• 15.809 nieuwsartikelen
  • 178.340 films
  • 12.227 series
  • 34.007 seizoenen
  • 647.593 acteurs
  • 199.099 gebruikers
  • 9.377.427 stemmen
Avatar
 
banner banner

A Beautiful Mind (2001)

Biografie | 135 minuten
3,85 5.405 stemmen

Genre: Biografie

Speelduur: 135 minuten

Oorsprong: Verenigde Staten

Geregisseerd door: Ron Howard

Met onder meer: Russell Crowe, Ed Harris en Jennifer Connelly

IMDb beoordeling: 8,2 (1.046.171)

Gesproken taal: Engels

Releasedatum: 21 februari 2002

Plot A Beautiful Mind

"He saw the world in a way no one could have imagined."

Wanneer de briljante wiskundige John Nash net op het punt staat internationaal erkend te worden, raakt hij betrokken bij een mysterieuze samenzwering. Zijn toegewijde vrouw is de enige die hem kan helpen in dit indrukwekkende verhaal over moed, passie en overwinning.

logo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm still

Externe links

Social Media

Volledige cast

Acteurs en actrices

Video's en trailers

Reviews & comments


avatar

Gast

  • berichten
  • stemmen

Let op: In verband met copyright is het op MovieMeter.nl niet toegestaan om de inhoud van externe websites over te nemen, ook niet met bronvermelding. Je mag natuurlijk wel een link naar een externe pagina plaatsen, samen met je eigen beschrijving of eventueel de eerste alinea van de tekst. Je krijgt deze waarschuwing omdat het er op lijkt dat je een lange tekst hebt geplakt in je bericht.

* denotes required fields.

Let op! Je gebruikersnaam is voor iedereen zichtbaar, en kun je later niet meer aanpassen.

* denotes required fields.
zoeken in:
avatar van moviemafketel

moviemafketel

  • 19752 berichten
  • 2118 stemmen

Juvefan schreef:

Die soundtrack!

1 van de betere idd


avatar van JohnWilliams

JohnWilliams

  • 7504 berichten
  • 1006 stemmen

Juvefan schreef:

Die soundtrack!

Een leuke score maar James Horner (componist) maakt ALTIJD dezelfde melodieën, af en toe is het gewoon gek dat hij dat doet. Zo hoorde ik Biccentinial Man voorbij komen en zelfs Titanic.


avatar van moviemafketel

moviemafketel

  • 19752 berichten
  • 2118 stemmen

Dat bombastische van Williams kan ook nog wel eens op elkaar lijken.

Is bij veel composers zo dat je hun handtekening er meteen in ziet.


avatar van Film Fan

Film Fan

  • 940 berichten
  • 2187 stemmen

Ik vind beiden prima componisten. Ik kan het me even niet voor de geest halen maar ik heb zelfs laats bij een film gedacht dat de muziek van Williams was maar bleek toch van Horner te zijn. Ik weet alleen niet meer welke film dat was.


avatar van moviemafketel

moviemafketel

  • 19752 berichten
  • 2118 stemmen

Zijn ook beiden erg goed, mijn lieveling-componisten zelfs.

Horner heeft er altijd iets meer melodie in zitten en vaak wat treuriger, maar dat hangt uiteraard van de films af.


avatar van NKS

NKS

  • 53 berichten
  • 625 stemmen

Steengoede film. Russel Crowe's beste acteerprestatie in mijn ogen.


avatar van JohnWilliams

JohnWilliams

  • 7504 berichten
  • 1006 stemmen

moviemafketel schreef:

Dat bombastische van Williams kan ook nog wel eens op elkaar lijken.

Is bij veel composers zo dat je hun handtekening er meteen in ziet.

Vind je het gek, Williams heeft het dubbele aan muziek geschreven dan Horner


avatar van planet_of_death

planet_of_death

  • 3962 berichten
  • 178 stemmen

Ben je fan van m ofzo?


avatar van JohnWilliams

JohnWilliams

  • 7504 berichten
  • 1006 stemmen

planet_of_death schreef:

Ben je fan van m ofzo?

Goh zou je denken

Maar ik spreek ook gewoon de waarheid, Horner = geweldig maar valt zo ontzettend vaak in herhaling.


avatar van olsenfreakie

olsenfreakie

  • 56 berichten
  • 584 stemmen

Te saai voor woorden..


avatar van moviemafketel

moviemafketel

  • 19752 berichten
  • 2118 stemmen


avatar van Laila001

Laila001

  • 93 berichten
  • 1782 stemmen

Het eerste uur moest ik mij wel even door deze film heen worstelen, beetje langdradig. Maar daarna werd ik wel door het verhaal gepakt. Ik vond deze film zeer aangrijpend!


avatar van Jawaddedadde

Jawaddedadde

  • 5348 berichten
  • 2196 stemmen

Tijdje geleden gezien en voorwaar, een regelrechte tegenvaller.

Gewoonweg saaie hap die inhoudelijk noch visueel ook maar iets te bieden heeft. Ja, het verhaal zal wel mooi zijn, het werkte voor geen meter bij mij. Dit was een heel erg lange zit. Onbegrijpelijk hoog gemiddelde trouwens.

Slecht.


avatar van ArnoldusK

ArnoldusK

  • 584 berichten
  • 2060 stemmen

Ook hier een ernstige tegenvaller.

Het hoge hollywood-laagje kon mij niet bekoren en verder sluit ik me aan bij Jawaddedadde, onbegrijpelijk hoog gemiddelde.

Jammer dat de werkelijkheid zo verdraaid wordt om er zo'n zwijmelachtige film van te maken.

Maar geen 2,5, maar 3 sterren omdat Jennifer Connelly meespeelt. Wat een prachtige vrouw


avatar van erik neuteboom

erik neuteboom

  • 358 berichten
  • 223 stemmen

Morgenavond maar weer eens kijken naar deze indrukwekkende film die niet alleen heel goed laat zien wat schizofrenie is maar ook een helder en regelmatig emotioneel beeld geeft hoe verwarrend het is om met schizofrenie te moeten leven en hoe zwaar het is voor de omgeving. Een aanrader van de eerste orde voor mensen die interesse hebben in de menselijke geest.


avatar van Dennis Evahi

Dennis Evahi

  • 842 berichten
  • 565 stemmen

Vind deze film 3 x niets. Kon mij totoaal niet boeien. Zal ongetwijfeld prachtig acteerwerkt geweest zijn maar het is mij totaal ontgaan...boring....


avatar van %%%%%%

%%%%%%

  • 2543 berichten
  • 1234 stemmen

olsenfreakie schreef:
Te saai voor woorden..


Verwoord of onderbouw dit effe dit is toch een zeer sterke emotioneele film. Wel wat aan de langdradige kant


Wat een moment als Crow in het bed alle kanten is aan het bewegen, en Connely dat door het glas ziet en zich dan omdraait Machteloos,treurig dat is het gevoel wat dan overheerst


Net deze film gezien,

Voor mensen die zoals Erik Neuteboom al zei:

"Een aanrader van de eerste orde voor mensen die interesse hebben in de menselijke geest.".

Een must see!


avatar van Al DeNiro

Al DeNiro

  • 1664 berichten
  • 105 stemmen

Meespelende biopic met veel emotionele scenes.

Russel Crowe zet de waanbeelden van schizofrenie op uiterst krachtige wijze neer en de muziek is ook heel mooi.

De scene die ik nooit vergeet is wanneer collega's een pen neerzetten op de tafel van John Nash, als waardering voor zijn werk en Nobelprijs, iets wat hij als jonge kerel zag gebeuren bij een andere. Hij is natuurlijk verrast en ontroerd, omdat hij een moeilijke leven heeft gehad door de schizofrenie en dan met zoiets te maken krijgt

Zeker de beste biopic die ik gezien heb.


avatar van moviemafketel

moviemafketel

  • 19752 berichten
  • 2118 stemmen

Al DeNiro schreef:
De scene die ik nooit vergeet is wanneer collega's een pen neerzetten op de tafel van John Nash, als waardering voor zijn werk en Nobelprijs, iets wat hij als jonge kerel zag gebeuren bij een andere. Hij is natuurlijk verrast en ontroerd, omdat hij een moeilijke leven heeft gehad door de schizofrenie en dan met zoiets te maken krijgt


Ja bij die scene kreeg ik ook wel een brok in mijn keel. Mooi hoe hij uiteindelijk toch respect krijgt van zijn collega's. Ook de muziek hielp daar op dat moment aardig aan mee.


avatar van Carni

Carni

  • 8 berichten
  • 8 stemmen

Erg mooie en aangrijpende film. Het eerste uur moet de film nog een beetje op gang komen, maar daarna als het echte verhaal eigenlijk begint is het erg indrukwekkend. Fantastisch neergezet. Zeker een aanrader, de film staat terecht in de top 250. 4*


avatar van John Lee Hooker

John Lee Hooker

  • 14934 berichten
  • 1625 stemmen

Jawaddedadde schreef:
Tijdje geleden gezien en voorwaar, een regelrechte tegenvaller.

Gewoonweg saaie hap die inhoudelijk noch visueel ook maar iets te bieden heeft. Ja, het verhaal zal wel mooi zijn, het werkte voor geen meter bij mij. Dit was een heel erg lange zit. Onbegrijpelijk hoog gemiddelde trouwens.

Slecht.


Helemaal mee eens.

Deze film pakte me gewoon niet, ik vond er niks aan. Eigenlijk zat ik er geen één moment in. Typisch Amerikaans werkje. Ik hoor positief commentaar over de muziek. Die vond ik juist storend. De muziek pakt als het ware verschillende scenes bijeen waardoor je maar weinig overhoud. Het vormt een soort dramatische bundel waarbij je aan het begin al Stop kunt zeggen want je weet toch al hoe 't verder loopt. Echt, ik vond de muziek niet fijn. Er wordt echt zo'n bepaald toontje aan gegeven wat ze beter weg kunnen laten.
Camerawerk was wel oké. Niet bijzonder ofzo.
Ik kan die manier van 'in beeld brengen' soms echt niet uitstaan. Het is allemaal zo standaard en netjes. Er mocht ook wat meer gecut worden om het minder langdradig te maken. Meer shots van verschillende hoeken.
Er zaten ook aardig wat fades in. De enige mooie overgang vond ik van die fiets naar dat strikje op het raam.
De settings waren vrij saai. Dat stuk in het bos bijvoorbeeld hadden ze veel beter kunnen maken, ook al is het geen thriller.
Over Russell klaag ik niet. Ook Harris deed het niet gek maar die zie ik liever in Appaloosa met een hoed op dan hier, in zo'n bijrolletje.
Dan komen we naar het einde... hij geeft die kids weer les en alles gaat weer vrolijk verder. De manier waarop 'ie die pennen ontvangt, zulke dingen daar erger ik me gewoon aan. Dan die toespraak, nog steeds emotioneel terwijl hij al rimpels heeft gekregen intussen. Dan ook nog z'n vrouw aanspreken op het podium. En dan, ja dan wordt het wachten op de American Flag. En hij kwam! Wat een lachertje.

Het verhaal zelf vind ik ook niet boeiend maar dat staat er los van. Ik denk dat de manier van overbrengen het belangrijkst is. Dat wordt hier niet echt subtiel aangepakt.


avatar van Dutchgreens

Dutchgreens

  • 32 berichten
  • 34 stemmen

prachtige aangrijpende film! als je deze film niet goed vond, zoals ik hieronder lees.. dan ligt dat aan jou. je hoeft bij deze film geen over de top actie ding te verwachten want dat is het echt niet. maar het voor mijn gevoel nog lage gemiddelde ligt niet aan de film, maar aan de azijnpissers, die je op moviemeter nogal veel hebt. echt een aanrader voor degenen die een wat zwaardere film kan waarderen


avatar van erik neuteboom

erik neuteboom

  • 358 berichten
  • 223 stemmen

Op MovieMeter krijg je de ruimte om je mening te geven, vandaar dat John Lee Hooker lekker zijn gal mag spuwen over A Beautiful Mind. Waar ik moeite mee heb zijn uitspraken zoals deze van hem:

Het verhaal zelf vind ik ook niet boeiend maar dat staat er los van. Ik denk dat de manier van overbrengen het belangrijkst is. Dat wordt hier niet echt subtiel aangepakt.

Als er 1 film is waarin het pyschiatrisch ziektebeeld schizofrenie boeiend en subtiel wordt aangepakt dan is het wel A Beautiful Mind, kijk alleen maar naar de manier waarop zijn paranoide waan wordt gepresenteerd, geniaal! Bovendien is het bijna lachwekkend hoe diverse mensen maar doorzeuren over Hollywood sentimenten en dat soort diskwalificaties terwijl zowel heel wat schizofrenen als hulpverleners A Beautiful Mind een zeer goede en realistische film vinden die zeer educatief is. Als iedereen zich op zo'n manier zoals John Lee Hooker zou storten op Avatar of The Expendables dan zouden die films blijven steken op hoogstens 3 sterren, misschien zelfs lager ....


avatar van John Lee Hooker

John Lee Hooker

  • 14934 berichten
  • 1625 stemmen

Ja daar zou niks mis mee zijn. The Expendables heb ik dan ook drie sterren gegeven en meer waard is 'ie ook niet.


avatar van moviemafketel

moviemafketel

  • 19752 berichten
  • 2118 stemmen

Ik denk dat je enige betrokkenheid bij het onderwerp moet voelen om deze film te appreciëren.
Vergelijkingen met The Expendables en Avatar moeten hier helemaal niet staan, slaat nergens op.

Ik vond het geen typisch Amerikaans werkje. Deze ziekte komt over de hele wereld voor en juist door het op een begrijpelijke manier over te brengen, leert iedereen hier wat meer over. Zo krijg je misschien ook meer begrip voor mensen in je omgeving die schizofrenie hebben.

Dat er een Hollywoodiaans sausje overheen wordt gegooid vind ik niet zo erg. Het moet ook een beetje film blijven ipv een documentaire.

De muziek is schitterend, bij mij zeker in de top 10. En verder is het zeer bijzonder dat John Nash ondanks deze zware handicap toch zoveel heeft weten te bereiken met als hoogtepunt de Nobelprijs voor de Economie.

Dat hij in de speech zijn vrouw bedankt die hem als enige altijd is blijven steunen kun je over-sentimenteel gedoe noemen, maar ik vond het tenminste een erg mooie afsluiting.
Zonder haar was hij nergens geweest.


Het is gewoon je ding niet denk ik John Lee, jammer.


avatar van John Lee Hooker

John Lee Hooker

  • 14934 berichten
  • 1625 stemmen

Het is allemaal zo standaard en houterig in beeld gebracht, het komt niet tot leven. Oke, misschien is het onderwerp schizofrenie duidelijk gemaakt. Maar het is een film en je mag alles doen wat je wilt. En dan maken ze er zo'n saaie boel van.

moviemafketel schreef:

Het is gewoon je ding niet denk ik John Lee, jammer.

Dat zeker niet nee


avatar van moviemafketel

moviemafketel

  • 19752 berichten
  • 2118 stemmen

Ja, daar kan ik helaas niks mee. Het is namelijk alles behalve saai. In zijn schizofrene wereld gebeuren toch echt wel aparte dingen zoals de achtervolging in de auto, het code kraken voor het leger, dat huisje waar hij zich weer in de oorlog waant. Daartussendoor gaat het over onvoorwaardelijke liefde van zijn vrouw en hoe je ondanks 1 van de zwaarste psychische ziektes, toch nog hele mooie dingen kan bereiken in het leven. Genialiteit en krankzinnigheid liggen dichter bij elkaar dan je denkt. Ik weet niet goed wat je verwacht had van deze film. Hoe hadden ze het spannender kunnen maken voor jou?


avatar van John Lee Hooker

John Lee Hooker

  • 14934 berichten
  • 1625 stemmen

Die achtervolging vind ik falen. Je weet toch wel dat hij 't overleeft en ik zat te wachten totdat die andere auto ging crashen. De code kraken vind ik niet veel aan. Hij is slim, dus dat doet hij gewoon. Niet heel erg interessant. Dat huisje, ja leuk bedacht maar daar komt geen echte climax in ofzo. Het is gewoon een wereldje waarin hij zich afvraagt of het echt is.

Misschien hadden ze er wat diepere emoties in kunnen gooien, geweld kunnen gebruiken en een wat minder positieve blik hebben, want ondanks alles vind ik 't vrij 'patriottisch'. Ik wil graag verrast en geboeid worden met een film.


avatar van moviemafketel

moviemafketel

  • 19752 berichten
  • 2118 stemmen

Je snapt toch wel dat die achtervolging alleen in zijn hoofd zich afspeelde he? Er was geen echte achtervolging namelijk. Eigenlijk speelde alles zich in zijn hoofd af. Dat vind ik juist zo sterk. In het begin leef je helemaal met hem mee en is het heel erg spannend. Je wil weten wie er achter hem aan zitten. Later zie je in dat het allemaal wanen zijn geweest.

En verder hebben ze gewoon het leven van John Nash voor een groot deel na willen maken.
John Nash is geen agressieve man. Wel een genie en dat is prima in deze film naar voren gekomen.
Emoties barst het van en hoe veel dieper je ze wil hebben weet ik niet. Eind goed al goed is het ook niet, want je ziet nog steeds dat hij op oude leeftijd last heeft van zijn wanen.
Ik denk dat je de hel van schizofrenie behoorlijk onderschat.

Nee, je hebt denk ik wat tegen bekende films en gaat daarna kijken waar je de film op plat kan branden. Je hebt het volgens mij vanaf de 1e seconde geen eerlijke kans gegeven. Misschien over een aantal jaren nog eens rustig bekijken.