• 15.887 nieuwsartikelen
  • 178.627 films
  • 12.250 series
  • 34.040 seizoenen
  • 648.378 acteurs
  • 199.168 gebruikers
  • 9.382.472 stemmen
Avatar
 
banner banner

Harry Potter and the Order of the Phoenix (2007)

Avontuur / Fantasy | 138 minuten
3,50 4.048 stemmen

Genre: Avontuur / Fantasy

Speelduur: 138 minuten

Alternatieve titel: Harry Potter en de Orde van de Feniks

Oorsprong: Verenigd Koninkrijk / Verenigde Staten

Geregisseerd door: David Yates

Met onder meer: Daniel Radcliffe, Emma Watson en Rupert Grint

IMDb beoordeling: 7,5 (692.382)

Gesproken taal: Engels

Releasedatum: 11 juli 2007

Plot Harry Potter and the Order of the Phoenix

"Evil Must Be Confronted."

Harry wordt dit jaar opgehaald bij de Duffelingen door een groep tovenaars van de Orde van de Feniks, opgericht door Perkamentus, welke proberen Voldemorts plannen te dwarsbomen. In het hoofdkwartier van de Orde blijkt al snel dat bijna niemand gelooft dat Voldemort is teruggekeerd. Harry heeft tegenwoordig vreemde dromen over Voldemort, die misschien wel eens echt zouden kunnen zijn... Uiteindelijk gaat Harry naar Zweinstein. Ook is er dit keer weer een nieuwe lerares Verweer tegen de Zwarte Kunsten. Maar deze is vreselijk en leert de leerlingen helemaal niks. Hierdoor gaan Harry en zijn vrienden een geheim genootschap oprichten: de Strijders van Perkamentus. Dit genootschap van leerlingen leert van Harry hoe ze zich moeten verdedigen. Aan het einde van het jaar krijgt Harry een droom over zijn peetvader, Sirius Zwarts, die wordt gemarteld door Voldemort.

logo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm still

Externe links

Social Media

Volledige cast

Acteurs en actrices

Ron Weasley

Hermione Granger

Dolores Umbridge

Bellatrix Lestrange

Rubeus Hagrid

Lord Voldemort

Albus Dumbledore

Lucius Malfoy

Sirius Black

Reviews & comments


avatar

Gast

  • berichten
  • stemmen

Let op: In verband met copyright is het op MovieMeter.nl niet toegestaan om de inhoud van externe websites over te nemen, ook niet met bronvermelding. Je mag natuurlijk wel een link naar een externe pagina plaatsen, samen met je eigen beschrijving of eventueel de eerste alinea van de tekst. Je krijgt deze waarschuwing omdat het er op lijkt dat je een lange tekst hebt geplakt in je bericht.

* denotes required fields.

Let op! Je gebruikersnaam is voor iedereen zichtbaar, en kun je later niet meer aanpassen.

* denotes required fields.
zoeken in:

Leuke film die mij van het begin tot eind liet boeien! Prachtige effecten ook!

4*


avatar van seantogood

seantogood

  • 146 berichten
  • 68 stemmen

KatieScarlett schreef:

(quote)

ik vind ook dat Gabon te druk is, Richard Harris was precies goed.

Richard Harris waarom is hij er niet mee door gegaan als ik vragen mag is ie overleden?


avatar van seantogood

seantogood

  • 146 berichten
  • 68 stemmen

o ja tot mij verbaast zie ik dat ie overleden is op deze website.. http://www.biosagenda.nl/index.php?action=nieuws&nID=239

ik dacht het al lang maar wist het niet zeker...jammer hij was zo goed..~~!!!


avatar van seantogood

seantogood

  • 146 berichten
  • 68 stemmen

feanaro surion schreef:
(quote)

Chris Columbus heeft 2 degelijke doch weinig bijzondere Harry Potter films afgeleverd. Hij is een standaard regisseur die 2 typische kinderfilms heeft afgeleverd zonder er zijn eigen draai aan te geven, ik ben blij dat dit met deel 3/4/5 wat meer is gebeurt.


Maar ik denk dat als een andere reggiseur deel 1 en 2 ook hadden gedaan dat ze die dan ook rustiger/standaard hadden gemaakt.Want het wordt pas spannder en donkerder..in de laatse jaren van hp...dus vandaar dat chris..het wat standaard gedaan heeft..maar wel goed uitgewerkt. en heel goed met verhaal etc...dat was een prima niveau vondt ik...Ik denk als hij deel 3/4/5 had gedaan.Dan zouw hij er ook wel iets donkers en spannends bijvoegen.en dan met meer liefde/beter/goed gevoel en beter uitgewerkt..alles gewoon ... .maar dat (en andere moeten ook een kans krijgen helaas!)wou ie helaas niet..hij moest tijd voor ze gezin besteden...jammer ..hij was de beste..vondt ik...

en dat eigendraai gedoe..moet je niet teveel uit je zelf doen maar een eigen draai/verhaal van het boek..ik denk dat meer mensen het eens zijn met chris Sorry..!!? hij dacht na mij gevoel minder aan de geld


avatar van Knarf Kenobi

Knarf Kenobi

  • 389 berichten
  • 181 stemmen

Net teruggekomen uit de bioscoop en ik vind dit persoonlijk de beste Potter tot nu toe. Hij is weer iets duisterder (al had hij van mij wel 'enger' gemogen), maar vooral de focus op Harry zelf vond ik zeer goed gedaan. De film was ook rustiger, iets wat ik persoonlijk een vooruitgang vond. De vorige films werden door de actiescène's oppervlakkiger en leuk om te kijken, maar nooit zo dat je zou kunnen typeren als 'goed'. Deze mag zonder twijfel als 'goed' bestempeld worden en hij heeft mij voor de volle lengte geboeid kunnen houden.


avatar van erkin17

erkin17

  • 213 berichten
  • 1315 stemmen

lijkt me wel leuk


avatar van -jack_sparrow-

-jack_sparrow-

  • 823 berichten
  • 1158 stemmen

(quote)

Richard Harris waarom is hij er niet mee door gegaan als ik vragen mag is ie overleden?

dit had je wel moeten weten vind ik.

maar het is wel jammer dat het zo is , want ik vond harris nog altijd het beste voor deze rol als je de boeken moest volgen.

en sir Gambon vind ik dan weer het beste passen voor in de films.


avatar van vinhunter

vinhunter

  • 31 berichten
  • 63 stemmen

hij was niet leuk ofz, een beetje teveel gezeik en alles ging een beetje te snel en te vaag voorbij ofz. en ja, ik heb het boek gelezen en ja ik vind harry potter tof, maar deze film boeide niet echt..

*3 voor toch weer mooie special effects


avatar van The One Ring

The One Ring

  • 29974 berichten
  • 4109 stemmen

Nadat vrijwel iedere blockbuster deze zomer tegengevallen is, is Harry Potter and the Order of the Phoenix ineens een verademing. Tegen mijn verwachtingen in, want na al die teleurstellingen van de laatste tijd had ik ook minder vertrouwen in Potter. Daarnaast viel de vierde Potter-film mij zwaar tegen (de anderen waren wel goed) en ook het boek vond ik minder dan de eerdere delen. Ondanks alles heeft Yates er iets moois van weten te maken.

Al sinds deel 2 wordt er bij elk nieuw Potter-deel gezegd dat de films duisterder worden. Intussen zou dat betekend moeten hebben dat deze Potter zo donker was dat we niks meer op het scherm zouden zien. Gelukkig is het tegendeel waar. Ja, de film behandelt (evenals het boek uiteraard) voor een kinderfilm zware onderwerpen, maar Yates durft het aan er nog genoeg luchtigheid voor in de plaats te zetten. Het boek beviel me minder doordat hij te serieus was. Naar mijn gevoel was het speelse van de eerdere delen er af. Ik was een van de weinige lezers die vond dat het werkelijk nodig was om de boeken nog duisterder en serieuzer te maken. Ik vind het zeker goed dat Rowling het aandurft om moeilijkere thema's aan kinderen te brengen. Volgens mij worden kinderen namelijk nog wel eens onderschat door schrijvers en ook filmmakers, wat er voor zorgt dat kinderverhalen nogal zoet en betuttelend worden. Maar in het vijfde boek vond ik dat Rowling het dus wel iets té somber had gemaakt. Het plezier was uit de reeks verdwenen.

Als we dan ook in deze film zien wat er allemaal met Harry gebeurt kunnen we vaststellen dat hij een gigantische hoop ellende over zich heenkrijgt, genoeg om een normale puber helemaal gek te krijgen. Dat we uiteindelijk niet allemaal zwaar depressief de zaal uitlopen is te danken aan de keuzes die Yates gemaakt heeft. Naast alle ellende is er plaats voor magie en goed getimede humor. De film heeft een perfecte balans wat betrefd serieusheid en vermaak, iets wat naar mijn gevoel bij het boek ontbrak.

De term "perfecte balans" past sowieso bij de film. Naast de té serieuze toon beviel bij mij in het boek ook het verhaal niet helemaal. Er was sprake van een iets te geforceert plot met een overdaad aan onacceptable twists en erger: veel te veel (vaak oninteressante) zijverhalen. Het boek was onnodig dik. Yates en zijn scriptschrijver hebben flink lopen schrappen, maar naar mijn gevoel niets eruit gehaald wat onmisbaar was. Dat mensen die het boek niet gelezen hebben de film niet zouden kunnen volgen is onzin. Ik ging met twee mensen die het boek niet kende naar de bios en ze konden het prima volgen. Het verhaal is nu meer to-the-point en heeft eindelijk een lekker tempo. Kortom: ook het script is in balans.

Dat alles om een profetie bleek te draaien sprak mij in het boek totaal niet aan. Waarom al die ophef over een voorspelling? Heeft Voldemort in een jaar tijd niks beter te doen dan op een voorspelling zitten jagen? De profetie komt toch wel uit, of je hem nou weet of niet. Daarbij heb ik een gruwelijke hekel aan voorspellingen in verhalen, omdat ze al een soort spoiler leveren. De film verandert niets aan dit slechte plotpunt, maar ditmaal trek ik er wat minder zwaar aan. Wellicht omdat het allemaal niet zo geöverdramatiseerd werd als in het boek.

Intussen heeft de Potter-reeks een bijzondere cast weten te verzamelen. Het grootste deel van alle grote acteurs uit de Britse cinema heeft intussen zijn of haar weg naar deze serie weten te vinden. Het acteerwerk is dus een genot om naar te kijken. Veel van deze acteurs hebben in dit deel maar een korte rol, maar ze hebben zoveel plezier in hun rol dat het gewoon leuk blijft om naar te kijken. Onder de grote Britse acteurs hebben we tot nu toe gezien: wijlen Richard Harris, Alan Rickman, Michael Gambon, Imelda Staunton (geniale rol, helaas alleen in dit deel), Emma Thompson, Robbie Coltrane, Ralph Fiennes, Kenneth Brannagh (alleen deel 2), David Thewlis, Gary Oldman, Helena Bonham Carter, Maggie Smith en Brendan Gleeson. Welke regisseur zou nou niet zo'n cast hebben. In deel 6 hoop ik op Bob Hoskins voor de rol van Slakhoorn.

De kinderen doen intussen nauwelijks onder voor de volwassenen. Zij zijn het uiteindelijk die de film moeten dragen en ik kan geen kwaad woord over ze zeggen. Evanna Lynch is trouwens een leuke nieuwe ontdekking. Haar personage Loena Leeflang (Luna Lovegood in het Engels) sprak mij in de boeken niet zo aan, maar haar vertolking in de film is erg leuk. Het is wellicht geen verrassing als ik zeg dat ik haar heel ander voorgesteld had in het boek.

De enige minpunten in deze film komen uit het boek (plotwendingen die me niet bevallen en zo) en uit vorige delen (de casting van Gambon als Dumbledore blijf ik verkeerd vinden, neem a.u.b. Peter O'Toole). Na deel 3 vind ik dit de beste Potter-verfilming en alleen deze twee delen lijken kans te maken op een 4 sterren-beoordeling. Wie weet. Ooit. Maar voor nu 3,5*. Topvermaak, precies wat een zomerblockbuster hoort te zijn.


avatar van seantogood

seantogood

  • 146 berichten
  • 68 stemmen

-jack_sparrow- schreef:

(quote)

dit had je wel moeten weten vind ik.

maar het is wel jammer dat het zo is , want ik vond harris nog altijd het beste voor deze rol als je de boeken moest volgen.

en sir Gambon vind ik dan weer het beste passen voor in de films.

ik wist het wel maar wou het niet al te graag..weten maar ik ga nu weer ontopic


avatar van Sam_Bracke

Sam_Bracke

  • 237 berichten
  • 289 stemmen

niet zo'n goeie film

2,5*


avatar van Pieter Montana

Pieter Montana

  • 6678 berichten
  • 2288 stemmen

Zoals The One Ring al zei was deze HP weer topvermaak. Door de jaren heen lijkt Potter wel één van de enigste reeksen die alleen maar beter en beter wordt met elk deel. Niet meer het frivole, onschuldige toontje uit deel één. Daniel Radcliffe, Emma Watson, Rupert Grint blijven alleen maar beter en beter worden. Hun Hogwarts wordt alleen maar grimmiger en grimmiger met de jaren. Harry's hallucinaties beginnen eerder op scenes uit Requiem for a Dream te lijken. Voldemort is vreselijker dan ooit. En we moeten zelfs van een personage voorgoed afscheid nemen.Het topvermaak zal dan toch vooral te danken zijn aan de klasse van de Britse acteurs. Gary Oldman als Zwarts, Alan Rickman die Snape weer heerlijk speelt, Helena Bonham Carter is al even heerlijk als nieuwkomer Bellatrix, en zo kan je nog wel een tijdje doorgaan.


Jammer genoeg moet ik toch weer hetzelfde argument gebruiken als bij deel 4. Wat de Harry Potter-boeken zo leuk maakt zijn de details. Het langzame opbouwen van de spanning. Harry wordt zo wel 5x naar Omber gestuurd om straf te schrijven. Omber haalt vaker uit naar Harry's opmerkingen over Voldemort. Rowling wist in dit boek, m'n favoriete HP-boek, zo goed Omber door en door slecht te laten worden. Waar was Harry's interview met De Kibbelaar? De SLIJMBAL-examens bezetten een groot aantal hoofdstukken in het boek. Hier nog geen minuut... Zelfs over de aanval op Mr. Wemel wordt erg snel gedaan.Over Hermelien's S.H.I.T-club is nog geen woord gezegd. Waar was de hersenkamer? Dobby? Zit Malfidus nog wel op Zweinstein? Heeft Ginny, toch ook een belangrijk personage, eigenlijk wel iets gezegd? Ik vind het jammer dat de keuze nog altijd niet is gemaakt om zo'n dikke boeken in 2 delen op te splitsen. Hier springt het maar van de hak op de tak.

3.5*


The One Ring schreef:

De enige minpunten in deze film komen uit het boek (plotwendingen die me niet bevallen en zo) en uit vorige delen (de casting van Gambon als Dumbledore blijf ik verkeerd vinden, neem a.u.b. Peter O'Toole)


Ik blijf me verbazen hoe er altijd zo negatief wordt gedaan over Gambon. Waarin verschilt hij dan zoveel van Harris?


avatar van Matchostomos

Matchostomos

  • 4171 berichten
  • 535 stemmen

Pieter Montana schreef:

Ik blijf me verbazen hoe er altijd zo negatief wordt gedaan over Gambon. Waarin verschilt hij dan zoveel van Harris?

Simpel, Harris straalt veel meer wijsheid en kracht uit dan Gambon. Die stem alleen al, je wordt er spontaan stil van...


avatar van catweasel

catweasel

  • 1571 berichten
  • 951 stemmen

Matchostomos schreef:

(quote)

Simpel, Harris straalt veel meer wijsheid en kracht uit dan Gambon. Die stem alleen al, je wordt er spontaan stil van...

Kijk eens, lijkt me de ideale plaats om verder te praten over dit onderwerp.


avatar van Pieter Montana

Pieter Montana

  • 6678 berichten
  • 2288 stemmen

catweasel schreef:

(quote)

Kijk eens, lijkt me de ideale plaats om verder te praten over dit onderwerp.

Dan wordt het weer eens tijd om die discussie te hervatten


avatar van Kevin13

Kevin13

  • 14947 berichten
  • 0 stemmen

ik ga straks naar deze film gaan zien, ben echt zeeer benieuwd alhoewel ik het boek al eens heb gelezen

voorlopig gaan de HP films in dalende lijn, ze worden steeds slechter.


avatar van The One Ring

The One Ring

  • 29974 berichten
  • 4109 stemmen

Pieter Montana schreef:
Waar was Harry's interview met De Kibbelaar? De SLIJMBAL-examens bezetten een groot aantal hoofdstukken in het boek. Hier nog geen minuut... Zelfs over de aanval op Mr. Wemel wordt erg snel gedaan.Over Hermelien's S.H.I.T-club is nog geen woord over gezegd. Waar was de hersenkamer? Dobby? Zit Malfidus nog wel op Zweinstein? Heeft Ginny, toch ook een belangrijk personage, eigenlijk wel iets gezegd?


Ik vind het logisch dat deze stukken weggelaten zijn. Je snapt toch ook wel dat zo'n ontzettend dik boek niet zomaar klakkeloos overgenomen kan worden en er iets geschrapt moet worden. Zoals ik al eerder aangaf vond ik in het vijfde boek te weinig vaart zitten, mede dankzij een flink aantal overbodige subplots. Wellicht voor de fans onmisbaar, maar ik ben blij dat er voor deze film gekozen is om de inhoud tot de essentie te beperken. Daardoor heeft de film juist wel veel vaart en verveelt hij geen seconde. Een groot deel van de door jou genoemde subplots herrinner ik me niet eens meer (het is dan ook al 4 jaar geleden dat ik het boek las), wat toch al een teken is dat ze niet onmisbaar voor het verhaal zijn.


Ik vind het jammer dat de keuze nog altijd niet is gemaakt om zo'n dikke boeken in 2 delen op te splitsen.


Is een mogelijkheid, maar dan wordt de serie waarschijnlijk iets té lang uitgesponnen.


Ik blijf me verbazen hoe er altijd zo negatief wordt gedaan over Gambon. Waarin verschilt hij dan zoveel van Harris?


Ik vind dat er een vrij groot verschil is tussen beide acteurs. Harris speelde zijn rol zoals Dumbledore in de boeken omschreven werd. Een sympathieke, grappige oude man die echter toch een grote autoriteit uitstraalt en heel wijs overkomt. Gambon speelt een chagrijnige oude brompot die vooral boos doet om wijs over te komen. De momenten met Dumbledore in de films beginnen dankzij Gambon tot de mindere momenten uit de films te worden, terwijl het hoogtepunten zouden moeten zijn. Zoals bij Harris het geval was.


avatar van BenicioDelToro

BenicioDelToro

  • 4178 berichten
  • 1391 stemmen

Ik ben het met The One Ring eens. Harris speelde de rol meer zoals JK Rowling het bedoeld heeft en zoals Dumbledore ook uit de boeken naar voren komt. Ter illustratie: in de boeken is Dumbledore veruit mijn favoriete personage. In de films is dat, sinds de rol door Michael Gambon wordt gespeeld (wat overigens absoluut geen slecht acteur is, integendeel, maar hij is gewoon niet geschikt voor deze rol) nauwelijks nog het geval omdat ik weinig 'feeling' meer heb met het personage.


avatar van Slater

Slater (crew films & series)

  • 1347 berichten
  • 8996 stemmen

Het stukje waar Gambon ook rustig bij was in de film Het gaat er niet om wat jullie gemeen hebben, maar waarin jullie verschillen was dan eerlijk gezegd wel mooi, maar ik mis inderdaad ook Richard's stem (afgezien dat zijn stem door zijn ziekte kwam)


avatar van Joone

Joone

  • 47 berichten
  • 137 stemmen

als je nog nooit 1 HP heb gezien, is t dan wel leuk om deze film te gaan bekijken ?


avatar van errr

errr

  • 542 berichten
  • 1018 stemmen

Joone schreef:

als je nog nooit 1 HP heb gezien, is t dan wel leuk om deze film te gaan bekijken ?

Tja wel leuk maar je snapt dan een hoop niet dus ik raad aan eerst gewoon de andere delen te gaan kijken


avatar van Joone

Joone

  • 47 berichten
  • 137 stemmen

[/quote]

Tja wel leuk maar je snapt dan een hoop niet dus ik raad aan eerst gewoon de andere delen te gaan kijken[/quote]

ja maar mn vriendin wil dat we vanavond daarheen gaan, andere films in de bios heb ik namelijk al gezien dus ja....


avatar van errr

errr

  • 542 berichten
  • 1018 stemmen

Tja wel leuk maar je snapt dan een hoop niet dus ik raad aan eerst gewoon de andere delen te gaan kijken[/quote]

ja maar mn vriendin wil dat we vanavond daarheen gaan, andere films in de bios heb ik namelijk al gezien dus ja....[/quote]

Hahaha oke dan.. tja dan wordt het moeilijk. Ach joh schijnbaar vind je de HP films niet echt boeiend, aangezien je ze nog steeds niet heb bekeken... dus ga lekker met je vriendin mee en geniet van de mooie beelden


avatar van Joone

Joone

  • 47 berichten
  • 137 stemmen

haha ja ik zal wel weer gehoorzamen


avatar van errr

errr

  • 542 berichten
  • 1018 stemmen

Joone schreef:

haha ja ik zal wel weer gehoorzamen

Ach misschien vind je de film zo leuk dat je de rest ook gaat kijken.


avatar van king16

king16

  • 141 berichten
  • 1904 stemmen

Die Bellatrix lestrange heeft wel erg veel naar Captain Jack Sparrow gekeken was mijn eerste gedachte

Ik was alleen beetje teleurgesteld met de dramatische scene aan het einde, maar als ik het nog een keertje kijk zal dat vast wel meevallen

Mooie donkere sfeer, stuk volwassener dan de vorige delen, gave special effects.

Ik hoorde trouwens dat die Emma Watson of hoe ze heet wil stoppen met het maken van de films??? Weet iemand wat daar van waar is? Dat zou echt een strop zijn voor de film denk ik... Okay, dat Dumbledore vervangen werd was een noodzakelijk kwaad ivm overlijden en ik vind Gambon wel leuk in de rol... Maar een hoofdrolspeelster?? Dat zou de films meteen naar beneden halen denk ik.

anyway 4* voor deze Potter film!

p.s. Wel jammer dat die Percy helemaal geen uitleg krijgt in deze film, terwijl het boek hem geregeld beschrijft...


avatar van king16

king16

  • 141 berichten
  • 1904 stemmen

BenicioDelToro schreef:

Ik ben het met The One Ring eens. Harris speelde de rol meer zoals JK Rowling het bedoeld heeft en zoals Dumbledore ook uit de boeken naar voren komt. Ter illustratie: in de boeken is Dumbledore veruit mijn favoriete personage. In de films is dat, sinds de rol door Michael Gambon wordt gespeeld (wat overigens absoluut geen slecht acteur is, integendeel, maar hij is gewoon niet geschikt voor deze rol) nauwelijks nog het geval omdat ik weinig 'feeling' meer heb met het personage.

Toch denk ik dat Gambon wel geschikt is voor de meer 'actieve' Dumbledore zoals ie vanaf deel 5 te zien is


avatar van AHWA

AHWA

  • 16922 berichten
  • 1293 stemmen

Als vertaler doen die Nederlandse benamingen van dingen of personages pijn aan m'n ogen. Ik zal dan ook nooit de Nederlandse boeken lezen. De Engelse zijn veel mooier.

Over Dumbledore, ik vond ook dat Richard Harris de spijker op z'n kop sloeg met zijn vertolking van Dumbledore. Gambon is te woest, te aanwezig, en heeft een te zware stem voor de rol. Dumbledore in het boek is kalm, ingetogen en heeft droge humor en houdt van snoepjes.

Peter O' Toole zou een goede kunnen zijn. Ian McKellen ook, maar begrijpelijk dat hij na de rol van Gandalf niet Dumbledore wilde spelen. Richard Harris was en blijft de beste Dumbledore, wat Gambon nog gaat doen.


avatar van XxHeavenlyxX

XxHeavenlyxX

  • 5 berichten
  • 14 stemmen

Gister erheen geweest

Behalve dat ie een beetje gehaast overkwam, toch een zeer leuke en goede film! De humor erin was wel erg leuk. Het einde was zeer spannend. En ja dat er stukken weggelaten worden vind ik niet zo erg en raar. Het was ook een heel dik boek

Een 4.5 van mij


avatar van Witch-king

Witch-king

  • 230 berichten
  • 411 stemmen

Mooiste Harry Potter film van de 5.

*****5*****