• 15.792 nieuwsartikelen
  • 178.172 films
  • 12.220 series
  • 33.993 seizoenen
  • 647.351 acteurs
  • 199.057 gebruikers
  • 9.374.511 stemmen
Avatar
 

Horrorfilm Challenge

zoeken in:
avatar van Shadowed

Shadowed

  • 11392 berichten
  • 6704 stemmen

18. The Cottage (2008)

92 minuten.

FTV (1 + 1) = 2 punten.

Totaal aantal punten: 35 punten.

https://xl.movieposterdb.com/08_05/2008/465430/xl_465430_c6b3b916.jpg

The Cottage is een film die je erg moet liggen. Uiteindelijk is de film ook meer een hyperactieve komedie dan een horrorfilm. Ik vond het echter een vervelende, overdreven manier van humor die de horror voornamelijk in de weg zit, in plaats van dat het de horror aanvult. Matige kills, matige villain. The Cottage biedt niets nieuws onder de horizon, maar dat gezegd te hebben is het acteerwerk ver boven de middelmaat.


avatar van Shaky

Shaky

  • 3736 berichten
  • 13048 stemmen

49. La Nuée (Film, 2020)

FTV (2)

Totaal aantal punten: 308

https://lh3.googleusercontent.com/proxy/bcHAI5geA5gt1yJK_wZdEX0WsLUqQ-83pFySLVDqDtyqSfWIaruxGSryKxSRxp7jA3Idn5y7QiuHPSHZJQE_OLpqwNXeslFkHUGbfY_MzLeCcA2O77d81S64AnotCbicOQ

Drama / Fantasy volgens MovieMeter.... sja, dan snap ik die lage beoordelingen wel. Als je een fantasy film verwacht en je krijgt dan deze sterke psychologische horror/thriller voorgeschoteld, is het even slikken. Verder wat mij betreft een onterecht laag gemiddelde hier. Prima film die draait om het welzijn van een boerin die onlangs haar man is verloren en zich nu vol overgave stort op haar nieuwste project. Die passie slaat al snel om in een ongezonde obsessie en dan is het hek van de dam.

Uitstekend acteerwerk, mooie beelden en de sprinkhanen waren weer eens wat anders.

7,2 (3,5*)


avatar van Woland

Woland

  • 4796 berichten
  • 3817 stemmen

25. Stinger (Film, 2005) - MovieMeter.nl

FTV, 97 minuten, 2 punten - Totaal 55 punten

https://weserv.moviemeter.nl/?url=https://www.moviemeter.nl/images/cover/42000/42385.jpg?cb=1422872385

Ik hoef hier verder weinig woorden aan vuil te maken. Een soort van low-budget Asylum variant, maar dan serieuzer en saaier. Het verhaal is iets met gemuteerde schorpioenen op een nucleaire onderzeeër, en om mij een beetje onduidelijke redenen was er ook binnen de crew mot. Ik kon me er niet helemaal toe zetten om er echt over na te denken, maar er was wat technobabble over een of andere uitvinding of experiment. En uiteraard is er zoals in al dit soort films een stel of een ex-stel die op dezelfde expeditie terecht komen. Er is nog wat gratuit naakt en we zien wat gemutileerde lichamen, maar het is allemaal goedkoop en duidelijk zo veel mogelijk buiten beeld. Acteerwerk is misschien net iets minder abominabel dan Asylum, maar alsnog, ik zou geen moeite doen om Stinger op te zoeken. 1.0*


avatar van John Milton

John Milton

  • 24226 berichten
  • 13390 stemmen

52. Come to Daddy (2019)

FTV

Totaal aantal punten: 343 + 2 = 345

https://s3.amazonaws.com/static.rogerebert.com/uploads/review/primary_image/reviews/come-to-daddy-movie-review-2020/come-to-daddy-movie-review-2020.jpg

Leuke quirky horror komedie over een zoon die zijn uit het oog verloren vader op gaat zoeken, wat anders loopt dan verwacht. Wood doet het prima moet ik zeggen, hij heeft ook een paar bijzondere films gekozen na LOTR (zoals Maniac) en deze past daar ook wel een beetje bij. Ant Timpson en schrijver Toby Harvard hebben trouwens hun net hun nieuwe film The Salamander Lives Twice in pre-productie, met Adrian Brody en Vera Farmiga. Ik wil die wel zien na deze.

3,5*

53. Nutsack (Short 2016) - IMDb

FTV

Totaal aantal punten: 345 + 2 = 347

https://www.horrorsociety.com/wp-content/uploads/2016/10/nutposter.jpg

Wat.de.fuck.... Aan de titel kun je wellicht al afleiden dat Nutsack geen doorsnee film is, of de productie maatschappij 'Very Fine Crap Videos', maar anders doet de openingsscène dat wel voor je. De film begint met een chirurg en een zuster die een incisie maken in een patiënt (al is de ruimte overduidelijk geen echte operatiekamer), om vervolgens het lichaam in rap tempo leeg te graaien en er wild op los te gaan rammen met een daarvoor gebruikte ondersteek. Korte daarop wordt een 'zo echt mogelijke' pop van een klein kind kapot getrapt, terwijl het bloed erop los gutst en spuit, om vervolgens over te gaan op een scene waarin een vrouw halfnaakt cowgirl gaat op een bloederig skelet. Horny.

Nutsack is Cult en Underground met hoofdletters, maar met 44 minuten kan ik niet zeggen dat ik niet gefascineerd ben blijven kijken naar met wat voor zieks 'de Bells' er nu weer zou komen. Laatste scene oogde mij behoorlijk ongesimuleerd trouwens, if you know what I mean.

Mooiste moment was dat mevrouw Bells deinende, ontblote boezem gemasseerd werd door meneer Bell die achter haar stond, terwijl er woeste bloedfonteinen overheen sprietsten van het kadaver voor hen op tafel, en Miss Milton mijn studeerkamer binnenkwam lopen.

https://i.imgur.com/1GDLGhW.jpg

"Wat de hel zit je nu weer te kijken, en WAAROM!?!?"

3*

en om aan de 45 minuten te komen ook gekeken: Super 8 (2019)


avatar van alexspyforever

alexspyforever

  • 21517 berichten
  • 2328 stemmen

34. Byzantium (Film, 2012) - MovieMeter.nl

118 minuten

FTV (2)

Totaal aantal punten: 277

https://m.media-amazon.com/images/M/MV5BMTg3ODgzMzM1NV5BMl5BanBnXkFtZTcwNzg1MTk1OQ@@._V1_.jpg

Ik had wel vooraf een vermoeden dat het niet echt een film voor mij ging zijn, maar ok ik had deze hier toch liggen en de horrorchallenge is nog volop aan de gang. Ik moet zeggen dat het me uiteindelijk toch behoorlijk meeviel. Het is nog maar eens een vampierverhaaltje in een nieuw jasje gestoken. En hoewel deze vampieren uit de jaren 1800 en eerder komen lijken ze zich toch min of meer goed aangepast te hebben aan deze tijd en ze kunnen ook overdag leven. Hoe dat ze vampier zijn geworden is het meest originele aan het concept. De manier waarop het hele verhaal wordt verteld door dochterlief is ook aangenaam en het levert vooral al er wordt teruggekeken naar het verre verleden wel eens mooie plaatjes op. Gelukkig dat het verhaal om de dames draait, want de enkele mannelijke bloedzuigers die we vooral in flashbacks te zien krijgen werd kennelijk ingepompt dat het onsterfelijk worden enkel was weggelegd voor mannen ondanks dat sommige types niet al te vriendelijk waren naar het vrouwelijke geslacht. Brotherhood en vampieren, er hangt sowieso een waas van misogynie en homoseksualiteit rond. Zo zijn er nog wel voorbeelden zoals 'What we do in the Shadows' en 'The Lost Boys'. Daar kan ik me soms nogal aan ergeren. Nogmaals gelukkig draaide het vooral om de dames. Maar uiteindelijk maken ze het zichzelf enkel moeilijk door onsterfelijk te zijn en voor eeuwig dezelfde leeftijd te hebben en steeds maar weer mensen van wie ze houden zien sterven.

Gek dat de titel van de film uiteindelijk weinig heeft te maken met het verhaal, maar pas naar het einde wordt toegelicht.

Kan me voor de rest wel vinden in de recensie van John Milton.


avatar van joolstein

joolstein

  • 10837 berichten
  • 8924 stemmen

#51 registratie 1 punt FTV 1 punt 1+1=2 punten totaal; 310 + 2= 312 punten

Dark Age (1987)

91 minuten 3*

https://m.media-amazon.com/images/M/MV5BN2I3ZTllYmMtMzljNi00NjgzLTkyZjgtNzQ2N2YxNDZmNjFkXkEyXkFqcGdeQXVyMDM3ODU0Nw@@._V1_FMjpg_UX1000_.jpg

Enigszins vreemde Australische eco-horrorfilm. Een Australische parkwachter die de krokodillenpopulatie in Australië in stand moet houden, krijg te maken met een reuzenkrokodil, lokale jagers, autoriteiten en Aboriginals. En die gigantische moordende zoutwaterkrokodil aan het werk was best gewelddadig en bloederig te noemen. Het is denk ik ook één van de weinig films waar kinderen evenmin veilig zijn! Maar gek genoeg is het niet de de opzet van de film! Het kernverhaal van de film draait om het respecteren en behouden van de Aboriginals cultuur De krokodil beschermen versus vermoorden oftewel Aboriginals vs. kolonisten. Een onderwerp wat rond 1987 wel vaker werd behandeld denk bv. aan de Australische band Midnight oil (het liedje beds are burning) Het maakt de film net even anders waardoor het een vrij goede Croc-film is geworden!


avatar van joolstein

joolstein

  • 10837 berichten
  • 8924 stemmen

#52 registratie 1 punt FTV 1 punt Jubileejaar 1 punt 1+1+1=3 punten totaal; 312 + 3= 315 punten

Kiss of the Tarantula (1976)

85 minuten 3,5*

https://fffmovieposters.com/wp-content/uploads/73466.jpg

Erg leuk buitenbeentje Een wraakfilm! Het bovenstaande plot is eigenlijk pas de eerste tien minuten ofzo. Je ziet de introverte Susan Bradley daarna als oudere tiener. Waar ze woont in de begrafenisonderneming van haar vader en houdt van spinnen. Als tijdens Halloween enkele jongens binnensluipen en één van haar spinnen vermoord is het tijd voor wraak! Wat volgt is een beetje rare exploitatiefilm. Nu zal je denken dat de roodknie-tarantula's de moorden plegen, echter zijn ze hier alleen de oorzaak. Slachtoffers worden letterlijk doodsbang bij het zien van de griezelige kruipers en veroorzaken hun eigen dood. En dan is er een ongewoon einde! De film verlaat namelijk opeens zijn opzet en komt met een griezelig subplot van politieagent en Susan's oom John, die de minnaar van haar moeder was, maar nu ook seksuele interesse toont in Susan. Ondanks dat de film dus een aantal effectieve momenten had was het jammer dat de productie, daardoor zelf wat onhandig werd! Maar het was nog steeds leuke onzin! Dus als je de film niet al te serieus neemt, is er hier veel plezier beleven!


avatar van joolstein

joolstein

  • 10837 berichten
  • 8924 stemmen

#53 registratie 1 punt FTV 1 punt 1+1=2 punten totaal; 315 + 2= 317 punten

Mammoth (2006)

90 minuten 1,5*

https://weserv.moviemeter.nl/?url=https://www.moviemeter.nl/images/cover/35000/35996.jpg?cb=1375847317

Tja waar zal een film met de titel mammoet over gaan? En inderdaad de prehistorische gigant komt tot leven door hoe kan het ook anders...buitenaardse wezens? En ja helemaal in stijl richt de film zich meer op de menselijke personages dan de moordende mammoet. Yup ze halen zelfs de 'Men In Black' van stal! Wie kijkt er naar dit soort films voor de personages?! De film is dus 90 minutenlang humoristisch doen met een goedkope CGI-Mammoet die "levenskracht" kan slurpen? Wie-o-wie nomineerde dit eigenlijk voor "Outstanding Special Visual Effects" bij de Emmy Awards? En natuurlijk ziet niemand de mammoet aankomen? Laten we hopen dat het een opzettelijk grap was? Onder het mom van ken je klassiekers zijn er veel verwijzingen naar oude films op de achtergrond. Het is niet geweldig, zelfs niet echt goed, maar het probeert in ieder geval iets...!


avatar van joolstein

joolstein

  • 10837 berichten
  • 8924 stemmen

#54 registratie 1 punt FTV 1 punt 1+1=2 punten totaal; 317 + 2= 319 punten

Blutgletscher (2013)

93 minuten 2,5*

https://images-na.ssl-images-amazon.com/images/S/pv-target-images/1171bd306eea3203f82dd9acc152f087d79dd5e76ee86e0491a3825b00cbdd07._RI_V_TTW_.jpg

Een afgelegen onderzoeksstation, een klein team van wetenschappers en een dreiging: het zijn basis-ingrediënten die elke horror-fan bekend in de oren zal klinken! Helaas weet deze Oostenrijkse Creature Feature film maar voor de helft te overtuigen. Regisseur Marvin Kren kan maar niet beslissen of hij een serieus klimaatverandering-horror of een komedie op het scherm wil brengen. De eigenzinnige personages in deze film doen de film niet echt goed! Ze zijn komische misplaatst. Maar gek genoeg zijn er wel ouderwetse praktische effecten en die hadden zeker charme! Het is dan ook een beetje jammer dat de hectische camerabewegingen en schaarse verlichting het beperkte budget proberen te verbergen. Tja en het einde... dat kwam een beetje uit de luchtvallen... en rees bij mij de vraag; "Is dit het nu? Wat moest dat betekenen?"


avatar van John Milton

John Milton

  • 24226 berichten
  • 13390 stemmen

54. Animated Horror Shorts

FTV

Totaal aantal punten: 347 + 2 = 349

http://powet.tv/content/uploads/2012/01/pingu_the_thing_remake_of_john_carpenter_the_thing.jpeg

1. Saw Rebirth (Short 2005) - 6 min

2. DC Showcase: Death (2019) -19 min

3. Pingu's the Thing (2012) - 2 min

4. The Fog of Courage (2014) - 8 min

5. 9 (2005) - 11 min

----------------

46 min

Lee Hardcastle's claymation remake van The Thing vond ik toch wel de leukste van deze batch. Check hem vooral zelf als je 2 minuten over hebt! THINGU by Lee Hardcastle - YouTube


avatar van John Milton

John Milton

  • 24226 berichten
  • 13390 stemmen

54. Animated Horror Shorts

FTV

Totaal aantal punten: 347 + 2 = 349

https://wallpapercave.com/wp/reaGe3C.jpg

1. Saw Rebirth (Short 2005) - 6 min

2. DC Showcase: Death (2019) -19 min

3. Pingu's the Thing (2012) - 2 min

4. The Fog of Courage (2014) - 8 min

5. 9 (2005) - 11 min

----------------

46 min

Lee Hardcastle's claymation remake van The Thing vond ik toch wel de leukste van deze batch. Check hem vooral zelf als je 2 minuten over hebt! THINGU by Lee Hardcastle - YouTube


avatar van Theunissen

Theunissen

  • 12271 berichten
  • 5514 stemmen

6 It Follows (2014)

100 minuten

1 (registratie) = 1 punt (Totaal 11 punten)

https://i.ytimg.com/vi/LA5og2Ml61w/sddefault.jpg

https://gruselseite.com/wp-content/uploads/reviews/it-follows/it-follows-szenenbild-03.jpg

https://cdn1.aznude.com/leisapulido/itfollows/Pulido-It-Follows_764579.jpg

Deze film afgelopen week nog eens vliegensvlug (met regelmatig vooruitspoelen) herzien en ik blijf het gewoon een goede en originele Horror film vinden. Met simpele maar originele en goed uitgewerkte ideeën levert regisseur David Robert Mitchell een gelaagde en intelligente horrorfilm af. Jay Height (hoofdrolspeelster) kersverse vriendje geeft haar met hun eerste neukpartij een vloek cadeau, waardoor ze vanaf dat moment altijd achtervolgd zal worden door een van gedaante wisselende entiteit die haar wil doden.

Buiten dat ik het verhaal boeiend en spannend vond, bevat het ook dromerige beelden van Detroitse buitenwijken in verval, een Carpenter-esque synthesizer-soundtrack en zenuwslopend trage achtervolgingen. En wat goed geplande schrikmomenten zorgen voor een beklemmend gevoel dat je nog lang achtervolgt.

Ook de fraaie moeder (zie laatste foto) van een vriendje van Jay Height blijft me achtervolgen


avatar van John Milton

John Milton

  • 24226 berichten
  • 13390 stemmen

55. Animated Horror Shorts

FTV

Totaal aantal punten: 349 + 2 = 351

https://i.ytimg.com/vi/h0UW_yDc-Mw/maxresdefault.jpg

Don't Hug Me I'm Scared - 3 min

Don't Hug Me I'm Scared 2: Time - 3 min

Don't Hug Me I'm Scared 3 - 6 min

Don't Hug Me I'm Scared 4 - 5 min

Don't Hug Me I'm Scared 5 6 min

Don't Hug Me I'm Scared 6 - 8 min

DC Showcase: The Phantom Stranger (2020) - 15 min

-----------

46 minuten

Het was kennelijk een viral hit destijds, maar ik had er nog nooit van gehoord.

De hele Don't Hug Me I'm Scared serie is gratis te bekijken op hun YouTube kanaal. Echte horror is het zeker niet ondanks de credit op IMDb, maar het is wel creatief gemaakt en eigenzinnig. Iedere short begint als een soort kinderfilmpje, maar verandert gaandeweg steeds meer in een soort weird ass Rocky Horror sesamstraat. "each episode features a surreal plot twist in the climax, including psychedelic content and imagery involving graphic violence and psychological horror. The six episodes explore and discuss the subjects of creativity, time, love, technology, diet, and dreams.", aldus Wiki. Best geinige liedjes ook.

Voor fans van de serie is er goed nieuws: Don't Hug Me I'm Scared TV Show Wraps Filming.

3,5*


avatar van John Milton

John Milton

  • 24226 berichten
  • 13390 stemmen

56. Animated Horror Shorts

FTV

Totaal aantal punten: 351 + 2 = 353

https://backend.artreview.com/wp-content/uploads/2020/05/david-lynch-fire-prozar-online-segreti-corto-animato-v4-447124.jpg

Henry Eats (2003) - 5 min

Season's Greetings (1996) - 4 min

Slow Bob in the Lower Dimensions (1991) - 6 min

Opal (2020) - 13 min

Me!Me!Me! (2014) - 7 min

Fire (PoZar) (2020) - 10 min

-------------

45 minuten

Een bijzondere mishmash van experimentele indie animatie, wat ouder spul, Adult Swim, Anime en David Lynch. Ik denk dat ik stiekem die wat pervy anime nog de leukste vond, daarna de Lynch


avatar van John Milton

John Milton

  • 24226 berichten
  • 13390 stemmen

57. Animated Horror Shorts

FTV

Totaal aantal punten: 353 + 2 = 355

https://m.media-amazon.com/images/M/MV5BNzQzYjgwZjktYmYxZi00YzQ3LThkZDgtZmRkYzA1ZjllM2QwXkEyXkFqcGdeQXVyNTk5Nzg1NjQ@._V1_.jpg

Cans Without Labels (2019) - 11 min

How the 'Dook Stole Christmas (2014) - 2 min

Cat Killer (2016) - 10 min

Bible Black (2017) - 22

------------

45 minuten

Ik hoorde bij de vocale supporters van the Babadook destijds, maar op op de een of andere manier was deze micoshort in 2014 alsnog langs me heen gegaan. Het stelt niet veel voor (het is gemaakt om als e-card verstuurd te worden lijkt het), maar ik vond het alsnog leuk om te zien. Bible Black is een animated graphic novel (dan lees ik hem liever zelf), Cat Killer was visueel aardig maar als verhaal niet boeiend, en Cans Without Labels van de maker van Ren en Stimpy was ronduit irritant.


avatar van Collins

Collins

  • 7294 berichten
  • 4311 stemmen

11. Fear Street Part Two: 1978 (2021)

FTV

2 punten - Totaal 22

https://hisnameisdeath.files.wordpress.com/2021/07/ulicastrachu1978-04.jpg

Deel 2 is een heuse slasher. De setting is fijn. Een zomerkamp. Een locatie die herinneringen oproept aan films als Friday the 13th. Hartstikke leuk, maar inhoudelijk voegt de film weinig toe aan het eerste deel.


avatar van Collins

Collins

  • 7294 berichten
  • 4311 stemmen

12. Fear Street Part Three: 1666 (2021)

FTV

2 punten - Totaal; 24

https://www.thrillandkill.com/wordpress/wp-content/uploads/2021/07/fear-street-1666-review-1.jpg

In het derde deel reist het verhaal terug naar de oorsprong van de vloek die al eeuwenlang een Amerikaans stadje teistert en ervaart de kijker eindelijk de reden van het bestaan van een eeuwenoud kwaad. De film bevat veel referentiemateriaal naar de eerdere delen en veel van de acteurs keren weer terug in dezelfde en/of een andere rol. Een leuke afsluiting van de trilogie.


avatar van John Milton

John Milton

  • 24226 berichten
  • 13390 stemmen

58. (Animated) Horror Shorts

FTV

Totaal aantal punten: 355 + 2 = 357

The Last Halloween (1991) - 30 min

https://m.media-amazon.com/images/M/MV5BMTMzNTg1YjItNWMxZC00NzFmLTk4ZDQtMTNiYTdkNTc0ZmY2XkEyXkFqcGdeQXVyMjA0MDQ0Mjc@._V1_.jpg

The Last Halloween is een Amerikaanse televisiespecial geproduceerd door Hanna-Barbera die voor het eerst uitgezonden werd op CBS op 28 oktober 1991. De visuele effecten en animatie werden verzorgd door Industrial Light & Magic, dus dan zou je wat mogen verwachten. Ik was alleen even vergeten hoezeer CGI in de kinderschoenen stond in 1991. Dat is niet heel lang na Pixar's Tin Toy en Knick Knack. And it shows. Daarbij is het acteerwerk van de kinderen flink prut, en het scenario best tenenkrommend. Echt zo'n film waarvan je zou willen dat Woland hem nietsvermoedend op zou zetten, om ons de volgende dag op een in azijn doordrenkt epistel te trakteren. Of Onderhond, aangezien de family values hier gepusht worden op een manier waar Disney en Pixar nog een puntje aan kunnen zuigen.

Doe het jezelf niet aan

1,5*

The Scuzzies (2019) - 15 min

https://m.media-amazon.com/images/M/MV5BNzM3NTQzZTAtMzUxNy00M2FhLWJkNTMtMWE3OWJjNjUwZDgyXkEyXkFqcGdeQXVyODEwMTc2ODQ@._V1_.jpg

Na Nutsack vroeg ik me vandaag voor de 2e keer af waarom ik ik dit eigenlijk in 's hemelsnaam keek, en andermaal bij een short waarin iemands penis ernstig stuk gaat. Wat bezielt die John Milton toch... Of de filmmakers, laten we het daar maar op houden. Van dit bizarre werkje avn regisseur Jimmy ScreamerClauz staat de gecensureerde versie op YouTube en stiekem weet ik ook wel waarom ik dit kijk... Het is fascinerend in al zijn fucked upness!

3,5*


avatar van joolstein

joolstein

  • 10837 berichten
  • 8924 stemmen

#55 registratie 1 punt FTV 1 punt 1+1=2 punten totaal; 319 + 2= 321 punten

Playhouse (2020)

87 minuten 2,5*

https://cdn.simplesite.com/i/51/49/285415634898667857/i285415639432428750.jpg

Hm, lastig om hier echt heel positief of negatief over te zijn! Het verhaal als geheel was best boeiend met een geweldige sfeer. De legende van het kasteel in de Schotse Hooglanden was zelfs heerlijk! Waarom maken ze daar geen film over? Ja sommige scènes werkten buitengewoon goed, wat waarschijnlijk de reden was waarom ik geïntrigeerd was, maar andere werkten helemaal niet goed. De film bezit namelijk een dialoog-gedreven plot en voelt daardoor meer als een toneelstuk. Tja en de horrorkant van dit verhaal, was toch wel mager te noemen! Wel verkiest het sfeer boven goedkope jump-scares, waardoor het sowieso lof verdient! De Effecten zijn verder maar minimaal. Het acteerwerk was ook soms minder maar nog wel solide. De vrij nieuwe actrice Grace Courtney was zelfs opvallend! Over het algemeen was dit goed te bekijken, alhoewel het maar weinig angst opriep, was ik op één of andere manier wel geïntrigeerd en zou ik willen dat de film wat effectiever was geweest!


avatar van Noodless

Noodless

  • 10042 berichten
  • 6178 stemmen

58 A Classic Horror Story (Film, 2021) - MovieMeter.nl

95 min.

FTV (2) Totaal = 325

https://m.media-amazon.com/images/M/MV5BNGZmODA3ZjAtMDU4Zi00MWMxLWEzNTAtMGZmMmNjZGFlOTRhXkEyXkFqcGdeQXVyMTEzMTI1Mjk3._V1_FMjpg_UX1000_.jpg

De film is een ode aan de klassieke horrorfilms zonder echt te kopiëren. Verwijzingen naar Evil Dead, TCM, The Wicker Man en andere horrorfilms zijn gemakkelijk te linken. De regisseur neemt de tijd voor een degelijke opbouw van het mysterieuze verhaal en voor de introductie van de personages. Bij het laatste gelukkig niet teveel aandacht wat privéleven betreft. De film kent vooral een sterke eerste helft met een creepy , mysterieus sfeertje waarbij het verhaal niet de weg volgt wat ik in gedachte had. De clou is verrassend en er zit een leuke onverwachte twist in de film die je niet ziet aankomen. Daarbij een sterke aanwezige soundtrack. Qua gore valt het wel mee, al zitten er een paar geslaagde bloederige momenten in de film. Het slot is wel wat chaotisch en onbevredigend uitgewerkt ( vanaf het moment dat Matilda Anna Ingrid Lutz, de actrice van Revenge, zich weet te bevrijden ). 6,5/10 Tip : zoals vaak niet naar de trailer kijken !


avatar van Woland

Woland

  • 4796 berichten
  • 3817 stemmen

26. Naboer (Film, 2005) - MovieMeter.nl
FTV, 75 minuten, 2 punten - Totaal 57 punten

https://weserv.moviemeter.nl/?url=https://www.moviemeter.nl/images/cover/33000/33650.jpg?cb=1416848859

Lekker claustrofobische, donkere thriller waarbij al snel duidelijk is dat er van alles niet in de haak is, en dat John de werkelijkheid en zijn fantasie niet meer kon onderscheiden is geen verbazing. Al had ik niet gelijk door hoe de vork in de steel zat. Hoe dan ook, in z'n pak 'm beet 75 minuten overtuigde de film me wel. Het is een nachtmerrie-achtige wereld waar John in belandt, maar ook erotisch als hij bij de buurdames Kim en Anne terecht komt en op gewelddadige maar sensuele wijze verleid wordt. De twist is misschien niet bijzonder origineel, maar desondanks wist de film me wél een film lang te intrigeren. Ik rond 'm naar boven af. 4.0*


avatar van Woland

Woland

  • 4796 berichten
  • 3817 stemmen

Gelukkig ben ik nu gewaarschuwd John Milton!


avatar van Noodless

Noodless

  • 10042 berichten
  • 6178 stemmen

59 Il Plenilunio delle Vergini (Film, 1973) - MovieMeter.nl

80 min.

FTV (2) Totaal = 327

https://pics.filmaffinity.com/The_Devil_s_Wedding_Night-881713208-large.jpg

Mark Damon speelt hier een dubbelrol, nl. de tweeling Franz Schiller en Karl Schiller. Qua verhaal stelt het niet veel voor. Het gaat over een een vrouwelijke vampier, de mooie charismatische Rosalba Neri die met de ring van Dracula vrouwen lokt om de baden in hun bloed.

https://lh3.googleusercontent.com/proxy/dHDUk3CFRdFlAvHIVqnatv7nP2HHjm6_kLBakNx9OpoyBFVp_S2xYpzaleXe2m4_RSa2xwXzfluvyPXtEzrmfgvGohOE4G-8LHgBjlE3x0WNIVnBX-b0enotU_Qb9ptVG5BDhg

Maar ze is ook geïnteresseerd in de tweeling die toch wat verschillen van karakter. De ene gebruikt de kennis van zijn broer en gaat als eerste op pad om de ring te vinden. Daarna volgt zijn broer dezelfde weg wat gepaard gaat met telkens beelden van een paard in galop op een gek deuntje. De overgang van de verschillende scènes in café en kasteel verloopt wat chaotisch en er gebeuren wat rare dingen tijdens de verschillende onderlinge ontmoetingen van de personages : de mooie dochter van de cafébaas (Enza Sbordone) die het amulet zelf naar het kasteel gaat brengen, de rare man die overal opduikt, Lara de zombie (Esmeralda Barros) die gewoon buiten in een open kist op het kerkhof ligt, plotse verschijningen en verdwijningen … Rosalba Neri speelt de gravin met allure en zorgt ook voor wat erotiek. Een mooie soft erotische scène met Mark Damon en een scène met haar hulpje Esmeralda Barros.

https://lh3.googleusercontent.com/proxy/siyqCGiKJRPY7YJa4WBh3e_1WYUjqZMv5lF3gYauNgeIcEhbmKVbd33pwyKn71Jrf4V_gnYx_5nrJ5NyKx7DYgzC25Hcr7R5UY2qwHNniEmYqa-jnUQIXCjQ6Tr90L0

Naar het einde toe krijg je ook nog 5 vrouwelijke slachtoffers bloot te zien met wat bloederige scènes, al wordt de gore en de erotiek heel braafjes gebracht. Het slot heeft een leuk knipoogje naar het beschermende amulet en de rare man die overal opduikt. 5/10


avatar van Noodless

Noodless

  • 10042 berichten
  • 6178 stemmen

60 Kolskaya Sverhglubokaya (Film, 2020) - MovieMeter.nl

113 min.

FTV (2) Totaal = 329

https://www.bifff.net/wp-content/uploads/2020/03/SUPERDEEP_Poster_BIFFF2021.jpg

Horrorfilms uit Rusland lijken de laatste jaren op te komen en deze prent wist mijn aandacht te trekken door de trailer en een paar goede recensies. Toch kan de film de verwachtingen niet inlossen. Zeer lange opbouw met heel wat saaie dialogen en saaie scènes. De locatie van een meer dan 12km diep boorgat heeft op zich als iets engs, maar nergens weet de film spannend te worden. Redenen zijn de vele identieke scènes waar een groep mensen bij elkaar zijn en er eentje zal wegvallen. Dit komt meermaals terug. Maar ook de invulling van de personages en het acteerwerk is maar slappe kost. En wat te zeggen van dat mak einde en het monster dat men eigenlijk maar een stuk in beeld krijgt te zien. Sfeer is wel oké 4/10


avatar van John Milton

John Milton

  • 24226 berichten
  • 13390 stemmen

59. Animated Horror Shorts

FTV

Totaal aantal punten: 357 + 2 = 359

Viy (1996) - 19 min

https://64.media.tumblr.com/325333686596344b83f2b133d6a95a13/1dcb562bbc153531-b5/s1280x1920/87265dd1c1c2cde343aa53aac5e49c3d45991cab.jpg

Aangezien ik de eerdere verfilming Viy (1967) van Gogols verhaal heel aardig vond, was ik ook wel benieuwd naar deze. Helaas was de animatie niet helemaal mijn smaak, maar met 19 minuten is het alsnog geen straf om een kortere versie van het verhaal te zien.

3*

DyE - Fantasy (2011) - 4 min

https://i.ytimg.com/vi/PbLWqekf9TY/maxresdefault.jpg

Het zal niet voor iedereen zijn, maar ik vond het wel een toffe short/videoclip - DyE - Fantasy - YouTube

3,5*

In-Shadow: A Modern Odyssey (2017) - 13 min

https://preview.redd.it/r7g2phcwkpi61.jpg?width=1920&format=pjpg&auto=webp&s=177cbc1aa8896346c375de78dc206bbbfe737d63

Erg tof. Kennelijk kun je er complete occulte analyses van maken, maar ik ging vooral mee in de beelden en de muziek. Check vooral zelf.

4*

The Separation (2003) - 9 min

https://artsfoundation.co.uk/wp-content/uploads/robertmorganTHE-SEPARATION.jpg

Bijzonder vakkundig gemaakte en verontrustende stop-motion van Robert Morgan. Een en al sfeer, dit werkje.

THE SEPARATION on Vimeo

4*


avatar van ikkegoemikke

ikkegoemikke

  • 3449 berichten
  • 4891 stemmen

42. Basket Case (1982)

91 Minuten

FTV

Nieuwe registratie(1) + FTV(1) = 2 Punten

Tussenstand : 309 punten

https://www.americangenrefilm.com/wp-content/uploads/2017/12/basketcase6.jpg

Als belabberd acteren en effecten die er vreselijk nep uitzien ertoe bijdragen dat een film als een cult film wordt beschouwd, dan heb ik toch al een enorme hoeveelheid films gezien die onterecht dit label niet hebben gekregen

Al bij al is het wel een kostelijke film met veel overdreven geschreeuw door de dames van dienst en moet ik ook toegeven dat voor die tijd het verhaal wel enorm origineel bedacht was. Maar echt overenthousiast werd ik er nu ook weer niet van

2*


avatar van Woland

Woland

  • 4796 berichten
  • 3817 stemmen

Ik stoot me graag aan andere stenen, John Milton - iets voor jou dit?

27. Nneka the Pretty Serpent (Film, 2020) - MovieMeter.nl

FTV, 140 minuten, 3 punten - Totaal 60 punten

https://weserv.moviemeter.nl/?url=https://www.moviemeter.nl/images/cover/1140000/1140926.jpg?cb=1629279491

Ik hou best van wat exotica, maar er zijn bepaalde landen met wiens cinema het voor mij niet zo botert. India is er zo eentje, maar ook mijn (beperkte) ervaringen met Nigeria zijn erg matig - ook al hebben ze beiden kwantitatief genoeg in de aanbieding.

En helaas, Nneka the Pretty Serpent is geen uitzondering. De film duurt maar liefst twee uur twintig minuten, maar is vooral episch in z'n saaiheid. Als je het verhaal in een uur had geduwd was het al aan de lange kant geweest, maar nu zien we vooral uitgebreide romantische intermezzo's, compleet irrelevante scenes en gesprekken die eindeloos lang uitgerekt worden, door hele matige acteurs. En niet dat dat verhaal überhaupt zo'n voltreffer is. Nog een half puntje voor de moeite dan maar, en voor de héél sporadisch aanwezige sfeer. 1.0*


avatar van wendyvortex

wendyvortex

  • 5196 berichten
  • 7269 stemmen

17. Bud Abbott Lou Costello Meet Frankenstein (1948)

83 minuten

FTV

2 punten (registratie, FTV)

Totaal challenge: 35 punten

https://www.denofgeek.com/wp-content/uploads/2016/10/abbott_and_costello_meet_frankenstein_universal_continuity-scaled.jpg?resize=768%2C432

Graaf Dracula (Bela Lugosi) wil het monster van Frankenstein opnieuw tot leven wekken en heeft daar de hersenen van Lou Costello voor nodig. Lon Chaney als de Wolf Man doet ook nog mee, alleen Karloff ontbreekt. Grappige horror komedie. Lon Chaney is een bijrolletje. Bela Lugosi heeft wel aardig wat screentime en dat is natuurlijk de Dracula. Die lijkt het ook helemaal niets uit te maken dat het een komedie is. Abbot & Costello dat zijn de echte Mounties, Costello natuurlijk als de Piet Bambergen. Althans Piet heeft het hier van afgekeken. Leuke horrorcomedy, soms had het iets sneller gemogen qua tempo.

3*


avatar van Shaky

Shaky

  • 3736 berichten
  • 13048 stemmen

50. School of the Damned (Film, 2019)

FTV (2)

Totaal aantal punten: 310

https://i.ytimg.com/vi/FGizpKXbytA/hqdefault.jpg

Amateuristisch ogende film die ook nog eens kampt met een slecht uitgewerkt verhaal. De acteurs weten niet te overtuigen en qua spanning hoef je deze film ook al niet te bekijken. Het 1,5* gemiddelde op MovieMeter is een faire representatie van de kwaliteit en het kijkplezier. Ook van mij een 3 (1,5*).


avatar van scorsese

scorsese

  • 13165 berichten
  • 11078 stemmen

6. Halloween Kills (Film, 2021)

FTV.

2 punten. Totaal: 12 punten.

https://weserv.moviemeter.nl/?url=https://www.moviemeter.nl/images/cover/1131000/1131451.300.jpg?cb=1632777016

Matige film waarin een moordlustige gek een stadje in zijn greep houdt. De film pakt de draad direct op waar de vorige film eindigde. En waar die film nog fris overkwam vanwege de 40 jaar oude connectie met het personage van Jamie Lee Curtis, is dit hier minder het geval. Bovendien gaat de film gebukt onder het middelste deel van een trilogie te zijn want verhaaltechnisch gebeurd er vrij weinig. Michael Meyers maakt gelukkig wel genoeg slachtoffers en doet dit lekker bruut. Daarom als slasher wel oke, maar in vergelijking met de vorige film echt wat minder en daarom net geen 3.0 sterren.


Dit topic is gesloten. Alleen moderators kunnen nog berichten plaatsen.

avatar

Gast

  • berichten
  • stemmen

Let op: In verband met copyright is het op MovieMeter.nl niet toegestaan om de inhoud van externe websites over te nemen, ook niet met bronvermelding. Je mag natuurlijk wel een link naar een externe pagina plaatsen, samen met je eigen beschrijving of eventueel de eerste alinea van de tekst. Je krijgt deze waarschuwing omdat het er op lijkt dat je een lange tekst hebt geplakt in je bericht.

* denotes required fields.