- Home
- Filmforum
- Gebruikers - Filmgames
- Horrorfilm Challenge
Horrorfilm Challenge
Shaky
-
- 3736 berichten
- 13054 stemmen
FTV: 2 punten (totaal: 220 punten)
Categorie: nr. 1 Slow burner (totaal: 6 punten)
Afgevinkte categorieën: Ronde 1 (volle kaart). Ronde 2 (volle kaart). Ronde 3 (volle kaart). Ronde 4: nr. 1, 10, 12, 13, 15 & 16
https://www.slantmagazine.com/wp-content/uploads/2021/08/nighthouse.jpg
Hele fijne slow burner met een uitstekende Rebecca Hall. Waar de regisseur met al het gemak de standaard clichés uit de kast had kunnen trekken en het allemaal zo voorspelbaar als de pest had kunnen maken, is er eens voor gekozen dat niet te doen. Wat een verademing.
Onverwerkt trauma speelt de grootste rol in dit onder de huid kruipende verhaal en ik werd eigenlijk vanaf het begin al gegrepen en niet meer losgelaten.
4*
Shaky
-
- 3736 berichten
- 13054 stemmen
111. Zhou (2022)
FTV: 2 punten (totaal: 222 punten)
Categorie: nr. 6 Folk (totaal: 7 punten)
Afgevinkte categorieën: Ronde 1 (volle kaart). Ronde 2 (volle kaart). Ronde 3 (volle kaart). Ronde 4: nr. 1, 6, 10, 12, 13, 15 & 16
https://horrornews.net/wp-content/uploads/2022/08/Incantation-Zhou-2022-movie-7.jpg
Ik kreeg behoorlijke Noroi-vibes van deze Taiwanese film die net iets te lang doorgaat om een échte topper in het genre te zijn. De hele uitleg en het volledig moeten afronden van het verhaal zorgen er juist voor dat er het nodige van het mystery en de spanning verloren gaat. Onnodig, had het nu gewoon gelaten in lijn met de rest van deze prent dan hadden we veel meer te griezelen gehad.
De film is gebaseerd op een incident in 2005 toen een familie claimde bezeten te zijn door allerlei verschillende Chinese Folk goden en figuren. Ook in deze film weet je heel lang niet wat er nu precies aan de hand is is dit een tradtionele horror film over bezetenheid, demonen en dat soort ongein. Of hebben we hier juist te maken met een geesteszieke moeder die zover gaat in haar overtuigingen dat ze haar dochtertje gebruikt voor haar hersenspinsels?. Uitstekend gedaan.
Het geheel wordt een klein beetje in een found footage-achtige stijl gegoten en ook dat werkt prima. De cast doet het goed. De spanning wordt opgebouwd en een aantal suffe jumpscares worden de makers vergeven.
Ik zit tussen de 3,5* en 4*, dan rond ik naar boven af.
ikkegoemikke
-
- 3449 berichten
- 4898 stemmen
100. First Man into Space (1959)
Speelduur: 77 minuten
FTV - 2 punten (Challenge Totaal : 200 punten)
Thema - NVT
Afgevinkte thema's : Ronde 1+2 Nr(s) 1-23 - Ronde 3 Nr(s) 1/2/3/4/5/6/7/8/12/13/14/15/16/19/20/21/22/23
Thema klassement : (23 X 2) + 23 = 69 punten + 18 = 87 punten
https://assets.mubicdn.net/images/film/803/image-w856.jpg?1481119085
De veroveringsdrang van de mensheid is weer niet te stuiten. Ditmaal is het heelal weer het territorium dat moet ingepalmd worden. Dus veel archiefbeelden van straalvliegtuigen en raketten. Vanzelfsprekend verloopt de missie niet volgens plan waardoor ze weer opgescheept zitten met een gemuteerd monster en een achtergelaten, verdrietig vriendinnetje waar de hoofdrolspeler zich over gaat ontfermen. Het had wel iets maar schoot tekort op allerlei vlak zoals spanning en beperkte SFX.
2.5*
ibendb
-
- 5038 berichten
- 3222 stemmen
Hier even wat hulp nodig:
Voor het thema kannibalisme zoek ik een echte old fashioned jungle cannibal-film. Mijn grootste probleem met dit genre is echter het dierengeweld wat vaak echt is. Zijn er films in dit genre waarbij dit niet of nauwelijks aangekaart wordt? Ik vrees er wat voor.
wendyvortex
-
- 5196 berichten
- 7272 stemmen
Hier even wat hulp nodig:
Voor het thema kannibalisme zoek ik een echte old fashioned jungle cannibal-film. Mijn grootste probleem met dit genre is echter het dierengeweld wat vaak echt is. Zijn er films in dit genre waarbij dit niet of nauwelijks aangekaart wordt? Ik vrees er wat voor.
Gezocht kannibalenfilm voor vegetariërs 
Die junglefilms kan je denk ik wel vergeten dan. Ik zou je dan eerder Apocalypse Domani (1980) en als je hem nog niet gezien hebt in ieder geval Grave (2016) aanraden voor dit thema.
ibendb
-
- 5038 berichten
- 3222 stemmen
Gezocht kannibalenfilm voor vegetariërs 
Die junglefilms kan je denk ik wel vergeten dan. Ik zou je dan eerder Apocalypse Domani (1980) en als je hem nog niet gezien hebt in ieder geval Grave (2016) aanraden voor dit thema.
Hoe raad je het… 
Dank je voor de tips! Grave al gezien en viel goed mee. De andere straks eens checken.
Shaky
-
- 3736 berichten
- 13054 stemmen
Twee films van de stapel 'nog niet geziene Blu-Rays/DVDs'.
FTV: 2 punten (totaal: 224 punten)
Categorie: nr. 19 Torture (totaal: 8 punten)
Afgevinkte categorieën: Ronde 1 (volle kaart). Ronde 2 (volle kaart). Ronde 3 (volle kaart). Ronde 4: nr. 1, 6, 10, 12, 13, 15, 16 & 19
http://pm1.narvii.com/6369/4e8424194d47f028f8132428b4522a1e0a90d97f_00.jpg
De DVD ziet er gaaf uit, plotomschrijving klonk alsof dit een messed-up film zou gaan worden en de info over het opnameproces klonk veelbelovend.
Ik ga het kort houden: nope.
1,5*
Shaky
-
- 3736 berichten
- 13054 stemmen
FTV: 2 punten (totaal: 226 punten)
Categorie: nr. 22 Locked in a room (totaal: 9 punten)
Afgevinkte categorieën: Ronde 1 (volle kaart). Ronde 2 (volle kaart). Ronde 3 (volle kaart). Ronde 4: nr. 1, 6, 10, 12, 13, 15, 16, 19 & 22
https://horrorcultfilms.b-cdn.net/wp-content/uploads/2013/03/home-sweet-home.jpg
Home invasion had goed gepast als thema in deze challenge. Deze low-budget Canadese horror-thriller doet precies wat het moet doen. Misschien dat het net iets te lang sleept, maar het einde mag er zijn zeg! Hier heb ik me uitstekend mee geamuseerd.
ikkegoemikke
-
- 3449 berichten
- 4898 stemmen
101. Frankenstein vs. Baragon / Frankenstein Conquers the World (1965)
Speelduur: 93 minuten
FTV - 2 punten (Challenge Totaal : 202 punten)
Thema - NVT
Afgevinkte thema's : Ronde 1+2 Nr(s) 1-23 - Ronde 3 Nr(s) 1/2/3/4/5/6/7/8/12/13/14/15/16/19/20/21/22/23
Thema klassement : (23 X 2) + 23 = 69 punten + 18 = 87 punten
https://cultfilmclub.com/wp-content/uploads/2021/10/aazww2jBSjT92hAm7okzcM78AdA-1280x640.jpg
Eerlijk gezegd klonk het nogal belachelijk en absurd: het Frankenstein monster tegen een Godzilla-achtig Japans gedrocht. Men wijkt dus volledig af van het originele Frankenstein concept en men verzint een geheel nieuw gegeven dat met Frankenstein te maken heeft weliswaar. Maar ik moet toegeven dat het er niet slecht uitzag. Dat het qua entertainment best meeviel. En dat het zelfs op bepaalde momenten humoristisch was (een Frankenstein die vogels wil vangen door er bomen naar te smijten waarna een boomhakkershut geplet wordt door de rondvliegende boomstronken). En vanzelfsprekend wordt de film afgesloten met het eindgevecht. Zeker de moeite om op te wachten.
3*
Theunissen
-
- 12273 berichten
- 5515 stemmen
FTV: 2 punten (Totaal: 18 punten)
Thema: Religie en Sek(s)tes (Totaal: 4 punten)
Behandelde thema's: 4 (Nummers: 5, 14, 21 en 23)
https://s6.dpic.me/02136/gvblt95bt64b_o/evil_come_evil_go.jpg
https://www.eroti.ga/wp-content/uploads/2019/07/scene25126.jpg
https://s6.dpic.me/02187/nmtwvf2fiq74.jpg
Dat deze kort durende (circa 73 minuten) horrorfilm nauwelijks stemmen heeft en ook nog geen recensie heeft, dat verbaasd me niets, want de film bevat vooral vreselijke dialogen en acteerwerk en een achterlijk plot. De film staat hier betiteld als een Horror maar de combinatie Horror / Erotiek of Horror / Muziek zou beter zijn geweest, want er is best veel naaktheid en erotiek (met een hele kleine neiging naar porno, vanwege een paar close-ups van een behaarde vagina) te zien ook is er zeer veel muziek en gezang te horen. Het verhaal en de uitvoering stelt allemaal weinig voor en boeiend (misschien soms wel op erotische wijze) of spannend wordt het ook nergens. Het oogt ook allemaal goedkoop.
Al met al is "Evil Come Evil Go" een matige horrorfilm die ik niemand zou aanraden. Ik heb hem eigenlijk alleen gekeken vanwege de naaktheid en de erotiek erin en dat is ruim voldoende aanwezig.
john mcclane 2
-
- 3489 berichten
- 6576 stemmen
FTV.
Speelduur 104 minuten.
Thema : slasher
https://media.tenor.com/Exv8qHQeWYkAAAAd/ha-gay.gif
They/them neemt een uiterst actueel thema en maakt van de / het woord slash wat voor een horror film gewoonweg een heel erg goede naam is .
Na een kort beetje spannend begin op een donkere weg begint het conservatieve kamp .
Het kamp met o.a een glas rol voor bacon die een uiterst charismatische kamp leider is.
Erg goede rol en knap neer gezet .
Daarna word de toon zeer dramatisch. Het is Oké om gay te zijn maar blijkbaar vooral ook erg zwaar ,zo blijkt.
Maar niet volgens de crew van het kamp .
Op een gegeven moment na bijna een uur word het heel even een soort musical en Had ik de neiging af te haken . Het werd me iets te gay . Het is duidelijk ook gemikt op die doelgroep, en die is misschien net iets te klein om dat onderwerp in zijn geheel als slasher te gebruiken .
Maar het hoort er niet in thuis , als drama had dit veel beter gewerkt wat het merendeel van de film ook is .'
Helaas zijn de pray the gay away camps bittere ernst in deze tijd . En voor de mensen uit de lgbtqia+ moet dat echt verschrikkelijk zijn .
Maar goed , als drama net aan voldoende. Als slasher een dikke misser .
https://encrypted-tbn0.gstatic.com/images?q=tbn:ANd9GcRzA-1zpe2KkTEM9jTjXJ91XPQQKUTXflHk9Q&usqp=CAU
john mcclane 2
-
- 3489 berichten
- 6576 stemmen
37. Truth or Dare?: A Critical Madness horrorFilm, 1986
FTV.
Speelduur 90 minuten.
Thema : Shot on video .Volgens mij moet ik er zo zijn .wat thema's betreft .
Ergens snap ik wel dat dit bijvoorbeeld met vrienden en na het nuttige van wat jonko's je hier helemaal dubbel om ligt.
Het is ook erg grappig, maar dat haalt niet weg dat we in het gouden tv tijdperk leven en we continu in 4K vreselijk mooie dingen kunnen zien . Persoonlijk kan ik hier niet meer naar kijken .
Het verhaal is in ieder geval erg grappig . Het acteer werk, de effecten , de gore en zelfs de score zijn voor een film als deze niet eens zo verschrikkelijk slecht , maar deze shot on video staat dan ook bekend als een van de minst erge ( dan wel een van de betere , wat je wilt ) .
Wat zullen de makers hier een lol om hebben gehad !! XD !
ikkegoemikke
-
- 3449 berichten
- 4898 stemmen
102. Color Me Blood Red (1965)
Speelduur: 79 minuten
FTV - 2 punten (Challenge Totaal : 204 punten)
Thema - NVT
Afgevinkte thema's : Ronde 1+2 Nr(s) 1-23 - Ronde 3 Nr(s) 1/2/3/4/5/6/7/8/12/13/14/15/16/19/20/21/22/23
Thema klassement : (23 X 2) + 23 = 69 punten + 18 = 87 punten
https://www.framerated.co.uk/frwpcontent/uploads/2019/03/colormebloodred08-978x652.jpg
Ik denk niet dat ik een grote fan ga worden van Herschell Gordon Lewis, want deze film vond ik dus eigenlijk ook niet iets om enthousiast van te worden. Dan vond ik "Blood feast" vele beter. En "Monster a Go-Go" was een absoluut dieptepunt. Hopelijk zijn de komende Lewis films een beetje beter.
1.5*
John Milton
-
- 24230 berichten
- 13396 stemmen
121. I Was a Teenage Frankenstein (1957)
Speelduur: 74 minuten
FTV - Thema: Teen Horror
Afgevinkte thema's : Nr(s) 1 - 23 compleet (4x), ronde 5: 1-15
Themaklassement: 23 punten x 2 + 23 + 23 + 23 = 115 punten + 15 = 130 punten
Challenge: 240 + 1 + 1 = Totaal 242 punten
https://image.tmdb.org/t/p/w780//brIyaTqzacmORJ2oq9t6xaW87bm.jpg
I Was a Teenage Frankenstein... Except.. where are all the teenagers? Geen fantastisch film dit, ik had op meer gehoopt met die titel en dit decennium.
2*
-------
122. Guinea Pig 3: He Never Dies
Speelduur: 40 minuten
FTV - Thema: Comedy horror
Afgevinkte thema's : Nr(s) 1 - 23 compleet (4x), ronde 5: 1-16
Themaklassement: 23 punten x 2 + 23 + 23 + 23 = 115 punten + 16 = 131 punten
Challenge: 242 + 1 + 1 = Totaal 244 punten
Aangezien ik de eerste 2 ook voor deze challenge gezien heb, deel 3 ook maar gekeken. Wat doe ik mezelf toch aan 
2*
-------
123. Torture Ship (1939)
Speelduur: 57 minuten
FTV - Thema: Aquatic horror
Afgevinkte thema's : Nr(s) 1 - 23 compleet (4x), ronde 5: 1-17
Themaklassement: 23 punten x 2 + 23 + 23 + 23 = 115 punten + 17 = 132 punten
Challenge: 244 + 1 + 1 = Totaal 246 punten
https://i.ytimg.com/vi/ylxMfsiqrlw/maxresdefault.jpg
Helaas was ook deze 'horror' uit de jaren '40 behoorlijk bagger. Ik had misschien gewaarschuwd moeten zijn, want ik vond Halperin's Buried Alive (1939) uit datzelfde jaar ook al zo ruk, en White Zombie (1932) was ook maar een zesje. Die was echter wel stukken beter dan dit. Knap om een film van minder dan een uur zo saai te maken.
2* (drie op een rij!!!)
ibendb
-
- 5038 berichten
- 3222 stemmen
51. Paranormal Investigation (2018)
FTV: 2 punten (98 totaal) - Thema's R1: 23x2= 46 punten
R2 Thema: Found Footage (afgevinkt: 1, 2, 3, 5, 6, 11, 12, 13, 15, 16, 19, 21, 23)
https://i.imgur.com/azz7hMy.jpg
Wat een uitersten heb ik al meegemaakt deze challenge. Van meesterwerkjes tot.... wel, dit.
Paranormal Investigation is duidelijk een Franse poging om de Paranormal Activity-reeks na te bootsen en mee van hun succes te proeven. Bijna elk aspect van de film is goedkoop. Van camerawerk mag je doorgaans niet veel verwachten in het found footage-genre maar dit was abominabel. Bewust worden dingen uit beeld gelaten omdat je anders zou zien hoe slecht de effecten zijn of omdat ze geen geld hadden om het wel te laten zien. "Suggestieve horror", mijn hol.
Als het protagonist de charisma van een komkommer heeft, kom je ook niet ver. De verteller-presentator spreekt zo monotoon dat het bijna lachwekkend werd. Aan het einde krijg je nog enkele minuten van zijn gezicht in close-up. Want dat wilden we allemaal zien... De nevenacteurs zijn helemaal geen professionelen en dat zie je.
P.S.: Bezeten worden door een Nazi was misschien niet het beste idee voor een film.
0,5*
John Milton
-
- 24230 berichten
- 13396 stemmen
124. Dans Ma Peau (2002)
Speelduur: 93 minuten
FTV - Thema: Kannibalisme
Afgevinkte thema's : Nr(s) 1 - 23 compleet (4x), ronde 5: 1-18
Themaklassement: 23 punten x 2 + 23 + 23 + 23 = 115 punten + 18 = 133 punten
Challenge: 246 + 1 + 1 = Totaal 248 punten
https://images.moviemeter.nl/tmdb/t/p/original//asWayjJ9E456MeFslmrRAqepwGN.jpg
https://creepycatalog.com/wp-content/uploads/sites/2/2020/04/InMySkin_-French_Extremism.jpg?w=1280
Wanneer Esther in beschonken toestand een val maakt met een flinke wond tot gevolg, raakt ze gefascineerd door zelfverminking, en besluit door te experimenteren. Nu kan ik zelf ook niet tegen korstjes op een wond (eraf krabben! tegen beter weten in!), maar dit is wel weer van een geheel andere orde. Ik ben net even door de comments gegaan, en de rode lijn (no pun intended) is toch wel dat Marina de Van's film behoorlijk ongemakkelijk is, ook voor de doorgewinterde kijker. En dat is niet overdreven. Het duurt een kwartier of drie voor de film echt losgaat, maar dan is het ook raak.
Claire Denis' Trouble Every Day wordt vaak genoemd, en die associatie ligt inderdaad niet ver weg. Mooie companion piece, wat mij betreft. Knap hoe ze zowel de regie als de hoofdrol heeft gedaan.
3,5*
dualcia
-
- 953 berichten
- 2311 stemmen
#19. Candyman (2021) - 91 minuten - FTV
2 punten (totaal = 34 punten)
Thema: Geen
Afgevinkte thema's: 1-7, 9, 15-16, 18-19, 22-23 (totaal = 14 punten)
Leuk! Had hier weinig van verwacht, omdat ik het origineel maar zo-zo vond en de recensies niet mild zijn. Voor mij werkte de sfeer en de urban legend in deze film echter stukken beter. Kreeg er door de terug verwijzingen naar het origineel wel zin in om die weer een keer te bekijken *3.5
#20. De Lift (1983) - 95 minuten - FTV
2 punten (totaal = 36 punten)
Thema: Geen
Afgevinkte thema's: 1-7, 9, 15-16, 18-19, 22-23 (totaal = 14 punten)
Voor het eerst deze horrorklassieker van Nederlandse bodem bekeken. Helaas heeft het de tand des tijds niet helemaal goed doorstaan. De horrorscenes met de lift zijn tof, maar het verhaal daaromheen is stukken minder. *2.5
wendyvortex
-
- 5196 berichten
- 7272 stemmen
Speelduur: 92 minuten
FTV - 2 punten (Totaal : 46 punten)
Thema - - (Totaal : 16 punten)
Afgevinkte thema's : Nr(s) 3, 4, 5, 6, 7, 9, 10, 11, 12, 13, 16, 17, 20, 21, 22, 23
Waardering: 4*
https://www.moviemeter.nl/images/cover/5000/5780.jpg?cb=1371504794
De druivenoogst is het voor het derde opeenvolgende jaar mislukt en de markies wordt teruggeroepen omdat de weergoden gunstig gestemd moeten worden. Dorpjes waar je beter niet kan komen deel 221: Bellenac. Bijvoorbeeld al niet omdat Donald Pleasence er de priester is. Stijlvolle zwart/wit horror. Debuutfilm van Sharon Tate.
John Milton
-
- 24230 berichten
- 13396 stemmen
Wie naast (of na) de challenge nog meer tips wil, Shudder vertoont momenteel een serie over ons geliefde horrorgenre: The 101 Scariest Horror Movie Moments of All Time - Seizoen 1 (2022)
Wordt wel pindakazen of VPN trucs om het te kunnen zien. En ik gok dat de die hards hier de meeste titels al gezien zullen hebben. Toch ben ik wel benieuwd 
alexspyforever
-
- 21517 berichten
- 2328 stemmen
51. Metempsycho (Film, 1963) - MovieMeter.nl
aka Tomb of Torture
FTV - 2 punten (Totaal: 114 punten)
Thema: geen (totaal: 20 punten)
Behandelde thema's: 1, 2, 3, 4, 5, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 21, 22, 23
De setting is echt heel goed: een slot met duistere en groezelige gangen, trappen, folterkamer... Dit geeft een naargeestig gothic sfeertje. Zo sterk als het visuele in en rond het kasteel, zo zwak is de soundtrack, repetitief tingeltangel. Het verhaal en karakters zijn ook oervervelend. Er is ook een soort Quasimodo monster met een constant gelach, gegrinnik dat danig op de zenuwen ging werken.
alexspyforever
-
- 21517 berichten
- 2328 stemmen
Wie naast (of na) de challenge nog meer tips wil, Shudder vertoont momenteel een serie over ons geliefde horrorgenre: The 101 Scariest Horror Movie Moments of All Time - Seizoen 1 (2022)
(embed)
Wordt wel pindakazen of VPN trucs om het te kunnen zien. En ik gok dat de die hards hier de meeste titels al gezien zullen hebben. Toch ben ik wel benieuwd
Is het nu nog geen tijd voor de poepluiers? 20 films geleden ging je een lange tijd stilliggen. Afleidingsmaneuver? 
ikkegoemikke
-
- 3449 berichten
- 4898 stemmen
103. Blood Bath (1966)
Speelduur: 62 minuten
FTV - 2 punten (Challenge Totaal : 206 punten)
Thema - NVT
Afgevinkte thema's : Ronde 1+2 Nr(s) 1-23 - Ronde 3 Nr(s) 1/2/3/4/5/6/7/8/12/13/14/15/16/19/20/21/22/23
Thema klassement : (23 X 2) + 23 = 69 punten + 18 = 87 punten
Goh, alweer eentje dat zich afspeelt in het artistieke wereldje. Maar hier was geen touw aan vast te knopen. Om eerlijk te zijn vond ik er helemaal niets aan. De film voelde artistiek aan, zonder inhoud. Niet al te best.
1.5*
John Milton
-
- 24230 berichten
- 13396 stemmen
Is het nu nog geen tijd voor de poepluiers? 20 films geleden ging je een lange tijd stilliggen. Afleidingsmaneuver?
Zondag uitgerekend, dus het duurt vermoedelijk niet lang meer! Als dat geen film dip brengt, dan weet ik het ook niet meer. 
Noodless
-
- 10044 berichten
- 6180 stemmen
FTV 2 punten ( totaal : 171 ) thema religie en sektes
Thema klassement ( 23 x 2 ) = 46 + 23 = 69 R3 : 1, 3, 4 , 5, 6, 7, 8, 9, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 19, 20, 21, 22, 23
https://fathersonholygore.files.wordpress.com/2015/10/the_sentinel_still_19-1200x675.jpg?w=1200
Prima horrorwerkje die ondanks het onevenwichtig verhaaltje weet te boeien tot het einde. De film heeft een unieke nare sfeer en bezit voldoende spanning. Daarbij een cast om u tegen te zeggen gezien de namen die passeren waarbij sommige acteurs in hun beginfase van acteren zijn zoals Christopher Walken , Jeff Goldblum en Tom Berenger. Weliswaar kleine rolletjes, maar wel leuk om te zien.
https://64.media.tumblr.com/tumblr_mb7gf6k39I1qdezf9o1_500.gif
Er passeren ook redelijk wat legends zoals Eli Wallach als detective, Ava Gardner als Miss Logan die het appartement laat zien, Burgess Meredith als de vriendelijke buurman en John Carradine als blinde priester. Die laatste oogt best wel eng net als Fred Stuthman die de vader van de hoofdrolspeelster Alison (Cristina Raines) speelt. Er zitten nog wel wat nare momenten in de film dankzij de aanwezigheid van heel wat freaks dat tegenwoordig niet meer zou lukken om die in een film te laten spelen. Het slot heeft een griezelige uitwerking met een zeer bevredigende nare afsluiter die op het netvlies blijft plakken. 7,5/10
alexspyforever
-
- 21517 berichten
- 2328 stemmen
52. Lo Spettro (Film, 1963) - MovieMeter.nl
aka The Ghost
FTV - 2 punten (Totaal: 114 punten)
Thema: geen (totaal: 20 punten)
Behandelde thema's: 1, 2, 3, 4, 5, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 21, 22, 23
http://1.bp.blogspot.com/-BJFTipaxmNU/UEFpsDH_A4I/AAAAAAAAA_c/7Fu1PMaek0w/s1600/The+Ghost+1.jpg
Hoewel ik mezelf nu niet meteen een Barbara Steele fan wil noemen, moet ik zeggen dat zij kennelijk toch wel een verschil kan maken. Ik ben meer voor de zwart-wit maar deze gothic in kleur mag er ook wel zijn. Het is het bekende verhaaltje van de gif moord waarbij Margaret (Steele) haar minnaar Dr. Livingstone (Peter Baldwin) weet te overtuigen om haar aan rolstoel gekluisterde echtgenoot (Elio Jotta) om te brengen. Maar na de begrafenis begint het plots te spoken in het landhuis. Margaret en Livingstone worden erg langzaam aan gek van spookverschijningen, geluiden en dergelijke. De huishoudster Catherine (Harriet Medin) lijkt er echter geen last van te hebben. Spannend en verrassend tot aan het einde.Kennelijk is dit een soort opvolger van L'Orribile Segreto del Dr. Hichcock (Film, 1962) - MovieMeter.nl met ook Steele in een hoofdrol en van regisseur Riccardo Freda. Deze had ik 4 jaar geleden al gezien en vond ik toch een stuk minder. En ja toch een aantal brute scènes zeker voor een film uit 1963. Van de 4 films die ik heb gezien van Freda vind ik dit de beste al was I Vampiri ook half van Mario Bava. HOu je van Mario Bava dan is deze 'The Ghost' een aanrader.
Misschien deze proberen ikkegoemikke?
Collins
-
- 7301 berichten
- 4318 stemmen
FTV: 2 - Totaal: 70
Thema: splatter/gore - Totaal: 23 + 23 = 46 + 5 - afgevinkt 2e ronde: 2, 3, 11, 13, 15
No One Lives is een leuke actie-slasher met creatieve kills, merkwaardige dialogen en een intrigerende killer. Prima vermaak dus.
John Milton
-
- 24230 berichten
- 13396 stemmen
wendyvortex
-
- 5196 berichten
- 7272 stemmen
24. Revenge of the Creature (1955)
Speelduur: 82 minuten
FTV - 2 punten (Totaal : 48 punten)
Thema - - (Totaal : 16 punten)
Afgevinkte thema's : Nr(s) 3, 4, 5, 6, 7, 9, 10, 11, 12, 13, 16, 17, 20, 21, 22, 23
Waardering: 4*
https://cineslice.files.wordpress.com/2014/10/revenge.jpg
Fijn vervolg op Creature from the Black Lagoon. Jack Arnold film dus dat betekend dat het allemaal goed verzorgd is en het monster voldoende screentime krijgt. Geweldig monster ook nog eens. Monster wordt gevangen en natuurlijk ontsnapt de kieuwman die inmiddels amoureuze gevoelens voor Lori Nelson heeft ontwikkeld. Ook 20 seconden screentime voor het debuut van Clint Eastwood als laboratorium assistent die een rat kwijt is.
Shaky
-
- 3736 berichten
- 13054 stemmen
114. The Curse of Halloween Jack (2019)
FTV: 2 punten (totaal: 228 punten)
Categorie: nr. 9 Feestdagen (totaal: 10 punten)
Afgevinkte categorieën: Ronde 1 (volle kaart). Ronde 2 (volle kaart). Ronde 3 (volle kaart). Ronde 4: nr. 1, 6, 9, 10, 12, 13, 15, 16, 19 & 22
https://images.mubicdn.net/images/film/247244/cache-478806-1571058670/image-w1280.jpg
Andrew Jones film, genoeg toelichting toch? 1,5*
Maar dit is wel echt slecht. Vooral het acteerwerk is weer om te janken. De opzet van het verhaal slaat ook 3x nergens op. Die hele Halloween Jack (zo heet de moordenaar) wordt er met de haren bijgesleept in een vreemde brug naar het eerste deel. En dan iets met een sekte die hem oproept als geest om vervolgens nooit meer iets over die sekte terug te zien in de rest van de film. Plots allemaal jongeren op een Halloween feestje en daar slaat Halloween Jack, die soms mens, soms geest, soms entiteit, soms demon en soms slechte acteur is, aan het moorden. Geen touw aan vast te knopen.
Dit topic is gesloten. Alleen moderators kunnen nog berichten plaatsen.

