Genre: Actie / Fantasy
Speelduur: 120 minuten
Oorsprong:
Verenigde Staten / Duitsland
Geregisseerd door: Guillermo del Toro
Met onder meer: Ron Perlman, Selma Blair en Luke Goss
IMDb beoordeling:
7,0 (297.416)
Gesproken taal: Engels
Releasedatum: 21 augustus 2008
On Demand:
Bekijk via Pathé Thuis
Bekijk via Videoland
Bekijk via SkyShowtime
Niet beschikbaar op Netflix
Niet beschikbaar op Prime Video
Niet beschikbaar op Disney+
Niet beschikbaar op Google Play
Niet beschikbaar op meJane
Plot Hellboy II: The Golden Army
"Believe it or not... He's the good guy."
Een oud bestand tussen het mensenrijk en een veel ouder ras van mythische wezens staat op het punt verbroken te worden. De verbannen prins Nuada wil de mensheid uitroeien om zo plaats te maken voor de wezens die nu in verschuiling moeten leven. Het is aan Hellboy om Nuada te stoppen voordat hij het allesvernietigende Gouden Leger kan wekken. Samen met een team van het Bureau voor Paranormaal Onderzoek en Defensie, met onder meer zijn pyrokinetische vriendin Liz, de aquatische empatholoog Abe en de protoplastische mysticus Johann wordt er heen en weer gependeld tussen beide werelden. Uiteindelijk zal Hellboy, een schepsel dat in geen van beide werelden echt geaccepteerd wordt, moeten kiezen tussen zijn eigen volk of de mensenwereld waarin hij is opgegroeid.
Externe links
Acteurs en actrices
Hellboy
Liz Sherman
Abe Sapien
Johann Krauss / Bethmoora Goblin
Johann (stemrol)
Prince Nuada
Princess Nuala
Tom Manning
Trevor Bruttenholm
Johann Krauss
Reviews & comments
shimai
-
- 34 berichten
- 36 stemmen
Vond de film zwaar tegenvallen en stukken slechter dan deel 1.
Het verhaal was gewoon mega saai!!!!
SaNDuTjE
-
- 1434 berichten
- 3240 stemmen
Door Pan's Labyrinth waren mijn verwachtingen toch redelijk hoog gespannen voor deze film.
Jammer genoeg zijn deze grotendeels niet waargemaakt, doordat het verhaal in eerste instantie nogal te wensen overlaat. Het is geen 'verhaal'-verhaal en het tempo is af en toe slaapverwekkend.
Het grootste pluspunt (en tegelijk ook zijn grootste minpunt) zijn de prachtige wezens die ik persoonlijk totaal niet in een dergelijke actie/superhelden film vind thuishoren.
Al met al zeer genoten van de mooie wezens/special effects, echter kon het verhaal en personages mij niet boeien. Dat samen met een zwak verhaal kom ik tot een score van 2*
Charlie Cheese
-
- 223 berichten
- 1936 stemmen
dan heb jij zekers naar andere film gekeken
gewoon een topfilm dit en prachtige effecten
edit: eigenlijk grappig. Je bevestigd precies wat ik zeg.
Je bent pas net aangemeld op moviemeter (ik ook maar dat bedoel ik niet
), en je hebt op 2 films gestemd. Hellboy 1 en Hellboy 2. Dat is dus EXACT wat ik bedoel met. 'fans-only'.
deTuinman
-
- 1186 berichten
- 0 stemmen
Hahah Hellboy 2 een fans-only film, dat is te belachelijk voor woorden. Final Fantasy Advent Children, dat is een fans-only film. Gemaakt voor de fans en alleen te snappen door de fans.
Het verhaal van Hellboy 2 is nou eenmaal wat dunner dan de creativiteit van de set, maar het cijfer 1 geven voor een film als deze is gewoon onzorgvuldig gekozen.
Maar aangezien je there will be blood een 2 hebt gegeven en Blow met The Big Lebowski een 4.5 lijk je op een enorme meelopende mainstreamer.
Charlie Cheese
-
- 223 berichten
- 1936 stemmen
Hahah...volgens mij ben ik juist geen mainstreamer.
Ik vind The big lebowski en Blow 2 briljante films, niet omdat iedereen dat zou vinden, maar gewoon omdat IK dat vind..
There will be blood vond ik een enorme tegenvaller. Iedereen zei tegen me ja die moet je zeker gaan kijken maar ik vond er totaal niets aan helaas.
Ik bedoel dit (in dit geval) net zoals The fast & the furious 2 en 3. 2 best slechte films, maar als je veel van auto's houdt zul je de films met plezier kijken.
Hellboy vond ik een slechte film, maar als je van deze 'held' houd zul je deze film ook met plezier bekijken.
(ik zie trouwens wel dat ik bijna alleen nog op 'mainstreamfilms' heb gestemd, maar dat komt omdat ik pas aangemeld ben en die films meteen zag en dacht: oja ook even stemmen
)
hannes64
-
- 1926 berichten
- 5243 stemmen
Deel 1 was beter....maar deze komt zeer close in de buurt.
Goeie film met een paar geweldige FX.
tal1b
-
- 2596 berichten
- 2329 stemmen
gewoon leuke film, boven het gemiddelde 
leuke effects, wel wat te klef zo nu en dan, ach ja
X-Treme.nl
-
- 10 berichten
- 9 stemmen
Ik geef Hellboy 2 een 4 met als reden:
- Special Effects
- Het verhaal zelf is super
- Acteer prestaties zijn ook goed, ze hebben er duidelijk lol in gehad.
- Het regiseer werk vind ik ook goed, qua logica en volgorde zit deze film toch goed in elkaar. Ik heb slechtere films gezien die echt letterlijk hak op de tak springen.
De reden waarom hij geen 5 krijgt is omdat ik toch meer had verwacht van de Golden Army, tuurlijk snap ik de kosten wel, maar had dan het verhaal wat meer aangepast, ik verwachte toch echt dat de Golden Army de stad zou vernietigen of in iedergeval schade had toegebracht, maar alles eindigt uiteindelijk in een tempel! dat vind ik echt zonde.......
Voor de rest een leuke film naar te kijken! hoop dat er een 3e komt 
The Oceanic Six
-
- 60517 berichten
- 4107 stemmen
Wat X-Treme.nl spoilert, daarmee ben ik het roerend eens. Jammer dat we te weinig hen in actie zagen.
Tomsheep
-
- 152 berichten
- 247 stemmen
Verhaallijn is flinter dun, oppervlakkig en voorspelbaar dus verwacht daar niets van. ( heb enkele scenes op trippelspeed gekeken. Gaaaaaaaaap )
Dees gewoon alleen kijken voor de schitterende special effects en maffe wezens die erin zitten.
Heb ook erg genoten van de kungfu elementen in de film, die er ook heel gelikt uit zien.
nickvanzutphen
-
- 208 berichten
- 4657 stemmen
Een goede opvolger van het 1ste deel ,
De special effects waren schitterend beter dan het 1ste deel (het budget zal natuurlijk wel opgeschroefd zijn na Hellboy)
acteerprestaties waren goed in orde en er zaten hier en daar nog leuke komische stukjes in.
Na het zien van deze film en Pan's Labyrinth ben ik er van overtuigd dat het met the Hobbit ook wel goed komt.
DVD-T
-
- 15565 berichten
- 3124 stemmen
Hellboy: The Golden Army stond samen met TDK hoog op mijn 'to see' lijstje van 2008.En eigenlijk vond ik dit deel net zo leuk en geslaagd als de eerste film van de rode superheld.
Het verhaal van HB II is misschien wel heel simpel, maar dit word ruimschoots gecompenseerd door de rest van de film, en dat zijn het geweldig sprookjes verhaal, de super special effects en de lekkere actie.
Leukste toevoeging op het verhaal is misschien wel het karakter van Johann Krauss
, waar ik toch wel symphatie voor op kon bouwen en een paar keer smakelijk om heb kunnen lachen". Liz Sherman vond ik in deze film wat geslaagder en Selma Blair keek niet zo depressief als in de eerste HB, dus dat was ook wel weer een pluspunt. Zoals X-Treme.nl hierboven al zei had ik ook iets meer van The Golden Army verwacht omdat het verhaal daar natuurlijk om draait.
4* en van mij mag er nog wel een derde komen.
Bartovsmirnoff
-
- 12 berichten
- 12 stemmen
Niet echt aan mij besteed deze film, vanwege de goede recensies toch gekeken.
Er zullen zeker mensen zijn die deze film een 5 geven.
Kom niet hoger dan een 2,5 , maar dat ligt aan m`n eigen smaak.
Tepelstreeltje
-
- 4 berichten
- 6 stemmen
best goede film , vond deel 1 wel beter...
ik ben het ook met x-treme eens over dat golden army .
had er veel meer van verwacht ,alleen die kwamen pas het laatste kwartier van de film echt aan bod.
beetje jammer ik had eigenlijk wel verwacht dat ze de mensheid nog gingen aanvallen of iets dergelijks.
maar over het algemeen wel een goed verhaal,goeie graphics , en ook genoeg humor.
Zinema (crew films)
-
- 10270 berichten
- 7278 stemmen
Del Toro overtreft zichzelf in dit tweede deel dat het eerste deel overschaduwt op vele vlakken. Met een groter budget achter de hand kwam er dan toch nog dit bijna onmogelijk geachte vervolg. Gelukkig maar want dit sprookjesachtige aktiespektakel is erg de moeite waard. Zeer goed.
johnrambo
-
- 283 berichten
- 649 stemmen
Ik had even moeite om in deze film te komen.
Een derde graads verbrandde schwarzenegger met afgezaagde hoorns en bakkebaarden, een blauwe visman met waterbril en kieuwen, en een gasgevulde professor zonder hoofd, waren de eerste 10 minuten even wennen.
De gemiddelde star trek neurd zal er wellicht minder moeite mee gehad hebben.
Bij gebrek aan beter toch nog besloten even verder te kijken.
En ik moet zeggen, dat als je eenmaal gewend bent aan de bijzondere hoofdrolspelers in deze film, hij het kijken ineens wel waard was.
De verhaallijn bleef laserdun, maar de graphics, en de gevechten in de stijl van "the forbidden kingdom" bleken voldoende om de hele film af te kijken.
Bovenaan deze pagina word gesproken over een fan only film die enkel begrepen word door fans.
Ik ben in het bezit van een LTS zwakstroom diploma, en ben zeker geen fan, maar ik snapte hem volledig.
pyt72
-
- 34 berichten
- 71 stemmen
ik vond 'm niet zo goed dan HB1, maar dat komt omdat ik de humor miste. verder wel goede special effects. verhaal magertjes
deTuinman
-
- 1186 berichten
- 0 stemmen
De gemiddelde star trek neurd zal er wellicht minder moeite mee gehad hebben.
.
Als je zo snel al moeite hebt met een fantasie-film, kun je het beter bij romantische komedie's houden.
cafe1900
-
- 132 berichten
- 326 stemmen
Leuke film, je weet dat het allemaal onzin is en met die gedachte moet je er ook naar kijken. 3.5 sterren waard.
evwi
-
- 131 berichten
- 131 stemmen
Ik vond hem een stuk beter dan deel 1 maar dat zegt niet zo veel want ik vond deel 1 net een kinderfilm.
Deze is ook geen topper maar best leuk om te zien.
3*
ninoboy1
-
- 222 berichten
- 0 stemmen
beetje ondermaats van wat ik er eigenlijk had van verwacht...
Al bij al toch nog een redelijke leuke film!
Mr_White
-
- 2067 berichten
- 0 stemmen
Uitstekend vervolg op Hellboy. Er wordt wat ingeleverd op het verhaal om meer ruimte te bieden voor oogstrelende wezens en gevechten maar gelukkig komt Hellboy op dat vlak ook goed tot zijn recht. Ik zou zeggen, kom maar op met deel 3.
Theunissen
-
- 12268 berichten
- 5513 stemmen
Ik moet zeggen dat deze film me enorm verraste. Normaal geef ik niet veel om superhelden films maar deze vond ik toch wel een uitzondering.
Het verhaal is opzicht niet zo bijzonder en ook niet echt origineel maar de beelden waren prachtig en de speciale effecten zagen er ook zeer mooi uit. Veder vond ik de acteer prestaties van alle acteurs goed. Vooral Ron Perlman vond ik geweldig. Ik verwachte niet veel van deze film (mede omdat ik Hellboy 1 niet zo geweldig vond) maar achteraf is hij me goed bevallen.
neandertje
-
- 2 berichten
- 12 stemmen
vond hem zeker minder dan deel 1, maar hij is zeker wel de moeite waard om te kijken. Hellboy zelf blijft grappig met zijn opmerkingen en acties
ElDorros
-
- 1 berichten
- 8 stemmen
Net gekeken en ik vond hem heel gaaf. Niet zozeer omdat ik een Hellboy-fan ben, maar meer omdat het zo fraai is opgenomen en sommige teksten zeer komisch zijn. Met de actie is alles ook dik in orde.
Helaas is het verhaal zelf een beetje dun, maar dat mag de pret niet drukken. De film is tenslotte als echte entertainment bedoeld met een kleine onderlaag (namelijk de drijfveer van de prins).
thomas82
-
- 44 berichten
- 91 stemmen
vond eerlijk gezegd niet zo heel veel aan, zat mischien meer met deel 1 in me hoofd. Wel heel gaaf gedaan met de agent die bestaat uit rook etc. Toch stak de film wel goed in elkaar en zag het er allemaal zeer mooi uit. Dat haalt het voor mij een beetje omhoog.
GGG
-
- 523 berichten
- 586 stemmen
Hij was minder dan de eerste. Maar ik vond de visuele vormgeving en gedrochten wel prachtig! Echt de Toro!
Het laatste nieuws

Derde 'Yellowstone'-spin-off over personage Kayce Dutton in maart al op SkyShowtime

Fans door het dolle heen met nieuwe beelden van 'The Super Mario Galaxy Movie'

Waargebeurde dramafilm 'Dark Waters' met Mark Ruffalo vanaf komende week op Netflix

'Kidnapped: Elizabeth Smart' gezien? Op Netflix kijk je ook deze vergelijkbare docu's
Bekijk ook

El Laberinto del Fauno
Fantasy / Drama, 2006
1.334 reacties

V for Vendetta
Thriller / Actie, 2005
1.155 reacties

Kick-Ass
Actie / Komedie, 2010
2.956 reacties

Kôkaku kidôtai: Stand Alone Complex Solid State Society
Actie / Sciencefiction, 2006
24 reacties

The Hobbit: The Desolation of Smaug
Avontuur / Fantasy, 2013
897 reacties

Star Trek
Sciencefiction / Actie, 2009
780 reacties
Gerelateerde tags
auctionnorthern irelandresignation superheldgebaseerd op stripopstandgeweldspearsplit screen superhero teamsuper villainremorseself exilecitizen actionwar zonerobot fighting father son conflict
Nieuwsbrief MovieMeter
Het laatste film- en serienieuws per e-mail ontvangen?
Populaire toplijsten
- Top 250 beste films aller tijden
- Top 250 beste sciencefiction films aller tijden
- Top 250 beste thriller films aller tijden
- Top 250 beste familie films aller tijden
- Top 250 beste actie films aller tijden
- Top 100 beste films van de laatste jaren
- Top 100 beste films op Netflix
- Top 100 beste films op Disney+
- Top 100 beste films op Pathé Thuis
- Top 50 beste films uit 2020
- Top 50 beste films uit 2018
- Top 50 beste films uit 2019
- Top 25 beste films in het Nederlands
Corporate & Media
Realtimes Network
Innovatieweg 20C
7007 CD, Doetinchem, Netherlands
+31(315)-764002
Over MovieMeter
MovieMeter is hét platform voor liefhebbers van films en series. Met tienduizenden titels, die dagelijkse worden aangevuld door onze community, vind je bij ons altijd de film, serie of documentaire die je zoekt. Of je jouw content nou graag op televisie, in de bioscoop of via een streamingsdienst bekijkt, bij MovieMeter navigeer je in enkele klikken naar hetgeen dat voldoet aan jouw wensen.
MovieMeter is echter meer dan een databank voor films en series. Je bent bij ons tevens aan het juiste adres voor het laatste filmnieuws, recensies en informatie over jouw favoriete acteur. Daarnaast vind je bij ons de meest recente toplijsten, zodat je altijd weet wat er populair is op Netflix, in de bioscoop of op televisie. Zelf je steentje bijdragen aan het unieke platform van MovieMeter? Sluit je dan vrijblijvend aan bij onze community.










