Genre: Thriller / Sciencefiction
Speelduur: 148 minuten
Oorsprong:
Verenigde Staten / Verenigd Koninkrijk
Geregisseerd door: Christopher Nolan
Met onder meer: Leonardo DiCaprio, Ken Watanabe en Joseph Gordon-Levitt
IMDb beoordeling:
8,8 (2.782.715)
Gesproken taal: Engels, Japans en Frans
Releasedatum: 22 juli 2010
On Demand:
Bekijk via Pathé Thuis
Bekijk via Prime Video
Bekijk via meJane
Niet beschikbaar op Netflix
Niet beschikbaar op Videoland
Niet beschikbaar op Disney+
Niet beschikbaar op Google Play
Plot Inception
"Your mind is the scene of the crime."
Dom Cobb (Leonardo DiCaprio) is een meesterdief, gespecialiseerd in het “stelen” van waardevolle geheimen in de droomstaat van een mens, wanneer de geest het kwetsbaarst is. Cobb is hierdoor een gewilde speler in de verraderlijke nieuwe wereld van bedrijfsspionage, maar dit heeft hem tegelijkertijd ook tot een internationale vluchteling gemaakt, wat hem alles kan kosten wat hij ooit lief had. Nu krijgen Cobb en zijn team van specialisten een nieuwe taak aangeboden. Een 'laatste' taak die ervoor kan zorgen dat Cobb zijn oude leven weer terugkrijgt. Deze taak is niet het stelen van een idee, maar het plaatsen van een idee. Als ze slagen, dan kan het de perfecte misdaad zijn. Maar er is ook een levensgevaarlijke vijand, iemand die altijd Cobb's volgende zet lijkt te voorspellen...
Externe links
- Zoek naar deze film op dvd/blu-ray op Amazon
- IMDb (8,8 / 2782715)
- Spoilertopic
- Inception: The Shooting Script (BoekMeter)
- Inception (MusicMeter)
- Pathé Thuis: vanaf € 9,99 / huur € 2,99
- Kijk op Amazon Prime
- Kijk op meJane
Social Media
Acteurs en actrices
Dom Cobb
Arthur
Saito
Eames
Ariadne
Yusuf
Robert Fischer, Jr.
Peter Browning
Mal Cobb
Maurice Fischer
Video's en trailers
Reviews & comments
speedo
-
- 5 berichten
- 4 stemmen
Quasi-intellectuele film met geweldige special effects. Het is jammer dat Nolan niet terug gaat eenvoudige films als memento voor nog geen schim van het budget van inception. Zo zie je maar dat een mega budget geen mega film maakt.
3,5*
jansma
-
- 138 berichten
- 170 stemmen
Het is en blijft een mening, zo vond ik het laatste uur toch echt minder.
Zadel
-
- 245 berichten
- 902 stemmen
iedereen die het hier mee eens is: het is sciene-fiction. Alles is mogelijk
DVD-T
-
- 15565 berichten
- 3127 stemmen
In science fiction is inderdaad alles mogelijk. Maar je kunt er ook te ver in doordraven. Ik denk dat toetje dat bedoelt. Heb me er verder niet echt aan gestoord, was wel een van de beste momenten uit de film.
Zadel
-
- 245 berichten
- 902 stemmen
dat is wel waar, maar ik vind dit zeker niet te ver doorgedraaid. Enkel en alleen een paar "droomlagen" door elkaar is toch zeker niet vergezogd?
Threeohthree
-
- 5557 berichten
- 2935 stemmen
Nee hoor, dat zat ook al in An american werewolf film, weet zo even niet welke. Maar grensverleggend is dit dus ook niet, behalve missichien het dubbel vouwen van Parijs.
DVD-T
-
- 15565 berichten
- 3127 stemmen
Zolang het maar binnen de setting van de film past.
In The Cell is het trouwens ook al eens gedaan. Dat vond iedereen nogal vergezocht toen, en nu komt Nolan met zo'n soort film en iedereen is lyrisch over het concept.
Zadel
-
- 245 berichten
- 902 stemmen
nou, ik zou niet zeggen iedereen lyrisch, want er er zijn er genoeg die het helaas vergezocht vinden.
Het is gewoon een typische nolan film, die zijn fantasieen tot leven brengt en het deelt met ons
MovieMadman
-
- 25 berichten
- 18 stemmen
Wat een indrukwekkende film en met name de special effects. Dit is echt een film waar je niet even van weg moet lopen want dan ben je meteen het spoor bijster. DiCaprio blijft een goeie acteur. Verhaal is wellicht heel ver gezocht maar ontzettend mooi weergegeven. Even opletten dus als ze in de verschillende droomlagen aan de slag gaan... topper!
DVD-T
-
- 15565 berichten
- 3127 stemmen
nou, ik zou niet zeggen iedereen lyrisch, want er er zijn er genoeg die het helaas vergezocht vinden.
Verkeerde woordkeuze inderdaad. Velen zijn er lyrisch over. En tuurlijk is het allemaal vergezocht. Zoals je al zei is het science fiction, maar het kan natuurlijk altijd erger.
Zolang het binnen de setting van een film past kun je het niet hebben over vergezocht of niet. Je gaat er in op of niet. Kun je niets met het verhaal zul je al snel vinden dat het wel allemaal erg ver gezocht is.
Dat het een typische Nolan film weet ik niet. Wat versta jij onder een typische Nolan film?
Zadel
-
- 245 berichten
- 902 stemmen
oke, misschien niet een typische nolan film maar een film die hetzelfde heeft bij zijn andere films: het wekt vragen op.
kijk naar memento en the prestige en vergelijk die met inception. het wekt allemaal vragen op over het eind en de film zelf.
Threeohthree
-
- 5557 berichten
- 2935 stemmen
Komt voornamelijk door de vele plotwendingen waar Nolan zo gek op is. En Het is weer een blockbuster, dus begrijp je vergelijking wel hoor. Ook al vind ik dat The Prestige bijvoorbeeld veel meer sfeer heeft dan Inception. Dus verschillen zijn er wel.
DVD-T
-
- 15565 berichten
- 3127 stemmen
Memento is een puzzle film met toch veel duidelijkheid, en wekte bij niet veel vragen op. Komt ook omdat die film me niet echt ligt. The Prestige slaagt daar wel weer wat beter in dan Inception, wat toch wel een redelijk rechtoe rechtaan film is, en speelt veel meer met het concept, . Enkel het einde laat je met een vraag zitten, alhoewel dat me ook wel duidelijk lijkt . En veel blockbusters heeft Nolan nou ook weer niet gemaakt. Enkel de Batman films en deze. Hoewel de verpakking van Inception als blockbuster niet echt geslaagd is.
Zadel
-
- 245 berichten
- 902 stemmen
Enkel het einde laat je met een vraag zitten, alhoewel dat me ook wel duidelijk lijkt
dan laat het je toch niet zitten met een vraag? volgens mij laat inception je met het einde wel met een vraag zitten
DVD-T
-
- 15565 berichten
- 3127 stemmen
dan laat het je toch niet zitten met een vraag? volgens mij laat inception je met het einde wel met een vraag zitten
Ik weet het dus niet zeker. Dus ja, het laat me wel een beetje met een vraag zitten. De rest van de film wordt er echter genoeg informatie gegeven om daar iets uit op te maken. Dat maakt het dus een interpertatie, waar ik net als velen niet zeker over ben.
Zandkuiken
-
- 1747 berichten
- 1432 stemmen
Typisch zo'n prent waarbij, als je een beetje pech hebt, de persoon achter je in de bioscoop naargelang de film vordert steeds luider gaat zuchten... Om het laatste half uur over te schakelen op van die schampere lachjes.
The kick... 
Persoonlijk ging ik wel een heel eind mee in het verhaal van Inception en het basisidee is erg origineel. Verder knap gemaakt, met stijlvolle decors en kledij.
En toch blijf ik Christopher Nolan zo'n steriele filmmaker vinden. Hij beschikt best over de nodige flair, maar is vooral een oerdegelijk vakman. Niet iemand die mij kan omverblazen. Inception is mijn zevende Nolan, en of 'ie ooit eens boven de 3,5* uitkomt? Ik begin het te betwijfelen.
"Ongelooflijke azijnzeiker!!" Fair enough, want ik heb zeker genoten. Ook de acteurs zijn prima. Vooral Hardy en Watanabe lopen over van het charisma. Leo - want zo noem ik 'm, Leo - is altijd een genot om bezig te zien. Hier kwam ie voor mij nu ook wel weer niet zó memorabel voor de dag. Zijn akelig intense vertolking eerder dit jaar in Shutter Island deed me meer. Zelfde geldt eigenlijk voor Gordon-Levitt en Page - 2 personal darlings. Zeer dégelijk allemaal, maar het liet me wat onverschillig.
Niettemin een sterke blockbuster die aan een razend tempo voorbijraast. Daardoor lijkt - en hou u nu klaar voor een schimmige term - de "sfeer" er wel een beetje uit gezogen. Toch ruim 3,5*.
SweetNess
-
- 32 berichten
- 63 stemmen
Geweldige film, als je er eenmaal inzit weet je niet anders. Di Caprio verolkt de rol ook perfect, weer zo'n raar verhaal, vreemde dingen. Beetje categorie Shutter Island. Echt een film die je MOET hebben gezien. Dikke 5
Ben de Hoog
-
- 160 berichten
- 208 stemmen
Vol verwachting ben ik er voor gaan zitten, maar wat viel deze film mij tegen zeg. Het is vooral krachtpatserij met special-effects. Allemaal erg oppervlakkig. Verhaallijn vol met vraagtekens, waarom is die vrouw bijvoorbeeld zo moordlustig|? Zo kan ik ze ook wel uit mijn duim zuigen, daar leek het erg op.......duimzuigerij. Acteurs wel sterk gekozen. Maar de personages zijn erg oppervlakkig. De grote baas, de slimme meid, de genie, de chemicus.....allemaal in een seconde geintroduceerd met die stempel. Met tegenzin heb ik hem af gekeken.
Jung1e
-
- 7 berichten
- 17 stemmen
Verrassende film met een originele verhaallijn en sterke cast. Wel moet je goed blijven opletten om niet de draad kwijt te raken. Er had wel wat meer diepgang in de personages gemogen: 3,5 ster.
chevy93
-
- 12754 berichten
- 1324 stemmen
Verhaallijn vol met vraagtekens, waarom is die vrouw bijvoorbeeld zo moordlustig|?
Zo kan ik ze ook wel uit mijn duim zuigen, daar leek het erg op.......duimzuigerij.
mtermeulen2
-
- 3 berichten
- 31 stemmen
Helaas niet mijn genre, iets te veel droom in een droom in een droom, waardoor ik op een gegeven moment de verhaallijn kwijt raakte, maar voor de liefhebbers van dit genre (a la Matrix) is dit een fantastische film... Maar hij krijgt niet meer dan 3 sterren.
DragQueen
-
- 3224 berichten
- 4069 stemmen
Goede scifi-thriller, waarbij je de aandacht er goed bij moet houden. de film is qua verhaal onderhoudend over de gehele lengte. maar ook de erg sterke speciale effecten zijn dik in orde. verder goed acteerwerk van dicaprio en de overige cast. een ingenieuze film, die ook een prima sfeer bevat, en ook nog eens spannend is. 4 sterren.
elsalvador88
-
- 1 berichten
- 0 stemmen
1 van de laatste scenes is wel erg vergelijkbaar met 1 van de laatste scenes van titanic
The Truth
-
- 48 berichten
- 0 stemmen
1 van de laatste scenes is wel erg vergelijkbaar met 1 van de laatste scenes van titanic
Waar heb jij het over?
Raffael77
-
- 1891 berichten
- 0 stemmen
Vol verwachting ben ik er voor gaan zitten, maar wat viel deze film mij tegen zeg. Het is vooral krachtpatserij met special-effects. Allemaal erg oppervlakkig. Verhaallijn vol met vraagtekens, waarom is die vrouw bijvoorbeeld zo moordlustig|? Zo kan ik ze ook wel uit mijn duim zuigen, daar leek het erg op.......duimzuigerij. Acteurs wel sterk gekozen. Maar de personages zijn erg oppervlakkig. De grote baas, de slimme meid, de genie, de chemicus.....allemaal in een seconde geintroduceerd met die stempel. Met tegenzin heb ik hem af gekeken.
Waarschijnlijk heb je niet de hele film gezien want dan had je wel geweten waarom zij zo moordlustig was. De effecten zijn prima gebruikt en nergens vervelend om te zien. Verhaal is niet oppervlakkig maar begrijp je er misschien iets te weinig van en oordeel je daarom zo.
Ook vat ik je opmerking niet over de grote baas de slimme meid. Over duimzuigerij gesproken.
Laterz............
De film is prima gemaakt en mooi uitgewerkt. Verhaal is goed te doen alleen moet je goed opletten. Wanneer is het een droom en wanneer niet?
Acteer werk is prima en vond zelf Ellen Page schitterend acteren en blies bijna iedereen omver.
Effecten zijn heel mooi gedaan en met name in het begin met Ellen en Leonardo vond ik geweldig.
Toch wel 1 van de beste films die ik dit jaar heb gezien.
Reinbo
-
- 70660 berichten
- 0 stemmen
Kom op zeg. Ben heeft hartstikke gelijk. Alle bijrollen worden in een enkele scene geintroduceerd en kennen nul diepgang. Page is ronduit ongeloofwaardig als studente die op basis van een doolhofje aan het Mission Impossible team wordt toegevoegd.
Gerelateerd nieuws

Wereldberoemde sciencefictionfilm 'Inception' van Christopher Nolan is vanavond op televisie

Wereldberoemde scifi-thriller 'Inception' van Christopher Nolan binnenkort te streamen op HBO Max

De tien best beoordeelde films van de jarige Leonardo DiCaprio (49)

Vijf Oscar-winnende films die op Netflix te vinden zijn
Bekijk ook

The Shawshank Redemption
Drama, 1994
7.379 reacties

The Godfather
Misdaad, 1972
3.379 reacties

Pulp Fiction
Misdaad, 1994
5.091 reacties

The Lord of the Rings: The Return of the King
Avontuur / Fantasy, 2003
5.911 reacties

Se7en
Misdaad / Thriller, 1995
2.822 reacties

The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring
Fantasy / Avontuur, 2001
3.683 reacties
Nieuwsbrief MovieMeter
Het laatste film- en serienieuws per e-mail ontvangen?
Populaire toplijsten
- Top 250 beste films aller tijden
- Top 250 beste sciencefiction films aller tijden
- Top 250 beste thriller films aller tijden
- Top 250 beste familie films aller tijden
- Top 250 beste actie films aller tijden
- Top 100 beste films van de laatste jaren
- Top 100 beste films op Netflix
- Top 100 beste films op Disney+
- Top 100 beste films op Pathé Thuis
- Top 50 beste films uit 2020
- Top 50 beste films uit 2018
- Top 50 beste films uit 2019
- Top 25 beste films in het Nederlands
Corporate & Media
Realtimes Network
Innovatieweg 20C
7007 CD, Doetinchem, Netherlands
+31(315)-764002
Over MovieMeter
MovieMeter is hét platform voor liefhebbers van films en series. Met tienduizenden titels, die dagelijkse worden aangevuld door onze community, vind je bij ons altijd de film, serie of documentaire die je zoekt. Of je jouw content nou graag op televisie, in de bioscoop of via een streamingsdienst bekijkt, bij MovieMeter navigeer je in enkele klikken naar hetgeen dat voldoet aan jouw wensen.
MovieMeter is echter meer dan een databank voor films en series. Je bent bij ons tevens aan het juiste adres voor het laatste filmnieuws, recensies en informatie over jouw favoriete acteur. Daarnaast vind je bij ons de meest recente toplijsten, zodat je altijd weet wat er populair is op Netflix, in de bioscoop of op televisie. Zelf je steentje bijdragen aan het unieke platform van MovieMeter? Sluit je dan vrijblijvend aan bij onze community.









