Genre: Misdaad / Thriller
Speelduur: 151 minuten
Oorsprong:
Verenigde Staten / Hongkong
Geregisseerd door: Martin Scorsese
Met onder meer: Leonardo DiCaprio, Matt Damon en Jack Nicholson
IMDb beoordeling:
8,5 (1.538.634)
Gesproken taal: Engels en Kantonees
Releasedatum: 9 november 2006
On Demand:
Bekijk via Pathé Thuis
Bekijk via meJane
Niet beschikbaar op Netflix
Niet beschikbaar op Videoland
Niet beschikbaar op Prime Video
Niet beschikbaar op Disney+
Niet beschikbaar op Google Play
Plot The Departed
"Lies. Betrayal. Sacrifice. How far will you take it?"
Colin Sullivan werkt voor de grote en beruchte gangster Frank Costello en krijgt de taak te infiltreren in het politiekorps van Boston. Tegelijkertijd werkt undercover-agent Billy Costigan zich op in de wereld van Costello en probeert diens vertrouwen te winnen. Maar wat zal er gebeuren wanneer Sullivan en Costigan's wegen elkaar kruisen? Wat volgt is een gevaarlijk kat-en-muisspel.
Externe links
Acteurs en actrices
Francis 'Frank' Costello
William "Billy" Costigan, Jr.
Staff Sgt. Colin Sullivan
Staff Sgt. Sean Dignam
Dr. Madolyn Madden
Capt. Oliver Charles Queenan
Arnold "Frenchy" French
Trooper Brown
Capt. George Ellerby
Cousin Sean
Reviews & comments
DiStefanO
-
- 185 berichten
- 163 stemmen
Gisteravond gekeken. Het lof van deze film is hierboven al goed uitgelegd. Vergeet niet de humor die in de film zat.
Het einde. De rat op het balkon. Klein detail was dat de comicbook die Jack in het begin meegaf aan de jongen. één van de nieuwere serie was. Dat kon niet gezien het tijdspad.
De voorspelbaarheid met de envelop (ontmaskering), was te goedkoop vond ik. Dat had beter uitgewerkt moeten worden. Erg jammer, maar dat zat in het verhaal. Alomal een uiterst vermakelijke film, met een wat overdreven liftscene.
Ralf81
-
- 714 berichten
- 682 stemmen
Inderdaad wat overdreven momenten, maar voor de rest ijzersterk met een aantal plottwists die men niet kon vermoeden!
Donkerwoud
-
- 8672 berichten
- 3944 stemmen
Ik ben nooit zo´n voorstander van teveel plotwendingen om de boel gaande te houden. Op een gegeven moment kun je dan zelf wel raden hoe het verder gaat lopen. Ook had ik een wat serieuzere film verwacht dan de luchtigheid die het nu is.
The Last
-
- 7169 berichten
- 0 stemmen
Welke luchtigheid
Voorzover ik weet is het een bloedserieuze thriller....
Donkerwoud
-
- 8672 berichten
- 3944 stemmen
Welke luchtigheid
Voorzover ik weet is het een bloedserieuze thriller....
Ik had echt een Goodfellas, een Mean Streets of een Taxi Driver verwacht, maar ik kreeg een redelijk routineus uitgewerkte thriller. Luchtig in de zin dat het niet zoveel inhoud heeft als die klassiekers.
Movsin
-
- 8286 berichten
- 8432 stemmen
Wat moet ik hier nog aan toevoegen na 35 bladzijden commentaar, behalve dat een aandachtige toeschouwer nodig is om Scorsese's camera te volgen die van het ene personage of situatie gretig naar het andere gaat.
Zo geraken we in up-tempo in deze spannende, harde thriller met weer een satanische Jack Nicholson "en vedette".
Dergelijke films zijn niet bepaald mijn genre, maar éénmaal afgestemd op de vele "fucks", de onvermijdelijke romance, de schitterende uppercuts, de bloedspatten, de lijken, alsof het niets is, toch toegegeven dat inzake intrigue en filmisch werk goed gepresteerd werd.
Tot wat het dient is een andere kwestie. Gisteren zag ik "Mukhsin" : 6 stemmen, vandaag voor deze "The Departed" bijna 3000.
Is there something rotten in the state of... ?
ehs21
-
- 615 berichten
- 293 stemmen
Hmm ja idd heel gek dat een film uit Maleisie het moet afleggen tegen een hollywood film met DiCaprio, Nicholson en Damon in de hoofdrollen. Zo werkt dat nu eenmaal en dat zal voorlopig ook niet veranderen.
Filmkriebel
-
- 9971 berichten
- 4657 stemmen
Ontzettend spannende film met een verhaal, een driehoeksverhouding, een perverte slechterik en een psychologisch spelletje die je in een wurggreep houdt. Verder erg mooie rollen voor Damon en Di Caprio. En dan het einde... Een meesterwerk!
Stephanovic
-
- 301 berichten
- 807 stemmen
Ontzettend spannende film met een verhaal, een driehoeksverhouding, een perverte slechterik en een psychologisch spelletje die je in een wurggreep houdt. Verder erg mooie rollen voor Damon en Di Caprio. En dan het einde... Een meesterwerk!
Inderdaad, geweldig gecast, vond het einde alleen niet volledig tegen mijn verwachtingen opwegen, weliswaar briljant gedaan.
trebremmit
-
- 3014 berichten
- 1465 stemmen
Scorsese had een oscar voor Goodfellas moeten krijgen en niet voor deze.
Nicolage Rico
-
- 20220 berichten
- 2365 stemmen
Ik ben nooit zo´n voorstander van teveel plotwendingen om de boel gaande te houden. Op een gegeven moment kun je dan zelf wel raden hoe het verder gaat lopen. Ook had ik een wat serieuzere film verwacht dan de luchtigheid die het nu is.
Mee eens. Teveel plotwendingen zorgt voor een goedkoop gevoel. Wild Things al gezien?
Bart Simpson
-
- 2153 berichten
- 0 stemmen
Deze ga ik vandaag aanschaffen. Ben benieuwd.
gotti
-
- 14075 berichten
- 5891 stemmen
Mee eens. Teveel plotwendingen zorgt voor een goedkoop gevoel. Wild Things al gezien?
Met name aan het eind ontspoort de film een beetje. 't Valt verder wel mee toch?
bloedlink
-
- 75 berichten
- 404 stemmen
Ellerby: Go fuck yourself.
Dignam: I'm tired from fucking your wife.
Ellerby: How is your mother?
Dignam: Good, she's tired from fucking my father.
echt heerlijk dit soort gesprekken de hele tijd 
LDeVries
-
- 370 berichten
- 95 stemmen
geweldige film, ook leuk om Jack Nicholson in een gangster rol te zien, de rest van de acteurs acteerde ook erg goed.
88Fabian
-
- 1527 berichten
- 0 stemmen
Een overgewaardeerde film,Het is bijna alleen maar geweld,en ontzettend voorspelbaar.
Filmkriebel
-
- 9971 berichten
- 4657 stemmen
Een overgewaardeerde film,Het is bijna alleen maar geweld,en ontzettend voorspelbaar.
En jouw nr 1 "Dark Knight" niet dan? Een weinig kritische opmerking vind ik.
88Fabian
-
- 1527 berichten
- 0 stemmen
En jouw nr 1 "Dark Knight" niet dan? Een weinig kritische opmerking vind ik.
The Departded is alleen maar geweld en gevloek,en dat dan de helefilm lang,ben benieuwd hoe het script eruit heeft gezien 
Ricky Roma
-
- 302 berichten
- 26 stemmen
Leer typen. En geef eens wat echte argumenten ipv zo een bullshit.
LDeVries
-
- 370 berichten
- 95 stemmen
alleen geweld? in The Dark Night komt meer geweld voor dan in The Departed.
Kevin13
-
- 14947 berichten
- 0 stemmen
The Departded is alleen maar geweld en gevloek,en dat dan de helefilm lang,ben benieuwd hoe het script eruit heeft gezien 
Heb je eigenlijk wel de film bekeken ? zeggen dat het een hele film actie is vind ik ronduit een belachelijke opmerking...
Xx_se7en_xX
-
- 575 berichten
- 495 stemmen
Geweldige film! grappige humor, dan bedoel ik ook vooral Nicholson. Dat is gewoon een goeie acteur. Ook de rest van de cast vond ik goed spelen. De spanning in de film loopt echt goed op. Het einde vond ik ook goed. een echte aanrader.
Zeker geen miskoop!
88Fabian
-
- 1527 berichten
- 0 stemmen
Ik heb het niet alleen over het geweld he,ook over de overmaat van vloeken,het is te overdreven.
Don Dijk
-
- 7079 berichten
- 0 stemmen
Een tegenvallende film imo. Niet verkeerd, maar er had veel meer in gezeten. 3.5
Onderhond
-
- 87599 berichten
- 12854 stemmen
Na 3 keer Infernal Affairs maar meteen The Departed erachteraan gegooid.
Eigenlijk is deze film amper een remake te noemen. Het grootste verschil vindt je eingelijk in de keyscene van de eerste IA film. Strak gebouw, klasse uitzicht, personages die voor iets staan en stijlvol te werk gaat. Daartegenover zet Scorsese een verlaten pand in een achterbuurtje met enkele Amerikaanse boeren die lomp overal overheenwalsen. To each his own.
Hoewel je de vergelijking dus beter maar kan laten varen is dat best lastig, aangezien het verhaal toch nog steeds een samenraapsel is en sommige scenes toch nog steeds 1 op 1 zijn overgenomen (oa de was-ooit-komische "herken de flik" scene).
Elke rol is er qua invulling serieus op achteruit gegaan. Nicholson, Wahlberg (dikke wtf
), Di Caprio en Damon bakken er echt niks van. Het personage van Wong in het origineel is er al helemaal uitgeschreven. Weg stijlvolle misdadigers en gestileerde acties dus.
Verhaal is regelmatig bijgeplamuurd, is wat makkelijker en eenvoudiger gemaakt vooral. De zijsprong met de dokter is herleid tot hilarische platitude en het einde is al helemaal met de broek tot op de enkels. Scorsese mist duidelijk de ballen om het einde van deel 1 over te nemen, het goedkope aanplaksel is gewoon bedroevend.
Visueel lijkt deze film al 30 jaar geleden opgenomen. "Experimenten" zoals de draaiende camera in één van de vroege introducties van Damon (tijdens een dialoog) en knullige fades (met die rondjes
) voelen enorm oubollig en stoffig aan. Kleurgebruik lijkt Scorsese gewoon vreemd, de montage enorm brak en hapert echt aan alle kanten.
Slappe boerencinema waarvan je verwacht dat er enkel onder zat gelal in een bruin café een goed woordje vanaf kan. Van de sfeer van het origineel staat niks meer overeind, alles is vervangen met hamburgers, football en natuurlijk veel gevloek. Enkele notair slechte overacting acteurs moeten het zaakje dan opfleuren, wat alleen maar tot meer irritatie leidt.
Belachelijk slechte film, waar deel 1 van de HK trilogie nog te gelikt aandeed, zou dat bij deze film gewoon een hele verbetering betekenen.
0.5*
Leland Palmer
-
- 23785 berichten
- 4897 stemmen
Nicholson, Wahlberg (dikke wtf
), Di Caprio en Damon bakken er echt niks van
Het is toch ook niet te geloven. Deze acteurs slecht noemen in deze film? Dan moet er wel iets mis zijn. Reacties uitlokken? Haat tegen deze bepaalde personen? In ieder geval steeds weer dezelfde cliché's. Nicholson en Wahlberg spelen de sterren van de hemel, als je dat slecht noemt krijg ik echt de slappe lach en krijg ik toch ook echt moeite om verdere argumenten serieus te gaan nemen. Ik verbaas me allang niet meer, maar dit slaat toch wel alles.
Voor de rest blijf je vermakelijk hoor 
Gerelateerd nieuws

Dat hebben we al eens gezien: Enkele van de best beoordeelde remakes ooit

Simsalabim: Deze films gaan van Prime Video verdwijnen

De tien best beoordeelde films van de jarige Leonardo DiCaprio (49)

Geprezen maffiafilm 'The Departed' met Leonardo DiCaprio vanavond op televisie
Bekijk ook

The Shawshank Redemption
Drama, 1994
7.379 reacties

The Godfather
Misdaad, 1972
3.379 reacties

The Godfather: Part II
Misdaad, 1974
1.569 reacties

The Green Mile
Fantasy / Drama, 1999
3.859 reacties

Pulp Fiction
Misdaad, 1994
5.091 reacties

Se7en
Misdaad / Thriller, 1995
2.822 reacties
Gerelateerde tags
undercoverboston, massachusettsirish-americangangsterpolitievriendenremakecrime bossgeorganiseerde misdaadmaffiageheim agentgangstermolestate policepolice trainingrealtor live actionviolenceالمغادرون
Nieuwsbrief MovieMeter
Het laatste film- en serienieuws per e-mail ontvangen?
Populaire toplijsten
- Top 250 beste films aller tijden
- Top 250 beste sciencefiction films aller tijden
- Top 250 beste thriller films aller tijden
- Top 250 beste familie films aller tijden
- Top 250 beste actie films aller tijden
- Top 100 beste films van de laatste jaren
- Top 100 beste films op Netflix
- Top 100 beste films op Disney+
- Top 100 beste films op Pathé Thuis
- Top 50 beste films uit 2020
- Top 50 beste films uit 2018
- Top 50 beste films uit 2019
- Top 25 beste films in het Nederlands
Corporate & Media
Realtimes Network
Innovatieweg 20C
7007 CD, Doetinchem, Netherlands
+31(315)-764002
Over MovieMeter
MovieMeter is hét platform voor liefhebbers van films en series. Met tienduizenden titels, die dagelijkse worden aangevuld door onze community, vind je bij ons altijd de film, serie of documentaire die je zoekt. Of je jouw content nou graag op televisie, in de bioscoop of via een streamingsdienst bekijkt, bij MovieMeter navigeer je in enkele klikken naar hetgeen dat voldoet aan jouw wensen.
MovieMeter is echter meer dan een databank voor films en series. Je bent bij ons tevens aan het juiste adres voor het laatste filmnieuws, recensies en informatie over jouw favoriete acteur. Daarnaast vind je bij ons de meest recente toplijsten, zodat je altijd weet wat er populair is op Netflix, in de bioscoop of op televisie. Zelf je steentje bijdragen aan het unieke platform van MovieMeter? Sluit je dan vrijblijvend aan bij onze community.









