The Evil Dead (1981)
Genre: Horror
Speelduur: 85 minuten
Alternatieve titels: Evil Dead / Book of the Dead / Sam Raimi's The Evil Dead / The Evil Dead, the Ultimate Experience in Grueling Horror
Oorsprong:
Verenigde Staten
Geregisseerd door: Sam Raimi
Met onder meer: Bruce Campbell, Ellen Sandweiss en Richard DeManincor
IMDb beoordeling:
7,3 (249.543)
Gesproken taal: Engels
Releasedatum: 10 februari 1983
On Demand:
Niet beschikbaar op Netflix
Niet beschikbaar op Pathé Thuis
Niet beschikbaar op Videoland
Niet beschikbaar op Prime Video
Niet beschikbaar op Disney+
Niet beschikbaar op Google Play
Niet beschikbaar op meJane
Plot The Evil Dead
"The ultimate experience in gruelling terror."
Vijf jongeren gaan naar een afgelegen vakantiehuisje in de bossen. Ze vinden een vreemd boek met een bandrecorder ernaast waar enkele passages uit het boek zijn vertaald. Ze spelen de band af wat tot gevolg heeft dat er een demonische kracht vrijkomt die ze één voor één overneemt. Niemand is meer veilig en Ash moet tegen z'n eigen vrienden vechten voor z'n leven.
Externe links
Acteurs en actrices
Ash
Sheryl
Scott
Linda
Shelly
Fake Shemp
Fake Shemp
Fake Shemp
Fake Shemp
Fake Shemp
Reviews & comments
Actarus
-
- 502 berichten
- 2287 stemmen
Dat weet ik zo nog niet...
De visuel effects in The Thing zijn juist voortreffelijk, toen en nu ook nog...het typeerde de juiste horrorsfeer...
Voorbeeld? Alien en Aliens was met échte rubberen monsters gemaakt. In Alien 3 kwamen ze met een computerversie en dat was ondanks een goede film niet om aan te zien...
Thorak
-
- 6354 berichten
- 1888 stemmen
Nee maar sinds de tijd dat Alien 3 werd gemaakt is er een hele hoop veranderd. Vandaag de dag zien we ook aanmerkelijk meer CGI dan we denken. In het filmpje van de CGI in The Expendables zie je dat heel erg veel (kleinere) dingen met CGI gedaan worden en dat het nep is zie je echt niet in de film terug.
jipt
-
- 3461 berichten
- 3476 stemmen
Nou niet te snel zeggen, CGI bloed ik toch veel minder overtuigend dan make-bloed (ketchup). Net heb ik Expendables gezien
en daar zit een stukje in dat bij een badguy een mes in de keel wordt gestoken, dat zag er toch niet super echt uit.
Thorak
-
- 6354 berichten
- 1888 stemmen
Nee maar dingen als kogelgaten e.d. zijn toch vrijwel niet van echt te onderscheiden, en als je het filmpje ziet vallen er wel meer dingen op die je niet als CGI zou hebben herkend.
Butchers
-
- 201 berichten
- 341 stemmen
Vind het verhaal wel geweldig, lekker veel gore. Toch vind ik het nog iets missen. Vaak wel fake enzo, maar dat heeft zo z'n charme 
JigSaw_Doll
-
- 413 berichten
- 627 stemmen
Evil Dead kunnen ze gewoon niet remaken, het is zoals je "Apocalypse Now" of "The Godfather" niet kunt remaken
lloydbarker
-
- 133 berichten
- 0 stemmen
Zo'n 10 jaar terug heb ik deze film na een tijdje(de beginscene terwijl ze in de auto zaten) stop gezet omdat ik dacht wat een belabberde acteurs. Vorig jaar heb ik hem toch maar helemaal gekeken. Wat een topper het begin is denk ik expres een beetje flauw gemaakt om het verrassingseffect te laten knallen. Prachtig camerawerk echte spanning, anders dan anders en overdonderend. Ik had echt zo'n rollercoaster gevoel bij het beleven van deze film, een dikke 4,5!
Theunissen
-
- 12276 berichten
- 5517 stemmen
Film is niet expres een beetje flauw gemaakt, men heeft deze film namelijk gemaakt voor een appel en een ei.
lloydbarker
-
- 133 berichten
- 0 stemmen
Film is niet expres een beetje flauw gemaakt, men heeft deze film namelijk gemaakt voor een appel en een ei.
Zoals terug te lezen is schreef ik niet dat de film misschien expres saai is gemaakt, dat ging over de beginscene in de auto, over de film zelf was ik toch vrij enthousiast dacht ik en een laag budget hoeft al helemaal niet per se voor saaie films en/of scenes te zorgen, dat heeft de filmgeschiedenis volgens mij al vaak genoeg bewezen.
robke
-
- 26 berichten
- 8511 stemmen
De eerste horror film die ik heb gezien dit was in 1983.
Heb toen lang géén boswandelingen durven maken.
Ben benieuwd naar de aankomende remake.
Rianneke_Dan
-
- 14194 berichten
- 2563 stemmen
Ik heb deze in 2007 voor de eerste keer gezien en toen 2* gegeven. Nu dacht ik laat ik hem nog eens kijken, misschien bevalt hij nou beter omdat ik nu ook meer heb met andere horrors uit de jaren 80. Niet dus, ik was zelfs bijna geneigd hem nog lager te geven dan dat ik drie jaar terug gedaan heb.
Wat een vervelende film. Ontzettend druk en chaotisch, kreeg er echt hoofdpijn van. Ook de smink van de Evil Dead stond mij enorm tegen. Ik ben wel wat gewend maar dit was echt lachwekkend. Gelukkig waren de effecten wat betreft het gore en het bloed stukken beter, dat zag er dan wel goed uit. Al was het voor mijn doen soms iets te goor. Acteerwerk was matig, (is niet erg) en Bruce vond ik hilarisch, heb hem laatst ook voorbij zien komen in Intruder en daar was hij ook wel cool en dat is hij in de Evil Dead trilogy zeker ook!
De sfeer in de film was goed, dat vakantiehuisje was echt creepy, jammer dat de uitwerking dan totaal niet mijn ding was, ik zeg niet dat het slecht is, maar het was gewoon niet mijn ding, ook heel anders dan de horrors uit de jaren 70/80 die mij juist wel liggen.
Kleine 2* (helaas)
Tonypulp
-
- 21231 berichten
- 4608 stemmen
Dat wordt wat met deel 2, succes
.
Rianneke_Dan
-
- 14194 berichten
- 2563 stemmen
Heb ik gelijk daarna gekeken, was inderdaad niet echt veel beter
Al vond ik de film in zijn geheel wel iets beter dan de eerste, vooral door de scene met die hand 
Tonypulp
-
- 21231 berichten
- 4608 stemmen
Vind deel 2 zelf ook wat beter
.
Ben btw benieuwd naar je mening bij Monsters! Ben ik niet meer de enige met 5*
.
FillumGek
-
- 8987 berichten
- 3399 stemmen
Voor de zoveelste keer herzien en toch maar even iets zinnigs bij schrijven.
Wat Evil Dead zo geweldig maakt is de overtuigende kwade sfeer die de hele film om het hutje heen hangt. Het donkere bos, maar vooral de rookeffecten en demonen stemmen maken de film spannend. De combinatie tussen horror en humor is ook erg geslaagd te noemen, al is dat in het superieure vervolg nog veel beter gedaan. Geen flauwe grappen, het is meer de manier waarop Ash en co. handelt naar de ernst van de situatie. De manier waarop Ash met de demonen omgaat bijvoorbeeld. Hij ziet ze niet als het ultieme kwaad, maar gaat ze gewoon te lijf alsof het criminelen zijn. Hilarisch om te zien vaak.
Bruce Campbell heeft natuurlijk eeuwige roem verworven door de stoere Ash zo goed te spelen. De rest van de cast is wat minder, zij zijn op het einde van de film sowieso allemaal vervangen door stand ins. Iets waar ik ook gecharmeerd van ben is de make-up. Dat is typsich Evil Dead en geen hedendaagse CGI die daar tegen op kan, zonder op sfeer in te leveren. De film was low budget dus ingewanden waren gemaakt van eten en rode kleurstoffen. De manier waarop de zombies oplossen op het einde ziet er enorm slecht uit, maar past helemaal in het Evil Dead plaatje. Het ziet er allemaal heerlijk knullig uit. In de scene waarin de vijf vrienden over de brug rijden meende ik zelfs een crewlid te zien staan of iets dergelijks.
Vandaag of morgen ook maar eens het tweede en derde deel weer eens bekijken. De Evil Dead reeks blijft een van mijn favorieten en ik hoop nog steeds op een vierde deel, met zo min mogelijk CGI. Een locatie als de hel lijkt me wel een leuke.
Phantasm
-
- 7612 berichten
- 7521 stemmen
Het blijft een geweldige horrorfilm, op naar de volgende 2 delen.
Rory Breaker
-
- 203 berichten
- 666 stemmen
Heerlijk onzinnige en platte horror, die soms zelfs(misschien onbedoeld, daarover weet ik te weinig van de film) spannend is. De Make-up is geweldig en sommige scenes zijn ondertussen echte klassiekers geworden.
Onnozel maar geweldig en grappig 
Bassle
-
- 55 berichten
- 56 stemmen
Waardeloos gemaakt, ook voor die tijd. The birds uit de jaren 60 is nog beter gemaakt, de maan is letterlijk op het beeld geplakt!
Toch heeft de film iets. Het hele sfeertje en de flauwe humor, heerlijk.
Theunissen
-
- 12276 berichten
- 5517 stemmen
Waardeloos gemaakt, ook voor die tijd. The birds uit de jaren 60 is nog beter gemaakt, de maan is letterlijk op het beeld geplakt!
Toch heeft de film iets. Het hele sfeertje en de flauwe humor, heerlijk.
Dan moet je je toch eens verdiepen in deze film want deze film is slechts voor een paar duizend dollar destijds gemaakt ! En met die paar duizend dollar heeft men destijds een revolutionaire horror film gemaakt die een geweldig succes was.
Muchacho
-
- 115 berichten
- 0 stemmen
Jezus, wat een ballenfilm. Heb me de hele tijd zitten ergeren aan alles. Ik weet dat het allemaal niet serieus bedoeld is, maar toch. Vooral de manier waarop de demonen sterven is lachwekkend. Kort maar kut, is de beste manier om deze film te beschrijven.
Bassle
-
- 55 berichten
- 56 stemmen
Dan moet je je toch eens verdiepen in deze film want deze film is slechts voor een paar duizend dollar destijds gemaakt ! En met die paar duizend dollar heeft men destijds een revolutionaire horror film gemaakt die een geweldig succes was.
Dat is inderdaad wel een feit waar ik respect voor kan hebben, maar dat neemt nog niet weg dat het een slechte film is.
Reinbo
-
- 70660 berichten
- 0 stemmen
Het is geen slechte film, het is een vernieuwend meesterwerk on het horror genre. De film waarme het talent van Raimi zich aan de werekd openbasrde. Dat jij het niet goed vindt, is iers anders. Dat kan, (low budget) horror is nu eenmaal niet een genre dat iedereen op waarde weet te schatten.
Muchacho
-
- 115 berichten
- 0 stemmen
Het is geen slechte film, het is een vernieuwend meesterwerk on het horror genre. De film waarme het talent van Raimi zich aan de werekd openbasrde. Dat jij het niet goed vindt, is iers anders. Dat kan, (low budget) horror is nu eenmaal niet een genre dat iedereen op waarde weet te schatten.
Dat vernieuwende was misschien 30 jaar geleden vernieuwend, maar tegenwoordig is het gewoon een low-budget horrorfilm met dezelfde domme karakters en crappy acteerwerk als menig moderne horror.
Reinbo
-
- 70660 berichten
- 0 stemmen
Daar waar ik het over het vernieuwende heb doel, ik vooral op de cameravoering, decoupage en sfeerschepping en het high concept fun gehalte. Helaas zijn er maar zeer weinig moderne horrors die dat niveau halen. En zonder domme karakters geen horror, die zouden bij het eerste en beste probleem huiswaarts keren. Overigens zijn de teksten briljant.
Why have you disturbed our sleep; awakened us from our ancient slumber?
[shouts]You will die! Like the others before you, one by one, we will take you.
Of
We're going to get you. We're going to get you. Not another peep. Time to go to sleep. 
en verder zijn de slachtingen nog steeds super bruut. De bos verkrachting, onthoofding met schep, de metamorphoses en de desintegratiescene zijn nog steeds klassiek
yeyo
-
- 6354 berichten
- 4621 stemmen
Wat me vooral zal bijblijven van deze film, zijn de prachtige POV-shots over het meer en door het bos. Geweldig horroreffect! Voor de rest een vermakelijk filmpje. Tijdens het eerste halfuur wordt er veel sfeer gecreëerd door de griezelige setting en de vele misteffecten. Ik was ook erg gecharmeerd door de voorstelling van de demonen (die stemmen!
) en het brute geweld. Helaas werd het me naar het einde toe nogal langdradig en eentonig (en dat voor een film van nog geen 90 minuten). Zo een 'gorefest' in de puurste zin van het woord kan me toch niet echt geboeid houden blijkbaar.
bobbydigital01
-
- 363 berichten
- 0 stemmen
Dat weet ik zo nog niet...
De visuel effects in The Thing zijn juist voortreffelijk, toen en nu ook nog...het typeerde de juiste horrorsfeer...
Voorbeeld? Alien en Aliens was met échte rubberen monsters gemaakt. In Alien 3 kwamen ze met een computerversie en dat was ondanks een goede film niet om aan te zien...
inderdaad toen alles van kunsstof werd gemaakt leek het ook zeker echter.je haald de woorden uit me mond
Tristan Scelso
-
- 150 berichten
- 133 stemmen
Wel 10 keer gezien toen ik een tiener was. Laatst weer gezien en hij blijft zo goed. Het is echt een klassieker en buiten dat het een horror is, zitten er ook af en toe wat humor momenten in. Dat worden er alleen maar meer in deel 2 en 3. Het is de hele sfeer waarin deze film gemaakt is, de muziek en het verhaal wat deze film zo goed maakt. Een bijkomende factor waarom ik hem ook een hoog cijfer geef is dat hij van 1981 is en voor die tijd zeker een knaller. 4,5*
killer13
-
- 673 berichten
- 8089 stemmen
gisteren de blu-ray gekocht
gewoonweg geweldig! zowel de film als de extra's!
Pre- en sequels

Evil Dead Rise
2023
135 reacties

Evil Dead
2013
618 reacties

Army of Darkness
1992
376 reacties

Evil Dead II
1987
394 reacties
Gerelateerd nieuws

CTHULHU FHTAGN: De tien beste kosmische horrorfilms

Bruce Campbell geeft update over 'The Evil Dead: 'De franchise blijkt nog steeds geld op te leveren'

Vierde deel 'Evil Dead'-franchise in de maak
Bekijk ook

The Thing
Horror / Sciencefiction, 1982
1.465 reacties

The Snowman
Animatie / Avontuur, 1982
40 reacties

Misery
Thriller, 1990
357 reacties

Rosemary's Baby
Horror, 1968
491 reacties

The Exorcist
Horror, 1973
1.736 reacties

Once Were Warriors
Drama, 1994
228 reacties
Gerelateerde tags
vals beschuldigdaudio tapeaggressionlog cabinchain sawgiant plant lodgevriendenstop motionstop motion (some scenes)zombiecultfilmkwaadaardigoccultismebook of the dead necronomicondemonic possessionaggressive
Nieuwsbrief MovieMeter
Het laatste film- en serienieuws per e-mail ontvangen?
Populaire toplijsten
- Top 250 beste films aller tijden
- Top 250 beste sciencefiction films aller tijden
- Top 250 beste thriller films aller tijden
- Top 250 beste familie films aller tijden
- Top 250 beste actie films aller tijden
- Top 100 beste films van de laatste jaren
- Top 100 beste films op Netflix
- Top 100 beste films op Disney+
- Top 100 beste films op Pathé Thuis
- Top 50 beste films uit 2020
- Top 50 beste films uit 2018
- Top 50 beste films uit 2019
- Top 25 beste films in het Nederlands
Corporate & Media
Realtimes Network
Innovatieweg 20C
7007 CD, Doetinchem, Netherlands
+31(315)-764002
Over MovieMeter
MovieMeter is hét platform voor liefhebbers van films en series. Met tienduizenden titels, die dagelijkse worden aangevuld door onze community, vind je bij ons altijd de film, serie of documentaire die je zoekt. Of je jouw content nou graag op televisie, in de bioscoop of via een streamingsdienst bekijkt, bij MovieMeter navigeer je in enkele klikken naar hetgeen dat voldoet aan jouw wensen.
MovieMeter is echter meer dan een databank voor films en series. Je bent bij ons tevens aan het juiste adres voor het laatste filmnieuws, recensies en informatie over jouw favoriete acteur. Daarnaast vind je bij ons de meest recente toplijsten, zodat je altijd weet wat er populair is op Netflix, in de bioscoop of op televisie. Zelf je steentje bijdragen aan het unieke platform van MovieMeter? Sluit je dan vrijblijvend aan bij onze community.








