Genre: Actie / Thriller
Speelduur: 128 minuten
Alternatieve titels: Die Hard 3 / Die Hard: With a Vengeance
Oorsprong:
Verenigde Staten
Geregisseerd door: John McTiernan
Met onder meer: Bruce Willis, Jeremy Irons en Samuel L. Jackson
IMDb beoordeling:
7,6 (428.555)
Gesproken taal: Engels, Duits en Roemeense
Releasedatum: 22 juni 1995
On Demand:
Bekijk via Pathé Thuis
Niet beschikbaar op Netflix
Niet beschikbaar op Videoland
Niet beschikbaar op Prime Video
Niet beschikbaar op Disney+
Niet beschikbaar op Google Play
Niet beschikbaar op meJane
Plot Die Hard with a Vengeance
"Think fast. Look alive. Die hard."
Op een publieke plek in New York vindt een explosie plaats, die opgeëist wordt door een man die zich Simon noemt en alleen met John McClane wil praten. McClane is een zwaar alcoholistische agent die z'n badge niet meer heeft, maar alleen als hij de opdrachten van Simon uitvoert zullen de explosies stoppen.
Externe links
Acteurs en actrices
John McClane
Simon
Zeus Carver
Joe Lambert
Connie Kowalski
Chief Arthur Cobb
Ricky Walsh
Mathias Targo
Katya
Charles Weiss
Reviews & comments
movie fan
-
- 318 berichten
- 303 stemmen
deze is net zo goed als de eerste en veel beter dan de 2de . gewoon een geweldige film . 5 sterren
GuyB
-
- 1299 berichten
- 0 stemmen
De perfecte actiefilm
Ik had deze nog nooit gezien, wel, wat een filmavond heb ik gehad. Film begon al helemaal sterk, zonder gekibbel, straight to the point met een explosie. Daarna zien we John McClane als sandwichman met op zijn bord "I hate niggers", in het midden van Harlem...
Door dit voorval wordt er doorheen de explosies, wapengeknetter verschrikkelijk wat one-liners geboren met af en toe eentje over het rassenverschil van Willis en Jackson: heel leuk.
Een heroïsche en sterke soundtrack. Zo mag ook de film samengevat worden, heel veel middelen om toch maar bij iedereen de hartslag naar boven te krijgen.
Derde keer goede keer, al waren de vorige ook al heel voortreffelijk: De beste uit de reeks.
Hey! Who was the 21st president??
- Go fuck yourself!
Ja hoor ! Vier komma vijf !
mnrk
-
- 1876 berichten
- 1733 stemmen
Dit 3e deel uit de Die Hard reeks is weer geweldig.
Dat dit deel zo goed is komt mede door het geweldige acteerwerk van Bruce Willis en Samuel L Jackson.
Deze 2 voelen en vullen elkaar perfect aan in dit deel.
Ook de humor en actie is weer heerlijk aanwezig in dit deel en vanaf minuut 1 is het alle remmen los om pas op het einde te stoppen.
filmliefhebber92
-
- 1196 berichten
- 2574 stemmen
Deze vond ik de leukste mede door Samuel L. jackson daar mag ik altijd graag naar kijken.
scorsese
-
- 13171 berichten
- 11080 stemmen
Bruce Willis kruipt voor de derde keer in de huid van John McClane. En deze keer wordt hij perfect aangevuld door Samuel L. Jackson. Zij vormen samen de spil van de film, en zorgen ervoor dat de film na meerdere kijkbeurten nog leuk blijft (want heb deze film ondertussen al aardig wat keertjes gezien).
En dan heb ik het nog niet over de actie gehad. Veel, originele en uitgebreide actiescenes. Hierbij is goed gebruik gemaakt van de locaties. Ook is het wel eens leuk om een actiefilm te zien die zich zo'n beetje de gehele speelduur tijdens daglicht afspeelt.
MyOwnStyle
-
- 536 berichten
- 1 stemmen
Heb hem vandaag nog eens herbekeken.
Vooral het eerste half uur/drie kwartier vond ik erg sterk. Maar ook daarna kon het mij alweer heel erg vermaken. E
Erg veel actie die nooit verveelt, leuke humor en natuurlijk de geweldige 'McClane' die hier samen met Samuel L. Jackson erg goed acteert.
Verhaaltje was leuk en er zat best wel wat spanning in, ook al is het vaak redelijk voorspelbaar.
Eén van mijn favoriete actiefilms aller tijden. Nog steeds 5*
John Lee Hooker
-
- 14934 berichten
- 1625 stemmen
De badguy die telefoontjes pleegt en de macht in handen heeft. Dat is het meeste bijgebleven van Die Hard 3. De eerste twee delen liggen echt onder het stof van m'n geheugen. Binnenkort weer 'ns herzien dus, en misschien gooi ik dit derde deel er dan achteraan. Bruce heb ik altijd al goed gevonden en dat Samuel hier toegevoegd wordt maakt het alleen nog interessanter. Hoe dan ook goed werk dit, lekkere actie met een beklemmende ondertoon.
rotjuh
-
- 100 berichten
- 77 stemmen
Deel II was licht minder als deel I.... deel III is weer helemaal op het niveau van Deel I
KIJKEN als je van actie houdt
FunkStarr
-
- 1922 berichten
- 719 stemmen
Minste deel van de reeks als je het mij vraagt. Het irritante en drukke geschreeuw van Jackson komt me na een half uur de neus uit, maar dan nog haalt deze film makkelijk een voldoende, simpelweg omdat het net even boven de middelmaat uitsteekt. Die Hard 1 blijft veruit de beste, maar het blijven alle 4 leuke actiefilms.
RSmovie91
-
- 395 berichten
- 307 stemmen
Dit vind ik toch de minste van de hele reeks.
Ik denk deels door de plek waar het zich afspeelt. In deel 1+2 speelden het zich af op (relatief) kleine gebieden. Hierdoor blijft het verhaal wat compacter en de actie wat groter.
Dat was hier eigenlijk andersom. Tuurlijk, er is genoeg actie in de bekennen, maar dat betekent niet gelijk grote actie momenten als in de voorgaande delen. Of in ieder geval heeft het niet deimpact als dat het bij 1 en 2.
En dat ze het verhaal dan ook nog wat interessanter willen maken heeft ook niet geholpen. Ok, het is leuk dat er weer een gebeurtenis uit een voorgaand deel in terugkomt, maar uiteindelijk heeft dat toch maar weinig te maken met hetgeen dat er gebeurt.
Samuel Jackson was op zich wel aardig. Een rracistische neger vind ik wel leuk gevonden, maar op ten duur wordt het toch wel vervelend, al dat geschreeuw.
Willis speelt hier net een tikkeltje minder dan de vorige keren. Maar dat maakt het niet minder vermakelijk 
Dus, de minste vanwege de grote opzet en een som irritante Jackson. Verder een lekkere wegkijkfilm.
Corcicus
-
- 2809 berichten
- 3912 stemmen
De grappigste van de reeks.
Een uitstekend duo: Willis en Jackson.
Veel geweld en ontploffingen. Knap geacteerd en mooi gemonteerd. De één blijft de klassieker met Bruce die door de kokers kruipt, maar deze vond ik het aangenaamst kijken.
martijn011
-
- 2034 berichten
- 1309 stemmen
Dit is een actiefilm zoals een actiefilm behoort te zijn! En met name het eerste uur met al die spelletjes is erg goed.
Daar komt bij dat Jackson en Willis een prima duo vormen wat gepaart gaat met de nodige humor.
Ik denk dat ik dit de beste van de reeks vind, met heel kort erachter het 1e deel.
Enige minpuntje is de finale. Ik had hier meer van verwacht, maar goed, dat mag de pret niet drukken want dit is ruim 2 uur lang meer dan goed vermaak!
JANSSEN90
-
- 23 berichten
- 16 stemmen
Ik blijf deel 1 en 2 het beste vinden, ik sluit me volledig aan bij RSmovie91.
RSmovie91
-
- 395 berichten
- 307 stemmen
Ik vind 2 wel beter. Voornamelijk omdat McClane daar (net als in deel 1) de enige persoon is die iets wil doen en door andere eigenlijk alleen tegengewerkt wordt. Dat vond ik bij 1 zo geweldig en hebben ze bij 2 doorgezet. Bij dit deel is het helaas niet zo gebleven.
Hier wordt hij samen met iemand op pad gestuurd door 1 bepaald persoon en de rest van de agenten gaan achter die persoon aan (of proberen het in ieder geval).
speranza
-
- 24668 berichten
- 0 stemmen
Vermakelijke film met fraaie acties en puik acteerwerk van Bruce Willis en Samuel L. Jackson. Leuke chemie tussen beiden.
filmliefhebber92
-
- 1196 berichten
- 2574 stemmen
Dit is een van de de betere actiefilms. Ik ken weinig betere.
rayman
-
- 257 berichten
- 0 stemmen
Goede actiefilm.
Maar DH1 en DH2 zijn toch een stuk beter.
Karl van H.
-
- 2812 berichten
- 2256 stemmen
Tjonge, wat heb ik het eerste uur van deze film vaak gezien als klein jongetje; de tweede helft mocht ik nooit kijken omdat het bedtijd was. Achteraf bezien is dat geen ontzettend gemis: de eerste helft van Die Hard 3 is namelijk veruit het beste en kan zich gerust meten met het eerste deel, dat nog altijd een van de beste actiefilms allertijden is. Na het eerste uur zakt het een beetje in met hier en daar een wat belachelijk momentje (surfen op een kiepwagen, serieus?) dat in Die Hard 4 - een beetje 'n belachelijke film - niet misstaan had, maar het geheel blijft vermakelijk. Het einde is wel ontzettend flauw (je vindt de badguy omdat hij op zijn aspirinedoosje zijn verblijfplaats had geschreven, serieus?), maar als wegkijkfilm blijft 'ie prima te doen. En gezien dat niet meer is dan je van een actiefilm mag verwachten, een ruime voldoende: opnieuw een topsamenwerking tussen McTiernan en Willis.
3,5*
Q Jones
-
- 3524 berichten
- 2881 stemmen
Ik vind 2 wel beter. Voornamelijk omdat McClane daar (net als in deel 1) de enige persoon is die iets wil doen en door andere eigenlijk alleen tegengewerkt wordt. Dat vond ik bij 1 zo geweldig en hebben ze bij 2 doorgezet. Bij dit deel is het helaas niet zo gebleven.
Hier wordt hij samen met iemand op pad gestuurd door 1 bepaald persoon en de rest van de agenten gaan achter die persoon aan (of proberen het in ieder geval).
Mclane moet hier nog steeds in zijn eentje de shit oplossen hoor. Denk maar aan de telefoontjes en dergelijke.
Lenzo
-
- 146 berichten
- 671 stemmen
Erg toffe en vlotte film. Het laatste half uur vond ik iets minder, anders had ie 4,5* gehad. Maar misschien komt dat ook omdat ik deel 2 er nog voor had gezien. Teveel Die Hard op een avond
.
JacoBaco
-
- 10573 berichten
- 2405 stemmen
Indertijd erg veel kijkplezier beleefd met Die Hard: With a Vengeance. Ik verwacht daarom dat deze 4,0 bij herziening een solide 4,0 zal blijven.
De film opent al heerlijk met Lovin' Spoonful, maar dit wordt plotseling onderbroken en vanaf dat moment houd de fun bijna niet op. John McClane inmiddels geschorst, maar wordt weer opgetrommeld en kan meteen weer aan het werk. Al is daadwerkelijk aan het werk iets te veel gevraagd, want een mysterieuze beller genaamd Simon wil McClane wat bizarre opdrachten laten uitvoeren en wanneer ze dit weigeren, gaat er ergens in New York en bom af. Op die manier gaat de film briljant van start, want ook Zeus Carver (gespeeld door Samuel L. Jackson) raakt er onbedoeld bij betrokken. En dit resulteert in een hele aangename mix van actie en komische taferelen.
Zo wil het zijn dat er een vaart in de film zit zoals je het niet vaak tegenkomt. Daarbij is het scenario gewoon heel goed en zit best slim inelkaar. Iedereen is ook uitstekend op zijn of haar plek, maar helaas nemen ze toch net iets te veel hooi op de vork waardoor de film in mijn beleving te lang duurt en dat mag best wanneer ze het niveau van de eerste 80 a 90 min weten vast te houden, maar dit lukt niet. Het hele opsporen van de explosieven met de daarbij horende opdrachten is een genot. Vooral ook vanwege de interactie tussen Carver en McClane. Echter na deze ± sublieme 90 min hadden ze het van mij al mogen afronden in een 10 a 15 minuten durende finale en dan hou je een lekkere korte hele vlotte film van ongeveer 100 minuten over.
In ieder geval is dit in figuurlijke zin een mooi boegbeeld voor de actiefilm.
El Loco
-
- 1101 berichten
- 2382 stemmen
Minder dan deel 1, maar beter dan deel 2.
Deel 1 blijft natuurlijk onovertroffen, maar doet in mijn ogen wel beter dan het tweede deel. Voor het eerst speelt Die Hard zich niet af op een afgesloten ruimte, zoals een wolkenkrabber of een vliegveld. De zet om John McClane voor de verandering eens door de stad te laten lopen, vind ik erg geslaagd. Het geeft ook meteen een zeer hoog tempo mee aan de film, waardoor de spanning steeds te snijden is. Steeds zit je met dezelfde vraag of hij wel op tijd gaat zijn om zijn opdracht te volbrengen.
Bruce Willis doet het wederom uitstekend en weet als de beste het personage John McClane neer te zetten. In vergelijking met deel 2 is het niet alleen Bruce Willis die de film naar zijn hand zet. Samuel L. Jackson doet het uitstekend als blanken hatende side-kick van John McClane. De combinatie Willis/Jackson is gewoon subliem en zorgen voor heel wat hilarische momenten. In het begin waren ze nochtans als water en vuur, waarbij vooral de scène met het racistische reclamebord voor iets tussen zit. Maar naargelang de film vordert, ontstaat er toch een mooie band tussen hen. Bij Die hard 2 ergerde ik me vooral aan het gebrek aan een goede badguy. Simon Gruber, gespeeld door Jeremy Irons vind ik prima als badguy. Dat hij de broer is van Hans Gruber, de Duitse terrorist uit deel 1 is een leuk detail.
Om nog even terug te komen op het schitterend samenspel van Willis en Jackson:
John McClane: Listen, you fail I cover your ass. I fail you cover my ass!
Zeus: And if we both fail?
John McClane: Then we're both fucked!
En
John McClane: [hands Zeus a gun] Here take this.
Zeus: How's it work?
John McClane: You don't know how to shoot a gun?
Zeus: Look, all brothers don't know how to shoot guns, you racist motherfucker.
John McClane: Sue me.
4*
Ezekiel 25:17
-
- 24 berichten
- 20 stemmen
Zeer goede actiefilm met leuke quotes.. op en top vermaak... geweldige scene in de lift met de duitsers ... 
Ditto
-
- 40 berichten
- 771 stemmen
Deze film gaat soms zo over de top; de dialogen, de achtergrondmuziek, de actiescènes... maar dat pik je gewoon van bij de Die Hard reeks, het hoort erbij en zonder die aspecten zouden ze niet zo genietbaar zijn.
Het moet toch ook even gezegd dat de looks van Jeremy Irons hier om van in een deuk te liggen zijn. Net een soort wannabee Bart Kaell. Gieren. XD
Quentin
-
- 10202 berichten
- 8556 stemmen
Het moet toch ook even gezegd dat de looks van Jeremy Irons hier om van in een deuk te liggen zijn. Net een soort wannabee Bart Kaell. Gieren. XD
schram101
-
- 16684 berichten
- 2293 stemmen
Wat een fantastische reeks is Die Hard toch!
Bruce Willis is na mijn herziening van de reeks toch wel mijn ultieme actieheld geworden. Inderdaad, beter dan Stallone wat mij betreft. Niets ten nadele van (bijvoorbeeld) Sly uiteraard, maar John McClane is toch wel zo'n fantastisch personage! De hilarische one-liners, zijn taalgebruik, zijn kop, dat witte (aan het eind meestal zwarte
)hemd, die hele lik-mijn-reet-mentaliteit.. Het hele plaatje klopt gewoon. Geweldig!
In deze prent krijgt McClane gezelschap. En wie is er dan beter dan rasacteur Samuel L. Jackson. Misschien een beetje de rol die hij altijd neerzet, maar wat doet ie het lekker!
De film is uiteraard weer een dikke adrenaline bonk en bulkt van de actie, achtervolgingen, schietpartijen en een lekker bombastische soundtrack.
Is de film trouwens beter dan het eerste deel? Hm, de actie is wat grootser en amusanter, al vind ik McClane in Die Hard nóg beter.
Ik twijfel nog tussen een vier en een vier-en-half. Maar ach, fuck it. Gewoon 4,5*
Angelo2
-
- 681 berichten
- 3069 stemmen
Heerlijke actiefilm zoals een actiefilm hoort te zijn. Denk toch wel dat Willis de grootste actieheld allertijden is. Nog steeds aan de top terwijl Schwarzenegger eigenlijk al jaren uit beeld is. De actie is goed in beeld gebracht , veel graoppen geslaagd en beide acteurs spelen hun rol uitstekend. Dikke 4 sterren.
bozzy
-
- 2161 berichten
- 670 stemmen
knaller van een film zeer goed vervolg!
hij verveelt geen moment,jawel hoor dit is een actie klassiekertje.
Pre- en sequels

A Good Day to Die Hard
2013
539 reacties

Live Free or Die Hard
2007
1.307 reacties

Die Hard 2
1990
312 reacties

Die Hard
1988
909 reacties
Het laatste nieuws

Vanaf vandaag kijk je op Netflix naar de misdaadserie 'Animal Kingdom'

Top 10 van Netflix: déze tien films worden nu goed bekeken

'Outlander'-serie 'Blood of My Blood' snel te streamen op HBO Max

Avonturenfilm 'Seven Years in Tibet' is binnenkort te vinden in het Netflix-aanbod
Bekijk ook

Gladiator
Historisch / Drama, 2000
2.500 reacties

Snatch
Misdaad / Komedie, 2000
1.380 reacties

Braveheart
Oorlog / Historisch, 1995
2.282 reacties

Lock, Stock and Two Smoking Barrels
Misdaad / Komedie, 1998
847 reacties

Terminator 2: Judgment Day
Actie / Sciencefiction, 1991
1.880 reacties

Aliens
Sciencefiction / Actie, 1986
1.227 reacties
Gerelateerde tags
new york citybomtaxiriddlediefstaldetectivehelikoptergoudmetrofbischipvuistgevechtpolitievervolgwraakbedrogflashbackschietpartijexplosiegeweldauto achtervolgingcargo shipsimon saysdump truckaqueductbomb threat action herofederal reserve banknyc subway
Nieuwsbrief MovieMeter
Het laatste film- en serienieuws per e-mail ontvangen?
Populaire toplijsten
- Top 250 beste films aller tijden
- Top 250 beste sciencefiction films aller tijden
- Top 250 beste thriller films aller tijden
- Top 250 beste familie films aller tijden
- Top 250 beste actie films aller tijden
- Top 100 beste films van de laatste jaren
- Top 100 beste films op Netflix
- Top 100 beste films op Disney+
- Top 100 beste films op Pathé Thuis
- Top 50 beste films uit 2020
- Top 50 beste films uit 2018
- Top 50 beste films uit 2019
- Top 25 beste films in het Nederlands
Corporate & Media
Realtimes Network
Innovatieweg 20C
7007 CD, Doetinchem, Netherlands
+31(315)-764002
Over MovieMeter
MovieMeter is hét platform voor liefhebbers van films en series. Met tienduizenden titels, die dagelijkse worden aangevuld door onze community, vind je bij ons altijd de film, serie of documentaire die je zoekt. Of je jouw content nou graag op televisie, in de bioscoop of via een streamingsdienst bekijkt, bij MovieMeter navigeer je in enkele klikken naar hetgeen dat voldoet aan jouw wensen.
MovieMeter is echter meer dan een databank voor films en series. Je bent bij ons tevens aan het juiste adres voor het laatste filmnieuws, recensies en informatie over jouw favoriete acteur. Daarnaast vind je bij ons de meest recente toplijsten, zodat je altijd weet wat er populair is op Netflix, in de bioscoop of op televisie. Zelf je steentje bijdragen aan het unieke platform van MovieMeter? Sluit je dan vrijblijvend aan bij onze community.








