• 15.805 nieuwsartikelen
  • 178.323 films
  • 12.224 series
  • 34.004 seizoenen
  • 647.550 acteurs
  • 199.092 gebruikers
  • 9.377.091 stemmen
Avatar
 
banner banner

Das Boot (1981)

Oorlog / Drama | 149 minuten (bioscoopversie) / 209 minuten (director's cut) / 293 minuten (originele Duitse miniserie)
3,97 3.280 stemmen

Genre: Oorlog / Drama

Speelduur: 149 minuten (bioscoopversie) / 209 minuten (director's cut) / 293 minuten (originele Duitse miniserie)

Alternatieve titels: De Andere Kant van de Oorlog / The Boat

Oorsprong: West-Duitsland

Geregisseerd door: Wolfgang Petersen

Met onder meer: Jürgen Prochnow, Herbert Grönemeyer en Klaus Wennemann

IMDb beoordeling: 8,4 (286.008)

Gesproken taal: Duits, Engels en Frans

Releasedatum: 1 april 1982

  • On Demand:

  • Netflix Niet beschikbaar op Netflix
  • Pathé thuis Niet beschikbaar op Pathé Thuis
  • Videoland Niet beschikbaar op Videoland
  • Prime Video Niet beschikbaar op Prime Video
  • Disney+ Niet beschikbaar op Disney+
  • Google Play Niet beschikbaar op Google Play
  • meJane Niet beschikbaar op meJane

Plot Das Boot

"On land they dreamed of being heroes. Beneath the sea they pray to be survivors."

Najaar 1941, La Rochelle aan de Franse kust: 50 Duitse militairen drinken zich zat en maken plezier in een Franse nachtclub. Voor hen kan dit de laatste keer zijn, aangezien ze de volgende morgen aan boord van een onderzeeër zullen gaan, om zo veel mogelijk vijandelijke schepen tot zinken te brengen. Naarmate de U-96 op de Atlantische Oceaan vordert, neemt de verveling drastisch toe. Wanneer echter na lange tijd de vijandelijke schepen in zicht komen, slaat de verveling van de mannen om in angst en heimwee naar de thuishaven.

logo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm still

Externe links

Volledige cast

Acteurs en actrices

Captain Lieutenant 'Der Alte'

Lieutenant Werner

Chief Engineer

First Watch Officer

Second Watch Officer

Kriechbaum

Johann 'Das Gespenst'

Video's en trailers

Reviews & comments


avatar

Gast

  • berichten
  • stemmen

Let op: In verband met copyright is het op MovieMeter.nl niet toegestaan om de inhoud van externe websites over te nemen, ook niet met bronvermelding. Je mag natuurlijk wel een link naar een externe pagina plaatsen, samen met je eigen beschrijving of eventueel de eerste alinea van de tekst. Je krijgt deze waarschuwing omdat het er op lijkt dat je een lange tekst hebt geplakt in je bericht.

* denotes required fields.

Let op! Je gebruikersnaam is voor iedereen zichtbaar, en kun je later niet meer aanpassen.

* denotes required fields.
zoeken in:
avatar van Nick Kang

Nick Kang

  • 973 berichten
  • 488 stemmen

Ik heb dat bericht van Fisherking nergens zien staan hoor Linda.


avatar van Linda

Linda

  • 1336 berichten
  • 0 stemmen

Het heeft er gestaan.


avatar van U-96

U-96

  • 11875 berichten
  • 2081 stemmen

Wouter schreef:

En dan nog zo'n kreupele laatste zin?!

Zoals ik al zei: ongeveer. In werkelijkheid stond het veel netter in elkaar. Maar wat scheelt het, er staat nu toch een mooi verhaaltje.


avatar van U-96

U-96

  • 11875 berichten
  • 2081 stemmen

Ik heb zojuist de DVD van de Director's Cut getest, en een scene in Engels synchronisatie gekeken. Het viel me niet meteen op dat het gesynchroniseerd is, omdat de stemmen van de bemanning hetzelfde is.

Heeft iemand weleens Das Boot gezien met nasynchronisatie?


avatar van Quido

Quido

  • 14649 berichten
  • 6106 stemmen

Ik heb die dvd ook, maar nog niks gezien met de nasynchronisatie. Wat een prachtig beeld heeft die dvd trouwens! Praat de bemanning bij de nasynchronistie dan ook gewoon Duits? Anders merk je het toch wel?


avatar van U-96

U-96

  • 11875 berichten
  • 2081 stemmen

Ik heb de DVD en de Superbit, maar ik kreeg vandaag van Nick Kang zijn DVD-speler

Ik kon het niet laten om de Making Off te kijken, en een leuke scene uit te kiezen. Ik was vergeten de taal in het Duits in te stellen, dus ik kreeg hem in het Engels.

Trouwens, de echte Making Off van Das Boot is 45 minuten en véél leuker dan die op de DVD.

Het viel me ook op dat de stemmen van de bemanning identiek zijn als in het Duits, maar de woorden waren Engels. Hebben die Amerikanen dan zo'n hekel aan ondertitelingen?


avatar van Wouter

Wouter

  • 18718 berichten
  • 3085 stemmen

Viel me wel op dat de negelse ondertiteling dingen ondertield die helemaal niet gezegd werden. Voornamelijk uitleg-dingetjes.


avatar van Stephan

Stephan

  • 7890 berichten
  • 1387 stemmen

Wouter schreef:

Viel me wel op dat de negelse ondertiteling dingen ondertield die helemaal niet gezegd werden. Voornamelijk uitleg-dingetjes.

Koud hè?


avatar van speedy23

speedy23

  • 18945 berichten
  • 14043 stemmen


avatar van U-96

U-96

  • 11875 berichten
  • 2081 stemmen

Toen ik de Director's Cut voor het eerst op DVD heb gekeken viel mij op dat de Nederlandse ondertiteling nogal verwarrend is.

Bijvoorbeeld de prachtige scene waarin Fritz Grade een puzzeltje doet; hij vraagt dan om 'inwendig gevoel' van 6 letters, waarop Luitnant Werner antwoordt: 'Kameel'

Maar over die nasynchronisatie.... Das Boot MOET je altijd in het Duits kijken. Ik kan daarom ook helemaal niet begrijpen waarom ze automatisch hebben ingesteld dat het in Engels staat.


avatar van U-96

U-96

  • 11875 berichten
  • 2081 stemmen

Ik heb vandaag de Director's Cut gekeken op DVD; wat mij natuurlijk opviel is dat de beeld- en geluidskwaliteit sterker en beter is dan op mijn oude VHS'jes. Ik stoorde me nogal aan de gebrekige Nederlandse ondertiteling. Soms werden dingen gigantisch opgedraaid.

Bijvoorbeeld de 1OW (die nette officier) die bij Der Kommandant zegt dat hij onderweg in elkaar is geslagen, terwijl in het Duits duidelijk werd gezegd dat hij is lastig gevallen door dronken matrozen die in zijn buurt zaten te urineren. Zo ben ik nog veel meer van dit soort scenes tegengekomen.

Misschien dat ik hem de volgende keer met Duitse ondertiteling ga kijken. Toen ik hem voor het eerste met Duitse ondertiteling had gekeken begreep ik eindelijk wat de bemanning nou bedoelde met "Frage: Peilung, Frage Machine enzovoort". Voorheen wist ik nooit wat ze daarmee precies bedoelden.

Natuurlijk is de Making Off die op de DVD staat ook ontzettend mooi, maar toch vind ik "So Enstand Der Film Das Boot" uitgebreider; daarin is ook te zien hoe ze de stormscenes deden, de dieptebommen maakten, en nog véél meer.

Wat ik eerlijk gezegd ook heel jammer vind is dat Das Boot onder de huidige generatie jongeren ontzettend onbekend is. Toen ik Das Boot voor het eerst zag vroeg ik in de brugklas, de 2e, de 3e en de 4e en nu de 1e aan verschillende mensen of ze die film weleens hebben gezien. En echt waar NIEMAND heeft hem gezien of ooit van gehoord. En dat terwijl deze film er in de jaren 80 en 90 ervoor gezorgd heeft dat de 'negatieve gedachten' over Duitsers gigantisch terugnamen. Zoals de Amerikanen het noemen: "The other side of World War II".

Naast mijn grote lulverhaal heb ik nog een paar vragen:

-Wie heeft weleens de originele 2.5uurs versie gezien?

-Wie heeft op de DVD weleens meegemaakt dat hij weleens vastliep? Ik moest dan helemaal alles opnieuw instellen (taal en ondertiteling) en dan moest ik verder gaan bij de Scene Selections. Dat had ik twee keer meegemaakt.

-Wie heeft dit Meesterwerk weleens op school moeten kijken?


avatar van blabla

blabla

  • 2070 berichten
  • 5243 stemmen

U-96 schreef:

-Wie heeft weleens de originele 2.5uurs versie gezien?

Ik, viel heel erg tegen, is veel te kort om de personen goed uit te diepen en voor te stellen, er wordt met een tering vaart door alle events heen gegaan zonder de uitleg (wat oa. een gevolg is van het korte voorstellen en uitdiepen van de personen) die in de langere versies zit.

-Wie heeft op de DVD weleens meegemaakt dat hij weleens vastliep? Ik moest dan helemaal alles opnieuw instellen (taal en ondertiteling) en dan moest ik verder gaan bij de Scene Selections. Dat had ik twee keer meegemaakt.

Niet bij deze film, wel bij diversen anderen, is een teken dat of de dvd niet goed is of dat de leeslens van je dvd speler vuil is, meestal die eerste.


avatar van U-96

U-96

  • 11875 berichten
  • 2081 stemmen

blabla schreef:

Ik, viel heel erg tegen, is veel te kort om de personen goed uit te diepen en voor te stellen, er wordt met een tering vaart door alle events heen gegaan zonder de uitleg (wat oa. een gevolg is van het korte voorstellen en uitdiepen van de personen) die in de langere versies zit.

Dat ben ik wel met je eens. Ik heb deze versie helaas maar 1 keer gezien, maar dat was op een versleten VHS. Voor een zeereis van enkele maanden is 2.5 uur echt heel kort; te weinig tijd om de personages goed uit te beelden, en te snel van de ene gebeurtenis naar de andere.

Niet bij deze film, wel bij diversen anderen, is een teken dat of de dvd niet goed is of dat de leeslens van je dvd speler vuil is, meestal die eerste.

De DVD zelf was uitstekend, het was de 1e keer dat ik hem zag van deze schijf. Maar de DVD-speler is tweede hands (gekregen van Nick Kang); ik denk dat de lens vuil is.

Ruud, ik heb echt een hele goeie tip: Lees het boek van Lothar-Gunther Buchheim > Die is werkelijk zo ontzettend GOED.

Ik heb nog een hele mooie uitspraak van Wolfgang Petersen:

"An epic journey into joy, passion, compassion and shock. It will blow you away! It's the film I ALWAYS wanted to make.

The perfect DAS BOOT"


avatar van U-96

U-96

  • 11875 berichten
  • 2081 stemmen

Welke cover vinden jullie eigenlijk het mooist? Die van de originele versie of die van de Director's Cut?

Ik vind de originele het mooist en het best.


avatar van U-96

U-96

  • 11875 berichten
  • 2081 stemmen

Als het zo doorgaat met die lage stemmen, zoals 2.5 dan zal deze film soon enough uit de Top100 verdwijnen. Dat de huidige generatie mensen niet eens doorheeft dat dit wel meer is dan alleen maar vermaak!

Maar een schrale troost. Op Imdb heeft Das Boot een mooie plek op nummer 40.


avatar van PartyMarty

PartyMarty

  • 3165 berichten
  • 1311 stemmen

U-96 schreef:

Welke cover vinden jullie eigenlijk het mooist? Die van de originele versie of die van de Director's Cut?

Ik vind de originele het mooist en het best.

Net de DVD gekocht en die voorkant is een stuk minder mooi iig. Heb een pagina of 10 terug wel drie andere posters gezien die ik allemaal wel mooier vond dan deze (al lijkt die laatste niet echt een poster).


avatar van U-96

U-96

  • 11875 berichten
  • 2081 stemmen

Ik vind de originele poster (bovenaan) het mooist. De poster van de Director's Cut vind ik ook wat minder, omdat het niet echt de sfeer van de film weergeeft, en ook omdat de varende U-96 op de voorkant zo plat is als een dubbeltje.

Van Amerikaanse posters wil ik niets weten; daarin heet de film opeens 'The Boat' en dan durven ze nog tussen haakjes 'Formerly Das Boot' te zetten.

Wat ik ook wel jammer vind is dat er op de cover van de Director's Cut staat: 'When the hunters become the Hunted'. Gelukkig heb ik een poster-versie waarin die zin in het Duits vertaald is.

De zin: "Eine Reise ans Ende des Verstandes" blijft natuurlijk het mooist.

Edit: PartyMarty, stel de taal in op DUITS. Die gebubte versies zijn slecht.


avatar van Agony

Agony

  • 1985 berichten
  • 1256 stemmen

U-96 schreef:

Die gebubte versies zijn

gebubte?!?!


avatar van PartyMarty

PartyMarty

  • 3165 berichten
  • 1311 stemmen

U-96 schreef:

Edit: PartyMarty, stel de taal in op DUITS. Die gebubte versies zijn slecht.

Bedankt voor het advies, ik had zelf ook al gezien dat ie standaard op Engels springt ipv andersom.


avatar van U-96

U-96

  • 11875 berichten
  • 2081 stemmen

Agony schreef:

gebubte?!?!

De Engelse blijkt zelf ingesproken te zijn door de Duitse akteurs, maar desondanks foute boel dat Amerikanen en Engelsen te lui zijn om ondertiteling te lezen.


avatar van Hobbes

Hobbes

  • 2911 berichten
  • 1195 stemmen

alsof duitsers dat wel doen


avatar van U-96

U-96

  • 11875 berichten
  • 2081 stemmen

Wat maakt het uit!? Das Boot is een Duitse produktie; echt iets waar het land wel trots op mag zijn.


avatar van U-96

U-96

  • 11875 berichten
  • 2081 stemmen

Wie hebben er op MM de 300-minuten serie gezien? En zoja, wat vond je ervan?


avatar van Yak

Yak

  • 4950 berichten
  • 829 stemmen

Het was mijn eerste Boot-confrontatie. Ongelooflijk goed, ik wilde er geen aflevering van missen, maar het kwam op een heel ongelukkig tijdstip op woensdagavond waardoor toch ik één aflevering gemist heb. Dus nee, ik heb de 300-minuten-versie nooit gezien.


avatar van U-96

U-96

  • 11875 berichten
  • 2081 stemmen

Echt heel jammer dat je de serie gemist heb.

Dit was trouwens ook mij allereerste confrontatie met de film. Misschien geloof je het niet, maar ik vond hem toen niet zo bijzonder. Maar dat kwam omdat ik toen nog jong was, en omdat ik niets eens wist dat het om oorlog ging, en ik wist helemaal niets van die u-boten af.

Binnen enkele weken heb ik de serie op drie originele VHS. Relaxed in de kerstvakantie (met 4 flessen cola in voorraad) voor de buis zitten en de 5 uur lange zit in één keer uitzitten. Iets beters bestaat gewoon niet.

Yak, ik heb een goede tip voor je:

Ga naar www.Bol.com en bestel de Engelse versie van het boek van Das Boot. De Nederlandse versie uit 1974 is werkelijk zo zeldzaam, dat deze nergens meer te bestellen is. Die van mij komt uit een Internet-antiekwinkel.


avatar van Obiwannes

Obiwannes

  • 758 berichten
  • 898 stemmen

PartyMarty schreef:

(quote)

Bedankt voor het advies, ik had zelf ook al gezien dat ie standaard op Engels springt ipv andersom.

Ik had het ook te laat door dat ie normaal in het duits gesproken...maar het Engels was idd maar slecht heb maar snel op Duits gezet zo snel ik het merkt.

YES stupid me

Ik vond het btw niet zo'n geweldige film :/ erg langdradig of lag het aan de directors cut?


avatar van U-96

U-96

  • 11875 berichten
  • 2081 stemmen

Obiwannes schreef:

Ik vond het btw niet zo'n geweldige film :/ erg langdradig of lag het aan de directors cut?

Ik denk dat het door de verlenging komt. Ik vind de Director's Cut een perfecte en vermakelijke versie van Das Boot, omdat ik al jaren geinteresseerd ben in Duitse U-boten. Ik kan goed begrijpen dat mensen de Director's Cut van Das Boot langdradig (of saai) vinden omdat ze niet zo geinteresseerd zijn in onderzeeboten. De originele 2.5 uurs versie is daarom voor veel mensen nog wel het relaxed. Helaas is de 2.5 uurs versie nergens meer te koop, en nooit uitgegeven op DVD. Ik heb een VHS van de originele versie (Nederlands), maar de kwaliteit daarvan is zo slecht als een stoeptegel.

Wat ik wel mis in de 2.5uurs-versie is de Meesterlijke autoscene en enkele grappige scenes van veerveelde bemanningsleden (die in de DC en de 5uurs wel te zien zijn).

Wat vinden jullie eigenlijk van de muziek?


avatar van Quido

Quido

  • 14649 berichten
  • 6106 stemmen

Veel muziek is er niet, maar als die er is is hij vrij goed. Je hoeft trouwens niet van U-boten te houden of er iets van te weten om het een goede film te vinden. Ik zou trouwens best wel eens de serie ervan willen zien.


avatar van tovenaar

tovenaar

  • 6723 berichten
  • 0 stemmen

U-96 schreef:

Wat vinden jullie eigenlijk van de muziek?

Das Boot Theme rocks natuurlijk!


avatar van U-96

U-96

  • 11875 berichten
  • 2081 stemmen

De muziek is een onmisbaar onderdeel in de film. Oh zo goed!!
Wat ik een ontzettend minpunt van de DC vind is dit:
Die scene nadat Thomson salueerd naar de wegvarende U-96 komt de bekende scene waar de U-96 op open zee vaart (met die mooie muziek). Na de eerste 13 tonen komt meteen de scene waarbij de Bosunn en Luitnant Werner in de torpedo-ruimte komen. In de originele versie waren die twee scenes omgedraaid, en er kwamen nog 13 tonen van de muziek bij (waardoor men de U-96 verder zag wegvaren). Daarna volgde er een scene op de brug die niet te zien is in de DC.

Wat ik persoonlijk de mooiste scenes vind zijn dit:

- De intro (met tekst, logo en muziek)
- De autoscene.
- Klaus Wenneman (chef TD) die roept "omhoog omhoog!!" terwijl de boot naar de bodem van Gibraltar zinkt.
- De wegvarende U-96 op open zee.
- August Johann die de controle over zichzelf verliest.
- Het stijgen van de U-96 op Gibraltar.
- De diesels die het weer doen.
- De Kommandant die dood neervalt.


En jullie?