• 15.835 nieuwsartikelen
  • 178.419 films
  • 12.235 series
  • 34.017 seizoenen
  • 647.755 acteurs
  • 199.124 gebruikers
  • 9.378.933 stemmen
Avatar
 
banner banner

Inception (2010)

Thriller / Sciencefiction | 148 minuten
4,00 7.605 stemmen

Genre: Thriller / Sciencefiction

Speelduur: 148 minuten

Oorsprong: Verenigde Staten / Verenigd Koninkrijk

Geregisseerd door: Christopher Nolan

Met onder meer: Leonardo DiCaprio, Ken Watanabe en Joseph Gordon-Levitt

IMDb beoordeling: 8,8 (2.782.715)

Gesproken taal: Engels, Japans en Frans

Releasedatum: 22 juli 2010

Plot Inception

"Your mind is the scene of the crime."

Dom Cobb (Leonardo DiCaprio) is een meesterdief, gespecialiseerd in het “stelen” van waardevolle geheimen in de droomstaat van een mens, wanneer de geest het kwetsbaarst is. Cobb is hierdoor een gewilde speler in de verraderlijke nieuwe wereld van bedrijfsspionage, maar dit heeft hem tegelijkertijd ook tot een internationale vluchteling gemaakt, wat hem alles kan kosten wat hij ooit lief had. Nu krijgen Cobb en zijn team van specialisten een nieuwe taak aangeboden. Een 'laatste' taak die ervoor kan zorgen dat Cobb zijn oude leven weer terugkrijgt. Deze taak is niet het stelen van een idee, maar het plaatsen van een idee. Als ze slagen, dan kan het de perfecte misdaad zijn. Maar er is ook een levensgevaarlijke vijand, iemand die altijd Cobb's volgende zet lijkt te voorspellen...

logo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm still

Externe links

Social Media

Alle Media

Video's en trailers

Reviews & comments


avatar

Gast

  • berichten
  • stemmen

Let op: In verband met copyright is het op MovieMeter.nl niet toegestaan om de inhoud van externe websites over te nemen, ook niet met bronvermelding. Je mag natuurlijk wel een link naar een externe pagina plaatsen, samen met je eigen beschrijving of eventueel de eerste alinea van de tekst. Je krijgt deze waarschuwing omdat het er op lijkt dat je een lange tekst hebt geplakt in je bericht.

* denotes required fields.

Let op! Je gebruikersnaam is voor iedereen zichtbaar, en kun je later niet meer aanpassen.

* denotes required fields.
zoeken in:
avatar van chevy93

chevy93

  • 12754 berichten
  • 1324 stemmen

The Truth schreef:
Waar heb jij het over?
Wellicht de auto die in het water plonst?


avatar van Courtes

Courtes

  • 140 berichten
  • 721 stemmen

Was ook blij dat deze film uit was na 2.5 uur.

Volkomen met Ben eens.

Nu ben ik al niet zo van de Science fiction met een realistisch sausje. Maar omdat de film zon verbazingwekkend hoog gemiddelde had, was ik van mening dat ie wel te diggen zou zijn.

Neemt niet weg dat ik wel kan begrijpen dat mensen deze film goed beoordelen, maar 4.14 ?


avatar van mushroomcloud

mushroomcloud

  • 39 berichten
  • 44 stemmen

Vanaf het eerste moment spannend tot en met het einde, dat is lang geleden. Wel begrijpelijk dat er mensen zijn die aan het einde de constructie een beetje kwijt zijn, maarja, de film is niet minder goed doordat sommige kijkers niet op zitten te letten, die moeten 'm nog maar een keer kijken. De 2e keer werd er voor mij ook een stuk meer duidelijk.

Muziek is ook goed, acteurs zijn prima, special effects en regie is ook zeer goed. 4,5*


avatar van RSmovie91

RSmovie91

  • 395 berichten
  • 307 stemmen

Toch maar een half punt van mijn beoordeling afgehaald omdat ik het toch wel eens ben met dat iedereen behalve Cobb te snel wordt geintroduceerd en verder erg weinig achtergrond informatie krijgt.


avatar van The Truth

The Truth

  • 48 berichten
  • 0 stemmen

chevy93 schreef:
(quote)
Wellicht de auto die in het water plonst?


Nou zo een scene kan ik me niet herinneren bij Titanic.


avatar van Stephan

Stephan

  • 7890 berichten
  • 1387 stemmen

Overigens. die tollende tol betekent helemaal niets. In het verhaal wordt uitgelegd dat de "token", het unieke van een object dat alleen de eigenaar weet, enkel kan aangeven dat je niet in een droom VAN EEN ANDER zit. Het zegt niets over of je wel/niet in een droom van jezelf zit.
Maar dit geheel terzijde


avatar van tilburgrik

tilburgrik

  • 6 berichten
  • 38 stemmen

wat een vage film, de actie scenes waren wel mooi.

van een droom ,naar een droom, naar een droom, naar een droom is wel een beetje te ver gezocht. Heb hem met mijn moeder zitten kijken en die snapte er helemaal niks van

Ik snap er daarom ook niks van dat deze film zo hoog beoordeeld staat.


avatar van Djarune

Djarune

  • 296 berichten
  • 903 stemmen

Prima film, maar wat kon ik mij weer ontzettend storen aan Leonardo DiCaprio! Die vent speelde weer exact hetzelfde als in Shutter Island. Ik vind dat Nolan hem in z'n volgende films eruit mag schoppen en die Joseph Gordon-Levitt de hoofdrol mag geven. Ik vond hem het laatste half uur te lang duren. Iets wat ik bij The Dark Knight gekgenoeg niet had. Die film ligt mij dus beter en mede daarom blijft Inception steken rond de 7 dus 3,5*


avatar van Threeohthree

Threeohthree

  • 5557 berichten
  • 2935 stemmen

tilburgrik schreef:

wat een vage film, de actie scenes waren wel mooi.

van een droom ,naar een droom, naar een droom, naar een droom is wel een beetje te ver gezocht. Heb hem met mijn moeder zitten kijken en die snapte er helemaal niks van

Ik snap er daarom ook niks van dat deze film zo hoog beoordeeld staat.

Tja, wisten wij veel dat jij er niks van zou snappen Nu dat duidelijk is zal hij vast wel zakken.


avatar van naert

naert

  • 60 berichten
  • 0 stemmen

mooie special effect's,goeie acteurs een film die goed ineen zit een film die de moeite is om te zien. echt waar


avatar van Lewis-06

Lewis-06

  • 396 berichten
  • 0 stemmen

ik vond de situatie van di caprio in deze film wel heel erg op die van shutter island lijken. Met name de gezinssituatie.


avatar van PinheadRules

PinheadRules

  • 49 berichten
  • 257 stemmen

Ben de Hoog schreef:

Zo kan ik ze ook wel uit mijn duim zuigen, daar leek het erg op.......duimzuigerij.

Ik ben benieuwd naar je eerste film!



avatar van knoxville

knoxville

  • 7 berichten
  • 25 stemmen

Ik heb in tijden niet zo'n goeie film gezien....Werkelijk fantastisch bedacht...Uiteraard moet je open staan voor het verhaal....Top, top, top...


avatar van Marten1993

Marten1993

  • 4 berichten
  • 0 stemmen

Dam, Deze film is echt goed!

Origineel Verhaal +

Goede Acteurs +

Mooi Gefilmd +

Sterke punten +

Special effects +

Raad de mensen die hem nog niet gezien hebben aan: 1080p kijken

Ik kan begrijpen dat als je niet goed oplet bij deze film dat je er echt helemaal niks van begrijpt. Maar als je wel goed oplet.... Dan denk je wel van.. Ja dit verhaal zit perfect in elkaar! Zeker als je bij het eind komt. Natuurlijk moet je wel open staan voor zoon soort verhaal. En de realiteit even aan de kant zet


avatar van jansma

jansma

  • 138 berichten
  • 170 stemmen

Lewis-06 schreef:

ik vond de situatie van di caprio in deze film wel heel erg op die van shutter island lijken. Met name de gezinssituatie.

nu je het zeg.. dat klopt. Al was de situatie bij Shutter Island wat realistischer.



avatar van Zinema

Zinema (crew films)

  • 10276 berichten
  • 7286 stemmen

Stone en Parker mogen zich de ogen uit het hoofd schamen. Die arme internetboys van' College Humor' hebben genoegen genomen met een bedankje en een bezoekje van het beroemde duo. Laten we hopen dat ze een baan bij het imperium krijgen aangeboden. Schaamteloos gedrag van de makers van 'South Park'.


avatar van RyanReynolds

RyanReynolds

  • 14 berichten
  • 111 stemmen

Dit is qua actie echt de vetste film die ik gezien hebt.

En het heeft ook en dodelijk verhaal uitstekende acteer prestaties.

Het is gwn een en al wauw.

Komt zowieso in mijn top 10


avatar van wimnoot

wimnoot

  • 3963 berichten
  • 3923 stemmen

Nolan beantwoord alle vragen!


avatar van De Klever

De Klever

  • 18 berichten
  • 52 stemmen

Wereldfilm. Vet bedacht en wanneer je hem niet begrijpt kan je ook maar beter geen oordeel geven. Een open mind is idd wel een vereiste om de film alleen al te willen begrijpen.


avatar van lykathea

lykathea

  • 1872 berichten
  • 684 stemmen

wimnoot schreef:

Nolan beantwoord alle vragen!

Mooie misleiding. Hij beantwoord (uiteraard) geen enkele vraag en blijft suggestief, zoals het hoort.

"I don't think I'm going to tell you about this." is misschien nog wel het meest uitgesproken antwoord.

Het zal verder niks veranderen aan de discussies op dit forum.


avatar van Mescaline

Mescaline

  • 7089 berichten
  • 3235 stemmen

Inception heeft een cast om u tegen te zeggen, Leonardo DiCaprio, Joseph Gordon-Levitt en Ellen Page in 1 film!
En natuurlijk Christopher Nolan als regisseur die met Following een film maakte om nooit te vergeten.
Toch viel Inception een beetje tegen, de film zat zeker goed in elkaar en ook over de uitwerking en special effects hoor je mij niet klagen.
Maar toch vond ik het jammer dat de film een beetje te ver ging in sommige zaken, de eerste 90 minuten was de film erg spannend maar daarna werd het een beetje teveel van het zelfde.
Het hele idee van een droom in een droom vond ik vernieuwend om te zien maar toen eenmaal de derde en vooral vierde droom kwamen vond ik het een beetje te ver gaan.
De film kon ik goed volgen en daar lag het zeker niet aan, maar de film diept het plot in mijn ogen net iets te ver uit.

Kortom: zeker een aanrader om eens te kijken, de spontaniteit van zowel de cast als de regisseur spat er duidelijk van af, alleen jammer genoeg wordt het plot een beetje te ver uitgerekt waar door het voor mij persoonlijk niet in de buurt komt van een meesterwerk.

3,5*


avatar van gauke

gauke

  • 9852 berichten
  • 13069 stemmen

De Volkskrant: in tweeënhalf uur leidt Nolan zijn publiek door een multidemensionaal droomdoolhof waarin alles met alles in verband staat, en de filmmaker zich virtuoos uitleeft op de onbegrensde visuele mogelijkheden: zich opvouwende steden, roterende hotelkamers, treinen die plots het stadsverkeer doorklieven. Zo makkelijk als Nolan voorbijgaat aan de droomdeel-techniek zelf, zo uitgebreid staat hij stil bij alle natuurwetten waaraan de droomtoeristen worden blootgesteld.

Wat prachtig verwoord en wat een ongekende filmthematiek. Na 148 minuten bleef ik in ieder geval geheel verdwaasd en verbaasd zitten. Ik weet niet eens of ik alles wel begrepen heb; de voortdurende afwisseling tussen droom en realiteit, droom in droom en de droom in de droom in de droom.

Magnifiek gemaakt en m.i. een grote kanshebber voor een Oscar.


avatar van Reinbo

Reinbo

  • 70660 berichten
  • 0 stemmen

Oscar voor wat? Volkskrant noemt toevallig net de drie momenten die wel aardig waren, rest is een groot uitleggerige deja vu ervaring. Neem dat de Social Network, met zo veel meer vaart en vaardigheid gemaakt. Inception is volslagen kansloos bij de Oscars.


avatar van Leland Palmer

Leland Palmer

  • 23785 berichten
  • 4897 stemmen

Reinbo schreef:

Inception is volslagen kansloos bij de Oscars.

Omdat jij er niet zoveel bijzonders in kan ontdekken zeker. Gezien de reviews, beoordelingen en de status die de film inmiddels heeft zou je moeten weten dat dit juist wel een kanshebber is. Lijkt me logisch. Al zie ik Danny Boyle met zijn '127 Hours' misschien wel weer (net als in '08) de nodige prijzen van Nolan afpakken. Juist 'The Social Network' lijkt mij absoluut geen grote kanshebber.


avatar van kuk

kuk

  • 641 berichten
  • 674 stemmen

Ja ben ook bang dat dit best een kanshebber is. Niet subtiel, verschrikkelijk bombastisch en quasi intellectueel zijn goeie ingrediënten om zo'n beeldje te scoren. Maar er zijn handenvol betere films gemaakt het afgelopen jaar.


avatar van Stephan

Stephan

  • 7890 berichten
  • 1387 stemmen

Daarbij zitten er behoorlijk vernieuwende scènes in. De chase met het busje heeft een element die niet eerder vertoond is (naar mijn weten), het gevecht in de hotelgang is uitstekend en origineel. De 5-laagse parallel montage was ook prima. Visueel en qua spel niets op aan te merken... Nee hoor.

Sterker... ik geef hem voorlopig even het volle pond.


avatar van Leland Palmer

Leland Palmer

  • 23785 berichten
  • 4897 stemmen

Stephan schreef:

Sterker... ik geef hem voorlopig even het volle pond.


avatar van lykathea

lykathea

  • 1872 berichten
  • 684 stemmen

HarmJanStegenga schreef:

(quote)
Omdat jij er niet zoveel bijzonders in kan ontdekken zeker. Gezien de reviews, beoordelingen en de status die de film inmiddels heeft zou je moeten weten dat dit juist wel een kanshebber is. Lijkt me logisch. Al zie ik Danny Boyle met zijn '127 Hours' misschien wel weer (net als in '08) de nodige prijzen van Nolan afpakken. Juist 'The Social Network' lijkt mij absoluut geen grote kanshebber.

Er gaat zich sowieso deze paradox vormen : Eerst beweren dat Inception geen enkele kans maakt, waarna Inception wél "belangrijke" oscars wint, om vervolgens te opperen dat de oscars tóch geen enkele waarde hebben.

Of.

Beweren dat Inception geen enkele kans maakt, de film vervolgens geen "belangrijke" oscar wint, om daarna dát als zie-je-wel argument te gaan gebruiken.

Win-win-win.

(overigens zie ik in The Social Network ook een grote kanshebber, qua script en regie/acteer prijzen)