• 15.837 nieuwsartikelen
  • 178.479 films
  • 12.239 series
  • 34.025 seizoenen
  • 647.798 acteurs
  • 199.136 gebruikers
  • 9.379.407 stemmen
Avatar
 
banner banner

Full Metal Jacket (1987)

Oorlog / Drama | 116 minuten
3,95 5.082 stemmen

Genre: Oorlog / Drama

Speelduur: 116 minuten

Oorsprong: Verenigd Koninkrijk / Verenigde Staten

Geregisseerd door: Stanley Kubrick

Met onder meer: Matthew Modine, R. Lee Ermey en Vincent D'Onofrio

IMDb beoordeling: 8,2 (843.976)

Gesproken taal: Engels

Releasedatum: 29 oktober 1987

Plot Full Metal Jacket

"Vietnam can kill me, but it can’t make me care."

Het eerste deel van de film volgt een groep militairen die door Sgt. Hartman op onmenselijke wijze klaargestoomd worden voor de Vietnam oorlog. Het tweede deel van de film laat zien hoe één van deze militairen, Joker, de oorlog verslaat als reporter, tijdens het Tet-offensief.

logo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm still

Externe links

Social Media

Volledige cast

Acteurs en actrices

Animal Mother

Gny. Sgt. Hartman

Pvt. Cowboy

Lt. Touchdown

Lt. Lockhart

Poge Colonel

Reviews & comments


avatar

Gast

  • berichten
  • stemmen

Let op: In verband met copyright is het op MovieMeter.nl niet toegestaan om de inhoud van externe websites over te nemen, ook niet met bronvermelding. Je mag natuurlijk wel een link naar een externe pagina plaatsen, samen met je eigen beschrijving of eventueel de eerste alinea van de tekst. Je krijgt deze waarschuwing omdat het er op lijkt dat je een lange tekst hebt geplakt in je bericht.

* denotes required fields.

Let op! Je gebruikersnaam is voor iedereen zichtbaar, en kun je later niet meer aanpassen.

* denotes required fields.
zoeken in:
avatar van lazaroni_86

lazaroni_86

  • 161 berichten
  • 150 stemmen

De eerste deel is echt mooi om te zien in deze film hoe ze op een gestoorde manier worden getraind enz ik zou zeggen een 4.5 voor de eerste deel de tweede deel heeft de hele film verpest want die was erg zwak vond ik eerlijk gezegd en wat die soldaten over die vietnamen zijden vonden helemaal slecht een 2 voor de 2e deel dus een 3.5 voor de hele film


avatar van mikoz

mikoz

  • 11297 berichten
  • 867 stemmen

gewelige film vooral het eerste deel.

tweede deel minder maar het eerste deel heeft zo veel dat ik hem toch 5 sterren geef.


avatar van djelle

djelle

  • 6070 berichten
  • 0 stemmen

Wederom een geweldige film van Kurbick. Sterk legerverhaal dat mooi gereggiseerd verfilmd is. De prent slaagt erin het leger en de oorlog vanuit verschillende perspectieven te bekijken die enorm interessant zijn. Bevat enkele briljante scenes en er zit veel inhoud achter. De waanzin van oorlogen in het algemeen wordt hier met een bittere nasmaak geserveerd maar daarnaast komen er nog tal van minder negatieve andekdotes in voor.

Het eerste deel was misschien inderdaad wel het beste deel, maar het 2de deel is ook niet te onderschatten en is best wel boeiend. Het bouwt tenslotte mooi verder op het eerste deel en heeft ook interessantheden genoeg om heel de film onder de indruk te zijn van Stanley zijn talent. Soms wel érg hard en wreed, maar dit doet niets af van de waarde van deze film. Integendeel zelfs, het siert hem dat hij zo onverbiddellijk realistisch is, geeft de aanklacht nog meer kracht.

Buiten enkele kleine minpunten toch een heel goeie en vermakelijke oorlogsprent die de middelmaat ruim overstijgt! (3,5)


avatar van Lukic

Lukic

  • 268 berichten
  • 176 stemmen

Bij valge geniale film. De tweedeling is ook heel speciaal. Ik moet wel zeggen dat het eerste gedeelte soms een beetje te ver doorschiet. Dan heb je dat geschreeuw op een begeven moment wel gezien. Maar goed dat heeft ook allemaal wel een functie m.b.t. de uiteindelijk climax. Het tweede gedeelte van de film is ook strak. Sober en colle decors met O.K. muziek. Dit is een van de betere oorlogsfilms. Krijgt van mij bij elkaar 4 sterren...


avatar van Freud

Freud

  • 10772 berichten
  • 1153 stemmen

Na twee jaar heb ik hem nog eens bekeken en het is me vooral opgevallen dat ik even vergeten was hoe geniaal Kubrick is, in ál zijn films. Het eerste deel vond ik niet meer zo speciaal, dat heb ik al te vaak gezien, maar dat tweede deel jong! Werkelijk meesterlijk. De spanning, het realisme van de personages, de decors, de waanzinnige muziek, hoe alles in een ruimere context wordt geplaatst door een paar kleine opmerkingen, de schitterende korte interviews met de soldaten, en dat dan samen met wat je daarvoor gezien hebt over de opleiding: deze verdient zeker zijn plaats in het rijtje Apcoalypse Now, The Thin Red Line en Platoon. En een stemverhoging van wel 0,5 dat kan er ook altijd af


avatar van mikey

mikey

  • 28993 berichten
  • 5142 stemmen

symboliek van de waanzin lag er wel erg dik bovenop, maar vooruit. Het eerste deel was interessant genoeg, maar dan houdt het op. 3.


avatar van mikoz

mikoz

  • 11297 berichten
  • 867 stemmen

eerste deel was meesterlijk


avatar van mikoz

mikoz

  • 11297 berichten
  • 867 stemmen

en tweede deel inderdaad minder ...

maar toch vond ik het wel mooi dat de film van de voorbereiding overliep in het gevecht zeg maar ..


avatar van mafiabaas

mafiabaas

  • 200 berichten
  • 2145 stemmen

mikoz schreef:

eerste deel was meesterlijk

Vind ik ook


avatar van BoordAppel

BoordAppel

  • 14274 berichten
  • 3282 stemmen

Verhoogd naar een 5. Ben het totaal niet eens met de mensen die het eerste deel superieur vinden aan de rest van de film.

Het begin is overigens wel absoluut geniaal. Je wordt meteen in de film getrokken en het eerste rustpuntje krijg je pas bij het begin van het 2e deel van de film. Vincent D'Onofrio acteert echt perfect, wat een ongelofelijk zieke kop kan die gast trekken zeg. Puik acteur.


avatar van kijkert

kijkert

  • 3584 berichten
  • 0 stemmen

BoordAppel schreef:

Verhoogd naar een 5. Ben het totaal niet eens met de mensen die het eerste deel superieur vinden aan de rest van de film.

Mee eens.

Mijn ervaring was dat de kijker in het eerste deel gedrild wordt, en in het tweede deel in het diepe gegooid wordt. Dezelfde ervaring die de recruten/soldaten gehad moeten hebben.


avatar van Dead01

Dead01

  • 1167 berichten
  • 1977 stemmen

Eerste deel vind ik echt een zalig,hoe ze worden behandeld enzo,maar de film valt idd echt weg in Vietnam,daar is hij gewoon mislukt,ze hadden beter de volledig film als opleiding gehad met als einde dat ze vertrokken naar Vietnam.Dan was deze film zeker een topper geweest maar spijtig genoeg is het niet zo.


avatar van feanaro surion

feanaro surion

  • 5765 berichten
  • 1770 stemmen

Geweldige eerste helft, en een nog steeds geweldige(hoewel iets mindere) tweede helft. Heel goed geacteerd en geregiseerd en een hele dikke 4.5 ster waard.


avatar van U-96

U-96

  • 11875 berichten
  • 2081 stemmen

Net als velen anderen vind ik het tweede deel van de film minder dan het eerste deel. Met de splitsing zelf heb ik geen problemen, maar het tweede deel is in mijn ogen gewoon net niet sterk genoeg om helemaal pal naast het eerste deel te kunnen worden gezet. Desonanks is het toch niet slecht uitgepakt...

Ik weet nog wel dat deze film vroeger veel indruk op mij heeft gemaakt (vooral het eerste deel). Ik ben er vrijwel zeker van dat dit mijn allereerste film ooit is, die ik heb gezien...

*3.5* blijft staan...


avatar van mister blonde

mister blonde

  • 12698 berichten
  • 5832 stemmen

U-96 schreef:

Ik ben er vrijwel zeker van dat dit mijn allereerste film ooit is, die ik heb gezien...

de meeste mensen beginnen met de Reddertjes of zo...


avatar van Johan van Ee

Johan van Ee

  • 107 berichten
  • 751 stemmen

mister blonde schreef:

(quote)
de meeste mensen beginnen met de Reddertjes of zo...


avatar van Caligula

Caligula

  • 187 berichten
  • 0 stemmen

mister blonde schreef:

(quote)
de meeste mensen beginnen met de Reddertjes of zo...

Hij houdt de Reddertjes liever voor de tijd dat hij terug kinds wordt.


avatar van U-96

U-96

  • 11875 berichten
  • 2081 stemmen

Caligula schreef:

Hij houdt de Reddertjes liever voor de tijd dat hij terug kinds wordt.

Hoe bedoel je ?


avatar van gemaster

gemaster

  • 1005 berichten
  • 2718 stemmen

Dementie.


avatar van eerdekes

eerdekes

  • 1529 berichten
  • 587 stemmen

Knappe oorlogsfilm die beschikt over 2 grote delen.

Waar je het 2e deel nog eens kan opsplitsen in 2 delen.

Het 1e grote deel is ronduit verbluffend.

R. Lee Ermey schittert als Sergeant.

Vincent D'Onofrio acteert ronduit geweldig als private pyle, waarin hij sterk weergeeft hoe Private Pyle zich voelt, zeker na zo'n 40-tal minuten meen ik.

Matthew Modine voor zijn beurt doet het ook knap als oorlogsfotograaf.

Schitterende film weer van Kubrick, al vind ik het 2e grote deel 'n pak minder.

Er zitten vrij fraaie scènes tussen, vooral die scène met die scherpschutter. Maar toch, ...

Voor het 1e deel zou ik 'n 8 geven, voor 't 2e deel 'n 6.

Maarja, 'n oorlogsfilm van 'n vrij degelijk niveau...

Full Metal Jacket

3.5*


avatar van Captain Pervert

Captain Pervert

  • 4648 berichten
  • 2102 stemmen

"Black man too beaucoup"

Priceless.


avatar van braambes

braambes

  • 559 berichten
  • 1356 stemmen

mijn favoriet:

I don't know but I've been told

Eskimo pussy is mighty cold


avatar van ghostman

ghostman

  • 5740 berichten
  • 5 stemmen

2de deel vond ik juist verruit het beste deel! Vooral het einde
(kill me, kill me of zoiets), en met tijdens de aftiteling Rolling Stones - Paint It Black !

SUPER


avatar van braambes

braambes

  • 559 berichten
  • 1356 stemmen

waarom ? Mag je toch best voor uit komen, ik vind het tweede deel overigens ook helemaal niet minder dan het eerste en over Paint it Black heb je ook helemaal gelijk.


avatar van mikoz

mikoz

  • 11297 berichten
  • 867 stemmen

ghostman schreef:

2de deel vond ik juist verruit het beste deel! Vooral het einde
(kill me, kill me of zoiets), en met tijdens de aftiteling Rolling Stones - Paint It Black !

SUPER


Benje de enige denkik

zelf vond ik deel 2 tegenvallen niet slehct hor maar minder dan deel 1 bij deel een dan wat gewoon super was al met al was deel 1 zo goed dat de film toch uit komt op een 5 ...


avatar van ghostman

ghostman

  • 5740 berichten
  • 5 stemmen

mikoz schreef:

Ben je de enige denk ik

Het zijn vooral de volwassen kijkers die het eerste deel niet goed vinden en vandaar maar weinig/minder sterren geven, denk ik …


avatar van Kai

Kai

  • 5164 berichten
  • 1001 stemmen

Waarom denk je dat vooral de volwassenen het eerste gedeelte niet goed vinden?


avatar van Ramon K

Ramon K

  • 13575 berichten
  • 0 stemmen

Waarschijnlijk omdat het hip is. Veel jongeren zullen het eerste gedeelte beter vinden en waarschijnlijk om de 'verkeerde' redenen. Ik vermoed dat ze juist het 'komische' aspect van de tyrades hoog in het vaandel hebben staan en dat ze de tragiek hierachter voor een deel onbewust negeren. In het tweede deel is er slechts het drama genaamd oorlog en blijft de 'komedie' een beetje op de achtergrond. Lijkt me voor velen een keerpunt...


avatar van starbright boy

starbright boy (moderator films)

  • 22413 berichten
  • 5077 stemmen

Ramon K schreef:

Ik vermoed dat ze juist het 'komische' aspect van de tyrades hoog in het vaandel hebben staan en dat ze de tragiek hierachter voor een deel onbewust negeren.

Vind ik ook een zwak puntje aan de film overigens. Er zit me te weinig tragiek achter.


avatar van ghostman

ghostman

  • 5740 berichten
  • 5 stemmen

Ramon K schreef:

Waarschijnlijk omdat ... ...velen een keerpunt...