Komt er na jaren een nieuwe film in een zekere geliefde actiethrillerreeks of niet? Het hangt er maar vanaf aan wie je het vraagt. En welke kant het verhaal op gaat, blijft eveneens gissen. Geen nieuws is goed nieuws, dus op een duidelijke update over de toekomst van de franchise die begon met The Bourne Identity is het maar afwachten.
Tot en met eind vorig jaar was het akelig stil rondom een eventuele vervolgfilm. Na Jason Bourne uit 2016, waarin Matt Damon na een afwezigheid van negen jaar weer in de huid van de gevaarlijke spion met geheugenverlies kroop, verscheen er nog de televisieserie Treadstone in 2019. Het bleef bij slechts één seizoen van deze spin-off, waarna er een dikke, rode streep door het project werd gezet.
Uit het westen kwam weinig nieuws, totdat The Hollywood Reporter in november vorig jaar berichtte dat Edward Berger, de maker van het met lof overladen All Quiet on the Western Front was aangesteld als regisseur van een nieuwe Bourne-film. Daarna bleef het weer akelig stil. Een idylle die werd doorbroken door de melding van Production Weekly op 9 oktober jongstleden. Deze publicatie bracht een update dat de nieuwe film de titel The Bourne Dilemma zal dragen en dat Matt Damon aan boord is.
'Je hebt een goede reden nodig'
Maar nu begint de boel toch actief af te remmen, als we Berger mogen geloven. In een video-interview met Edward Douglas voor CinemaDailyUS over zijn aankomende film Conclave laat de Duitse filmmaker weten dat er op dit moment weinig gebeurt. "Er is nog een boel onduidelijk," aldus Berger. "Ik ben er op dit moment niet mee bezig en ik heb geen idee over wat de toekomst zal brengen. Ik moet eerst Conclave uitbrengen, mijn volgende project houdt me tot de zomer van volgend jaar bezig en op alles daarna heb ik helemaal geen grip."
"Maar Bourne is een geweldige franchise," gaat hij verder. "En ik heb het nu nog niet, maar we moeten eerst een element vinden dat nog niet verteld is, dat is de enige juiste reden om het personage terug te brengen. Plus, ik moet het idee hebben dat ik net zo'n goeie film kan maken als Paul Greengrass, want zijn werk was geweldig. Dus de lat ligt behoorlijk hoog. En je moet ook iets nieuws te vertellen hebben, want wat heeft het anders voor zin? Dat zou ook de enige reden voor Matt Damon zijn om terug te komen. Voor het geld hoeft hij het niet te doen. Hij moet als acteur een innerlijke reis kunnen volgen. Dat is de uitdaging, en als je die niet kunt vinden, dan kun je de film beter niet maken."
Bekijk het interview met Edward Berger hieronder. Het gedeelte over Bourne begint op 10:15.
Jason Bourne
Zoals gezegd begon de reeks met de film The Bourne Identity van regisseur Doug Liman, naar het gelijknamige boek van thrillerauteur Robert Ludlum. Het verhaal begint zodra een man (Damon) met meerdere kogelwonden in zijn rug door de crew van een vissersboot uit de Middellandse Zee wordt gered. Hij ontwaakt zonder geheugen, maar wel met een chip in zijn heup die hem naar Zürich leidt.
Daar komt hij erachter dat hij Jason Bourne heet, bijzonder veel geld in diverse valuta bezit en dat er een heleboel mensen naar hem op zoek zijn die het op zijn leven hebben gemunt, zonder dat hij snapt waarom. Ook al weet Bourne niet meer wie hij is, hij beschikt wel over kennis en vaardigheden om zijn tegenstanders telkens een stap voor te blijven en permanent uit te schakelen.
Alle vijf de films in de reeks zijn te bekijken via Pathé Thuis en Prime Video. Zodra er meer nieuws is over het aankomende hoofdstuik, houden we je natuurlijk op de hoogte! Bekijk de trailer van The Bourne Identity hieronder.
Reacties (0)