Iron Man (2008)
Genre: Actie / Sciencefiction
Speelduur: 126 minuten
Oorsprong:
Verenigde Staten
Geregisseerd door: Jon Favreau
Met onder meer: Robert Downey Jr., Jeff Bridges en Gwyneth Paltrow
IMDb beoordeling:
7,9 (1.211.276)
Gesproken taal: Engels, Perzisch, Urdu en Arabisch
Releasedatum: 1 mei 2008
On Demand:
Bekijk via Pathé Thuis
Bekijk via Disney+
Bekijk via meJane
Niet beschikbaar op Netflix
Niet beschikbaar op Videoland
Niet beschikbaar op Prime Video
Niet beschikbaar op Google Play
Plot Iron Man
"Heroes aren't born. They're built."
Tony Stark (Robert Downey Jr.) is een multimiljardair, industrialist en bovenal een geniale uitvinder. Hij wordt ontvoerd en gedwongen om een verschrikkelijk wapen te bouwen. In plaats daarvan maakt hij een ingenieus ijzeren pak waarmee hij weet te ontsnappen. Als hij terugkeert in de VS, ontdekt hij een complot dat de stabiliteit van de wereld in gevaar brengt. Onder zijn alias Iron Man probeert hij het tij te keren.
Externe links
- Zoek naar deze film op dvd/blu-ray op Amazon
- IMDb (7,9 / 1211276)
- Trailer (YouTube)
- Iron Man (BoekMeter)
- Iron Man (MusicMeter)
- Game (GamesMeter)
- Pathé Thuis: vanaf € 14,99 / huur € 3,99
- Kijk op Disney+
- Kijk op meJane
Social Media
Acteurs en actrices
Tony Stark / Iron Man
James 'Rhodey' Rhodes
Obadiah Stane / Iron Monger
Virginia 'Pepper' Potts
Christine Everhart
General Gabriel
J.A.R.V.I.S. (stemrol)
Harold 'Happy' Hogan
Yinsen
Raza
Reviews & comments
charmed one
-
- 680 berichten
- 535 stemmen
Ik heb deze film nog een keer gekeken, en ben zeker weer onder de indruk!!! Kan niet wachten op deel 2!!!
ben het helemaal met je eens.
RSmovie91
-
- 395 berichten
- 307 stemmen
Ik ben het met mijn vorige 2 berichtgevers eens 
Leuk verhaal, goede actie, pietsie humor, goede special effects (zoals het ijs op hoogtes) etc.
zicht
-
- 211 berichten
- 218 stemmen
Destijds in de bios gezien. Ook mooi is het nummer Iron man wat van Black Sabbath gedraait word. Een leuke film, en een beetje de moderne versie van robocop vind ik. 3*
Roel Bogers
-
- 365 berichten
- 191 stemmen
Vermakelijke wegkijk film, niets meer en niets minder.
Ik was best verrast, omdat ik eigenlijk niets met die Marvel-superhelden heb. Maar ik zie Iron Man wel zitten...
Aan het einde van de film was ik helemaal niet voldaan, ik wilde meer van Iron Man zien! Doen ze waarschijnlijk expres, en heel goed. Ik verwacht meerdere delen, Iron Man wordt als Spiderman.
Iron Man 2, ik sta er niet om te springen. Maar ach, een keertje huren om te kijken met 'niet-arthouse-liefhebbende'-vrienden kan geen kwaad.
pooper
-
- 296 berichten
- 411 stemmen
mooie realistische superhero film!!!!! vond hem super vermakelijk en spannend!!!!!!!
een dik verdiende 4,0*
(wachte op iron man 2)
Near_Dark
-
- 754 berichten
- 424 stemmen
Juist gezien, voor de 2e maal, vorig jaar in de cinema en nu op DVD.
Ik vindt het nog steeds een zeer leuke actie-avonturenfilm, geen overdonderend spektakel maar een verfijnder filmpje dat bij momenten erg grappig is (bv. als hij zijn Straalaandrijving van de voeten test op 5% en dan ondersteboven tegen de muur knalt, geweldig ! )
7,5/10.
Een vette aanrader 
Filmsite : http://ironmanmovie.marvel....
Ace Hanlon
-
- 587 berichten
- 502 stemmen
Vroeger, zeker meer dan 40 jaar geleden, was er een stripverhaal, ik dacht in het weekblad "Sjors", over "Archie, de man van staal". Heeft deze film daar iets mee van doen???
argus
-
- 365 berichten
- 1182 stemmen
"Archie, de man van staal"
Nee, die strip over Archie ken ik ook. Maar de Marvel strip "Iron Man" is weer een ander stripverhaal.
Aapje81
-
- 2227 berichten
- 5188 stemmen
Hele onderhoudende comic verfilming met een leuke rolbezetting en een overzichtelijk scenario. Heb me hier erg mee vermaakt. Grote meevaller.
triqo
-
- 235 berichten
- 1214 stemmen
Vermakelijk maar meer ook niet, aantal leuke rollen maar niks nieuws en niks speciaals.. Heb betere superheldenfilms gezien 
Near_Dark
-
- 754 berichten
- 424 stemmen
niks nieuws en niks speciaals.. Heb betere superheldenfilms gezien
Zoals.........?
Minotaures
-
- 7810 berichten
- 2538 stemmen
Heerlijke Marvel-film. Ook na de credits met Nick Fury, een aanleiding naar Iron Man die in 2010 uitkomt.
eka
-
- 23 berichten
- 27 stemmen
[i](bv. als hij zijn Straalaandrijving van de voeten test op 5% en dan ondersteboven tegen de muur knalt, geweldig ! )
Ik lag zowat op de grond van het lachen
nl1sms
-
- 34 berichten
- 20 stemmen
wat een klote film. zonde van mijn tijd.... wat een waardeloos verhaal en kinderachtig gedoe.... absoluut waardeloos.
Minotaures
-
- 7810 berichten
- 2538 stemmen
wat een klote film. zonde van mijn tijd.... wat een waardeloos verhaal en kinderachtig gedoe.... absoluut waardeloos.
Intelligente opmerking.
The One Ring
-
- 29974 berichten
- 4109 stemmen
In mijn eerste recensie noemde ik Iron Man 'gewoon popcornvermaak'. Dat is waar, het gaat hier niet om een echt bijzondere film. En toch is Iron Man een zeldzaamheid: het is een superheldenfilm die ik niet alleen leuk vind, maar ook nog eens erg leuk vind.
Het deed me zelfs even twijfelen hoeveel blockbusters ik de laatste jaren een hoge score heb gegeven. Er zijn wat 3,5*jes te vinden en Pixar scoort constant goed, maar buiten The Dark Knight om moeten we toch al naar afwijkendere blockbusters (bijv. Inglourious Basterds) gaan voor een echt goed oordeel. Ik heb niets tegen Hollywoodspektakel op zich, maar de afgelopen jaren is er toch wel iets mis geweest. De films sterven een beetje onder iets teveel bombastische actie, CGI overload en een gebrek aan karakter. Pixar en The Dark Knight scoorde niet omdat ze Hollywoodspektakel op een goede manier brachten, maar omdat ze meer een eigen plan trokken. Ben ik gewoon cynisch geworden of is er werkelijk iets mis met de blockbusters?
Iron Man doet mij geloven in het tweede antwoord. Kijk naar Hollywoods traditie en er valt een ding op dat ze beter doen dan filmindustrieën in de rest van de wereld: genrefilms. Goed genrewerk hoeft vaak niet origineel te zijn, maar maskeert formules door er telkens een kleine twist aan te geven, door alles goed uit te werken en door te proberen alles vermakelijk te maken. Opmerkelijk genoeg heb ik haast het gevoel dat dat laatste punt ,het vermaak, niet veel interesse meer heeft bij de Hollywoodheren (ja, ik kijk speciaal jouw richting in, Transformers). Iron Man pakt alle punten goed aan. De acteurs hebben er lol in, het tempo ligt lekker, het geheel verzand nooit in een actie- of CGI-overload, er zit veel humor in en weinig pretenties. Het is gewoon erg leuk om naar te kijken.
En dat terwijl ik het superheldengenre zo verschrikkelijk vind. Kijk in mijn stemmen en je ziet vooral onvoldoendes voor de spinnenmannetje, X-mannetjes en hulkjes. Ja, Nolans Batmanfilms scoren goed, maar dat zijn haast meer neo-noirs dan superheldenverhalen. Iron Man volgt de bekende plotlijnen van het eerste avontuur van de held, maar geeft iedere scène zijn eigen karakter. Het wordt er niet uniek door, maar het heeft wel een fris gevoel. De film lijkt soms haast meer geïnteresseerd te zijn in de interactie tussen de personages dan in de actie.
En godzijdank is Tony Stark niet zo'n saaie braverik als de meeste helden. Waar Peter Parker gedwongen is om een zwaarwichtig klinkende moraal in bijna iedere zin uit te spreken kan Stark gewoon de klootzak uithangen in de meeste scènes. En dat zonder zijn geloofwaardigheid of onze sympathie te verliezen. Hij is leuk om te volgen. De film heeft wel degelijk een moraal, maar blaast het niet op, doet er niet onnodig gewichtig over. Dat 'with great powers comes great responsibility' weet Stark ook wel, maar hij hoeft dat niet te zeggen. Hierdoor wordt hij nooit saai. Door de handelingen in de echte wereld te plaatsen en zelfs het Afghanistanconflict erbij te betrekken krijgt het geheel een interessanter randje, zonder dat het ooit de uit de hand loopt, wat zeer gemakkelijk had gekunnen. Daarnaast is het ook wel eens leuk om eens een schurk te hebben die geen overduidelijke psychopaat is, maar die wat realistischer overkomt.
Iron Man is daarmee een film die gewoon werkt. Bij de eerste kijkbeurt ging ik met een cynisch oog naar de bioscoop, maar bij de tweede kans liet ik alles gewoon aangenaam over me heen varen. Op mijn lijst van beste films van de afgelopen tien jaar zal Iron Man niet vreselijk hoog eindigen. Op de lijst van pretentieloos vermaak komt hij er echter een stuk beter van af.
4*
Xen0n
-
- 732 berichten
- 859 stemmen
Deze maar weer eens herzien en het cijfer omhoog gegooit met 0,5*. Wederom was hij heel overtuigend. Een lekkere inleiding met een boeiende hoofdpersoon welke sterk neergezet word. Daarna een rush naar het einde met vette special effects en goede actie. Dit noem ik toch 1 van de betere animatieverfilmingen, zeer vermakelijk. 
Hierboven gelezen dat er een 2e film hiervan komt, en dan is dat er toch zeker 1 om weer op het 'to watch' lijstje te zetten. 
The One Ring zij het al eerder: 'Op mijn lijst van beste films van de afgelopen tien jaar zal Iron Man niet vreselijk hoog eindigen. Op de lijst van pretentieloos vermaak komt hij er echter een stuk beter van af.' Beter zou ik het niet kunnen verwoorden 
Handsome Bill
-
- 269 berichten
- 0 stemmen
Inderdaad is pretentieloos vermaak een juiste typering voor deze film.
Realisme is ver te zoeken en binnen no time zit je in het verhaal wat op zich lekker is.
Gewoon een lekker wegkijkertje dit.
Undertraxx
-
- 40 berichten
- 435 stemmen
Had er eerlijk gezegd veel meer van verwacht..... 
Maar hij valt op zich nog wel redelijk mee.
FabianGT
-
- 27 berichten
- 64 stemmen
Prachtige actiefilm met een leuke dosis humor, ben benieuwd naar deel 2!
Latinstar
-
- 40 berichten
- 42 stemmen
goede film vooral dankzij de special effects en het acteerspel van downey jr en jeff bridges. Groot minpunt van deze film was paltrow want zij was gewoon iritant aanwezig.
Scorpio11
-
- 399 berichten
- 3091 stemmen
Ik had er eerlijk gezegd niet veel van verwacht maar dat had ik mis.
Deze film boeit tot het einde.
gerrit019
-
- 97 berichten
- 1152 stemmen
Wat een heerlijke actiefilm. Had er niet veel van verwacht maar boeide van begin tot einde waarbij ik iets van de ervaring in mezelf ontwaarde die ik vroeger ook had bij het lezen van nieuwe stripboeken....
Bionicle
-
- 8 berichten
- 13 stemmen
Ik vind dit een heerlijk spannende film, vol sensatie en actie. Ook net die stukjes humor op het juiste moment. En een van de hoogtepunten is de veelzijdige Robert Downey Jr, die zich in bijna elke rol weet te passen, evenals deze.
Gerelateerd nieuws

Voormalig Marvel-baas werd voor gek verklaard omdat hij 'drugsverslaafde' Robert Downey Jr. castte als Iron Man
Bekijk ook

The Lord of the Rings: The Return of the King
Avontuur / Fantasy, 2003
5.911 reacties

The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring
Fantasy / Avontuur, 2001
3.683 reacties

The Lord of the Rings: The Two Towers
Avontuur / Fantasy, 2002
2.519 reacties

The Dark Knight
Actie / Misdaad, 2008
7.907 reacties

The Matrix
Sciencefiction / Actie, 1999
2.349 reacties

Inception
Thriller / Sciencefiction, 2010
7.006 reacties
Gerelateerde tags
midden-oostenarms dealermalibusuperheldgebaseerd op stripgoed tegen kwaadiron man post-credits scenemarvel cinematic universe (mcu)counterterrorismiron-man marvel comicsmarvelmarvel comicslive actionmcucomic book adaptation
Nieuwsbrief MovieMeter
Het laatste film- en serienieuws per e-mail ontvangen?
Populaire toplijsten
- Top 250 beste films aller tijden
- Top 250 beste sciencefiction films aller tijden
- Top 250 beste thriller films aller tijden
- Top 250 beste familie films aller tijden
- Top 250 beste actie films aller tijden
- Top 100 beste films van de laatste jaren
- Top 100 beste films op Netflix
- Top 100 beste films op Disney+
- Top 100 beste films op Pathé Thuis
- Top 50 beste films uit 2020
- Top 50 beste films uit 2018
- Top 50 beste films uit 2019
- Top 25 beste films in het Nederlands
Corporate & Media
Realtimes Network
Innovatieweg 20C
7007 CD, Doetinchem, Netherlands
+31(315)-764002
Over MovieMeter
MovieMeter is hét platform voor liefhebbers van films en series. Met tienduizenden titels, die dagelijkse worden aangevuld door onze community, vind je bij ons altijd de film, serie of documentaire die je zoekt. Of je jouw content nou graag op televisie, in de bioscoop of via een streamingsdienst bekijkt, bij MovieMeter navigeer je in enkele klikken naar hetgeen dat voldoet aan jouw wensen.
MovieMeter is echter meer dan een databank voor films en series. Je bent bij ons tevens aan het juiste adres voor het laatste filmnieuws, recensies en informatie over jouw favoriete acteur. Daarnaast vind je bij ons de meest recente toplijsten, zodat je altijd weet wat er populair is op Netflix, in de bioscoop of op televisie. Zelf je steentje bijdragen aan het unieke platform van MovieMeter? Sluit je dan vrijblijvend aan bij onze community.










