• 15.735 nieuwsartikelen
  • 177.873 films
  • 12.196 series
  • 33.962 seizoenen
  • 646.802 acteurs
  • 198.941 gebruikers
  • 9.369.485 stemmen
Avatar
 
banner banner

One Hour Photo (2002)

Drama / Thriller | 96 minuten
3,39 1.751 stemmen

Genre: Drama / Thriller

Speelduur: 96 minuten

Oorsprong: Verenigde Staten

Geregisseerd door: Mark Romanek

Met onder meer: Robin Williams, Connie Nielsen en Michael Vartan

IMDb beoordeling: 6,8 (138.821)

Gesproken taal: Engels

Releasedatum: 10 oktober 2002

  • On Demand:

  • Disney+ Bekijk via Disney+
  • meJane Bekijk via meJane
  • Netflix Niet beschikbaar op Netflix
  • Pathé thuis Niet beschikbaar op Pathé Thuis
  • Videoland Niet beschikbaar op Videoland
  • Prime Video Niet beschikbaar op Prime Video
  • Google Play Niet beschikbaar op Google Play

Plot One Hour Photo

"The things that we fear the most have already happened to us..."

Sy Parrish, een eenzame foto-ontwikkelaar bij de plaatselijke één-uur service, ontwikkelt een ongezonde obsessie met de Yorkin-familie, vaste klanten. Hij fantaseert over een familieband met het gezin, en probeert met ze in contact te komen.

logo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm still

Externe links

Volledige cast

Acteurs en actrices

Seymour Parrish

Bill Owens

Maya Burson

Det. Paul Outerbridge

Jake Yorkin

Det. James Van Der Zee

Video's en trailers

Reviews & comments


avatar

Gast

  • berichten
  • stemmen

Let op: In verband met copyright is het op MovieMeter.nl niet toegestaan om de inhoud van externe websites over te nemen, ook niet met bronvermelding. Je mag natuurlijk wel een link naar een externe pagina plaatsen, samen met je eigen beschrijving of eventueel de eerste alinea van de tekst. Je krijgt deze waarschuwing omdat het er op lijkt dat je een lange tekst hebt geplakt in je bericht.

* denotes required fields.

Let op! Je gebruikersnaam is voor iedereen zichtbaar, en kun je later niet meer aanpassen.

* denotes required fields.
zoeken in:
avatar van mayhemblik

mayhemblik

  • 1389 berichten
  • 731 stemmen

Aardig maar doorsnee filmpje, zonder Robin Williams was het eigenlijk niks geweest, pfff wat speelt hij hier een vreselijk vies mannetje zeg, het constant omhoog duwen van zijn bril, die eeuwige tas om zijn schouder én het hoogtepunt van gruwel, beige slap leren schoenen met klitteband!!!
Werkelijk geweldig, ja door R.W. heb ik toch zitten genieten maar hij zal het in mijn (prachtige) collectie toch niet overleven.
Oja, ik gunde het die naast de pot pissert eigenlijk best wel, lelijke schuinmarcheerder die hij me daar was, dat krijg je er nou van als je een scheve schaats rijdt, had hij maar niet buiten de deur moeten eten, híj moest toch zo nodig een buiten vrouw, ohoh wat was het gras bij de buren toch weer groener, nee hoor meneer kon het echt niet laten om van de verboden vrucht te snoepen en dan achteraf piepen, hufter.


avatar van Sissi78

Sissi78

  • 13 berichten
  • 7 stemmen

Goeie film, wat een irritant mannetje speelt Robin Williams toch.

Maar hier door wel blijft het aantrekkelijk om te blijven kijken.


avatar van fappie

fappie

  • 2688 berichten
  • 2005 stemmen

Goede film hoor. Vond Robin Williams niet zozeer irritant, maar gewoon een apart ventje . Beetje een stalker... ik moet zeggen dat ik soms ook heb gelachen.. vooral als hij ineens op het toilet zit in dat huis van hun en een biertje op de bank aan eht drinken is (droom dan)... maar toch.. verder een prima verhaal..

3,5


avatar van yorgos.dalman

yorgos.dalman

  • 980 berichten
  • 0 stemmen

mooie ingetogen rol van Robin Williams die dat ook al zo voortreffelijk deed in Insomnia. De film zelf was een sterke karakterstudie over eenzaamheid in de grote stad maar zakt op het einde wat in door het geforceerde thriller-element.


avatar van TMP

TMP

  • 1889 berichten
  • 1714 stemmen

Irritante film. Williams acteert opzich wel goed. Maar boeiend is de film niet echt, en het mislukte horrorelement midden in de film slaat ook nergens op.

0,5*


avatar van nognooit

nognooit

  • 308 berichten
  • 2116 stemmen

Mooie film. Het was fijn om Robin Williams destijds in een andere rol te zien, iets wat hij ook zeer goed doet. In 2002 had ik via een download een workprint/director's cut gevonden. Die vond ik een stuk sterker (voor wie benieuwd is, die versie word hier hier omschreven). Iemand enig idee of die inmiddels op dvd/blu-ray is verschenen?


avatar van RWL

RWL

  • 872 berichten
  • 832 stemmen

Die versie vind ik inderdaad ook sterker. Helaas is die nooit officieel uitgebracht.


avatar van GuyB

GuyB

  • 1299 berichten
  • 0 stemmen

Bijzondere film.

Mijn eerste film met Robin Williams in de hoofdrol, en voor de "echtheid" van een personage is dit nooit slecht, hij speelt zo overtuigend dat je vergeet dat je naar een film aan het kijken bent. Eng vond ik de man niet, maar ik had er wel ontzettend veel medelijden mee. Tientallen actie's van hem wijzen op eenzaamheid.

Het rare vond ik echter na z'n ontslag, waar mevrouw Yorkin de persoonlijke kant van het gesprek leek op te gaan, ook dat jongetje mocht 'm, en het eigenlijk best mogelijk was om een band met de familie op te bouwen en hun figuurlijke oom worden. Deed Sy plots terug afstandelijk en ging de psycho-kant op. Daar kon het verhaal eigenlijk twee kanten op, maar ze hebben voor de engere weg gekozen en zo hebben ze een film die zich onderscheidt van andere films.

Opmerkelijk veel wit in de film, de betekenis (als die er is) snap ik niet echt, maar esthetisch gewoon leuk om op te kijken, de muziek is ook goed en de acteerprestaties van Robin Williams blijven je zeker bij!


avatar van Ramie

Ramie

  • 120 berichten
  • 1364 stemmen

Hmm, jammer!

Een heel goed concept waar heel veel meer uit gehaald had kunnen en moeten worden. Het had veel spannender kunnen zijn.

2,5*


avatar van stefan dias

stefan dias

  • 2495 berichten
  • 1459 stemmen

Ik vond het een goede film met prachtige fotografie soms, heel gestileerd en goede vertolkingen. En wat een ongelofelijk knappe vrouw is die Connie Nielsen toch. Ik zou er ook wel een paar fotootjes van achterover drukken, denk ik. Maar om de film nu perfect te noemen, nee%u2026

De film zit nog net aan de goede kant, en dat 'net' komt door een paar zeer storende elementen. Echt subtiel dreigend kon je het allemaal neit noemen, zker niet met die muziek die soms heel opdringerig dreigend wordt. Het shot dat Sy in zijn zetel naar tv kijkt en wanneer de camera opzij zwenkt op de wand vol foto's… Met de dreigende muziek erbij was dat gewoon dubbelop. Vér erover. Laat gewoon het geluid van die tv doorlopen en ik schrik me rot. Nu bevestigde het gewoon je bang voorgevoelen dat je al had. Want dat Sy een sicko is blijkt wel al meteen van zodra je hem in de smiezen hebt. Vond ik toch ook wel net weer te karikaturaal.

Verder nog wat schoonheidsfoutjes. Vertel het verhaal gewoon vanuit Sy zijn standpunt en dan hoeven we niets te weten te komen over het precieze reilen en zeilen in de familie Yorkin. Het privégesprek tussen de twee ouders is overbodig. Als je het er wél insteekt, dan wil je toch verder ook weer wat meer van die twee te zien krijgen.

ook wel een vreemde manier hoe hij de link legt tussen Maya en Yorkin. Hij had toch zelf gewoon die foto's te zien kunne n krijgen bij het ontwikkelen?

Jammer. Goede film, maar had nog veel beter gekund.


avatar van Malli

Malli

  • 500 berichten
  • 148 stemmen

Een uitstekende Robin Williams in een voor de rest matige film.


avatar van GinolaEHV

GinolaEHV

  • 2127 berichten
  • 2611 stemmen

Redelijke film. In tegenstelling tot velen hier zeggen, vind ik juist dat Williams het niveau van de film omlaag haalt. Verhaaltje is prima, maar hij past totaal niet bij zo'n rol. Het had vele male enger, 'creepier' gekund.

Eerste 45 minuten is de film vrij steriel, met één of twee aardige scènes. Tweede deel komt er wat meer 'schwung' in, onder andere met het ontslag en de uitvoering van zijn plan om de mr. Yorkin iets aan te doen.

Al met al levert het een gemiddelde film op: 3,0*.


avatar van avataria23

avataria23

  • 5 berichten
  • 3 stemmen

Van Robin Williams zij wij komedies gewend. Het is een eerste keer dat ik hem in andere genre zie spelen. En hij doet het meer dan uitstekend. Ik denk niet dat het bedoeling was om een enge film te maken. Maar meer een film die medelijden moest opwekken. En dat doel is gerealiseerd.


avatar van booyo

booyo

  • 646 berichten
  • 1676 stemmen

Zo, dat viel me niks tegen. Sterk verhaal, met een zeer intens en beklemmende sfeer. Williams speelt werkelijk uitmuntend zijn rol als naar vies mannetje (welke tegelijkertijd wel enige sympathie op roept). Altijd leuk van die films waar je geheel blanco instapt en welke een topper blijken te zijn.

4*


avatar van DjFrankie

DjFrankie

  • 3412 berichten
  • 3495 stemmen

Verrassende film, had een heel ander filmpje verwacht maar dit was prima.

Goeie Williams.


avatar van Oliveri

Oliveri

  • 453 berichten
  • 364 stemmen

Beklemmend drama, redelijk eenvoudig, maar dit is juist ook het sterke van deze film. Overigens had deze thriller in mijn ogen ook zonder Robin Williams een succes geweest, al acteert hij erg sterk als eenzame engerd. IK ga voor 4 *


avatar van Askikker

Askikker

  • 620 berichten
  • 2648 stemmen

Prachtige vertolking van Robin Williams in een trage beklemmende film.

Nee; hij speelt juist géén naar ''vies'' mannetje, maar een zielig eenzaam, gefrustreerd en ontredderd figuur, waar ik best veel sympathie voor voelde.

In zijn ogen stelt hij juist een daad. Leg mij maar es uit wat voor viezigheid hij deed. Niks dus; zelfs de aanzet tot ''viezigheid'' kon hij zelf niet aanzien, dat moest gefaked worden.


avatar van Dennis Evahi

Dennis Evahi

  • 842 berichten
  • 565 stemmen

Slappe hap deze film. De beelden in de supermarkt vind ik wel heel mooi gedaan. Beetje een creepy sfeer maar naarmate de film het einde nadert stort de spanningsboog als een kaartenhuis in elkaar. Jammer!


avatar van Dreiecke

Dreiecke

  • 2768 berichten
  • 902 stemmen

Deze film is mij jaren bijgebleven, vanwege de creepy sfeer.
Het verhaal betreft een soort van voyeurisme uit eenzaamheid, wat uiteindelijk uitgroeit tot een obsessie. Waarschijnlijk later versterkt door de tegenslag van het verliezen van de baan, zijn lust en zijn leven en tevens voeding van de obsessie. Vervolgens verliest de man helemaal zijn verstand en weet het ook nog voor zichzelf te rechtvaardigen. Ik voelde niet zozeer sympathie voor de man zoals enkelen hier zeggen. Ik vind het nogal creepy dat zulke mensen rondlopen en op zo'n bezitterige manier in hun fantasie met anderen bezig zijn.
Ga sporten of zo, denk ik dan

Psychologie van de bovenste plank en overtuigend geacteerd door Robin Williams.


avatar van hdehoon

hdehoon

  • 373 berichten
  • 327 stemmen

Aardige thriller met het bekende recept van de obsessieve loner die zijn slachtoffers de stuipen op het lijf jaagt. Ik vond Robin Williams erg geschikt voor deze rol, hij is tenslotte geen super sexy man. Maar wel een geweldige acteur. De monoloog op het politiebureau, was erg sterk.Verder moet je niet te veel nadenken over het verhaaltje, dat niet erg diep gaat, maar wel voldoende spannend in beeld wordt gebracht om benieuwd te zijn naar de afloop.

n.b. waarom hebben sommige mensen het op dit forum steeds over een 'filmpje'? We bespreken hier toch speelfilms en geen familiefilmpjes van 4 en een halve minuut.


avatar van Tup&Joep

Tup&Joep

  • 210 berichten
  • 2577 stemmen

Goede rol van Williams als "eenzame" man.


avatar van J.20.RN

J.20.RN

  • 8 berichten
  • 43 stemmen

Gister op tv gezien, stonden 4 sterren bij maar dat vond ik hem niet waard.

Vond hem voor een thriller niet eng genoeg.

Wel goed geacteerd. 2.5 *


avatar van erpunited

erpunited

  • 647 berichten
  • 2591 stemmen

Sterke film. Goed geacteerd. Normen en waarden in het vaandel. Aardige thriller om een keer te kijken


avatar van adso

adso

  • 475 berichten
  • 10365 stemmen

Ranzige film die halverwege flink uit de bocht knalt…

wel applaus voor de schmierende RW!


avatar van ILDIB

ILDIB

  • 3061 berichten
  • 2378 stemmen

Blijft boeien deze film, das knap omdat er weinig gebeurd. Williams speelt heel goed.
De fotos op het einde, betekenen die niet dat williams ze niet heeft bedreigd verder?


avatar van Askikker

Askikker

  • 620 berichten
  • 2648 stemmen

ILDIB schreef:
De fotos op het einde, betekenen die niet dat williams ze niet heeft bedreigd verder?


Dat bedoel ik dus, goed gezien!


avatar van Meneer Bungel

Meneer Bungel

  • 13163 berichten
  • 0 stemmen

Askikker schreef:
Dat bedoel ik dus, goed gezien!
Had hij geen mes bij zich dan?


avatar van Jozz

Jozz

  • 205 berichten
  • 204 stemmen

Erg spannende film. Wel volledig gedragen door Williams. Hij is de perfecte cast voor een rol als deze. Een ogenschijnlijk lieve en sociale man, die van binnen een obsessie ontwikkelt.

Het redelijk originele script in combinatie met de zeer goede vertolking door Robin Williams, maken de film erg geslaagd. 4*


avatar van Askikker

Askikker

  • 620 berichten
  • 2648 stemmen

Meneer Bungel schreef:
(quote)
Had hij geen mes bij zich dan?


Niet bedrijgd ''VERDER''. Hij wilde nooit iets met dat mes doen.
De bedrijging, hoe beangstigend ook, mondde nooit uit in werkelijk geweld, hij wilde alleen maar een daad stellen, maar werd zelf ziek van wat hij zag.


avatar van Meneer Bungel

Meneer Bungel

  • 13163 berichten
  • 0 stemmen

No excuse (coulda, woulda, shoulda), denk ik dan... Spoilers, btw! En ''bedreigd'' btw2!


Blijft een sterke film (lees tevens: Williams) overigens, ik denk ook over een halfje erbij.