• 15.837 nieuwsartikelen
  • 178.513 films
  • 12.241 series
  • 34.027 seizoenen
  • 647.800 acteurs
  • 199.139 gebruikers
  • 9.379.662 stemmen
Avatar
 
banner banner

The Bourne Ultimatum (2007)

Thriller / Actie | 115 minuten
3,85 5.194 stemmen

Genre: Thriller / Actie

Speelduur: 115 minuten

Oorsprong: Verenigde Staten / Duitsland / Frankrijk / Spanje

Geregisseerd door: Paul Greengrass

Met onder meer: Matt Damon, Julia Stiles en David Strathairn

IMDb beoordeling: 8,0 (680.909)

Gesproken taal: Engels, Frans, Arabisch, Russisch en Spaans

Releasedatum: 13 september 2007

Plot The Bourne Ultimatum

"Remember everything. Forgive nothing."

Jason Bourne is de aan geheugenverlies lijdende spion, die toe is aan een volgende poging om meer te weten te komen over zijn eigen identiteit. Na een fatale schietpartij in Moskou reist Bourne de hele wereld af, van verscheidene steden in Europa, via Tanger (Marokko) naar New York, terwijl hij achtervolgd wordt door moordenaars van officiele en minder officiele groeperingen.

logo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm still

Externe links

Volledige cast

Acteurs en actrices

Reviews & comments


avatar

Gast

  • berichten
  • stemmen

Let op: In verband met copyright is het op MovieMeter.nl niet toegestaan om de inhoud van externe websites over te nemen, ook niet met bronvermelding. Je mag natuurlijk wel een link naar een externe pagina plaatsen, samen met je eigen beschrijving of eventueel de eerste alinea van de tekst. Je krijgt deze waarschuwing omdat het er op lijkt dat je een lange tekst hebt geplakt in je bericht.

* denotes required fields.

Let op! Je gebruikersnaam is voor iedereen zichtbaar, en kun je later niet meer aanpassen.

* denotes required fields.
zoeken in:
avatar van nacht

nacht

  • 190 berichten
  • 0 stemmen

gewoon geweldig


avatar van joeriL

joeriL

  • 188 berichten
  • 351 stemmen

leuke actie maar ook echt helemaal niets meer dan dat, het verhaal is ook flinterdduuuunn. als deze film van het jaar waar geeft het wel het niveau van dat jaar aan vind ik.

*3


avatar van Baksteen

Baksteen

  • 720 berichten
  • 748 stemmen

Het doet me deugd dat Jason Bourne ook googled.


avatar van Leland Palmer

Leland Palmer

  • 23785 berichten
  • 4897 stemmen

wo2-Freak schreef:

IN HET BEGIN: ZO, SAAI!!!!

Jep, en daarna wordt het één groot rommeltje


avatar van The Last

The Last

  • 7169 berichten
  • 0 stemmen

Klopt, tis een rommeltje als je het niet goed kan volgen.


avatar van Leland Palmer

Leland Palmer

  • 23785 berichten
  • 4897 stemmen

The Last schreef:

Klopt, tis een rommeltje als je het niet goed kan volgen.

Hmm, dit is nou anders niet bepaald een moeilijke film om te volgen dus wat jij insueert is totaal irrelevant...


avatar van Baksteen

Baksteen

  • 720 berichten
  • 748 stemmen

Lag het nou aan mij of hadde ze een spastische cameraman die zijn camera geen seconde rustig vast kon houden?

Wel erg coole vormgegeven aftiteling, zo zie je ze niet vaak!


avatar van film88888

film88888

  • 869 berichten
  • 919 stemmen

Pracht van een afsluiter van The Bourne saga. Matt Damon speelt weer Bourne helemaal zoals het moet, en is niks verleert.

Paul Greengrass heeft weer de touwtjes in zijn handen zoals in deel 2, en in deze vond ik wel dat hij paar foutjes van deel 2 hier heeft rechtgezet (bv: meer actie) Ok het camerawerk was maar matig, maar ok dat zag ik aankomen met de zelfde regiseur als het tweede deel.

De spanning was weer lekker over the top spannend, en de film had weer mooie decors, en locaties, en de special effecten waren ook weer meer dan in orde.

De film is beter dan Supremacy, maar minder dan Identity. Toch een prachtige afsluiter.

4,0 sterren.


avatar van Sasja

Sasja

  • 1338 berichten
  • 120 stemmen

ik weet niet of dit een afsluiter is, want toen deze net in de bios draaide las ik op joblo iets over een vierde deel: The Bourne Legacy.


avatar van combi

combi

  • 20609 berichten
  • 0 stemmen

ik vind het echt een lekkere aktie film, maar eh beetje overrated!!


avatar van GioFunny

GioFunny

  • 158 berichten
  • 187 stemmen

Sasja schreef:

ik weet niet of dit een afsluiter is, want toen deze net in de bios draaide las ik op joblo iets over een vierde deel: The Bourne Legacy.

Als dat zo is, dan zou het echt geweldig zijn man.. nog een deel met bourne!!! voor mijn part gaat ie door Bourne eternity!!


avatar van finalman

finalman

  • 1767 berichten
  • 1579 stemmen

denk niet dat er nog een 4e bourne-film komt.

damon zei dat hij het een goede afsluiter vond, maar wil wel voor een 4e deel de deur op een kier laten indien ze hem een goeie script gaven.

Misschien The Bourne Alzheimer als Damon 80 jaar is?

'Who am I'?


avatar van Hectometerpaal

Hectometerpaal

  • 722 berichten
  • 964 stemmen

finalman schreef:

denk niet dat er nog een 4e bourne-film komt.

damon zei dat hij het een goede afsluiter vond, maar wil wel voor een 4e deel de deur op een kier laten indien ze hem een goeie script gaven.

Misschien The Bourne Alzheimer als Damon 80 jaar is?

'Who am I'?

LOL! retegrappig!


avatar van DragQueen

DragQueen

  • 3224 berichten
  • 4069 stemmen

Prima actiefilm, met dezelfde goede vaart als de voorgaande delen. bourne is weer in topvorm, en zorgt voor spannende achtervolgingen en gevechten. de puzzelstukken vallen in dit waarschijnlijk laatste deel op hun plaats. al is het verhaal wat aan de dunne kant af en toe, de actie compenseert dit ruimschoots. van mij krijgt hij 4 sterren.


avatar van SBReinke7

SBReinke7

  • 4 berichten
  • 4 stemmen

wat een schitterende film blijft boeien van begin tot eind dikke 5 sterren prima acteer werk


avatar van Filmfreaker

Filmfreaker

  • 536 berichten
  • 328 stemmen

Op dvd gekocht en nog eens gekeken met sourround en een goed scherm. Top film gewoon. Echt de beste van 2007, zoals al bekend was. Wie hem niet goed vind, zal deel 1 en 2 niet gezien hebben. Erg fout, mijn tip, bekijk eerst deel 1 en 2, en dan zul je met een ander oog naar deze film kijken.

Goede actiefilm, ik blijf bij mijn 5 sterren. Dat heeft de film verdiend.


avatar van Leland Palmer

Leland Palmer

  • 23785 berichten
  • 4897 stemmen

Filmfreaker schreef:

Wie hem niet goed vind, zal deel 1 en 2 niet gezien hebben

Owh, is dat zo?


avatar van finalman

finalman

  • 1767 berichten
  • 1579 stemmen

HarmJanStegenga schreef:

(quote)

Owh, is dat zo?

zeker weten


avatar van Sasja

Sasja

  • 1338 berichten
  • 120 stemmen

hoeft niet altijd zo te zijn


avatar van Leland Palmer

Leland Palmer

  • 23785 berichten
  • 4897 stemmen

finalman schreef:

(quote)

zeker weten

Hmm, vreemde en beetje domme opmerking vind ik dat. Heb anders deel één en twee allang gezien. Die vond ik goed, jammergenoeg was dit maar een matig filmpje. Nadenken voor je iets zegt is misschien een goed idee voor de volgende keer?


avatar van finalman

finalman

  • 1767 berichten
  • 1579 stemmen

HarmJanStegenga schreef:

(quote)

Hmm, vreemde en beetje domme opmerking vind ik dat. Heb anders deel één en twee allang gezien. Die vond ik goed, jammergenoeg was dit maar een matig filmpje. Nadenken voor je iets zegt is misschien een goed idee voor de volgende keer?

domme antwoord? Neen. Ik dacht dat je deel 1 en 2 niet gezien had.

misverstand? Ja


avatar van Dridge

Dridge

  • 297 berichten
  • 1304 stemmen

Leland Palmer schreef:

Hmm, dit is nou anders niet bepaald een moeilijke film om te volgen dus wat jij insueert is totaal irrelevant...

Insueert???

Wat een baggerfilm trouwens , één grote achtervolging met lachwekkende ontsnappingen en dito vechtscenes en dat hoofdkwartier van de CIA was helemaal "over the top" , die gasten konden dus werkelijk alles tot in het kleinste detail volgen wat er gedurende de gehele film rondom Bourne afspeelde.

2**


avatar van Weertenaar

Weertenaar

  • 1023 berichten
  • 1024 stemmen

Greengrass heeft de scherpe randjes er succesvol vanaf geschaaft: 4.00
Het is dus zeker een must om de eerste twee prenten te hebben gezien, want anders snap je hier geen ene zak van. De film pakt vrijwel direct de draad op waar men in the Supremacy is gebleven, waardoor ik er vanaf de eerste seconde direct helemaal in zat. Misschien een beetje geholpen door het feit dat er tussen het zien van de Supremacy (gister) en deze prent minder dan 24 uren zitten, maar toch. Greengrass heeft vrijwel alle zwakke punten uit de Supremacy bij de hand gepakt, en daar is hij bijzonder goed ingeslaagd. Enkel over het camerawerk ben ik nog steeds niet heel erg enthousiast, maar kon ik het wat beter verteren dan in The Bourne Supremacy het geval was.

Ik snap de mensen niet zo goed die zeggen dat het verhaal flinterdun is. Het verhaal steekt bijzonder goed in elkaar (over alle drie de prenten gezien), en is tot in de puntjs uitgewerkt, al zijn sommige scenes zeker in twijfel te trekken, maar die staan naar mijn inziens los van wat de inhoud van het verhaal betreft. Of deze mensen hebben de eerste twee prenten niet gezien, maar dat kan ik wat moeilijk inschatten. Dan vraag ik me af wat de mensen dan in een verhaal zoeken. Actiefilms staan doorgaans zeker niet bekend om hun scherpe verhaallijnen, maar The Bourne reeks staat wat dat betreft toch zeker wel zijn mannetje. De actiescenes zijn meer dan eens gemaakt om de actie en niet om het verhaal, maar vreemd genoeg heb ik dat niet echt als minpunt in deze film ervaren. Greengrass heeft mijn kritiek die ik op die film (Supremacy) had op dit onderdeel in ieder geval goed ingevuld, want er zit een stuk meer actie in deze prent die ook nog eens heel afwisselend van karakter is, net zoals in The Identity het geval was. Een klein minpunt vond ik de eindscene op het dak tussen Bourne en Paz. Een iets te dikke laag aan cliche naar mijn mening, en een actie die je bovendien al van mijlenver zag aankomen.

De cast is grotendeels bij elkaar gehouden, wat ik alleen maar kan toejuichen. Matt Damon vond ik geweldig in deze prent, en daarmee een tikkeltje beter dan in The Identity en Supremacy. Opnieuw blijft hij erg dicht bij zijn karakter, en is er in de tussenpoos van drie jaar na het tweede deel erg weinig aan hem verandert. Hij voelt zijn rol vanaf de eerste seconde weer geweldig goed aan, wat ik best een heel knappe prestatie vind. Want het lijkt me zeker niet gemakkelijk om na drie jaar een rol weer op exact dezelfde wijze op te pakken. Joan Allen vond ik iets beter dan in The Supremacy, maar toch had ik liever iemand anders in haar rol gezien. David Strathaim zet een prachtige rol neer als Villain, en ook Scott Glenn deed het heel behoorlijk. Van deze Glenn heb ik de laatste tijd trouwens nogal al veel bijrollen langs zien komen. Of is dat puur toeval? Dat houd ik maar in het midden. De bijrollen van Finney, Stiles en Ansah waren aardig, maar zeker niet bovengemiddeld. Stiles vond ik in The Identity en Supremacy ook al niet erg overtuigend, en dat is ze ook in dit derde deel zeker niet.

De grote invulling aan actiescenes is helaas meer dan eens ten koste gegaan van het realisme van de film. Waar The Bourne Identity en Supremacy nog redelijk realistisch overkwamen, op het slappe politie optreden na dan, laat Greengrass met Ultimatum dit gegeven toch wel een behoorlijk stuk vallen. Het politieoptreden is nog slapper en dommer dan in de eerste twee prenten, het plot bestaat uit veel meer toevalligheden die uit het niets naadloos op elkaar aan lijken te sluiten, gaat Greengrass meer dan eens over het randje met zijn actiescenes, en zijn alle toevalligheden tezamen meer dan ooit telkens in het voordeel van Bourne. Volgens mij hoef ik hier vrij weinig meer aan toe te voegen. Op dit onderdeel laat The Bourne Ultimatum de ene na de andere steek vallen, waar dat lang niet altijd nodig was geweest.

Greengrass heeft meer dan in de voorgaande twee prenten gebruik gemaakt van special effects, en die zijn overwegend toch wel positief te noemen. Het word nergens zo ver doorgevoerd dat het echt heel erg nep word. Greengrass heeft hier een aardige balans in gevonden tussen het toelaatbare en hetgeen wat als over de top kan worden beschouwd. In The Bourne Supremacy was ik al niet erg vol lof over het camerawerk, en met het behouden van Greengrass als regisseur weet je vantevoren eigenlijk al dat hier weinig verandering in zal komen. Hetgeen dus bewaarheid werd. Toch kon ik het iets beter verteren dan in The Supremacy, maar het neemt niet weg dat ik het veel te overmoedig vind. Net zoals wat ik gister bij The Supremacy zei: Voor een paar keer is het aangenaam om te zien, maar niet de hele film aan een stuk door. De cinematografie vond ik iets sterker dan in de voorgaande twee prenten, maar heb ik tegelijk het idee dat men met het camerawerk de cinematografie wat probeert te overschaduwen. Misschien heb ik het fout, maar die indruk is bij mij een beetje ontstaan.

The Bourne Ultimatum is voor mij al bij al toch de beste prent in de reeks. Waarin onbewust meespeelt dat alle puzzelstukjes in deze film op hun plaats vallen, en je een veel beter inzicht krijgt van het hoe en waarom. De prent verveelt door de overdaad aan actiescenes (misschien hier en daar iets teveel van het goede, maar vooruit) echt geen seconde, wat een groot pluspunt te noemen is. Tot het einde aan toe blijft de film boeien, al werd het naarmate de film vorderde steeds voorspelbaarder. Maar dat zei deze prent enigzins vergeven, om de dood eenvoudige reden dat als men alles in deze prent nog moest gaan uitleggen helemaal niemand iets zou begrijpen van The Identity en The Supremacy. Ondanks dat het realisme een flink eind naar beneden is gekeldert, is op alle andere fronten toch wel vooruitgang geboekt ten opzichte van de Supremacy. Deze laatste prent is voor mij dan ook de beste in de reeks, gevolgt door de Identity en vervolgens The Supremacy, die toch een wat serieuzere benadering had met wat minder actie. Dat was het dan wat Jason Bourne betreft, voor deze prent kom ik uit op een krappe 4.00.


avatar van Reinbo

Reinbo

  • 70660 berichten
  • 0 stemmen

Aardige paranoia thriller, beste van de serie.3,5*


avatar van fanaat

fanaat

  • 287 berichten
  • 91 stemmen

De actie was goed in elkaar gezet maar toch vond ik deze Boune film de minste.

Het was voor mij een beetje te eentonig:

knal, pang, achtervolging, knal, pang, achtervolging,

ff snel de oplossing van alle raadsels,

,knal,pang UIT!

Ze hadden iets meer aan het verhaal mogen besteden, want hoe goed het ook gefilmd is, die achtervolgingen beginnen op een gegeven moment toch een beetje te vervelen.

Ik geef hem een 3,0


avatar van Leland Palmer

Leland Palmer

  • 23785 berichten
  • 4897 stemmen

kappeuter schreef:

insinueren -> insinueert

Hmm, bericht alweer verwijderd. Verkeerd gespeld dus... Ach


avatar van Leland Palmer

Leland Palmer

  • 23785 berichten
  • 4897 stemmen

Dridge schreef:

Insueert???

Sorry, ging dus ff verkeerd. Kappeuter heeft het even voor me verbeterd


avatar van mutsje89

mutsje89

  • 10 berichten
  • 19 stemmen

Ik wil deze film ook graag zien, maar ik heb deel 1 en 2 nog niet gezien.. dus ik heb even een vraagje: kun je dan nog wat van deze film volgen en is die dan nog wel zo leuk?


avatar van rokkenjager

rokkenjager

  • 2863 berichten
  • 1702 stemmen

Opzich is niets mis mee als je het doet, de vlotte actie kijkt weg...maar aan de andere kant is ook wel jammer als je de back-story niet zou kennen en sta niet gek te kijken als allemaal bizare vragen bij je opkomen...ik raad je gewoon aan om de vorige delen te bekijken wat naar mijn mening ook beter zijn.


avatar van Tarkus

Tarkus

  • 6409 berichten
  • 5315 stemmen

Prima vervolg op beide eerste delen.

Knappe actiescenes, vele achtervolgingen en een uitstekende Matt Damon als Jason Bourne.

Ook David Strathairn is weer subliem als de obligate foute CIA baas.

Voor velen zal het verhaal misschien wat onduidelijk overkomen, en dat is niet meer dan normaal, zeker als je beide eerste delen niet hebt gezien zal het zeer moeilijk zijn om volgen.

Een kleine raad, als het een hele tijd geleden is dat je beide eerste filmen niet hebt gezien, of ze sowieso niet hebt gezien, kijk dan eerst eens opnieuw naar die beide, ook zeer goed filmen, het zal het je een stuk makkelijker maken om alles te begrijpen.

Het zou ook het laatste deel zijn deze prent, maar als je dan het einde ziet... tja, alles is dan nog mogelijk....

Voor de actieliefhebbers is dit een aanrader die voorbij vliegt door de snelle opeenvolging van achtervolgingscènes.