain Bezu Fache

Bishop Manuel Aringarosa

André Vernet

Jacques Saunière

Video's en trailers

Reviews & comments


avatar

Gast

  • berichten
  • stemmen

Let op: In verband met copyright is het op MovieMeter.nl niet toegestaan om de inhoud van externe websites over te nemen, ook niet met bronvermelding. Je mag natuurlijk wel een link naar een externe pagina plaatsen, samen met je eigen beschrijving of eventueel de eerste alinea van de tekst. Je krijgt deze waarschuwing omdat het er op lijkt dat je een lange tekst hebt geplakt in je bericht.

* denotes required fields.

Let op! Je gebruikersnaam is voor iedereen zichtbaar, en kun je later niet meer aanpassen.

* denotes required fields.
zoeken in:
avatar van 007

007

  • 202 berichten
  • 170 stemmen

Enorm goede film! 'The Da Vinci Code' werd voor mij 'The Da Vinci Masterpiece'. Niet te doen hoe goed deze film wel is. De acteerprestaties waren erg goed, het camerawerk was prachtig net zoals de belichting, de decors, de muziek en de locaties. Het verhaal is enorm origineel (hoewel het dus eerst een boek was) en enorm goed.

De film neemt je mee op een zoektocht doorheen de geschiedenis van het christendom en samen met de hoofdpersonages kom je beetje bij beetje achter de waarheid. De flashbacks in de films vond ik overigens erg goed. De film heeft verscheidene anticlimaxen en plottwisten maar op het einde dan krijg je gewoon een enorm goed gevoel als je eindellijk de waarheid achterhaald hebt, ik kreeg er rillingen van, letterlijk. En daarom heb ik in de cinémazaal maar direct besloten om deze film een 5 sterren te geven, als ik hem ooit nog eens zie zal dat misschien wel verlagen, maar voorlopig krijgt hij nog een dik verdiende 5 sterren.

Ron Howards meesterwerk als je het mij vraagt, doe zo verder!

5 sterren


avatar van Mescalino

Mescalino

  • 257 berichten
  • 686 stemmen

Ik heb de film nog niet gezien. Als alles meezit gaat dat morgen gebeuren.

Het enige wat mij verbaast is de acteur die langdon speelt. Iedereen die het boek gelezen heeft ziet meteen dat deze rol geschreven is voor harison ford.

Ik ben benieuwd. Het boek was in ieder geval wel goed.


avatar van Dr.Strangelove

Dr.Strangelove

  • 332 berichten
  • 3845 stemmen

Film technisch gezien heeft het weinig om armen maar het verhaal blijft voor mij intrigerend.


avatar van thunderball

thunderball

  • 5882 berichten
  • 1414 stemmen

ik snap echt niet dat er mensen zijn die dit een meesterlijke film vinden of de film vh jaar vinden.

Het is goed gemaakte pulp met een enorm budget, maar meer ook niet.

En Hanks acteert alsof hij de hele film met zijn hoofd er niet bij is (maar bij zijn paycheck die waarschijnlijk groter is dan zijn inzet) en al was ik halverwege, een tijd lang, in slaap gevallen, dan had ik het nog allemaal kunnen volgen, want wat is er nu zo moeilijk aan?

Het is meer een soort Kuifjeverhaal a la Het gebroken oor of De zeven kristallenbollen, of hoe ze ook allemaal ook al weer heten!?

En wat Doeze zegt dat had ik ook:

je denkt van te voren: nu gaat er een hele complot theorie onthuld worden die stapje voor stapje ontrafeld wordt, nou dat viel behoorlijk tegen, hoor. Het ging echt op z'n Kuifjes!


avatar van hietweide

hietweide

  • 10 berichten
  • 10 stemmen

geweldige film 5 sterren


avatar van likeahurricane

likeahurricane

  • 112 berichten
  • 887 stemmen

Teleurstellende film. Chaotisch en warrig gefilmd.

Ik ben al geen fan van Tom Hanks, maar Reno en Tautou waren in deze film beneden alle peil. Dat doet me weer terugverlangen naar de andere films waarin ze speelden.

Audreys Engels was erg onbeholpen en ze keek de hele tijd of ze een zure pruim had ingeslikt.

Gelukkig had ik het boek gelezen zodat ik het nog een beetje kon volgen, maar van een mooie sfeer of een goede opbouw was geen sprake.

2*


avatar van Witch-king

Witch-king

  • 230 berichten
  • 411 stemmen

Mooie film.

Alleen als ik Robert Langdon voor me zie, dan denk ik niet aan Tom Hanks, ook al was hij amper herkenbaar als Tom Hanks.

De rest van de personages: Sophie Neveu (Audrey Tautou), Silas (Paul Bettany), Fache (Jean Reno) en Teabing (Ian McKellen), vond ik wel goed gecast.

****4****


avatar van thunderball

thunderball

  • 5882 berichten
  • 1414 stemmen

hietweide ga met je poppen spelen, het is helemaal geen meesterlijke film!

Deze kan niet in de schaduw staan van echte goede films als Apocalypse now, the Godfather, A clockwork Orange, Gladiator enz, enz.

Het is gewoon een aardige thriller met een Mickey Mouse theorie, leuk gevonden, mooi in beeld gebracht, maar meer niet.

Boek is zo wie zo veel spannender!

and by the way: ik ben 38, jij 5?


avatar van tukker1966

tukker1966

  • 142 berichten
  • 862 stemmen

Gewoon een top film 4 sterren!


avatar van Barfly

Barfly

  • 1873 berichten
  • 1749 stemmen

thunderball schreef:

hietweide ga met je poppen spelen, het is helemaal geen meesterlijke film!

Deze kan niet in de schaduw staan van echte goede films als Apocalypse now, the Godfather, A clockwork Orange, Gladiator enz, enz.

Het is gewoon een aardige thriller met een Mickey Mouse theorie, leuk gevonden, mooi in beeld gebracht, maar meer niet.

Boek is zo wie zo veel spannender!

and by the way: ik ben 38, jij 5?

Aan je reactie te zien heb je de leeftijden verwisseld.


avatar van Ribera

Ribera

  • 124 berichten
  • 0 stemmen

Haha, inderdaad.


avatar van balkie

balkie

  • 2 berichten
  • 3 stemmen

Gisteren de film gezien en eerlijk is eerlijk, het is echt een hele goede film. Voor degene die hier een slechte reactie neer zetten. Snappen jullie de film niet?, is je IQ niet hoog genoeg?, of vind je niks aan dit genre?. Wat een geklaag bij een goede film. Nou het zullen wel de mensen zijn die altijd iets te klagen hebben. Jammer!

In ieder geval van mij een dikke 4!


avatar van Captain Pervert

Captain Pervert

  • 4648 berichten
  • 2102 stemmen

Boek niet gelezen, maar vind het wel een goede film.

Je merkt wel dat ze heel veel info in relatief korte tijd willen vertellen, maar het concept is zo leuk dat dat niet uitmaakt. Minder is dat je bepaalde plotwendingen (figuren die bij het complot zitten) van mijlenver ziet aankomen. Ook had ik al vrij vroeg door wat de rol van de agente was.

Qua acteerwerk is het oké, maar oppervlakkig. Tom Hanks hoeft zijn acteerkunsten nauwelijks aan te spreken, hij scharrelt een beetje rond en kijkt een beetje moeilijk. Maar nog niet zo moeilijk als zijn vrouwelijke metgezel, met haar gekwelde uitstraling. De film stopte gelukkig net voor het punt waarop ik haar zat werd.

Zoals gezegd vind ik de plot wat voorspelbaar, zeker aangezien het gebaseerd is op zo'n hoog aangeschreven (bekend) boek. Ongetwijfeld is het boek beter wat betreft uitdieping, maar zeg nou zelf, wie heeft ooit een film gezien die beter was dan het boek? Dus schijt aan het boek, ik heb gisteren een film gezien en die was tof, klaar.

3.5 sterren


avatar van sekiaku

sekiaku

  • 70 berichten
  • 0 stemmen

balkie schreef:

Gisteren de film gezien en eerlijk is eerlijk, het is echt een hele goede film. Voor degene die hier een slechte reactie neer zetten. Snappen jullie de film niet?, is je IQ niet hoog genoeg?, of vind je niks aan dit genre?. Wat een geklaag bij een goede film. Nou het zullen wel de mensen zijn die altijd iets te klagen hebben. Jammer!

In ieder geval van mij een dikke 4!

Als mensen een film niet goed vinden, ligt dat dan aan hun iq? Misschien ligt hun iq wel net iets hoger dan het uwe, en hebben ze eerst het boek gelezen.


avatar van Pieter Montana

Pieter Montana

  • 6678 berichten
  • 2287 stemmen

balkie schreef:

Gisteren de film gezien en eerlijk is eerlijk, het is echt een hele goede film. Voor degene die hier een slechte reactie neer zetten. Snappen jullie de film niet?, is je IQ niet hoog genoeg?, of vind je niks aan dit genre?. Wat een geklaag bij een goede film. Nou het zullen wel de mensen zijn die altijd iets te klagen hebben. Jammer!

In ieder geval van mij een dikke 4!

Sorry hoor


avatar van moviefreak1

moviefreak1

  • 104 berichten
  • 79 stemmen

leuke film ,maar meer ook niet .

een alledaags thrillertje .


avatar van Trip Fontaine

Trip Fontaine

  • 103 berichten
  • 1874 stemmen

Zo gewoontjes ook.


avatar van Evil Empire

Evil Empire

  • 144 berichten
  • 272 stemmen

Lijkt me een flauwe film, een beetje nep.


avatar van BobdH

BobdH

  • 498 berichten
  • 2537 stemmen

balkie schreef:

Voor degene die hier een slechte reactie neer zetten. Snappen jullie de film niet?, is je IQ niet hoog genoeg?, of vind je niks aan dit genre?. Wat een geklaag bij een goede film. Nou het zullen wel de mensen zijn die altijd iets te klagen hebben. Jammer!

Doe niet zo idioot. Ik zou jou graag willen verwijten dat je snel een film 'intellectueel' vindt wanneer deze grootse thema's aansnijd. Je kijkt niet verder dan het oppervlak, en vind jezelf blijkbaar heel goed omdat je hem goed vindt. "Oh, kijk mij nu eens interesseren in kunstgeschiedenis en religie", zonder in te zien hoe standaard de exacte kopie uit het boek wel niet is, en steekjes laat vallen op het gebied van uitwerking, mysterie etc. Oftewel; klakkeloos meelopen met een hype, maar had je je echt weten te interesseren in dit onderwerp, had je vast wel geweten dat Dan Brown uiteindelijk niets nieuws heeft verzonnen.

Maar waarom zou ik? Jij vond het een goede film, oke, van mij mag je. Maar verwijt anderen nou niet dat ze 'dom' zijn, omdat ze niet jouw mening zien. Dat is namelijk nogal kortzichtig. Heb je al naar hun argumentatie gekeken? Ik heb de film in ieder geval een 2* gegeven; het is een zwakke haastklus, om snel in te spelen op de grote hype. Filmtechnisch rammelt hij aan alle kanten, maar hey, omdat hij eeuwenoude theorieen oprakelt denkt iedereen dat 'ie met een intelligent verhaal te maken heeft.


avatar van petra pitt

petra pitt

  • 19 berichten
  • 117 stemmen

doe niet zo dom, de film was gewoon goed te begrijpen. Ik had het boek niet gelezen, maar toch vond ik het een goede film met leuke karakters. Audrey Toutou en Tom Hanks acteren echt heel goed.

Normaal hou ik helemaal niet zo van die historische dingen, maar dit complot zat gewoon heel goed in elkaar, ik snap eigenlijk ook niet waarom zoveel mensen negatief doen over die film!

Het viel mij zo op dat je gelijk herkent dat de film is geregiseerd door Ron Howard, die getalletjes die zo oplichten, zo maakte hij veel dingen in "A beautiful mind" ook duidelijk... Heel leuk dat je dat kan herkennen!


avatar van Ribera

Ribera

  • 124 berichten
  • 0 stemmen

ja.. fantastisch.


avatar van hasanordek

hasanordek

  • 102 berichten
  • 17 stemmen

Gisteren gezien in de bios. Aardige film, die alle ingredienten bevat voor een thriller. Alleen zijn er wel wat minpuntjes.

Het verhaal lijkt bijna wel een uittreksel van het boek. Er worden stukjes overgesprongen, waardoor je denkt van he hoe kan dat nou. Maar goed, er zijn Hollywood films met grotere plotgaten.

En verder is het acteren van Tom Hanks niet bepaald hoogstaand. Hij is een van de rijkste acteurs, met een grote naam. Hij kan eigenlijk al met pensioen, maar wil toch blijven acteren. En hij kiest daarom ook zijn films uit. Hij acteert bijna mimiekloos, heel grauw. Dat ben ik niet gewend.

Overigens was het acteren van Audrey Tautou ook niet denderend. Je kunt toch wel merken dat het acteren in Frankrijk en Amerika toch heel anders is.

Maar verder hebben Ian McKellen en Paul Bettany gezorgd voor een paar ijzersterke rollen. Zij zorgen er min of meer voor dat de film tot leven komt. Hoe goed was de film geweest als Tom Hanks zijn normale niveau had gehaald?


avatar van kappeuter

kappeuter (crew films)

  • 74672 berichten
  • 5984 stemmen

Gezeur weggehaald.


avatar van frodette

frodette

  • 200 berichten
  • 56 stemmen

Fantastische film !

Heel interessant ook

Geweldig geacteerd door Tom Hanks , Audrey Tautou , Paul Bettany & Ian McKellen

Ook vond ik de film heel interessant

en tegenstaande wat men in de media beweert dat hij saai is vond ik hem een TOPFILM

5 welverdiende punten


avatar van snep

snep

  • 14 berichten
  • 19 stemmen

Over het acteertalent van Tom Hanks valt te twisten, maar ik vond dit een van de mindere films van hem.

Zo op zich wel een interessante film maar ik vond hem een beetje langdradig had me er meer van voorgesteld


avatar van Lola3

Lola3

  • 892 berichten
  • 1556 stemmen

snep schreef:

Over het acteertalent van Tom Hanks valt te twisten, maar ik vond dit een van de mindere films van hem.

Zo op zich wel een interessante film maar ik vond hem een beetje langdradig had me er meer van voorgesteld

Dat is niet waar, want Tom Hanks is een zeeeeeeeer sterk acteur!! Geef eens een voorbeeld.


avatar van JorritS

JorritS

  • 271 berichten
  • 673 stemmen

Hele knappe (maar letterlijke) verfilming van het boek. Op de acteerpestaties valt weinig aan te merken. Reno en Tautou waren zeer overtuigend, maar Bettany stak er bovenuit. Ook Hanks was absoluut niet teleurstellend. Ik las hier laatst dat hij te onzeker en twijfelachtig overkwam, maar dit is naar mijn mening puur zijn rol. Langdon was zelf gewoon een best onzekere, schuchtere man in het boek.

Ook een pluim voor het juiste taalgebruik. Hoe vaak ben ik weggelopen als nazi's in een film Amerikaans praatten met een nep-Duits accent. Hier echter goed gebruik van het Frans, Spaans en Amerikaans met een Frans accent waar nodig.

Groot mankement van de film - je ziet hem al aankomen - is dat hij volledig afhankelijk is van het boek. Howard heeft te weinig nagedacht over het feit dat mensen deze film simpelweg zullen zien als op zichzelfstaand, en op die manier dus jammerlijk faalt. Mijn beoordeling is dus ook genomen met het boek in het achterhoofd, 4 sterren - maar meer voor het verhaal zelf.


avatar van snep

snep

  • 14 berichten
  • 19 stemmen

Lola3 schreef:

(quote)

Dat is niet waar, want Tom Hanks is een zeeeeeeeer sterk acteur!! Geef eens een voorbeeld.

Jazeker dat bedoel ik ook ik vind hem normaal veel beter acteren, vind hem in de da vinci code gewoon minder goed spelen, maar dat ligt natuurlijk ook aan de film


avatar van Lola3

Lola3

  • 892 berichten
  • 1556 stemmen

snep schreef:

(quote)

Jazeker dat bedoel ik ook ik vind hem normaal veel beter acteren, vind hem in de da vinci code gewoon minder goed spelen, maar dat ligt natuurlijk ook aan de film

even een communicatiestoornis


avatar van Novi

Novi

  • 5 berichten
  • 40 stemmen

Ik heb echt genoten van deze film. Ik had het boek nog niet gelezen, had natuurlijk wel veel over het boek gehoord en was daarom ook nieuwsgierig naar hoe deze film zou zijn. Ook gewacht met het lezen van het boek hiervoor, hij was toch al vaak uitgeleend bij de bieb en bij mensen om me heen, dat ik 't wel een goed idee vond om deze film blanco in te gaan.

Ik vond dat je gelijk het verhaal werd ingetrokken, niet echt een verteller die aan 't begin wat verteld, maar gelijk patsboem in de film. Hierdoor moest ik gelijk goed opletten, maar dit trok alleen maar meer mijn aandacht. Ik heb echt 2 en half uur genoten.

Tom Hanks vond ik inderdaad ook wat minder spelen, Tatou vond ik niet zo leuk als in Amelie, maar het kon er mee door! McKellen en Reno vond ik erg oke, maar voor Reno heb ik toch al een zwak sinds ik hem in Leon heb gezien . McKellen vond ik echt goed acteren, hij had me toch even voor de gek, ik dacht dat hij een goeierd was (Tja, het verheel niet gelezen he ) maar dat draaide dus totaal om, dat was overigens wel heel goed te volgen vond ik.

Ik vind de film dus opzichzelf staand zonder het boek gelezen te hebben ook een goede film!