- Home
- realiteitspaard
- Meningen
Meningen
Hier kun je zien welke berichten realiteitspaard als persoonlijke mening of recensie heeft gemarkeerd.
Bankier van het Verzet (2018)
Alternatieve titel: The Resistance Banker
Ik zie dit ik was vergeten om een recensie achter te laten.
Zeer matigen film. Waar je verwacht dat men met zo’n verhaal (en zichtbaar vrij aardig budget) een dijk van een film kunnen neerzetten, lukt dat niet. Het vernuftige van hetgeen ze gedaan hebben wordt warrig verteld, waardoor de film diepgang mist. Daarnaast kent de film geen grijstinten in de personages (ze zijn heel goed of slecht) of althans te weinig.
De film duurt lang, maar het lukt niet om een goede spanningsopbouw te genereren. Ik heb mij oprecht verveeld met deze film. Jammer.
Death Wish (2018)
Alternatieve titel: Doodsdrift
Wat Taken en Law Abiding Citizen goed deden, doet Death Wish slecht. Bruce Willis kan niet acteren en daardoor leef je jezelf niet in de film in. Vooral omdat Bruce geen emoties kan tonen, maakt dit dat ik de emotionele binding mis.
Daarnaast is het verhaal niet alleen flinsterdun, het is ook nog eens saai. De gehele film voelt leeg aan en je hebt het gevoel alsof je flarden van andere films (zoals bovenstaande) ziet, waarbij alles gewoon verknalt is. Met meer opbouw en spanning had ik er een beetje doorheen kunnen kijken, maar dit is niks.
Dit is geen film die met hart en ziel is gemaakt.
Downsizing (2017)
Het feit dat ik deze film niet zo goed vond, komt door deze twee grootse fouten:
- verkeerde marketing: de film is niet zo grappig als de trailers doen geloven. Er zit humor in (de eerste helft van de film), maar het is meer een dramafilm.
- De tweede helft van de film is saai en ook is het niet volledig duidelijk waar de film naartoe wilt. Dat maakt ook dat de film langdradig aanvoelt. De film had zich beter kunnen richten op het terugwinnen van zijn vrouw óf op het zich omhoog werken (en daarmee gelukkig worden) in deze nieuwe samenleving. Helaas kiest de regisseur voor een ietwat suffig, langdradig verhaal.
Sommige scenes zijn ook gewoon overbodig en langdradig en ik vond het hele gedoe met de Vietnamese vrouw niet zo heel sterk. Ze kwam de hele tijd over als een gekkig vrouwtje en als dan vervolgens blijkt dat ze een relatie krijgen en er een enorme diepe band ontstaat, dan voelt dat gek aan. Het paste niet....
Christoph Waltz en Matt Damon doen echt hun best en zeker Christoph zet weer een prachtig personage neer, maar het verhaal zakt na de eerste helft te erg in om de film te redden. Jammer, het had potentie!
2.5/5
Green Book (2018)
Een meesterwerk. Zelden zo'n ongekend goeie film gezien.
Ik ging met een kleine zucht de zaal in omdat ik die dag weinig concentratie had en ik weet dat dramafilms mijn energie opzuigen (ongeacht of ze goed zijn of niet). Deze film heeft mij echter van begin tot het einde geboeid. De twee hoofdpersonen spelen ijzersterk (shoutout naar Viggo Mortensen) en de chemie is prachtig.
Viggo is een geweldig charismatische, simpele ziel met een goud hard. Lomp, recht voor zijn raap, maar ook zo heerlijk bevrijdend. Hij denkt niet moeilijk en leeft lekker zijn leven. Heerlijk nuchter en een soort van naïef. Zijn tegenspeler is het tegenovergestelde: zakelijk, sociaal-conformistisch en eenzaam/zwaarmoedig. Hoe de twee personages langzaam tot elkaar groeien is gewoon magnifiek gedaan. Nergens komt de film kunstmatig of geforceerd over. Even dacht ik dat Viggo te "schattig" zou worden gedurende de film, maar zijn mannelijkheid bleef gelukkig intact waardoor de personages beide goed overeind bleven.
De zaal lag vaak in een deuk. Het was echter niet het gelach wat je hebt bij een goede komedie, het was een soort vertederend/hartverwarmend gelach omdat de film zo heerlijk bevrijdend, verwarmend, eerlijk, vertederend, dramatisch en puur is. De scene met de milkshake-beker was zo'n scene waar de hele zaal stuk ging. Ik kan helaas niks spoilen, maar de wijze waarop die scene zich opbouwt maakt dat de grap volledig tot zijn recht komt, ge-wel-dig.
Ter afsluiting (je moet de film gewoon zien, geen enkele review doet recht aan de klasse van deze film): vaak heb je bij films dat er nog zo'n saaie eindscene komt om de film een soort van af te ronden. Green Book eindigt precies op het juiste moment, zonder dat je nog zo'n slaapverwekkend slot krijgt. Een mooie afsluiter van een oh zo geweldige film.
Ik smeek een ieder die dit leest om de film te zien, alsjeblieft. Gun het jezelf als je enige mate van zelfwaardering hebt.
Hateful Eight, The (2015)
Alternatieve titel: The Hateful 8
Een geweldige film. Dik 2 uur lang de kijker vermaken in één klein huisje. De film is traag, zeer traag, maar daar moet je van houden. De dialogen zijn heerlijk, de scene tussen de oude man en Samuel. L. Jackson is om te gieren en wat daarna komt is meesterlijk. Ook het bloedvergieten (want dat komt er) is weer zoals je gewend bent: onethisch, immoreel, over the top en gewoon geestverruimend. Een top werk, once again!
Hostiles (2017)
Een erg sterke film. Het type film die nog wat sterker aanvoelt als je goed en wel thuis bent.
Wat centraal staat in deze film zijn de emotionele banden tussen mensen. Zowel in positieve als in negatieve zin. Een film die prachtig laat zien dat goed en slecht erg met elkaar vervlochten zijn en dat jouw situatie/context bepaalt hoe je tegen anderen en de wereld aankijkt. Wat zo'n film maakt of breekt is de mate van volwassenheid die gepaard gaat met het vertellen van het verhaal.
De film is dan ook oprecht volwassen. Rosamund Pike en Christian Bale spelen geweldig. Pike laat heel krachtig zien hoe het moet voelen om alles wat je dierbaar is te verliezen. Haar reddeloosheid en onmacht zijn geweldig in beeld gebracht. Bale speelt daarentegen een echte autoritaire kapitein die overeind probeert te blijven in een wereld die zichtbaar verziekt is. Grijstinten in de mens worden op magnifieke wijze vertoont en verwerkt in zijn personage. Een goed mens die verkeerde dingen heeft gedaan en gezien. Ook tijdens de film komt zijn worsteling met de realiteit naar voren. De hele film door zie je dat zich een strijd in hem afspeelt. Continu wordt hij geconfronteerd met een werkelijkheid waarin goed en kwaad niet zo makkelijk te duiden zijn. Een wereld waarin zijn ervaringen en zijn (hierdoor) gevormde beeld van de realiteit, niet één op één stroken met de werkelijkheid.
En het einde doet voor mij goed. Je kan het einde eigenlijk zelf invullen en dat vind ik - in de lijn van Red Sparrow (oké, die was ietwat duidelijker) recht doen aan dit soort films.
Binnen het genre avontuur/drama geef ik deze film een verdiende 4.5/5.
Peter Rabbit (2018)
Alternatieve titel: Pieter Konijn
Geweldige film.
De CGI is echt van een hoog niveau. Daarnaast is de humor geweldig. Ik heb meerdere malen in een deuk gelegen. Het is een film die voor kinderen leuk kan zijn, maar waarbij veel van de (verbale) grappen vooral voor volwassenen leuk zijn.
Het verhaal is ook gewoonweg leuk en de film geeft voldoening. Toevallig keek ik gister Unbroken en daar viel mij - zoals bij veel films het geval is - op dat de slechterik wederom 100% kwaadaardig is. Peter Rabbit, ook al is het een luchtigere film, past juist grijstinten toe, wat ik helemaal geweldig vind.
De sfeer in de film is heerlijk, met al die kleuren en natuur en de acteurs hebben er duidelijk zin in.
Goede humor, prachtige CGI en een verzadigend verhaal.
Ik beoordeel films altijd binnen hun genre (dit maakt beoordelingen eerlijker vind ik) en ik geef Peter Rabbit een 4.5/5.
Ready Player One (2018)
Iets minder spectaculair dan ik had gedacht.
De voor- en nadelen op een rij:
+ veel game/retro referenties die de kenner (in mijn geval - al doe ik het nu niet meer - games)
+ Mooie beelden die je in de film zuigen, zoals de race
+ Veel afwisseling waardoor je in de film blijft
+ Enigszins vernuftig bedacht ( scene waarin de bad guy denkt in de echte wereld te zijn, maar nog in de OASIS te zitten
+ Prachtige referentie naar The Shining. Heel goed gedaan!
- Te lang. De film duurt gewoon 20 - 30 minuten te lang. Het laatste blok van de film dat voelt dan ook een beetje aan als een blok.
- Liefdesverhaal ontwikkelt zich ietwat te snel voor mijn smaak (oké, dit is niet echt een nadeel)
- Op de race-scene na geen echte meerwaarde dat de film in 3D geschoten is. Omdat regisseurs daar bewust voor kiezen, vind ik dat je het publiek dan ook echt meerwaarde moet bieden.
Al met al een goede film, die helaas doordat ik hem wat langdradig vond (richting het einde) niet de boeken in gaat als een topper. 3.5 / 5
Star Wars: Episode VII - The Force Awakens (2015)
Alternatieve titel: Star Wars: The Force Awakens
De film was goed, op een paar belangrijke zaken na. Ik zal in mijn betoog geen dingen verklappen.
Allereerst ligt het tempo te hoog als het aankomt op de leercurve van het omgaan met "de force". De nieuwelingen kunnen veel te snel omgaan met de lichtzwaarden en dat irriteert. Daarnaast zijn de emoties wat vlak, zoals de scene op de brug... dat was niks vergeleken met de scene tussen Anakin en Obi-Wan. Ook is de balans tussen goed en kwaad niet sterk. De dark-side komt te zwak over. Als laatste kritiek moet ik zeggen dat alle mysterie in dit deel al teniet werd gedaan. Het masker van de badguy gaat af en aan het eind wordt teveel verraden, wat maakt dat er weinig overblijft voor een deel 2.
Dan de goede punten: sterke humor, Star Wars vibes, goede acteurs en een gedegen verhaal.
Doch, zonder de kritiekpunten stevende de film af op een 5 sterren, nu blijven er een goede 4 sterren over.
Strangers: Prey at Night, The (2018)
Alternatieve titel: The Strangers: Part 2
Ik zal het kort houden: acteurs spelen overtuigend en het camerawerk/de sfeer is erg goed gedaan. De film kent echter een gebrek aan verhaal omdat de motieven van de psychopaten te simplistisch zijn.
Jammer, had potentie kunnen hebben als het script meer besloeg dan 1 a-viertje.
Taken 3 (2014)
Alternatieve titel: Tak3n
Deze film had nooit gemaakt mogen worden. Het verhaal is om te huilen, je hebt 0.0 binding met de personages en 'Kim' acteert beduidend minder goed dan in deel 1. De slechteriken zijn ook 100% slecht, waardoor de film nergens spannend wordt.
Tomb Raider (2018)
De film voelde wat gehaast aan. Ik kreeg ook geen echte binding met de personages, omdat ik deze nieuwe Lara Croft te weinig emotie vond hebben. Dat ze minder als sekssymbool werd gepresenteerd, vond ik een goede zet.
Ook vind ik het altijd wel prettig als de slechterik ook ergens een goede kant heeft (zie: War of the Planet of the Apes). Als een karakter te duister is, valt voor mij de spanning wel erg weg.
Er zat weinig vernuftigs in als het aankwam op vallen/puzzels. National Treasure doet dit beter vind ik. Daar komt het echt vernuftig over én heb je als kijker het idee dat de personages moeite moeten doen. In deze film worden alle puzzels (soms aan de hand van random flashbacks) wel opgelost. Jammer, te makkelijk.
Het einde van de film vond ik dan wel weer goed!
Al met al een prima film, maar niet eentje die ik opnieuw ga kijken. 2.5 ster.
Venom (2018)
Het wil niet helemaal lukken.
Dit is een degelijke film, meer niet. Het grootste probleem dat ik met de film had dat was de iets te komische noot die aan de film werd toegevoegd. Het verhaal wordt best serieus aangedragen door het idee van ‘mensenproeven’. Venom is net op aarde en praat direct Engels én redeneert als een mens. De fine-tuning sociale interacties voelt hij moeiteloos aan. Omdat hier geen leercurve aan vooraf ging kwam het geheel ongeloofwaardig over.
Omdat Venom een beetje ‘gelly’ overkomt a la flubber (Robin Williams) komen de actie-scenes ook niet helemaal tot hun recht.
Van het vervolg (wachten tot na de credits!) verwacht ik gelukkig meer.
Voor nu het voordeel van de twijfel.
Wilde Stad, De (2018)
Alternatieve titel: Katwalk
Zo, dat was even slecht zeg. Laat ik kort opsommen waarom dit natuurspektakel zo tegenviel:
- het wordt verteld door een kat (via voice over) en de kat neemt je mee door de stad. Teveel beelden van de kat en te kinderachtig ingesproken.
- er passeren maar een aantal beesten de revue en dan vooral vogels. Ik heb weinig met vogels (persoonlijke smaak)
- de camerabeelden zijn soms scherp en soms ontiegelijk vaag (lees: pixel-tellen-tijd)
- het camerawerk is matig. Vaak worden op de momenten dat je denkt: en nu?! de beelden afgebroken. Alsof de camera-crew achter de feiten aanloopt.
- men had zichtbaar een gebrek aan goed materiaal. Een groot deel van de film wordt opgevuld door beelden van Amsterdam, terwijl ik kwam voor mooie natuurbeelden.
Ik ga - net zoals bij Black Panther - geen punten geven voor het feit dat dit een natuurdocumentaire is van eigen bodem (Hollands trots!). Dit is het gewoon niet. Terug naar de prachtige beelden van ‘Earth’.
PS: bonus 0.5 voor de laatste scène. Kon ik waarderen.
