X-Men Origins: Wolverine (2009)
Genre: Actie / Sciencefiction
Speelduur: 107 minuten
Oorsprong:
Verenigde Staten / Verenigd Koninkrijk
Geregisseerd door: Gavin Hood
Met onder meer: Hugh Jackman, Liev Schreiber en Danny Huston
IMDb beoordeling:
6,5 (566.600)
Gesproken taal: Engels
Releasedatum: 28 april 2009
On Demand:
Bekijk via Pathé Thuis
Bekijk via Disney+
Bekijk via meJane
Niet beschikbaar op Netflix
Niet beschikbaar op Videoland
Niet beschikbaar op Prime Video
Niet beschikbaar op Google Play
Plot X-Men Origins: Wolverine
"Witness the origin."
Logan en Victor zijn broers en tevens mutanten met bijzondere gaven. Nadat ze als soldaten worden gearresteerd, vraagt kolonel William Stryker het tweetal voor een bijzondere opdracht met een speciaal team van mutanten. Ze besluiten het te doen, maar op een gegeven moment stapt Logan op, om een vredig leven te starten. Als Logan een aantal jaren later echter wordt geconfronteerd met zijn gewelddadige broer Victor, besluit hij opnieuw met Stryker in zee te gaan. Stryker maakt van hem een uitzonderlijke mutant, sterk genoeg om Victor te verslaan. Wolverine is geboren.
Externe links
- Zoek naar deze film op dvd/blu-ray op Amazon
- IMDb (6,5 / 566600)
- Trailer (YouTube)
- X-men Origins: Wolverine (MusicMeter)
- Pathé Thuis: vanaf € 14,99 / huur € 3,99
- Kijk op Disney+
- Kijk op meJane
Social Media
Acteurs en actrices
Logan / Wolverine / Weapon X
Victor Creed / Sabretooth
William Stryker
Kayla Silverfox / Silver Fox
Remy LeBeau / The Gambit
Chris Bradley / Bolt
Fred Dukes / Blob
John Wraith / Kestrel
David North / Agent Zero
Wade Wilson / Deadpool / Weapon XI
Video's en trailers
Reviews & comments
Chattingforum
-
- 465 berichten
- 12 stemmen
Ik ben al jaren benieuwd, sinds ik de eerste film zag, wat die nou allemaal heeft.
Hayabusa
-
- 453 berichten
- 115 stemmen
Trailer ziet er veelbelovend uit.
Ik ben vooral benieuwd naar Gambit.
Sabretooth (Liev Schreiber) had er wel wat beter uit kunnen zien.
Nu zie je alleen wat baard, scherpe tanden en lange nagels.
Dan vind ik Sabretooth van X-Men toch indrukwekkender met zijn bouw, lichaamshaar, donkere ogen en gebrul.
Al is Liev Schreiber wel een veel betere acteur. Dat geef me toch weer wat hoop.
Ik ben het wel met je eens dat de uiterlijk van de vorige Sabretooth, in de X-men film beter was.
Maar goed Schreiber ziet er niet al te slecht uit, met een beetje goed acteerwerk, moet het lukken.
Ik heb zo'n zin deze film.
The Last
-
- 7169 berichten
- 0 stemmen
Gambit was ook mijn favoriet in de series. Ik heb echt het idee dat ze de verkeerde acteur voor die rol hebben gecast.
't Is trouwens nog steeds niet bekend of de film R-rated of PG-13 wordt. Als ik een aantal berichten moet geloven, zijn de makers er nog steeds niet over uit. Laten we hopen op het eerste, past ook beter bij het karakter van Wolverine.
Ben sowieso wel benieuwd hoe een meer gewelddadige Marvel-verfilming uitpakt.
Clueless Dork
-
- 682 berichten
- 1046 stemmen
De trailer ziet er natuurlijk spectaculair uit en kan kan niet wachten. Ben erg blij met Liev Schreiber in de rol van Sabretooth. Hoop dat Gambit niet tegen gaat vallen en dat zijn rol en personage goed genoeg zijn. Had toch liever X-Men Origins: Gambit gezien met Johnny Depp als Gambit. 
Hayabusa
-
- 453 berichten
- 115 stemmen
Trailer werkt niet meer?
Verder kijken op Youtube, of googlen.
acrazylady
-
- 81 berichten
- 76 stemmen
die wil ik zeker zien. trailer kun je op youtube vinden en belooft veel goeds
ipodgirltje
-
- 11 berichten
- 56 stemmen
ik kijk er echt na uit =)
komt famke janssen hierook in voor of niet?
sorry ik heb deel 3 niet gezien want van sommige hoor k dat ze nog leeft ofzoiets?
Bitking
-
- 140 berichten
- 0 stemmen
Dus als ik het goed begrijp, gaan ze deze film héél wat jaren terug gaan voordat jogan in die mutanten school binnen ging? Vaag waarom ze deze film niet gewoon als eerste hebben uitgebracht....
Net als starwars, de nieuwste vertellen wat ervoor was gebeurt (van jaren 2000) en wat erna was gebeurt zijn kei oude films (van jaren 80)... Beetje belachelijk, achja. Als maar van de film kan genieten is het goed. 
Hayabusa
-
- 453 berichten
- 115 stemmen
ik kijk er echt na uit =)
komt famke janssen hierook in voor of niet?
sorry ik heb deel 3 niet gezien want van sommige hoor k dat ze nog leeft ofzoiets?
Ze zit niet in dit film, dit gaat over het ontstaan van Wolverine.
- Wolverine/Logan/James Howlett
- Sabretooth
- Deadpool
- Emma Frost
- Storm (als kind)
- Blob
- Gambit
- Jason
En nog een paar, waarschijnlijk.
Het verhaal is duidelijk voor de fans. James Howlett (Hugh Jackman) is een Canadees die eind 19de eeuw geboren is, het verhaal gaat alsmaar door en laat het leven van hem zien die hij heeft meegemaakt tijdens oorlogen enz.
Op een gegeven moment doet hij mee aan programma genaamd "Weapon X", in de stripverhalen was dit een tegenhanger van het super soldaat formule voor Captain America, geproduceerd door een criminele organisatie genaamd, Hydra. Hoe het in de film gaat, weet ik nog niet.
"Weapon X" geeft hem een laagje fictieve metaal genaamd "adamantium" een vrijwel onverwoestbaar metaal. Maar het metaal zorgt ook voor "gif" waardoor James (nu beter bekend als Logan) zijn geheugen verliest, denk aan de X-men films, hij weet zijn afkomst niet. In de eerste X-men film werdt al genoemd dat het metaal operatief is aangebracht en dat hij zelfs ouder kon zijn als Prof. X, dankzij zijn regeneratie.
In de stripverhalen had Wolverine al zijn klauwen die gewoon uit botten bestonden en dus na de operatie in overwoestbare klauwen waren veranderd.
De grootste reden om een Wolverine film te maken, na een X-men film zou kunnen zijn, dat er niet veel mensen naar de bios komen als het alleen maar over Wolverine gaat.
De X-men films hebben wereldwijd veel opgebracht en heeft een bepaald publiek bereikt, waardoor de interesse in de verschillende personges is gestegen.
Er zijn plannen voor een origins film over Erik Magnus Lehnsherr, ook wel bekend als Magneto. De jonge joodse mutant die heeft geleden onder het regime van Adolf Hitler en die elk soort metaal naar zijn wil kan gebruiken, een van de sterkste mutanten op aarde.
88Fabian
-
- 1527 berichten
- 0 stemmen
Ben wel benieuwd naar deze film.ik hoop dat ie beter is dan X2 & 3.
Hayabusa
-
- 453 berichten
- 115 stemmen
Om vergissingen te verkomen, het verhaal gaat niet alleen over de geschiedenis van Wolverine, dat moge duidelijk zijn, sinds Gambit en de rest ook in de film zitten. Het is een prequal (kwa tijd) op de X-men films, maar ook een sequal.
Hayabusa
-
- 453 berichten
- 115 stemmen
Maar er zullen vast wel mooie vrouwen in zitten?
Wat d8 je van Lynn Collins? Of Tahnya Tozzi?
Rianneke_Dan
-
- 14194 berichten
- 2563 stemmen
Ik heb net de trailer gekeken, en ik moet eerlijk zeggen dat ik erg uitkijk naar deze film. En waarom? Nou omdat Hugh er weer erg lekker uitziet vooral shirtless natuurlijk!
Maar goed ik heb de X-Man trilogie ook gezien, en die vond ik ook erg goed dus dat speelt ook mee. Ben wel benieuwd naar het verhaal achter Wolverine, dus laat maar komen! 
Leland Palmer
-
- 23790 berichten
- 4913 stemmen
De nieuwe, laatste trailer. Dit ziet er fantastisch uit! Zou me niets verbazen dat dit de beste uit de reeks wordt. Schreiber is sowieso een geweldige toevoeging.
Pastichio Rocker
-
- 6344 berichten
- 0 stemmen
Jammer dat Brian Cox niet meer William Stryker speelt.
DVD-T
-
- 15565 berichten
- 3133 stemmen
Die nieuwe trailer ziet er geweldig uit.En ook komt Cyclops terug zag ik.Verder ben ik het er ook mee eens dat het jammer is dat Brian Cox niet meer terug komt.Ik kijk hier iniedergeval erg naar uit.
Materny
-
- 10188 berichten
- 1026 stemmen
Heerlijke trailer ! Vele malen beter dan de vorige die ik gezien heb.
B_B
-
- 1969 berichten
- 776 stemmen
Ziet er best aardig uit, leuk dan Gambit en Cyclops meedoen. Dat Brian Cox niet meedoet vind ik eigenlijk niet eens zo heel erg maarja. Verder al genoeg explosies te zien dus zal wel goedkomen 
puregame
-
- 1 berichten
- 1 stemmen
Hugh Jackman is echt een top-acteur en als Wolverine doet hij het echt heel goed. Gisteren nog in de bioscoop de trailer gezien, en ik moet zeggen dat ik erg benieuwd ben naar de film.
robkuh1984
-
- 40 berichten
- 17 stemmen
Halverwege de trailer was ik echt teleurgesteld, was bang dat de hele film over het verre verleden van Wolverine zou gaan, maar 2de deel van de trailer bewijst gelukkig het tegendeel. Zag er allemaal goed uit.
Had alleen gehoopt gambit iets meer het uiterlijk had van de gambit uit de comics/cartoons (vooral qua kleding).
Verder was dit een mooie gelegenheid geweest om enkele bekende mutanten erin terug te laten komen zoals bijvoorbeeld Omega-Red.
Ook vind ik dat Sabertooth iets meer "beestachtig" eruit had mogen zien. Zeker om toch nog een beetje aansluiting te houden met deel 1 van X-men (ook al is het niet een officiele prequel).
Nicholas
-
- 1765 berichten
- 278 stemmen
Had alleen gehoopt gambit iets meer het uiterlijk had van de gambit uit de comics/cartoons (vooral qua kleding).
Ik vind dat Gambit juist veel overeenkomt met de comicbook versie. Z'n ogen, zijn manier van kleden (jas!) is classic Gambit.
Ziet er allemaal goed uit.
robkuh1984
-
- 40 berichten
- 17 stemmen
Ik vind dat Gambit juist veel overeenkomt met de comicbook versie. Z'n ogen, zijn manier van kleden (jas!) is classic Gambit.
Ziet er allemaal goed uit.
Ogen en jas zijn inderdaad goeie overeenkomsten, maar had toch ook gehoopt op een iets wat rose/paars shirt ipv een simpel zwart shirt, mis ook z'n handschoenen. Verder heeft hij ook z'n "muts" (geen idee hoe zo'n ding anders genoemd wordt) niet op, maar daar kan ik nog mee leven, omdat dit niet alle comics/cartoons het geval is.
aerts007
-
- 1324 berichten
- 54 stemmen
Aan actie geen gebrek, ik ben al plaats aan het zoeken voor mijn hersenen te deponeren en dan pas te genieten!
Gerelateerd nieuws

Keiharde actiefilm 'X-Men: Wolverine' met Hugh Jackman morgenavond te zien op televisie

De Russo Brothers zouden Wolverine "graag onder handen willen nemen"
Bekijk ook

The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring
Fantasy / Avontuur, 2001
3.684 reacties

The Dark Knight
Actie / Misdaad, 2008
7.908 reacties

Die Hard
Actie / Thriller, 1988
909 reacties

Batman Begins
Actie / Misdaad, 2005
1.813 reacties

The Dark Knight Rises
Misdaad / Actie, 2012
3.381 reacties

The Hobbit: An Unexpected Journey
Avontuur / Fantasy, 2012
3.219 reacties
Nieuwsbrief MovieMeter
Het laatste film- en serienieuws per e-mail ontvangen?
Populaire toplijsten
- Top 250 beste films aller tijden
- Top 250 beste sciencefiction films aller tijden
- Top 250 beste thriller films aller tijden
- Top 250 beste familie films aller tijden
- Top 250 beste actie films aller tijden
- Top 100 beste films van de laatste jaren
- Top 100 beste films op Netflix
- Top 100 beste films op Disney+
- Top 100 beste films op Pathé Thuis
- Top 50 beste films uit 2020
- Top 50 beste films uit 2018
- Top 50 beste films uit 2019
- Top 25 beste films in het Nederlands
Corporate & Media
Realtimes Network
Innovatieweg 20C
7007 CD, Doetinchem, Netherlands
+31(315)-764002
Over MovieMeter
MovieMeter is hét platform voor liefhebbers van films en series. Met tienduizenden titels, die dagelijkse worden aangevuld door onze community, vind je bij ons altijd de film, serie of documentaire die je zoekt. Of je jouw content nou graag op televisie, in de bioscoop of via een streamingsdienst bekijkt, bij MovieMeter navigeer je in enkele klikken naar hetgeen dat voldoet aan jouw wensen.
MovieMeter is echter meer dan een databank voor films en series. Je bent bij ons tevens aan het juiste adres voor het laatste filmnieuws, recensies en informatie over jouw favoriete acteur. Daarnaast vind je bij ons de meest recente toplijsten, zodat je altijd weet wat er populair is op Netflix, in de bioscoop of op televisie. Zelf je steentje bijdragen aan het unieke platform van MovieMeter? Sluit je dan vrijblijvend aan bij onze community.











