• 15.829 nieuwsartikelen
  • 178.409 films
  • 12.229 series
  • 34.010 seizoenen
  • 647.671 acteurs
  • 199.116 gebruikers
  • 9.378.448 stemmen
Avatar
 
banner banner

Mr. Nobody (2009)

Drama / Fantasy | 141 minuten / 155 minuten (director's cut)
3,68 1.843 stemmen

Genre: Drama / Fantasy

Speelduur: 141 minuten / 155 minuten (director's cut)

Oorsprong: België / Duitsland / Canada / Frankrijk

Geregisseerd door: Jaco Van Dormael

Met onder meer: Jared Leto, Sarah Polley en Diane Kruger

IMDb beoordeling: 7,7 (256.193)

Gesproken taal: Engels

Releasedatum: 3 juni 2010

  • On Demand:

  • meJane Bekijk via meJane
  • Netflix Niet beschikbaar op Netflix
  • Pathé thuis Niet beschikbaar op Pathé Thuis
  • Videoland Niet beschikbaar op Videoland
  • Prime Video Niet beschikbaar op Prime Video
  • Disney+ Niet beschikbaar op Disney+
  • Google Play Niet beschikbaar op Google Play

Plot Mr. Nobody

"Nothing is real, everything is possible."

2092. De 117-jarige Nemo Nobody is de oudste man op aarde en de laatste sterfelijke persoon in een wereld waar iedereen eeuwig leeft. De enige vraag die hem achtervolgt, is of hij het juiste leven heeft geleid, de juiste vrouw heeft bemind. Als kleine jongen staat hij voor een onmogelijke keuze: stapt hij op de trein met zijn moeder of blijft hij achter bij zijn vader. Eén keuze, maar met heel verschillende levens tot gevolg. De film volgt Nemo tijdens al zijn verschillende levens, of ze nu droom of werkelijkheid zijn...

logo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm still

Externe links

Volledige cast

Acteurs en actrices

Nemo Nobody (old & adult)

Adult Elise

Adult Anna

Nemo's Father

Nemo's Mother

Nemo age 16

Anna age 15

Dr. Feldheim

Young Journalist

Video's en trailers

Reviews & comments


avatar

Gast

  • berichten
  • stemmen

Let op: In verband met copyright is het op MovieMeter.nl niet toegestaan om de inhoud van externe websites over te nemen, ook niet met bronvermelding. Je mag natuurlijk wel een link naar een externe pagina plaatsen, samen met je eigen beschrijving of eventueel de eerste alinea van de tekst. Je krijgt deze waarschuwing omdat het er op lijkt dat je een lange tekst hebt geplakt in je bericht.

* denotes required fields.

Let op! Je gebruikersnaam is voor iedereen zichtbaar, en kun je later niet meer aanpassen.

* denotes required fields.
zoeken in:
avatar van gmx

gmx

  • 1034 berichten
  • 778 stemmen

Fortune schreef:

Tevens door dit alles kun je een stuk of 50 films noemen die hier wel iets weg van hebben, maar uiteindelijk vind ik dat de film wel op zichzelf staat en niet puur jatwerk is.

Het is wel wat makkelijk praten als je 'Los Amantes del circulo polar', "La Science des reves" en "Lola rennt" niet hebt gezien. Sommige scenes komen gewoon letterlijk 1:1 terug. Ik heb zo'n vermoeden dat als je die nu gaat kijken, er nog wel iets van je score afgaat ...


avatar van Fortune

Fortune

  • 4316 berichten
  • 2772 stemmen

Nee die films heb ik inderdaad niet gezien Lola rennt was ik sowieso nog van plan om te kijken en die andere films lijken me ook interessant.

letterlijk 1op 1 dezelfde scene overnemen is wel erg slecht en heb eigenlijk een te hoog cijfer gegeven want de film had genoeg minpunten dus haal er een halfje vanaf.


avatar van Knisper

Knisper

  • 13038 berichten
  • 1279 stemmen

gmx schreef:

Je zou Toto niet alleen in dat rijtje kunnen plaatsen maar zelfs iets verder kunnen gaan en stellen dat films als Amelie en La Science des Reves op hun beurt ook weer enigzins beinvloed zijn door Toto (en ik lees net in het Toto topic dat wij niet de enigen zijn die daar zo over denken). Echter geldt dat zeker niet voor alle genoemde films en bovendien blijft het punt dat 'mr Nobody' een bij elkaar geraapt geheel is natuurlijk gewoon staan.

Ik ben het deels met je eens dat er uit sommige van je genoemde films duidelijk elementen terugkomen, maar ik denk dat het vooral komt doordat de structuur van deze film al vaker is gedaan (al zijn er meestal minder verhaallijnen). Je kan je ook afvragen of bijv. Lola Rennt zelf wel origineel was of dat al een dozijn films daarvoor was die zo'n structuur hanteerde.

En voor de 'wat de een doet heeft gevolgen voor de ander'-situaties zou je 'Ilha das Flores' van Jorge Furtado eens moeten kijken uit 1989 (duurt maar 10 minuten):

Dailymotion - "Ilha Das Flores" English Subtitles - un vídeo de Cortos & Series

Moest ik meteen aan denken.

Maar het geeft aan dat ik vooral denk dat van Dormael wel uit bekende vaatjes tapt, maar dat dat vooral komt doordat het onderwerp zo universeel is.


avatar van dragonmaster

dragonmaster

  • 335 berichten
  • 332 stemmen

mooi maar langdradig verhaal. schitterend in beeld gebracht met goed acteerwerk, met name van Leto.


avatar van dulcinea

dulcinea

  • 923 berichten
  • 818 stemmen

Deze film werd zo vaak vernoemd in één adem met Eternal sunshine, mijn absolute favoriete film dat ik deze wel moest zien.
Net als bij die film ben ik er bij de eerste kijkbeurt volledig door betoverd en geïntrigeerd maar is niet alles in het verhaal me even duidelijk. vooral het hele stukje met de oude man dan, ergens zegt hij dat ze enkel bestaan in de geest van het kleine jongetje, maar wat is die videoboodschap van hem dan? En de tijd die terugdraait wanneer hij sterft?
Los van de vragen die ik me erbij stel is het gewoon een heerlijke filmervaring, visueel prachtig, het switchen tussen herinneringen uit meerdere mogelijke levens levert prachtige scènes op. Acteerwerk is heel sterk. Het feit dat één kleine keuze zoveel invloed kan hebben op de rest van je leven, waar en bij wie je terechtkomt. Zijn sommige dingen voorbesteld of is het allemaal dom toeval? Het zijn dingen die me wel kunnen bezighouden en ze worden in de film allemaal mooi aangepakt.
Een unieke film, en zeker een 2e kijkbeurt waard, misschien kan ik er dan meer van maken.
Enig puntje van kritiek, hij duurt idd wel lang waardoor het even moeilijk wordt om je aandacht er echt bij te blijven houden.
4*


avatar van huVILEub

huVILEub

  • 3081 berichten
  • 537 stemmen

Fantastische film. Een leuke filosofie op een mooie manier gebracht. Hoewel je van elk deel steeds maar weinig ziet, wordt je er wel meteen ingezogen. Visueel ook erg leuk. Het is verhaal is nog iets om over na te denken achteraf. En de muziek eronder beviel mij ook bijzonder goed. Soms leuke droge grappen. Super!


avatar van aphexfreak

aphexfreak

  • 220 berichten
  • 667 stemmen

Voor mij 1 van de beste films ooit gezien.

Past zo naast ''The Fall'' , ''Eternal Sunshine'' en ''Amelie'' wat mij betreft.

Ik ben gewoon verzot op visueel mooie films en dit is een pareltje!

Sterk verhaal ook en de opening is al helemaal geweldig!

Boeiend van begin tot eind met sterke acteerprestaties en subliem camerawerk.

Gewoon prachtig!

5*


avatar van bioscoopstoelen

bioscoopstoelen

  • 60 berichten
  • 130 stemmen

Wát een film. Sowieso hou ik enorm van dit soort films, maar deze overtrof mijn verwachting. Aan het begin had ik nog een beetje mijn twijfels en was ik bang dat ze de vaagheid te erg zouden maken en dat er moeilijk een eind kon komen die de vaagheid zou rechtvaardigen, maar ik had voor niets getwijfeld. Het einde was zo simpel maar zo krachtig in zijn simpelheid. Een beter verhaal kan je je niet wensen als regisseur.

Ook leuk om te weten is dat de regisseur belgisch is. Heeft ie toch mooi voor mekaar gekregen;)


avatar van Riddler

Riddler

  • 27 berichten
  • 1249 stemmen

Jammer dat de oude Mr. Nobody niet gespeeld wordt door een echte oude man. De 'fake-bejaarde' kwam op mij niet authentiek over. De film vind ik in z'n algemeen wel bijzonder maar geen topper. Te langdradig en de film raakt me niet heel erg zoals requiem for a dream dat wel deed (daar deed de film me erg aan denken).


avatar van gmx

gmx

  • 1034 berichten
  • 778 stemmen

Riddler schreef:

Jammer dat de oude Mr. Nobody niet gespeeld wordt door een echte oude man. De 'fake-bejaarde' kwam op mij niet authentiek over.

Dat was ik ook nog vergeten te noemen, maar ik heb me daar inderdaad ook aan gestoord. Nee, neem dan een voorbeeld aan David Lynch, die de wereld intrekt om authentieke, excentrieke, personages voor zijn films te zoeken. Dat werkt toch altijd het mooist !


avatar van Nostak

Nostak

  • 14 berichten
  • 22 stemmen

Een dikke, maar dan ook een hele dikke 5!


avatar van anne J

anne J

  • 1525 berichten
  • 976 stemmen

Zeer mooie film, zo een had ik alweer een tijdje niet gezien

Deze heeft mijn avond gemaakt gisteren.

Ik hou wel van visuele spelingen, echt mooie shots die voor zichzelf spreken en een verhaal op zich vertellen. Met zoiets trekt een film mij gelijk. Dat was hier ook het geval.

Halverwege vond ik dat de film het wel iets verloor, toen bleef het vooral steken op het deel van bij moeder & anna en raakte de 'kunst' in de film iets achterwege. Dit werd wel weer herpakt na een minuut of, 15 denk ik ?

De film bevat een originele insteek over tijd en pittige vragen over volgens mij eeuwig boeiende filosofische onderwerpen waardoor je daar weer over gaat nadenken tijdens de film.

4.5*

Meestal ben ik wat terughoudener met punten geven, maar ik dacht ach wat ik ga gewoon over de 4* heen.


avatar van Fox McCloud

Fox McCloud

  • 951 berichten
  • 841 stemmen

All you need is love

Wat zou er gebeurd zijn als je die ene dag niet linksaf was gegaan, maar rechtsaf? Wat zou er dan verder zijn gebeurd? En wat als je ouders vroeger niet naar Amerika waren geëmigreerd? Wat als je die ene dag niet ziek was geweest, als je een kat had genomen in plaats van een hond, hoe zou je leven er dan hebben uitgezien? Zou alles anders zijn? Zou je misschien de directeur geworden zijn van een groot bouwbedrijf? Een zwembad in je achtertuin, een Porsche voor de deur. Maar dan had je misschien nooit de vrouw ontmoet met wie je later zou trouwen.

Keuzes. Het leven draait om keuzes. Hun betekenis en de gevolgen daarvan. Bewust of onbewust. Waarom kiezen wij die weg of die andere. Hoeveel levens konden we leiden, hoeveel levens lopen we mis? De oneindige keuzes die we maken, elke draai in het leven, goed of slecht, leiden tot een nieuw leven. Op magische wijze herinnerd deze film ons eraan dat we slechts nietige wezens zijn in de reusachtige willekeur van het universum, maar tegelijker tijd zijn we zo duidelijk bekwaam om de realiteit te maken naar het leven dat we willen leiden.

De ouders van Nemo Nobody zijn gescheiden. Nemo staat voor de belangrijkste keuze uit zijn leven. Weggaan met zijn moeder of bij zijn vader blijven. Niet in staat om te kiezen tussen zijn vader of moeder, kiest Nemo Nobody voor beiden. Dit is het startpunt van een ontdekkingsreis naar al zijn mogelijke lotsbestemmingen. Een rit door de reusachtigheid van willekeurigheid en mogelijkheden begint.

Op sprankelende wijze probeert de film ons te laten weten waarom we ons leven leiden. Filosofische onderwerpen en interessante besprekingen over de betekenis van het leven passeren de revue, afgewisseld met heerlijk scherpe ironische humor. Als rode draad volgt de film het liefdesverhaal van Nemo en Anna. Niemand kan zonder liefde. Hoe moeizaam het leven ook is, alles wat je nodig hebt is liefde. En terwijl Nemo, wanhopig zoekend naar zijn ware liefde, wordt hij geconfronteerd met de willekeurigheid van het bestaan en de enorme gevolgen van zijn keuzes.

De film is vlot, ondanks het heen en weer gespring door de tijd. Er is veel aandacht geschonken aan de editing. De personages komen tot leven door masterclass acteerwerk, met name Sarah Polley die briljant is in haar rol. De muziekscore (Pixies, The Chordettes, Eurythmics en Buddy Holly) is zeer efficiënt samen gevoegd en maakt alles tot een intense filmervaring van deze reeds overweldigende film uit de handen van Jaco van Dormael.

Ik heb erg genoten van deze film en ik hoop dat jij dat ook gedaan hebt of nog gaat doen. Bijna perfect, misschien bij een herziening de volle mep. Vooralsnog een...…

4,5*


avatar van Picker

Picker

  • 368 berichten
  • 2810 stemmen

Vond het een erg apparte film, niet alles is duidelijk te verklaren.

Na het kijken een vreemd gevoel aan overgehouden, maar de ruim 2 uur kijken gingen wel snel voorbij dus positief bedoeld!

3.5*


avatar van markwingelaar

markwingelaar

  • 5 berichten
  • 3 stemmen

Werkelijk Fantastisch!


avatar van Archibald

Archibald

  • 95 berichten
  • 804 stemmen

Fox McCloud schreef:

All you need is love

Wat zou er gebeurd zijn als je die ene dag niet linksaf was gegaan, maar rechtsaf? Wat zou er dan verder zijn gebeurd? En wat als je ouders vroeger niet naar Amerika waren geëmigreerd? Wat als je die ene dag niet ziek was geweest, als je een kat had genomen in plaats van een hond, hoe zou je leven er dan hebben uitgezien? Zou alles anders zijn? Zou je misschien de directeur geworden zijn van een groot bouwbedrijf? Een zwembad in je achtertuin, een Porsche voor de deur. Maar dan had je misschien nooit de vrouw ontmoet met wie je later zou trouwen.

Keuzes. Het leven draait om keuzes. Hun betekenis en de gevolgen daarvan. Bewust of onbewust. Waarom kiezen wij die weg of die andere. Hoeveel levens konden we leiden, hoeveel levens lopen we mis? De oneindige keuzes die we maken, elke draai in het leven, goed of slecht, leiden tot een nieuw leven. Op magische wijze herinnerd deze film ons eraan dat we slechts nietige wezens zijn in de reusachtige willekeur van het universum, maar tegelijker tijd zijn we zo duidelijk bekwaam om de realiteit te maken naar het leven dat we willen leiden.

De ouders van Nemo Nobody zijn gescheiden. Nemo staat voor de belangrijkste keuze uit zijn leven. Weggaan met zijn moeder of bij zijn vader blijven. Niet in staat om te kiezen tussen zijn vader of moeder, kiest Nemo Nobody voor beiden. Dit is het startpunt van een ontdekkingsreis naar al zijn mogelijke lotsbestemmingen. Een rit door de reusachtigheid van willekeurigheid en mogelijkheden begint.

Op sprankelende wijze probeert de film ons te laten weten waarom we ons leven leiden. Filosofische onderwerpen en interessante besprekingen over de betekenis van het leven passeren de revue, afgewisseld met heerlijk scherpe ironische humor. Als rode draad volgt de film het liefdesverhaal van Nemo en Anna. Niemand kan zonder liefde. Hoe moeizaam het leven ook is, alles wat je nodig hebt is liefde. En terwijl Nemo, wanhopig zoekend naar zijn ware liefde, wordt hij geconfronteerd met de willekeurigheid van het bestaan en de enorme gevolgen van zijn keuzes.

De film is vlot, ondanks het heen en weer gespring door de tijd. Er is veel aandacht geschonken aan de editing. De personages komen tot leven door masterclass acteerwerk, met name Sarah Polley die briljant is in haar rol. De muziekscore (Pixies, The Chordettes, Eurythmics en Buddy Holly) is zeer efficiënt samen gevoegd en maakt alles tot een intense filmervaring van deze reeds overweldigende film uit de handen van Jaco van Dormael.

Ik heb erg genoten van deze film en ik hoop dat jij dat ook gedaan hebt of nog gaat doen. Bijna perfect, misschien bij een herziening de volle mep. Vooralsnog een...…

4,5*

Heb er geen andere woorden voor. Prachtig geschreven.


avatar van mbr

mbr

  • 36 berichten
  • 35 stemmen

Leuke fantasiefilm. Blijft van begin tot eind boeien.

Hoofdrolspeler is geknipt voor deze rol.

En dat (nep) oude mannetje past juist precies in dat sprookjesachtige verhaal.

4*


avatar van aSMoDeuS

aSMoDeuS

  • 1120 berichten
  • 5049 stemmen

Pretentieuze KUL! Meer woorden maak ik er niet aan vuil.


avatar van kos

kos

  • 46697 berichten
  • 8853 stemmen

Absoluut fijn filmpje. Het hele 'wat als' Butterfly Effect-idee is natuurlijk niet voor het eerst op celluloid gezet, maar hier toch heel aardig uitgewerkt.

Met name omdat de film echt een stortvloed aan ideetjes, visuele vondsten en originele losstaande scenes kent waardoor je geboeid blijft kijken.

Ik denk niet dat je moet proberen om de hele rode draad kloppend te krijgen want dan kom je nogal bedrogen uit, vermoed ik.

Fijn typisch Europees, romantisch filmpje dat zeker uitnodigt tot herziening.

-edit- ook nog even een buiging voor de sublieme muziek! Niet zozeer de overbekende klassieke muziek als wel de gitaarmuziek.


avatar van wyatt earp

wyatt earp

  • 5006 berichten
  • 2637 stemmen

Weet iemand waar ik deze op de kop kan tikken?


avatar van Knisper

Knisper

  • 13038 berichten
  • 1279 stemmen

Bij de balie van de bioscoop.


avatar van Hando

Hando

  • 1808 berichten
  • 1434 stemmen

gmx schreef:

(quote)

Dat was ik ook nog vergeten te noemen, maar ik heb me daar inderdaad ook aan gestoord. Nee, neem dan een voorbeeld aan David Lynch, die de wereld intrekt om authentieke, excentrieke, personages voor zijn films te zoeken. Dat werkt toch altijd het mooist !

Mensen van 120 zullen niet voor oprapen liggen.


avatar van wyatt earp

wyatt earp

  • 5006 berichten
  • 2637 stemmen

Knisper schreef:

Bij de balie van de bioscoop.

Thanks, ik dacht dat ie al een tijdje op dvd uit was. Ik vond et al zo raar dat ie nergens te vinden was.


avatar van Knisper

Knisper

  • 13038 berichten
  • 1279 stemmen

Al komt hij volgens de gegevens op de site al over een paar weken in de videotheek.


avatar van wyatt earp

wyatt earp

  • 5006 berichten
  • 2637 stemmen

Das mooi. Maar ik had helemaal niet naar het jaartal gekeken. Ik zie net pas dat ie uit 2009 komt.


avatar van voskat78

voskat78

  • 510 berichten
  • 829 stemmen

Wow... wat een film is al weer enige tijd geleden dat ik zo onder de in druk was. De bovengenoemde vergelijkingen kan ik me we in vinden qwa films, al was dit dan wel de perfecte mix daarvan.

Wat mij betreft dan ook echt een aanrader al is het alleen al om de prachtige visuele effecten en beelden.


avatar van Leviwosc

Leviwosc

  • 883 berichten
  • 335 stemmen

Een film voor mijn wensenlijstje denk ik...


avatar van Cleanshot

Cleanshot

  • 657 berichten
  • 1330 stemmen

Vaag vaag en nog eens vaag.

Echt een film voor die-hard cineasten, dus niet voor mij.

Plots en verwarring = prima, maar in deze film was het belachelijk...


avatar van dennis013

dennis013

  • 175 berichten
  • 504 stemmen

Ik hou meer van films waarin je het verhaal kunt volgen.

Dit was wel een mooi geschoten film, maar een meeslepend verhaal kun je het niet echt noemen.

Ik was er een uur voor het einde wel klaar mee en er liepen veel meer mensen de zaal uit.


avatar van canciser

canciser

  • 938 berichten
  • 558 stemmen

Ik begrijp niet hoe mensen deze film traag vinden. Ik vond het tempo juist goed.