Genre: Drama / Mystery
Speelduur: 91 minuten
Oorsprong:
Verenigde Staten / India / Frankrijk
Geregisseerd door: M. Night Shyamalan
Met onder meer: Mark Wahlberg, Zooey Deschanel en John Leguizamo
IMDb beoordeling:
5,0 (225.947)
Gesproken taal: Engels en Frans
Releasedatum: 12 juni 2008
On Demand:
Niet beschikbaar op Netflix
Niet beschikbaar op Pathé Thuis
Niet beschikbaar op Videoland
Niet beschikbaar op Prime Video
Niet beschikbaar op Disney+
Niet beschikbaar op Google Play
Niet beschikbaar op meJane
Plot The Happening
"We've sensed it. We've seen the signs. Now...it's happening."
Het getrouwde stel Elliot (Mark Wahlberg) en Alma (Zooey Deschanel) moet samen met een groep vreemden vluchten voor een apocalyptische crisis die de wereld dreigt op te slokken. Deze vreselijke gebeurtenis zorgt ervoor dat mensen helemaal doordraaien en zichzelf doden. Veel mensen denken dat het een virus, of zelfs een terroristische aanslag is, maar niemand kan het met zekerheid zeggen. Tot een ietwat excentrieke bioloog met een mogelijke uitleg komt.
Externe links
Acteurs en actrices
Elliot Moore
Alma Moore
Julian
Jess
Mrs. Jones
Josh
Jared
Nursery Owner
Private Auster
Principal
Video's en trailers
Reviews & comments
extremezz
-
- 268 berichten
- 218 stemmen
Ik irriteerde me er anders dood aan. En mensen naast mij in de bioscoop ook. Kom op, zo'n groot budget en dan nog microfoons in beeld? Het is toch geen goedekope B-film. En het was niet één keer, maar vele malen! Op een gegeven moment viel het iedereen op, want bij ons in de zaal, ging iedereen juichen als er weer een microfoon in beeld kwam.
Hebben ze daar geen deftige cinema's in nederland 
BTW de film was vreselijk saai..
Linn
-
- 3289 berichten
- 3798 stemmen
Mensen is deze film het waard om te kijken als je je raad wil geven hou dan wel even in het achterhoofd dat ik Signs en The sixth sense wel mooie films vond maar de recensies over the happening zijn niet echt positief. Bij voorbaat dank.
Kijk hem maar gewoon. Hij was ver boven mijn verwachting dus ik raad deze film aan. 
metaledje
-
- 740 berichten
- 859 stemmen
M. Night Shyamalan heeft leuke vernieuwende ideeen, maar ik vind het oh zo slecht uitgewerkt bij de meeste van zijn films,al valt het bij deze reuze mee. best veel potentie maar er word bar weinig mee gedaan. jammerlijk heel jammerlijk
Best leuk om een keer te zien maar geen film voor je dvd collectie 3*
TonyMontana
-
- 394 berichten
- 4803 stemmen
...... Kom op, zo'n groot budget en dan nog microfoons in beeld? Het is toch geen goedekope B-film. En het was niet één keer, maar vele malen! ....
zoals ik eerder postte: het heeft niets met het budget of de film zelf te maken. Het ligt aan de projectionist die de film projecteert in de bioscoop!!
In uw geval, heeft hij het verkeerde AR gekozen voor de film.
Hebben ze daar geen deftige cinema's in nederland 
...

tottenham89
-
- 327 berichten
- 1346 stemmen
Ik heb geen microfoons gezien.
me neither.Vond deze film zeker aardig,en ik kon hem niet echt qua spanning vergelijken met Signs,want in deze film was dat wel succesvoller.Met de acteerprestaties was niks mis en het camerawerk was goed.Nav de reacties stond ik bijna op het punt om niet te gaan,maar ze waren niet doorslaggevend,want ben uiteindelijk toch gegaan en vond het wel een goede film
.
Onderhond
-
- 87599 berichten
- 12854 stemmen
Vond het eigenlijk allemaal goed meevallen.
Wat ik in de recensies mis is ik vooral aandacht voor de humor die Shyamalan in z'n film heeft gestoken.
Naast een hoop droge grapjes zit er doorheen de hele film toch een subtiele comedydraad verweven. Niet sterk genoeg aanwezig om de spanning uit de film te halen (gelukkig), maar wel aanwezig genoeg om af en toe aan te stippen dat Shyamalan goed weet waar hij mee bezig is.
Mooi ook de climax waarbij Shyamalan de hele tijd opbouwt naar een twist en die lekker niet geeft. We blijven zitten met onze ridicule planten
Verder een leuke take op het hele ecogebeuren. De aarde wreekt zich maar tegelijkertijd krijgen ook de treehuggers er van langs met hun planten en bomen fascinatie.
Wahlberg en Deschanel doen het erg goed, sfeertje zit er lekker in, film duurt gelukkig ook niet te lang. Had visueel beter gemogen en gemoeten, daarom is het ook niet meteen een topfilm, maar veel beter dan al het geklaag en gejammer doet vermoeden. Shyamalan lijkt vooral slachtoffer van de teneur die rond z'n naam hangt.
Film kwam qua verloop trouwens opvallend overeen met Diary of the Dead, deze is gelukkig een stuk beter.
3.5*
Leland Palmer
-
- 23785 berichten
- 4897 stemmen
Mooi om te lezen OH. Nu kijk ik weer meer uit naar deze film 
JohnWilliams
-
- 7504 berichten
- 1006 stemmen
Ik hoor hele slechte dingen over deze film, maar ik ga er nog gewoon met veel spanning naar toe hoor.
Mij lijkt deze erg goed, maar of hij Signs kan overtreffen?
Lad
-
- 5700 berichten
- 0 stemmen
Mooi om te lezen OH. Nu kijk ik weer meer uit naar deze film 
2
ellentjah
-
- 109 berichten
- 140 stemmen
Net zoals bij Signs (en mss ook The Village) vond ik het eerste deel van de film heel goed, met spanning en angstige momentjes. Maar de uitwerking "hoe wat waarom" vond ik een stuk minder
Maar al bij al geef ik de film toch een 3*
(Vond wel dat Mark Walhberg en diegene die z'n vrouw speelde, 'raar' acteerden .. Of was dat mss juist de bedoeling?)
dulcinea
-
- 923 berichten
- 818 stemmen
tottenham89
-
- 327 berichten
- 1346 stemmen

Ja,waar ik ook kritiek op heb is als mensen zeggen dat Wahlberg vreemd en overdreven acteert,want dat is helemaal niet waar :S
Rianneke_Dan
-
- 14194 berichten
- 2563 stemmen
Matige film.
Het idee is leuk maar word voor mijn gevoel niet echt goed uitgewerkt. Er zaten wel een paar spannend scene's tussen vooral die met die oudere vrouw in dat huis Maar voor de rest vond ik het eerder lachwekkend. Acteren was bagger, en de humor vond ik ook niet passen. Jammer want ik vond het idee zelf echt wel goed, en het had een hele enge film kunnen worden. Maar dat is het totaal niet. Heb betere films gezien van M. Night Shyamalan.
3* voor het idee, en die ene scene met die vrouw, die zo heerlijk haar hoofd door het raam gooide
Maar hoger dan het gemiddelde kan je hem niet geven! (vind ik)
barcam
-
- 910 berichten
- 896 stemmen
Dit is de slechtste film die ik dit jaar gezien heb wat op zich al een prestatie is na al die bagger die ik al bekeken heb.
Het verhaal raakt met geen stokken vooruit en de pseudo wetenschappelijke uitleggen raken wal nog kant of zoiets.
De beste acteerprestatie komt van een "plastieken plant" alhoewel de bomen en het gras ook hun best deden.
ArcovandenBroek
-
- 328 berichten
- 226 stemmen
Best wel een goede film, geen topper maar er zitten af en toe best spannende maar ook komische stukjes in. Mark Wahlberg deed het verdienstelijk, maar de oude vrouw was de beste! 
Linn
-
- 3289 berichten
- 3798 stemmen
In tegenstelling tot anderen hier vond ik dit een van de beste films van 2008 die ik tot nu toe gezien heb.
Ik vind al die apocalyptische tralala geweldig en Shyamalan heeft dit op zijn eigen manier neergezet. Mooie beelden van de wind die door het gras en de bladeren raast geven al snel een dreigend gevoel van het naderende onheil.
Verder goede special effects en een Mark Wahlberg die ik nooit eerder zo op dreef heb gezien. Dechanel kende ik al uit Bridge to Terabithia waar ze een kleine rol had, maar hier acteert ze wat vreemd maar wel redelijk. De personages zijn intrigerend en en interessant om te volgen.
Ik vond deze film zeker de beste van Shyamalan. Het bevatte eindelijk eens een flinke dosis spanning, spanning die zijn andere films ook altijd schijnen te beloven maar uiteindelijke valse beloftes blijken te zijn. Shyamalan zo mag je er meer maken
4,5
Ravenstein
-
- 1524 berichten
- 518 stemmen
Deze morgen stuurde één van de twee vrienden waarmee ik op maandag thuis filmpje kijk en pintjes drink me een sms om te laten weten dat we deze keer naar de cinema zouden gaan en wel naar The Happening.
Ik had al wel een trailer gezien van de film en het leek me wel ok, maar voor de rest wist ik er niets van. Ik dus eens op internet naar wat reviews gaan zoeken en ik vond voor het merendeel negatieve besprekingen.
Op Metacritic geraakt hij maar aan 35/100 en op Rotten Tomatoes geraakt hij amper aan 20%. Niet al te best dus.
Maar als fan van slechte films dacht ik wel dat ik hier op een "andere" manier wel plezier aan zou kunnen beleven.
Groot was mijn verrassing dat dit een écht goede film bleek te zijn. Ik geef het toe, er zitten gaten in het verhaal en de acteerprestaties zijn niet altijd even goed, maar dat neemt niet weg dat ik me met deze film geen seconde verveeld heb. Ik vond hem trouwens een pak beter dan het schromelijk overschatte TheSixth Sense.
Vergeet al die negatieve kritieken en ga deze film onbevooroordeeld kijken. War of the Worlds van Spielberg vond blijkbaar ook iedereen slecht, maar dat vond ik ook een zeer geslaagde film. Ook voor deze film, beoordeel zelf en trek je niets aan van wat anderen er over zeggen. In weze is The Happening niet meer dan een lange aflevering van TheTwilight Zone of een B-film met een dik budget, maar dit is een goede film,ongeacht wat anderen zeggen.
chiquita
-
- 1109 berichten
- 1683 stemmen
Slechtste film van Shyamalan, samen met Lady in the Water. Leuk idee, maar daarvan hebben we er 13 in een dozijn. Een film is goed wanneer de uitwerking van een idee slaagt. Deze film is teleurstellend, zeker wanneer je de eerdere prestaties van Shyamalan kent. I hate to say it: Marky Mark was niet leuk om te zien. 2*
Macmanus
-
- 13726 berichten
- 3703 stemmen
South Park episode 908
Tsja, wat te zeggen. Shyamalan zijn nieuwste is sinds Signs zeker zijn leukste imo. Maar waarom de film wordt afgebrand is te begrijpen.
Waar de film onheilspellend en spannend begint. Is dat na verloop van tijd een beetje weg. En dat komt eigenlijk doordat het hele er waait een wind idee, moeilijk spannend te filmen is eigenlijk, en al snel op je lachspieren werkt.
De humor die doorheen de film zit maakt het draagzamer, maar het gevolg daarvan is wel dat er dus totaal geen spanning meer is. Vermakelijk blijft de film verder wel, en de vele close shots van gezichten werkten voor mij wel.
Shyamalan maakt het zichzelf ook wel lastig. Maar ik geloof dat Starbright Boy ooit al eens zei, dat zijn films in de toekomst best wel eens cult classics kunnen worden.
3 sterren hiervoor. Ik geef het met Shyamalan nog niet op, maar wellicht is het verstandiger om nu iets echt totaal anders te maken, waardoor hij wellicht niet meer in 1 hokje wordt geplaatst.
Fonk
-
- 135 berichten
- 172 stemmen
Lol wat een aparte film. Totaal niet wat ik verwacht had. De acteurs komen inderdaad nogal houterig over, alsof ze doelbewust acteren als B-acteurs. Vooral die vriendin van Mark Wahlberg was een wazige vrouw waarbij ik me afvroeg of ze dit doelbewust deed óf ze kon gewoon niet acteren.
De chaos en de vlucht naar veiligheid doet me denken aan War of the Worlds, alleen is het hier nog iets bizarder weergegeven met al die freaky acteurs (de kweker en die oude vrouw) en die rare manier van opnemen.
Het einde vond ik wel vreemd, met die vrouw, wat even deed vermoeden dat zij er allemaal achter zat. Dat bleek dus niet zo te zijn. Iemand die kan uitleggen wat die pop deed in dat bed? Was het haar ''gestorven'' dochter die ze mist?
Wel interessant vond ik de theorie van die planten, ze kunnen inderdaad niet vluchten zoals dieren dat kunnen, daarom de verspreiding van het gif op de parasiterende mensheid.
Het is gewoon een vreemde film met spannende momenten. Niet iedereen zal er van houden, maar ik kon het wel waarderen.
Lad
-
- 5700 berichten
- 0 stemmen
Ik heb, na de meeste laatste posts, terug helemaal zin in deze film!
Dank!
Materny
-
- 10188 berichten
- 1026 stemmen
Nee Nee Nee !.
Verwachtingen vooraf worden niet waargemaakt, Shyamalan onwaardig al begint hij z'n reputatie langzaam maar zeker te vernietigen. Het begint allemaal goed, maar zakt als drilpudding in de zon ineen naarmate de film vordert. Vond Wahlberg niet geloofwaardig overkomen, en daar moet je dan de gehele film mee leven. Ook de verklaring van '' the happening '' was niet bevredigend voor me, al komt de laatste scené wel sterk over.
2.5*
En waarom maakte Wahlberg en de rest zichzelf niet van kant toen de wind hun had ingehaald op dat veld ?
Rianneke_Dan
-
- 14194 berichten
- 2563 stemmen
@ Materny toen stopte het gewoon zo ineens, tsjah dat is de onverklaarbare natuur 
Materny
-
- 10188 berichten
- 1026 stemmen
Onzin. Bij die laatste scené in dat veld kan ik dat misschien nog begrijpen, maar 50meter verder op knallen ze lood door het hoofd terwijl de rest eraan ontsnapt ?. Ze werden toch duidelijk door die wind omgeven.
Zo'n gebeurtenis resulteert in stemverlaging Shyamalan !.
Onderhond
-
- 87599 berichten
- 12854 stemmen
Toen waren ze in een groepje dat klein genoeg was om aan de aandacht van de planten te ontsnappen.
Wordt toch redelijk op gehamerd tijdens de film.
Rianneke_Dan
-
- 14194 berichten
- 2563 stemmen
Oh excuus, ik dacht dat je die laatste scene ook bedoelde. Die scene in het veld dat was doordat ze toen ik een kleinere groep verdeeld waren, de wind pakte eerst de grote groepen mensen, dus doordat hun maar met z'n vieren ofzo daar liepen, merkte de wind hun niet op ofzoiets (als ik het goed uitleg) 
Edit: precies, Onderhond legt het wat beter uit, maar ik doel natuurlijk op hetzelfde 
Materny
-
- 10188 berichten
- 1026 stemmen
Toen waren ze in een groepje dat klein genoeg was om aan de aandacht van de planten te ontsnappen.
Wordt toch redelijk op gehamerd tijdens de film.
Dan hadden ze die oude heks niet moeten laten sterven. Brengt nogal verwarring met zich mee dan.
Onderhond
-
- 87599 berichten
- 12854 stemmen
Wel, want het gaat er nu net om dat de planten steeds kleinere groepen van mensen targetten. Wanneer die oude vrouw doodgaat raken ze zelfs individuen, dat is het moment waarop het plots allemaal stopt.
Het laatste nieuws

Eerste teaser en releasedatum onthuld van de goed beoordeelde horrorserie 'FROM'

Netflix gooit ook de geprezen oorlogsfilm 'Platoon' uit het aanbod

Waargebeurde WOII-film 'Anthropoid' met Cillian Murphy is vrijdag te zien op televisie

Nederlandse komedieserie 'Moedermaffia' scoort op Videoland
Bekijk ook

Threads
Drama, 1984
58 reacties

East of Eden
Drama, 1955
69 reacties

Klass
Drama, 2007
291 reacties

Rendition
Thriller, 2007
311 reacties

Tian Xia Di Yi Quan
Actie / Drama, 1972
18 reacties

Flammen & Citronen
Thriller / Oorlog, 2008
45 reacties
Gerelateerde tags
zelfmoordman vrouw relatietreenatural disastercrisisparknatuurstrange behavior virusmysteriousunexplainedtoxin anxiousunprecedented
Nieuwsbrief MovieMeter
Het laatste film- en serienieuws per e-mail ontvangen?
Populaire toplijsten
- Top 250 beste films aller tijden
- Top 250 beste sciencefiction films aller tijden
- Top 250 beste thriller films aller tijden
- Top 250 beste familie films aller tijden
- Top 250 beste actie films aller tijden
- Top 100 beste films van de laatste jaren
- Top 100 beste films op Netflix
- Top 100 beste films op Disney+
- Top 100 beste films op Pathé Thuis
- Top 50 beste films uit 2020
- Top 50 beste films uit 2018
- Top 50 beste films uit 2019
- Top 25 beste films in het Nederlands
Corporate & Media
Realtimes Network
Innovatieweg 20C
7007 CD, Doetinchem, Netherlands
+31(315)-764002
Over MovieMeter
MovieMeter is hét platform voor liefhebbers van films en series. Met tienduizenden titels, die dagelijkse worden aangevuld door onze community, vind je bij ons altijd de film, serie of documentaire die je zoekt. Of je jouw content nou graag op televisie, in de bioscoop of via een streamingsdienst bekijkt, bij MovieMeter navigeer je in enkele klikken naar hetgeen dat voldoet aan jouw wensen.
MovieMeter is echter meer dan een databank voor films en series. Je bent bij ons tevens aan het juiste adres voor het laatste filmnieuws, recensies en informatie over jouw favoriete acteur. Daarnaast vind je bij ons de meest recente toplijsten, zodat je altijd weet wat er populair is op Netflix, in de bioscoop of op televisie. Zelf je steentje bijdragen aan het unieke platform van MovieMeter? Sluit je dan vrijblijvend aan bij onze community.








