- Home
- Filmforum
- Gebruikers - Filmgames
- Horrorfilm Challenge
Horrorfilm Challenge
moviemike
-
- 1309 berichten
- 5770 stemmen
Speelduur: 78 minuten
FTV (2) = puntentotaal 38
Subgenre 5: 1960s Horror
Afgevinkt: 1-2-3-5-14-15-35-42-43-55-57-64-68-74-76-77-78-79-82-85-91
Thema klassement: 21 punten
Beoordeling: 4,5*
Opnieuw een must-see voor elke griezelliefhebber maar deze keer een vele oudere. Klassieker die ik nog nooit had gezien en waarvan het dus allang tijd werd om verandering in te brengen.
Als een wagen na een ongeval van een brug afrijdt en in het water terecht komt blijkt slechts één vrouw zichzelf te kunnen redden. Vanaf dan neemt haar leven vreemde wendingen als een griezelige man haar overal lijkt te volgen en de dood haar alsnog probeert in te halen.
Wat een sfeerfilm!
Die orgelmuziek die overal doorheen galmt, het tijdsbeeld waarin iedereen met zichzelf lijkt bezig te zijn en het hoofdpersonage dat lijkt vast te zitten in een beklemmend gevoel van machteloosheid en eenzaamheid. Best te zien tijdens de nachtelijke uren, als je zowat wegdommelt en telkens als je even wakker wordt hoor je het doodsorgel dat je zachtjes opnieuw in slaap wiegt. 
joolstein
-
- 10841 berichten
- 8931 stemmen
88 minuten
FTV - 2 punten
Puntentotaal: 148 + 2= 150
22. Australian / Ozploitation / Oceania Horror
Themaklassement: 1 punt = 75 punten
Afgevinkte categorieën: 2 t/m 11- 14- 15 -16 -18 - 20 -22- 23- 24- 26- 31 t/m -39 -41-t/m -45 -47- 48 -50 - 51- 53 -54 -55 -57 t/m -60 -63 - t/m 72 - 74 - 76- 77 - 78 -79 - 82 - 84 -85 -86 - 88 t/m 95- 97 -98 - 100
Eigen score: 3*
https://i0.wp.com/bloody-disgusting.com/wp-content/uploads/2020/07/The-Locals-2003.jpg?ssl=1 Op het eerste gezicht lijkt het de zoveelste horrorfilm met vervelende tieners te gaan worden. Jongens die met de auto een plezierreisje naar zee gaan maken, een binnendoor weggetje op het platteland nemen en met autopech komen te staan. Oftewel een Kiwi-variant van inteelt “rednecks” die het niet zo hebben op dat stadse en een bloedbad aanrichten. Een tijdlang weet de film zich daar ook aan vast te houden maar langzaam begin je, je eigen af te vragen wat er aan de hand is...? Uiteindelijk blijkt het helemaal "geen verkeerde afslag of Texaanse kettingzaag" maar een ontrafeling van een ander mysterie samen Wat knap je de hele lengte van het verhaal bezig hield. Het griezelgehalte valt wat tegen. Door de opzet is de film ontdaan van zijn scherpe randjes., er zijn wel een paar schrikmomenten, wat steekpartijtjes en wat vuur maar nergens wordt het echt gruwelijk. Ach het is dus niet het engste maar het was geen slecht filmpje.
joolstein
-
- 10841 berichten
- 8931 stemmen
82 minuten
FTV - 2 punten
Puntentotaal: 150 + 2= 152
30. Canuxploitation Horror
Themaklassement: 1 punt = 76 punten
Afgevinkte categorieën: 2 t/m 11- 14- 15 -16 -18 - 20 -22- 23- 24- 26- 30 t/m -39 -41-t/m -45 -47- 48 -50 - 51- 53 -54 -55 -57 t/m -60 -63 - t/m 72 - 74 - 76- 77 - 78 -79 - 82 - 84 -85 -86 - 88 t/m 95- 97 -98 - 100
Eigen score: 3,5*
Had niet verwacht dat dit zo goed zou zijn, maar wauw! Het is op een goede manier vreemd... maar het is absoluut vreemd. Je krijgt bij deze film echt de indruk dat schrijver-regisseur Rusty Nixon met veel leuke ideeën op de proppen kwam maar het eindproduct voelt hierdoor tegelijkertijd overvol en onderontwikkeld aan. Het klinkt of ziet (die poster) er uit alsof het allemaal niet zo goed zal zijn, maar als je er eenmaal in zit, is het beter dan je zou denken.
Luke Harding is een privédetective die moeite heeft om rond te komen. Zo als hij wordt gebeld door Mr. Fairweather om een mysterieus pakketje ter waarde van tienduizend dollar te bezorgen, grijpt hij zijn kans, hoe vreemd de omstandigheden ook zijn. Maar wanneer hij het pakket probeert af te leveren, gaat het mis! En kom hij letterlijk met een tijdloos dagboek te zitten dat een noodlottige en lang vergeten expeditie beschrijft. Oh, en er komt ook een zwart, plakkerig slijm uit
Tja een boek dat verboden kennis bevat, de Necronomicon, een heksenboek met spreuken, of een boek vol dingen die de mensheid ‘niet mocht weten’ “nieuwsgierigheid doodde de kat” Dus Luke begint het boek te lezen en zichzelf, de tijd en realiteit uit het oog te verliezen. Helaas zijn er, als je eenmaal begint met lezen, slechts twee manieren om vrij te komen: het boek uitlezen of ten onder gaan.
Het acteerwerk is goed en eveneens ziet de film er goed uit! Wat verder opvalt aan de film zijn de praktische effecten. Er zijn nogal wat verschillende monsters en ze zien er heerlijk realistisch uit. Heb het dan niet over hoofddemon, dat is een man meteen masker maar daar is een reden voor! Oh niet alles is even goed, de film kent ook zo zijn tekortkomingen maar...merkwaardig genoeg, is dat een reden waarom dit ook wel werkte. De tijd is niet te vertrouwen, de personages zijn niet te vertrouwen en het dagboek is al zeker niet te vertrouwen. Maar uiteindelijk zal je er veel plezier aan beleven om ernaar te kijken.
Brabantze
-
- 374 berichten
- 2795 stemmen
Speelduur: 92 minuten
FTV: 2 punten
Puntentotaal: 120
https://image.tmdb.org/t/p/w780/wmB5L9bagwocj2k0BAjQOhq9jxz.jpg
Nathan komt in een auto-ongeluk te overlijden en ontwaakt in de hel waar hij voor eeuwig gedoemd is de pijn van anderen te ervaren. Ook Daniel bevindt zich in hetzelfde schuitje. Nathan wordt door de demon Norgül door het landschap gegidst en ontmoet onder meer het jonge psychotische meisje Jeanne en Julia, die haar dochter aan zelfdoding verloor.
Beoordeling: 3,0*
John Milton
-
- 24229 berichten
- 13394 stemmen
Snel even het Letterboxd lijstje bijgewerkt. We zijn de duizend gepasseerd en hebben zo maar eventjes al 1057 films verzameld.
Zelf heb ik er daar 410 van gezien (of zo'n 38%). 'k Ga langzaam procentueel omlaag. Maar dat is omdat er een shitload aan gloednieuwe films van dit jaar voorbij vliegen
joolstein
-
- 10841 berichten
- 8931 stemmen
Bij de start; 242 van 397 wat 60% gezien was.
De tweede keer dat ik keek was het 354 van 601 naar 58%
Vervolgens bij derde keer zat ik met 436 van 758 naar 57%
En nu de vierde keer is het 601 van 1,057 naar 56%
Dus ook ik, ga langzaam procentueel omlaag! Terwijl het aantal films wat ik niet zag met rond de 100 juist is gestegen
Shadowed
-
- 11408 berichten
- 6711 stemmen
81 minuten
FTV (2). Totaal aantal punten = 186
Subgenre: 79. Slasher Horror
Themaklassement: 86 punten
Eigen rating: 3,0*
https://i.ytimg.com/vi/HosXKWILvyE/maxresdefault.jpg
Diegene die denken "Hoe kijkt die vent opeens zo veel de afgelopen dagen?", ik registreer vooral veel films die ik van de afgelopen dagen moet inhalen. I promise dat ik ze allemaal heb gezien (en niet tegelijkertijd of als achtergrondgeluid). Summer Camp was in ieder geval weer een vermakelijke deelnemer, met een boel tempo, genoeg gehak en degelijk acteerwerk. Het moet allemaal even opgang komen en de opzet is erg simpel, maar tegen de finale aan zitten er een aantal lollige momenten tussen.
Shadowed
-
- 11408 berichten
- 6711 stemmen
98. La Horde (2009)
90 minuten
FTV (2). Totaal aantal punten = 188
Subgenre: 59. New French Extremity Horror
Themaklassement: 87 punten
Eigen rating: 3,0*
https://assets.mubicdn.net/images/film/28333/image-w1280.jpg?1576469259
De finale brengt een aantal geweldige beelden en de bloederigheid mag er wezen, maar toch is het middenstuk van deze zombiefilm geregeld best saai. Een hoop chaos en drukke personages kunnen namelijk niet verbloemen dat het allemaal niet altijd even interessant is, maar uiteindelijk komt er genoeg entertainment aan te pas. Prima vermaak voor een keertje vanuit onze Europese metgezellen.
Shadowed
-
- 11408 berichten
- 6711 stemmen
99. Beast (2011)
83 minuten
FTV (2). Totaal aantal punten = 190
Subgenre: 73. Romantic Horror
Themaklassement: 88 punten
Eigen rating: 3,5*
https://assets.mubicdn.net/images/film/93241/image-w856.jpg?1497445537
Relatief onontdekte film die ik nog moest inhalen vanuit het Horror K.O.evenement van een aantal jaar geleden. Toen had ik er weinig zin in en belandde de film al snel achterin, maar ondertussen kon ik er toch tijd voor vrijhouden en het bleek dubbel en dik mee te vallen. Intens, sfeervol en goed geacteerd, met een uitmuntende finale. Heel groots en/of spectaculair is het allemaal niet, maar wel een eigen recept van een regisseur die weet wat hij wil.
Shadowed
-
- 11408 berichten
- 6711 stemmen
100. Zombi 2 (1979)
91 minuten
FTV (2). Totaal aantal punten = 192
Subgenre: 75. (S)exploitation Horror
Themaklassement: 89 punten
Eigen rating: 1,5*
Een aantal absurde scenes en bloederige moorden kennen een prettig weerzien, verder zijn dit niet echt mijn soort films en vind ik het lastig om er actief van te genieten. Acteerwerk is dramatisch, de nadruk op naaktheid vooral vervelend (I know, ik ben de enige) en de nasynchronisatie zorgt voor een behoorlijk klungelige aankleding. Ik kan er gewoon niets mee, maar erken dat ik daarmee een uitzondering vorm tussen de liefhebbers.
shugenja
-
- 645 berichten
- 1602 stemmen
14) 13 camera's ook bekend als Slumlord (Film, 2015)
ja eigenlijk zonde om als film 14 een film over 13 cameras te kijken (gemiste kans) . Ja kijk, ik hou hier wel van. Een vieze vent die zn huurders aan het bespieden zijn. En dat is ook nog eens een jong stel die regelmatig in het zwembad onder de douche overal zitten te vozen met zn twee. En dan de huisbaas met zn rol wc papier en gore tronie die het allemaal gade slaat. Qua verhaal zit er nauwelijks iets in, maar de sfeer ja daar gaat het om.
Neville Archambault (die de gore huisbaas speelt) hoeft eigenlijk niks te doen hij heeft weinig tekst maar man, wat doet hij dit goed. Die blik dat constante zweten, zo eigenaardig. Hij maakt de film wel. Toch heeft het verder weinig om het lijf en wil het niet echt heel spannend worden. Ik denk dat de keuzes (1 locatie, maar een paar acteurs, weinig dialoog) die gemaakt zijn ook ervoor zorgen dat het niet echt een complete film is. Er zit gewoonweg te weinig karakterontwikkeling in en de karakters zijn te plat, de relaties te oppervlakkig.
Maar wat het beoogt doet het prima en dus zou ik zeggen 3/5.
Dentheman
-
- 492 berichten
- 642 stemmen
100. Zombi 2 (1979)
91 minuten
FTV (2). Totaal aantal punten = 192
Subgenre: 75. (S)exploitation Horror
Themaklassement: 89 punten
Eigen rating: 1,5*
(afbeelding)
Een aantal absurde scenes en bloederige moorden kennen een prettig weerzien, verder zijn dit niet echt mijn soort films en vind ik het lastig om er actief van te genieten. Acteerwerk is dramatisch, de nadruk op naaktheid vooral vervelend (I know, ik ben de enige) en de nasynchronisatie zorgt voor een behoorlijk klungelige aankleding. Ik kan er gewoon niets mee, maar erken dat ik daarmee een uitzondering vorm tussen de liefhebbers.
77ships
-
- 643 berichten
- 45 stemmen
Snel even het Letterboxd lijstje bijgewerkt. We zijn de duizend gepasseerd en hebben zo maar eventjes al 1057 films verzameld.
Zelf heb ik er daar 410 van gezien (of zo'n 38%). 'k Ga langzaam procentueel omlaag. Maar dat is omdat er een shitload aan gloednieuwe films van dit jaar voorbij vliegen
Ik ben van 40 naar 39 en nu naar 38 % gegaan, nog altijd niet slecht.
Brabantze
-
- 374 berichten
- 2795 stemmen
Speelduur: 92 minuten
FTV: 2 punten
Puntentotaal: 122
https://image.tmdb.org/t/p/w780/ldQENpZzsC9N7zauVjdwxl6fDl2.jpg
In de afgelegen Servische wildernis ontdekt een Amerikaanse werkcrew een gevaarlijk monster dat zich genesteld heeft in het lichaam van een eeuwenoude Franse soldaat. Deze is al sinds de tijd van Napoleon bevroren. Het monster ontwaakt en gaat op zoek naar een nieuwe "gastheer". De mannen moeten vervolgens vechten voor hun leven.
Beoordeling: 2,0*
Brabantze
-
- 374 berichten
- 2795 stemmen
62. House of Spoils (Film, 2024)
Speelduur: 101 minuten
FTV: 2 punten
Puntentotaal: 124
https://image.tmdb.org/t/p/w780/ziNTYITRqa7Xy69dnaWAS3TQ69I.jpg
Een ambitieuze chef-kok opent haar eerste restaurant op een afgelegen landgoed. Daar gaat ze de strijd aan met chaos in de keuken, een dubieuze investeerder en verpletterende onzekerheden. Tot overmaat van ramp loopt de druk op door de spookachtige aanwezigheid van de vorige eigenaar, die de chef-kok en haar droom dreigt te saboteren.
Beoordeling: 2,5*
Threeohthree
-
- 5557 berichten
- 2933 stemmen
Vooral opvallend is z'n stemgemiddelde, die is momenteel het een na laagste (het laagste is voor Brabantze vooral vanwege het ontbreken van 4* films). Ik zag laatst dus een paar films die ik onder de 2* beoordeelde en had direct een halve filmdip te pakken
.
Zodoende is 100 films erg knap (zit momenteel iets boven het gemiddelde van John Milton van vorig jaar), maar vooral met dat stemgemiddelde een knappe prestatie. Oké er zit wel 5x 4* tussen (die 2 rewatches tel ik voor het gemak even niet mee) en 1x 4.5* dus in z'n totaliteit nog best prima, maar wel weinig 3.5* relatief gezien. Al vind de een het kijken van een 4/10 wellicht wat minder erg dan de ander.
Dikke prestatie in ieder geval.
77ships
-
- 643 berichten
- 45 stemmen
62. The Invisible Man Returns (1940)
81 min. – VS
FTW (2 punten)
Puntentotaal: 123
Subgenre: 91. Universal Horror (Universal Studios)
Themaklassement: 62
(1, 12, 14, 16, 19 – 21, 24, 26 – 32, 34 – 36, 38, 40 – 42, 44, 46 – 49, 53 – 54, 56 – 57, 59, 61 – 62, 64 – 71, 74 – 82, 84 –85, 87 – 88, 90 – 93, 95 – 96, 98)
https://www.thesoundofvincentprice.com/wp-content/uploads/2016/02/the-invisible-man-returns-02.jpg
Terug van een prachtige vakantie in Barcelona en Andorra. Sinds 2017 heb de ambitie om elk land met Europees grondgebied te bezoeken na nooit eigenlijk eerder te hebben gereisd. Blij om nu Andorra van mijn lijst te kunnen schrappen. De landen die nog overblijven zijn Armenië, IJsland, Kazachstan en Noorwegen.
De eerste "The Invisible Man" was een mooie pre-code film van James Whale (Frankenstein) en had een afgeronde einde. De effecten waren mooi en de uiterlijk van de onzichtbare man werd iconisch, helaas is het idee dat het onzichtbaarheidsserum waanzin veroorzaakt i.p.v. het gevoel van het wegvallen van sociale controle zoals het boek impliceerde iets dat de film veel minder sterk dan het boek maakte. Dit gegeven blijft helaas maar begrijpelijk centraal aan het plot. De eerste film was een mooi afgerond geheeld, een vervolg voelde dan ook niet alleen onnodig maar ook onmogelijk gezien de eerste film. Deze film overstijgt nooit het gevoel van onnodig te zijn.
De plot focust op Sir Geoffrey Radcliffe die onterecht ter dood veroordeeld is voor de moord op zijn broer. De broer van de eerste onzichtbare man gaat akkoord om hem onzichtbaar te maken zodat die uit de gevangenis kan ontsnappen. Natuurlijk is er het risico dat het serum hem gestoord maakt en niemand weet hoe het effect omgedraaid moet worden. Een jonge Vincent Price is een meerwaarde als Sir Geoffrey Radcliffe en de Oscar genomineerde speciale effecten zijn de moeite, die met de cavia's is hillarish. Helaas is het verhaal over zijn onschuld totaal oninteressant, film doet geen moeite om het te verkopen en de film is vaak overdreven melodramatisch. Het is kijkbaar maar men had er zeker meer mee kunnen doen en sommige latere stukken zijn te afgeleid van de eerste film.
Woland
-
- 4796 berichten
- 3818 stemmen
41. Evil Night (2014)
55 + 5 minuten - FTV
Puntentotaal: 82
Subgenre: 76. Shot on Video Horror
Themaklassement: 41 punten (Voltooid: 1-3, 12-34, 36-38, 44, 61, 76, 78, 79, 81, 86-88, 92, 95, 97)
Rating:0.5*
https://i.gawby.com/mjaymg/mdc/mdy/mdk/mte/e/v/o/evil-night-movie-poster-35933320827.jpg
Mooi is dat. Ik was van plan deze Evil Night (Film, 1992) te kijken, maar het bleek dus deze remake te zijn. Niet dat ik hele hoge verwachtingen van het origineel had hoor, en die ziet er echt heel erg low budget uit. Maar dit ziet er misschien uit alsof het betere beeldkwaliteit heeft, maar dit is écht zo hondsberoerd, ik heb er bijna geen woorden voor. Kijk, met een plot als 'gepeste nerd neemt wraak op z'n sociale omgeving' kan je op zich nog wel wegkomen bij een horrorfilm. Maar hier is het gewoon hele flauwe humor, met irritante typetjes die met rare stemmetjes praten, want dat is grappig. Hier zou Bill Zebub zich nog voor schamen. Nee, da's niet helemaal waar, dit is niveautje Bill Zebub. In hoeverre het ook echt een remake is, ik weet het niet (hetzelfde masker komt er wel in voor), en of ik het origineel nog ga bekijken betwijfel ik. Maar dit is echt klote.
En omdat het maar 55 minuten is (in tegenstelling tot het origineel), ook nog maar deze short erbij.
Fiona (Short 2022)
Geïnspireerd op Shrek, waar prinses Fiona overgang naar ogre niet zonder moeite verloopt - sterker nog, ze blijkt een soort van mensenetende weer-ogre te zijn. Best grappige paar minuutjes.
John Milton
-
- 24229 berichten
- 13394 stemmen
100 stuks, dat is hard gegaan. Mooi werk Shadowed 
wendyvortex
-
- 5196 berichten
- 7270 stemmen
117 minuten
FTV: 2 Totaal aantal punten: 15
Subgenre: 20. Art / Slowburn / Elevated Horror (Voltooide subgenres: 10, 19, 20, 42, 51, 88, 90, 95)
Themaklassement: 8 punten
Waardering: 4*
https://halifaxbloggers.ca/flawintheiris/wp-content/uploads/sites/7/2023/01/Infinity-8.png
Toerist in een vreemd land met vreemde gebruiken en dan een beetje toenadering zoeken tot je landgenoten. De betere vakantiehorror. Cronenberg sr dat is alweer een tijdje geleden dat die indruk maakte (eXitsenZ). Maar hier komt jr en die zit hier nu toch wel op het niveau van zijn vader. Hopelijk houdt die de naam Cronenberg de komende jaren een beetje op peil. Het is ook een beetje intelligente horror. Levitated horror noemen we dat tegenwoordig. Maar Cronenberg sr was al jaren van de levitated horror.
John Milton
-
- 24229 berichten
- 13394 stemmen
https://shared.akamai.steamstatic.com/store_item_assets/steam/apps/1882330/header.jpg?t=1649937229

Al vind ik levitated horror eigenlijk wel leuker, Wendy.
77ships
-
- 643 berichten
- 45 stemmen
108 min. – Oostenrijk
FTW (2 punten)
Puntentotaal: 125
Subgenre: 50. Home Invasion Horror
Themaklassement: 63
(1, 12, 14, 16, 19 – 21, 24, 26 – 32, 34 – 36, 38, 40 – 42, 44, 46 – 50, 53 – 54, 56 – 57, 59, 61 – 62, 64 – 71, 74 – 82, 84 –85, 87 – 88, 90 – 93, 95 – 96, 98)
https://keithandthemovies.com/wp-content/uploads/2013/12/funny-games1.jpg?w=545
De shot voor shot remake van Haneke zelf uit 2007 heb ik ooit nog gezien. Ik vond het idee dat het per se aan Amerikanen getoond moest worden pretentieus, Haneke is ook vaak pretentieus. Het laatste siert hem ook. Ik herinner die film ook als minder sterk dan deze al behoren zij hetzelfde te zijn. Interessant experiment dan wel in lijn met Gus van Sant zijn Psycho.
Ofwel is mijn visie veranderd of dit werkt gewoon beter maar dit is veel beter dan de 2007 versie. Ik vond deze niet alleen beter maar zelfs de beste film binnen de challenge tot nu toe. "Funny Games" is een culminatie en bevat veel elementen van zijn vroegere films zoals The Seventh Continent, 71 Fragments en Benny's Video. Logisch ergens dat hij hierna van stijl veranderde. Deze film speelt gewoon zo extreem goed met verwachtingen van publiek en hoe geweld wordt getoond en gezien. Het zet dingen zo mooi in verf en voelt als een mokerslag. Ik volg niet alle argumenten van Haneke maar fascinerende film wel. De meningen lijken verdeeld maar ik ben grote fan.
Splinters
-
- 2626 berichten
- 1391 stemmen
Waardering: 3,5*
Puntentitaal: 14
Nou dit was duidelijk een horror. Bij tijden keihard. Pfoeh.
8 The VVitch: A New-England Folktale (Film, 2015)
Waardering: 2*
Puntentotaal: 16
Shadowed
-
- 11408 berichten
- 6711 stemmen
Vooral opvallend is z'n stemgemiddelde, die is momenteel het een na laagste (het laagste is voor Brabantze vooral vanwege het ontbreken van 4* films). Ik zag laatst dus een paar films die ik onder de 2* beoordeelde en had direct een halve filmdip te pakken
.
Dikke prestatie in ieder geval.
Ik snap de vraagtekens en het (mijn) antwoord daarop is wellicht ook aan de merkwaardige kant. Ik denk namelijk dat het iets psychologisch is, maar zolang ik een einddoel (11 november) heb staan kan ik mezelf wel door een zekere mate van drek pushen. Zodra de uitdaging is afgelopen stort mijn concentratie als een kaartenhuis in elkaar en gaat het tempo weer op een lager pitje, al heb ik daarnaast gewoon geluk dat ik een ontzettende horrorliefhebber ben en nog niet vermoeid raak.
Momenteel ga ik vooral de nog ontbrekende thema's af en daar zitten gewoon een hoop dingetjes tussen die ik liever niet kijk, zoals Erotic Horror of (S)exploitation. Dan kijk ik eigenlijk vooral de deelnemers uit toplijsten of afgelopen evenementen, maar die kunnen uiteraard op lagere cijfers rekenen. Zodra dat voorbij is, zoek ik weer de films op die me oprecht leuk lijken en zullen de gemiddeldes hoogstwaarschijnlijk weer stijgen.
P.S. ik apprecieer de ontvangen complimenten van jou en de andere deelnemers. 
Shadowed
-
- 11408 berichten
- 6711 stemmen
Terug van een prachtige vakantie in Barcelona en Andorra. Sinds 2017 heb de ambitie om elk land met Europees grondgebied te bezoeken na nooit eigenlijk eerder te hebben gereisd. Blij om nu Andorra van mijn lijst te kunnen schrappen. De landen die nog overblijven zijn Armenië, IJsland, Kazachstan en Noorwegen.
Geweldig dit. Ik ben zelf ook ooit van plan de hele wereld af te reizen en plekjes te ontdekken. Hopelijk heb je ondertussen al een Europees land of plaatsje tot winnaar kunnen kronen. Kan ik daar nog even inspiratie mee op doen.
Threeohthree
-
- 5557 berichten
- 2933 stemmen
Ik snap de vraagtekens en het (mijn) antwoord daarop is wellicht ook aan de merkwaardige kant. Ik denk namelijk dat het iets psychologisch is, maar zolang ik een einddoel (11 november) heb staan kan ik mezelf wel door een zekere mate van drek pushen. Zodra de uitdaging is afgelopen stort mijn concentratie als een kaartenhuis in elkaar en gaat het tempo weer op een lager pitje, al heb ik daarnaast gewoon geluk dat ik een ontzettende horrorliefhebber ben en nog niet vermoeid raak.
Momenteel ga ik vooral de nog ontbrekende thema's af en daar zitten gewoon een hoop dingetjes tussen die ik liever niet kijk, zoals Erotic Horror of (S)exploitation. Dan kijk ik eigenlijk vooral de deelnemers uit toplijsten of afgelopen evenementen, maar die kunnen uiteraard op lagere cijfers rekenen. Zodra dat voorbij is, zoek ik weer de films op die me oprecht leuk lijken en zullen de gemiddeldes hoogstwaarschijnlijk weer stijgen.
P.S. ik apprecieer de ontvangen complimenten van jou en de andere deelnemers.
Vind het juist wel interessant. Alsin wat je zelf benoemd kan ik op zich ook, maar dan voor een veel kortere periode. Over een maandje ofzo denk. Dat was een beetje mijn probleem tijdens de vorige horror challenge dat ik af en toe gewoon een vette film miste. Zo bewaar ik bewust nu een paar waar ik wel wat meer van verwacht. Zodoende vind ik dat wel echt knap van je.
Overigens trek ik de hoeveelheid films die je kijkt niet in twijfel, ik vind een gemiddelde tussen de 3 en 4 films best normaal voor zo'n challenge en zelfs tussen de 4 en 5 zou ik nog wel willen geloven. Meer dan 6 gemiddeld zou ik eerder twijfels hebben. Je kan er nog ff tegenaan dus 
Woland
-
- 4796 berichten
- 3818 stemmen
88 minuten - FTV
Puntentotaal: 84
Subgenre: 96. Vinegar Syndrome Horror
Themaklassement: 42 punten (Voltooid: 1-3, 12-34, 36-38, 44, 61, 76, 78, 79, 81, 86-88, 92, 95-97)
Rating: 3.5*
https://image.tmdb.org/t/p/w780/cvvDneITQM7ZZSAqUTzzmpwxf5L.jpg
Deze stond al jaren op m'n kijklijst, maar om de een of andere reden had ik 'm toch steeds overgeslagen. En zowaar, dit was best leuk. Top is het niet hoor, met zeker de eerste helft veel geneuzel tussen de volwassenen en weinig spanning of actie. Maar het gegeven is leuk, met vijf kinderen die in het vakantiehuis van een groep mensen blijken te wonen. Schattig, denken ze nog in het begin, maar het blijkt een stelletje psychopaten.
De volwassenen mogen dan wat vervelend zijn, en het is best goedkoop, maar zodra de focus meer op de kinderen komt is het best wel tof. Dat gebeurt vooral in de tweede helft, met een leuk sfeertje en prima afwisselende kills. Maar uiteindelijk, vooral de setting en daarbinnen vooral de moordenaars maken de film. Leuk, van die ettertjes.
Tanguy
-
- 455 berichten
- 2054 stemmen
35. https://www.moviemeter.nl/film/52377]Bakjwi (Film, 2009) [🇰🇷]
Speelduur: 145 minuten
FTV (2 punten)
Puntentotaal: 70
Subgenre: 73 - Romantic Horror
Themaklassement: 34/100 (1, 2, 7-11, 14, 15, 19-21, 23, 32, 36-39, 49, 53, 56, 60, 66, 69, 72, 73, 78, 77, 83, 87, 89, 90, 92, 99 )
[url=https://ibb.co/Ntk92Rj[/url]
De films die ik heb gezien van Park konden mij allemaal erg bekoren. Deze 'Thirst' is ook niet slecht, maar ik miste even wat extra's die de toch wel lange speelduur rechtvaardigt. Het is best een lange zit, en het duurde ook wel even voordat ik echt lekker in de film kwam. Een beetje gemengde gevoelens over deze film, maar toch positief genoeg voor een voldoende.
3.0*
Tanguy
-
- 455 berichten
- 2054 stemmen
36. https://www.moviemeter.nl/film/9228]The Wolf Man (Film, 1941) [🇺🇸]
Speelduur: 70 minuten
FTV (2 punten)
Puntentotaal: 72
Subgenre: 3 - 1940s Horror
Themaklassement: 35/100 (1-3, 7-11, 14, 15, 19-21, 23, 32, 36-39, 49, 53, 56, 60, 66, 69, 72, 73, 78, 77, 83, 87, 89, 90, 92, 99 )
[url=https://ibb.co/6H5cKmJ[/url]
Kijkt best aardig weg, maar deed mij ook niet heel veel. De wolf zag er ook wat kolderiek uit, maar dat is geen ramp. Best sfeervol, maar het plot was niet uitermate boeiend. Niet de beste weerwolf film die ik heb gezien, maar ook zeker niet de slechtste.
3.2*
Woland
-
- 4796 berichten
- 3818 stemmen
75 minuten - FTV
Puntentotaal: 86
Subgenre: 80. Splatter & Gore Horror
Themaklassement: 43 punten (Voltooid: 1-3, 12-34, 36-38, 44, 61, 76, 78-81, 86-88, 92, 95-97)
Rating: 2.5*
https://www.moviemeter.nl/images/cover/10000/10442.jpg?cb=1437065232
Deze film heeft een reputatie. Maar niet zo'n goede reputatie. Het eerste wat opvalt is de beeldkwaliteit, de intro lijkt echt met een aardappel opgenomen. Met opzet om aan te tonen dat het nog eerder in de tijd is dan het cinematografisch ook niet geweldige heden. Schnaas schakelt ook regelmatig terug in resolutie tijdens sommige gore-scenes, om de special effects een beetje te verbloemen.
Ik heb wel eens eerder iets van Schnaas gezien, en dat was stiekem best vermakelijk - op een hele low budget, plotloze gore manier. Dit is zo goedkoop als het maar kan, maar toch heb ik hier wel enigszins met vermaak naar gekeken. Het duurt gelukkig ook niet al te lang, en het is echt commpleet plotloos. Het gaat er vooral om om zoveel mogelijk bloedfonteinen, amputaties, ontledingen en willekeurige moorden op zo bloederig mogelijke wijze te tonen, voor zover mogelijk met dit budget. Voor tussendoor is dit nog wel te pruimen, al was een half uur ook lang zat geweest.
Dit topic is gesloten. Alleen moderators kunnen nog berichten plaatsen.
