• 15.837 nieuwsartikelen
  • 178.467 films
  • 12.239 series
  • 34.025 seizoenen
  • 647.761 acteurs
  • 199.135 gebruikers
  • 9.379.407 stemmen
Avatar
 
banner banner

Antichrist (2009)

Drama / Horror | 108 minuten / 104 minuten (Cut "Catholic Version")
3,14 1.532 stemmen

Genre: Drama / Horror

Speelduur: 108 minuten / 104 minuten (Cut "Catholic Version")

Oorsprong: Denemarken / Duitsland / Frankrijk / Zweden / Italië / Polen

Geregisseerd door: Lars von Trier

Met onder meer: Willem Dafoe, Charlotte Gainsbourg en Storm Acheche Sahlstrøm

IMDb beoordeling: 6,5 (143.939)

Gesproken taal: Engels

Releasedatum: 29 oktober 2009

  • On Demand:

  • CineMember Bekijk via CineMember
  • Netflix Niet beschikbaar op Netflix
  • Pathé thuis Niet beschikbaar op Pathé Thuis
  • Videoland Niet beschikbaar op Videoland
  • Prime Video Niet beschikbaar op Prime Video
  • Disney+ Niet beschikbaar op Disney+
  • Google Play Niet beschikbaar op Google Play
  • meJane Niet beschikbaar op meJane

Plot Antichrist

"When nature turns evil, true terror awaits."

Terwijl een echtpaar de liefde bedrijft, valt hun kind uit het raam en sterft. De vrouw raakt in een diepe depressie. Haar man, zelf therapeut, wijst de medische behandeling die ze krijgt af en wil haar genezen met rationele praatsessies. De vrouw heeft een diepe maar onbestemde angst die verband lijkt te houden met het woud waar ze eerder aan een historisch onderzoek naar religieus gefundeerd geweld tegen vrouwen werkte. Om haar met die angst te confronteren reist het paar af naar het woud dat de Bijbelse naam Eden draagt.

logo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm still

Externe links

Video's en trailers

Reviews & comments


avatar

Gast

  • berichten
  • stemmen

Let op: In verband met copyright is het op MovieMeter.nl niet toegestaan om de inhoud van externe websites over te nemen, ook niet met bronvermelding. Je mag natuurlijk wel een link naar een externe pagina plaatsen, samen met je eigen beschrijving of eventueel de eerste alinea van de tekst. Je krijgt deze waarschuwing omdat het er op lijkt dat je een lange tekst hebt geplakt in je bericht.

* denotes required fields.

Let op! Je gebruikersnaam is voor iedereen zichtbaar, en kun je later niet meer aanpassen.

* denotes required fields.
zoeken in:
avatar van komerad

komerad

  • 467 berichten
  • 403 stemmen

Die piemel viel nog best mee, al dat saai "gelul" eromheen een stuk minder.


avatar van Dead01

Dead01

  • 1167 berichten
  • 1977 stemmen

Vond dit een slecht film.


avatar van (verwijderd)

(verwijderd)

  • 1010 berichten
  • 0 stemmen

avatar van LimeLou

LimeLou

  • 2048 berichten
  • 777 stemmen

En dat heeft met deze film te maken op welke manier?


avatar van (verwijderd)

(verwijderd)

  • 1010 berichten
  • 0 stemmen

LimeLou schreef:

En dat heeft met deze film te maken op welke manier?

Het zijn beide cocktales


avatar van Dead01

Dead01

  • 1167 berichten
  • 1977 stemmen

Film was voor mij totaal niet horror en verhaal was voor mij saai.

Met veel moeite uitgezien.


avatar van TheShadowking

TheShadowking

  • 403 berichten
  • 0 stemmen

Heb deze een tijd terug gezien, maar weet nog wel dat ik hem erg slecht vond.

Had best veel verwacht voor een film met zo'n titel, maar het was een dramatisch en oninteressant in de zin van niet eng gebeuren.

De hoofdstukken zijn goed bedacht, maar de uitwerking maar zwak.

De horror komt dan ook vooral van smerige shockerende (pik verminken enzo) scenes op het eind, lekker makkelijk.


avatar van Reinbo

Reinbo

  • 70660 berichten
  • 0 stemmen

Nee hoor, de horror zit voornamelijk op het psychologisch vlak.....


avatar van TheShadowking

TheShadowking

  • 403 berichten
  • 0 stemmen

Dat is voor mij meer drama dan horror


avatar van dragje

dragje

  • 5098 berichten
  • 0 stemmen

Prachtige film.


avatar van fappie

fappie

  • 2688 berichten
  • 2005 stemmen

Wat een laffe score zeg. Dit is toch een bijzonder sterke film? Ben in ieder geval een paar keer flink geshockeerd. Verder natuurlijk een prachtige openingsscene en een goed doordacht verhaal. Acteerwerk is ook goed en natuurlijk geweldige sfeer.

4,0*


avatar van TheShadowking

TheShadowking

  • 403 berichten
  • 0 stemmen

Een bijzonder smerige film vond ik het vooral. verminken van genitaliën noem ik geen horror maar gewoon smerig, dat doen ze in Syrië ook.
Verder kreeg "het kwaad" zogezegd helemaal geen gezicht en ging er ook totaal geen dreiging vanuit.
Hoop drama om niets.


avatar van Redlop

Redlop

  • 8961 berichten
  • 3566 stemmen

TheShadowking schreef:

Hoop drama om niets.

Familie van ene Fisherking toevallig?


avatar van TheShadowking

TheShadowking

  • 403 berichten
  • 0 stemmen

Redlop schreef:

Familie van ene Fisherking toevallig?

Ik snap niet goed waar je op doelt.


avatar van Redlop

Redlop

  • 8961 berichten
  • 3566 stemmen

Ik kreeg even een deja vu, maar laat maar zitten.


avatar van Onderhond

Onderhond

  • 87599 berichten
  • 12855 stemmen

Jaren laten weerklinkt zijn naam nog steeds door de duistere krochten van de MM discussies. Creepy.


avatar van ASman

ASman

  • 1715 berichten
  • 929 stemmen

Was die Fisherking zo legendarisch dan ?


avatar van wwelover

wwelover

  • 2605 berichten
  • 3967 stemmen

Aparte kijkervaring. Dinsdag zag ik voor het eerst een film van Von Trier, namelijk Melancholia en de overeenkomsten zijn vrij aanwezig qua stijl. Ik weet niet of hij altijd zijn films begint met van die artistieke slow-motion beelden. Maar ik vond de intro onwijs heftig, mooi, gedetailleerd en uniek. Ik heb niks tegen seksscènes waarin veel te zien is, maar Von Trier liet dan wel weer iets te veel zien wat mij betreft.

Het verhaal vond ik eigenlijk vrij sterk, alleen was het toch allemaal even vaak te heftig voor mij doen. Ik ben qua films soms een held op sokken, en ondanks dat ik wel van de wat psychologische horror/thrillers houd was dit gewoon af en toe te luguber. Het idee er allemaal is prima te plaatsen, maar ja er is natuurlijk al veel over gezegd over de veelbesproken scene waarin de geslachtsorganen even onder handen worden genomen, om het zo te stellen.

Schitterende muziek weer. En onwijs sterk geacteerd. Dafoe heeft natuurlijk nogal een karakteristieke kop en kan gewoon behoorlijk eng zijn. En Gainsbourg is ook een erg sterke actrice.

Ik twijfelde heel erg over de score, maar tijdens het nadenken nu over de film ben ik gewoon een punt omhoog gegaan. Omdat de gedachte erachter gewoon prima is, en misschien als ik een sterkere maag creëer ga ik het nog meer waarderen.

3.5*


avatar van herder

herder

  • 425 berichten
  • 0 stemmen

Eerste uur heel goed, maar tweede gedeelte was het meer een chaos. Misschien dat de regisseur opgewonden werd van zijn eigen film en dat hij de klus daarom tijdelijk kwijt was.


avatar van Chainsaw

Chainsaw

  • 8845 berichten
  • 3576 stemmen

Intrigerend en mooi. Dat Antichrist niet je standaard film is, zou inmiddels iedereen moeten weten. De al niet erg standaard filmmaker Von Trier in zijn meest depressieve periode maakt een film die met zijn snoeiharde scènes behoorlijk wat stof heeft doen opwaaien. Ik was zelf behoorlijk onder de indruk, met name op visueel gebied is de film bijzonder sterk. De openingsscène is natuurlijk prachtig en een aantal droom-achtige sequenties zijn ook zeer de moeite waard. Verder sterk acteerwerk van Dafoe en Gainsbourg, toch altijd knap als slechts vier schouders een film van meer dan anderhalf uur kunnen dragen. Enkel jammer dat de film na de geweldige opening vrij snel met veel trage, en kortweg gezegd nogal saaie, scènes op de proppen komt. Op een gegeven moment gaat de boel wel weer wat leven, maar je moet je er af en toe wel even door heen slaan.

3,5 sterren.


avatar van puckb96

puckb96

  • 1849 berichten
  • 0 stemmen

Damn.... so de ju, man! wat een kijkervaring!

het begint heel erg apart en het eerste halfuur gaat met name over het dramatische gedeelte.

het is met name babbelen en veel drama.

maar wanneer dat eenmaal voorbij wordt komt je terecht in een psychologische horror/thriller.

het wordt erg creepy en mysterieus.

naar mijn mening was deze film toch echt wel super!

3,5 *


avatar van horrorfreak23

horrorfreak23

  • 455 berichten
  • 598 stemmen

Het enige wat ik niet begrijp is dat einde ...


avatar van K. V.

K. V.

  • 4364 berichten
  • 3769 stemmen

Een heel speciale film is dit geworden. De film begon alvast heel opmerkelijk met een zwart-wit hoofdstuk en een heuse vrijscène (en er volgen nog wel enkele vrij/naaktscènes in de loop van de film (en voor een keer gaat de man ook serieus uit de kleren)).

De beginscène was opvallend, maar wel knap gemaakt, zeker met dan dat ongeval en die vallende sneeuw. De rest van de film bevat nog wel enkele opvallende scènes, maar die moet je zelf maar ontdekken

De film komt wel erg kunstzinnig over (zeker die beginscène) en werd nog eens versterkt met klassieke muziek. Het is zeker geen film die voor iedereen zal weggelegd zijn.

De personages vond 'k wel niet zo sympathiek. Het is allemaal erg "depressief" en vond 'k wel wat moeilijker om mee te leven.

Dit is zeker een love it or hate it film, die zeker niet iedereen zal appreciëren. Zelf vond 'k Dancer in the Dark veel meeslepender dan deze (vooral qua personages), al is deze ook niet slecht. 'k denk dat 'k de film nog wat moet laten bezinken , zeker met de vele symboliek die de film heeft. De film is dus zeker geen hapklare brok. Dit is zeker ook eentje die 'k niet zo snel zal vergeten.

Oja de film zou 'k toch eerder onder drama dan onder horror klasseren, maar hoe dan ook zou 'k deze niet direct met kinderen of "preutse" mensen bekijken.


avatar van puckb96

puckb96

  • 1849 berichten
  • 0 stemmen

ik ben het eens met horrorfreak23.

Dat einde daar snapte ik ook geen snars van, met al die mensen.

En misschien klinkt het dan misschien erg misselijk, maar ik vind dit een geweldige film.

Vind het meer een adult psychologische thriller dan een horrorfilm.

Geweldig depressief en ook een bizarre kijkervaring.


avatar van Jessen0wnt

Jessen0wnt

  • 3199 berichten
  • 2582 stemmen

De ik-herzie-alle-films-die-indruk-op-mij-hebben-gemaakt-week is goed begonnen met Festen, Hard Candy en nu dan ook Antichrist. Hoewel ik dit mijn eerste ervaring was met mijn inmiddels recente held: Lars von Trier, weet ik nu meer wat ik kan verwachten (logisch), maar ook weet ik daarom meer focus te kunnen leggen op het filosofische en symbolische aspect van de film en de bevestiging van dit audiovisuele maar ook diepzinnige meesterwerk. Voor mij DE film die Lars von Trier, een held, presenteert, en daarom ook een speciaal plekje verdiend in mijn 5 sterren-lijstje. Antichrist, voor het leven getekend.


avatar van gauke

gauke

  • 9852 berichten
  • 13069 stemmen

Eerder dit jaar 'Rabbit Hole' gezien over hetzelfde onderwerp en deze sprak mij in alle opzichten meer aan dan 'Antichrist'. In de eerste plaats begrijp ik de bedoeling van slowmotion niet en heb ik een ontiegelijke hekel aan handcameragebruik. Dan ontpopt de film zich als een depressief, psychologisch kamerspel over dominantie en onderdrukking, waarin relatief gezien niets wezenlijks gebeurd, op wat onappetijtelijke beelden na. Het zal wel om de symboliek, intepretaties, provocaties en het geweld van de natuur gaan. Voor mij is het verwarrend en ditmaal een slechte productie van Von Trier.


avatar van Dreiecke

Dreiecke

  • 2768 berichten
  • 902 stemmen

gauke schreef:

Eerder dit jaar 'Rabbit Hole' gezien over hetzelfde onderwerp .......

Dank je voor de tip, Gauke


avatar van komerad

komerad

  • 467 berichten
  • 403 stemmen

Let wel dat rabbit hole een zuiver drama is en geen horror elementen heeft.

Het is als robocop met terminator vergelijken, ze gaan beiden over robots met een doel voor ogen.

Vond rabbit hole persoonlijk ook een stuk beter (film is veel opener(mist het donkere randje) en niet zo therapeutisch.) het is maar waar je van houd.


avatar van querido

querido

  • 63 berichten
  • 0 stemmen

Antichrist is niet een film die je zomaar even moet kijken voor de lol of gewoon even om een film te zien. Nee, bij deze film zijn hersenen nodig. En verdomd goeie ook! Het werk van Lars Von Trier is, zo ver mijn weten, altijd al controversieel geweest. Volgens mij spoort die man ook niet helemaal honderd procent, maar een film maken kan hij zeker wel.

Het begin van de film wordt prachtig ingeluid met het lied "Lascia ch'io pianga" en we krijgen al meteen een seks scène in de douche op het scherm gezet. Het wordt gefilmd op een mooie manier in zwart-wit. Maar wat krijgen we dan ineens? Een penetratie shot? Jazeker, ongeveer 40 seconden de film in wordt er gewoon een penetratie shot getoond, met echte seks gaande. En op zich heb ik daar niks tegen als er maar een reden voor is. En op het eerste gezicht dacht ik van: waarom krijgen we dit te zien? Maar al snel werd dit al duidelijk. Vervolgens krijgen we te zien dat het koppel (Charlotte Gainsbourg en Willem Dafoe) seks hebben, terwijl hun 3-jarige kind uit het raam valt. Vanaf dan krijgen we een soort van drama film over het verlies van een geliefde persoon, in dit geval een kind. Ongeveer als de film een tijd bezig is, wordt er allemaal extreem geweld in beeld gebracht. Persoonlijk heb ik daar ook niks tegen, want ik kan er goed tegen. Maar op een gegeven moment vroeg ik me af van: moet dat nou zo gedetailleerd in beeld komen? Maar uiteindelijk werd het ook allemaal heel erg onnodig en leek er geen reden voor het geweld. En ik snap eigenlijk ook niet waarom Von Trier dit allemaal laat zien. Volgens mij spoort die man ook niet helemaal, en ik snapte de boodschap er ook niet van. Maar het acteerwerk in deze film is gewoon fantastisch. Willem Dafoe en Charlotte Gainsbourg speelde erg goed en makkelijk een van de beste acteerprestaties die ooit hebben laten zien. En ook had de film een duistere sfeer naarmate het einde, maar gedurende de hele film zag het er al sfeervol uit.

Antichrist is gewoon een prachtig portret van verlies, depressie en kwaadaardigheid. Voor degenen onder ons die goed kunnen tegen verontrustende en expliciete beelden en extreem gedetailleerd geweld is dit een aanrader en een absolute topper.


avatar van hankdigger

hankdigger

  • 185 berichten
  • 265 stemmen

Misschien had ik deze niet zo snel na het fantastische Melancholia moeten zien, maar dit is de eerste film van Lars von Trier die ik erg tegen vond vallen.

Mooie beelden, mooi acteerwerk, maar het deed me zo weinig. Het had voor mij allemaal wat scherper en dieper op het psychologish vlak mogen gaan. Ja, hij ziet haar als een object i.p.v. zijn vrouw, maar ook dat was niet echt impressive. De personages lieten me totaal koud.
Er was gekheid, maar de echte evil kwam op de laatste 10 minuten, en was voor mij te laat. Wat mij ook bevreemde wat de plotselinge opleving van de vrouw, die dan ook weer gelijk weg was. de rollen leken omgedraaid maar 1 minuut later zat ze toch weer helemaal in haar gekheid....ik zag gekheid van de man totaal niet
de shocking beelden vond ik zelfs nogal goedkoop en Hollywood. (in de zin dat de laatste 10 minuten even alles naar een climax gaat)....en bedoel, als je het dan echt af wil maken, laat dan ook zien hoe zijn ballen worden geplet...anyway, misschien heb ik hem gewoon niet begrepen en moet ik hem nog maar s kijken.