• 15.798 nieuwsartikelen
  • 178.204 films
  • 12.223 series
  • 33.998 seizoenen
  • 647.352 acteurs
  • 199.060 gebruikers
  • 9.374.845 stemmen
Avatar
 
banner banner

Mr. Brooks (2007)

Drama / Thriller | 120 minuten
3,62 2.747 stemmen

Genre: Drama / Thriller

Speelduur: 120 minuten

Oorsprong: Verenigde Staten

Geregisseerd door: Bruce A. Evans

Met onder meer: Kevin Costner, Demi Moore en William Hurt

IMDb beoordeling: 7,2 (162.723)

Gesproken taal: Engels

Releasedatum: 6 september 2007

  • On Demand:

  • Netflix Niet beschikbaar op Netflix
  • Pathé thuis Niet beschikbaar op Pathé Thuis
  • Videoland Niet beschikbaar op Videoland
  • Prime Video Niet beschikbaar op Prime Video
  • Disney+ Niet beschikbaar op Disney+
  • Google Play Niet beschikbaar op Google Play
  • meJane Niet beschikbaar op meJane

Plot Mr. Brooks

"The man who has everything has everything to hide."

Het is Earl Brooks (Kevin Costner) altijd gelukt een gespleten leven te leiden: aan de ene kant is hij de onkreukbare zakenman en perfecte huisvader, maar daarnaast heeft hij het bloeddorstige alter ego Marshall (William Hurt) die hem tot gruwelijke moorden aanzet. Hij komt echter in de problemen wanneer er foto's worden genomen van zijn laatste moordpartij. Naast de opportunistische fotograaf, wordt hij ook op de hielen gezeten door de doortastende rechercheur Tracy Atwood (Demi Moore). Is Mr. Brooks slimmer dan zijn tegenstanders en kan hij voorkomen dat zijn vrouw en dochter achter zijn schokkende dubbelleven komen? Of wordt hij voor eens en voor altijd ontmaskerd?

logo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm still

Externe links

Video's en trailers

Reviews & comments


avatar

Gast

  • berichten
  • stemmen

Let op: In verband met copyright is het op MovieMeter.nl niet toegestaan om de inhoud van externe websites over te nemen, ook niet met bronvermelding. Je mag natuurlijk wel een link naar een externe pagina plaatsen, samen met je eigen beschrijving of eventueel de eerste alinea van de tekst. Je krijgt deze waarschuwing omdat het er op lijkt dat je een lange tekst hebt geplakt in je bericht.

* denotes required fields.

Let op! Je gebruikersnaam is voor iedereen zichtbaar, en kun je later niet meer aanpassen.

* denotes required fields.
zoeken in:
avatar van Demeter

Demeter

  • 261 berichten
  • 1663 stemmen

SPOILER:
'Het was máár een droom' klinkt inderdaad heel makkelijk. Je zegt het alsof het geruststellend is, maar dat is nog maar helemaal de vraag. Voor de hoofdpersoon is het niet 'maar een droom'. Hij leeft met de angst dat hij door zijn dochter op gruwelijke wijze vermoord zal worden en waarschijnlijk zal hij dit nog velen malen opnieuw beleven in zijn nachtmerries. Mijn punt is: op deze wijze wakker worden is niet geruststellend en de vraag is of het voor hem niet juist prettiger zou zijn als hij daadwerkelijk dood zou zijn gegaan. Door hem wakker te laten worden kiest de regisseur mijns inziens juist voor een verontrustender einde.


avatar van roeman

roeman

  • 285 berichten
  • 1139 stemmen

Houd normaal helemaal niet van Costner, in Waterworld vond ik hem aardig, maar deze film past de acteur als een op maat gemaakt maatpak. Je leeft met het karakter mee ondanks de kwaadaardigheid daarvan. Je bent verrast door zijn alter ego (of gedachten) Hurt die zijn rol met verve speelt. Moore speelt haar rol aardig maar wordt toch bijna weggespeeld door de 2 zeer goed acterende mannen.
Las dat hier nogal wat debat was over het einde, maar heel even vond ik Costner op het eind bijna zo eng als H. Lecter in Silence of the Lambs, met de nadruk op Heel Even. Maar hij deed het zeker niet onverdienstelijk. En onbegrijpelijk was het zeker niet, tenminste niet voor mij.
De gedachte dat zijn dochter dezelfde kant opgaat als hij en hem uiteindelijk zal overtreffen in kwaadaardigheid, zou mij ook nachtmerries bezorgen, het feit dat er voo gekozen is om hem niet dood te laten gaan maar hem te laten voortleven met deze nachtmerrie bezorgd mij redelijk wat kippenvel. De doodstraf en dergelijke straffen is wel zo'n beetje uitgemolken in vele films en deze straf is voor hem erger. En het ging per slot over hem en niet over de slachtoffers.


avatar van van duijn

van duijn

  • 935 berichten
  • 845 stemmen

Geweldig acteerwerk van Costner en Hurt, goed verhaal veel verrassende wendingen. Het heeft alles spanning en sensatie, goed acteerwerk en Mr. Brooks zelf is ook gewoon een leuk personage.


avatar van Daan258

Daan258

  • 3671 berichten
  • 2445 stemmen

Gister zat ik te twijfelen of ik Collateral of Mr. Brooks ging kijken, Collateral had ik al eerder gezien maar toen ik het verhaal las van Mr. Brooks leek het me eigenlijk niet zo'n boeiende film.

Maar uiteindleijk toch maar deze film gekeken en wat ben ik blij dat ik dat toch gedaan heb.

Het was echt een heerlijke film met een fatastisch verhaal en er werd geweldig geacteerd.

Van het begin tot eind geen moment verveeld.

Ik heb er maar één woord voor: WAUW

4,0*


avatar van martijn011

martijn011

  • 2034 berichten
  • 1309 stemmen

Ik kwam toevallig onlangs bij deze film terecht, had er nog nooit van gehoord. Zag dat het een populaire film is hier met een behoorlijke score, vandaar dat m'n nieuwsgierigheid snel gewekt was.

Ook het verhaal stond me zeker aan, ik hou wel van dit soort thrillers met een verhaal als dit.

Achteraf kan ik concluderen dat ik niet helemaal heb gekregen wat ik verwacht had. Het verhaal vond ik nogal traag en er gebeurde mijns inziens niet heel veel interessants. Veel moorden zie je niet en ook wordt het verhaal onnodig gestoord door onnodige subplotjes over rechtszaken en een vrouwelijke rechercheur.

Eigenlijk een overbodige lijn in de film, maar dat is hieronder al genoeg gesuggereerd.

Kevin Costner vond ik positief, evenals Dane Cooke en William Hurt. Ook het einde kon me wel bekoren, zeker een prima afsluiter.

Toch blijf ik met een hele kleine kater zitten, had een hoop spetterends verwacht, maar niet alles kon me bekoren!

Kleine voldoende.


avatar van jippie2010

jippie2010

  • 2613 berichten
  • 8101 stemmen

Als eerste wil ik benoemen dat dit zeker een goede film is die de moeite waard is om te bekijken. Toch waren er een aantal zaken die er voor zorgen dat mijn beoordeling niet al te hoog uitvalt.

Ten eerste heeft de film teveel verhaallijnen nodig om tot het onvermijdelijke slot te komen. Daarnaast werden er teveel hints weggegeven die het verloop van de film onnodig voorspelbaar maakten.

De kracht van de film zat wat mij betreft in de interne worsteling van de hoofdpersonage. Het psychologisch aspect hadden ze nog veel meer kunnen en mogen verdiepen. Dan had de film het al het andere niet nodig. *3.0


avatar van mnrk

mnrk

  • 1876 berichten
  • 1733 stemmen

Finding someone you think would be fun to kill is a bit like, well it's a bit like falling in love. You meet a lot of candidates, and you like some of them, and they're nice. But they're not right. And that special one comes along, and your heart beats faster, and you know that's the one.

Dit was een heerlijke film van Bruce A. Evans....

Het verhaal is gewoon dik in orde en de manier waarop het gebracht wordt maakt het net allemaal wat beter. De film ademt ook een prima sfeertje uit...

Kevin Costner is zeker in zijn element in deze film (speelt zeer goed) en wordt leuk bijgestaan door William Hurt, en natuurlijk is ook Dane Cooke op zijn plaats en de aanwezigheid van Demi Moore is ook in orde


avatar van Renevanvliet1988

Renevanvliet1988

  • 137 berichten
  • 169 stemmen

GENIAAL


avatar van Mr. Eddy

Mr. Eddy

  • 219 berichten
  • 771 stemmen

Aardige film maar de uitwerking is onvoldoende; zoals eerder door anderen gemeld te veel toevalligheidjes, verhaallijnen en overbodige personages.

Ik haakte al af toen Demi Moore op plaats delict kwam en al direct haar focus legde op de gordijnen. Vreemd dat deze dicht zaten bij een stel wat de liefde bedreef in hun slaapkamer?! Daarnaast vind ik het altijd hinderlijk als bij een personage in het begin van de film teveel informatie wordt gegeven, zoals Demi bij de volgende scene op plaats delict haar collega haar hele priveleven uitlegt. Weinig realistisch!

Bovendien is het apart dat de recherche het blijkbaar niet vreemd vindt dat een seriemoordenaar die altijd zo netjes te werk gaat (stofzuigerzak) nu opeens zijn urine laat liggen. Wat de echte seriemoordenaar natuurlijk wel erg goed uitkwam en hij vooraf nooit op heeft kunnen rekenen.

Afijn. de verhaallijn en de plotwisselingen hielden mij voldoende geboeid.


avatar van Mr_Mephisto

Mr_Mephisto

  • 144 berichten
  • 1412 stemmen

De wisselwerking tussen Brooks en zijn alter-ego werkt, en dat is meteen het boeiendste wat deze film te bieden heeft. De man die samen met hem een moord wil plegen wordt na een tijdje irritant, ook omdat de hele situatie blijft aanslepen. Tot je beseft dat dit nodig is om tot het einde te komen. Het subplot van de rechercheur mocht geschrapt worden, dat van Brooks' dochter misschien meer uitgediept. De psychologische spanning (vooral wanneer Brooks beseft dat zijn dochter de moord op de campus gepleegd kan hebben) was er wel, maar helaas te weinig. Desalniettemin biedt "Mr. Brooks" twee uur redelijk vermaak.


avatar van tattoobob

tattoobob

  • 8198 berichten
  • 2564 stemmen

Goede film....aanrader!


avatar van jippie2010

jippie2010

  • 2613 berichten
  • 8101 stemmen

Stem verhoogd.


avatar van Vinokourov

Vinokourov

  • 3143 berichten
  • 2909 stemmen

Mwah, niet een heel uitzonderlijke thriller. Kevin Costner met een gespleten persoonlijkheid is nog wel okee om te zien, maar van Demi Moore ben ik niet bepaald onder de indruk. Van haar en ook andere bijrollen zijn veel zijplotjes in deze film verwerkt, die niet allemaal zoveel toegevoegde waarde hebben.


avatar van Gish

Gish

  • 1445 berichten
  • 6906 stemmen

Herzien en afgewaardeerd van 4 naar 3 stars.

Mr.Brooks blijft een redelijk spannende film, daar niet van. Maar alles nogmaals overziend is het plot als totaal te ongeloofwaardig, te bedacht en te rommelig om er een echte topper binnen het genre van te maken.


avatar van bjerik76

bjerik76

  • 2356 berichten
  • 1804 stemmen

Aardige film.
Ik las hier van tevoren over een verassende plot wending, dus ik zat al vanaf het begin te puzzelen wat/wie er voor deze wending zou zorgen, maar ik zat er naast.
De film word wel spannend als Mr. Brooks betrapt word en gechanteerd.

Demi Moore speelt de slimme agente wat wat ongeloofwaardig overkomt hoe zij alles uit pluist en voor elkaar krijgt.

Wat wel apart aan deze film is, vond ik dat er allemaal verschillende verhaal lijnen in zaten, waarvan je denkt dat ze samen zullen vallen, maar wat niet zo is.
( de scheiding, de ontsnapte andere gevangene die rechercheur Tracy achtervolgt, en dan het verhaal van Mr. Brooks )
Toch had de film wel in mijn ogen wat spannender / bloediger gekund.

Ik had ook achteraf misschien het idee dat ik het eind, en het plot niet echt begreep , hoe had Mr. Brooks nou het verhaaltje / eind bedoeld / uitgedacht ?

ik begreep eruit dat niemand weet dat die Mr Smith dood is, die is gewoon verdwenen , die ontsnapte gevangenen hadden in zijn huis een die adreswijziging neergelegd, zodat die agente dacht dat hij daar te vinden was, maar dat bleken dus die 2 ontsnapte gevangenen gedaan te hebben die haar wilde wreken.
Mr Brooks stopt met moorden ( zolang er geen deel 2 komt) en die ontsnapte gevangenen met zijn vriendin zijn dus gewoon beide dood, maar dat had dus eigenlijk gewoon helemaal niks met dat hele gebeuren van Mr. Brooks te maken, en was een extra verhaal lijntje, net zoals dat hele scheidings gebeuren... ofzo

Kevin Costner speelt wel erg goed, en niet zo zeikerig als in andere films, misschien ook omdat hij hier nu eens een slechte rol speelt.


avatar van bass-9

bass-9

  • 84 berichten
  • 979 stemmen

Film is voor mij eigenlijk 4* waard. Erg sterk verhaal, geweldige Kevin Costner en heel goede twists. Alleen die ene scène, van Demi Moore die achter mijnheer Meeks aangaat, kost een halve ster. Wat een storende muziek, wat een irritante slowmotion en wat een niet in de film passende scène zeg. Zonde!


avatar van LostCauze

LostCauze

  • 179 berichten
  • 1371 stemmen

bass-9 schreef:
Film is voor mij eigenlijk 4* waard. Erg sterk verhaal, geweldige Kevin Costner en heel goede twists. Alleen die ene scène, van Demi Moore die achter mijnheer Meeks aangaat, kost een halve ster. Wat een storende muziek, wat een irritante slowmotion en wat een niet in de film passende scène zeg. Zonde!

Bizar, ik kwam hier om ongeveer hetzelfde te schrijven... Voor mij ook een halve ster lager door die scène. Die shootout zelf ook, lampen uitschieten en vol inlopen op een schietende bad guy, alles aan die scène was bagger. Precies wat je zegt, de muziek, de slowmotion, het leek alsof er voor die dag een stand-in regiseur op de set was. Eentje die houdt van Statham films.


avatar van schenkowiets

schenkowiets

  • 343 berichten
  • 288 stemmen

Had er best veel van verwacht,maar wat een trage,langdradige film is dit .

Acteren was wel oke ,vandaar een halve ster extra.

Er hoeft van mij echt niet continu bloed en actie in een thriller te zitten,maar wel iets van spannig en dergelijke. Vond het ook erg voorspelbaar allemaal.

Zonde van mn tijd !


avatar van arno74

arno74

  • 8700 berichten
  • 3342 stemmen

Best een keurige thriller die sterk begint en een hele tijd ook sterk blijft. De "relatie" tussen Mr. Brooks en zijn alter ego is misschien wel het best uitgewerkt in de film. Alleen een goed einde aan vastknopen is niet gelukt, zoals zovaak wordt het allemaal afgeraffeld. Zonder de geforceerde twist met de kerkhofscène had deze hoger gescoord. 3 sterretjes.


avatar van nadrin

nadrin

  • 1379 berichten
  • 1413 stemmen

Schitterende film


avatar van Filmkriebel

Filmkriebel

  • 9966 berichten
  • 4653 stemmen

Mislukking. Rare film, waar iemand voortdurend met zijn alter ego zit te babbelen... vind ik al een vreemde keuze op zich om het zo te doen. Dan dat volledig vergezocht plot met de dochter van Brooks die ook gaat moorden . Zo'n zijplot werkt voor geen meter. Net als die scène in het kerkhof waar Brooks zich "bedenkt" Wie gelooft zoiets?? En Demi Moore die steeds de goede intuïties heeft... En zo ontspoort de film volledig in saaiheid en rommeligheid. Ik lees hier vaak het woord spannend maar dit heb ik werkelijk nergens kunnen bespeuren.


avatar van comely

comely

  • 310 berichten
  • 60 stemmen

Costner en Hurt deden het goed, maar de verhalen van die andere personages waren wel behoorlijk eentonig/saai.


avatar van Hansopje

Hansopje

  • 80 berichten
  • 732 stemmen

Best een goede film. Ik heb me - in tegenstelling tot velen hier - heel erg vermaakt met de gesprekken tussen Brooks en Marshall. Dat vond ik totaal niet storend. Hoe ze samen ook vet konden lachen in bepaalde situaties. Heerlijk.

De verhaallijn met Moore was misschien iets te ver gezocht. Dat met zijn dochter juist weer helemaal niet. Waarom zou dat ongeloofwaardig zijn? Erfelijk familietrekje, hahaha... Het einde vond ik ook OK. Paste best goed in het geheel.


avatar van Daniel1102

Daniel1102

  • 10 berichten
  • 11 stemmen

Een familieman met een kant die het daglicht niet kan verdragen. Aan de ene kant heeft Mr Brooks en zijn gespleten persoonlijkheid voor mij niet veel vernieuwends. Het scenario wordt al vrij snel duidelijk: we zien hier een man die geliefd wordt door zijn omgeving maar zich 's nachts overgeeft aan zijn verlangen om te moorden. Deze dualiteit wordt vertegenwoordigd door Mr Brooks zelf en (de in mijn ogen uitstekend acterende) William Hurt als kwaadaardig stemmetje in zijn hoofd. Tot zover weinig origineels. Wat deze film voor mij de moeite waard maakt is de sfeer die het creëert rondom het plegen van de moorden als verslaving waar wel of geen gestalte aan kan worden gegeven. Alle logische emoties worden hierbij weggelaten; je ziet geen rouwende mensen, geen wroeging, geen wraakgevoelens en geen walging. Hierdoor is het de film knap gelukt de hoofdpersoon niet zozeer als monster neer te zetten maar als iemand die verslaafd is en overduidelijk en vrij acuut hulp nodig heeft.

Wat ik tot slot nog echt een minpunt vond was de verhaallijn over die ontsnapte gevangene. Het zorgde voor wat actie en een zeer ongeloofwaardige schietpartij en voor de rest had het naar mijn gevoel geen toegevoegde waarde. Dat gold in mindere mate ook wel voor dat gedoe met die vechtscheiding alhoewel dat tegen het einde nog wel wat samenviel met het hoofdverhaal.


avatar van Flat Eric

Flat Eric

  • 6443 berichten
  • 1026 stemmen

Ondanks mijn allergie voor Kevin Costner was het geen slechte film.

De wisselwerking tussen Costner en zijn alter ego Hurt op de achterbank was erg spannend waardoor ik geboeid bleef kijken. Want het zijplotje met Demi Moore vond ik eigenlijk ronduit storend. Ze overtuigde totaal niet als kauwkomkauwende detective met haar toevallige 'hunches'. Schei toch uit.

En dam die verhaallijn met die echtgenoot -gaap- had er niet in gehoeven.

Het hing een beetje als los zand aan elkaar en dan komt het dus toch door de uitstekende creepy rol van Costner/Hurt dat ik de film heb uitgezeten.


avatar van Ebenezer Scrooge

Ebenezer Scrooge

  • 2150 berichten
  • 3092 stemmen

Altijd al een duffe acteur gevonden die Kevin Costner. Sinds 1990 eigenlijk al, toen Madonna in de docu 'In Bed With Madonna' nogal bits op hem reageerde omdat hij haar show 'neat' noemde, drie jaar later die overhypete film met Whitney Houston en daarna nog dat vreselijke debacle 'Waterworld'. Maar hier speelt Costner wel goed en griezelig, hoewel ik absoluut geloof dat die rol door eenieder gespeeld had kunnen worden. Toch wel een fijne film voor op een regenachtige zondagmiddag. Jammer dat dit soort films over seriemoordenaars bijna niet meer gemaakt wordt, zoals in de jaren negentig.

Pretty neat.


avatar van Clapboy

Clapboy

  • 311 berichten
  • 0 stemmen

Spannende film met erg goed acteerwerk en een goed uitgewerkt verhaal. De film is verder sfeervol en Kevin Costner speelt een goede rol als Mr Brooks. Er zit ook nog wat zwarte humor in de film mede door de rol van William Hurt als Mr Brooks alter-ego.

Gewoon een erg spannende film met zowel psychologische als reële spanning. Erg goede film.


avatar van Tarkus

Tarkus

  • 6409 berichten
  • 5315 stemmen

Tarkus schreef:

Kevin Costner is hier aardig op dreef in een rol die je hem niet veel ziet spelen, als slechterik, in een wat rare, en soms ook langdradige film.

Ook William Hurt is zeer goed in een toch speciale rol.

Het scenario is soms wat ver gezocht maar het blijft boeiend van begin tot eind, en vooral op het einde krijg je nog een verrassing.

Helaas is er een minpunt aan deze prent, en dat is Demi Moore, hoewel ze nog steeds een mooie vrouw is, is haar acteertalent fel aan het tanen, ook hier weet ze niet te overtuigen, je zou je gaan afvragen of ze er niet beter mee zou stoppen, en zulke rollen laat aan goede actrices.

Blijf dit wel een goede film vinden, met een mindere Demi Moore.

Dus veranderd er niets aan mijn eerste mening.

Heb de film nog eens bekeken op Blu-ray ditmaal, wel opvallend betere sound !!


avatar van Daan258

Daan258

  • 3671 berichten
  • 2445 stemmen

Na wat jaartjes weer is herzien en nog steeds net zou vermakelijk als de eerste kijkbeurt.

Man wat weet Costner toch een fantastische rol neer te zetten en bij vlagen ook creepy, ik denk dat dit één van zijn gaafste rollen is. Ook zijn alter-ego Marshall gespeeld door William Hurt is super goed gecast.

het verhaal is nog net zo vet als toen ik hem eerst zag, en wat mij nu helemaal opviel en wat zo vreselijk goed is gedaan zijn de details, DE DETAILS. Echt de kleinste details zijn zo goed uitgewerkt, onwijs gaaf gedaan.

Al met al een super thriller.

Mijn stem van 4,0 blijft ook zeker staan.


avatar van shrink

shrink

  • 2140 berichten
  • 2394 stemmen

Te vaag en slecht einde