• 15.828 nieuwsartikelen
  • 178.405 films
  • 12.228 series
  • 34.008 seizoenen
  • 647.671 acteurs
  • 199.114 gebruikers
  • 9.378.179 stemmen
Avatar
 
banner banner

Ice Age (2002)

Animatie / Familie | 81 minuten
3,57 3.996 stemmen

Genre: Animatie / Familie

Speelduur: 81 minuten

Oorsprong: Verenigde Staten / Frankrijk / Canada

Geregisseerd door: Chris Wedge en Carlos Saldanha

Met onder meer: Ray Romano, John Leguizamo en Denis Leary

IMDb beoordeling: 7,5 (559.232)

Gesproken taal: Engels

Releasedatum: 25 april 2002

Plot Ice Age

"They came. They thawed. They conquered."

Twintigduizend jaar geleden strekten gletsjers zich uit over de aarde en overal vluchtten de dieren voor de dreigende ijstijd. In deze periode van gevaar loopt er een vreemde horde dieren rond: de vlotte luiaard Sid, de knorrige mammoet Manny, de duivelse sabeltandtijger Diego en de eekhoorn Scrat. Deze buitenbeentjes werken onverwachts samen om een mensenkind te herenigen met zijn familie. Hiervoor moeten ze lavapoelen, verraderlijke ijsgrotten en de nodige hinderlagen trotseren. Zo worden deze komische, prehistorische vrienden de eerste helden op aarde...

logo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm still

Externe links

Volledige cast

Acteurs en actrices

Manny (stemrol)

Sid (stemrol)

Diego (stemrol)

Soto (stemrol)

Zeke (stemrol)

Frank / Start (stemrol)

Oscar (stemrol)

Lenny / Oscar / Dab (stemrol)

Jennifer (stemrol)

Alle Media

Video's en trailers

Reviews & comments


avatar

Gast

  • berichten
  • stemmen

Let op: In verband met copyright is het op MovieMeter.nl niet toegestaan om de inhoud van externe websites over te nemen, ook niet met bronvermelding. Je mag natuurlijk wel een link naar een externe pagina plaatsen, samen met je eigen beschrijving of eventueel de eerste alinea van de tekst. Je krijgt deze waarschuwing omdat het er op lijkt dat je een lange tekst hebt geplakt in je bericht.

* denotes required fields.

Let op! Je gebruikersnaam is voor iedereen zichtbaar, en kun je later niet meer aanpassen.

* denotes required fields.
zoeken in:
avatar van joeythebest

joeythebest

  • 101 berichten
  • 108 stemmen

Deze hoort thuis in het rijtje van Shrek.

Grappige film met hilarische scenes.

Echt aanrader.


avatar van Zinema

Zinema (crew films)

  • 10276 berichten
  • 7283 stemmen

Ondanks de matige animaties is deze film bijzonder knap gemaakt en bevat hij een goede dosis humor, met dank aan de eekhoorn. Wie de DVD bezit kan ook nog eens genieten van het debuut van de regisseur met het schitterende kortfilmpje Bunny. Goed.


avatar van nele

nele

  • 225 berichten
  • 267 stemmen

Na Madagascar een van de beste films in zijn genre!

4*


avatar van dvd-me

dvd-me

  • 329 berichten
  • 418 stemmen

Heel erg grappige humor met een vrij goede verhaallijn!

Heel erg leuk om de soort "eekhoorn" achter het nootje aan te zien gaan. Dat zijn nog wel de meest grappige stukjes

De film heeft goede ingesproken stemmen en dus niet terwijl ze iets zeggen dat na het praten bijvoorbeeld de mammoet nog 3 seconden doorlult. Daar heb ik namelijk een ontzettende hekel aan!

De film is geschikt voor jong en oud! Iedereen kan hier wel plezier in vinden. Een leuk groepje vrienden met een missie... een goed verhaal en een goede film


avatar van Morton Rainey

Morton Rainey

  • 30 berichten
  • 30 stemmen

Leuke film met veel humor


Toffe animatie, aanrader!


avatar van Vanitas

Vanitas

  • 32 berichten
  • 211 stemmen

Goed in elkaar gezet met ontzettend leuke humor.

De stemmen zijn ook goed gekozen (de stem van Scrat is toch ook wel bijzonder:P)


avatar van mathias265

mathias265

  • 115 berichten
  • 215 stemmen

geweldige film !!


avatar van Issybizzy

Issybizzy

  • 26 berichten
  • 739 stemmen

leuke film, vind vooral dat beestje dat heel de tijd achter een noot aangaat erg grappig.


avatar van !!!!*Lucky

!!!!*Lucky

  • 3933 berichten
  • 2935 stemmen

Ice Age is tot dusver de enige animatie film, die ik liever nederlands gesproken kijk dan nederlands ondertitelt. De stem van Sid vind ik bijvoorbeeld hilarisch als je die domme kop van hem erbij ziet. Voor de rest vind ik het een leuke grappige animatie, met een groot aandeel voor de eekhoorn Scrats en zijn noot. ( of wat het ook precies is .. ) Leuke dossis humor, met een toch goed opgebouwd verhaaltje. Leuke animatie om je een avondje mee te vermaken!

* * * *


avatar van jumpstylemovie

jumpstylemovie

  • 6225 berichten
  • 1221 stemmen

!!!!*Lucky schreef:

Ice Age is tot dusver de enige animatie film, die ik liever nederlands gesproken kijk dan nederlands ondertitelt. De stem van Sid vind ik bijvoorbeeld hilarisch als je die domme kop van hem erbij ziet.

Carlo Boszhard is daar echt geniaal bezig.


avatar van !!!!*Lucky

!!!!*Lucky

  • 3933 berichten
  • 2935 stemmen

jumpstylemovie schreef:

(quote)

Carlo Boszhard is daar echt geniaal bezig.

Nooit geweten dat die stem van hem is, nooit opgevallen ook. Maar zeker me complimenten!


avatar van Laurens44

Laurens44

  • 22 berichten
  • 1625 stemmen

Voor tekenfilms ben ik meestal niet mild. Ik ben eigenlijk nooit een zeer grote fan geweest. Het lijkt me veel eenvoudiger mooie tekeningen te maken dan een verbazingwekende acteerprestatie op poten te zetten. Nu goed, sommige tekenfilms schieten boven de rest uit. Zo ook Ice Age.

Een stoere Manfred, een klungelige Sid en een gevaarlijke Diego gaan samen op pad om een baby terug bij zijn ouders te krijgen. Ze beleven de meest hilarische avonturen en leren elkaar pas na een tijdje te appreciëren. Ondertussen loopt er nog een ongelooflijk grappige Scrat rond die de wereld rond crosst om zijn kastanje te kunnen redden van alle gruwel in de wereld.

Het is geen echt moeilijk verhaal, acteren komt in deze film niet echt van pas, maar de film is komisch als iets. Het is een zeer ontspannende film en geschikt voor alle leeftijden!

Score: 7/10


avatar van raimondirks

raimondirks

  • 44 berichten
  • 265 stemmen

Echt geweldig. Heel origineel deze film! Vooral Scrat maakt het compleet.


avatar van hefmak

hefmak

  • 60 berichten
  • 204 stemmen

Scrat heeft de film zeker een (verdienstelijke) extra * opgeleverd.


avatar van MNV2

MNV2

  • 6932 berichten
  • 1900 stemmen

Scrat zou een eigen film moeten krijgen.


avatar van The Oceanic Six

The Oceanic Six

  • 60517 berichten
  • 4107 stemmen

Dit is nou een ideale film die je zo een aantal keer kan kijken zonder dat hij verveelt. Gister na een paar jaar nog eens opgezet en het was gewoon weer bijzonder leuk.

Ice Age is gewoon super grappig. Bijna elk personage is gewoon een succes. Manny de mamoet is met zijn droge, cynische humor erg leuk. Diego de sabeltandtijger is sterk met zijn cynische kreten en Sid is gewoon hilarisch door zijn stupide gedrag. En de leukste van allemaal, Scrat de eekhoorn die de hele film zijn nootje probeert te bewaken is met afstand de leukste van allemaal. Geniaal beestje! Ook dieren die je maar soms zag zoals de 2 neushoorns en de groep dodo's met hun meloenen waren prachtig!

Het plot is er wel maar het is niet zo heel belangrijk. Ze vinden een baby en willen hem terugbrengen naar de mensen. Gelukkig is dat verhaal grotendeels naar de achtergrond verschoven en kunnen we genieten van de leuke momenten met Manny, Diego en Sid op reis.

Wat me wel opviel bij het herkijken was dat de film grafisch toch wat minder was dan ik in gedachte had. De omgevingen zijn nogal kaal en de hoofdpersonen zien er best goed uit maar het kan gedetailleerder. Gelukkig stoort het niet omdat de film wel sfeervol is en het toch grotendeels draait om 't rondreizende gezelschap.

Ice Age is toch echt 1 van mijn grote favorieten op animatiefilm gebied. Finding Nemo en Ice Age blijven de leuksten. Wel haal ik een half punt van mijn eerst gegeven 4,5* af. Dat is ietsjes te hoog.

4*


avatar van robbiesdebobbies

robbiesdebobbies

  • 27 berichten
  • 93 stemmen

Beste animatiefilm ooit.


avatar van Lexcoaster

Lexcoaster

  • 1268 berichten
  • 1222 stemmen

Erg leuke animatiefilm!


avatar van chevy93

chevy93

  • 12754 berichten
  • 1324 stemmen

Die eekhoorn is gewoon de bom! (h). Wat een held!

Gewone een hilarische animatiekomedie, die alles heeft wat een (animatie)komedie zou moeten hebben

4,5*


avatar van JDSsmetje

JDSsmetje

  • 6568 berichten
  • 2314 stemmen

Iedereen vind die eekhoorn met zijn nootje zo grappig maar sry ik heb daarbij toch niet gelachen.


avatar van xKattepiz

xKattepiz

  • 17 berichten
  • 3 stemmen

Leuke film. Ik ga hem niet kijken.


avatar van Nomak

Nomak

  • 11634 berichten
  • 0 stemmen

Wat een uitstekende animatiefilm, vroeger al eens een stuk van gezien, maar niet volledig. Zonde dat ik de film nu pas in zijn totaliteit heb gezien. Erg leuke personages en een mooi verhaaltje. Ik weet niet wat het leukste was, de luiaard of de eekhoorn. Allebei zijn ze hilarisch. Ook de dialogen waren vaak erg grappig.

De speelduur is redelijk kort, maar dat is misschien net de kracht van de film. Kort maar krachtig. Echt een aanrader, ik ben nieuwsgierig naar het tweede en derde deel.


avatar van Semsoethot

Semsoethot

  • 285 berichten
  • 298 stemmen

Zeer geslaagde animatiefilm. Veel knipogen naar de werkelijke wereld, spitse dialogen, grappige consequente karakters en zo kan ik nog wel een poosje doorgaan. Ben benieuwd naar deel 2 en 3.


avatar van Metalfist

Metalfist

  • 12407 berichten
  • 3964 stemmen

The Coolest Event In 16,000 Years

Gisteren was dit deel op tv en naar aanleiding van het derde deel dat binnenkort komt was het een perfecte gelegenheid om men geheugen nog eens wat op te frissen. Het was toch al wel weer lang geleden dat ik de film nog had gezien.

De animatie ziet er in ieder geval al wel zeer goed uit. Vooral Diego en de rest van de sabeltandtijgers zien er mooi uit. Heel de ijswereld wordt ook indrukwekkend weergegeven. Het enige minpunt vind ik de mensen, hun gelaatsuitdrukkingen zien er veel te hoekig uit en de baby zijn hoofd was dan weer meer de vorm van een rugbybal. Maar gelukkig spelen de mensen geen hoofdrol in de film dus stoorde het niet echt. Het verhaal zelf heeft niet veel om handen maar boeit wel de gehele speelduur.

De personages zijn geweldig. Sid is hilarisch in zijn manier van doen en dat wordt nog beter uitgespeeld wanneer hij in combinatie met Diego of Manny is. Het stuk waar Sid zogezegd dood speelt in de mond van Diego was in ieder geval hilarisch maar het beste personage is toch Scrat. Geweldig hoe hij altijd op de meest onverwachte momenten met zijn noot verschijnt om die dan uiteindelijk toch weer kwijt te raken.

Een leuk eerste deel waar alles nog nieuw is. De personages zijn leuk en de animatie is mooi gedaan. Ben benieuwd of deel 2 & 3 me ook nog zo kunnen bekoren.

3.5*


avatar van vwtune

vwtune

  • 249 berichten
  • 1371 stemmen

Ben het wel eens met Metalfist.

Aangezien ik deel 1 en 2 achter elkaar heb gekeken, vind ik toch deel 2 beter/leuker.

Ben benieuwd wat deel 3 gaat brengen.


avatar van chevy93

chevy93

  • 12754 berichten
  • 1324 stemmen

xKattepiz schreef:

Leuke film. Ik ga hem niet kijken.

Metalfist:

Je hebt niets anders dan lof voor de film en toch 'slechts' en 3,5?

Behalve het feit dan dat je zegt dat het verhaal niet veel om handen heeft


avatar van Metalfist

Metalfist

  • 12407 berichten
  • 3964 stemmen

Bij mij valt en staat een film met zijn humor, nu geef ik hier wel de beste punten maar ik heb nooit moeten schaterlachen. Maar een 3.5* is toch niet slecht?


avatar van Flipman

Flipman

  • 7113 berichten
  • 1145 stemmen

Flipman schreef:

Ik heb ontzetten gelachen om deze Film! Tijd geleden dat ik hem heb gezien, maar ik weet wel zeker dat hij 'n vier verdient!

Verhaal heeft niet veel om het lijf, maar ik ben dól op dit soort humor!

Hm. Dit lees ik net terug. Nadat ik de nieuwste productie in deze franchise heb gezien vraag ik me af hoeveel hiervan nog klopt.


avatar van Tarkus

Tarkus

  • 6409 berichten
  • 5315 stemmen

Bijzonder leuke en goed gemaakte animatiefilm.

Ik heb alvast veel plezier aan deze prent beleefd en ik denk dan dat voor de kleinsten zeker ook zo zal zijn, al zullen die dan wel liever de Nederlandse of Vlaamse versie verkiezen.

Ik heb de Engelse versie gezien en was er zeer tevreden over.