Genre: Actie / Thriller
Speelduur: 92 minuten / 99 minuten (extended version)
Alternatieve titels: John Rambo / Rambo IV
Oorsprong:
Verenigde Staten / Duitsland
Geregisseerd door: Sylvester Stallone
Met onder meer: Sylvester Stallone, Julie Benz en Matthew Marsden
IMDb beoordeling:
7,0 (255.353)
Gesproken taal: Engels
Releasedatum: 21 februari 2008
On Demand:
Bekijk via Pathé Thuis
Bekijk via Videoland
Bekijk via meJane
Niet beschikbaar op Netflix
Niet beschikbaar op Prime Video
Niet beschikbaar op Disney+
Niet beschikbaar op Google Play
Plot Rambo
"Live for nothing, or die for something."
Vietnam-veteraan John Rambo leeft al geruime tijd in een afgezonderde levensstijl in Bangkok. Op een dag wordt hij ingehuurd door een groep christelijke zendelingen om hen per boot te vervoeren naar Birma. Niet veel later wordt het dorp waar de zendelingen hun humanitaire missie uitvoeren aangevallen. Dit komt Rambo te weten als hij door diezelfde christelijke beweging wordt ingehuurd om een groep huurlingen te brengen naar het punt waar hij ze heeft achtergelaten in Birma. Samen met het team gaat hij op zoek naar de vermiste zendelingen.
Externe links
- Zoek naar deze film op dvd/blu-ray op Amazon
- IMDb (7,0 / 255353)
- Trailer (YouTube)
- Rambo (MusicMeter)
- Pathé Thuis: vanaf € 5,99 / huur € 2,99
- Kijk op Videoland
- Kijk op meJane
Social Media
Acteurs en actrices
John Rambo
Sarah
School Boy
Lewis
Diaz
En-Joo
Reese
Tint
Michael Burnett
Jeff
Video's en trailers
Reviews & comments
DutchLion
-
- 33 berichten
- 107 stemmen
Echt een masterlijke film
Live for nothing or die for something
Ouderwets beukwerk in deze film, en ja al die ventjes die hier 1 punt geven kunnen beter tekenfilms gaan kijken zoals finding nemo en zo.
Nee echt een mooi film, je hebt direct het gevoel hoe John Rambo zijn levensjaren daar in Birma slijt, nog steeds zijn brute skills heeft!
en het hele gezeur over dat de film te langdradig is, juist niet, had juist gewild dat de film nog 60 minuten schiet en knal werk zou hebben
Blood Duster
-
- 249 berichten
- 245 stemmen
Volgens mijn bescheiden mening een van de beste uit de Rambo-reeks, samen met "First Blood".
3.0
lennox
-
- 212 berichten
- 81 stemmen
Volgens mijn bescheiden mening een van de beste uit de Rambo-reeks, samen met "First Blood".
3.0
Volgens mijn bescheiden mening vond ik hem iets minder dan first blood 
bodybuilder
-
- 4 berichten
- 5 stemmen
Ouderwets kippenvel gekregen van deze film, Ik vond zelfs dat hij nog wat langer had mogen duren.
Deze film is zeker geslaagd
De GeuS
-
- 2180 berichten
- 2859 stemmen
2.000 doden + 1.500 afgerukte ledematen + 10 slechte oneliners + slecht verhaal + Stallone als Rambo = 3*
dualcia
-
- 953 berichten
- 2311 stemmen
Dude. Hij was vet. Maar ik vind het wel slecht dat ie echt fokking kort was.
Eerst kwam echt een superhippe vechtscene, en toen opeens was het klaar.
Ik was chagrijnig want ik hoopte op nog zo'n vette vechtscene.
Chuck Taylor
-
- 1269 berichten
- 1953 stemmen
2.000 doden + 1.500 afgerukte ledematen + 10 slechte oneliners + slecht verhaal + Stallone als Rambo = 3*
De cijfers die jij presenteert zijn helaas niet waarheidsgetrouw. Van de ledematen en de oneliners beschik ik helaas niet over de feiten, maar ik kan je vertellen dat het totaal aantal doden neerkwam op 236.
Dit wijst op een gemiddelde van 2,59 doden per minuut. Stallone nam er 83 voor zijn rekening.
Reinbo
-
- 70660 berichten
- 0 stemmen
Nou die cyclone heeft de death count van Rambo flink overtroffen. En die idioten daar laten nu niet eens de hulp toe.... Tijd om Rambo weer te sturen.
Spetie
-
- 38871 berichten
- 8168 stemmen
De cijfers die jij presenteert zijn helaas niet waarheidsgetrouw. Van de ledematen en de oneliners beschik ik helaas niet over de feiten, maar ik kan je vertellen dat het totaal aantal doden neerkwam op 236.
Dit wijst op een gemiddelde van 2,59 doden per minuut. Stallone nam er 83 voor zijn rekening.
Sly nadert Dolf Lundgren met zijn dodenaantal. 
Macmanus
-
- 13726 berichten
- 3703 stemmen
Nou die cyclone heeft de death count van Rambo flink overtroffen. En die idioten daar laten nu niet eens de hulp toe.... Tijd om Rambo weer te sturen.
Om wat te doen? Wat hulpverleners redden en dan heel langszaam te lopen naar zijn boerderij in the US
Blijft wel een meesterlijke film! DVD al te koop? Graag met audio commentaar van Sly. Dat kan niet anders dan het komische hoogtepunt zijn van deze eeuw!
JacoBaco
-
- 10573 berichten
- 2405 stemmen
Om te beginnen vindt ik alle Rambo films goeie films.
Deel 1: Vrij realistische serieuze film met hier en daar wat actie. (dat ie van die rots afsprint was dus wel een tikje overdreven.
Deel 2: Die begint al wat patserig te worden, maar nog steeds wel redelijk aannemelijk.
Deel 3: In dit deel zitten er al een hoop dingen waarvan ik denk, nee! Alleen al de manier waarop hij over een vuurtje springt met uiteraard die bijhorende Power Rangers sound-effects.
Rambo 4 heeft een klein beetje dezelfde toon als deel 1, alleen nu keihard, grof en veel meer actie. Ben erg content met deze film.
En toch he... Rambo 4 deed me af en toe denken aan Hot Shots 2 waarin zoals inmiddels iedereen al weet Charlie Sheen een parodie op John Rambo speelt.. Als je nu denkt huh?? dan zal ik mezelf even proberen te verklaren.
In Hot Shots 2 worden ze op het water aangehouden door een ander bootje. Zo'n soort scene zit ook in Rambo 4.
Op het einde van Rambo 4 als Stallone even flink staat te maaien, schiet hij er toch zeker wel 70 overhoop. meteen zag ik Charlie Sheen voor me die in hot Shots 2 ook zo staat te knallen met het body-count metertje. Tja ik zag zowaar overeenkomsten.
Misschien denk je nu dat ik zwaar gestoord ben, maar ik zal er in elk geval niet van opkijken dat Sylvester Stallone is een keer thuis op de bank met een Baco'tje Hot Shots 2 zat te kijken en ineens dacht van: verdomme dit is eigenlijk best vet, ik moet een Rambo 4 gaan maken.
Rambo 4.
3,5*
Sylvester Stallone
Waku
-
- 5458 berichten
- 6492 stemmen
Had eigenlijk meer verwacht van deze 4e Rambo editie.
Natuurlijk is er genoeg actie en daar draait het allemaal om in deze reeks. Om het accent op het ruime aanwezige actiegeweld te benadrukken heeft Stallone gekozen voor bruut geweld het geen
heeft geresulteerd in een flink aantal doorboorde en afgerukte ledematen.
En dat was het dan ook wel....
Na 76 minuten is Rambo letterlijk en figuurlijk uitgeraast en rolt de aftiteling alweer over het scherm....
Kort maar krachtig...
Dat de film kennis laat maken met het smerige regime van de militaire junta in Myanmar schudt de wereld in elk geval wel even wakker...
3*/3,5*
mckiller
-
- 252 berichten
- 974 stemmen
Lekker groffe film zeg! Ik vind deze het beste uit de rambo reeks.
johanneman
-
- 86 berichten
- 393 stemmen
leuke film de 1e vond ik nog altijd de beste , wel erg kort duurt 1 uur en 15 minuten , daarna 20 minuten aftiteling .....
Filmfreaker
-
- 536 berichten
- 328 stemmen
Goede actiefilm. Ik kreeg echt haat voor die Burmaanse soldaten. Ik kon ze zo de kaak breken, zo erg haatte ik die soldaten. Dat is dus een positief punt, dat betekent dat er sympathie wordt opgewekt.
Ook Stallone is ouderwets goed, hij regisseert de film goed en acteert ook weer goed zoals Rambo in First Blood Part.
Ik vind deze zelfs nog beter al First Blood Part. Erg vermaakt met deze film. Lekker!
Alleen vond ik hem soms wat overdreven bloederig. Tuurlijk is dit weer een sterk punt van de film, realisme.
4,5 sterren. Beste uit de reeks.
Leland Palmer
-
- 23785 berichten
- 4897 stemmen
Ik kreeg echt haat voor die Burmaanse soldaten. Ik kon ze zo de kaak breken, zo erg haatte ik die soldaten. Dat is dus een positief punt, dat betekent dat er sympathie wordt opgewekt.

dualcia
-
- 953 berichten
- 2311 stemmen
Ik vond die gevechten echt te vet.
Maar ik blijf erbij. What the faaawck. Hij was echt veel te kort.
The Oceanic Six
-
- 60517 berichten
- 4107 stemmen
Rambo scoort op MM niet slecht. Valt me reuze mee, dacht dat een hoop dit zouden afkraken. Ik vond het ook een meer dan vermakelijke film. Lekker wreed.
mckiller
-
- 252 berichten
- 974 stemmen
, wel erg kort duurt 1 uur en 15 minuten
Ja dat is echt jammer want hij is zo goed 
The Oceanic Six
-
- 60517 berichten
- 4107 stemmen
Ik geef toch de voorkeur aan kort en heftig dan lang en niets toevoegend. Stel je voor dat ze nog 20 minuten emotie erin hadden gedaan...had de film deels verknald. Rambo is rauw en hard zoals ie hoort.
Timecop
-
- 501 berichten
- 1459 stemmen
Petje af voor de special effects! Inderdaad een beetje kort, had nog wel een half uur langer mogen duren.
Renkum
-
- 40 berichten
- 0 stemmen
Mooie effect, film was wel goed te volgen. Wel een beetje jammer van de verhaallijn, was niet zo sterk vond ik. De eerste 3 delen van Rambo waren beter, meer commando style actie. Het was jammer dat er zoveel mensen in 1x weggeschoten werden, het is leuker als je mensen opjaagt, en één voor één wegmaait. Dat is meer iets voor een commando. Niet een beetje in het ronde schieten met een te groot wapen...
Wel lekker veel gore. 3 sterren...
The Oceanic Six
-
- 60517 berichten
- 4107 stemmen
Jij vond Rambo 3 commando style? Hahaha 
Pedorstroika
-
- 40 berichten
- 100 stemmen
Lekkerrr!
Heb hem net gekeken en heb er echt van genoten.
Lomp, compromisloos, lekker politiek incorrect!
Had wel wat langer gemogen, maar dan inderdaad wel met nog meer geweld, want dat draagt de film.
Sommige dingen ook heerlijk over de top. Dat met een Barett .50 sniper geweer iemands kop eraf spat wil ik nog wel geloven, maar niet dat hij dan ook nog 5 meter achteruit vliegt. Maar ja, dat houdt de lol erin.
Deze krijgt van mij 4 puntjes 
Pre- en sequels

Rambo: Last Blood
2019
648 reacties

Rambo III
1988
336 reacties

Rambo: First Blood Part II
1985
570 reacties

First Blood
1982
914 reacties
Gerelateerd nieuws

Wees er snel bij: deze goed beoordeelde films verdwijnen nog deze maand van Netflix

Sylvester Stallone ziet mogelijke opvolger voor zich: 'Misschien is hij te knap om Rambo te zijn'
Bekijk ook

Kozure Ôkami: Oya no Kokoro Ko no Kokoro
Actie / Avontuur, 1972
11 reacties

Huo Zhe
Drama, 1994
21 reacties

Rocky
Drama / Sport, 1976
641 reacties

Scratch
Documentaire, 2001
28 reacties

Sons of the Desert
Komedie, 1933
69 reacties

Yangguang Puzhao
Misdaad / Drama, 2019
27 reacties
Nieuwsbrief MovieMeter
Het laatste film- en serienieuws per e-mail ontvangen?
Populaire toplijsten
- Top 250 beste films aller tijden
- Top 250 beste sciencefiction films aller tijden
- Top 250 beste thriller films aller tijden
- Top 250 beste familie films aller tijden
- Top 250 beste actie films aller tijden
- Top 100 beste films van de laatste jaren
- Top 100 beste films op Netflix
- Top 100 beste films op Disney+
- Top 100 beste films op Pathé Thuis
- Top 50 beste films uit 2020
- Top 50 beste films uit 2018
- Top 50 beste films uit 2019
- Top 25 beste films in het Nederlands
Corporate & Media
Realtimes Network
Innovatieweg 20C
7007 CD, Doetinchem, Netherlands
+31(315)-764002
Over MovieMeter
MovieMeter is hét platform voor liefhebbers van films en series. Met tienduizenden titels, die dagelijkse worden aangevuld door onze community, vind je bij ons altijd de film, serie of documentaire die je zoekt. Of je jouw content nou graag op televisie, in de bioscoop of via een streamingsdienst bekijkt, bij MovieMeter navigeer je in enkele klikken naar hetgeen dat voldoet aan jouw wensen.
MovieMeter is echter meer dan een databank voor films en series. Je bent bij ons tevens aan het juiste adres voor het laatste filmnieuws, recensies en informatie over jouw favoriete acteur. Daarnaast vind je bij ons de meest recente toplijsten, zodat je altijd weet wat er populair is op Netflix, in de bioscoop of op televisie. Zelf je steentje bijdragen aan het unieke platform van MovieMeter? Sluit je dan vrijblijvend aan bij onze community.









