• 15.830 nieuwsartikelen
  • 178.412 films
  • 12.229 series
  • 34.010 seizoenen
  • 647.702 acteurs
  • 199.119 gebruikers
  • 9.378.534 stemmen
Avatar
 
banner banner

Inception (2010)

Thriller / Sciencefiction | 148 minuten
4,00 7.605 stemmen

Genre: Thriller / Sciencefiction

Speelduur: 148 minuten

Oorsprong: Verenigde Staten / Verenigd Koninkrijk

Geregisseerd door: Christopher Nolan

Met onder meer: Leonardo DiCaprio, Ken Watanabe en Joseph Gordon-Levitt

IMDb beoordeling: 8,8 (2.782.477)

Gesproken taal: Engels, Japans en Frans

Releasedatum: 22 juli 2010

Plot Inception

"Your mind is the scene of the crime."

Dom Cobb (Leonardo DiCaprio) is een meesterdief, gespecialiseerd in het “stelen” van waardevolle geheimen in de droomstaat van een mens, wanneer de geest het kwetsbaarst is. Cobb is hierdoor een gewilde speler in de verraderlijke nieuwe wereld van bedrijfsspionage, maar dit heeft hem tegelijkertijd ook tot een internationale vluchteling gemaakt, wat hem alles kan kosten wat hij ooit lief had. Nu krijgen Cobb en zijn team van specialisten een nieuwe taak aangeboden. Een 'laatste' taak die ervoor kan zorgen dat Cobb zijn oude leven weer terugkrijgt. Deze taak is niet het stelen van een idee, maar het plaatsen van een idee. Als ze slagen, dan kan het de perfecte misdaad zijn. Maar er is ook een levensgevaarlijke vijand, iemand die altijd Cobb's volgende zet lijkt te voorspellen...

logo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm still

Externe links

Social Media

Alle Media

Video's en trailers

Reviews & comments


avatar

Gast

  • berichten
  • stemmen

Let op: In verband met copyright is het op MovieMeter.nl niet toegestaan om de inhoud van externe websites over te nemen, ook niet met bronvermelding. Je mag natuurlijk wel een link naar een externe pagina plaatsen, samen met je eigen beschrijving of eventueel de eerste alinea van de tekst. Je krijgt deze waarschuwing omdat het er op lijkt dat je een lange tekst hebt geplakt in je bericht.

* denotes required fields.

Let op! Je gebruikersnaam is voor iedereen zichtbaar, en kun je later niet meer aanpassen.

* denotes required fields.
zoeken in:
avatar van Karl van H.

Karl van H.

  • 2812 berichten
  • 2256 stemmen

88Fabian schreef:

(quote)

Dat was me dus ook opgevallen,da's de truc van deze film nou juist,en da's verfrissend vind ik,dat je juist bij de 2de kijkbeurt zoiets hebt van:MEESTERLIJK!.

Tweede kijkbeurt was voor mij ruwweg hetzelfde als de eerste kijkbeurt, minus de teleurstelling. Hij was wel minder slecht dan in mijn herinnering, dat moet ik nageven: het is een vermakelijk filmpje. Meer helaas ook niet.


avatar van shrink

shrink

  • 2140 berichten
  • 2394 stemmen

Ik heb hem gisteren gezien en weet eigenlijk niet wat ik er precies van moet zeggen. Ik ben een beetje teleurgesteld en dat komt door de huizenhoge verwachtingen. Ik was meer aan het 'puzzelen' dan dat ik aan het genieten was. Ik kreeg een beetje hetzelfde gevoel als bij 'Eternal Sunshine of the Spotless Mind'. Erg vaag allemaal. Ik vergelijk het een beetje met hardrockmuziek. Daar is een stroming dat heet progressief. 'Intellectuelen' vinden dat erg mooie muziek, maar voor de 'leek' is het een boel gepiel en gaat het alle kanten op. Dat was bij deze film ook zo. Het ging alle kanten op en je moet natuurlijk erg slim zijn om het een erg goede film te vinden. Bij mij blijft ie hangen op 'goed' en had er meer ingezeten als er nog veel meer visuele aspecten waren toegevoegd (zoals het vervormen van die stad, flat op flat) en de verhaallijn iets interessanter en eenvoudiger had gemaakt. Waarom niet de gedachten van een dictator veranderen ? Of een Ajacied laten beseffen dat ze dit jaar weer geen kampioen zullen worden (ha,ha !)


avatar van Raconteur

Raconteur

  • 84 berichten
  • 3023 stemmen

Te lui om te kijken of deze link al gepost is:

NEVER WAKE UP: THE MEANING AND SECRET OF INCEPTION - chud.com

ik ga akkoord met de schrijver over de filmwereld metafoor.

In ieder geval is de naam Ariadne zorgvuldig gekozen en ik ben er van overtuigd dat sommigen het te ver zoeken (zoals bij de films van Lynch), maar aangezien er zoveel respons op komt en er zoveel over te lezen valt, wilt ontegensprekelijk zeggen dat Nolan er vele zaken met opzet heeft ingestoken.

Eén van de reacties op die site:

Something else to watch for: Try to find ANY point in the film where we definitively see anyone - other than from someone else's POV - definitively exits one area to enter another, as in the camera goes through a door with them or we see one room lead to another. There aren't any. We only ever see people enter a room/area from the POV of another character (read: potential dreamer) and most of the shot transitions are hard cuts from "I'm in the middle of this room" to "now I'm in another room." Because "you never know how a dream starts."


Ik ben deze film eigenlijk zonder verwachtingen en zonder kennis van het verhaal gaan kijken. Ik moet zeggen: Wat een film! Echt genieten was het gewoon. Alles zat gewoon goed, de muziek, de mooie beelden, de acteerprestaties,...

Volgens mij zeker een film die je moet gezien hebben!

5*


avatar van chevy93

chevy93

  • 12754 berichten
  • 1324 stemmen

Raconteur schreef:

Te lui om te kijken of deze link al gepost is:

NEVER WAKE UP: THE MEANING AND SECRET OF INCEPTION - chud.com

Je kunt het natuurlijk zo ver mogelijk voeren als je zelf wilt, maar het is een goed artikel. Iets te vergezocht, vind ik, maar een aantal leuke punten.


avatar van ThaMovieVoter

ThaMovieVoter

  • 3637 berichten
  • 2242 stemmen

Pitakaas schreef:

@ThaMovieVoter: je kan toch ook precies het tegenovergestelde beweren?

Ja, klopt. Het is maar hoe je het bekijkt.


avatar van Brammm84

Brammm84

  • 50 berichten
  • 70 stemmen

Ik vind dat mensen hun beoordeling niet moeten laten beïnvloeden door de verwachting vooraf maar door de persoonlijke filmervaring (ongeacht of de verwachtingen hoog of laag zijn)


avatar van Sjoppa

Sjoppa

  • 10 berichten
  • 10 stemmen

Wat een film! IMAX theater is toch wel erg lekker beeld en geluid, vooral niet teveel scherp geluid als bij andere grotere bioscopen.

De eerste 30 minuten van de film was het even inkomen. Maar enorm genoten van deze puzzel-thriller-SF! Het is eindelijk weer eens écht opletten geblazen met dit complexe verhaal (hoe bedenk je zoiets). Moest even denken aan het verhaal van The Matrix, maar gaat gelukkig veel verder.

Een must see!


avatar van kuk

kuk

  • 641 berichten
  • 674 stemmen

Ik wacht maar tot die score een beetje daalt, maar dat skiet niet echt op.


avatar van Bitking

Bitking

  • 140 berichten
  • 0 stemmen

Gisteren gezien in de cinema. Ik heb er teveel van verwacht... ik dacht dat het in de werkelijke wereld zou gebeuren, maar het is allemaal in een droom enzovoort. Nee, dit soort film zag ik niet graag en had zin om te slapen, maar ik heb het overleeft om toch tot het einde te zien. Ik raad deze film niemand aan.

-edit-

Ohja, het kan gewoon ook zijn dat ik niet op m'n gemak zat in de cinema en dat ik daardoor deze film niet goed vind. De zetels zaten best wel ongemakkelijk.


avatar van planet_of_death

planet_of_death

  • 3962 berichten
  • 178 stemmen

http://www.stoelmeter.nl is voor jou the place to be.


avatar van chevy93

chevy93

  • 12754 berichten
  • 1324 stemmen

Bitking schreef:

ik dacht dat het in de werkelijke wereld zou gebeuren.

Inderdaad, Science-Fictionfilms zijn meestal realistisch en logisch.


avatar van Karl van H.

Karl van H.

  • 2812 berichten
  • 2256 stemmen

Brammm84 schreef:

Ik vind dat mensen hun beoordeling niet moeten laten beïnvloeden door de verwachting vooraf maar door de persoonlijke filmervaring (ongeacht of de verwachtingen hoog of laag zijn)

Het inlossen van hoge verwachtingen lijkt me juist essentieel voor een goede filmervaring. Je kunt die twee niet los van elkaar zien.


avatar van JigSaw_Doll

JigSaw_Doll

  • 413 berichten
  • 627 stemmen

Bitking schreef:
het kan gewoon ook zijn dat ik niet op m'n gemak zat in de cinema en dat ik daardoor deze film niet goed vind. De zetels zaten best wel ongemakkelijk.


Slechte stoel gelijk aan slechte film?

Bitking schreef:
ik dacht dat het in de werkelijke wereld zou gebeuren, maar het is allemaal in een droom enzovoort.


Als je het einde hebt het gezien wordt dat eigenlijk niet bevestigt, integendeel, de regisseur pest er ons mee

Bitking schreef:
dit soort film zag ik niet graag en had zin om te slapen


ironisch


avatar van Yamato

Yamato

  • 93 berichten
  • 457 stemmen

Geniaal, kan niet anders zeggen. Wederom een meesterwerk van Nolan. Steeds als je denkt dat het niet beter kan komt ie toch weer met iets wat nog nét iets verder gaat. Deze gaat waarschijnlijk vroeg of laat in mijn top 10 verschijnen.


avatar van toke30

toke30

  • 26 berichten
  • 42 stemmen

1 van mijn favoriete films ooit !! past perfect bij mijn studies filosofie! kant zou blij geweest zijn met deze film!


avatar van Reinoir

Reinoir

  • 682 berichten
  • 449 stemmen


avatar van ChrisV

ChrisV

  • 21 berichten
  • 0 stemmen

Mooi verhaal, goed acteerwerk, prachtige film!


avatar van Basterds

Basterds

  • 53 berichten
  • 259 stemmen

Deze film gaat een Oscar zeker winnen, of ik denk dat Machete het ook wel kan winnen hoor.


avatar van yeyo

yeyo

  • 6352 berichten
  • 4616 stemmen

Machete? No way


avatar van Albus Dumbledore

Albus Dumbledore

  • 2041 berichten
  • 884 stemmen

Waarschijnlijk gaat deze zeker een aantal oscars winnen, ik verwacht dat ie wel word genomineerd voor beste film en beste regisseur. Heb je dikke kans op, en dat heeft verder weinig te maken met wat ik van deze film vind.


avatar van planet_of_death

planet_of_death

  • 3962 berichten
  • 178 stemmen

Is er ook een oscar voor meest overgewaarderde film?


avatar van Reinbo

Reinbo

  • 70660 berichten
  • 0 stemmen

Verwacht niet dat hij veel nominaties krijgt. Misschien voor script en geluid, maar verder? Beste film en regie lijkt me niet. Daarvvor is het veel te mager uitgevoerd. Personages zijn ook veel te plat, dat zien ze in Hollywood ook wel.

Edit: tegenwoordig nominerem ze 10 films, dus dan zal die wel een nominatie krijgen als beste film, maar. Geef m geen kans op het beeldje.


avatar van Albus Dumbledore

Albus Dumbledore

  • 2041 berichten
  • 884 stemmen

Dat zeg je alleen omdat jij negatief over deze film bent. Als je kijkt naar alle cijfers en naar wat de critics zeggen kun je niet ontkennen dat deze film erg positief ontvangen is. En meestal krijgen zelfs de "meest overgewaardeerde" films van het jaar ook wel wat oscars mee naar huis: zie Avatar (ik weet dat ik nou ruzie met jou krijg, Reinbo XD)


avatar van Leland Palmer

Leland Palmer

  • 23785 berichten
  • 4897 stemmen

Reinbo schreef:

...dus dan zal die wel een nominatie krijgen als beste film, maar. Geef m geen kans op het beeldje.

Kan me niet voorstellen dat-ie 'm niet krijgt eigenlijk.


avatar van Reinbo

Reinbo

  • 70660 berichten
  • 0 stemmen

Avatar kreeg enkel technische Oscars, volslagen logisch. Daarbij bracht Avatar ook

Veel nieuws (neeniet het verhaal). Inception brengt afgezien van een ingenieus script enkel zaken die we al 10 keer eerder hebben gezien. Zie niet hoe dat boven kan komen drijven bij de Oscars.... Maar we zullen zien. Heb ook geen idee welke films wel kansrijk gaan zijn. Meestal komen die pas later dit jaar uit. The Expendables in ieder geval niet.


avatar van Karl van H.

Karl van H.

  • 2812 berichten
  • 2256 stemmen

toke30 schreef:

1 van mijn favoriete films ooit !! past perfect bij mijn studies filosofie! kant zou blij geweest zijn met deze film!

Kant en Inception? Leg uit.


avatar van Bartt88

Bartt88

  • 1577 berichten
  • 1023 stemmen

Ik denk dat toke30 doelt op Kant's interpretatie van de Copernicaanse revolutie. Anders begrijp ik het ook niet.


avatar van Albus Dumbledore

Albus Dumbledore

  • 2041 berichten
  • 884 stemmen

Reinbo schreef:

Avatar kreeg enkel technische Oscars, volslagen logisch. Daarbij bracht Avatar ook

Veel nieuws (neeniet het verhaal). Inception brengt afgezien van een ingenieus script enkel zaken die we al 10 keer eerder hebben gezien. Zie niet hoe dat boven kan komen drijven bij de Oscars.... Maar we zullen zien. Heb ook geen idee welke films wel kansrijk gaan zijn. Meestal komen die pas later dit jaar uit. The Expendables in ieder geval niet.

Ja, dat klopt. Screenplay zal zeker wel een nominatie krijgen. Maar er is inderdaad tot nu toe weinig concurrentie. Ik kan niet echt zeggen dat tot nu toe 2010 echt een sterk filmjaar is, maar ja, het jaar heeft nog enkele maanden


avatar van Laoslander

Laoslander

  • 686 berichten
  • 434 stemmen

toke30 schreef:

1 van mijn favoriete films ooit !! past perfect bij mijn studies filosofie! kant zou blij geweest zijn met deze film!

Dat denk ik niet Diepzinnig is Inception namelijk niet.Je bent een van de velen die zich laat vangen door de zelfopgelegde complexiteit van deze film. We hebben het hier niet over 2001: A Space Odyssey

mocht je geïnteresseerd zijn in filosofische films, kan ik je wel een paar titels geven