• 15.887 nieuwsartikelen
  • 178.628 films
  • 12.250 series
  • 34.040 seizoenen
  • 648.419 acteurs
  • 199.169 gebruikers
  • 9.382.635 stemmen
Avatar
 
banner banner

Pulp Fiction (1994)

Misdaad | 154 minuten
4,26 12.466 stemmen

Genre: Misdaad

Speelduur: 154 minuten

Oorsprong: Verenigde Staten

Geregisseerd door: Quentin Tarantino

Met onder meer: John Travolta, Samuel L. Jackson en Uma Thurman

IMDb beoordeling: 8,8 (2.412.169)

Gesproken taal: Engels, Spaans en Frans

Releasedatum: 1 december 1994

Plot Pulp Fiction

"From the creator of 'True Romance' & 'Reservoir Dogs'"

Jules en Vincent werken voor de machtige misdadiger Marsellus Wallace. Vincent komt in de problemen als hij Mia, de vrouw van Wallace, een avondje gezelschap moet houden. Ondertussen is Wallace verwikkeld in een deal met de bokser Butch, die Wallace belazert en er met z'n geld vandoor gaat.

logo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm still

Externe links

Volledige cast

Acteurs en actrices

Reviews & comments


avatar

Gast

  • berichten
  • stemmen

Let op: In verband met copyright is het op MovieMeter.nl niet toegestaan om de inhoud van externe websites over te nemen, ook niet met bronvermelding. Je mag natuurlijk wel een link naar een externe pagina plaatsen, samen met je eigen beschrijving of eventueel de eerste alinea van de tekst. Je krijgt deze waarschuwing omdat het er op lijkt dat je een lange tekst hebt geplakt in je bericht.

* denotes required fields.

Let op! Je gebruikersnaam is voor iedereen zichtbaar, en kun je later niet meer aanpassen.

* denotes required fields.
zoeken in:
avatar van Jordy

Jordy

  • 22567 berichten
  • 2952 stemmen

Yeah, right.

Zodra iets (erg) populair wordt, zijn er altijd veel mensen die het dan niet meer stoer/interessant vinden om te zeggen dat zij dat ook goed vinden. Willen per se afwijken van de massa, enzo.


avatar van feanaro surion

feanaro surion

  • 5765 berichten
  • 1770 stemmen

Ja, ookal vonden ze het eerst juist wel goed. Altijd nogal raar vind ik zelf.


avatar van Ramon K

Ramon K

  • 13575 berichten
  • 0 stemmen

mijn punt is dat iedereen die geen éne bal van film afkent 'pulp fiction' goed vindt of dat toch althans oppert, gewoon omdat dat 'staat'

Er zullen er wel tussen zitten ja.....

Ten tweede lijkt het me zéér onwss dat iedereen pulp fiction snàpt die niets van film kent (hoeveel mensen zouden de knipoog naar la dolce vita van fellini hebben opgemerkt?).

Laten we eerlijk zijn: er valt weinig aan Pulp Fiction te snappen. Of die knipoog je nu wel of niet opgevallen is......het zal weinig bijdragen aan je uiteindelijke beoordeling denk ik. Natuurlijk is het wel een leuk extraatje voor de verstokte cinefielen. But that's it.

Neen, pulp fiction heeft een cultstatus gekregen en in feite staat het wel cool om deze film in je top10 op te nemen, ook al beviel ie je niet compléét..

Dat zal ongetwijfeld wel zo zijn bij een aantal lui (ik ken er ook wel een paar), maar op een site met zoveel filmliefhebbers/kenners (die de film hoog achten) ga ik mij echt niet druk maken om een mogelijk vertekend beeld.


avatar van Arturo Bandini

Arturo Bandini

  • 29 berichten
  • 735 stemmen

Iedereen hanteert toch zijn eigen criteria (bewust of onbewust) om een film mee te beoordelen?

De een laat zich lekker meevoeren en verassen, dan ander zit met zijn 'voorkennis' te geilen op de meest kleine verwijzingen naar andere films.

En trouwens: waarom is een film die knipoogt naar andere films een betere film dan een film die dat niet doet?

Zijn de maatstaven van Olivier heilig? Dacht het niet...


avatar van Ramon K

Ramon K

  • 13575 berichten
  • 0 stemmen

Is spijtig dat 'Pulp Fiction' een film is geworden die iedereen moét gezien hebben en goed moét vinden... Dat schaadt de kritische geest..

Raar dat je deze discussie begint eigenlijk aangezien je de twee vervolgen op The Matrix beloont met een dikke 4*. Ook vreselijk gehypt, ingeburgerd en door sommige lui blind op een voetstuk geplaatst. En die twee films zijn vreselijk slecht. Is je kritische geest geschaad?


avatar van olivier

olivier

  • 1249 berichten
  • 1577 stemmen

Ramon K, ik nodig je uit om deze 'matrix' discussie verder te zetten bij the matrix reloaded.. Is nogal stompzinnig om dat hier te doen. Mijn mening over pulp fiction is ondertussen al semi-legendarisch geworden, laten we het daar maar bij laten : p *haha*


avatar van olivier

olivier

  • 1249 berichten
  • 1577 stemmen

Over 'la dolce vita' & 'pulp fiction'. In het meesterwerk der meesterwerk van grootmeester fellini, is er een beruchte scène waarin marcello mastroianni met zijn gedopeerde vrouw naar het ziekenhuis racet. Zij ligt meer dood dan levend na een overdosis drugs. Marcello zit achter het stuur, slipt, en kijkt constant naar zijn halfdode vrouw. Travolta's wonderlijke scène is niet enkel een ode, maar een regelrechte copie van 'la dolce vita'. Geen kritiek, enkel een pluspunt maar tevens een element dat 'pulp fiction' veel meer diepgang geeft dan de gemiddelde kijker doorheeft. Dit mààkt de film, geen exploderende hoofden.

ps kijk allen 'la dolce vita'! Dit is een bevel!


avatar van Ramon K

Ramon K

  • 13575 berichten
  • 0 stemmen

Geen kritiek, enkel een pluspunt maar tevens een element dat 'pulp fiction' veel meer diepgang geeft dan de gemiddelde kijker doorheeft. Dit mààkt de film

Nogmaals: leuke knipoog, leuke ode..... maar met diepgang heeft het weinig van doen.


avatar van Arturo Bandini

Arturo Bandini

  • 29 berichten
  • 735 stemmen

Volgens mij heeft een ode aan of kopie van een scene uit een andere film (beroemd en goed en meesterwerk of niet) net zoveel te maken met diepgang, als een pornofilm met een goed verhaal. Erg weinig dus.

Dat Tarantino zijn klassiekers kent - good for him.

Dat hij ernaar verwijst in zijn films - fine by me.

Dat zijn films dáárdoor meer diepgang krijgen -

En ik denk dat 'de gemiddelde kijker' daar netzo overdenkt...

PS: Wat is een gemiddelde kijker?


avatar van Mister_Pink

Mister_Pink

  • 632 berichten
  • 0 stemmen

PS: Wat is een gemiddelde kijker?

Mensen met een gemiddelde smaak. Mensen die, nadat ze bij de Mac Donalds zijn geweest, nog even snel even Pearl Harbor in de bioscoop gaan kijken.


avatar van Arturo Bandini

Arturo Bandini

  • 29 berichten
  • 735 stemmen

Oh, ik ga altijd éérst naar een film als Pearl Harbor (of Titanic), en dáárna ff snel een Big Mac scoren...

Dat maakt mij volgens mij precies het tegenovergestelde van een gemiddelde kijker...


avatar van Ylaise

Ylaise

  • 16 berichten
  • 52 stemmen

Mensen, get a life


avatar van nirvana

nirvana

  • 212 berichten
  • 219 stemmen

wat jullie ook zeggen en discusseren of wat dan ook, voor mij blijft het gewoon de beste film die ik ooit gezien heb!!! 5 sterren en moest ik meer kunnen geven, dan deed ik het ook !


avatar van filmfann

filmfann

  • 39 berichten
  • 0 stemmen

Ik snap de hele abracadabra van deze film niet. Wat wil Tarantino hiermee zeggen, bewijzen? De film draagt geen enkele boodschap mee. Is ze dan beeldend krachtig? Dat ook niet. Als de regisseur van de hele film een video-clip gemaakt zou hebben (de beroemde dansscène met Uma) zou het een historisch betekenis krijgen in de geschiedenis van de muziekzenders.


avatar van Ramon K

Ramon K

  • 13575 berichten
  • 0 stemmen

De film draagt geen enkele boodschap mee.
Goed opgelet jongen!

Is ze dan beeldend krachtig?

Nee, visueel an sich kan de film zich niet meten met de grootste filmische meesterwerken op aarde. Maar in een harmonieuze samenwerking met de soundtrack levert het een memorabele filmbeleving op. Gecombineerd met de meesterlijk nonsens dialogen, puike aankleding, onverwachte wendingen, leuke vertelstructuur, kleurrijke personages, lekkere humor, stijlvolle settings en een ontieglijke portie cool levert Tarantino wel een uiterst amusant en sfeervol meesterwerk af. Pulp Fiction is 1 van de beste 'lichtzinnige' films van de afgelopen 20 jaar. Gisteren weer eens herzien en met de nodige verworven 'klassieke' baggage' (een beetje Melville, een vleugje Godard en nog enkele misdaadoudjes) heb ik me misschien nog wel meer vermaakt dan bij mijn eerste viewing. Die 5* blijven staan.


avatar van Onderhond

Onderhond

  • 87599 berichten
  • 12861 stemmen

Tja, nadat Ramon z'n "pro Pulp Fiction" rant er weer heeft opzitten, kan ik het toch niet laten om nog even te zeggen dat de "cool, lekkere humor en kleurrijke personages" zo'n 10 jaar na datum enorm voorbijgestreefd zijn.


avatar van pjotr

pjotr

  • 2672 berichten
  • 2781 stemmen

Ja maar jij bent hier toch degene die zijn tijd ver vooruit is?


avatar van flipsen

flipsen

  • 1696 berichten
  • 482 stemmen

Onderhond schreef:

... om nog even te zeggen dat de "cool, lekkere humor en kleurrijke personages" zo'n 10 jaar na datum enorm voorbijgestreefd zijn. ....

Door welke film dan? Sommige dingen zijn goed, en blijven goed (voor het publiek dat het goed vind). Als de film 10 jaar na datum nog steeds enorm goed gewaardeerd wordt, dan lijkt me dat een typisch geval van een klassieker. Tijdloos. Zal altijd 1 van mijn (en van vele anderen) favorieten blijven. Niks voorbij gestreefd.


avatar van Ramon K

Ramon K

  • 13575 berichten
  • 0 stemmen

dat de "cool, lekkere humor en kleurrijke personages" zo'n 10 jaar na datum enorm voorbijgestreefd zijn.

Onzin. Ik vraag me ook echt af welke nieuwe personages en welke nieuwe films je dan voor ogen hebt. Pulp Fiction definieert de jaren 90 voor mij in een jaren 70 stijl. Dat sloeg toen bij me aan en dat slaat nog steeds bij me aan. Tijdloos. Ik moet toegeven; de film is voor mij ook gekoppeld aan een bepaald sentiment. Als ik mijn jeugd moest representeren met een film (en dan bedoel ik mijn jeugdherinneringen, de dingen die we toen uitspookten, de muziek die we cool vonden, de cultuur waarin we leefden) dan zou ik Pulp Fiction noemen.


avatar van Onderhond

Onderhond

  • 87599 berichten
  • 12861 stemmen

Ik vraag me ook echt af welke nieuwe personages en welke nieuwe films je dan voor ogen hebt

Hou het er maar op dat ik eigenlijk niet zo weg van die Amerikaanse attitude. Althans, niet de PF way. Gangsters komen nogal poserig over. Veel geblaat en weinig wol. Stoerdoenerij zonder al te veel gevolg.

Om dan maar even het makkelijkste voorbeeld te nemen, neem "Tarantino" kopieerder Ritchie. Enkel en alleen het accent van diens personages maakt hen voor mij tien keer leuker om zien en volgen. Eén "cunt" heeft meer impact dan alle "fucks" uit PF. En daarnaast kunnen er nog een resem Japanse bij, maar die zullen wel weer te over-the-top gevonden worden, dus laat ik die maar zo. Plaats Kitano hier dan maar bij. Wat mij betreft cooler dan de hele PF cast op elkaar gestapeld.

En ik kan het niet genoeg blijven zeggen, ik ben een kind van deze tijd. Ik luister de meest ranzige electronische stuff, hou van experimentele films en kick op nieuwe impulsen. Wat kan iemand als mij nu aanvangen met een 70s sfeer ? Toch niet verwonderlijk dat ik het voorbijgestreefd noem ? Tijdloos is en blijft een subjectief argument


avatar van Redlop

Redlop

  • 8961 berichten
  • 3566 stemmen

Onderhond schreef:

...En ik kan het niet genoeg blijven zeggen, ik ben een kind van deze tijd. Ik luister de meest ranzige electronische stuff, hou van experimentele films en kick op nieuwe impulsen...

Ben blij dat deze informatie mij alsnog ter ore komt, want dit was mij door omstandigheden helaas nog niet bereikt, maar goed..heel veel plezier ermee.


avatar van lettertje

lettertje

  • 16 berichten
  • 33 stemmen

leuk, meerdere verhaallijnen, alleen wat is er verder zo bijzonder aan die film. beetje overschat allemaal.


avatar van markiemark73

markiemark73

  • 79 berichten
  • 609 stemmen

lettertje schreef:

leuk, meerdere verhaallijnen, alleen wat is er verder zo bijzonder aan die film. beetje overschat allemaal.

Volgens mij onderschat jij zijn waarden een 0.5 pffffffff

ik weet niet wat jou stemmings gehalte is maar dit slaat alles.


avatar van Menghini

Menghini

  • 1306 berichten
  • 941 stemmen

Ach, ieder zijn mening... Toch?


avatar van markiemark73

markiemark73

  • 79 berichten
  • 609 stemmen

ach ja zo klopt de gemiddelde stemming voor deze film ook weer.

de een overdrijft naar boven de ander naar beneden toch.:D

gr mark


avatar van moviemansion

moviemansion

  • 29 berichten
  • 0 stemmen

Dit zijn toch geen films meer, Tarantino kan er beter mee stoppen. Na flaters als Jacky brown en Pulp Fiction de voor naam zegt het al Pulp, komt ie ook nog eens op de proppen met de zielige films Kill Bill 1 en 2. Daarvoor krijgt deze voor mij een niet hoger cijfer dan een 0.5 . Ik dacht ik meld het even.


avatar van moviemansion

moviemansion

  • 29 berichten
  • 0 stemmen

Ramon K schreef:

(quote)
Goed opgelet jongen! En Jij Ook!

(quote)

Nee, visueel an sich kan de film zich niet meten met de grootste filmische meesterwerken op aarde. Absoluut niet, komt er nog geen eens in de buurt. Maar in een harmonieuze samenwerking met de soundtrack levert het een memorabele filmbeleving op. Ik kijk de film niet voor de soundtrack, dus? Gecombineerd met de meesterlijk nonsens dialogen,welke meesterlijke nonsense, puike aankleding, onverwachte wendingen, Ik heb niet een onverwachte wending gezien veel te voorspelbaar, leuke vertelstructuur, Rond uit Iritant, kleurrijke personages, lekkere humor, Ja ik heb erg om de film moeten lachen zo bespottelijk vond ik hem, stijlvolle settings en een ontieglijke portie cool levert Tarantino wel een uiterst amusant en sfeervol meesterwerk af , Nou vind je dat nou echt? Tarantino heeft maar een aardige film afgeleverd en dat was Resevoir Dogs, Pulp Fiction is 1 van de beste 'lichtzinnige' films van de afgelopen 20 jaar. Gisteren weer eens herzien en met de nodige verworven 'klassieke' baggage' (een beetje Melville, een vleugje Godard en nog enkele misdaadoudjes) heb ik me misschien nog wel meer vermaakt dan bij mijn eerste viewing. Die 5* blijven staan. Een Klasieker zal het nooit worden, de film is gewoon omhoog geluld, maar het is maar waar je van houd.


avatar van flipsen

flipsen

  • 1696 berichten
  • 482 stemmen

Dat quoten is niet helemaal goed gegaan moviemansion, ik snap geen bal van je berichtje. Volgens mij vind je dit stiekem gewoon een leuke film, laten we het daar maar op houden .


avatar van Naomi Watts

Naomi Watts

  • 54554 berichten
  • 3155 stemmen

Begint te lijken op extreem omlaag stemmen.


avatar van as

as

  • 3548 berichten
  • 5932 stemmen

Moviemansion heeft er maar moeite mee. Ik ook met het lezen van zijn bericht. Waar gaat het over, in godsnaam....Geen touw aan vast te knopen.