Earth (2007)
Genre: Documentaire
Speelduur: 96 minuten
Oorsprong:
Verenigd Koninkrijk / Duitsland / Verenigde Staten
Geregisseerd door: Alastair Fothergill en Mark Linfield
Met onder meer: Patrick Stewart
IMDb beoordeling:
7,9 (14.931)
Gesproken taal: Engels en Portugees
Releasedatum: 29 november 2007
On Demand:
Niet beschikbaar op Netflix
Niet beschikbaar op Pathé Thuis
Niet beschikbaar op Videoland
Niet beschikbaar op Prime Video
Niet beschikbaar op Disney+
Niet beschikbaar op Google Play
Niet beschikbaar op meJane
Plot Earth
"The remarkable story of three families."
In de documentaire "Earth" wordt een tocht van Noordpool naar Zuidpool gemaakt en benadrukt daarbij de strijd om te overleven. "Earth" confronteert ons door middel van indrukwekkende beelden en landschappen, uitgelicht door een oogverblindende zon, met de harde realiteit van het leven op onze planeet. De documentaire volgt hiertoe een ijsberenfamilie, een kudde olifanten en twee bultrug walvissen in hun vaste leefomgeving en toont de invloed van seizoenswisselingen daarop. Het wordt duidelijk hoe de opwarming van de aarde de overlevingskansen van vele diersoorten bedreigt. Het lukt de makers om in gebieden te filmen waar nog nooit eerder filmopnames zijn gemaakt.
Externe links
Video's en trailers
Reviews & comments
tarentino
-
- 313 berichten
- 0 stemmen
Aardig en mooi, maar zien we dit soort beelden niet bijna iedere dag op 'National Geographic' etc?
nee
waxs
-
- 102 berichten
- 386 stemmen
Heel mooi gefilmd. Laat ook weer zien wat het grote probleem op aarde is; ons.
w8jij17
-
- 43 berichten
- 0 stemmen
Heel mooi gefilmd. Laat ook weer zien wat het grote probleem op aarde is; ons.
Maar de reden dat wij zo verspillend bezig zijn is het consumentisme dat aangestuurd wordt door grote corporaties en multinationals.
Ik kan de documentaire The Corporation (2003) van harte aanbevelen als je iets wilt doen aan het vernietigen van deze prachtige planeet.
Het kan best zijn dat ik al eerder gereageerd heb, maar toch vond ik de serie met Attenborough vele malen mooier. Maar bovenal is Earth een prachtige film.
MarcoStevens
-
- 11 berichten
- 10 stemmen
Zeer indrukwekkende film, met prachtige beelden. Goede opzet, beter in zijn doel bereiken dan Al Gore met An Incovenient Truth. Door deze film gaan mensen denk ik meer nadenken dan na het zien van de zoveelste grafiek. Daarom 4,5 ster.
Lee72
-
- 169 berichten
- 0 stemmen
Broeikaseffect boehoe, we moeten iets doen anders verdwijnt de ijsbeer. Niet aan mij besteed. Vond ik overigens geen echt minpunt, maar mij deed het gewoon niks.
Wat fijn toch dat er 'mensen' als jij bestaan 
Jij bent zeker ook zo iemand die een zak afval van de McDonalds of zijn volle asbak schaamteloos op straat flikkert? Of zijn afval op het strand laat liggen terwijl de prullenbak 5 meter van je afstaat?
Ik kan iedereen aanraden 'the 11th Hour' te gaan bekijken als het voortbestaan van de aarde je wél interesseerd.
Ronnievb
-
- 602 berichten
- 683 stemmen
Om achter de fouten van gedrag te komen heb ik anders echt niet het wijzende vingertje van Patrick Stewart nodig, dat is simpelweg propaganda, en laat ik daar nou een hekel aan hebben.
zephyr
-
- 137 berichten
- 474 stemmen
Behoorlijk wat beelden komen me toch erg bekend voor, misschien ooit scenes al op BBC/BBCWorld geweest, maar de boodschap blijft natuurlijk erg goed. Daar hebben we inderdaad Patrick Stewart niet bij nodig.
gauke
-
- 9852 berichten
- 13069 stemmen
Overweldigend, imponerend en ontroerend.
DaanRiver
-
- 92 berichten
- 415 stemmen
Ik heb normaal een hekel aan natuur(documantaires) etc. maar deze film heeft wel indruk op me gemaakt, vooral door de ontzettend mooie beelden van landschappen!!
Ook zaten er wat grappige stukjes bij zoals de 'mandarijneenden' die uit een hoge boom springen.. (ik hoop niet dat dit een spoiler was voor iemand 
4*
waxs
-
- 102 berichten
- 386 stemmen
Nu wij thuis de trotse eigenaar zijn van een Phillips Ambilight 42PFL9703D10 Full HD TV was het eerste wat ik na aanschaf kocht een goede HDMI kabel en op Blu-Ray. Wat een prachtige beeld, de film komt heelmaal tot leven en je wordt echt het beeld ingezogen! Ik verhoog m'n cijfer want in HD komt de film geheel tot zijn recht!
benji the houser
-
- 4 berichten
- 37 stemmen
Super mooi documentaire over onze planeet, mooie opnames en shots. Alleen het einde van de film vond ik niet echt leuk om na te kijken (de ijsbeer die van de honger omkomt), maar dat is wel de harde realiteit.
helleke
-
- 967 berichten
- 1168 stemmen
Zopas ook bekeken.
Prachtige documentaire die aantoont hoe de fauna en flora hinder ondervindt van de opwarming van de Aarde.
Via plasmascherm is het nog eens zo indrukwekkend om te bekijken.
3,5 sterren.
lottetje
-
- 284 berichten
- 215 stemmen
Ik hou helemaal niet van dit soort natuurfilms. Maar toch vond ik het wel een mooie film.
Dat kleine olifantje die dan de verkeerde kant op loopt!
Voor een natuurfilm is het wel een prachtige film.
Hectometerpaal
-
- 722 berichten
- 964 stemmen
Schitterende documentaire. Vooral het stukje over de paradijsvogels vond ik werkelijk van een enorme schoonheid getuigen. Zonder twijfel 4 * * * * en een halve.
VanRippestein
-
- 1178 berichten
- 1052 stemmen
Dat de film schuldgevoelens tracht op te wekken voor propagandistische doeleinden vind ik ronduit verwerpelijk.
hihihi. Propaganda is een middel, geen doeleind.
Malick
-
- 9142 berichten
- 640 stemmen
Deze film op het grote doek zien kan veel met je doen. De beelden waren dan ook weergaloos mooi. Alsof er blijvend kwijl uit me mond liep. Alleen kende de documentaire een aantal minpunten. Waarbij ik vooral een gevoel had dat dit een opwarmertje voor de serie Planet Earth moest voorstellen. Daarbij is een voice-over bij natuurdocumentaires voor mij niet veel goeds. Waarom niet de beelden voor zichzelf laten spreken?! Nu is Patrick Stewart een degelijke inspreker maar ik vermoed dat het puur gedaan is om een groter publiek te trekken. Want zonder inspreker zullen mensen het maar een saaie registratie vinden die ze misschien ook op Discovery kunnen kijken. Buiten de voice-over had ik ook problemen met de Indiana Jones muziek. De natuur op zichzelf geeft krachtige geluiden af waarom dat niet laten horen?!
Alles bij elkaar kan ik niet ontkennen dat de ademwegnemende opnames zwaarder wegen dan de andere nonsens die ervoor zorgde dat het vooral gemaakt over kwam. Hopelijk kent Planet Earth geen compassie met de kijker en wordt alles verteld door Moeder Natuur!
tarentino
-
- 313 berichten
- 0 stemmen
Alleen kende de documentaire een aantal minpunten. Waarbij ik vooral een gevoel had dat dit een opwarmertje voor de serie Planet Earth moest voorstellen. Daarbij is een voice-over bij natuurdocumentaires voor mij niet veel goeds. Waarom niet de beelden voor zichzelf laten spreken?! Nu is Patrick Stewart een degelijke inspreker maar ik vermoed dat het puur gedaan is om een groter publiek te trekken. Want zonder inspreker zullen mensen het maar een saaie registratie vinden die ze misschien ook op Discovery kunnen kijken.
Als je niet wist dat er een serie van was zou je het niet eens opmerken.
Als ze alleen de beelden lieten zien zouden veel mensen de intentie niet snappen en daar gaat het juist om. De beelden zijn bijzaak en prachtig omdat dat meer mensen trekt. Een groter publiek is alleen maar positief omdat dit onderwerp veel aandacht nodig heeft. Uit vele berichten over deze film lees ik veel over de o zo mooie beelden, maar ik hoor niks over de intentie.
vampyrmaiden
-
- 228 berichten
- 234 stemmen
op zich een mooie film, maar NIET wat het beloofd. Het moesten de mooiste natuuropnames ooit zijn, maar wat het eigenlijk was was propaganda om te verduidelijken hoe slecht de dieren en natuur er aan toe zijn.
Bij 'mooie beelden' denk ik niet aan dieren die sterven. In plaats van een feel-good docu was dit weer een film met een typische inconvenient truth sfeer.
Zonde. Ze hadden het moeten promoten voor wat het feitelijk was, dan was hij niet tegengevallen.
vampyrmaiden
-
- 228 berichten
- 234 stemmen
Dat de film schuldgevoelens tracht op te wekken voor propagandistische doeleinden vind ik ronduit verwerpelijk.
absoluut mee eens.
EN nog wat anders; ik vind het erg dat mensen wakker geschud moeten worden door een dergelijke film. Iedereen wéét toch wel dat de aarde en zijn inwoners naar de *piep* gaan??!! Daar hoef je toch niet een film voor te kijken??!!
In ieder geval, zoals ik al zei, de promotie heeft een verkeerde invalshoek gekozen, waardoor de film niet biedt wat hij beloofd.
Stervende dieren zijn geen mooie beelden.
Ja, er zaten ook mooie beelden in, maar inderdaad, de propaganda droop er vanaf, en dat is echt jammer.
glimmerman2000
-
- 354 berichten
- 2249 stemmen
Het is een mooie film,maar vind het jammer dat er niet duidelijker wordt aangegeven waar ze filmen, de locatie dus.
Ik geef hem zeker wel een 4.0
tarentino
-
- 313 berichten
- 0 stemmen
absoluut mee eens.
EN nog wat anders; ik vind het erg dat mensen wakker geschud moeten worden door een dergelijke film. Iedereen wéét toch wel dat de aarde en zijn inwoners naar de *piep* gaan??!! Daar hoef je toch niet een film voor te kijken??!!
In ieder geval, zoals ik al zei, de promotie heeft een verkeerde invalshoek gekozen, waardoor de film niet biedt wat hij beloofd.
Stervende dieren zijn geen mooie beelden.
Ja, er zaten ook mooie beelden in, maar inderdaad, de propaganda droop er vanaf, en dat is echt jammer.
Grote onzin wat je nu zit te vertellen. Blijkbaar weten de mensen er helemaal niks van, of ze weten het wel maar doen er niks aan. Had jij dan serieus verwacht dat ze zoveel geld gaan uitgeven aan alleen maar mooie beelden, tuurlijk willen ze iets met deze film bereiken.
Mvisser
-
- 48 berichten
- 64 stemmen
Ik vond het een mooie documentaire met prachtige beelden. Ik moet wel eerlijk bekennen dat ik morgen net zo makkelijk de auto zal pakken dus in dat opzicht heeft de film me niet echt op het denken gezet.
Maar prima documentaire.
3.5*
phidel
-
- 7 berichten
- 7 stemmen
Heel mooi gefilmd. Laat ook weer zien wat het grote probleem op aarde is; ons.
ga niet huilen alles gaat ooit weg dus ook die ''lieve'' diertjes
Tonypulp
-
- 21231 berichten
- 4608 stemmen
ga niet huilen alles gaat ooit weg dus ook die ''lieve'' diertjes
Beetje een trieste opmerking als je het mij vraagt.
Smaling
-
- 76 berichten
- 1291 stemmen
5 * voor de schitterende gefilmde beelden (vooral op blue-ray!!)
-1 * voor de tegenvallende docu en het oohh pas op gedoe.
______________________________________________
4 *
Don_Mat
-
- 295 berichten
- 0 stemmen
ademloos gekeken. Idd jammer wat smaling al zegt. Dat pas op gedoe wordt ik nou wel zat! Tuurlijk snap ik wat het probleem is. Maar ik koop een hartstikke dure dvd, en dan zit ik er niet echt op te wachten om de les gelezen te worden! Toch 5 * want de beelden maakte alles goed! 
Lee72
-
- 169 berichten
- 0 stemmen
Nee, en het is geen film maar een documentaire.
Jij bedoelt de documentaire An Inconvenient Truth. Was ook indrukwekkend maar mij wat teveel grafieken. Kijk the 11th hour eens zou ik zeggen.
Het laatste nieuws

Spaanse Netflix-film '100 Metros' doet het ontzettend goed: 'IJzersterk drama'

Netflix verruilt 'The Grand Budapest Hotel' voor 'The French Dispatch' van Wes Anderson

Nog niet gezien? 'Escape at Dannemora' kijk je nu gewoon op SkyShowtime

Catherine O'Hara (71) overleden: van deze films zou je haar onder meer kunnen kennen
Bekijk ook

Earth: One Amazing Day
Documentaire / Familie, 2017
17 reacties

Baraka
Documentaire, 1992
41 reacties

Home
Documentaire, 2009
68 reacties

Requiem for the American Dream
Documentaire, 2015
12 reacties

African Cats
Documentaire / Avontuur, 2011
31 reacties

La Marche de l'Empereur
Documentaire, 2005
219 reacties
Gerelateerde tags
oceaanhimalaya mountain rangeicewalrusantarcticanatuurantarctic
Nieuwsbrief MovieMeter
Het laatste film- en serienieuws per e-mail ontvangen?
Populaire toplijsten
- Top 250 beste films aller tijden
- Top 250 beste sciencefiction films aller tijden
- Top 250 beste thriller films aller tijden
- Top 250 beste familie films aller tijden
- Top 250 beste actie films aller tijden
- Top 100 beste films van de laatste jaren
- Top 100 beste films op Netflix
- Top 100 beste films op Disney+
- Top 100 beste films op Pathé Thuis
- Top 50 beste films uit 2020
- Top 50 beste films uit 2018
- Top 50 beste films uit 2019
- Top 25 beste films in het Nederlands
Corporate & Media
Realtimes Network
Innovatieweg 20C
7007 CD, Doetinchem, Netherlands
+31(315)-764002
Over MovieMeter
MovieMeter is hét platform voor liefhebbers van films en series. Met tienduizenden titels, die dagelijkse worden aangevuld door onze community, vind je bij ons altijd de film, serie of documentaire die je zoekt. Of je jouw content nou graag op televisie, in de bioscoop of via een streamingsdienst bekijkt, bij MovieMeter navigeer je in enkele klikken naar hetgeen dat voldoet aan jouw wensen.
MovieMeter is echter meer dan een databank voor films en series. Je bent bij ons tevens aan het juiste adres voor het laatste filmnieuws, recensies en informatie over jouw favoriete acteur. Daarnaast vind je bij ons de meest recente toplijsten, zodat je altijd weet wat er populair is op Netflix, in de bioscoop of op televisie. Zelf je steentje bijdragen aan het unieke platform van MovieMeter? Sluit je dan vrijblijvend aan bij onze community.









