• 15.837 nieuwsartikelen
  • 178.438 films
  • 12.237 series
  • 34.024 seizoenen
  • 647.758 acteurs
  • 199.133 gebruikers
  • 9.379.134 stemmen
Avatar
 
banner banner

Taxi Driver (1976)

Film noir / Thriller | 114 minuten
3,90 4.461 stemmen

Genre: Film noir / Thriller

Speelduur: 114 minuten

Oorsprong: Verenigde Staten

Geregisseerd door: Martin Scorsese

Met onder meer: Robert De Niro, Jodie Foster en Cybill Shepherd

IMDb beoordeling: 8,2 (1.014.978)

Gesproken taal: Engels en Spaans

Releasedatum: 1 juli 1976

  • On Demand:

  • Pathé Thuis Bekijk via Pathé Thuis
  • Netflix Niet beschikbaar op Netflix
  • Videoland Niet beschikbaar op Videoland
  • Prime Video Niet beschikbaar op Prime Video
  • Disney+ Niet beschikbaar op Disney+
  • Google Play Niet beschikbaar op Google Play
  • meJane Niet beschikbaar op meJane

Plot Taxi Driver

"On every street in every city, there's a nobody who dreams of being a somebody."

De oorlogsveteraan Travis Bickle werkt als taxichauffeur. Hij is een eenzame man die geobsedeerd is door pornografie en geweld. Zijn leven gaat steeds verder neerwaarts, en hij verliest zichzelf langzaam in zijn paranoia. Hij raakt steeds verder geïrriteerd door het tuig dat er 's nachts over straat loopt, en het is slechts een kwestie van tijd voordat hij in actie komt...

logo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm still

Externe links

Social Media

Alle Media

Video's en trailers

Reviews & comments


avatar

Gast

  • berichten
  • stemmen

Let op: In verband met copyright is het op MovieMeter.nl niet toegestaan om de inhoud van externe websites over te nemen, ook niet met bronvermelding. Je mag natuurlijk wel een link naar een externe pagina plaatsen, samen met je eigen beschrijving of eventueel de eerste alinea van de tekst. Je krijgt deze waarschuwing omdat het er op lijkt dat je een lange tekst hebt geplakt in je bericht.

* denotes required fields.

Let op! Je gebruikersnaam is voor iedereen zichtbaar, en kun je later niet meer aanpassen.

* denotes required fields.
zoeken in:
avatar van Dh PING

Dh PING

  • 304 berichten
  • 0 stemmen

Glacius schreef:

Ben het er nog steeds niet mee eens.

Dat hoeft ook niet.

Iedereen mag de film zien zoals hij wil.


avatar van NYSe

NYSe

  • 1749 berichten
  • 1611 stemmen

De woorden van Paul Schrader zelf: "Travis is a racist and a psychopath, but his anger in a broad sense is universal." Bron: New Statesman.


avatar van Glacius

Glacius

  • 4297 berichten
  • 3033 stemmen

Kan me niks schelen wat Paul Schrader zegt, ook al is hij de schrijver. Films hoeven niet opgevat te worden zoals de makers het bedoeld hebben. Het raciale aspect komt wat mij betreft ook totaal niet naar voren in de film noch heeft het enige waarde.


avatar van NYSe

NYSe

  • 1749 berichten
  • 1611 stemmen

Glacius schreef:

Kan me niks schelen wat Paul Schrader zegt, ook al is hij de schrijver. Films hoeven niet opgevat te worden zoals de makers het bedoeld hebben. Het raciale aspect komt wat mij betreft ook totaal niet naar voren in de film noch heeft het enige waarde.

Is helemaal waar, maar aangezien hij en Scorsese het er wel in hebben gestopt (in hoeverre het naar voren komt is een andere zaak) is het niet zo vreemd dat sommigen een racist in Travis zien. En de toegevoegde waarde hiervan haalde Dh PING al aan: hoe f*cked up Travis ook is, hij is het enige referentiekader dat we hebben, en daarom zijn we geneigd met hem te sympathiseren. Deze tegenstelling maakt de film een stuk interessanter dan als hij ofwel een engel van een vent was geweest of als we vanuit anderen hun perspectief naar de wereld keken.


avatar van Loepsaal

Loepsaal

  • 434 berichten
  • 0 stemmen

Lol, Travis aast op veel te jonge meisjes en schiet de hele tent overhoop maar de discussie gaat over grof taalgebruik.

Hoe Nederlandsch..


avatar van Jesper187

Jesper187

  • 6434 berichten
  • 2462 stemmen

De discussie ging erover of Travis een racist was of niet, niet over grof taalgebruik.


avatar van Loepsaal

Loepsaal

  • 434 berichten
  • 0 stemmen

Interessant.


avatar van Triple G

Triple G

  • 472 berichten
  • 404 stemmen

Een klein drama realistisch en voortreffelijk in beeld gebracht. Buitengewoon sfeervol en uiteraard met uitstekend acteerwerk. Je moet er wel een beetje voor in de stemming zijn. Want enige traag- en saaiheid lagen tussen de briljante momenten wel degelijk op de loer. Prachtige rollen van Keitel en Foster trouwens.

Ik lees hierboven ook een discussie over het vermeende racisme van Travis. Als hij werkelijk racistisch bedoeld was is dat wat mij betreft niet overgekomen. Meer dan een hekel gekregen aan een heleboel ellende van die tijd en al dan niet veroorzaakt/versterkt door zijn recente verleden kan ik er toch echt niet uit halen. Ik voel meer met de woorden van Glacius.


avatar van Illum Sphere

Illum Sphere

  • 538 berichten
  • 904 stemmen

He's a prophet and a pusher, partly truth, partly fiction. A walking contradiction.


avatar van Loepsaal

Loepsaal

  • 434 berichten
  • 0 stemmen

@naaikransje

Een politiek correcte discussie onder een politiek incorrecte film, hilarisch.

Mag ieder natuurlijk het hare van vinden.


avatar van Dh PING

Dh PING

  • 304 berichten
  • 0 stemmen

Loepsaal schreef:

Een politiek correcte discussie onder een politiek incorrecte film, hilarisch.

Mag ieder natuurlijk het hare van vinden.

Dan ben ik blijkbaar een geval apart.


avatar van NYSe

NYSe

  • 1749 berichten
  • 1611 stemmen

Loepsaal schreef:

@naaikransje

Een politiek correcte discussie onder een politiek incorrecte film, hilarisch.

Mag ieder natuurlijk het hare van vinden.

Discussie gaat niet over politiek correctheid (en ook al niet over grof taalgebruik, let jij wel op?) maar over de visie die Travis heeft op de wereld. Is deze gekleurd door racisme (no pun intended) of niet? En is dit van belang?

Als je dit allemaal niet boeiend vindt hou je je er toch lekker buiten?


avatar van Loepsaal

Loepsaal

  • 434 berichten
  • 0 stemmen

@NYse

Nee, het is niet van belang, Travis is knettergek en hij slaat onsamenhangende taal uit, soms best amusant.

Waar ik me al dan niet buiten houd is natuurlijk mijn zaak.


avatar van NYSe

NYSe

  • 1749 berichten
  • 1611 stemmen

Loepsaal schreef:

@NYse

Nee, het is niet van belang, Travis is knettergek en hij slaat onsamenhangende taal uit, soms best amusant.

Waar ik me al dan niet buiten houd is natuurlijk mijn zaak.

Dat racisme kan natuurlijk in het verlengde van die onsamenhangende taal staan. Wat weer op één lijn staat met het feit dat hij knettergek is. Toch is hij het enige personage in de film waar we ons direct mee kunnen identificeren (alleen hij beschikt over een interior monologue). Wat doet dit met onze beleving van de film en de wereld waarin het zich afspeelt? Wat mij betreft een interessant discussiepunt.

Waar je je buiten houdt is zeker je eigen zaak, maar voeg dan inderdaad wat toe zoals je nu doet, in plaats van dat je kinderachtig opmerkingen langs de zijlijn blijft maken over hoe je je over ons verkneukelt.


avatar van yorgos.dalman

yorgos.dalman

  • 980 berichten
  • 0 stemmen

Volgens mij wordt er ergens in het vele bonusmateriaal op de Taxi driver schijf (Ik heb de 2 disc deluxe selection) iets gezegd over het vermeende racisme van Travis, al dan niet becommentarieerd door Schrader. Tijd dus om die extra's maar weer eens te bekijken - altijd de moeite waard...


avatar van Knisper

Knisper

  • 13038 berichten
  • 1279 stemmen

Off-topic verwijderd.


avatar van Colombo

Colombo

  • 234 berichten
  • 537 stemmen

Wat een schijtfilm, laatste 10 minuten werd het pas interessant. Verder denk ik exact hetzeflde als schram101

schram101 schreef:
De Niro is zeker heel erg goed, ben nu toch ook wel erg benieuwd naar The Deer Hunter en Raging Bull.

Echter viel deze film mij erg tegen. De plotomschrijving hierboven deed mij een totaal andere film vermoeden. Een Vietnam veteraan geobsedeerd door geweld die zich steeds meer irriteert aan het rondhangende tuig in zijn stad. Uit de laatste zin maakte ik ook op dat het tot een confrontatie zou komen.

Begrijp me goed, ik verwachtte geen actiespektakel waarin DeNiro de ene na de andere slechterik aan flarden knalt met rondvliegende kogels en bloedspetters. Echter wel anders dan wat Scorsese ons hier laat zien. Veel, heel veel gesprekken, met collega's, met Betsy, met Palantine en nog meer. Een rondrijdende Travis in zijn yellow taxi cabi.. Het werkte gewoon niet. Er zullen mensen zijn, genoeg zelfs aan de gemiddelde rating te zien, die het waarderen en het mischien sfeervol noemen, maar ik niet. Het voelde aan als een lange zit. Halverwege de film, wanneer Travis zijn wapens koopt van de handelaar verwachtte ik dat het tij wel zou keren. Niet bleek minder waar. Nog steeds kabbelde de film wat voort met redelijke scenes die echter te lang duurden. Zonde.
Aan het einde word het weer interessant. De laatste scenes zijn zelfs erg sterk. Helaas is het dan al zo laat dan het slechte gevoel overheerst.

Mischien heb ik me wat negatief verwoord, maar heel slecht was het ook weer niet, alleen had ik zoveel beter verwacht en ben ik vrij teleurgesteld.


2,5*


avatar van TheBunk

TheBunk

  • 746 berichten
  • 3093 stemmen

Voor het eerst in de bioscoop gezien. Wat een film.

De regie van Scorsese is subtiel. Prachtig camerawerk tijdens bv het telefoongesprek met Betsy na de date. Alle acteurs zijn formidabel, met De Niro natuurlijk als absolute highlight. De ingehouden woede, de psychotische trekjes. Allemaal zonder overdrijving. Maar iedereen kan het voelen. Een an sich simpel plot, man trekt de verrotte wereld om zich heen niet meer en ziet geen andere oplossing dan geweld, is uitstekend uitgewerkt. Enorm gelaagd. Sfeer is fantastisch, muziek prachtig. Geweldige cinema. Mijn absolute favoriet aller tijden.


avatar van ThomasVV

ThomasVV

  • 1117 berichten
  • 498 stemmen

Mooie film. Echt een klassieker.

yesplease schreef:
Het gaat niet om haat, maar om eenzaamheid en doelloosheid. Travis wil iets doen of betekenen, maar hij heeft geen idee wat. Hij 'redde' nu de prostituee (en wordt een held), maar hij had m.i. net zo goed de senaatskandidaat had kunnen vermoorden tijdens de speech op het plein.
Zo zie ik het ook. Alleen het einde (de laatste scène) vond ik zwak, en deed voor mij wat afbreuk aan het geheel. Het had voor mij veel harder en scherper gemogen. Ik vond de sfeer van de film uiteindelijk namelijk veel te zoet in verhouding tot de thematiek. (Of kan iemand die eindscène bv. voor mij wat meer duiden?)


avatar van TheBunk

TheBunk

  • 746 berichten
  • 3093 stemmen

ThomasVV schreef:
Mooie film. Echt een klassieker.
(quote)
Zo zie ik het ook. Alleen het einde (de laatste scène) vond ik zwak, en deed voor mij wat afbreuk aan het geheel. Het had voor mij veel harder en scherper gemogen. Ik vond de sfeer van de film uiteindelijk namelijk veel te zoet in verhouding met de thematiek. (Of kan iemand die eindscène bv. voor mij wat meer duiden?)


Het einde is multi interpretabel. Maar ik heb altijd het gevoel gehad dat dit een droombeeld van Travis is. En zich dus in zijn fantasie afspeelt. Ik kan me niet voorstellen dat hij weer 'gezond' is namelijk. Sterker nog, na deze eerste geweldsdaad zal hij alleen maar meer de drang hebben om het tuig te straffen, zoals hij het zelf zegt. Hij is een psychopaat.


avatar van jumpstylemovie

jumpstylemovie

  • 6225 berichten
  • 1221 stemmen

De manier waarop hij de spiegel vanuit het niets vastgrijpt duid er duidelijk op dat hij allesbehalve "gezond" of "in orde" is. Misschien wel het meest intrigerende stuk uit Taxi Driver.


avatar van Minotaures

Minotaures

  • 7810 berichten
  • 2538 stemmen

Hoe easy Andy wapens verkoopt, zou elk idioot kunnen

Look at this gun, that's a fine good. It's a good gun. Look how beautiful this gun is.


avatar van Mhr, PV

Mhr, PV

  • 49 berichten
  • 0 stemmen

Someday a real rain will come and wash all this scum off the streets.

Robert De Niro is naar mijn mening gewoon een van de hoogste takken van de acteurs en dat bewijst hij met z'n rol als Travis Bickle in Taxi Driver.

Dit is een schitterend, diepgaand maar zeer triest relaas van een voormalig Vietnam-veteraan die werkt als taxichauffeur maar als mens een zeer somber en depressief iemand die ziek wordt van zichzelf en de mensen om hem heen. Het is een psychologische karakterstudie en van zijn aard wellicht wel de meest duistere, zwaarmoedige en claustrofobische die er is.

Martin Scorsese blijft met recht een van de beste filmmakers van Amerikaanse grond maar naar mijn mening ook een van de eerlijkste, want hij weet het grootse New York bijna als een "hell-on-earth" neer te zetten. Die grijzige buitenwereld, sleazy goktenten, lelijke straten en vunzige huizen. Het zorgt ervoor dat je deze stad met een ander oog bekijkt.

Verder bevat deze film ook een zeer controversiële rol van Jodie Foster en Harvey Keitel, maar deze weten ze subliem neer te zetten. Die omhels scène tussen Keitel (Sport) en Foster (Iris) blijft een van de mooiste, maar misleidende scènes ooit.

Een absoluut meesterwerk van Scorsese waarvan ik nog steeds niet weet hoe ik het nou precies moet interpreteren.


avatar van Mhr, PV

Mhr, PV

  • 49 berichten
  • 0 stemmen

ThomasVV schreef:

Mooie film. Echt een klassieker.

(quote)
Zo zie ik het ook. Alleen het einde (de laatste scène) vond ik zwak, en deed voor mij wat afbreuk aan het geheel. Het had voor mij veel harder en scherper gemogen. Ik vond de sfeer van de film uiteindelijk namelijk veel te zoet in verhouding tot de thematiek. (Of kan iemand die eindscène bv. voor mij wat meer duiden?)

Ik begrijp je kritiek niet precies. Het einde is juist prachtig: de psychologische geest die op knappen staat knapt eindelijk! Moest het bruter volgens jou? Ik vind het nogal aardig gewelddadig, vooral voor die tijd.


avatar van yorgos.dalman

yorgos.dalman

  • 980 berichten
  • 0 stemmen

Eigenlijk kent de film twee eindes: de bloederige confrontatie en de epiloog erna in de taxi met Betsy. Dat echte einde vind ik persoonlijk schitterend.


avatar van Mhr, PV

Mhr, PV

  • 49 berichten
  • 0 stemmen

Mee eens. Maar volgens mij had ThomasVV het over het einde met de afrekening in het bordeel


avatar van NYSe

NYSe

  • 1749 berichten
  • 1611 stemmen

Denk het niet, aangezien ThomasVV het expliciet over de laatste scène had.


avatar van ThomasVV

ThomasVV

  • 1117 berichten
  • 498 stemmen

Inderdaad, NYSe, de laatste scène, waarvan TheBunk zo mooi zei dat ze "multi interpretabel" is, en die yorgos.dalman omschrijft als "schitterende epiloog". Ik weet niet zo goed wat ik ermee moet...


avatar van Mhr, PV

Mhr, PV

  • 49 berichten
  • 0 stemmen

De epiloog zal heus wel meer te betekenen hebben, maar ik vond het vooral qua sfeer naargeestig.


avatar van VincentL

VincentL

  • 1117 berichten
  • 642 stemmen

Taxi Driver

De volgende film van Scorsese met Robert de Niro. Wat zeg ik? De volgende? Eigenlijk de eerste. Het is alleen zo dat ik Casino en Goodfellas al gezien heb. Hierin is de Niro echter een stuk jonger. Een twintiger die bij de mariniers heeft gezeten. Wat me opviel bij het kijken was dat als de Niro lacht hij heel veel op Edward Norton lijkt. Als jong persoon dan.

Dit is een zwaar beladen film. Eigenlijk valt er niet super veel over te zeggen. Het verhaal is niet opzienbarend. De uitvoering daarvan echter wel. Travis is vanaf het begin af aan een beetje een vreemd type. Iemand waarmee je moeilijk een gesprek kunt aanknopen. Ondanks dat krijg je een geweldig kijkje in zijn leven als einselganger, loner. De conversaties in de taxi zijn schitterend. Je wordt meegenomen door heel New York. Vooral de scène met de senator vond ik heel goed. Zijn gezicht tijdens Travis uiteenzetting over de problematiek in de stad sprak boekdelen.
Uiteindelijk draait het einde niet eens om het verhaal had ik het idee. Het ging voor mijn gevoel meer over het psychologische aspect en de mentale strijd van Travis, maar ook die van Jodie Foster en het gevecht tussen die twee. Uiteindelijk sluit de film mooi af. De allerlaatste scène zei zoveel. Het open einde werd door die laatste actie geheel ingevuld. Prachtig.

Het draait eigenlijk de hele film om de Niro. Deze zet ook hier weer een goede prestatie neer. Hij weet de in zichzelf gekeerde Travis uitstekend uit te beelden. Radicalisering in zijn gedachtes, koelbloedig en joviaal aan de buitenkant. Precies zoals het in het echt ook meestal gaat (volgens de psychologen dan).
Jodie Foster probeert een goede tegenspeelster neer te zetten. Het enige probleem is dat de film helemaal niet om haar draait. Op een enkele leuke scène na, zoals bij het ontbijt, weet ze eigenlijk niet veel in te brengen. Ook is haar typische accent weer goed hoorbaar.
De rest van de acteurs is niet noemenswaardig. Zij spelen allemaal bijrollen die niet zo heel veel van invloed zijn op de Niro. Daar draait het om. de Niro...

New York is natuurlijk vaker een setting geweest voor dramatische, maar ook komische en gewelddadige films. In deze film wordt zeer veel aandacht gegeven aan het nachtleven. De pubs, de bordelen en de nachtclubs zien er prachtig uit met die neon letters. De filmmuziek creëert een wat droevige sfeer, die in combinatie met de beelden van oudere woningen en een sombere stad zeer goed het verhaal visualiseert. Ook de laatste scène met de achteruitkijkspiegel was zeer goed geschoten.

Al met al een heerlijke drama om naar te kijken. De tijd vloog om. Ik heb mij geen moment weten te vervelen.

4*