• 15.837 nieuwsartikelen
  • 178.467 films
  • 12.239 series
  • 34.025 seizoenen
  • 647.794 acteurs
  • 199.135 gebruikers
  • 9.379.404 stemmen
Avatar
 
banner banner

Nosferatu, eine Symphonie des Grauens (1922)

Fantasy / Horror | 96 minuten
3,57 704 stemmen

Genre: Fantasy / Horror

Speelduur: 96 minuten

Alternatieve titels: Nosferatu, a Symphony of Horror / Terror of Dracula / Nosferatu / Nosferatu, a Symphony of Terror

Oorsprong: Duitsland

Geregisseerd door: F.W. Murnau

Met onder meer: Max Schreck, Gustav von Wangenheim en Greta Schröder

IMDb beoordeling: 7,8 (122.500)

Gesproken taal:

  • On Demand:

  • Netflix Niet beschikbaar op Netflix
  • Pathé thuis Niet beschikbaar op Pathé Thuis
  • Videoland Niet beschikbaar op Videoland
  • Prime Video Niet beschikbaar op Prime Video
  • Disney+ Niet beschikbaar op Disney+
  • Google Play Niet beschikbaar op Google Play
  • meJane Niet beschikbaar op meJane

Plot Nosferatu, eine Symphonie des Grauens

"A symphony of horror."

Vampier Graaf Orlok verhuist na een bezoek van Thomas Hutter van zijn kasteel naar de stad Wisborg. Eenmaal daar aangekomen raakt hij verwikkeld met Thomas' verloofde Ellen. Zij is de enige die de macht heeft hem te vernietigen.

logo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm still

Externe links

Reviews & comments


avatar

Gast

  • berichten
  • stemmen

Let op: In verband met copyright is het op MovieMeter.nl niet toegestaan om de inhoud van externe websites over te nemen, ook niet met bronvermelding. Je mag natuurlijk wel een link naar een externe pagina plaatsen, samen met je eigen beschrijving of eventueel de eerste alinea van de tekst. Je krijgt deze waarschuwing omdat het er op lijkt dat je een lange tekst hebt geplakt in je bericht.

* denotes required fields.

Let op! Je gebruikersnaam is voor iedereen zichtbaar, en kun je later niet meer aanpassen.

* denotes required fields.
zoeken in:
avatar van Reint

Reint

  • 151 berichten
  • 905 stemmen

Vandaag via de universiteit de 1997 versie gezien: ingekleurd en met een score van ene James Bernard (dus geen Type O Negative-rommel).

Sfeer bleef heel goed overeind, Schrek was een lust voor het oog (als vampier dan), en er zaten prachtige shots bij (het dorpje, het kasteel, het schip, de route naar de slaapkamer). Verder waren de acteerprestaties wel wat komisch af en toe, met name die van Hutter (die om alles wel blijkt te kunnen lachen). Tegelijkertijd vond ik zelfs de meest normale burgers er eng uitzien. Viel me dus heel erg mee, en heb er wel van kunnen genieten.


avatar van davez

davez

  • 90 berichten
  • 0 stemmen

Die schaduw op de trap is wel fantastisch. Dracula ziet eruit zoals ik me hem altijd heb voorgesteld.

Voor de rest is deze film een hele lange zit. Logisch voor die tijd denk ik dan.


avatar van Rosicky

Rosicky

  • 1436 berichten
  • 1709 stemmen

Baas, vanavond komt ie op Canvas, mocht ik dan nog zin en energie hebben pik ik hem zeker even mee.


avatar van rep_robert

rep_robert

  • 27517 berichten
  • 4085 stemmen

Hmm, kan gelijk mn oudste film ooit worden die ik heb gezien. Even kijken


avatar van simonvinkie

simonvinkie

  • 2271 berichten
  • 827 stemmen

Raar, hij staat niet in mijn televisiegids en ook op de lijst van mijn tv.


avatar van yeyo

yeyo

  • 6352 berichten
  • 4617 stemmen

Komt op Canvas in het programma 'Virus'.


avatar van simonvinkie

simonvinkie

  • 2271 berichten
  • 827 stemmen

Thanks!


avatar van fappie

fappie

  • 2688 berichten
  • 2005 stemmen

Is deze film ergens te koop?


avatar van rep_robert

rep_robert

  • 27517 berichten
  • 4085 stemmen

Je kan hem zelfs op youtube kijken als je wilt


avatar van AGE-411

AGE-411

  • 10342 berichten
  • 750 stemmen

Waarom op youtube kijken als ie binnen 15 minuten op VIRUS in Canvas is?

Net mijn ouders uit hun bed gebeld om die VHS klaar te zetten.

Vind dit trouwens een uitstekende keuze weer van VIRUS Na "Metropolis(1927)" en "Das Cabinet des Dr. Caligari (1920)" vorig jaar mocht deze ook niet ontbreken


avatar van rep_robert

rep_robert

  • 27517 berichten
  • 4085 stemmen

Is wel een mooi gerestaureerde versie, als ik het even vergelijk met die online versies die ik zostraks even had opgezocht om te kijken hoe zo'n film in elkaar zit. Beelden zien er wel bijzonder fraai uit.

Alleen weet niet wat ik van die eerste 20 moet denken, het is me veel te oubollig eigelijk. Heel vervelend om die lappen tekst continue door het beeld heen tekrijgen. Daarnaast mis ik gewoon dialogen en begint die muziek me nu wel de keel uit te hangen na een kwartier.


avatar van Azazip

Azazip

  • 3 berichten
  • 106 stemmen

Je kan deze film eveneens gewoon gratis en legaal downloaden van "internet archive", omdat deze tot het publiek domein hoort, net zoals enkele andere topklassiekers.


avatar van AGE-411

AGE-411

  • 10342 berichten
  • 750 stemmen

Azazip schreef:

Je kan deze film eveneens gewoon gratis en legaal downloaden van "internet archive", omdat deze tot het publiek domein hoort, net zoals enkele andere topklassiekers.

Maar hem zo op VHS zien op je TV.

Midden van de nacht, geen geluidje in de omgeving. (In de zomer enkel wat krekels als de deur open staat).

Pikdonker in huis. Je zit in je zetel met een abdijbiertje naar deze film te zien.

Heel wat anders dan naar je laptopscherm te staren op die onconfortabele stoel.

Ik zie het al helemaal zitten


avatar van Rosicky

Rosicky

  • 1436 berichten
  • 1709 stemmen

Gisteravond bekeken en het was een geheel nieuwe ervaring. Mijn eerste 'stille' en dat was dus even wennen. In het begin had ik er geen moeite mee, maar na een kwartier heb je dat wel een beetje gezien. Het ontzettende overacteren stoorde me niet echt, dat hoort er nu eenmaal bij. Het verhaal is natuurlijk bekend en was best leuk om te volgen.

De film heeft de tand des tijds best redelijk doorstaan. Naar moderne maatstaven kan dit natuurlijk echt niet meer, maar met de tijdsgeest in het achterhoofd is er nog prima naar te kijken. Een paar keer een leuke schaduw en de griezelscenes zijn leuk. Wat ik minder vond was dat er vaak enkele secondes uit de film leken te zijn geknipt waardoor het beeld oversprong en dat er erg veel versnelde beelden in de film zitten.

De moeder aller horrorfilms is nog best te bekijken, pas je er even op aan en dan gaat het prima.


avatar van rep_robert

rep_robert

  • 27517 berichten
  • 4085 stemmen

Bij mij had het eigenlijk het tegenovergestelde effect. Ik kon me er maar niet doorheen zetten. Daarbij was de make up natuurlijk ook niet al te best, die wenkbrauwen van die oude gozer. Erg lullig zag het eruit.

Ook die teksten gaan je op een gegeven moment behoorlijk tegenstaan, dit is niet de manier waarop ik een film wil volgen. Zelfde geldt ook voor de muziek, zoals hierboven gezegd had ik het na een kwartier allemaal ook wel gehoord.

Overigens nog wel wat mooie shots van landschappen e.d. gezien, dat kon ik dan nog wel waarderen. Voor de rest toch persoonlijk een onvoldoende gescoord bij me. De film heeft me niet echt op een bepaalde manier weten te entertainen.

Denk dat de ondergrens bij films toch zo rond de begin jaren 40 liggen voor mij persoonlijk. Zal ooit een film als Metropolis en de originele versie van Ben-Hur(staat op 4 disc collector's edition van de 1959 versie) nog wel de kans geven, maar verder niet mijn ding dit.

2*


avatar van nightbreed

nightbreed

  • 3360 berichten
  • 5029 stemmen

Prachtige film. Ik kreeg er een stripboek-gevoel bij. Het leek wel een strip met bewegende plaatjes, en zo moet je de film denk ik ook bekijken.


avatar van Courtes

Courtes

  • 140 berichten
  • 721 stemmen

Had ik ook, de dia'tjes met text, kwam een beetje over als in somigge games.

had opzich ook niet zoveel moeite met het feit dat er niet gesproken word, had ik meer met bin jip

verder kan ik zon film ook niet onvoldoende geven omdat ik vind dat ik een film uit de jaren 20 niet mag bekritiseren op het feit dat het soms wat nep is etc.


avatar van Fikret8

Fikret8

  • 6170 berichten
  • 4236 stemmen

Film met kleurgebruik uit de tijd van voordat er nog kleurenfilms bestonden, hmm.


avatar van Courtes

Courtes

  • 140 berichten
  • 721 stemmen

Beter zo, dan die link van youtube ;p


avatar van AGE-411

AGE-411

  • 10342 berichten
  • 750 stemmen

rep_robert schreef:

Denk dat de ondergrens bij films toch zo rond de begin jaren 40 liggen voor mij persoonlijk. Zal ooit een film als Metropolis en de originele versie van Ben-Hur(staat op 4 disc collector's edition van de 1959 versie) nog wel de kans geven, maar verder niet mijn ding dit.

2*

Vanaf eind jaren 20/ begin jaren 30 was het gedaan met de stille film.


avatar van Mug

Mug

  • 13981 berichten
  • 5969 stemmen

Fikret8 schreef:

Film met kleurgebruik uit de tijd van voordat er nog kleurenfilms bestonden, hmm.

Toning en tinting werd zelfs al voor 1922 veelvuldig gebruikt in film... Nooit eerder gezien blijkbaar?


avatar van fappie

fappie

  • 2688 berichten
  • 2005 stemmen

rep_robert schreef:

Je kan hem zelfs op youtube kijken als je wilt

Ah ok.. Thanks mate! Had er geen tijd voor gisteravond/nacht.


avatar van Nomak

Nomak

  • 11634 berichten
  • 0 stemmen

De film begint veelbelovend en bijzonder sfeervol. Mysterieuze personages deden me vermoeden dat dit een topfilm zou worden. Helaas zakte de film na een tijdje in en hoe langer het duurde, hoe saaier het werd. Op het einde boeide het me allemaal niet meer, en ik vind het dan ook bijzonder jammer dat de film niet het niveau van het eerste gedeelte weet vast te houden.


avatar van AGE-411

AGE-411

  • 10342 berichten
  • 750 stemmen

Zoals voorgaande zegt is het eerste half uur bijzonder goed. Je krijgt echt zin in de film, en de ongemakken van de stomme film worden bijzaak.

Echter neem het verhaal dan nogal rare en overbodige wendingen. En sommige dingen snapte ik al helemaal niet

Ook wie een goed einde verwachtte was er aan voor de moeite. Het einde mag dan wel onverwacht zijn, je blijft wel op je honger zitten omdat je wat meer verwacht had.

Al bij al toch een aardige film. Zeker voor die tijd. Ik vind het wel tof om dit soort tijdsdocumentjes te zien. Met verloop van tijd zullen er nog wel volgen!

3,5*


avatar van Leland Palmer

Leland Palmer

  • 23785 berichten
  • 4897 stemmen

Sfeervol, maar té oninteressant om anderhalf uur boeiend te blijven. De 1e helft van de film is best vermakelijk, mooi geschoten en ondersteund door prima muziek - helaas zakt het daarna wat in.

Graaf Orlok is een interessant personage, die voor de nodige sterke scénes zorgt. Helaas wordt het nooit echt angstaanjagend of spannend en is het verhaal ook nogal oninteressant. Er zitten gelukkig nog best wat (aardig) bijzondere scénes in, zoals een aantal op dat schip. Hield de boel nog in leven.

Anders had ik waarschijnlijk in slaap gevallen, want naar het einde toe werd het nogal vermoeiend, helaas. Maar over het geheel gezien best een aardige film. Leuk om eens gezien te hebben.


avatar van Akron777

Akron777

  • 472 berichten
  • 0 stemmen

Ik vroeg me af of deze film tekstkaartjes als dialoog heeft? Of wordt hier helemaal niet in "gesproken"?


avatar van Walkure

Walkure

  • 1690 berichten
  • 0 stemmen

Deze film heeft tussentitels. (Tekstkaarten)


avatar van Akron777

Akron777

  • 472 berichten
  • 0 stemmen

Oke bedankt. In feite wel logisch. Heb hem namelijk voor 10 euro in de winkel zien liggen, ga morgen eens kijken of de extra's die erop staan een beetje interessant zijn. Vind het altijd wel mooi om bij zulke films commentaar of achtergrondinformatie te krijgen van filmhistorici of zo.


avatar van Bruens

Bruens

  • 190 berichten
  • 108 stemmen

Fikret8 schreef:

Film met kleurgebruik uit de tijd van voordat er nog kleurenfilms bestonden, hmm.

In de intro is te lezen dat de film enkele keren is vernieuwd of heb ik dat verkeerd gelezen?


avatar van freddy80016

freddy80016

  • 33 berichten
  • 43 stemmen

TOP!