Genre: Misdaad / Drama
Speelduur: 135 minuten
Oorsprong:
Verenigde Staten
Geregisseerd door: Spike Lee
Met onder meer: Edward Norton, Philip Seymour Hoffman en Barry Pepper
IMDb beoordeling:
7,6 (190.688)
Gesproken taal: Engels
Releasedatum: 10 april 2003
On Demand:
Niet beschikbaar op Netflix
Niet beschikbaar op Pathé Thuis
Niet beschikbaar op Videoland
Niet beschikbaar op Prime Video
Niet beschikbaar op Disney+
Niet beschikbaar op Google Play
Niet beschikbaar op meJane
Plot 25th Hour
"Can you change your whole life in one day?"
De film vertelt over de laatste vrije dag van Monty Brogan, voor hij zeven jaar de gevangenis in moet wegens het dealen van drugs. Hij zwerft door de stad tot zonsopgang met twee goede vrienden en een vriendin. Hij overdenkt zijn leven en hoe hij in deze situatie beland is.
Externe links
Acteurs en actrices
Monty Brogan
Jacob Elinsky
Frank Slaughtery
Naturelle Riviera
Mary D'Annuzio
James Brogan
Kostya Novotny
Uncle Nikolai
Agent Allen
Senka Valghobek
Video's en trailers
Reviews & comments
gotti
-
- 14075 berichten
- 5893 stemmen
Blijft erg sterk. Een film van Spike Lee blijft geweldig om naar te kijken.
eldorado
-
- 443 berichten
- 5230 stemmen
mooie beelden, mooie muziek , maar na hoge waardering hier toch licht tegenvallend.Daarvoor moet je medelijden kunnen opbrengen voor iemand die gewoon terecht moet gaan zitten.
Beetje ongepaste dramatiek
Naomi Watts
-
- 54554 berichten
- 3155 stemmen
Wat is er mis met Drugsdealen? Ze proberen geen medelijden te wekken maar medeleven. Iets heel anders.
as
-
- 3548 berichten
- 5932 stemmen
Wat is er mis met Drugsdealen?
scorsese
-
- 13171 berichten
- 11081 stemmen
Wat een prachtige film. En wat een geweldig en ontroerend einde met die voice-over van Brian Cox. Om over de rest van de acteurs nog maar te zwijgen.
Gaat dat zien!!
sebas83
-
- 131 berichten
- 0 stemmen
het einde heeft de hele film verpest, hoe zoetsappig kan een einde zijn?
Jorick
-
- 8776 berichten
- 2337 stemmen
Zoiets heet echte liefde.
Inderdaad en je kunt het einde ook op twee manieren opvatten.
sebas83
-
- 131 berichten
- 0 stemmen
dat snap ik, maar die vader ging er vanuit dat alles goed kwam, huisje boompje beestje...................
i hate happy endings
AncientRites
-
- 74 berichten
- 201 stemmen
kvind het juist een legendarisch einde, zeker als hij zegt
"How close life came to never happen"
Wolkenmeter
-
- 640 berichten
- 1448 stemmen
Ik vond het einde eerst ook niet echt gepast, maar bij herziening is het zelfs één van de sterke punten van de film gebleken. Het geeft ook meer betekenis aan de titel, The 25th Hour, en geeft aan dat die laatste vrije dag van Monty niet zonder betekenis is geweest. Wat mij betreft is die "It all came so close to never happening"-monoloog van Brian Cox ook veel sterker dan die spiegel-scène van Edward Norton eerder in de film.
BenicioDelToro
-
- 4178 berichten
- 1391 stemmen
Gisteren voor het eerst gezien. Goede film, met name door sterk spel van Norton en Pepper (die laatste verraste me enigzins). Van Hoffman ben ik beter gewend. Kan ook liggen aan het ongelooflijk fletse en suffe karakter dat hij speelt trouwens. Dat ie in die discotheek ineens zijn leerlinge 'op haar bek pakt' slaat ook nergens op. Dat is echt een loze scène, want er gebeurt verder niks mee.
Veel mensen hier zijn vol lof over Rosario Dawson, maar ik vond niet dat ze met haar spel een meerwaarde voor de film had. Ze is ongetwijfeld voor de mannen leuk om naar te kijken, maar ze heeft me wat acteerkwaliteiten (nog) niet kunnen overtuigen.
Dan het verhaal zelf. Op zich zit de film goed in elkaar, met enkele goede tot zeer goede scenes die de hele film als het ware tillen naar een hoger niveau.
Ik had een beetje gemengde gevoelens over het einde van de film. Er valt natuurlijk altijd te twisten over een bad ending of een happy ending, en dat heeft Spike Lee in deze film goed gecombineerd. Dit open einde laat de kijker zelf de keuze. Door de monoloog van Brian Cox en het shot aan het einde wordt de kijker zelf voor een keuze gesteld. Prima oplossing.
3,5 *
gemaster
-
- 1005 berichten
- 2718 stemmen
Pracht van een film. Erg goed spel van de hoofdrolspelers en een zeer goed uitgangspunt. De angst om naar de gevangenis te gaan droop van het scherm. Het hele 11 september gebeuren vond ik niet erg goed, maar ook niet storend. De monoloog voor de spiegel vond ik veruit de minste scene uit de film. Ik vond het een hinderlijke onderbreking van het verhaal. Ook dankzij enkele grappige momenten geef ik de film 4 dikke sterren.
Lotteke
-
- 247 berichten
- 566 stemmen
Naar mijn mening echt n gave film. Alleen destijds in de bios gezien, dus ik zou hem eigenlijk nog een keer moeten herzien om het goed te kunnen beoordelen. Norton als altijd, vond ik weer top acteren.
Het einde, tja, misschien viel het wel tegen voor sommige daar kan ik inkomen, maar ik was niet teleurgesteld.
Tussen de 3.5 en 4*
jedymaster
-
- 889 berichten
- 2520 stemmen
Edward Norton heeft een grote indruk gemaakt op mij tijdens fight club en elke film met hem heeft iets extras.
morreke
-
- 192 berichten
- 207 stemmen
Ik vond het einde ook legendarisch. Ook hetvolgende droeg daaraan bij: toen hij met de auto langs de italianen en joden enzo passeerde, op weg naar de gevangenis, toen was het niet van Fuck you, toen was het Fuck me ...
werd uitstekend in beeld gebracht !
diddledidoo
-
- 239 berichten
- 0 stemmen
Shit, gisteren zien liggen voor nog geen tientje en me toen maar ingehouden om mezelf te behoeden voor een miskoop.
Chr.s
-
- 3671 berichten
- 1703 stemmen
Shit, gisteren zien liggen voor nog geen tientje en me toen maar ingehouden om mezelf te behoeden voor een miskoop.
Voor een tientje had ik de gok gewaagd.
Terrorkaple
-
- 15 berichten
- 17 stemmen
Ik hou er van als films een origineel einde hebben. Deze heeft er zeker één! Schitterende dialogen in een vrij realistisch verhaal.
Hannibal
-
- 9358 berichten
- 3277 stemmen
Het eerste uur van de film vond ik nogal saai, maar daarna kwam het verhaal goed op gang. Uiteindelijk blijkt het een topper te zijn met legendarisch mooie muziek.
Obiwannes
-
- 758 berichten
- 898 stemmen
Ik vond de muziek (en zeker tegen het einde aan) irritant worden, zo dramatisch percies.
En om eerlijk te zijn, zo memorabel vond ik het einde helemaal niet. Had er niet veel van verwacht want had me niet op voorhand ge-informeerd (enkel cijfer komen bekijken) maar de film heeft me nooit echt verrast. Enkel de monoloog voor de spiegel was wel goed
.
West
-
- 71 berichten
- 225 stemmen
Dit is nou een echt goede film. Fraaie plaatjes, nog mooiere muziek en een prachtig surrealistisch verhaal. 4,5*
Oh ja: over acteren gesproken!
jaspertje3
-
- 578 berichten
- 1466 stemmen
Wat een geweldige film!!
Gelukkig niet te traag, tempo blijft er lekker in! Prachtig acteerwerk! Deze moet je gewoon gezien hebben 
frankstruijk
-
- 42 berichten
- 275 stemmen
Redelijk goede film alleen vind ik het erg vaag dat iemand zelf naar de gevangenis moet om zich te melden, je gaat toch niet als je weet dat je 7 jaar moet gaan zitten?!?
Crazy~Dutchman
-
- 223 berichten
- 253 stemmen
Het gebeurt zelden dat een film waar ik weinig aan vind me toch zo weet te boeien als 25th hour.
Ik hield er een beetje een controversieel gevoel aan over.
Aan de ene kant is het verhaal niet denderend snel en spannend gebracht, aan de andere kant zijn het de sterke dialogen en de vraag hoe het met Monty nu afloopt sterk genoeg om me de hele film te boeien.
Eindmening : mooie film die me meerdere malen aan het denken heeft gezet.
Krijgt : 4 *
Bekijk ook

American History X
Misdaad / Drama, 1998
2.795 reacties

Donnie Brasco
Misdaad / Drama, 1997
858 reacties

Carlito's Way
Drama / Misdaad, 1993
591 reacties

La Haine
Drama / Misdaad, 1995
818 reacties

The Stoning of Soraya M.
Drama, 2008
131 reacties

Big Fish
Drama / Fantasy, 2003
799 reacties
Nieuwsbrief MovieMeter
Het laatste film- en serienieuws per e-mail ontvangen?
Populaire toplijsten
- Top 250 beste films aller tijden
- Top 250 beste sciencefiction films aller tijden
- Top 250 beste thriller films aller tijden
- Top 250 beste familie films aller tijden
- Top 250 beste actie films aller tijden
- Top 100 beste films van de laatste jaren
- Top 100 beste films op Netflix
- Top 100 beste films op Disney+
- Top 100 beste films op Pathé Thuis
- Top 50 beste films uit 2020
- Top 50 beste films uit 2018
- Top 50 beste films uit 2019
- Top 25 beste films in het Nederlands
Corporate & Media
Realtimes Network
Innovatieweg 20C
7007 CD, Doetinchem, Netherlands
+31(315)-764002
Over MovieMeter
MovieMeter is hét platform voor liefhebbers van films en series. Met tienduizenden titels, die dagelijkse worden aangevuld door onze community, vind je bij ons altijd de film, serie of documentaire die je zoekt. Of je jouw content nou graag op televisie, in de bioscoop of via een streamingsdienst bekijkt, bij MovieMeter navigeer je in enkele klikken naar hetgeen dat voldoet aan jouw wensen.
MovieMeter is echter meer dan een databank voor films en series. Je bent bij ons tevens aan het juiste adres voor het laatste filmnieuws, recensies en informatie over jouw favoriete acteur. Daarnaast vind je bij ons de meest recente toplijsten, zodat je altijd weet wat er populair is op Netflix, in de bioscoop of op televisie. Zelf je steentje bijdragen aan het unieke platform van MovieMeter? Sluit je dan vrijblijvend aan bij onze community.










