• 15.742 nieuwsartikelen
  • 177.914 films
  • 12.203 series
  • 33.971 seizoenen
  • 646.886 acteurs
  • 198.965 gebruikers
  • 9.370.139 stemmen
Avatar
 

Meningen

Hier kun je zien welke berichten centurion81 als persoonlijke mening of recensie heeft gemarkeerd.

Single Man, A (2009)

Geweldige cinematografie, knap acteerwerkt, een ingetogen uitermate sterk drama.

ik zag Kenny Potter als een soort engel die zorgt dat de hoofdrolspeler doodgaat met inner peace ipv met wrok en verdriet...Zijn witte wollen trui versterkte dit beeld

3.5*

Sisterhood of the Traveling Pants 2, The (2008)

Deze film is echt 3x niks...Heb met mn vriendin meegekeken, maar laat mij het eens met een damesbril bezien: je krijgt 4 heel matige verhaallijntjes die geen ene ruk met elkaar van doen hebben en amper weten te boeien. Het is dat het acteerwerk niet tenenkrommend is, anders had ik er rustig nog een halve ster afgehaald. Enige hoogtepunt was Rory uit de Gilmore Girls, leuk om naar te kijken

1*

Smithereens (2019)

Alternatieve titel: Black Mirror: Smithereens

Ja sorry hoor, dit heeft voor mij geen ene fluit met waar Black Mirror om draait te maken. Het gevaar van naar je schermpje kijken/er verslaafd aan zijn, maar dat dan laten zien door een vergezocht probleem te wrappen in een spanningsloos langdraderig standaard hostage-mini-dramaatje. 2*

So-won (2013)

Alternatieve titel: Hope

De beste film die ik dit jaar zag. Een film die alle aspecten die bij zo'n traumatische ervaring voor kind en familie om de hoek komen kijken op een prachtige menselijke manier de aandacht geeft, zonder ooit het gevoel te geven een invuloefening te zijn.

De film is heel knap en met heel veel gevoel geacteerd. Dramatisch, aandoenlijk, vertederend en hartverscheurend zonder ook maar één moment over te hellen naar het melodramatische wat bijvoorbeeld een RTL4 "waargebeurd" film kenmerkt.

De volle 5* en ik hoop dat deze film snel door meer mensen gezien zal worden. Dat zou niet meer dan verdiend zijn.

Social Network, The (2010)

Een aardige film, de acteur die Zuckerberg acteert zet een mooi karakter neer. Had er toch meer van verwacht, mede door de Golden Globes.

3,5*

SpongeBob SquarePants Movie, The (2004)

Alternatieve titel: De SpongeBob SquarePants Film

Ik vond de tekenfilm altijd erg leuk maar of mijn humor nou veranderd is of dat dit zich gewoon niet goed leent voor een volledige film....Ook jammer dat veel van de bekende cartoon karakters amper een rol vertolkten. 2,5* voor de nostalgie.

Spring Breakers (2012)

Vond het best een redelijke film eigenlijk! En kan me voorstellen dat wanneer ik 15 jaar jonger zou zijn geweest dat ik de film briljant had gevonden. Leuke licht-psychedelische, modieuze trip op een vrij platgetreden thema! Mooie beelden en mooie balans tussen rauw en gelikt (no pun intended ;-p) Kan me zo voorstellen dat dit een cultklassieker gaat worden! Ook de soundtrack was trouwens niet te versmaden!

3,5*

Star Wars (1977)

Alternatieve titel: Star Wars: Episode IV - A New Hope

Gister mijn Star Wars vuurdoop gehad. De gecreërde wereld met al zijn rassen, zijn epische strijd zijn magie, de naadloze crossover tussen Fantasy en SF wist me zeker te pakken, maar de film als geheel vond ik wat mager qua verhaal, tempo en spanning.

3,5* voor deze start van de saga!

Star Wars: Episode V - The Empire Strikes Back (1980)

Alhoewel ik deze film al iets beter vind dan A New Hope en vind dat de SFX de tand des tijds wel aardig hebben doorstaan, vind ik dat niet gelden voor spanning, acteerwerk en pure vaart.

Films die zo hangen op de actie hebben tegenwoordig veel meer vaart en dat ervaar ik dan toch als een gemis. Omdat ik nu pas voor het eerst Star Wars kijk, mis ik denk ik een nostalgische roze bril.

Ook een puntje: Harrison Ford is een zoveel grotere persoonlijkheid dan Mark Hamill. Dit zorgt ervoor dat Han Solo eigenlijk de show steelt, waar de focus denk ik op Luke Skywalker zou moeten liggen. Ik snap niet hoe ze iemand met zo weinig charisma die rol hebben kunnen geven.

Desalnietteplus 3,5*

Star Wars: Episode VI - Return of the Jedi (1983)

Na al die jaren nu dus de eerste trilogie eindelijk gezien en alhoewel ik zie dat de SFX hier duidelijk beter waren dan in deel IV en V, vond ik dit niet het beste deel uit de trilogie. Op de één of andere manier kan ik deze films maar niet spannend vinden. Ik ben momenteel ook de originele Star Trek serie uit de jaren 60 aan het kijken en alhoewel die veel knulliger oogt, vind ik Star Trek duidelijk diepgaander, volwassener en beter dan Star Wars.

3,5* voor een toch onderhoudend stukje opvoeding.

Starter for 10 (2006)

Alternatieve titel: Starter for Ten

Een prima romcom met een lekkere soundtrack en wat is het leuk om een piepjonge McAvoy en Cumberbatch aan het werk te zien. Geinig dat ze x aantal jaar later superhelden zijn geworden in Marvel films, dat zou je op basis van deze film nooit kunnen bevroeden!

Stretch and Bobbito: Radio That Changed Lives (2015)

Heerlijke docu waarin vele grootheden de revue passeren. Mooie gasten ook dit....Mooie montage en heerlijke muziek.

4*

Suchîmubôi (2004)

Alternatieve titel: Steamboy

Viel me een beetje tegen na Memorizu. Had iets meer verhaal en karakterontwikkeling verwacht denk ik. De beelden waren spectaculair, de beelden bij de aftiteling vond ik bijkans het mooiste aan de film, want ingetogener en minder "in your face". 3*

Sufat Chol (2016)

Alternatieve titel: Sand Storm

Erg interessante film (staat op Netflix als Netflix Original) over tradities en normen en waarden in deze kleine dorpsgemeenschap. Speciale vermelding voor het nummer dat tijdens de aftiteling speelt. Ik versta er geen klap van, maar vind het prachtig:

Nummer: Sud El Ayun

Uitvoerende artiest: Ras Sinai Project

3,5*

Suicide Kings (1997)

Gisteren gezien, heb me prima vermaakt! Vind het gewoon altijd geweldig om naar Christopher Walken te kijken. Beetje hetzelfde heb ik met Willem Dafoe, Jack Nicholson, Donald Sutherland, Paul Rudd en Edward Norton.

Speciale vermelding wmb voor Big Bang Theory ster Johnny Galecki, die er in 1997 al net zo uitzag als nu! De tand des tijds lijkt maar weinig vat op hem te hebben!

En fin, een prima tussendoortje met een bovengemiddeld goede Christopher Walken. Degenen die de jongens van overacting betichten: de genreduiding is ook komedie hè

3*

Suspect Zero (2004)

Wat een verschrikkelijke deceptie is deze film. Het wordt nergens echt spannend. Er is amper karakterontwikkeling, het verhaal kent veel amper uitgewerkte lijntjes, en er wordt met beeld- en geluidseffecten gewerkt op een manier die het allemaal onnodig rommelig en verwarrend maken. Wat me vooral stoort is dat alhoewel het verhaal slechts zeer beperkt uitgewerkt werd, de film het toch voor elkaar kreeg om meer dan de helft van de scènes onnodig (lang) te maken. Wel heel jammer want ben op zich fan van Ben Kingsley.

Slechtste film die ik tot nu toe dit jaar zag. 1,5*