• 15.814 nieuwsartikelen
  • 178.377 films
  • 12.228 series
  • 34.008 seizoenen
  • 647.593 acteurs
  • 199.103 gebruikers
  • 9.377.760 stemmen
Avatar
 
banner banner

Avatar (2009)

Fantasy / Avontuur | 162 minuten / 171 minuten (special edition) / 178 minuten (extended cut)
3,94 8.041 stemmen

Genre: Fantasy / Avontuur

Speelduur: 162 minuten / 171 minuten (special edition) / 178 minuten (extended cut)

Oorsprong: Verenigde Staten

Geregisseerd door: James Cameron

Met onder meer: Sam Worthington, Sigourney Weaver en Zoe Saldana

IMDb beoordeling: 7,9 (1.483.211)

Gesproken taal: Engels en Spaans

Releasedatum: 17 december 2009

Plot Avatar

"Enter the world of Pandora."

Jake Sully is een verlamde oorlogsveteraan in de toekomst, die met enkele anderen naar de maan Pandora wordt gebracht. De mensheid wil daar waardevolle grondstoffen uit de grond halen. Deze planeet wordt echter bewoond door de Na'vi, een mens-achtig ras met hun eigen taal en cultuur. De Na'vi doen er alles aan zich te beschermen tegen de mensen. Sully raakt betrokken bij hun vrijheidsstrijd en wordt ook verliefd op één van hen...

logo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm still

Externe links

Social Media

Volledige cast

Acteurs en actrices

Dr. Grace Augustine

Colonel Miles Quaritch

Parker zichzelfridge

Norm Spellman

Alle Media

Video's en trailers

Reviews & comments


avatar

Gast

  • berichten
  • stemmen

Let op: In verband met copyright is het op MovieMeter.nl niet toegestaan om de inhoud van externe websites over te nemen, ook niet met bronvermelding. Je mag natuurlijk wel een link naar een externe pagina plaatsen, samen met je eigen beschrijving of eventueel de eerste alinea van de tekst. Je krijgt deze waarschuwing omdat het er op lijkt dat je een lange tekst hebt geplakt in je bericht.

* denotes required fields.

Let op! Je gebruikersnaam is voor iedereen zichtbaar, en kun je later niet meer aanpassen.

* denotes required fields.
zoeken in:
avatar van The Oceanic Six

The Oceanic Six

  • 60517 berichten
  • 4107 stemmen

Jotil schreef:

(quote)

Vanaf 22 september 2022 opnieuw te zien in de bioscoop. Ook in IMAX 3D.

Ga ik wel heen. Sowieso een kans dit nog eens in 3D in de bios te zien en een mooie opfrisser voor Avatar 2.


avatar van Basto

Basto

  • 11955 berichten
  • 7412 stemmen

Avatar after credits scene:

WOW! Dat belooft wat!


avatar van Basto

Basto

  • 11955 berichten
  • 7412 stemmen

Overdonderd spektakelstuk!

Avatar in HFR ziet prachtig uit. Niet zo steriel als The Hobbit. Het was wederom een indrukwekkende vertoning. Film is bewegend beeld, en geen film met meer beweging dan Avatar. Overal gebeurt er wat. Voorgrond, achtergrond, en in alle uithoeken.

De laatste grote actie scènes is ook 13 jaar later nog onovertroffen. De cheesy momenten en de toch wat lelijke look van de Avatars kunnen die pret niet drukken.

Kijk enorm uit naar deel twee. Afgaand op de after credit scene krijgen we dan ook weer een revolutie in filmmaken voorgeschoteld!

5* blijft fier overeind!


avatar van ibendb

ibendb

  • 5038 berichten
  • 3222 stemmen

Herziening in de bioscoop naar aanleiding van The Way of Water.

Avatar blijft staan als een (zwevende) rots.

De effecten zijn fenomenaal en doen Pandora lijken als een echte, levende wereld. James Cameron heeft gelukkig de Uncanny Valley weten te vermijden met de motion capture. Weaver, Worthington en Saldana zijn geweldig in hun rol.

Enige minpunt is de derde acte de simpelweg te lang duurt. Eentonige actie en een eendimensionale bad guy.

Toch een moderne klassieker in zijn genre.

4*


avatar van SergioMalick

SergioMalick

  • 1232 berichten
  • 1834 stemmen

In de bios in 3D of 2D zien? In beide gevallen gaat het om de 4k-versie neem ik aan?


avatar van SergioMalick

SergioMalick

  • 1232 berichten
  • 1834 stemmen

In de bios in 3D of 2D zien? In beide gevallen gaat het om de 4k-versie neem ik aan?


avatar van Basto

Basto

  • 11955 berichten
  • 7412 stemmen

SergioMalick schreef:

In de bios in 3D of 2D zien? In beide gevallen gaat het om de 4k-versie neem ik aan?

Denk het wel. Verschil zit m wel in hfr of niet.


avatar van Chris23

Chris23

  • 120 berichten
  • 0 stemmen

Een post van me op een engelstalige starwarssite:

Yesterday i saw the Avatar (2009) Remaster in IMAX; when will we see planets

like that (Different atmosphere (needing masks or something to not die), plants that do strange things, flying mountains etc.) in Star Wars? When will we see alien wildlife like

that in Star Wars? (ok ..the mando show has some cool monsters and such) When

will we see action like that in Star Wars? When will we see intimidating bad guys like

that in Star Wars? When will we see background extra`s like that (picked cause they look i bit interesting or cool in stead of acting school students and amateur actors that look like wannabee actors in stead of characters that fit the universe/scene) in starwars?When will we see a StarWars product where every frame looks cool and contains something that looks cool and imaginative? My presumption is that kathleen allready asked Cameron to make a StarWars movie, but that he replied something like:

"i would love to make a Starwars movie but i am never going to make a movie with or for you lot".

Yes its Dances with Smurfs, yes the Navi (that looked and acted way to much like native americans) made me cringe a lot, yes the story is pretty thin, yes Sam was maybe not the best choice for playing the hero ... but by god do i miss sifi action adventure movies this entertaining and crafted this good. (this movie was made for IMAX 3D..i saw it a couple of times om my tv; it was not as good an experience on tv i remember)

This experience had everything the disney Starwars "experience" lacks. (And i`ll choose this one over Avengers End Game any day of the week)


avatar van The Oceanic Six

The Oceanic Six

  • 60517 berichten
  • 4107 stemmen

Opnieuw gezien in de bioscoop, toch maar even gedaan als opwarmer voor Avatar 2 en ook omdat deze eerste film voor mij de enige film ooit is waar 3D meerwaarde heeft gehad. Mooi dat James Cameron deze film flink heeft opgepoetst, de film ziet er dan ook nog altijd grandioos mooi uit en qua design is deze film uniek. De wereld van Pandora is ongelofelijk imponerend en creatief gedaan.

Jammer dat de film een paar behoorlijke minpunten heeft. Het blijft gewoon een heel zwak geschreven plot, dat letterlijk een buitenaardse versie is van films als Pocahontas en Dances with wolves. Op zich is er niks mis mee, want hoe voorspelbaar ook, het werkt wel maar toch verwacht je van een grootmeester als Cameron beter. Alles wat je aan ziet komen, volgt ook. Het eerste uur vind ik oprecht aan de saaie kant waardoor ik dacht, is deze film dan toch minder dan ik in mijn hoofd had? Maar gelukkig begint de film na een tijdje te lopen en is het vrij goed, gevolgd door een episch laatste uur waarin alle registers open gaan. Dat kan too much voor sommigen zijn, maar ik vond het heerlijk.

En ook spijtig is dat Cameron geen legendarische personages achter weet te laten. Waar ik wel aan moet denken in deze woke tijden is dat Cameron het wel elke keer lukt om sterke vrouwelijke personages te creëren die dat op een natuurlijke wijze doen en daarmee heel tof zijn. Sigourney Weaver is weer top en Zoe Saldana is ook een toffe Na'vi. Alleen Michelle Rodriguez is irritant, die speelt gewoon weer haar standaard Fast and the Furious rol met een hoop stompzinnig ''bitch'' geroep dat me ergerde.

Het jammere van Avatar is dat het eigenlijk alleen bestaansrecht heeft in de bioscoop, in 3D. Dit maakt thuis op je eigen tv gewoon zoveel minder indruk. Alleen daarom al moet je deze gewoon weer bezoeken.

4* blijven staan


avatar van Phantasm

Phantasm

  • 7600 berichten
  • 7509 stemmen

Deze vandaag gezien in de bioscoop in de 3-D versie, opwarmertje voor ik deel 2 ga kijken. Had het eerste deel vroeger al eens op d.v.d. gezien, dat geen 3-D versie. Film blijft vermakelijk om naar te kijken.


avatar van zoutzak

zoutzak

  • 1047 berichten
  • 6989 stemmen

Vanwege de nieuwe 4K remaster nog maar eens in de bioscoop gezien. Deze release zal binnenkort wel op blu-ray verschijnen. De verhoogde helderheid komt de 3D ervaring ten goede, waar normaal de bril het beeld verduisterd heb je er nu minder last van. De remaster is goed gelukt, het ziet er duidelijk nog beter uit allemaal. Al ziet de bonus scène van deel 2 er nog weer een overtreffende trap beter uit, en dat in high frame rate.... Dat zal wel weer discussie opleveren. Laat maar komen!


avatar van zoutzak

zoutzak

  • 1047 berichten
  • 6989 stemmen

Basto schreef:

Overdonderd spektakelstuk!

Avatar in HFR ziet prachtig uit. Niet zo steriel als The Hobbit.

De remaster van Avatar is helaas niet in HFR, op een enkele scène na hebben ze de extra gegenereerde frames niet gebruikt.


avatar van Basto

Basto

  • 11955 berichten
  • 7412 stemmen

zoutzak schreef:

(quote)

De remaster van Avatar is helaas niet in HFR, op een enkele scène na hebben ze de extra gegenereerde frames niet gebruikt.

Stond bij mij wel aangekondigd als HFR en het zag er ook rustiger uit. Hoezo is dat niet waar?


avatar van Basto

Basto

  • 11955 berichten
  • 7412 stemmen

zoutzak schreef:

(quote)

De remaster van Avatar is helaas niet in HFR, op een enkele scène na hebben ze de extra gegenereerde frames niet gebruikt.

Stond bij mij wel aangekondigd als HFR en het zag er ook rustiger uit. Hoezo is dat niet waar?


avatar van Basto

Basto

  • 11955 berichten
  • 7412 stemmen

zoutzak schreef:

(quote)

De remaster van Avatar is helaas niet in HFR, op een enkele scène na hebben ze de extra gegenereerde frames niet gebruikt.

Stond bij mij wel aangekondigd als HFR en het zag er ook rustiger uit. Hoezo is dat niet waar?


avatar van Basto

Basto

  • 11955 berichten
  • 7412 stemmen

zoutzak schreef:

(quote)

De remaster van Avatar is helaas niet in HFR, op een enkele scène na hebben ze de extra gegenereerde frames niet gebruikt.

Stond bij mij wel aangekondigd als HFR en het zag er ook rustiger uit. Hoezo is dat niet waar?


avatar van zoutzak

zoutzak

  • 1047 berichten
  • 6989 stemmen

Basto schreef:

(quote)

Stond bij mij wel aangekondigd als HFR en het zag er ook rustiger uit. Hoezo is dat niet waar?

Als de hele film in HFR was geweest had dit vanaf de openingsscène evident geweest.

“High frame rate is available; we’re using it as an authoring tool to improve some of the 3D, but we’re not just broadly applying it as a format,” Cameron explained.

And while a higher frame rate is a divisive topic among cinephiles, Cameron and company are applying it sparingly. “We created new [48-frame-per-second] interframes to smooth out some of the strobing and some of the rapid camera moves - during the viperwolf chase, the thanator chase, things like that - to improve the stereoscopic experience.”

Beetje onduidelijk, een soort compromis in de vorm van variabele frame rate.


avatar van The Oceanic Six

The Oceanic Six

  • 60517 berichten
  • 4107 stemmen

Ik neem aan dat als ze de film verkopen als HFR 3D dat dit ook gewoon zo is. Ik zag het er niet echt vanaf, maar ben ook geen grote kenner van zulke details. Het was ieder geval scherp en mooi.


avatar van zoutzak

zoutzak

  • 1047 berichten
  • 6989 stemmen

The Oceanic Six schreef:

Ik neem aan dat als ze de film verkopen als HFR 3D dat dit ook gewoon zo is. Ik zag het er niet echt vanaf, maar ben ook geen grote kenner van zulke details. Het was ieder geval scherp en mooi.

Leuke aanname. Heb je ooit een film in 48 fps gezien?


avatar van The Oceanic Six

The Oceanic Six

  • 60517 berichten
  • 4107 stemmen

zoutzak schreef:

(quote)

Leuke aanname. Heb je ooit een film in 48 fps gezien?

Ik zeg letterlijk geen grote kenner van zulke details te zijn...


avatar van zoutzak

zoutzak

  • 1047 berichten
  • 6989 stemmen

The Oceanic Six schreef:

(quote)

Ik zeg letterlijk geen grote kenner van zulke details te zijn...

Okay, er zijn namelijk nog maar enkele films geweest die in HFR zijn released. (De Hobbits en een tweetal films van Ang Lee). Mijn punt was dat het geen 'detail' is. Vanaf de eerste seconde heeft de film een heel andere feel. Sommigen kunnen zich daar niet overheen zetten en voor hen verpest het de hele film ervaring, die als 'nep' aanvoelt. Voor mij is het een kwestie van even wennen, na de eerste actie sequence ben ik echter telkens volledig overtuigd. De hier gebruikte TrueCut Motion techniek is een mooi compromis.


avatar van Basto

Basto

  • 11955 berichten
  • 7412 stemmen

zoutzak schreef:

(quote)

Als de hele film in HFR was geweest had dit vanaf de openingsscène evident geweest.

(quote)

Beetje onduidelijk, een soort compromis in de vorm van variabele frame rate.

Wat ik eruit begrijp is dat het wel hfr was, maar dat het binnen de hfr varieert. Het voegt natuurlijk niks toe om bij een stilstaand beeld nieuwe frames toe te voegen.

Maar goed het zag er wel allemaal beter uit. Al komt dat ook door hdr.


avatar van Basto

Basto

  • 11955 berichten
  • 7412 stemmen

zoutzak schreef:

(quote)

Okay, er zijn namelijk nog maar enkele films geweest die in HFR zijn released. (De Hobbits en een tweetal films van Ang Lee). Mijn punt was dat het geen 'detail' is. Vanaf de eerste seconde heeft de film een heel andere feel. Sommigen kunnen zich daar niet overheen zetten en voor hen verpest het de hele film ervaring, die als 'nep' aanvoelt. Voor mij is het een kwestie van even wennen, na de eerste actie sequence ben ik echter telkens volledig overtuigd. De hier gebruikte TrueCut Motion techniek is een mooi compromis.

Maar TCM maakt dus wel gebruik van HFR, alleen niet continu 48 fps. Daarnaast zal het nog wel wat bewerkingen bevatten.


avatar van mcdaktari

mcdaktari

  • 7304 berichten
  • 0 stemmen

Ik heb net Avatar opnieuw gekeken, en die hoge waardering is toch wel meer dan terecht. Wat ziet het er fantastisch uit. Visueel was dit ook wel een echte grote vernieuwing in de films. Telkens als ik er naar kijk krijg ik weer meteen dat zelfde wow gevoel bij de prachtige beelden. Dat moet ik James Cameron toch wel nageven, hij maakt ontzettende mooie films, en met deze Avatar kwam hij met iets totaal nieuws. Het verhaal op zich mag dan misschien zwak zijn, maar visueel overtreft deze Avatar echt alles. Ik ben dan ook heel benieuwd wat het vervolg zal brengen. Het is bijna onmogelijk om de eerste Avatar te overtreffen. Ik blijf het een genot om naar te kijken, vinden.


avatar van The Oceanic Six

The Oceanic Six

  • 60517 berichten
  • 4107 stemmen

mcdaktari schreef:

Het is bijna onmogelijk om de eerste Avatar te overtreffen. Ik blijf het een genot om naar te kijken, vinden.

Het is juist prima te overtreffen, als ze een fatsoenlijk script schrijven met wat originele momenten erin. plus, visueel met de CGI zijn we 13 jaar verder en gaat het ongetwijfeld nog mooier worden.


avatar van mcdaktari

mcdaktari

  • 7304 berichten
  • 0 stemmen

The Oceanic Six schreef:

(quote)

Het is juist prima te overtreffen, als ze een fatsoenlijk script schrijven met wat originele momenten erin. plus, visueel met de CGI zijn we 13 jaar verder en gaat het ongetwijfeld nog mooier worden.

Ik bedoel ook niet het verhaal, maar visueel. Ik kan me niet voorstellen dat Cameron weer met zo'n vernieuwende film komt als toen in 2009 met Avatar. Hij kan natuurlijk op dezelfde voet verder gaan, maar zoals ik al zei, kan ik me niet voorstellen dat het weer zo'n wow effect heeft. Ik ken trouwens maar weinig films die zo uitpakte als Cameron met Avatar deed. Maar ik hoop natuurlijk dat jij gelijk hebt en dat hij weer met een vernieuwende film komt.


avatar van Basto

Basto

  • 11955 berichten
  • 7412 stemmen

mcdaktari schreef:

(quote)

Ik bedoel ook niet het verhaal, maar visueel. Ik kan me niet voorstellen dat Cameron weer met zo'n vernieuwende film komt als toen in 2009 met Avatar. Hij kan natuurlijk op dezelfde voet verder gaan, maar zoals ik al zei, kan ik me niet voorstellen dat het weer zo'n wow effect heeft. Ik ken trouwens maar weinig films die zo uitpakte als Cameron met Avatar deed. Maar ik hoop natuurlijk dat jij gelijk hebt en dat hij weer met een vernieuwende film komt.

Op basis van de after credit scene kun je wel weer een vernieuwende film verwachten die er nog veel mooier uitziet dan het eerste deel.


avatar van Basto

Basto

  • 11955 berichten
  • 7412 stemmen

mcdaktari schreef:

(quote)

Ik bedoel ook niet het verhaal, maar visueel. Ik kan me niet voorstellen dat Cameron weer met zo'n vernieuwende film komt als toen in 2009 met Avatar. Hij kan natuurlijk op dezelfde voet verder gaan, maar zoals ik al zei, kan ik me niet voorstellen dat het weer zo'n wow effect heeft. Ik ken trouwens maar weinig films die zo uitpakte als Cameron met Avatar deed. Maar ik hoop natuurlijk dat jij gelijk hebt en dat hij weer met een vernieuwende film komt.

Op basis van de after credit scene kun je wel weer een vernieuwende film verwachten die er nog veel mooier uitziet dan het eerste deel.


avatar van mcdaktari

mcdaktari

  • 7304 berichten
  • 0 stemmen

Basto schreef:

(quote)

Op basis van de after credit scene kun je wel weer een vernieuwende film verwachten die er nog veel mooier uitziet dan het eerste deel.

Ik hoop echt dat je gelijk hebt Basto. En dat het er mooier uitziet geloof ik ook wel, maar of het hetzelfde effect heeft als toen met de eerste moet ik nog zien. Maar hoop het echt.


avatar van The Oceanic Six

The Oceanic Six

  • 60517 berichten
  • 4107 stemmen

Basto schreef:

(quote)

Op basis van de after credit scene kun je wel weer een vernieuwende film verwachten die er nog veel mooier uitziet dan het eerste deel.

Ik was er niet zo van onder de indruk, maar het water oogde wel knap gemaakt ja.

Ik hoop vooral dat het inhoudelijk een betere film zal worden. Visueel overtreffen ze deel 1 was wel. Qua impact niet denk ik.