Genre: Misdaad
Speelduur: 202 minuten
Alternatieve titels: Mario Puzo's The Godfather: Part II / De Peetvader Deel II
Oorsprong:
Verenigde Staten
Geregisseerd door: Francis Ford Coppola
Met onder meer: Al Pacino, Robert Duvall en Diane Keaton
IMDb beoordeling:
9,0 (1.478.706)
Gesproken taal: Engels, Italiaans, Latijn en Spaans
Releasedatum: 17 juli 1975
On Demand:
Bekijk via Netflix
Bekijk via Pathé Thuis
Bekijk via SkyShowtime
Niet beschikbaar op Videoland
Niet beschikbaar op Prime Video
Niet beschikbaar op Disney+
Niet beschikbaar op Google Play
Niet beschikbaar op meJane
Vanaf woensdag 4 februari in 2 bioscopen
Plot The Godfather: Part II
"The rise and fall of the Corleone empire."
De film vertelt het verhaal van de jonge Vito Corleone die opgroeit op Sicilië, en zich in New York weet op te werken tot een machtige gangster. Ook vertelt de film het verhaal van zijn zoon Michael, die eind jaren '50 probeert de "family business" uit te breiden.
Externe links
- Zoek naar deze film op dvd/blu-ray op Amazon
- IMDb (9,0 / 1478706)
- Trailer (YouTube)
- The Godfather: Part II (MusicMeter)
- Kijk op Netflix
- Pathé Thuis: vanaf € 8,99 / huur € 3,99
- Kijk op SkyShowtime
Social Media
Acteurs en actrices
Don Michael Corleone
Tom Hagen
Kay Corleone
Vito Corleone
Frederico 'Fredo' Corleone
Constanzia 'Connie' Corleone
Hyman Roth
Frank Pentangeli
Senator Pat Geary
Al Neri
Reviews & comments
Carealot Carrot
-
- 63 berichten
- 2744 stemmen
Robert De Niro, zo die stukjes van hem zijn vet.
Jammer dat de film een beetje langzaam begint, en dan heb ik het over Pacino's gedeelte. Maar de finale is (zoals in alle drie de delen) schitterend
movie fan
-
- 318 berichten
- 303 stemmen
goede film , een goed vervolg , iets minder dan deel 1 , ma toch goed .
michelletjuuh
-
- 25 berichten
- 0 stemmen
deel 2 is wel leuk maar deel 1 en 3 is leuker
maar deze film verdient een 4,0
hannes64
-
- 1926 berichten
- 5250 stemmen
Persoonlijk vind ik deze nog steeds de beste.
Schitterend meesterwerk, van begin tot eind.
Weer even herzien op deze druilerige zondag.
Ongelooflijk hoe zo`n film je kan pakken.
De film in 1 ruk uitkijken, zoals `t hoort.
En nog steeds een plek in m`n top 10!!!!!!!!!!!
Don MN
-
- 3120 berichten
- 1562 stemmen
Godfather: Part II, The
Een sterk vervolg op een legendarisch eerste deel. Part II vertelt de uitbreiding van de familiezaken door Michael Corleone en de opkomst van de jonge Vito Corleone in New York. De wijze waarop beide verhaallijnen door elkaar lopen is zorgvuldig uitgevoerd en er wordt netjes op tijd gewisseld. De stukjes met DeNiro vond ik net iets meer hebben.
Opnieuw wordt Vito Corleone op magistrale wijze vertolkt, ditmaal niet door Marlon Brando, maar door Robert DeNiro. Kleine details als de gebaartjes en kalmte zoals Vito in het eerste deel gespeeld werd, maken DeNiro's Vito tot een uiterst geloofwaardige jonge Don.
Michael Corleone is van plan uit te breiden en tevens alle tegenstanders uit de weg te ruimen. Pacino verdient ook veel lof voor zijn betere prestatie in Part II, ik zal een paar voorbeelden noemen: Michael komt op het nieuwjaarsfeest erachter dat Fredo in het complot tegen hem gewerkt heeft, hij vertelt Fredo dat die z'n hart heeft gebroken, de manier waarop is geweldig. Kay vertelt Michael dat ze een abortus heeft genomen, eerst is de woede alleen in zijn ogen te lezen, totdat ze hem heet kookt en hij uitbarst. Beiden spelen hun rol met zoveel klasse en overgave dat ook deel twee een genot is om naar te kijken en terecht als beste vervolg ooit wordt gezien.
Want de leugens en bedrog van het wereldje zijn ook weer aanwezig. Wie nou wel te vertrouwen is en wie niet blijft vaak lang onduidelijk en Michaels methode om zoveel mogelijk verraders en vijanden uit de weg te ruimen laat weer een ijzingwekkende indruk achter. Vito's manier om een fijne leefomgeving voor zijn gezin te creëren is mooi in beeld gebracht. Je ziet hem vooral als goede vriend en liefhebbende vader, zoals in ook deel één al duidelijk is, familie is ontzettend belangrijk.
Wat me tot het eindshot van de film brengt. Voorafgaand zie je een klein stukje terug in de tijd, de zoons wachten op Don Vito om z'n verjaardag te vieren, er wordt wat verteld en er ontstaat een klein conflict over Michaels toekomst, maar er is toch een gevoel van gezellig samenzijn. Dit gaat over in een close-up van Michaels uitdrukkingsloze gezicht. Dit wilde hij gewoon niet, hij is eenzaam en heeft spijt.
AddictedToMovies
-
- 1780 berichten
- 0 stemmen
Godfather: Part II, The
Wat me tot het eindshot van de film brengt. Voorafgaand zie je een klein stukje terug in de tijd, de zoons wachten op Don Vito om z'n verjaardag te vieren, er wordt wat verteld en er ontstaat een klein conflict over Michaels toekomst, maar er is toch een gevoel van gezellig samenzijn. Dit gaat over in een close-up van Michaels uitdrukkingsloze gezicht. Dit wilde hij gewoon niet, hij is eenzaam en heeft spijt.
Dat stukje vond ik zó mooi...
roelv
-
- 110 berichten
- 255 stemmen
Geweldig vervolg! Meer diepgang dan ik verwachtte en geniale acteerprestatie's maken dit deel een meer dan waardig vervolg.
T-5RRRR
-
- 22 berichten
- 20 stemmen
Geniaal....kan niet anders zeggen , persoonlijk het beste deel van de 3.....
huVILEub
-
- 3081 berichten
- 537 stemmen
Nog een geniale film! Ik vond hem beter als Part 1, meer actie, meer drama. Al mis ik de geniale rol van Marlon Brando wel. Maar dat schaadt de film niet. Ook de acteurs doen het gier weer fantastisch, Robert de Niro en Al Pacino... de montage en camera (dus regie) zijn ook prachtig.
Quintijn
-
- 36 berichten
- 254 stemmen
Ik vond hem beter dan deel 1, jammer genoeg gaf ik dat deel al een 5* dus deze zal niet hoger kunnen dan een 5*. 
5* Omdat die nog beter was dan deel 1, wat al een prestatie opzich is.
clockwork72
-
- 2780 berichten
- 1741 stemmen
Ietsje minder als deel 1 maar toch een megagoede film.
Met die 3 uur had ik geen probleem mee. De tijd vloog voorbij.
4,5*
RagnaToad
-
- 144 berichten
- 186 stemmen
Ik vond hem eerlijk gezegd beter dan deel 1. Om een of andere reden boeiden de stukjes over de jonge Vito me enorm, en de herkenning die je hebt met de personages van het eerste deel is zeer sterk aanwezig en maakt het nog interessanter.
Hij komt ook zeer modern over. De beelden lijken na 2000 geschoten te zijn. En da's niet bedoeld als een belediging ofzo. 
Ivo82
-
- 16 berichten
- 478 stemmen
In mijn herinnering vond ik dit deel altijd beter dan het eerste. Maar ik heb ze onlangs beiden nog eens gekeken en nu neig ik toch weer naar Part I.
Vinokourov
-
- 3143 berichten
- 2909 stemmen
Goede film, maar hij legt het wel af tegen de eerste Godfather. Volgens mij zat hier een ietwat onlogisch moment in rond het verraad van Michael. Wel mooi dat het karakter Fredo hier meer uitgediept wordt. John Cazale is een van mijn grote filmhelden en vertolkt de rol van de loserige Fredo weer erg goed.
Vinokourov
-
- 3143 berichten
- 2909 stemmen
wat bedoel je precies met onlogisch?
Moet ik eigenlijk de film weer opzetten om het precies aan te wijzen. Ik vond dat er in ieder geval iets rommeligs zat rond pakweg eenderde (wanneer Michael op Cuba zit) van de film. Sorry, dat ik het zelf nu ook niet duidelijker kan maken 
combi
-
- 20609 berichten
- 0 stemmen
Moet ik eigenlijk de film weer opzetten om het precies aan te wijzen. Ik vond dat er in ieder geval iets rommeligs zat rond pakweg eenderde (wanneer Michael op Cuba zit) van de film. Sorry, dat ik het zelf nu ook niet duidelijker kan maken
ehs21
-
- 615 berichten
- 293 stemmen
Idd die goeie ouwe, maar vooral sukkelige en domme Fredo spreekt zichzelf tegen en daardoor weet ie het.
Lucsz
-
- 180 berichten
- 1375 stemmen
Mijn favoriete Godfather. Komt omdat Al Pacino zo enorm superieur is. John Cazale steelt ook de show (ontroerend ook dat hij ziek was en hierna nog maar een stuk of 3 films heeft gemaakt), veel indrukwekkender dan in GF1. De heerschappij van Michael, the kiss of death en de scenes in Cuba (geweldige landschappen, mijn mooiste GF herinnering).
De scenes met De Niro vind ik trouwens de minst leuke gedeeltes van alle Godfather-films. Ik weet niet wat het is, misschien dat hese stemmetje, ik weet het echt niet.
powerman
-
- 1226 berichten
- 3230 stemmen
Volgens sommigen nog beter dan deel één. Ik hou het er bij dat beide delen elkaars gelijke zijn. Al moet gezegd worden dat deze film nog iets extra heeft door de aanwezigheid van een tweede verhaallijn die ons verteld hoe de jonge Vito Corleone zijn misdaadimperium heft opgericht. Alles is goed aan deze film. Robert De Niro won een Oscar voor zijn rol als de jonge Vito.
fappie
-
- 2688 berichten
- 2005 stemmen
Robert De Niro, zo die stukjes van hem zijn vet.
Jammer dat de film een beetje langzaam begint, en dan heb ik het over Pacino's gedeelte. Maar de finale is (zoals in alle drie de delen) schitterend
Daar ben ik het volledig mee eens. Wat een ontzettend traag begin! Na een uur en een kwartier begon de film pas echt op gang te komen en hierna vond ik het echt geweldig
! Pacino en De Niro speelden allebei erg goed
.
4,5 *
fappie
-
- 2688 berichten
- 2005 stemmen
De scenes met De Niro vind ik trouwens de minst leuke gedeeltes van alle Godfather-films. Ik weet niet wat het is, misschien dat hese stemmetje, ik weet het echt niet.
Heeft het te maken met het italiaans (met een Amerikaans accent)?
Pre- en sequels

The Godfather: Part III
1990
779 reacties

The Godfather
1972
3.379 reacties
Bekijk ook

The Shawshank Redemption
Drama, 1994
7.379 reacties

The Godfather
Misdaad, 1972
3.379 reacties

The Green Mile
Fantasy / Drama, 1999
3.859 reacties

Pulp Fiction
Misdaad, 1994
5.091 reacties

C'era una Volta il West
Western, 1968
2.820 reacties

Il Buono, il Brutto, il Cattivo
Western, 1966
2.379 reacties
Gerelateerde tags
italiëitalian americancubasymbolismgangstermelancholypraisewraakgeorganiseerde misdaadmaffiaadvocaatbloedvoorstadcorrupt politicianbloody body of childman punches woman complicated
Nieuwsbrief MovieMeter
Het laatste film- en serienieuws per e-mail ontvangen?
Populaire toplijsten
- Top 250 beste films aller tijden
- Top 250 beste sciencefiction films aller tijden
- Top 250 beste thriller films aller tijden
- Top 250 beste familie films aller tijden
- Top 250 beste actie films aller tijden
- Top 100 beste films van de laatste jaren
- Top 100 beste films op Netflix
- Top 100 beste films op Disney+
- Top 100 beste films op Pathé Thuis
- Top 50 beste films uit 2020
- Top 50 beste films uit 2018
- Top 50 beste films uit 2019
- Top 25 beste films in het Nederlands
Corporate & Media
Realtimes Network
Innovatieweg 20C
7007 CD, Doetinchem, Netherlands
+31(315)-764002
Over MovieMeter
MovieMeter is hét platform voor liefhebbers van films en series. Met tienduizenden titels, die dagelijkse worden aangevuld door onze community, vind je bij ons altijd de film, serie of documentaire die je zoekt. Of je jouw content nou graag op televisie, in de bioscoop of via een streamingsdienst bekijkt, bij MovieMeter navigeer je in enkele klikken naar hetgeen dat voldoet aan jouw wensen.
MovieMeter is echter meer dan een databank voor films en series. Je bent bij ons tevens aan het juiste adres voor het laatste filmnieuws, recensies en informatie over jouw favoriete acteur. Daarnaast vind je bij ons de meest recente toplijsten, zodat je altijd weet wat er populair is op Netflix, in de bioscoop of op televisie. Zelf je steentje bijdragen aan het unieke platform van MovieMeter? Sluit je dan vrijblijvend aan bij onze community.










