• 15.855 nieuwsartikelen
  • 178.563 films
  • 12.249 series
  • 34.035 seizoenen
  • 648.331 acteurs
  • 199.158 gebruikers
  • 9.381.586 stemmen
Avatar
 
banner banner

One Hour Photo (2002)

Drama / Thriller | 96 minuten
3,39 1.752 stemmen

Genre: Drama / Thriller

Speelduur: 96 minuten

Oorsprong: Verenigde Staten

Geregisseerd door: Mark Romanek

Met onder meer: Robin Williams, Connie Nielsen en Michael Vartan

IMDb beoordeling: 6,8 (139.014)

Gesproken taal: Engels

Releasedatum: 10 oktober 2002

  • On Demand:

  • meJane Bekijk via meJane
  • Netflix Niet beschikbaar op Netflix
  • Pathé thuis Niet beschikbaar op Pathé Thuis
  • Videoland Niet beschikbaar op Videoland
  • Prime Video Niet beschikbaar op Prime Video
  • Disney+ Niet beschikbaar op Disney+
  • Google Play Niet beschikbaar op Google Play

Plot One Hour Photo

"The things that we fear the most have already happened to us..."

Sy Parrish, een eenzame foto-ontwikkelaar bij de plaatselijke één-uur service, ontwikkelt een ongezonde obsessie met de Yorkin-familie, vaste klanten. Hij fantaseert over een familieband met het gezin, en probeert met ze in contact te komen.

logo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm still

Externe links

Volledige cast

Acteurs en actrices

Seymour Parrish

Bill Owens

Maya Burson

Det. Paul Outerbridge

Jake Yorkin

Det. James Van Der Zee

Video's en trailers

Reviews & comments


avatar

Gast

  • berichten
  • stemmen

Let op: In verband met copyright is het op MovieMeter.nl niet toegestaan om de inhoud van externe websites over te nemen, ook niet met bronvermelding. Je mag natuurlijk wel een link naar een externe pagina plaatsen, samen met je eigen beschrijving of eventueel de eerste alinea van de tekst. Je krijgt deze waarschuwing omdat het er op lijkt dat je een lange tekst hebt geplakt in je bericht.

* denotes required fields.

Let op! Je gebruikersnaam is voor iedereen zichtbaar, en kun je later niet meer aanpassen.

* denotes required fields.
zoeken in:
avatar van Mik

Mik

  • 1504 berichten
  • 1094 stemmen

lindastuurman schreef:

Ik zal het HEEL kort houden, om te voorkomen dat ik mensen op hun zenuwen ga werken.

Juist met zo'n opmerking ga je mensen irriteren. Als je je verhaal nou gewoon zou beperken tot info m.b.t. de film (want je bent wel DE kenner bij uitstek denk ik) dan zou er werkelijk niets aan de hand zijn. Je zoekt het echt zelf op IMO.


avatar van Menni

Menni

  • 1762 berichten
  • 0 stemmen

Mik schreef:

Juist met zo'n opmerking ga je mensen irriteren

Mij niet, kan me er heel veel bij voorstellen.


avatar van Mik

Mik

  • 1504 berichten
  • 1094 stemmen

Reageer, hap, .. nu tevreden?


avatar van lindastuurman

lindastuurman

  • 1006 berichten
  • 0 stemmen

Mik, kan je dan geen enkel zinnig woord kwijt over deze film? Ik bedoel, je hebt toch wel een mening over deze film?


avatar van Mik

Mik

  • 1504 berichten
  • 1094 stemmen

Blader even terug naar pagina 5 wil je, daar heb ik al redelijk wat over deze flim gezet. Je hebt er nota bene zelf nog op gereageerd toendertijd. Verder vind ik dit één van de betere films met Robin erin (heerlijk dat ie eindelijk niet zo "aanwezig" is als grappenmaker). De man kan acteren, dat bewijst hij hier maar weereens.

Maar.. als ik dan toch nog even mag zeuren jij, Linda, bent degene die hier een offtopic bericht plaatste in de trend van: "Ik zal het proberen HEEL kort te houden enz..."

En juist DAT lokte mijn reactie uit (wat je waarschijnlijk ook al in gecalculeerd had, vandaar dat ik ook in eerste instantie niet wilde reageren, maar tja ik hou nou eenmaal van zieken...

Groetjes


avatar van lindastuurman

lindastuurman

  • 1006 berichten
  • 0 stemmen

OK Mik, ik zal er op letten meer on-topic te blijven


avatar van Mik

Mik

  • 1504 berichten
  • 1094 stemmen

Wie niet


avatar van narva77

narva77 (crew films)

  • 12736 berichten
  • 6541 stemmen

Mooie en goede drama/thriller, met een uitstekende Robin Williams (Connie Nielsen mag er ook wezen). Prachtig kleurgebruik ook, en een lekker duister sfeertje.

Had alleen geen empathie of medeleven voor Sy...


avatar van lindastuurman

lindastuurman

  • 1006 berichten
  • 0 stemmen

En Dylan Smith dan? Die had nog nooit een camera gezien....dus ik vond dat hij het ook zeker niet verkeerd deed.


avatar van narva77

narva77 (crew films)

  • 12736 berichten
  • 6541 stemmen

Je bedoelt het zoontje? Ja die deed het ook goed ja, maar ik ben niet zo dol op kindsterretjes. Misschien bij een tweede viewing nog een half sterretje erbij.


avatar van lindastuurman

lindastuurman

  • 1006 berichten
  • 0 stemmen

Voor de mensen in de regio Rijnmond: hij draait (alleen) deze week in Lantaren/venster.


avatar van neo

neo

  • 15435 berichten
  • 10044 stemmen

joh


avatar van martijn77

martijn77

  • 382 berichten
  • 4415 stemmen

net gezien, grandioos. Veel cliche's, prachtig uitgewerkt, absoluut geen onnodige scenes. Lekker snel en toch een rustig tempo. Plot is fantastisch uitgewerkt en na alle oja momenten behoorlijk verrassend en goed opgebouwd. Ben zelf nogal een ''hobby''fotograaf en deze film beantwoordt aan al mijn verwachtingen. Williams is ijzersterk maar de director of photography(wie anders?) en de regisseur van deze film verdienen een even grote bos bloemen. Mooie ingehouden dialogen/monologen, alles aan deze film klopt. Echt wel 4,5 sterren.


avatar van lindastuurman

lindastuurman

  • 1006 berichten
  • 0 stemmen

Wat zet je er dan toe om de film 4,5 te geven en niet gewoon 5 sterren?


avatar van gotti

gotti

  • 14075 berichten
  • 5893 stemmen

Die irritante hoofdrolspeler misschien?


avatar van lindastuurman

lindastuurman

  • 1006 berichten
  • 0 stemmen

Nou, doe es niet zo vervelend en ga slapen


avatar van gotti

gotti

  • 14075 berichten
  • 5893 stemmen

Slapen?? Het is pas tien voor twee!


avatar van martijn77

martijn77

  • 382 berichten
  • 4415 stemmen

OK, you win. Zeg dat maar tegen Robin de volgende keer dat je hem spreekt.

5 sterren!


avatar van lindastuurman

lindastuurman

  • 1006 berichten
  • 0 stemmen

Hmm, ik spreek Robin helaas niet zo vaak. Ik kan het wel tegen z'n manager zeggen...ook goed?


avatar van Sjan

Sjan

  • 777 berichten
  • 2748 stemmen

Enge film over eenzaamheid. Robin Williams in de beste rol die ik van hem heb gezien tot nu toe. Prachtig kleurgebruik, onheilspellende muziek en een geweldige opbouw van spanning maken dit tot een zeer spannende film. Sommige scenes en plaatjes uit de film zullen nog lang blijven hangen de droom met de bloedende ogen en de wand vol met foto's in het huis van Sy bijvoorbeeld. 4*


avatar van troy31

troy31

  • 329 berichten
  • 130 stemmen

hehe,

eindelijk gezien.

kvond m behoorlijk spannend, robin williams speelt heel goed vind ik. heel ingetogen. hm, opgekropt eigenlijk.

de kleuren zijn idd heel goed gebruikt. 4 sterren


avatar van lindastuurman

lindastuurman

  • 1006 berichten
  • 0 stemmen

Daarnet de film weer es gekeken en damn, ik kan er met m'n kop niet bij! Wat is dit *ucking goed!

De film wordt nog steeds beter naarmate ik hem vaker kijk (kan je nagaan na ruim 80x) . Ik ben nog steeds niet van de oooooh's en aaaah's af, vooral bij de scene waarin ie ontslagen wordt, de marktscene, openingsscne, rode ogen scene, en de eindscene.
Zoals ik al vaker en eerder geschreven heb, ALLES is perfect! (Afgezien van een aantal kleine foutjes als de nagellengte van RW z'n duimnagel in de marktscene, en een handschoen die ineens verdwenen is van het ene shot naar het andere aan het begin van de film.)
De scene die gebruikt wordt van de film The Day the Earth Stood Still is werkelijk fantastisch! Het is net alsof die monoloog uitgesproken wordt door de Yorkins, terwijl je Sy naar de foto's ziet kijken. Werkelijk subliem.


Dus nogmaals, mensen die hem nog niet gezien hebben, hoeven van mij niet langer te wachten met huren en mensen die hem wel al gezien hebben, mogen hem eigenlijk wel nog een keer zien. Alleen al om de film iets beter te begrijpen.


avatar van Queen_K

Queen_K

  • 48 berichten
  • 215 stemmen

lindastuurman schreef:

Ik heb nog een beetje research gedaan naar de soundtrack (want die is toch fantastisch hoor) en de theme van "requiem for a dream" krijg je te horen bij de mooiste scene van de film, een beetje aan het einde van de film (mag niet te veel zeggen natuurlijk)

Ooowwja natuurlijk! Had laatst RfaD gezien en ik vroeg me de hele tijd af waar ik de theme nou al van kende

Mja de film. Ik kan me er niet veel meer van herinneren, wel dat ie goed was en dat er fel licht in voorkwam Goed en fel genoeg voor 4 sterren


avatar van T.O.

T.O.

  • 2419 berichten
  • 2797 stemmen

3,5* Alles is er verder wel over gezegd denk ik Wilde alleen nog ff kwijt dat ik de score ook erg goed vond, leuk om te zien dat meer mensen daar ook zo over denken.


avatar van Agony

Agony

  • 1985 berichten
  • 1256 stemmen

Met 0,5 verhoogd naar 4,5. Wat een prima werkje is dit... Met name de beelden (het kleurgebruik) zijn een lust voor het oog (deed me soms zelfs aan Kubrick denken). Het bijzondere verhaal met het ironische, verbitterde karakter van Williams maken het het helemaal af.



avatar van RWL

RWL

  • 872 berichten
  • 832 stemmen

Thanks!

Blijft toch fascinerend om een serieuze Robin te zien, die niet uit z'n woorden komt


avatar van GFM

GFM

  • 1116 berichten
  • 1537 stemmen

Ik vind die Williams briljant in zn sicko rollen!! Ook in Insomnia stal hij de show!


avatar van Chainsaw

Chainsaw

  • 8845 berichten
  • 3576 stemmen

GFM schreef:

Ik vind die Williams briljant in zn sicko rollen!! Ook in Insomnia stal hij de show!

Klopt, maar zijn rol in deze is toch wel 10 keer zo sterk als zijn rol in Insomnia.


avatar van FisherKing

FisherKing

  • 18696 berichten
  • 0 stemmen

Vergeet ook zijn briljante rol in The Fisher King niet.