• 15.799 nieuwsartikelen
  • 178.289 films
  • 12.224 series
  • 34.003 seizoenen
  • 647.542 acteurs
  • 199.088 gebruikers
  • 9.376.802 stemmen
Avatar
 
banner banner

X: First Class (2011)

Actie / Sciencefiction | 132 minuten
3,59 2.447 stemmen

Genre: Actie / Sciencefiction

Speelduur: 132 minuten

Alternatieve titel: X-Men: First Class

Oorsprong: Verenigde Staten

Geregisseerd door: Matthew Vaughn

Met onder meer: James McAvoy, Michael Fassbender en Rose Byrne

IMDb beoordeling: 7,7 (759.796)

Gesproken taal: Duits, Engels, Spaans, Frans en Russisch

Releasedatum: 2 juni 2011

Plot X: First Class

"Witness the moment that will change our world."

'X-Men: First Class' vertelt over de epische beginselen van de X-Men sage, en onthult de geheime geschiedenis van wereldwijde gebeurtenissen. Voordat mutanten zichzelf voor de wereld bekend maakten en voordat Charles Xavier (James McAvoy) en Erik Lensherr ( Michael Fassbender) de namen Professor X en Magneto aannamen, waren ze twee jonge mannen die hun krachten nog voor het eerst moesten ontdekken. Ze waren toen nog geen aartsvijanden, sterker nog, ze waren beste vrienden die samen met andere mutanten (sommige bekend, sommige nieuw) de aanstaande armageddon probeerden te stoppen. Ergens in dat proces ontstaat er een kloof tussen beide mannen, waardoor de eeuwigdurende oorlog tussen Magneto's broederschap en de X-Men begon.

logo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm still

Externe links

Social Media

Volledige cast

Acteurs en actrices

Charles Xavier (24 Years) / Professor X

Erik Lehnsherr / Magneto

Sebastian Shaw / Black King

Moira MacTaggert

Raven Darkholme / Mystique

Emma Frost / White Queen

Hank McCoy / Beast

Man in Black Suit

Alex Summers / Havok

Reviews & comments


avatar

Gast

  • berichten
  • stemmen

Let op: In verband met copyright is het op MovieMeter.nl niet toegestaan om de inhoud van externe websites over te nemen, ook niet met bronvermelding. Je mag natuurlijk wel een link naar een externe pagina plaatsen, samen met je eigen beschrijving of eventueel de eerste alinea van de tekst. Je krijgt deze waarschuwing omdat het er op lijkt dat je een lange tekst hebt geplakt in je bericht.

* denotes required fields.

Let op! Je gebruikersnaam is voor iedereen zichtbaar, en kun je later niet meer aanpassen.

* denotes required fields.
zoeken in:
avatar van Nicholas

Nicholas

  • 1765 berichten
  • 278 stemmen

Number23 schreef:

(quote)

Zoveel redenen:

Ten eerste; hij wordt gespeeld door JacKman

Geweldig kapsel

Bad-ass attitude

Allesverwoestende klauwen

Onsterfelijk

Droge one-liners

Rivaliteit met Cyclops

Zoveel fantastische voordelen aan meest awesome Marvel-held

Onsterfelijk? Dacht het niet.

En die bad-ass attitude verwatert steeds meer. Naarmate de X-Men films vorderen, wordt Wolverine steeds softer en meer gegroomed.


avatar van Naomi Watts

Naomi Watts

  • 54554 berichten
  • 3155 stemmen

AC1 schreef:

(quote)

Ha, zo dat is Michael Fassbender ... ik hoorde dat die in de nieuwe science fiction van Ridley Scott gaat spelen maar ik had 'm nog nooit eerder gezien. Ik had eigenlijk niet op de namen van de cast gelet. Zelfs Kevin Bacon was een verrassing voor me.

Ik kon ook nooit een gezicht bij de naam plaatsen tot ik deze film zag. Van Bacon wist ik dat ie de antagonist de villain zou spelen. Zag daar wel tegenop al viel het reuze mee. En Betty is een keertje niet conservatief gekleed .


avatar van Dennissssss

Dennissssss

  • 414 berichten
  • 2734 stemmen

Net deel 3 gekeken X-Men: The Last Stand. Die film begint met een bepaalde scene waardoor dit deel (First Class) niet meer klopt.

In deel 3 zie je Charles Xavier lopen, maar die eindigt in deze film (First Class) in een rolstoel! En deze film speelt zich af voor deel 3, dus dat klopt toch niet??!!


avatar van Naomi Watts

Naomi Watts

  • 54554 berichten
  • 3155 stemmen

First Class moet je ook gewoon los zien van de eerste trilogie. Kreeg ook enorm het gevoel dat Vaughn bewust met First Class probeert een mogelijke reboot in te leiden, ook al is de toekomst van mogelijke vervolgen onzeker. Vaughn zelf gaf ook aan dat ie totaal geen rekening heeft gehouden met de eerste trilogie. Op zijn concessie om Jackman met een minieme bijdrage te betrekken na dan.


avatar van Sasja

Sasja

  • 1338 berichten
  • 120 stemmen

Dennissssss schreef:
Net deel 3 gekeken X-Men: The Last Stand. Die film begint met een bepaalde scene waardoor dit deel (First Class) niet meer klopt.

In deel 3 zie je Charles Xavier lopen, maar die eindigt in deze film (First Class) in een rolstoel! En deze film speelt zich af voor deel 3, dus dat klopt toch niet??!!

Zoals ik las op een ander movie forum is het zo in de strips dat Xavier meerdere malen gevoel in zijn benen terug krijgt, net als dat Magneto een paar keer zijn geheugen verliest
ik weet het niet zeker maar misschien dat dat de reden daarvan is


avatar van AHWA

AHWA

  • 16922 berichten
  • 1293 stemmen

Schitterende film weer van Vaughn. De kracht ligt hem vooral in het verhaal, de verbinding met de realiteit en het acteerwerk van McAvoy en Fassbender, die werkelijk iedereen wegspelen. Vooral erg genoten van McAvoy, hij voelde zich heerlijk thuis in die rol. Alleen jammer dat hij telkens z'n vinger tegen z'n hoofd moest duwen.

Weet niet of alle lijntjes kloppen, maar verwijzingen naar andere films zijn altijd leuk om te zien, een heleboel bekende bijrolacteurs: James Remar, Oliver Platt, Glenn Morshower, en nog vele anderen en een paar leuke cameo's.

Van mij mag Vaughn zo doorgaan. Overigens werd ik koud noch warm van January Jones als Emma Frost. Wat is het toch een vreselijke actrice.

4.5* Halfje eraf vanwege Jones.

Dik pluspunt voor het gebruik van originele talen en niet Engels met Russische, Duitse of Spaanse accenten.


avatar van Naomi Watts

Naomi Watts

  • 54554 berichten
  • 3155 stemmen

Zomaar die haat t.o.v. Jones. Whatever .


avatar van thunderball

thunderball

  • 5882 berichten
  • 1414 stemmen

Dit bedoel ik verder niet vrouwonvriendelijk, maar....

als er 1 actrice ongeloofelijk sexy, heet en lekker is en uitstraling heeft is het deze January Jones wel. OEF!!


avatar van Mr_White

Mr_White

  • 2067 berichten
  • 0 stemmen

January Jones en uitstraling? Ik heb zelden zo'n slappe actrice gezien waar geen greintje persoonlijkheid of charisma in zit. Maar ja, aangezien Emma Frost hier toch weinig meer doet dan in lingerie een beetje weg staren, maakt het ook niet uit. Speaking of, waar sloeg die scène op dat ze gevangen zat in een CIA cel, in haar diamant vorm het glas uitsnijdt en een halve opmerking maakt, om vervolgens blijkbaar vrolijk te blijven zitten en de CIA haar cel beter laat beveiligen zodat ze op het einde gered kan worden door Magneto? Typisch gevalletje van "Waar zijn we mee bezig, schrijvers?".


avatar van Naomi Watts

Naomi Watts

  • 54554 berichten
  • 3155 stemmen

Frost geeft op dat moment vrijwillig de locatie van Shaw (Cuba), ze heeft Magneto en Xavier hetzelfde al verteld (waardoor ze dus automatisch de vijand wordt van Shaw) wat zou Frost nog moeten in het verhaal dan?


avatar van Nicholas

Nicholas

  • 1765 berichten
  • 278 stemmen

thunderball schreef:

Dit bedoel ik verder niet vrouwonvriendelijk, maar....

als er 1 actrice ongeloofelijk sexy, heet en lekker is en uitstraling heeft is het deze January Jones wel. OEF!!

Persoonlijk zag ik liever Rose Byrne als Moira McTaggart. Ik val niet op blond & Playboy. Dat laat ik aan Hugh over.


avatar van wsl107

wsl107

  • 6 berichten
  • 6 stemmen

Even een vraagje.

Moet je ook bij deze film een mooie titel opkomst verwachten?

Dit vond ik namelijk altijd leuk en mooi om te zien.


avatar van Mr_White

Mr_White

  • 2067 berichten
  • 0 stemmen

Naomi Watts schreef:
Frost geeft op dat moment vrijwillig de locatie van Shaw (Cuba), ze heeft Magneto en Xavier hetzelfde al verteld (waardoor ze dus automatisch de vijand wordt van Shaw) wat zou Frost nog moeten in het verhaal dan?


Weet ik veel, maar dat ze verder geen functie meer heeft in het verhaal neemt toch niet weg dat het nergens op slaat dat ze dan gewoon in die cel blijft? Datzelfde probleem heb ik met meerdere personages, met name de rekruten die vooral bij elkaar geschraapt lijken te zijn om allemaal één dingetje te doen gerelateerd aan het plot (Darwin de onsterfelijke wordt vermoordt om te laten zien hoe sterk Shaw is, twee bewakers lachen Angel uit om een overloper te hebben, Banshee met zijn sonar om Shaw's duikboot te vinden, Havoc om iemand te hebben die tenminste wel nut heeft in een gevecht) en daarna vooral in de achtergrond te vinden zijn met het liefst zo weinig mogelijk tekst. En dan zijn er nog Shaw's andere handlangers, die bijkans nog meer inwisselbaar zijn.


avatar van Naomi Watts

Naomi Watts

  • 54554 berichten
  • 3155 stemmen

Dat ze allemaal één functie hebben is niet meer dan logisch. In een film als deze, en bij een samenstellen van een squad lijkt het me ook niet meer dan logisch dat iedereen een 'purpose' heeft. Het overlopen van Angel is misschien makkelijk maar wel logisch, de dood van Darwin lijkt mij onbewezen (waaruit blijkt dat hij niet zijn pure energy ability gebruikt of in werking wordt gezet?), al is het wel een podium voor Shaw om zijn kracht tentoon te stellen. En over de inwisselbaarheid van Riptide en Azazel valt te twisten, dan was elk hulpje van Shaw inwisselbaar geweest. Hun purpose hebben ze wel degelijk. Al zie ik dit soort zaken helemaal niet als probleem, vind het allemaal niet meer dan logisch in een film


avatar van Mr_White

Mr_White

  • 2067 berichten
  • 0 stemmen

Ik vind het allemaal maar een teken dat er teveel in één film gepropt is, maar goed.


avatar van Number23

Number23

  • 8638 berichten
  • 5681 stemmen

Nicholas schreef:

Onsterfelijk? Dacht het niet.

Kom op!! Zelfs Phoenix kreeg m niet uit elkaar gerukt!!

okay Magneto heeft full control over zijn structuur


avatar van Number23

Number23

  • 8638 berichten
  • 5681 stemmen

Net geen 4*
Ben een die-hard fan van X-Men, maar ik vond dat er toch teveel blockbuster-cliches inzaten. En dat vind ik zonde. Ik zal die kleine dingetjes even opsommen.

De humor is niet hoogstaand en te voorspelbaar getimed.
Veel bekende koppen in kleine rolletjes bijv. Matt Craven, Michael Ironside, Oliver Platt, James Remar enz..
Het rekruteren van jonge mutanten en de grappen en grollen die daarbij horen, training

De relaties/connecties/banden/vriendschappen tussen bepaalde personages zijn goed, maar beetje snel en makkelijk uitgewerkt.


avatar van Nicholas

Nicholas

  • 1765 berichten
  • 278 stemmen

Number23 schreef:

(quote)

Kom op!! Zelfs Phoenix kreeg m niet uit elkaar gerukt!!

okay Magneto heeft full control over zijn structuur

De Phoenix kan hem simpel vernietigen. Het was Jean Grey die hem spaarde. Of dat realistisch of geromantiseerd is, laat ik in het midden.


avatar van Naomi Watts

Naomi Watts

  • 54554 berichten
  • 3155 stemmen

Op zich zou je zeggen Phoenix, al zou Magneto het kunnen winnen in zijn topvorm. En hij heeft de kracht van Phoenix al eens eerder geneutraliseerd. En nog belangrijker, Magneto heeft Phoenix al eerder verslagen.


avatar van Nicholas

Nicholas

  • 1765 berichten
  • 278 stemmen

Ik denk dat 'zelfs' Storm een goede kans zou maken.

Maar goed, we gaan hier wel erg off-topic.


avatar van AHWA

AHWA

  • 16922 berichten
  • 1293 stemmen

Alice Eve was cast as Emma Frost, but a deal couldn't be reached and January Jones was cast instead.


avatar van Naomi Watts

Naomi Watts

  • 54554 berichten
  • 3155 stemmen

Klein beetje maar hoor . Nog even om toe te voegen: als ik op iemand mijn vakantiegeld zou zetten dan is het op Iceman. Vooral door zijn Omega level status.


avatar van Naomi Watts

Naomi Watts

  • 54554 berichten
  • 3155 stemmen

AHWA schreef:

(quote)

Thank god, was anders wel een tegenvaller geweest. Alice Eve als Emma Frost .


avatar van Al DeNiro

Al DeNiro

  • 1664 berichten
  • 105 stemmen

Veel te lage cijfers/sterren vind ik.

Dit is toch de strip/superhelden-film met beste verhaal, actie en special effecten.

Waarom is dan The Dark Knight hoger gewaardeerd op MM en IMDB?

First Class komt gelukkig wel op 2e plaats wat betreft strip/superhelden-films, anders zou ik er helemaal niets van begrijpen.



avatar van Al DeNiro

Al DeNiro

  • 1664 berichten
  • 105 stemmen

Dennissssss schreef:


In deel 3 zie je Charles Xavier lopen, maar die eindigt in deze film (First Class) in een rolstoel! En deze film speelt zich af voor deel 3, dus dat klopt toch niet??!!


Begin scene van deel 3 speelt zich blijkbaar af tijdens First Class-periode.

Wanneer ze op zoek gaan naar de allereerste groep X-Men, gaan ze ook even langs Jean, maar keuren haar af omdat ze te jong en onstabiel is

Of je moet het geheel apart zien, zoals Noami Watts het zegt.


avatar van Naomi Watts

Naomi Watts

  • 54554 berichten
  • 3155 stemmen

Valt me eigenlijk alles behalve mee voor een Wolverine-loos X-men film. Nog 40 miljoen en het productiebudget van 160 miljoen is al terug verdiend. Kan best wel een aardige winst geboekt worden, en dat betekent sequel! 120 Miljoen wereldwijd in het openingsweekend, kan slechter.


avatar van rep_robert

rep_robert

  • 27517 berichten
  • 4085 stemmen

Toch een extreem gelikte blockbuster waarin alle elementen tot een passend geheel worden gesmolten. Het verhaal zit erg goed in elkaar, het verhaal van het ontstaan van de X-men is erg goed samengesmolten met historische gebeurtenissen die de wereld hebben veranderd. Daarnaast is er tijd en aandacht geschonken aan veel X-men personages, elk met hun eigen kopzorgen en gaven. Moet ook zeggen dat die Raven/Mystique er extreem kinky uitzag zeg, ben in 1 oogopslag verliefd geworden op haar

Ik was vooraf bang dat de "jonge cast" de rollen van Stewart en Ian McKellen niet zouden kunnen doen vergeten, maar McAvoy en Fassbender zetten toch puike prestaties neer.

Bacon als badguy is redelijk gedurfd, maar pakt verrassend goed uit. Al vind ik de manier waarop hij uiteindelijk ten onder gaat wel een beetje te makkelijk.

Visueel is het allemaal dik in orde, de actie ziet er veelal mooi uit. Het mooie aan de film is dat ondanks het uitgebreide verhaal de regisseur nooit de actie uit het oog verliest. Weliswaar hebben we het natuurlijk wel is heftiger gezien, maar gezien de omstandigheden verliest de regisseur ook nooit de realiteit uit het oog. Wat ook meehelpt is het moordende tempo waarin de film acteert, toch krijg je nergens het gevoel dat het te gehaast gaat.

Uiteindelijk toch een behoorlijk verrassing, ik hoop eigenlijk dat er nog een prequel volgt op de X-men(een vervolg op dit deel dus, voor de taalpuristen) en voortborduurt op het verhaallijn van deze personages.

1 van de betere blockbusters

4*


avatar van Naomi Watts

Naomi Watts

  • 54554 berichten
  • 3155 stemmen

Nog een prequel? Een prequel op een prequel?


avatar van rep_robert

rep_robert

  • 27517 berichten
  • 4085 stemmen

Uhuh, gewoon een vervolg op deze film dat zich nog voor de originele reeks afspeelt Heb het even aangepast.