Genre: Drama / Fantasy
Speelduur: 141 minuten / 155 minuten (director's cut)
Oorsprong:
België / Duitsland / Canada / Frankrijk
Geregisseerd door: Jaco Van Dormael
Met onder meer: Jared Leto, Sarah Polley en Diane Kruger
IMDb beoordeling:
7,7 (256.193)
Gesproken taal: Engels
Releasedatum: 3 juni 2010
On Demand:
Bekijk via meJane
Niet beschikbaar op Netflix
Niet beschikbaar op Pathé Thuis
Niet beschikbaar op Videoland
Niet beschikbaar op Prime Video
Niet beschikbaar op Disney+
Niet beschikbaar op Google Play
Plot Mr. Nobody
"Nothing is real, everything is possible."
2092. De 117-jarige Nemo Nobody is de oudste man op aarde en de laatste sterfelijke persoon in een wereld waar iedereen eeuwig leeft. De enige vraag die hem achtervolgt, is of hij het juiste leven heeft geleid, de juiste vrouw heeft bemind. Als kleine jongen staat hij voor een onmogelijke keuze: stapt hij op de trein met zijn moeder of blijft hij achter bij zijn vader. Eén keuze, maar met heel verschillende levens tot gevolg. De film volgt Nemo tijdens al zijn verschillende levens, of ze nu droom of werkelijkheid zijn...
Externe links
Acteurs en actrices
Nemo Nobody (old & adult)
Adult Elise
Adult Anna
Adult Jean
Nemo's Father
Nemo's Mother
Nemo age 16
Anna age 15
Dr. Feldheim
Young Journalist
Video's en trailers
Reviews & comments
SaNDuTjE
-
- 1434 berichten
- 3243 stemmen
Werkelijke een prachtige film die toch redelijk goed te volgen is zonder dat alles uitgelegd wordt.
Met name het visuele aspect is bij vlagen gewoon adembenemend en perfect bij het verhaal past zonder te veel aanwezig te zijn.
De rol van Nemo / Mr. Nobody erg goed neergezet door Leto. De personages in de verschillende levensfases komen erg geloofwaardig over als zijnde 1 persoon. Ik vind hem voor deze film perfect gecast.
Voor mij één van beste films gezien laatste tijd.
4,5*
Mr. Green
-
- 20 berichten
- 20 stemmen
Zeer mooie film die je aan het denken zet.
Zit goed in elkaar, goede acteerprestaties, mooi camerawerk.
Hoewel het verhaal ingewikkeld lijkt, had ik hier geen problemen mee.
Heb me goed vermaakt!
tomola
-
- 211 berichten
- 468 stemmen
mooie film, absoluut niet mijn genre.
Toch blij dat ik hem heb afgekeken.
Qua verhaal en spanning geen topper, de clue maakte veel goed.
Zandkuiken
-
- 1747 berichten
- 1432 stemmen
Bijzondere prent die inhoudelijk en ook op visueel vlak wel niet helemaal mijn soort cinema is. Aan alles zie je eigenlijk dat Jaco Van Dormael van Mr. Nobody zijn magnum opus wilde maken, zijn ultieme levenswerk. Maar net daardoor is dit een wat overvolle film geworden, die barst van de ideeën, maar wat mij betreft té ambitieus blijkt.
Uiteraard is Van Dormaels derde worp vakkundig gemaakt en bevat 'ie enkele magische scènes. Maar daarnaast passeren er ook een paar passages de revue die ik al eens durf te klasseren onder 'complete bullshit'.
Er is veel aandacht geschonken aan de fotografie, maar mij is het allemaal een beetje te gepolijst om echt te betoveren. De muziek is fijn (Otis Redding
) hoewel ook weer niet over de gehele lijn geweldig. Zo was het na een keertje of drie wel mooi geweest met Mr. Sandman.
Hetzelfde geldt eigenlijk voor de acteerprestaties: weinig op aan te merken, maar het raakte me weinig. Jared Leto, Diane Kruger, de jonge acteurs,... Erg bekwaam, maar ze grepen me niet bij de strot. En oh ja, kunnen we niet afspreken om de oudere versie van personages gewoon door een oudere acteur te laten spelen? Me net als in Benjamin Button (Cate Blanchett) redelijk blauw zitten ergeren aan dat gekreun van de oude Nemo.
Sowieso een speciale film die me ondanks de lange speelduur best bleef boeien, maar naar mijn gevoel niet het overrompelende meesterwerk dat Van Dormael in gedachten had.
Knisper
-
- 13038 berichten
- 1279 stemmen
En oh ja, kunnen we niet afspreken om de oudere versie van personages gewoon door een oudere acteur te laten spelen?
Trouwens, dit is niet een realistische film in de zin dat alles wat je ziet, ook echt kan gebeuren. Vandaar kan ik me hier ook niet aan storen.
Zandkuiken
-
- 1747 berichten
- 1432 stemmen
Waarom moet die acteur ook 118 zijn? Het gaat mij overigens niet om hoe Leto eruit ziet, want da's best geloofwaardig. Maar hoe hij spreekt kwam bij mij toch echt onnatuurlijk over. Zo heb ik nog niemand horen praten, zelfs geen mensen van boven de 100. Of jawel, Blanchett dus in Benjamin Button.
Gebruik gewoon een oudere acteur, denk ik dan, die op een natuurlijke manier spreekt. En voor zij die dat toch nodig vinden, gooi er nog wat schmink tegenaan dat 'ie er dan 118 uitziet...
canciser
-
- 938 berichten
- 558 stemmen
Natuurlijk is het wel wat overdreven. Maar oude mensen praten vaak wel zo. Mijn opa doet dat ook.
Rascal
-
- 537 berichten
- 792 stemmen
Mooie shots, hier en daar, maar in 't geheel vond ik het niet echt boeiend, of dat t bleef hangen.
2**
dannydekoning
-
- 20 berichten
- 23 stemmen
Op zich een aardige film met een paar mooie shots. Soms alleen iets te vaag en te lang draadig. 2,5 ster van mij.
jtsterkenburg
-
- 153 berichten
- 1324 stemmen
Prachtige vlotte film met enorm sfeervolle cinematografie en creatieve montage. Het basisidee met daar doorheen allerlei wetenschappelijke en filosofische beschouwingen is fantastisch, net zoals de magische scène waarbij de ongeboren kinderen alles weten wat hen te wachten te staat. Mooie stof tot nadenken. Het centrale thema lijkt te zijn, wat is een keuze en maakt het eigenlijk wel wat uit?
In potentie de ingrediënten voor een 5* sterren film, maar er gaan een paar dingen fout. Ik vind het jammer dat de hele film - voor het grootste gedeelte althans - lijkt te draaien om de vrouwen die hij kiest. Vond het een beetje eentonig worden als weer de zoveelste romantische variant, met welke vrouw dan ook, uit de kast werd gehaald. Het leven is toch meer dan alleen je eventuele vrouw, maar bijna elke gebeurtenis in de film was op een of andere manier direct of indirect gelinkt aan de vrouw die hij had gekozen. Een positieve uitzondering vond ik scène dat Nemo zijn seniele vader liefdevol wast, een van de weinige betekenisvolle momenten die niks met één van z'n drie muze's te maken had.
Daar bovenop komt nog dat het al helemaal ongeloofwaardig is dat het alleen maar om vrouwen draait terwijl we kijken naar het voorstellingsvermogen van een negenjarige. Toen ik negen was en over de verre toekomst nadacht was er wellicht op de verre achtergrond sprake van een vrouw, maar dat was zeker niet het belangrijkste element van mijn toekomstbeeld. Daarnaast kon ik als negenjarige al helemaal niet iets voorstellen bij een volwassen liefdesrelatie, inclusief alle complicaties zoals deze in de film breed uitgemeten wordt.
Aan de andere kant is er ook reden om te denken dat de toch vrij simpele uitleg die aan het einde wordt gegeven, toch niet helemaal opgaat. Er zijn teveel dingen in de film die toch niet helemaal past in het voorstellingsvermogen van een kind in één ogenblik. Eigenlijk is dat ook een ander kritiekpunt, dat ik de uitleg té simpel vind, maar ik begin te neigen naar een mysterieuzere uitleg van de film. Meer als een filosofisch essay ofzo, maar als dat het geval is blijft de kritiek hierboven toch.
Maar al met al, een film die op momenten een enorm magisch gevoel heeft en ondanks de vele vergelijkingen toch echt wel uniek is.
anne J
-
- 1525 berichten
- 976 stemmen
Het basisidee met daar doorheen allerlei wetenschappelijke en filosofische beschouwingen is fantastisch, net zoals de magische scène waarbij de ongeboren kinderen alles weten wat hen te wachten te staat. Mooie stof tot nadenken.
Vond ik ook erg leuk inderdaad. Het deed me sterk denken aan de theorie van Plato dat alle zielen rondzweven en kennis hebben van alles wanneer ze geen lichaam bezitten. Maar zodra ze weer neerdalen in een lichaam vergeten ze alles en moeten ze dat alles weer 'opnieuw' leren.
Lion20
-
- 21 berichten
- 566 stemmen
Verrassende film. De rol van Leto waarin hij de oude man speelt is erg goed gedaan!
*4.5
Cole-
-
- 92 berichten
- 1077 stemmen
vond de film meer een gok spelletje om te raden welke scene bij welk levenspad hoorde dan dat het een geniaal filosofische drama was. daarbij waren sommige scene's zo vaag dat ik me afvroeg of de regisseur zelf nog wel wist waar de scene ook al weer op sloeg.
het had een mooie filosofische film kunnen wezen, maar volgens mij wil deze film te graag filosofische en intelligent zijn dat het zijn doel voor bij streeft.
en misschien willen mensen die deze film hoog beoordelen te graag gezien worden als intelligente en filosofische personen.
maar als ik de tegenvallende clou, de bijbehorende vage troep en het switchen van tijd en levenspad na elke scene even weg denk is het nog wel een redelijke film
usr14112
-
- 360 berichten
- 555 stemmen
Kon me niet boeien deze film. Door het vele switchen kwam ik geen moment in het leven van de hoofdpersoon. Daarbij moet ik ook wel zeggen dat dat leven niet bijzonder spannend was. Wat vage scene's en filosofisch gebrabbel moesten deze spanning wellicht brengen. Bij mij bereikte het het tegendeel. Ik begon me alleen maar te ergeren. Na driekwart was ik er helemaal klaar mee en heb ik hem afgezet.
John Lee Hooker
-
- 14934 berichten
- 1625 stemmen
Mr. Sandman..... la ta da daaa..
Bijzonder geniale filmpje.
Het verhaal ging kriskras door elkaar heen je moest wel erg gefocust zijn om het te snappen. Het is ook lastig om hier echt mee te leven of iets dergelijks. Ik ben het dus ook eens met negatieve commentaren.
Toch is het verhaal erg mooi en ondanks dat zowat elke gebeurtenis later weer wordt uitgelegd, is een tweede kijkbeurt is haast veplicht om echt alles op een rijtje te krijgen. Ik denk dan ook dat hier nog veel meer uit te ontdekken is.
Maar waar het grotendeels om draaide is het vooruitzicht van de 9-jarige knul die een keuze moet maken tussen zijn ouders en daarbij alles kan zien wat hem te wachten zou staan. Wat ik jammer vond is dat het zoveel draaide om de vrouwen, wat sterkenburg zegt, en het is inderdaad niet mogelijk om dat als 9jarige allemaal te bedenken. Tenzij je echt in de toekomst kan kijken en je simpelweg alles kan bedenken. Het is immers wel Drama/Fantasy.
Schitterend camera en montagewerk. Prachtige, verassende combinaties die ze steeds maken en het lijkt erop dat voor elk detail tijd is vrijgemaakt. Erg mooi.
Interessant dit.
Riddick
-
- 434 berichten
- 650 stemmen
Ik heb wat recencies door gelezen en Ik denk dat de meesten hier 1 aspect mist over dat 9-jarige kind. In de film is dat het kind wat overgeslagen werd door de engelen. Waardoor hij de toekomst kon zien en het niet vergeten was zoals alle anderen. Bij alle kinderen zou het gepland kunnen worden, alleen kunnen zei zich niks herinneren waardoor alles nieuw is. Maar het wordt van tevoren wel overwogen. Nemo kon zijn keuzes later nog overwegen, althans dat is wat ik had begrepen.
Na dat hij immers dood gaat keert tijd om en gaan we weer helemaal terug naar het begin. We bestaan niet, we zijn een een projectie van 9 jarige voordat ze worden aangeraakt door een engel.
Of ik ben gek omdat ik nog niet geslapen heb, kan ook. Lange dagen is niet gezond. Maar dit begreep ik uit de film.
Beelden zijn fantastisch en geweldig hoe de toekomst blik in beeld gebracht werd. Stephen Hawkin zei: Wil de mens overleven, dan moet die zich uitbreiden op andere planeten.
http://news.bbc.co.uk/2/hi/uk_news/6158855.stm
Acteer werk vond ik ook geweldig.
Lange tijd sinds ik zo'n goeie en interessante film heb gezien.
Ik neem het niet als realistisch, maar het geeft wat interessante stof mee om over na te denken.
Al met al, 5*
Pistons
-
- 588 berichten
- 5580 stemmen
Leuk verhaal op zich maar naar mijn mening matig uitgewerkt (decors, regie) en daardoor ondiep. Kon het nog amper afkijken. Editing was goed.
Riddick
-
- 434 berichten
- 650 stemmen
Misschien is dit interessant voor sommigen.
Dit heb ik gehaald uit een 'comment' op IMDB.
Zo zou ik het niet kunnen uitleggen.
Het gaat over of het wel of niet mogelijk is dat de tijd terug loopt. Dus niet helemaal een 'Big Crunch'. Er zijn natuurlijk veel meer theorieën dan alleen deze.
Entropy can only increase (2nd law of thermodynamics).
Science say that the "arrow of time" is defined by entropy.
We know that the universe's expansion is accelerating, and we say that "dark energy" is the cause. Dark energy is thought to be the 0 point energy of the vacuum (einsteins cosmological constant), which we do not know how it behaves.
My conclusion:
Suppose that the vacuum energy could decrease.
At some point, the combined pull of gravity from all objects in the universe, will start to overpower the expansion of the universe, causing it to contract.
A contracting universe would counter the law of entropy (entropy would start to decrease), and therefore time will be defined in the backwards direction.
2nd conclusion:
the "Big Crunch" could initiate at any point in time, depending on how the dark energy behaves.
Ajax&Filmfreak
-
- 3365 berichten
- 3730 stemmen
Goed geacteerd prachtig gefilmd en goed uitgewerkt maar toch vond ik het gewoon niet intressant genoeg en een tikkeltje saai, kan ook aan mijn bui gelegen hebben.
Hectometerpaal
-
- 722 berichten
- 964 stemmen
Fantastische film met een mooi verhaal en een goede grap op zijn tijd.
Ook erg leuk gebracht. Ik kende de meeste acteurs/actrices helemaal niet maar dat was absoluut geen waarde verlies.
Geen 5 sterren helaas, er werd mij iets te vaak genooikt/geflikflooid/etc.
Een beetje sex op zijn tijd is leuk maar van de 2 1/2 uur dik een uur rautsen word mij te gek.
Dikke vette aanrader!
Ik begrijp trouwens echt niet hoe mensen een 0,5 kunnen geven voor deze film.
Nergens overdreven pretentieus, saai of slecht geacteerd.
De film wordt sympathiek gebracht met een vleugje humor.
Maar goed, sommige mensen kijken liever Bud Spencer en Chuck Norris.
Ajax&Filmfreak
-
- 3365 berichten
- 3730 stemmen
waarom? wat was er zo mooi aan? Hier hebben anderen niets aan!
Stem dan gewoon alleen!
marimari
-
- 1 berichten
- 2 stemmen
Film gister gekeken en hebben 'm uitgekeken, en oké soms gelachen, maar het was niet echt een vloeiend verhaal. We konden er soms zelfs geen touw aan vast knopen, of het boeide niet. Kom dan ook niet verder dan een 2, sorry...
hutsekluts
-
- 373 berichten
- 552 stemmen
Bijzondere film, soms lastig te volgen. Toch een mooi verhaal over keuzes maken en de gevolgen daarvan.
51cc0
-
- 1 berichten
- 1 stemmen
Echt zeer bijzondere film! Misschien omdat ik dol ben op dit genre. De film is in zijn soort zeker één van de beteren.
Film is voor mijn gevoel een mengeling van o.a. memento, the jacket, matrix en butterfly effect met hier en daar een flinke scheut turks fruit.
Enfin.. genieten dus!
5 sterren van mij!
stkolaf
-
- 73 berichten
- 622 stemmen
Erg genoten van deze film! een vriend van me raadde hem me aan, en zei daarbij: 'je moet je wel de hele film lang goed concentreren op wat er allemaal gebeurt', en ik vreesde dat dat moeilijk zou gaan worden, maar ik had het mis.
De film bleef me van begin tot einde boeien, maar dat komt ook omdat ik (net als 51cc0) dit genre erg interessant vind! vooral de scene's waarin Nemo als presentator van een wetenschappelijk programma een aantal dingen uitlegt vondt ik geweldig interessant! De rest van de film was trouwens ook erg mooi, er is alleen één heel klein foutje gemaakt volgens mij, en corrigeer me als ik het mis heb! (als je de film niet hebt gezien moet je nu ook niet de spoiler lezen want dat verklapt te veel!)
Als aan het eind blijkt dat 9-jarige Nemo alles in zijn hoofd afspeelde, kan hij geen keuze maken tussen vader en moeder, dus rent hij het bos in, om een blaadje op te pakken en weg te blazen. deze komt uiteindelijk bij hem en anna terecht, ver in de toekomst, waardoor ze uiteindelijk tòch bij elkaar komen (kippenvelmomentje btw). MAAR: dan is 9jarige Nemo niet met zijn moeder meegegaan (hij heeft namelijk de trein gemist en staat in het bos) en kan het verhaal zich dus nooit op dezelfde wijze ontrafelen als op de wijze die hij had bedacht (want om anna op 15-jarige leeftijd te ontmoeten moet hij bij zijn moeder wonen), DUS komt hij ook niet op dezelfde manier bij anna terecht, DUS kan het (geweldige) momentje van anna in de krijtcirkel niet gebeuren, toch?
kan iemand dat uitleggen? 
verder nog steeds een van de allerbeste films die ik de afgelopen jaren heb gezien
5* en nummer 3 in mijn persoonlijke top 10
Knisper
-
- 13038 berichten
- 1279 stemmen
kan iemand dat uitleggen?
Gerelateerd nieuws

Vijf mysterieuze films die een loopje nemen met de werkelijkheid

Goede beoordeelde films die net als 'Tenet' aan de haal gaan met de tijd
Bekijk ook

Requiem for a Dream
Drama, 2000
3.074 reacties

Eternal Sunshine of the Spotless Mind
Romantiek / Sciencefiction, 2004
1.419 reacties

Marina Abramovic: The Artist Is Present
Documentaire / Biografie, 2012
16 reacties

Her
Romantiek / Sciencefiction, 2013
323 reacties

Stella
Drama, 2008
39 reacties

Toto le Héros
Drama / Komedie, 1991
52 reacties
Gerelateerde tags
timesurrealismemultiple storylineslife choice2090s
Nieuwsbrief MovieMeter
Het laatste film- en serienieuws per e-mail ontvangen?
Populaire toplijsten
- Top 250 beste films aller tijden
- Top 250 beste sciencefiction films aller tijden
- Top 250 beste thriller films aller tijden
- Top 250 beste familie films aller tijden
- Top 250 beste actie films aller tijden
- Top 100 beste films van de laatste jaren
- Top 100 beste films op Netflix
- Top 100 beste films op Disney+
- Top 100 beste films op Pathé Thuis
- Top 50 beste films uit 2020
- Top 50 beste films uit 2018
- Top 50 beste films uit 2019
- Top 25 beste films in het Nederlands
Corporate & Media
Realtimes Network
Innovatieweg 20C
7007 CD, Doetinchem, Netherlands
+31(315)-764002
Over MovieMeter
MovieMeter is hét platform voor liefhebbers van films en series. Met tienduizenden titels, die dagelijkse worden aangevuld door onze community, vind je bij ons altijd de film, serie of documentaire die je zoekt. Of je jouw content nou graag op televisie, in de bioscoop of via een streamingsdienst bekijkt, bij MovieMeter navigeer je in enkele klikken naar hetgeen dat voldoet aan jouw wensen.
MovieMeter is echter meer dan een databank voor films en series. Je bent bij ons tevens aan het juiste adres voor het laatste filmnieuws, recensies en informatie over jouw favoriete acteur. Daarnaast vind je bij ons de meest recente toplijsten, zodat je altijd weet wat er populair is op Netflix, in de bioscoop of op televisie. Zelf je steentje bijdragen aan het unieke platform van MovieMeter? Sluit je dan vrijblijvend aan bij onze community.








