• 16.163 nieuwsartikelen
  • 179.525 films
  • 12.330 series
  • 34.196 seizoenen
  • 650.545 acteurs
  • 199.457 gebruikers
  • 9.405.321 stemmen
Avatar
 
banner banner

Pulp Fiction (1994)

Misdaad | 154 minuten
4,26 12.471 stemmen

Genre: Misdaad

Speelduur: 154 minuten

Oorsprong: Verenigde Staten

Geregisseerd door: Quentin Tarantino

Met onder meer: John Travolta, Samuel L. Jackson en Uma Thurman

IMDb beoordeling: 8,8 (2.422.380)

Gesproken taal: Engels, Spaans en Frans

Releasedatum: 1 december 1994

Plot Pulp Fiction

"From the creator of 'True Romance' & 'Reservoir Dogs'"

Jules en Vincent werken voor de machtige misdadiger Marsellus Wallace. Vincent komt in de problemen als hij Mia, de vrouw van Wallace, een avondje gezelschap moet houden. Ondertussen is Wallace verwikkeld in een deal met de bokser Butch, die Wallace belazert en er met z'n geld vandoor gaat.

logo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm still

Externe links

Volledige cast

Acteurs en actrices

Reviews & comments


avatar

Gast

  • berichten
  • stemmen

Let op: In verband met copyright is het op MovieMeter.nl niet toegestaan om de inhoud van externe websites over te nemen, ook niet met bronvermelding. Je mag natuurlijk wel een link naar een externe pagina plaatsen, samen met je eigen beschrijving of eventueel de eerste alinea van de tekst. Je krijgt deze waarschuwing omdat het er op lijkt dat je een lange tekst hebt geplakt in je bericht.

* denotes required fields.

Let op! Je gebruikersnaam is voor iedereen zichtbaar, en kun je later niet meer aanpassen.

* denotes required fields.
zoeken in:
avatar van combi

combi

  • 20609 berichten
  • 0 stemmen

filmliefhebbers akkoord, het grote publiek werd er pas bekend mee na pulp.


avatar van Grover

Grover

  • 169 berichten
  • 230 stemmen

HarmJanStegenga schreef: Reservoir Dogs gemist?

Nee, niet gemist, wel gezien en genoten. Maar m.i is dit bij het grote pupliek wel DE film waaraan gerefereerd word.


avatar van Nomak

Nomak

  • 11634 berichten
  • 0 stemmen

Net nog eens bekeken en deze keer beter mijn aandacht erbij gehouden. Ik vond de film dan ook een heel stuk beter dan de laatste keer dat ik hem zag. Dat was dan wel al heel wat jaren geleden, dus ik was ondertussen heel veel vergeten.

Samuel L. Jackson was in deze film echt Mr. Cool. Hij is zelfs zo cool dat je zijn foto in het woordenboek ziet staan als je het woord "cool" opzoekt.

Hij zet echt een prachtig personage neer. De scenes waar hij in beeld was verplichten me dan ook om het aantal sterren te verhogen.

Ik ga de film zeker opnieuw herbekijken.


avatar van JTV-kijker

JTV-kijker

  • 1066 berichten
  • 2017 stemmen

Een echte grappige film, veel bekende gezichten waarvan ik het niet echt verwacht ze in een komedie te zien. De grappigste momenten vond ik toch het laatste stuk en het moment waarop een kerel een deur uitkomt en Die motherfucker die! roept terwijl hij z'n geweer opschiet en dan het beeld naar Travolta en Jackson gaat die alle twee rondkijken en merken dat ze niet geraakt zijn en dan hun geweer pakken en die kerel neerschieten


avatar van Jupilerman

Jupilerman

  • 61 berichten
  • 0 stemmen

Joyy schreef:

dat is een goeie, het is niet te herleiden, uiterlijkheden zeggen niets , voertuigen ook niet, omgevingen idem en muzikaal is het ook een mengelmoes

tijdsloos dus

Speelt zich gewoon af in het "heden" hoor. Vincent Vega heeft het toch op een bepaald moment over "Cops"(wanneer ze praten over het "mirakel") en in het restaurant zit er zelfs iemand die al een GSM(of toch ten minste een draagbare telefoon) heeft. Er zo zijn er nog wel voorbeelden.

Er zijn ook wel verwijzingen naar het verleden, maar dat maakt weinig uit, allemaal dingen die nu ook nog heel bekend zijn.


avatar van Joyy

Joyy

  • 514 berichten
  • 28 stemmen

matig bewijs

gsm bestaat al tientallen jaren


avatar van Kevin13

Kevin13

  • 14947 berichten
  • 0 stemmen

wat maakt het nu uit in welk jaar deze film zich afspeelt, heeft niets van belang ?


avatar van Reservoir Dogs

Reservoir Dogs

  • 1393 berichten
  • 819 stemmen

Joyy schreef:

matig bewijs

gsm bestaat al tientallen jaren

Zelfs Marsellus Wallace heeft er één


avatar van brielen

brielen

  • 282 berichten
  • 1123 stemmen

De beelden zijn prachtig amusement.

De Situaties en dialogen om de vingers af te likken.

De Muziek is onweerstaanbaar.

De Songs prijken naar top.

De Stars zijn fabuleus.5.


avatar van ASman

ASman

  • 1715 berichten
  • 929 stemmen

[quote]JTV-kijker schreef:

Een echte grappige film, veel bekende gezichten waarvan ik het niet echt verwacht ze in een komedie te zien.

Een komedie zou ik het niet durven te noemen. Akkoord,deze film bevat vele hilarische dialogen, maar onder alle hilariteit schuilt toch een veelal immorele en extreem gewelddadige bedoening ( nothing wrong with that ! ). Dat is de kunst van deze film : je moet lachen met situaties die eigenlijk helemaal niet om te lachen zijn. Al het komische eindigt dan meestal ook met een geweldexplosie of volgt op een geweldexplosie. Bijna een soort van sadistische real-life experience. Een echte komedie zou ik dus niet op deze film plakken. Een uiterst zwart-komische gangsterfilm is dan weer eerder van toepassing.


avatar van Nomak

Nomak

  • 11634 berichten
  • 0 stemmen

Jammer van die aartslelijke dvd cover.

Samuel L. Jackson en John Travolta zouden erop moeten staan.


avatar van Criticism

Criticism

  • 3011 berichten
  • 1453 stemmen

Deed me niet zo veel als Reservoir Dogs, maar is nog steeds heel erg goed. Het jammere van deze film is dat niet alle verhalen even boeiend zijn. De openingsscéne en de eindscéne zijn briljant, maar het verhaal met Travolta en Thurman vind ik écht een pak minder. De film is wel zeer grappig met enkele fantastische dialogen, maar doordat niet alle delen even sterk zijn kan ik niet hoger gaan dan een dikke 4*


avatar van kimberlyVD

kimberlyVD

  • 5946 berichten
  • 1576 stemmen

Nomak schreef:

Jammer van die aartslelijke dvd cover.

Samuel L. Jackson en John Travolta zouden erop moeten staan.

Volledig mee eens. Voor mij dragen Samuel L. Jackson en Travolta dan ook de film.


avatar van nathalie22

nathalie22

  • 25 berichten
  • 31 stemmen

geweldige verhaallijnen die samenkomen, geweldige acteerprestaties, boeiende en fantastische dialogen, en niet te vergeten de muziek die me ook wel beviel en zeker bij de film hoorde


avatar van Edwin Pindahaai

Edwin Pindahaai

  • 648 berichten
  • 293 stemmen

De hoes is lelijk, maar toch waardeer ik hem enorm. Prachtig is ie.


avatar van rearviewmirror

rearviewmirror

  • 44 berichten
  • 354 stemmen

Zelfs naar tientallen keren blijf deze film geweldig. Ook de humor blijf leuk, zelf als je de grap kent. Dit is wat mij betreft uitzonderlijk, komedies worden toch vaak minder leuk als je ze herijkt. Quentin Tarantino laat hier zien dat hij echt de koning van de dialogen is. Ook het door elkaar heen laten lopen van verhalen is erg knap gedaan. Samual L. Jackson speelt een fantastische rol en Travolta overtref zich zelf. De rock & Roll muziek past erg goed bij de sfeer van de film. Ik kan echt niks negatiefs over deze film bedenken. Geweldige film. 5 sterren.


avatar van mezlycz

mezlycz

  • 13 berichten
  • 16 stemmen

Zeker geen slechte film, maar toch wel ongelofelijk overrated naar mijn idee. Ik snap niet echt goed wat deze film meer heeft dan andere films.


avatar van Glacius

Glacius

  • 4300 berichten
  • 3036 stemmen

Wat dacht je van een geweldig script?


avatar van sehzades

sehzades

  • 35 berichten
  • 1447 stemmen

Ik ben het volledig mee eens met mezlycz.


avatar van Pastichio Rocker

Pastichio Rocker

  • 6344 berichten
  • 0 stemmen

Deze film heeft alles wat alle andere films niet hadden in dat jaar.

Dat de kids van tegenwoordig niet meer gek opkijken van deze film is niet zo raar, aangezien deze film tot in den treurigheid is gekopieerd door types zoals Guy Ritchie. Maar voor die tijd was het iets wat nog nooit was vertoond, of in ieder geval te weinig om een blijvende impressie te maken.

Pulp Fiction heeft dit veranderd en daarom is deze film zo goed.


avatar van coldheaven

coldheaven

  • 623 berichten
  • 188 stemmen

Pastichio Rocker schreef:

Deze film heeft alles wat alle andere films niet hadden in dat jaar.

Dat de kids van tegenwoordig niet meer gek opkijken van deze film is niet zo raar, aangezien deze film tot in den treurigheid is gekopieerd door types zoals Guy Ritchie. Maar voor die tijd was het iets wat nog nooit was vertoond, of in ieder geval te weinig om een blijvende impressie te maken.

Pulp Fiction heeft dit veranderd en daarom is deze film zo goed.

Inderdaad


avatar van Don MN

Don MN

  • 3120 berichten
  • 1562 stemmen

Nomak schreef:

Jammer van die aartslelijke dvd cover.

Samuel L. Jackson en John Travolta zouden erop moeten staan.

Ja, dat is een van de weinige minpunten. Mia is een ontzettend leuk personage, maar Travolta en Jackson dragen de film toch.

Dit zijn de eerste zoekresultaten op Google, spreekt voor zich:

http://images.google.nl/images?hl=nl&q=pulp%20fiction&um=1&ie=UTF-8&sa=N&tab=wi


avatar van Adrenal

Adrenal

  • 1381 berichten
  • 0 stemmen

Speelt zich gewoon af in het "heden" hoor. Vincent Vega heeft het toch op een bepaald moment over "Cops"(wanneer ze praten over het "mirakel") en in het restaurant zit er zelfs iemand die al een GSM(of toch ten minste een draagbare telefoon) heeft. Er zo zijn er nog wel voorbeelden.

Er zijn ook wel verwijzingen naar het verleden, maar dat maakt weinig uit, allemaal dingen die nu ook nog heel bekend zijn.

Alle films van Tarantino spelen zich toch in een fictieve wereld (met zaken als Big Kahuna Burger) in een fictieve tijd af die Tarantino zelf heeft uitgevonden. Dat is althans wat ik altijd heb gedacht.


avatar van Naomi Watts

Naomi Watts

  • 54554 berichten
  • 3155 stemmen

Is volgens mij gewoon een junk food keten op Maui.


avatar van Pastichio Rocker

Pastichio Rocker

  • 6344 berichten
  • 0 stemmen

Inderdaad. Red Apples sigaretten daarentegen is wel een verzonnen merk.

Een Big Kahuna Burger:

http://www.mediabaron.com/blog/media/200403/20040320_cheeseburger.jpg

Briljante quote van Jackson trouwens als ze die wagen aan het schoonmaken zijn:

I'm a mushroom-cloud-laying motherfucker, motherfucker!


avatar van ®Tc

®Tc

  • 8212 berichten
  • 1087 stemmen

Don MN schreef:

(quote)

Ja, dat is een van de weinige minpunten. Mia is een ontzettend leuk personage, maar Travolta en Jackson dragen de film toch.

Ja wat een minpunt ! Ik zou er bijna puntenaftrek voor geven


avatar van Don MN

Don MN

  • 3120 berichten
  • 1562 stemmen

®Tc schreef:

(quote)

Ja wat een minpunt ! Ik zou er bijna puntenaftrek voor geven

Heb ik niet gedaan.

Is het in jouw ogen verkeerd de cover af te kraken als hij lelijk is, het voegt weinig toe aan een film, maar nu ziet het er amateuristisch uit.


avatar van ®Tc

®Tc

  • 8212 berichten
  • 1087 stemmen

Don MN schreef:

(quote)

Heb ik niet gedaan.

Is het in jouw ogen verkeerd de cover af te kraken als hij lelijk is, het voegt weinig toe aan een film, maar nu ziet het er amateuristisch uit.

Wtf kan mij die poster nu boeien? Als de film maar goed is.


avatar van Kevin13

Kevin13

  • 14947 berichten
  • 0 stemmen

Vindt het juist een zeer goede poster. Amateuristisch?


avatar van JanVR

JanVR

  • 130 berichten
  • 170 stemmen

Ik denk dat deze poster met opzet zo is gemaakt, voor hem zo als low-budget 70's film te laten overkomen. Typisch Tarantino...