• 15.839 nieuwsartikelen
  • 178.537 films
  • 12.249 series
  • 34.035 seizoenen
  • 648.279 acteurs
  • 199.150 gebruikers
  • 9.381.114 stemmen
Avatar
 
banner banner

Avatar (2009)

Fantasy / Avontuur | 162 minuten / 171 minuten (special edition) / 178 minuten (extended cut)
3,94 8.042 stemmen

Genre: Fantasy / Avontuur

Speelduur: 162 minuten / 171 minuten (special edition) / 178 minuten (extended cut)

Oorsprong: Verenigde Staten

Geregisseerd door: James Cameron

Met onder meer: Sam Worthington, Sigourney Weaver en Zoe Saldana

IMDb beoordeling: 7,9 (1.484.141)

Gesproken taal: Engels en Spaans

Releasedatum: 17 december 2009

Plot Avatar

"Enter the world of Pandora."

Jake Sully is een verlamde oorlogsveteraan in de toekomst, die met enkele anderen naar de maan Pandora wordt gebracht. De mensheid wil daar waardevolle grondstoffen uit de grond halen. Deze planeet wordt echter bewoond door de Na'vi, een mens-achtig ras met hun eigen taal en cultuur. De Na'vi doen er alles aan zich te beschermen tegen de mensen. Sully raakt betrokken bij hun vrijheidsstrijd en wordt ook verliefd op één van hen...

logo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm still

Externe links

Social Media

Volledige cast

Acteurs en actrices

Dr. Grace Augustine

Colonel Miles Quaritch

Parker zichzelfridge

Norm Spellman

Alle Media

Video's en trailers

Reviews & comments


avatar

Gast

  • berichten
  • stemmen

Let op: In verband met copyright is het op MovieMeter.nl niet toegestaan om de inhoud van externe websites over te nemen, ook niet met bronvermelding. Je mag natuurlijk wel een link naar een externe pagina plaatsen, samen met je eigen beschrijving of eventueel de eerste alinea van de tekst. Je krijgt deze waarschuwing omdat het er op lijkt dat je een lange tekst hebt geplakt in je bericht.

* denotes required fields.

Let op! Je gebruikersnaam is voor iedereen zichtbaar, en kun je later niet meer aanpassen.

* denotes required fields.
zoeken in:
avatar van Juvefan

Juvefan

  • 131 berichten
  • 145 stemmen

Onderhond schreef:

De blauwe romance was ook niet om aan te zien, net als de hippiebedoening rond de boom. Gooi daarbij de hilarisch slechte soundtrack en zo'n bioscoopbezoek van 3 uur wordt een aardig vervelend gebeuren.

Wat is er zo hilarisch slecht aan die soundtrack. Ik vind hem goed klinken en ook thematisch past hij goed bij de film. Daarnaast wordt hij ook goed toegepast. Ik vind 'hilarisch slecht' wel heel erg overdreven.


avatar van phone home

phone home

  • 180 berichten
  • 444 stemmen

Wow.

Maar soundtrack slecht inderdaad. Lijkrt wel celine dion.


avatar van Onderhond

Onderhond

  • 87599 berichten
  • 12858 stemmen

Vond dat hele tribal gebeuren niet boeiend. Povere en veilige keuze die ook nog eens slecht gebracht wordt. Moest er een paar keer om grinniken.


avatar van Ralf81

Ralf81

  • 714 berichten
  • 682 stemmen

Onderhond schreef:

Vond dat hele tribal gebeuren niet boeiend. Povere en veilige keuze die ook nog eens slecht gebracht wordt. Moest er een paar keer om grinniken.

Een 1*? Voor Avatar? Heb je wel bij de juiste film gestemd?


avatar van Juvefan

Juvefan

  • 131 berichten
  • 145 stemmen

phone home schreef:

Wow.

Maar soundtrack slecht inderdaad. Lijkrt wel celine dion.

Ik bedoel met de soundtrack niet de titelsong, maar alle gebruikte muziek. Ook wel bekend als de score.


avatar van erwku

erwku

  • 529 berichten
  • 2482 stemmen

Ralf81 schreef:

(quote)

Een 1*? Voor Avatar? Heb je wel bij de juiste film gestemd?

ralf81, niet meer op onderhond reageren.


avatar van ssk

ssk

  • 72 berichten
  • 71 stemmen

Ik vond het een prachtige film, deze film laat ook eigenlijk zien, hoe wij de wereld aan het verpesten zijn en hoe we in harmonie moeten leren leven with mother nature, maarja daarvan afgezien, naar mijn mening zeker het kijken waard


avatar van Keane1983

Keane1983

  • 1015 berichten
  • 943 stemmen

Prachtige film, mooie soundtrack, geweldige effecten.

Het verhaal vond ik niet storend en goed te volgen.

Ik heb hem in 3d gezien, maar vond dit overigens niet echt de meerwaarde.

Ik denk dat hij "gewoon " ook heel mooi is.

Van mij 5.0*


avatar van DwarreI

DwarreI

  • 1170 berichten
  • 1371 stemmen

Keane1983 schreef:

Het verhaal vond ik niet storend en goed te volgen.

Joh, dit is het verhaal van Pocahontas in een modern jasje


avatar van Tonypulp

Tonypulp

  • 21231 berichten
  • 4608 stemmen

Gefeliciteerd, je bent de 500ste user die dat even ter sprake brengt.


avatar van Angrod_Pallanén

Angrod_Pallanén

  • 6687 berichten
  • 1042 stemmen

Zijn we al bij de 500? Dat vraagt om een hyves...


avatar van Menace2society

Menace2society

  • 426 berichten
  • 0 stemmen

Tja,het verhaal is niet zo boeiend,erg simpel en voorspelbaar maar hier zitten vooral mensen die veel films gezien hebben en die niet alleen mooie beelden willen zien om bevredigd te worden maar Cameron heeft deze film gemaakt voor een breed publiek en er zijn kinderen van 9 jaar oud en 10 jaar oud en noem maar op die de beste film tot nu toe in hun leven gezien hebben.

Ik ben ook meer onder de indruk van een Schlinder's List,maar entertainment is het wel en heb me prima vermaakt.


avatar van zicht

zicht

  • 211 berichten
  • 218 stemmen

Technisch gezien een prachtige film is dit. Ik heb hem vanavond in de bioscoop in 3 d gezien. Kwalitatief nog nooit zo'n goede film gezien. Het verhaal komt echter wat eenvoudig over, de hoogstaande technologie tegen de oerinstincten, maar is dat nu juist niet de boodschap die deze film wil meegeven. Het lijken wel de mensen tegen de dieren en het wegvagen van het regenwoud, als dat helemaal weggekamd is kunnen we misschien wel echt op zoek naar een andere planeet om daar verder te kunnen leven. Echt een film met een serieuze boodschap erin vind ik. Alleen komen wij wel zover en zal het met de aarde niet heel wat erger gaan aflopen dan we denken.


avatar van eRCee

eRCee

  • 13443 berichten
  • 1980 stemmen

Onderhond schreef:

Maar als Cameron z'n wereld echt serieus had genomen had hij toch echt wat meer tijd aan fauna en flora mogen besteden.

Huh?

Jij hebt gegevens waaruit blijkt dat Cameron de fauna en flora maar bijzaak vond en deze binnen een dag in elkaar heeft geflansd?


avatar van Halcyon

Halcyon

  • 9952 berichten
  • 0 stemmen

Zonder twijfel een van de meest arrogante films die ik ooit gezien heb. Met als onderwerp een buitenaardse planeet die gekoloniseerd wordt door mensen – teneinde de aanwezige grondstoffen zo goed mogelijk uit te buiten – heeft Avatar erg veel weg van een veeg uit de pan naar de oorlog in Irak. Allemaal goed en wel die kritiek, maar om dan een Amerikaanse marinier te laten infiltreren bij de aliens en hem vervolgens na een korte integratiecursus tot uitverkoren leider van het volk te bombarderen? Jezus, hebben die Amerikanen dan nog niets van hun zelfgenoegzaamheid verloren sinds 9/11?

Trouwens, best wel schrijnend om te zien hoe een film op één vlak zo vooruitstrevend is (beeld) en op alle andere vlakken schaamteloos achterop hinkt. Het ongenuanceerde scenario, de kleffe muziek, de vlakke personages en hun dialogen, enzovoort, zijn allemaal van het soort eenheidsworst zoals ze in Hollywood met karrenvrachten van de band rollen. Kom op, het laatste waar ik behoefte aan heb, is het horen van een goedkope variant op de Titanic-soundtrack bij het zien van een buitenaards landschap. Ligt het aan mij of is dit werkelijk het toppunt van slechte smaak? En alsof dat nog niet genoeg is, is er de met kinderachtige moraal doorspekte eindstrijd tussen de aliens en de mensen waarvan ik prompt braakneigingen kreeg.

Enig lichtpunt zijn de feeërieke designs van de fauna&flora op Pandora. Voornamelijk de luminescente creaturen in het woud zijn adembenemend om naar te kijken. Het lijkt wel alsof Cameron hiervoor inspiratie heeft opgedaan bij wat er diep in de oceanen allemaal rondzwemt. Ook in The Abyss gaf hij al blijk van zijn fascinatie voor deze vreemdsoortige wezentjes. Niet onbegrijpelijk, aangezien ze tot het mooiste behoren wat onze wereld te bieden heeft. Maar helaas kan die fascinatie niet camoufleren dat Cameron met Avatar (in tegenstelling tot zijn intenties) het clichébeeld van de arrogante Amerikaan bestendigt; eentje die andere volkeren verdraagt zolang hij er zelf baas over kan spelen.

En oh ja, ben ik de enige die verwacht had dat Jake en Neytiri bij het vrijen hun staarten aan elkaar zouden koppelen?


avatar van Menace2society

Menace2society

  • 426 berichten
  • 0 stemmen

Halcyon schreef:

En oh ja, ben ik de enige die verwacht had dat Jake en Neytiri bij het vrijen hun staarten aan elkaar zouden koppelen?

Jij hebt dit filmpje zeker gezien

Avatar sexscène (NSFW) - FilmTotaal filmnieuws


avatar van eRCee

eRCee

  • 13443 berichten
  • 1980 stemmen

Halcyon schreef:

Allemaal goed en wel die kritiek, maar om dan een Amerikaanse marinier te laten infiltreren bij de aliens en hem vervolgens na een korte integratiecursus tot uitverkoren leider van het volk te bombarderen? Jezus, hebben die Amerikanen dan nog niets van hun zelfgenoegzaamheid verloren sinds 9/11?

Dat lijkt me niet helemaal terecht. Het is duidelijk dat de mens Sully moet veranderen in een Na'vi. Op het moment dat hij leider wordt is hij feitelijk dan ook geen Amerikaans marinier meer.


avatar van rep_robert

rep_robert

  • 27517 berichten
  • 4086 stemmen

Wou al zeggen, ik vind hier echt weinig pro Amerikaan aan, het thema lijkt me eerder anti-oorlog Aan de andere kant, het is wel weer een Amerikaan die infiltreert en de hele Na'vi leidt, ik denk dat dat Halcyon's grootste probleem is.


avatar van eRCee

eRCee

  • 13443 berichten
  • 1980 stemmen

rep_robert schreef:

Aan de andere kant, het is wel weer een Amerikaan die infiltreert en de hele Na'vi leidt,

Nee, het is een Amerikaan ("my cup is empty") die een Na'vi wordt. Vindt dat niet direct vleiend hoor voor Amerikanen/westerlingen.


avatar van Menace2society

Menace2society

  • 426 berichten
  • 0 stemmen

Halcyon schreef:

Zonder twijfel een van de meest arrogante films die ik ooit gezien heb. Met als onderwerp een buitenaardse planeet die gekoloniseerd wordt door mensen – teneinde de aanwezige grondstoffen zo goed mogelijk uit te buiten – heeft Avatar erg veel weg van een veeg uit de pan naar de oorlog in Irak. Allemaal goed en wel die kritiek, maar om dan een Amerikaanse marinier te laten infiltreren bij de aliens en hem vervolgens na een korte integratiecursus tot uitverkoren leider van het volk te bombarderen? Jezus, hebben die Amerikanen dan nog niets van hun zelfgenoegzaamheid verloren sinds 9/11?

Heb je een haat tegen de Amerikanen ofzo,wat een onzin is,blijkbaar de behoefte geforceerd origineel te zijn en niet zoals velen het over Pocahontas te hebben.

Het is een film,en niet bij alles hoef je zo ver door te denken,en al die onzin erbij te halen.

Amerikanen laten hunzelf nou eenmaal de hoofdrol spelen,helemaal niks geks aan.

En de hoofdrolspeler wordt de held van de film,ook niks geks aan.

Dat ik uberhaubt de moeite neem te reageren hierop.


avatar van Ceeda7

Ceeda7

  • 3544 berichten
  • 1381 stemmen

I'm the King of the World (part 2) moet James Cameron nu wel denken na het tevoorschijn toveren van zijn tweede megalomaan meesterwerk. Hij lapte het ons al met Titanic, en probeert dit nu te herhalen met Avatar. Het resultaat is nu al bekend.

Het ongelooflijke box-office-succes in 1997 trok meteen de aandacht van mijn ouders. Ze besloten er een gezellig familietripje van te maken. Ik had mij ,tot op die dag in mijn prille leven (ik was 9), nog nooit zo geërgerd om juist die film Titanic te moeten zien op het scherm, terwijl ik de "badassmotherfuckerfilm" Donnie Brasco moest missen en die toen, op een snotaap zoals mij , meer indruk maakte. Uiteindelijk zoals voorspeld, stelde de film Titanic mij ietwat teleur, ter verbazing van mijn oudjes (ze trapten er helaas wel in). Ik vroeg mij resoluut af waarom er al die heisa was, omtrent een zinkende boot die 11 oscars (WTF!) meesleurde in zijn kielzog. Oplossing besefte ik pas paar jaartjes later, dat het natuurlijk om een Amerikaanse "wereldwonderboot" ging, en in de oscarjury zitten er... je weet wel.

Haha, mispoes dacht ik bij Avatar. Geen pro-Amerikaanse propagandaverhaaltje of bootfenomeen. Hoe ging meneer Cameron het deze keer oplossen vroeg ik mezelf af.

Techniek en vele jaren zwoegen in de duistere CGI kamers van het Nieuw-Zeelandse bedrijf Weta Digital (bekend van The Lord of the Rings van Peter Jackson) bieden het antwoord. En of het gelukt is. Enorme intense kleurenpaletten, prachtige georkestreerde actiescènes om je vingers af te likken. Maar lap, dat waren zo ongeveer slechts de 30 minuten van de 2.5 uur durende film, die mij echt hebben verheugd of konden overtuigen.

En daar hebben we het. Oké, respect voor Cameron en de crew en Cameron voor het uitvinden van het hele Pandora universum + het Na'vi volkje. Er kruipt tijd en vooral veel geld, maar dat was natuurlijk niet het probleem. Maar de inspanning gingen vanzelfsprekend meer naar het plak en knipwerk van de visual effects, dan naar de opbouw en de uitdieping van de karakterrollen van de hoofdacteurs. Deze worden letterlijk van het scherm geblazen door de blauwe wezens.

Als we dieper ingaan op de rol van de arrogante legeraanvoerder en de leider die op zoek is naar de grondstof, zorgde dit ook voor een kleine paradox vond ik. Refereert dit dan niet naar wat de Amerikanen doen in Irak. Teken van kritiek?Maar is Cameron dan geen zelf geen Republikein? Daarover vind ik geen verklaring . Ik zag trouwens nergens een Amerikaanse vlag, iets wat onze vriend Michael Bay zeker niet zal vergeten in zijn films.

Verder verzon Cameron hoogstwaarschijnlijk het scenario op 30 seconden tijd: Laten we het verhaaltje nemen van diene heldensamurai Tom Cruise, of de tekenfilm Pocahontas of gewoon hetzelfde scenario van een dozijn gelijkaardige films. Een liefdesverhaaltje, the usual tegenstribbelaars in de Na'vi stam, die als de tijd vordert natuurlijk wel zullen bijdraaien naar het hoofpersonage Jacksully...Mensen zullen daarvan wel smullen, en zeker de Amerikanen haha, of de oscarjury jippieeeeee.

Het spijt me James, ik niet.

Ik betrapte mij trouwens ook op enkele schaammomentjes of cliché's of hoe je het ook mag noemen. Het al zittend dansen van de hele Na'vi-clan, de evolutie van het liefderelaas tussen de 2 hoofdpersonages, de plotse samenhorigheidsgevoel van de wezens op Pandora tegen het hele leger, (vooral het wezen dat opperslecht was in het begin van de film dat opeens knielt voor de prinses, komaan zeg) net op het moment dat alles verloren leek. Het iets uniek doen van het hoofdpersonage om zo het vertrouwen terug te herwinnen. Déjà vu^ 100.

Besluit: de techniek in deze film overheerst de belangrijkste basic aspecten die elke uitmuntende film moeten bevatten namelijk scenario, acteerprestaties, diepgang en iet of wat emotie opwekkende filmfragmenten.

En dat is juist hetgene waar je de grens kunt trekken tussen bijvoorbeeld:

1) de onvergetelijke LOTR- saga, die een mengelmoes is van alle ingrediënten die een film goed maakt.

2) Avatar waarvan de belangrijkste ingrediënten ontbreken, maar omgeven is door een soort wondersaus genaamd CGI waarop de film enkel en alleen op steunt.

Om het verhaal kort te maken: 5 voor de legendarische filmervaring en 0.5 voor de rest. Nog nooit zo een gemakkelijke stem geplaatst.

En nu hopen dat de film die oscar krijgt voor Special Effects (wat ongetwijfeld zo zal zijn), en liefst niet zo veel meer dan dat. Want anders wachten er ons nog saaie toekomst in de filmindustrie tegemoet.

Maar die oscarjury... je weet wel.

2.5 *


avatar van Onderhond

Onderhond

  • 87599 berichten
  • 12858 stemmen

eRCee schreef:
Jij hebt gegevens waaruit blijkt dat Cameron de fauna en flora maar bijzaak vond en deze binnen een dag in elkaar heeft geflansd?

Ja, die data heb is mij in dossiervorm aangereikt.

Wat ik gewoon bedoel is dat Cameron het ook gewoon houdt bij een handvol opvallende beesten en planten. Iets wat erg opvalt bij het laatste gevecht. Daar had je echt een oh, daar is het paard weer ... en de honden, en de draken ... de panter (groot zwart ding) komt er ook bij .. de neushoren mis.. ow nee, daar komt ook nog een kudde aangelopen moment. Het geeft een vervelende herhalingsstructuur in plaats van een levende wereld.


avatar van Reinbo

Reinbo

  • 70660 berichten
  • 0 stemmen

Halcyon schreef:

Zonder twijfel een van de meest arrogante films die ik ooit gezien heb. Met als onderwerp een buitenaardse planeet die gekoloniseerd wordt door mensen – teneinde de aanwezige grondstoffen zo goed mogelijk uit te buiten – heeft Avatar erg veel weg van een veeg uit de pan naar de oorlog in Irak. Allemaal goed en wel die kritiek, maar om dan een Amerikaanse marinier te laten infiltreren bij de aliens en hem vervolgens na een korte integratiecursus tot uitverkoren leider van het volk te bombarderen? Jezus, hebben die Amerikanen dan nog niets van hun zelfgenoegzaamheid verloren sinds 9/11?

Op zich aardige gedachtegang, maar het idee van deze hervertelling van het Pocahontas verhaal dateert al van ruim voor 9/11. Bovendien is dergelijk (arrogant) gedrag gewoon menselijk. Zie Pocahontas, Congo, Indonesie, Irak, etc...... En ja Cameron is naturlijk ook extreem arrogant (King of the world) En dat zal nu wel niet minder worden....


avatar van Reinbo

Reinbo

  • 70660 berichten
  • 0 stemmen

Ceeda7 schreef:

Om het verhaal kort te maken: 5 voor de legendarische filmervaring en 0.5 voor de rest. Nog nooit zo een gemakkelijke stem geplaatst.

2.5 *

(5 + 0,5)/2 = 2,75 Volgens mij behoor je dat af te ronden naar 3.


avatar van planet_of_death

planet_of_death

  • 3962 berichten
  • 178 stemmen

Mensen... jullie blijven maar zoeken naar een puntje die je de grond in kan boren.


avatar van Onderhond

Onderhond

  • 87599 berichten
  • 12858 stemmen

Reinbo schreef:

5 + 0,5 = 2,75


avatar van Reinbo

Reinbo

  • 70660 berichten
  • 0 stemmen

Onderhond schreef:

(quote)

Was nog vroeg, heb het aangepast.


avatar van Onderhond

Onderhond

  • 87599 berichten
  • 12858 stemmen

Dan is het nog steeds eerder (5 + 0.5*x)/(x+1) waarbij x staat voor het aantal elementen dat onder "de rest" geschoven wordt!

Nog aardig sterk naar boven afgerond dan


avatar van Filmkriebel

Filmkriebel

  • 9977 berichten
  • 4659 stemmen

Waarom kan deze film niet gewoon als drie uur big fun aanzien worden?


avatar van Onderhond

Onderhond

  • 87599 berichten
  • 12858 stemmen

Omdat er mensen zoals ik zijn die dik anderhalf uur heb zitten gapen. Da's meestal geen teken van "fun".