Genre: Drama / Thriller
Speelduur: 120 minuten
Oorsprong:
Verenigde Staten
Geregisseerd door: Bruce A. Evans
Met onder meer: Kevin Costner, Demi Moore en William Hurt
IMDb beoordeling:
7,2 (162.730)
Gesproken taal: Engels
Releasedatum: 6 september 2007
On Demand:
Niet beschikbaar op Netflix
Niet beschikbaar op Pathé Thuis
Niet beschikbaar op Videoland
Niet beschikbaar op Prime Video
Niet beschikbaar op Disney+
Niet beschikbaar op Google Play
Niet beschikbaar op meJane
Plot Mr. Brooks
"The man who has everything has everything to hide."
Het is Earl Brooks (Kevin Costner) altijd gelukt een gespleten leven te leiden: aan de ene kant is hij de onkreukbare zakenman en perfecte huisvader, maar daarnaast heeft hij het bloeddorstige alter ego Marshall (William Hurt) die hem tot gruwelijke moorden aanzet. Hij komt echter in de problemen wanneer er foto's worden genomen van zijn laatste moordpartij. Naast de opportunistische fotograaf, wordt hij ook op de hielen gezeten door de doortastende rechercheur Tracy Atwood (Demi Moore). Is Mr. Brooks slimmer dan zijn tegenstanders en kan hij voorkomen dat zijn vrouw en dochter achter zijn schokkende dubbelleven komen? Of wordt hij voor eens en voor altijd ontmaskerd?
Externe links
Acteurs en actrices
Earl Brooks
Det. Tracy Atwood
Mr. Smith
Marshall
Emma Brooks
Jane Brooks
Hawkins
Sheila
Meeks
Sunday
Video's en trailers
Reviews & comments
Greeneyelady1
-
- 406 berichten
- 0 stemmen
Deze film bewijst zichzelf.Ik vind dat Kevin een geniale rol heeft neergezet als gelikte zakenman. Een controlfreak die alles onder controle HOUDT en uitzonderlijk intelligent..
JDSsmetje
-
- 6568 berichten
- 2314 stemmen
Boeit niet altijd even erg maar toch een goed verhaal en goed gecast.
Movielicious
-
- 98 berichten
- 679 stemmen
Sterkte thriller met een bizar verhaal. Erg goed neergezet door Kevin Costner en zijn alter ego. De verhaallijn van Demi Moore, met oa die Meeks, vond ik wat ongeloofwaardig overkomen. De film bevatte verder spannende stukken en het verhaal bleef boeien. Al ben ik van mening dat de film iets korter had gekund.
bild
-
- 318 berichten
- 0 stemmen
Zeer goede en sfeervolle thriller met Kevin Costner op zijn best. Origineel script en zeer spannend.
Warner Brothers
-
- 140 berichten
- 445 stemmen
Goede film, alleen het einde vond ik echt minder. Vandaar een 3.5
Dello
-
- 26 berichten
- 30 stemmen
Erg goede film. Prachtig hoe de verhaallijnen door elkaar heenlopen. Heel verrassend. Vooral de alter ego William Hurt vond ik geniaal.
Whunter
-
- 165 berichten
- 103 stemmen
Sterke film,
Je moet wat geduld hebben, maar Kevin Costner komt los.
DonLeone
-
- 592 berichten
- 7257 stemmen
hilarische film! en zoals altijd is Kevin Costner weer the best!
Greeneyelady1
-
- 406 berichten
- 0 stemmen
Goede film, alleen het einde vond ik echt minder. Vandaar een 3.5
Waarom? Het is toch leuk dat The Badguy weer eens een keer "wint"?
Kristiaan
-
- 72 berichten
- 230 stemmen
Goede film. Van het einde had ik ook wel wat meer verwacht. Half puntje eraf daarvoor.
3,5*
Nicholas
-
- 1765 berichten
- 278 stemmen
Die verhaallijn met Moore en die vent die ze had opgepakt sloeg helemaal nergens op.
Geen toegevoegde waarde.
Vond het maar een matige film met een hoop verhaallijnen en personages die de film er alleen maar slechter op maken.
2* voor de sterke rollen van Costner en Hurt en de leuke stukjes met de 3 mannen in de auto.
Zizzo
-
- 456 berichten
- 1547 stemmen
een uitstekend neergezete film, leuk en orgineel, verrassend en spannend, Costner, Dane Cook en Hurt spelen erg goed. zeker een thriller die ik zou aanraden. Er zaten Zoals "Nicholas" zei bepaalde verhaallijnen in die overbodig waren, maar die stoorde mij niet echt. Het einde was wat aan de magere kant. Voor de rest een erg goeie film.
Ceeda7
-
- 3544 berichten
- 1381 stemmen
Zeer bizarre en verrassende film die idd doet denken aan het personage Dexter van de gelijknamige reeks.
Doordrenkt met zwarte humor verveelt deze film geen enkele seconde.
Dik verdiende 4 sterren!
eddyeddy
-
- 207 berichten
- 207 stemmen
Onderhoudende film met een hoog tussen de regels door humoristische teksten, geweldig.
Pim1993
-
- 657 berichten
- 851 stemmen
Toch wel jammer eigenlijk dat het nog wel meevalt met de reacties, ik had er onderhand wat meer verwacht. Nog even teruggekeken deze en ik vond hem wederom heel erg mooi.
Dat terugkijken was eigenlijk nergens voor nodig want ik kon hem al heel goed voor de geest halen. Dat zegt voor mij al genoeg. Maar nu even wat details opgevat rondom Kevin Costner en ik moet zeggen dat William Hurt in mijn ogen zeer scherp speelde!
ik verhoog hem want dat is hij zeker waard: 4,5*
revadebe
-
- 208 berichten
- 952 stemmen
Aan het begin van de film schrok ik van de gelijkenissen met de tv-serie Dexter: seriemoordenaar die telkens praat met iemand die er niet echt is, bang zijn om weer een nieuwe moordenaar op de wereld te zetten en nog wat dingen die me nu zo gauw even niet meer te binnen schieten. Maar dat was eigenlijk alleen het begin van de film, want vervolgens verliep het verhaal heel anders dan bij Dexter. Er zijn eigenlijk maar weinig overeenkomsten verder, maar toch houd ik het vermoeden dat de bedenkers van deze film Dexter wel hebben gezien.
Ik vond de film goed in elkaar zetten, meestal is zo'n film als dit nog wel enigszins voorspelbaar, maar bij deze film werd ik tot twee keer toe zwaar verrast.
Ik schaam me achteraf ook diep dat ik de hele film lang dacht dat die dochter Emma Watson was. Misschien had ik mijn bril even moeten opzetten
Of ben ik niet de enige?
Maar in ieder geval was die vrouw wel écht van CSI 
nachtschade
-
- 287 berichten
- 900 stemmen
Ik vond juist de film wat traag op gang komen, maar naarmate de film vorderde, werd-ie steeds spannender. Ondanks de overbodige verhaallijnen een sterke film, waarbij mij ook de prachtige muziek in positieve zin opviel.
DjFrankie
-
- 3420 berichten
- 3503 stemmen
Goeie thriller, goed plot en onverwachte wendingen aanrader, en goeie cast natuurlijk.
Hinkenator
-
- 10 berichten
- 10 stemmen
Ik had iets meer verwacht van deze film. Altijd lastig als je hoge verwachtingen hebt om deze dan ook daadwerkelijk om te zetten in goed resultaat. Desalnietmin: Beetje slow start, goede verhaallijn, sterke personages en goed acteerwerk. Al met al vermakelijk en zeker de moeite waard om je tijd aan te besteden. *3
ErikP
-
- 120 berichten
- 79 stemmen
Leuk. Schijnbaar een sterke thriller, naar de meningen die ik lees en de gemiddelde score van 3,69. Ik ken hem niet en daar komt ook nog eens bij dat Demi Moore er in meespeelt, wat op zichzelf al de moeite van het kijken waard is. Ik heb er zin in.
Maikeru
-
- 1934 berichten
- 2388 stemmen
Het is bijna altijd leuk een personage te zien die aan de ene kant een psychische stoornis heeft, en aan de andere kant een succesvol machtig man is. Jammer dat het hier niet bij blijft. De film is soms jammerlijk geschoten en zit vol met geforceerde plotwendingen. Demi Moore acteerde slecht, en haar personage was overbodig. De film overtuigd niet, maar kijkt wel lekker weg.
Terwijl ik de laatste sequenties van de film keek kwam ik uit op 2 sterren. Toen zijn dochter de schaar in zijn keel stak moest ik even lachen. Dat had ik absoluut niet verwacht. Jammer dat het 'niet echt' was... Maar vooruit; een halfje erbij.
2.5*
Bottleneck
-
- 8233 berichten
- 2117 stemmen
Middelmatige thriller, de hoge score verbaast me... Goed verhaal, maar Demi Moore valt me tegen, en Costner is niet zo op zijn plaats met zijn brave uitstraling. Dat kan op zich goed uitpakken als tegenhanger van de killereigenschappen, maar hij heeft "het" gewoon niet, dat dubbelzinnige.
Het concept van het alter ego dat als een schaduw meeloopt en dingetjes influistert is prima. Maar op een gegeven moment begint het flauw te worden omdat Hurt teveel screentime heeft met een boel geouwehoer, overdaad schaadt. Veel toegevoegde waarde zie ik er dan niet meer van in, het is al overduidelijk dat Costner behoorlijk verknipt is.
Een paar verhaallijntjes zijn nogal onnodig of komen uiteindelijk vrij geforceerd samen, maar niet dat je omver wordt geblazen. Verder is er een inwisselbare soundtrack die wel erg vaak aanwezig is.
Het einde is gelukkig wel prima met eindelijk een mooie song. Het slot is ook een van de weinige hoogtepuntjes die jammergenoeg gelijk weer de das om wordt gedaan wanneer blijkt dat de aanval van z'n dochter een nachtmerrie is. Word je net lekker gemaakt met een goede plotwending, maar helaas...
ILDIB
-
- 3061 berichten
- 2378 stemmen
Wat een verrassend goeie en originele film. Hurt is fenomenaal, costner doet het prima en ik heb geboeid gekeken, altijd benieuwd naar het vervolg het enige voorspelbare lijntje was de dochter.
Loki87
-
- 228 berichten
- 0 stemmen
Prima film, had duidelijk meer in gezeten als ze de verhaallijn plus de actrice demi moore niet hadden toegevoegd.
dj79
-
- 35 berichten
- 712 stemmen
langdradig en een puberaal scriptje. kevin costner is sowieso altijd slaapverwekkend
missl
-
- 3866 berichten
- 5799 stemmen
Goed verhaal en vol spanning. Verhaal vertelt veel over de achtergrond en de reden waarom er dingen gebeuren en daar houd ik wel van.
Gerelateerd nieuws

Thriller 'Mr. Brooks' met Kevin Costner morgenavond te zien op televisie

'You' scoort op Netflix, hier zes films over mensen met een dubbelleven
Bekijk ook

Changeling
Mystery / Misdaad, 2008
817 reacties

Män Som Hatar Kvinnor
Thriller / Mystery, 2009
589 reacties

The Illusionist
Mystery / Romantiek, 2006
671 reacties

Hodejegerne
Thriller / Misdaad, 2011
276 reacties

Felon
Misdaad / Drama, 2008
604 reacties

Defiance
Drama / Oorlog, 2008
618 reacties
Gerelateerde tags
geheimwitnessonderzoekpsychopaatalter egomoordseriemoordenaarfemale detectiveportland oregon
Nieuwsbrief MovieMeter
Het laatste film- en serienieuws per e-mail ontvangen?
Populaire toplijsten
- Top 250 beste films aller tijden
- Top 250 beste sciencefiction films aller tijden
- Top 250 beste thriller films aller tijden
- Top 250 beste familie films aller tijden
- Top 250 beste actie films aller tijden
- Top 100 beste films van de laatste jaren
- Top 100 beste films op Netflix
- Top 100 beste films op Disney+
- Top 100 beste films op Pathé Thuis
- Top 50 beste films uit 2020
- Top 50 beste films uit 2018
- Top 50 beste films uit 2019
- Top 25 beste films in het Nederlands
Corporate & Media
Realtimes Network
Innovatieweg 20C
7007 CD, Doetinchem, Netherlands
+31(315)-764002
Over MovieMeter
MovieMeter is hét platform voor liefhebbers van films en series. Met tienduizenden titels, die dagelijkse worden aangevuld door onze community, vind je bij ons altijd de film, serie of documentaire die je zoekt. Of je jouw content nou graag op televisie, in de bioscoop of via een streamingsdienst bekijkt, bij MovieMeter navigeer je in enkele klikken naar hetgeen dat voldoet aan jouw wensen.
MovieMeter is echter meer dan een databank voor films en series. Je bent bij ons tevens aan het juiste adres voor het laatste filmnieuws, recensies en informatie over jouw favoriete acteur. Daarnaast vind je bij ons de meest recente toplijsten, zodat je altijd weet wat er populair is op Netflix, in de bioscoop of op televisie. Zelf je steentje bijdragen aan het unieke platform van MovieMeter? Sluit je dan vrijblijvend aan bij onze community.







