• 15.798 nieuwsartikelen
  • 178.213 films
  • 12.223 series
  • 34.000 seizoenen
  • 647.385 acteurs
  • 199.065 gebruikers
  • 9.375.082 stemmen
Avatar
 
banner banner

[Rec] (2007)

Horror / Mockumentary | 78 minuten
3,52 2.378 stemmen

Genre: Horror / Mockumentary

Speelduur: 78 minuten

Alternatieve titel: Rec

Oorsprong: Spanje

Geregisseerd door: Jaume Balagueró en Paco Plaza

Met onder meer: Manuela Velasco, Vicente Gil en Ferrán Terraza

IMDb beoordeling: 7,4 (214.372)

Gesproken taal: Japans en Spaans

Releasedatum: 17 april 2008

Plot [Rec]

"Experience fear."

Een jonge tv-journaliste en haar cameraman lopen mee met de lokale brandweer. Op een nacht moet de brandweer een oude vrouw redden, die in een appartementengebouw vast lijkt te zitten. Maar wat in eerste instantie op een doodnormale routineklus lijkt, begint langzamerhand te veranderen in een gruwelijke en duistere nachtmerrie.

logo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm still

Externe links

Volledige cast

Acteurs en actrices

Alle Media

Video's en trailers

Reviews & comments


avatar

Gast

  • berichten
  • stemmen

Let op: In verband met copyright is het op MovieMeter.nl niet toegestaan om de inhoud van externe websites over te nemen, ook niet met bronvermelding. Je mag natuurlijk wel een link naar een externe pagina plaatsen, samen met je eigen beschrijving of eventueel de eerste alinea van de tekst. Je krijgt deze waarschuwing omdat het er op lijkt dat je een lange tekst hebt geplakt in je bericht.

* denotes required fields.

Let op! Je gebruikersnaam is voor iedereen zichtbaar, en kun je later niet meer aanpassen.

* denotes required fields.
zoeken in:
avatar van Roel_

Roel_

  • 287 berichten
  • 2062 stemmen

De stijl van filmen bevalt me wel. Dit zag ik voorheen ook in Cloverfield. Door het real life gehalte raak je veel meer betrokken bij hetgeen zicht afspeelt. In Cloverfield werkte dit erg goed, omdat het verhaal ook interessant was. In [REC] blijft het toch een oppervlakkig horrorverhaal. Het einde van het verhaal was niet meer verrassend, daardoor werd de spanning weggehaald. De film moest het in mijn ogen hebben van de verfrissende manier van filmen.


avatar van Brianna

Brianna

  • 218 berichten
  • 161 stemmen

Omg, nog nooit zoveel gekrijs gehoord als in deze film. Op zich vond ik het geen slechte film, zaten leuke stukjes in, maar dat gekrijs de hele tijd, dat ging irriteren.


avatar van kaztor

kaztor

  • 235 berichten
  • 146 stemmen

Vermakelijk cultwerkje van Spaanse bodem. In het begin nogal druk-druk-druk, maar naarmate de cast uitgedund word neemt de spanning toe. Vooral tegen het einde is de film zeer sterk.


avatar van gmx

gmx

  • 1034 berichten
  • 778 stemmen

Haalt 't echt niet bij BWP. Desalniettemin geen onaardig filmpje, maar had er meer van verwacht.

3 *


avatar van jeseke

jeseke

  • 52 berichten
  • 15 stemmen

mega goeie film als alle griezelfilmen zo als die hier waren zouden er nog eens goeie griezelfilmen uitkomen

echt veel spanning en VEEL schrikmomenten echt een aanrader


avatar van brucecampbell

brucecampbell

  • 3315 berichten
  • 7374 stemmen

Vrij lage waarderingen hier voor toch een prima filmpje!

De Europeanen maken de laatste tijd de beste horrorfilms. Denk maar aan wat Frankrijk allemaal uitbrengt en nu ook deze Spaanse productie.

Het duurde een kwartiertje voor ik in de film zat, maar dan is het non-stop paranoia met als absolute hoogtepunt de laatste 5 minuten.

Meer van dit!!


avatar van Goodfella1812

Goodfella1812

  • 209 berichten
  • 2471 stemmen

Damn he, deze film was echt spannend!!!

Topper in dit genre 4.5*


avatar van Jonkman

Jonkman

  • 61 berichten
  • 203 stemmen

Een echte zombiehorror. In de stijl van Cloverfield (2007) en BlairWitch Project (1999) wordt er met een handcamera gefilmd wat een erg intense ervaring oplevert. De film neemt je mee naar een 85-minuten horrorfestijn waarbij je de gehele film angstig zit te kijken en ook bijna elke minuut schrikt. Dit is wat horror moet zijn!

4.5 sterren


avatar van kungfuzombie

kungfuzombie

  • 274 berichten
  • 1626 stemmen

Ik kwam niet echt in deze film, dat reality gedoe is niets voor mij. Ik denk dat film overigens pas echt goed werkt op het grote doek!

De laatste 10 minuten werd het toch nog wel even serieus creepy! (ondanks de wat clichematige nachtvisie die toch altijd opduikt in dit soort films)

Moet Cloverfield nog zien maar Blair Witch deed me ook al bijzonder weinig! Ik zie denk ik gewoon liever een goed geschoten film.

3 ster


avatar van Dudine

Dudine

  • 52 berichten
  • 192 stemmen

ik vond dit dus helemaal niks

het irriteerde me dat al die mensen door elkaar aan t schreeuwen waren in t begin

de rest van de film was naar mijn mening maar een beetje heen en weer rennen en schreeuwen

1*


avatar van filmofiel

filmofiel

  • 200 berichten
  • 265 stemmen

Bij nader inzien, als filmkenner vind ik dit toch wel een goede film.

Welliswaar door het spaans gesprokene wel een beetje druk en een zombie-film als zovelen. Apart aspect aan deze film is dat de gehele film opgenomen is d.m.v. een handycam..wat we ook terugzien in 'Cloverfield' waardoor ook deze film de indruk wekt dat de kijker werkelijk wordt meegesleurd en doen geloven dat deze film op waarheid berust. Niets is echter minder waar want zombies bestaan natuurlijk niet maar maakt het daarom voor mij zo bijzonder. Wel moet opgemerkt worden dat sommige scènes wat te haastig genomen zijn waardoor het een wat warrige indruk maakt. Ik geef deze film een ruim voldoende.


avatar van ralfsjam

ralfsjam

  • 2144 berichten
  • 1345 stemmen

Dudine schreef:

ik vond dit dus helemaal niks

het irriteerde me dat al die mensen door elkaar aan t schreeuwen waren in t begin

de rest van de film was naar mijn mening maar een beetje heen en weer rennen en schreeuwen

1*

realistisch he? hoe zouden we in het echte leven schreeuwen bij zo iets? geregisseerd? eerst jij schreeuwen , en dan jij......!?

dat was juist de kracht van de film. lange in 1 keer geschoten scenes waar iedereen deed wat hij moest doen. dat maakt de film levendig en realistisch in veel opzichten. okay, de monsters maakte het "horror", maar ze hadden het ook anders kunnen doen in mijn ogen ,om het geloofwaardiger te maken. maar ze hebben hier voor gekozen, en het goed gedaan! er zijn ook zat high-budget horor fliks die compleet op hum smoel gaan met al hun geregisseerde voorspelbaarheid.


avatar van brainless

brainless

  • 15 berichten
  • 17 stemmen

wat is dit een trieste film zeg!!!!!!

snap niet dat mensen kunnen zeggen dat het spannend was

die camera zwingelt alle kanten op dus ook maar de helt van te volgen

en wat een walgelijk gekrijs in die film

ik hou van horror maar dit slaat werkelijk alles


avatar van AmazingPP

AmazingPP

  • 2524 berichten
  • 1859 stemmen

Wat een heerlijk luguber filmpje is dit! Goed, bijster origineel is het allemaal niet qua camerawerk, maar het verhaal bouwt zich goed op en eenmaal in het gebouw kan het gelazer beginnen! Zeker het einde van de film vond ik heel sterk. Verfrissend, kan niet anders zeggen. En eh... Brainless: smaken verschillen nu eenmaal....

4 *


Briljante film! Nog nooit zo in spanning gezeten dan bij deze film...en dat voor iemand die normaal gesproken niet snel onder de indruk is.

Ik en mijn vriend kwamen met een bonkend hart en verhoogd adrenaline gehalte de bios uit. Phoe.....

Voor de amateur regiseurs & acteurs onder jullie: Je kunt nu bij een prijsvraag van het Amsterdam Fantastic Film festival (waar [REC] ook draait) een digitale camera winnen als je een eigen griezelfilmpje instuurt! Kijk op: www.afff.nl !!!


avatar van hannes64

hannes64

  • 1926 berichten
  • 5249 stemmen

Goeie heftige spaanse horror.

Met sommige scenes waar je je rot schrikt.

Dezelfde stijl ( Zoals hierboven ook al werd geschreven ) als "the blair witch project" en "Cloverfield".

Ik vond em zeer heftig en goor....stukken beter dan TBWP.

Touwens ook prima geacteerd door de gehele cast...net of is `t echt een docu.

Deze was prima te pruimen.

Voor 72 minuutjes was ik zeer tevreden over deze film.

Weer eens wat anders dan het standaard hollywoodspul.

Een aanrader!!!!!

http://www.dumpert.nl/mediabase/30956/509bac11/_rec].html


avatar van otherfool

otherfool

  • 18519 berichten
  • 3403 stemmen

avatar van derk89

derk89

  • 18 berichten
  • 369 stemmen

Wat een verschikkelijke bagger en saaie film zeg pfff

0,5


avatar van salvatore

salvatore

  • 1937 berichten
  • 3238 stemmen

Apart toch hoe de meningen zo uiteenlopen bij zulk soort films, hetzelfde geldt voor cloverfield en BWP. 'Het bevalt je of het bevalt je niet' lijkt hier nog sterker van toepassing.


avatar van hkoster16

hkoster16

  • 385 berichten
  • 11800 stemmen

ik heb hem 0,5 gegeven. verder wil ik niets over de film kwijt. ik snap niet dat mensen hem meer kunnen geven dan een 0,5 hebben ze ooit een goede film gezien


avatar van scumfrog

scumfrog

  • 222 berichten
  • 2493 stemmen

Kort maar krachtig. Hoewel ik van te voren wist dat het, in tegenstelling tot The Blairwich Project, om een geregisseerde film ging, werd ik toch echt het verhaal ingetrokken. Enkele goede schrikmomenten, vooral het einde op de zolder maken dit voor mij een goede originele horror.


avatar van BlueJudaskiss

BlueJudaskiss (moderator films)

  • 11909 berichten
  • 5313 stemmen

hkoster16 schreef:

ik heb hem 0,5 gegeven. verder wil ik niets over de film kwijt. ik snap niet dat mensen hem meer kunnen geven dan een 0,5 hebben ze ooit een goede film gezien

Ik heb heel veel goede (horror) films gezien en deze staat in m'n geheugen gegrift als een van de beste van de afgelopen tien jaar. De kracht is dat je de shockeffecten eigenlijk allemaal ver van te voren ziet aankomen maar dat de regisseurs ze zo uitstelt dat je je alsnog helemaal rotschrikt. Schitterend.


avatar van sebke

sebke

  • 21 berichten
  • 69 stemmen

Deze heb ik gezien op het bifff. Ik hou van horror films maar deze schiet momenteel ver boven uit t.o.v ander films. Goed geacteerd, Prachtig camerawerk.

Zeer spannend.


avatar van Mar10e

Mar10e

  • 38 berichten
  • 31 stemmen

Op zich een prima film en een frisse insteek op het "zombie gebeuren". Dat mocht wel eens

Echt spannend, of laat staan eng, vond ik 'm niet; je weet steeds al wat er gaat komen (en tóch schrikken, hé? ) maar de film wist wel m'n aandacht vast te houden.

Het einde vond ik persoonlijk vrij zwak, volgens mij sta ik daar redelijk alleen in maar ik kan het ook niet helpen, vond het gewoon een voorspelbare afknapper.

Acteerwerk, camerawerk e.d.: allemaal dik in orde. Verhaal ook lang niet slecht en spannend genoeg om te blijven kijken en een paar keer toch te schrikken

Helemaal niet slecht, maar ik ben er lang niet zo enthousiast over als de meeste mensen, merk ik. "Gewoon een lekker filmpje", niks mis mee, maar ook niet erg bijzonder.

Komt misschien ook, bedenk ik me, omdat ik 'm op tv keek en niet in de bios. Op zo'n groot scherm en dat geluid is toch anders ...

Al met al 3*


avatar van kos

kos

  • 46695 berichten
  • 8851 stemmen

, geweldige film, erg leuk gedaan. heerlijk einde ook en het duurt gelukkig ook allemaal niet te lang.
Ben blij dat ik hem niet in de bios heb gezien want dat had me echt een hartverzakking opgeleverd.

Het camewerk (lees heen en weer geschud) stoorde me verder niet tijdens het kijken, maar het constante hysterische geschreeuw werd me af en toe wel bijna iets teveel (al kan de film daar verder weinig aan doen). Aan het einde was een rustige zucht wel even op z'n plaats.

Geweldig einde van de film ook trouwens! cool 'monster'

p.s. en de hoofdactrice mocht er ook wezen. .


avatar van bas r

bas r

  • 9 berichten
  • 11 stemmen

ik heb hem wel gezien maar ik heb eigenlijk bijna de hele film achter de tv gids zitten kijken hij bleef wel boeien

goeie fil


avatar van han de barman

han de barman

  • 202 berichten
  • 485 stemmen

Roel_ schreef:

De stijl van filmen bevalt me wel. Dit zag ik voorheen ook in Cloverfield. Door het real life gehalte raak je veel meer betrokken bij hetgeen zicht afspeelt. In Cloverfield werkte dit erg goed, omdat het verhaal ook interessant was. In [REC] blijft het toch een oppervlakkig horrorverhaal. Het einde van het verhaal was niet meer verrassend, daardoor werd de spanning weggehaald. De film moest het in mijn ogen hebben van de verfrissende manier van filmen.

Ik vond de manier van Cloverfield verschrikkelijk! Weer de zelfde manier als in de Blair Witch Project... Niet fijn kijken.. Werd er duizelig van. Ik ga deze film dan ook niet kijken


avatar van mishad

mishad

  • 173 berichten
  • 6322 stemmen

'[rec]' wordt rustig opgebouwd om vervolgens los te gaan en voorbij te denderen als een opgejaagde hysterische ADHD-er op speed. Alles is tot in de puntjes verzorgd en zeer effectief. Het is lang geleden dat ik bij een horror dit soort spanning voelde en achteraf even naar adem moest happen. Petje af, dit is eindelijk weer eens een kneiter van een horrorfilm, niet de origineelste maar wel één van de beste van de laatste jaren!

4,5*


avatar van Jason28

Jason28

  • 222 berichten
  • 116 stemmen

Het documentaire stijl filmen bevalt me wel. Van de week Cloverfield gezien en nu deze, alhoewel Cloverfield mij meer trok vond ik dit een aardig goeie film, te vergelijken met 12 days/weeks later. In het midden van de film raakte het even in een dip maar het einde heeft dat meer dan goed gemaakt.

3.5*


avatar van reveal

reveal

  • 86 berichten
  • 1326 stemmen

mishad schreef:

'[rec]' wordt rustig opgebouwd om vervolgens los te gaan en voorbij te denderen als een opgejaagde hysterische ADHD-er op speed. Alles is tot in de puntjes verzorgd en zeer effectief. Het is lang geleden dat ik bij een horror dit soort spanning voelde en achteraf even naar adem moest happen. Petje af, dit is eindelijk weer eens een kneiter van een horrorfilm, niet de origineelste maar wel één van de beste van de laatste jaren!

4,5*

alles prima verwoord. Inderdaad een pareltje tussen alle bagger dat de laatste tijd op de markt gebracht wordt.

Ben nu ook wel eens benieuwd naar diary of the dead van romero. Dat gaat ook veel handycam werk zijn. Normaal gezien is dat niet m'n ding, maar hier laat men duidelijk zien dat het wel kan werken!