• 15.805 nieuwsartikelen
  • 178.337 films
  • 12.225 series
  • 34.005 seizoenen
  • 647.593 acteurs
  • 199.097 gebruikers
  • 9.377.370 stemmen
Avatar
 
banner banner

Pirates of the Caribbean: On Stranger Tides (2011)

Fantasy / Avontuur | 137 minuten
3,14 2.726 stemmen

Genre: Fantasy / Avontuur

Speelduur: 137 minuten

Oorsprong: Verenigde Staten

Geregisseerd door: Rob Marshall

Met onder meer: Johnny Depp, Penélope Cruz en Ian McShane

IMDb beoordeling: 6,6 (602.018)

Gesproken taal: Engels en Spaans

Releasedatum: 18 mei 2011

Plot Pirates of the Caribbean: On Stranger Tides

"Live Forever Or Die Trying."

Kapitein Jack Sparrow (Johnny Depp) kruist wegen met een mysterieuze vrouw (Penélope Cruz) die hij ooit eerder heeft ontmoet. Hij valt als een blok voor haar, maar al snel blijkt dat haar bedoelingen niet zuiver zijn. Ze dwingt Jack aan boord te gaan van het schip van piraat Blackbeard (Ian McShane) om de geheimzinnige 'Fontein van de Eeuwige Jeugd' te vinden. Een onverwacht avontuur begint waarvan Jack er niet over uit is welke hoofdrolspeler daarin hij meer moet vrezen: Blackbeard of de mysterieuze vrouw van het verleden.

logo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm still

Externe links

Social Media

Volledige cast

Acteurs en actrices

Reviews & comments


avatar

Gast

  • berichten
  • stemmen

Let op: In verband met copyright is het op MovieMeter.nl niet toegestaan om de inhoud van externe websites over te nemen, ook niet met bronvermelding. Je mag natuurlijk wel een link naar een externe pagina plaatsen, samen met je eigen beschrijving of eventueel de eerste alinea van de tekst. Je krijgt deze waarschuwing omdat het er op lijkt dat je een lange tekst hebt geplakt in je bericht.

* denotes required fields.

Let op! Je gebruikersnaam is voor iedereen zichtbaar, en kun je later niet meer aanpassen.

* denotes required fields.
zoeken in:
avatar van Angrod_Pallanén

Angrod_Pallanén

  • 6687 berichten
  • 1042 stemmen

Ja, dan weet je zelf al hoe bagger het gesteld is met dit deel. Het was gewoon niet grappig. Op Jack na waren er nauwelijks personages die uberhaupt voor komische tonen zorgde. Geen bijdehante opmerkingen, een paar van die verwarrende dialogen die heel omslachtig een simpele missie omschrijven en al helemaal te weinig terugkerende grappen over rum e.d. Gewoon niet leuk.

Dat van die marathon kan kloppen. Maar ik ben geen fan van deel 3 dus ik keek vanaf deel 2 al uit naar deel 4. Ik had niet verwacht dat iets met de naam 'PotC' kon falen in mijn ogen. Zeker na het mindere deel 3 niet. Ik had het mis.


avatar van tijntrix

tijntrix

  • 65 berichten
  • 73 stemmen

Ik heb de marathon gezien in de bios. Daar kon ik er goed zien dat met pirates 1 het verhaal geniaal tot leven wordt gewekt. Na deel 1 had je gewoon zin in deel 2 en deel 3. Deel 4 daarin tegen vond ik niks met de andere 3 delen te maken hebben. Matig verhaal en een slechte captain Jack Sparrow. Het verhaal is totaal anders dan dat je zou verwachten. De special effects waren goed. Maar de personages waren zeer matig tot slecht.

Dit deel kon mij totaal niet boeien. En dat voor een sparrow / pirates fan. Erg teleurstellend.

2 sterren.


avatar van horned_reaper

horned_reaper

  • 386 berichten
  • 269 stemmen

Ik ga hem strakjes eens bekijken! Dus ik ben benieuwd ^^



avatar van ference-b

ference-b

  • 45 berichten
  • 71 stemmen

''niet grappig'' lees ik hierboven....

in de trailer komt er wel een uber grappig stukje voor(dat jack van èèn of andere berg afspringt en dan iets zegt van ''heeft iemand dat gezien want ik doe het niet nog een x '' )

mja zal het vanavond allemaal wel zien, helaas geen marathon hier in enschede. lijkt me ook wel een beetje te veel van het goede maargoed.


avatar van Reinbo

Reinbo

  • 70660 berichten
  • 0 stemmen

Ze staan er als twee zoutzakken bij als ik het zo mag stellen....

plaatje


avatar van The Oceanic Six

The Oceanic Six

  • 60517 berichten
  • 4107 stemmen

Dat baseer je op dat ene plaatje?


avatar van Reinbo

Reinbo

  • 70660 berichten
  • 0 stemmen

Ja, ik heb het ook enkel over dat ene plaatje..... Wel stom dat ze dit als publicity foto uitreiken.

Kijk naar het beeld van deel 1 plaatje

Daar straalt leven en plezier van af.


avatar van Martijnnn

Martijnnn

  • 2248 berichten
  • 2410 stemmen

tijntrix schreef:

Ik heb de marathon gezien in de bios. Daar kon ik er goed zien dat met pirates 1 het verhaal geniaal tot leven wordt gewekt. Na deel 1 had je gewoon zin in deel 2 en deel 3. Deel 4 daarin tegen vond ik niks met de andere 3 delen te maken hebben. Matig verhaal en een slechte captain Jack Sparrow. Het verhaal is totaal anders dan dat je zou verwachten. De special effects waren goed. Maar de personages waren zeer matig tot slecht.

Dit deel kon mij totaal niet boeien. En dat voor een sparrow / pirates fan. Erg teleurstellend.

2 sterren.

Alle 4 delen achter elkaar...


avatar van meric

meric

  • 19 berichten
  • 86 stemmen

wel grappig dat dit deel dus 10 years later is en ze er allemaal nog hetzelfde uit zien.


avatar van Rabbitto

Rabbitto

  • 140 berichten
  • 0 stemmen

Martijnnn schreef:

(quote)

Alle 4 delen achter elkaar...

Haha, vriend van mij heeft de Lord of the Rings marathon gekeken.

Een dikke 9 uur met pauze wat in totaal 10/11 uur maakt.

Ik ben een filmfan maar je kan het overdrijven

Daarentegen is lord of the rings ook wel een stukje beter dan alle pirates delen.


avatar van nakada

nakada

  • 2203 berichten
  • 1679 stemmen

The Oceanic Six schreef:

Ik zou trouwens nooit een marathon houden met alle delen achter elkaar. Dan is je concentratie en zin bij de laatste film denk ik sowieso al minder.

Ach dat valt wel mee. Ik heb indertijd ook LOTR marathon gezien in de bioscoop en de opwinding richting het derde deel nam alleen maar toe.


avatar van Boeiend87

Boeiend87

  • 1 berichten
  • 19 stemmen

Pirates 4.. oftewel On Stranger Tides

na het lezen van verschillende reacties voor de film, had ik toch wel mijn twijfels..

ik dacht dat deze deel veel erger zou zijn dan deel 3.. en dat het bij lange na niet op het niveau was van deel 1..

in tegendeel..

na het zien van deze film ben ik tot conclusie gekomen dat dit deel toch wel mijn favoriet is geworden.. misschien de beste Piraten film ooit!

het was ook meer een Indiana Jones verhaal..

grootste pluspunt is toch wel dat het zonder Orlando Bloom en Keira Knightly is..

ik heb die twee helemaal niet gemist in de film..

oke, het lijkt dat ze vervangen zijn door nieuwe spelers.. maar deze zijn veel minder irritant..

misschien zijn ze overbodig net als een paar andere personages.. zoals de spaanse troepen..

maar het is nog maar het 1ste deel van een nieuwe trilogie.. wie weet waar ze later nog meer mee aan kunnen komen.. misschien komen orlando bloom en keira knightly nog terug in de laatste deel van pirates..

het einde van deel 4 laat dat natuurlijk al zien dat er genoeg verhalen zijn te bedenken voor een deel 5 en 6..

On Stranger Sides is gewoon een Must See! Denk niet aan grote inktvissen of heftige boot gevechten in een draaikolk.. dat is allemaal een beetje over de top.. deze film houdt het mooi binnen de beperkingen! ik had zelfs het gevoel dat ik niet naar Jerry Bruckheimer film zat te kijken.. en dat is dan toch wel naar mijn mening een pluspunt!


avatar van AGE-411

AGE-411

  • 10342 berichten
  • 750 stemmen

Reinbo schreef:

Ja, ik heb het ook enkel over dat ene plaatje..... Wel stom dat ze dit als publicity foto uitreiken.

Kijk naar het beeld van deel 1 plaatje

Daar straalt leven en plezier van af.

Inderdaad. Ziet er me weer zo'n neppe film uit (zoals de eerste delen). Te vermijden dus.


avatar van Macmanus

Macmanus

  • 13726 berichten
  • 3702 stemmen

Beetje saai vierde deel.

Ben geen extreme fan van de reeks, deel 1 had nog wel wat fris. Ken weinig piratenfilms dus toen die langs kwam was het weer eens wat anders. Na het grote succes waren deel 2 en 3 films die duidelijk meer en nog meer wouden tonen zonder echt nog iets te willen vertellen. Deel 4 is dan weer daar een typisch vervolg op. Men heeft geluisterd naar de negatieve punten en maakt er nu een vrij simpel te volgen verhaaltje van met actie en daar tussendoor wat uitleg. Het is daardoor niet een heel erg slechte film maar wel een wat op de automatische piloot gemaakte film. Marshall is daar ook de ideale regisseur voor natuurlijk.

Zeemeerminnen stuk was leuk en verder vermaakte het op momenten maar echt goed of memorabel is het nergens. Dan heb ik toch liever Verbinski die teveel ideeën in 1 film kwijt wil, of een Bay die lekker veel overdreven actie erin pleurt. Want wat was die trailer van Transformers 3 in de Imax geniaal!

2.5 Sterren,

P.S.: 3d note. Het irriteerde niet maar was wel weer extreem overbodig. Ik kan toevallig gratis, maar anders betaal je dus 14 euro voor een kaartje. Note dat een normaal kaartje 11.50 euro is voor de Imax en zonder Imax 9 euro. Ik zou het bij deze film er niet voor over hebben.


avatar van The Oceanic Six

The Oceanic Six

  • 60517 berichten
  • 4107 stemmen

Ik ben een aardige liefhebber van de Pirates of the Caribbean reeks. Deel 1 durf ik zelfs een klassieker te noemen en deel 2 was erg amusant. Helaas voldeed deel 3 niet aan de hoge verwachtingen omdat het verhaal veel te complex was om nog te kunnen boeien. En toen kwam deel 4, On stranger tides...

Om met de deur in huis te vallen: Pirates 4 is geen verbetering. Wat ze op het ene gebied hebben verbeterd (het plots is boeiender) is op andere gebieden verzwakt (te weinig grootschalig spektakel en te weinig scherpe humor). Zonde. Ik heb me vanavond wel degelijk vermaakt in de bioscoop, maar het gevoel wat delen 1 en 2 me gaven kwam niet meer terug. De zoektocht naar de Fountain of Youth was best aardig. Het voelde weer als een piratenverhaal in combinatie met een Indiana Jones plot. Maar de uitwerking vond ik veel te serieus en donker. De Pirates reeks wist voorheen toch altijd een spannend plot te combineren met prachtige veldslagen en droge humor. Beiden vallen nu best wel tegen. Er zit best wel genoeg actie in de film, maar het komt veelal niet verder dan wat zwaardvechten of een achtervolging. Waar zijn de veldslagen tussen de schepen op de zee? Iets episch als The Kraken uit Pirates 2 is helaas ook niet meer in de film verwerkt. Het is allemaal veel kleinschaliger gehouden en dat viel me een beetje tegen op gebied van spektakel. Wel ben ik blij dat ze zaken als de Dodenwereld uit deel 3 nu eruit hebben gelaten. Dat was toen best wel onzinnig.

Puur als verhaal was het wel een vooruitgang dat het wat intiemer en kleiner is gebleven, maar een Pirates film mag wel meer bieden. Dat kan ik al helemaal over de humor zeggen. Neem de laatste 10 minuten van de film...zo hoort het! Waarom zat dit soort humor voor het grootste deel niet in de voorgaande 2 uren? Dat maakte de voorgangers nou zo vermakelijk.

Ik miste Will en Elisabeth als personages niet echt, maar hun interactie en dialogen met Jack Sparrow gaven de films wel meerwaarde. Dat zit nu niet in de film, omdat Sparrow de enige flamboyante persoon in de film is. Depp blijft toch wel een heerlijke acteur met zijn rare rollen. Blackbeard deed me weer weinig, Barbossa deed het nog wel leuk maar Penelope Cruz was er vooral voor haar leuke koppie. Haar rol is volledig inwisselbaar en enige chemie met Johnny Depp heb ik niet echt kunnen ontdekken. Wat dat betreft deed Astrid Berges-Frisbey het leuker als Syrena de zeemeermin. Sowieso vond ik de zeemeerminnen wel meerwaarde hebben in de film. Er zat toch wel een mooie scene in met een grootschalige aanval.

Maar laat ik niet TE negatief eindigen. De film ziet er weer fantastisch uit (wel wat teveel momenten in het donker vind ik persoonlijk) en de muziek is weer als vanouds uitstekend. Bij vlagen zitten er best wel prima stukken in de film maar als geheel komt het nooit in de buurt bij de eerste twee films. Ik vond hem wel net wat leuker als Pirates 3. Ik zou best nog wel zin hebben in een vijfde film, maar dan liever wel met de complete oude cast en wat meer humor.

Kleine toevoeging: Ik heb de film in 3D gezien en dat was wel een positieve toevoeging. Na Avatar pas de tweede film die ik in 3D kijken meerwaarde vind hebben.

3*


avatar van chevy93

chevy93

  • 12754 berichten
  • 1324 stemmen

Reinbo schreef:

Ze staan er als twee zoutzakken bij als ik het zo mag stellen....

plaatje

Nee hij staat er lekker bij.


avatar van Prudh

Prudh

  • 3124 berichten
  • 1874 stemmen

The Oceanic Six schreef:

Kleine toevoeging: Ik heb de film in 3D gezien en dat was wel een positieve toevoeging. Na Avatar pas de tweede film die ik in 3D kijken meerwaarde vind hebben

Vreemd. Ik vind dit na Clash of the Titans de slechtste 3D-film tot nu toe. Meerwaarde nihil...


avatar van The Oceanic Six

The Oceanic Six

  • 60517 berichten
  • 4107 stemmen

Prudh schreef:

(quote)

Vreemd. Ik vind dit na Clash of the Titans de slechtste 3D-film tot nu toe. Meerwaarde nihil...

Mhow, ze hadden wel de nodige momenten waarin 3D best geinig was. Maar ik blijf er sowieso bij dat 3D onzin is. Van mij hoeft het sowieso niet. Maar de bioscoop waar ik was heeft alleen Pirates in 3D op het scherm. Gelukkig waren de brilletjes dit keer klein en schoon (iedereen kreeg een nieuwe verpakt in plastic) terwijl ik vorig jaar in een andere bios een veel te grote, onhandig zittende, smerig brilletje kreeg. Dat verpestte sowieso al een hoop toen.


avatar van AGE-411

AGE-411

  • 10342 berichten
  • 750 stemmen

chevy93 schreef:

(quote)
Nee hij staat er lekker bij.

Die zonnebril en hoed maken het af.


avatar van %%%%%%

%%%%%%

  • 2543 berichten
  • 1234 stemmen

chevy93 schreef:

(quote)
Nee hij staat er lekker bij.

Het is een heerlijke plaatje


avatar van Reinbo

Reinbo

  • 70660 berichten
  • 0 stemmen

chevy93 schreef:

(quote)
Nee hij staat er lekker bij.

Wat is je punt. Lijkt me een stuk actievere houding, die zelfvertrouwen uitstraalt...


avatar van Prudh

Prudh

  • 3124 berichten
  • 1874 stemmen

The Oceanic Six schreef:

Mhow, ze hadden wel de nodige momenten waarin 3D best geinig was. Maar ik blijf er sowieso bij dat 3D onzin is. Van mij hoeft het sowieso niet. Maar de bioscoop waar ik was heeft alleen Pirates in 3D op het scherm. Gelukkig waren de brilletjes dit keer klein en schoon (iedereen kreeg een nieuwe verpakt in plastic) terwijl ik vorig jaar in een andere bios een veel te grote, onhandig zittende, smerig brilletje kreeg. Dat verpestte sowieso al een hoop toen.

Die grote brillen zijn IMAX brillen volgens mij, die kleine voor niet-IMAX. Toen ik bij TRON een vieze bril kreeg uitgereikt (Pathé Schouwburgplein) en een zakdoekje, met de medeleling of ik hem zelf even schoon wilde maken heb ik erna mijn beklag gedaan. Vijftien fucking euro betalen en dan ook nog mijn eigen bril schoonmaken zeker. Twee vrijkaarten gekregen


avatar van Prudh

Prudh

  • 3124 berichten
  • 1874 stemmen

Inmiddels is de serie rondom Jack Sparrow toe aan zijn vierde deel, genaamd PIRATES OF THE CARRIBEAN: ON STRANGER TIDES, en alhoewel er een nieuwe regisseur is aangetrokken, moeten we constateren dat de formule wat sleets begint te worden. The Cult Corner stuurde recensenten Pim Wijers en Julius Koetsier de persvoorstelling in, zette een 3D-bril op hun neus en bracht ze na afloop naar een hermetisch afgesloten debatruimte waar ze elkaar gedurende flinke tijd in de haren vlogen over de (on)zin van dit vierde deel uit de serie. Onderstaande woordenwisselling is hier een getrouwe weergave van.

Pirates of the Carribean: On Stranger Tides | The Cult Corner


avatar van -jack_sparrow-

-jack_sparrow-

  • 823 berichten
  • 1158 stemmen

Niet beter dan Curse of the black pearl maar wel beter dan DMC en AWE!!
ZEKER een geweldige film, ik kan hem ten zeeeerste aanraden. Ik vond eigenlijk dat er net iets minder Jack in zat dan in het vorige deel, maar nog net genoeg. MEEER comedy and hilariteiten, gewoonweg zonder twijfel de 2de beste in de serie!!

Geweldige interactie tusse Jack en Barbosse en Jack en Angelica!!
Pracht van een film, sommige momenten mochten wel wat meer uitgelegd worden zoals the black pearl in de fles, wat er gebeurde met Phillip en Syrena op het einde,... , maar al bij al kijk ik graag deze vage details over het hoofd.

Msschien één minpuntje ... ik vond het invoegen van de Spanjaarden eigenlijk vrij "nutteloos", ze hadden weinig echt met het verhaal te maken.

er zijn VEEEL mensen die commentaar en negatieve opmerkingen geven over de film, maar als je niet te kritisch bent en toch van een avonturen film houd met Zwaardgevechten, Ridicule ontsnappingen en vooral Jack sparrow op z'n best .... Is dit zonder twijfel één van de beste in zijn genre.

Voor mij minimum toch een 4.5 waard!!


avatar van gizmo_o

gizmo_o

  • 1390 berichten
  • 241 stemmen

Tsja it's in a name...


avatar van lordsnoopy

lordsnoopy

  • 2949 berichten
  • 2244 stemmen

Even een kort feitje: net zoals in deel 3 is er een korte scène na de aftiteling.
Voor degene die niet de gehele aftiteling willen afwachten: We zien Angelica op het strand en dan spoelt de Jack voodoo pop aan...

Op zich wel een leuke Pirates film. Mist hier en daar toch de sprankelende humor uit deel 1, deels omdat we nu wel gewend zijn dat Jack altijd een creatieve oplossing heeft. Hier en daar voelt de film een beetje gehaast aan. Jammer dat met name het verhaal van Blackbeard niet echt uitgediept wordt (ik bedoel: hij heeft een schip dat doet wat hij wil: het kan vuurspuwen, touwen en zeilen vormen naar Blackbeard's wil... Blijkbaar heeft Blackbeard het één en ander aan zwarte kunsten in huis maar daarvan zien we helaas niets buiten Jack's voodoo poppetje). De scène met de zeemeerminnen vond ik de beste scene uit de film; zeker met de muziek. Helaas is de soort van tragische / romantische afloop van Syrena / Philip voorspelbaar.
Ik vraag me af of deel 5-6 komt. Van de ene kant hoop ik van wel, aan de andere kant vrees ik dat naarmate de serie langer wordt, ook de kwaliteit veel minder wordt. Zeker als een verhaal opgesplitst wordt over twee films, wordt het geheel al snel te gecompliceerd.


avatar van hihahoeha

hihahoeha

  • 1 berichten
  • 0 stemmen

Geachte movie meter liefhebbers.

Ik heb al jaren genoten van al jullie recensies.Ik bedank u allemaal hartelijk om mijn telebankieren tijd. zinnig in te vullen naar de films die het waard zijn om te bekijken. Maar na vandaag heb ik toch eindelijk een account aangemaakt, om zelf een mening te geven. Vooral om deze film. Verschrikkelijk slecht zou ik u zeggen. Vooral als u gewend was met komedische dou actuers die in de vorige delen voorkwamen. Meer meningen van mij omtrend deze film volgt nog. Maar mijn rum is op, dus ik moet mijn roes uitslapen


avatar van Wouter

Wouter

  • 18718 berichten
  • 3085 stemmen

Matig. Leuke meerminscene en hier en daar een aardige grap. De 3D maakte het visueel ook allemaal wat modderig.


avatar van jack sparrow42

jack sparrow42

  • 2 berichten
  • 1 stemmen

haha...pirates 4, zojuist gezien. Het is niet echt wat je een 'denderende film' kunt noemen! Ze hadden nooit zeemeerminnen en zombies erin moeten zetten...past gwn niet in het verhaal... 'zwevend water', 'een schip dat 8 meter vuur spuwt', 'een schip commanderen met een zwaard'...blehh, het enige positieve aan de film is de muziek! alle verwachtingen zijn jammergenoeg uitgekomen..slecht!