• 15.799 nieuwsartikelen
  • 178.285 films
  • 12.224 series
  • 34.003 seizoenen
  • 647.419 acteurs
  • 199.084 gebruikers
  • 9.376.493 stemmen
Avatar
 
banner banner

The Green Mile (1999)

Fantasy / Drama | 189 minuten
4,28 13.030 stemmen

Genre: Fantasy / Drama

Speelduur: 189 minuten

Alternatieve titel: Stephen King's The Green Mile

Oorsprong: Verenigde Staten

Geregisseerd door: Frank Darabont

Met onder meer: Tom Hanks, David Morse en Bonnie Hunt

IMDb beoordeling: 8,6 (1.543.053)

Gesproken taal: Frans en Engels

Releasedatum: 9 maart 2000

Plot The Green Mile

"Paul Edgecomb didn't believe in miracles. Until the day he met one."

Nu Paul Edgecomb zijn dagen slijt in een bejaardentehuis, kijkt hij terug op zijn leven als gevangenisbewaker. Jarenlang heeft hij dienst gedaan in de 'Dodengang' van de Cold Mountain gevangenis. Paul denkt vooral terug aan 1935. Ten tijde van de Grote Depressie ontwikkelde Edgecomb een bijzondere band met één van de gevangenen. De zwarte reus John Coffey werd beschuldigd van de verkrachting en de moord op twee kleine meisjes. Er was alleen iets heel bijzonders met hem aan de hand...

logo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm still

Externe links

Social Media

Volledige cast

Acteurs en actrices

Paul Edgecomb

Brutus 'Brutal' Howell

Jan Edgecomb

Warden Hal Moores

Eduard Delacroix

Arlen Bitterbuck

Percy Wetmore

'Wild Bill' Wharton

Dean Stanton

Reviews & comments


avatar

Gast

  • berichten
  • stemmen

Let op: In verband met copyright is het op MovieMeter.nl niet toegestaan om de inhoud van externe websites over te nemen, ook niet met bronvermelding. Je mag natuurlijk wel een link naar een externe pagina plaatsen, samen met je eigen beschrijving of eventueel de eerste alinea van de tekst. Je krijgt deze waarschuwing omdat het er op lijkt dat je een lange tekst hebt geplakt in je bericht.

* denotes required fields.

Let op! Je gebruikersnaam is voor iedereen zichtbaar, en kun je later niet meer aanpassen.

* denotes required fields.
zoeken in:
avatar van AddictedToMovies

AddictedToMovies

  • 1780 berichten
  • 0 stemmen

chevy93 schreef:

Maar het is tegenwoordig moeilijk om geen clichés te gebruiken

Daar heb je inderdaad een punt. Maar als een film in de top 10 staat, mag het van mij wel een erg originele film zijn die nog het een en ander te bieden heeft.


avatar van chevy93

chevy93

  • 12754 berichten
  • 1324 stemmen

Klopt, i.m.o. heeft iedere film in mijn Top 10 een orgineel verhaal!


avatar van Queen-Bee

Queen-Bee

  • 157 berichten
  • 886 stemmen

Jullie hebben gelijk. Ik verwijder mijn stem, ga de film huren en kijk hem in twee weken...


avatar van Arturo

Arturo

  • 192 berichten
  • 143 stemmen

Boenga schreef:

(quote)

Zoals AddictedToMovies al vertelt: een cliché is een zin, een omschrijving, een beeld,... die (te) vaak herhaald wordt.

Dus klopt er iets niet met 'een cliché bedenken': wanneer iets al heel vaak herhaald is, dan kan je 't toch niet meer zelf bedenken.

chevy93 heeft ongetwijfeld ook een punt wanneer hij zegt dat het moeilijk is om géén clichés te gebruiken. Men kan er echter wel creatief mee omgaan, en dat is wat - imho - in TGM weinig of niet gebeurt. Helaas, helaas....

Daar heb je inderdaad gelijk in, maar jij ATM noemde het jatten. Maar zo een cliche is ooit bedacht toch? en het lijkt me sterk dat het in alle films het zelfde is uitgewerkt, dat bedoel ik met hoe moeilijk zat het is om iets goed uit te werken en in deze film is dat, in mijn ogen, goed uitgewerkt.


avatar van Bottleneck

Bottleneck

  • 8233 berichten
  • 2117 stemmen

The Green Mile, de enige film die me in m'n volwassen leven tranen hebben bezorgd van medeleven. Niet veel maar toch

Ik vind het een meesterwerk van overbrenging van emoties.

Normaal val ik niet zo voor het theatrale en de (melo)dramatiek waar Amerikanen zo goed in zijn. Maar met deze film hebben ze me geraakt.

Een film hoeft van mij ook niet altijd perfect in elkaar te steken met diepdoordachte karakters, onnavolgbare wendingen, subliem camerawerk, uitmuntende score, geweldige settings of wat dan ook.

Als een film je raakt, dan telt dat voor mij. Of het nou mainstream is, of niet.

Een top 10 samenstellen vind ik daarom eigenlijk ook heel moeilijk, omdat je er tal van criteria voor jezelf op los kan laten.


AddictedToMovies schreef:

Als het emoties opwekt en als je met hem mee kan leven dan is dat inderdaad een groot pluspunt. Maar niet voor mij. Ik snap op zich wel wat je in John Coffey ziet, op zich wel goed gespeeld, maar ik vond hem net wat te veel snotteren en zielig doen.

Blijkbaar heb je de film wel afgekeken,

Dus iets aan vond je het toch wel?

Ennuh.... wat zou er volgens jou dan moeten veranderen in de film?


avatar van lindsss

lindsss

  • 5 berichten
  • 4 stemmen

iedere keer weer

zit ik in de film!

meeslepend!

je word gewoon in de film gezogen!

hij blijft geweldig!


avatar van AddictedToMovies

AddictedToMovies

  • 1780 berichten
  • 0 stemmen

MoviefreakRob schreef:

(quote)

Blijkbaar heb je de film wel afgekeken,

Dus iets aan vond je het toch wel?

Ennuh.... wat zou er volgens jou dan moeten veranderen in de film?

Tuurlijk, ik ga niet zeggen dat het de slechtste film aller tijden is, ik geef het ook nog bijna/een kleine voldoende. En ik heb al vaak de kritiekpunten genoemd, en die zou ik dus wel anders willen zien.


avatar van chevy93

chevy93

  • 12754 berichten
  • 1324 stemmen

AddictedToMovies schreef:
Het geheel is een typisch Amerikaans drama, waar ze er één groot emotioneel stuk van proberen te maken (en kennelijk voor velen gelukt is), met eigenlijk vrij weinig inhoud. Gek, wanneer ik iets 'typisch Amerikaans' vind, wordt het juist door Nederlanders vaak veel meer gewaardeerd (zo staat TGM hier in de top 10, en op IMDb ergens in de honderd).

Dat maakt deze film juist zo geniaal. Door de eenvoud ervan [/quote]

AddictedToMovies schreef:
Het personage Percy vond ik erg slap. Een ééndemensionaal personage, de slechterik in de film. Aan de andere kant hebben we Tom Hanks' personage Paul Edgecomb, die dan weer veel en veel te goed is. Zo is zijn relatie met z'n vrouw weer net wat te gezond. Eigenlijk lijdt de hele film al aan zwakke personages, die al snel in hokjes gestopt kunnen worden (goed, slecht). De bewakers zijn dan ook wel erg soft allemaal (op Percy na natuurlijk).

Alweer dat softe... waarom moet elke film nou vol met geweld zitten? . Percy was juist een goed personage. Slechterik, maar nog wel een jonge jongen. Zoon van een 'bekende' vader, waardoor hij ontoereikbaar is

AddictedToMovies schreef:
Zo vond ik die hele Mr. Jingles een overbodige rol in de film hebben.

Dat was het 'komedie' gedeelte. Overbodig ja.. maar zo kan je bij elke film er wel scènes uithalen. Net zoals dat je in elk boek wel lappen tekst kan maken. Het maakt de film alleen maar menselijker!
[/quote]

AddictedToMovies schreef:
het laatste uur wordt het allemaal wat langdradig. De film is nergens spannend en heeft nergens echte goede of memorabele scenes. De film krabbelt maar voort, zonder pieken en dalen.

Ik vond het laatste uur ook wat langdradig, althans de laatste 20 minuten waren dan wel weer (voor hoever dat kan bij deze film) spannend.

De scène waarin John Coffey de gevangenis in komt?
De scène waarin die oude man, ben z'n naam vergeten in de elektrische stoel wordt gedaan, zonder de spons

Is dat wat je wilde?


avatar van TheThirdMark

TheThirdMark

  • 464 berichten
  • 727 stemmen

Deze film is erg goed gelukt. Je moet wel een beetje tegen het zeveren kunnen (niet voor niets zowat een vrouwenfilm) maar buiten dat allemaal een erg strak verhaal.


avatar van AddictedToMovies

AddictedToMovies

  • 1780 berichten
  • 0 stemmen

chevy93 schreef:
(quote)

Dat maakt deze film juist zo geniaal. Door de eenvoud ervan


AddictedToMovies schreef:
Het personage Percy vond ik erg slap. Een ééndemensionaal personage, de slechterik in de film. Aan de andere kant hebben we Tom Hanks' personage Paul Edgecomb, die dan weer veel en veel te goed is. Zo is zijn relatie met z'n vrouw weer net wat te gezond. Eigenlijk lijdt de hele film al aan zwakke personages, die al snel in hokjes gestopt kunnen worden (goed, slecht). De bewakers zijn dan ook wel erg soft allemaal (op Percy na natuurlijk). Alweer dat softe... waarom moet elke film nou vol met geweld zitten? . Percy was juist een goed personage. Slechterik, maar nog wel een jonge jongen. Zoon van een 'bekende' vader, waardoor hij ontoereikbaar is


Er hoeft absoluut geen geweld in een film te zitten, ik houd ook best van een goed romantisch drama (Eternal Sunshine, Magnolia, etc.) bijvoorbeeld, en heb echt geen vaste behoefte aan geweld (hoewel veel gewelddadige films wel goed zijn). Maar als deze film zich serieus wil nemen (en dat doet ie ook, met 3 uur lang een enorm hoog dramagehalte), moet het wel wat realistischer zijn. Niet gewoon alle personages onder 'goed' of 'slecht' verdelen.


[/quote]

Dat was het 'komedie' gedeelte. Overbodig ja.. maar zo kan je bij elke film er wel scènes uithalen. Net zoals dat je in elk boek wel lappen tekst kan maken. Het maakt de film alleen maar menselijker!
Ja, daar heb ik ook niks op tegen, overbodige scenes om een film interessanter of leuker te maken, maar ik vond de muis niet leuk. Dus als je dan zoveel geleuter krijgt over die muis, wordt het wel irritant.


(quote)

Ik vond het laatste uur ook wat langdradig, althans de laatste 20 minuten waren dan wel weer (voor hoever dat kan bij deze film) spannend.

De scène waarin John Coffey de gevangenis in komt?
De scène waarin die oude man, ben z'n naam vergeten in de elektrische stoel wordt gedaan, zonder de spons

Is dat wat je wilde?


En nu doe je of ik een één of andere gek ben die op geweld kickt, maar dat is absoluut niet zo. Nogmaals, ik kan van alle films genieten, van erg zoetsappige drama's tot thrillers tot fantasy, maar deze film heeft me gewoon niet geraakt.


avatar van chevy93

chevy93

  • 12754 berichten
  • 1324 stemmen

Om te beginnen, er staat fantasy, dus dan weet je al dat deze film niet realistisch is .

Nee, maar omdat het commentaar van TGM en TSR heel vaak is: De bewakers zijn te zoetsappig.

Alsof elke bewaker zo gewelddadig is.

Iedereen gaat gewoon te blind af op de SBS6 documentaires. Waarin alleen de gewelddadige gevangenissen worden besproken.


avatar van AddictedToMovies

AddictedToMovies

  • 1780 berichten
  • 0 stemmen

Inderdaad stom voorbeeld van dat fantasy, maar je snapt vast wat ik bedoel.

En van mij hoeven de bewakers niet allemaal gewelddadig zijn, maar die gasten hebben alleen maar goede eigenschappen, en Percy alleen maar slechte. Daarom zijn het slappe en onrealistische personages. En ik kijk geen sbs docu's.


echt super goede film! heb hem net gezien, goed verhaal, alles goed uitgewerkt! Een echte aanrader!!


avatar van Bélon

Bélon

  • 1795 berichten
  • 0 stemmen

Nr. 4 in de Top 250? Dat is toch wel een opmerkelijk groot verschil met de 107e stek op IMDB. Misschien dat deze film hier vaak op TV is geweest of zo, dat zou misschien het hoge aantal stemmen ook kunnen verklaren. In mijn herinnering was hij wel goed maar niet zó goed, zal 'm binnenkort eens herzien.


avatar van ErwinH

ErwinH

  • 96 berichten
  • 636 stemmen

Vind ik niet zo verassend, IMDB is internationaal, en moviemeter alleen maar het kleine nederland. 107e plek van zo ongeveer alle films ooit gemaakt vind ik een top prestatie. in andere landen hebben ze nu eenmaal een andere smaak.

Het is gewoon een geweldige film.


avatar van misterwhite

misterwhite

  • 4726 berichten
  • 656 stemmen

ErwinH schreef:

Vind ik niet zo verassend, IMDB is internationaal, en moviemeter alleen maar het kleine nederland. 107e plek van zo ongeveer alle films ooit gemaakt vind ik een top prestatie. in andere landen hebben ze nu eenmaal een andere smaak.

Het is gewoon een geweldige film.

Niet alleen Nederland maar ook het mini landje Belgie.


avatar van movie acteurs

movie acteurs

  • 3086 berichten
  • 3244 stemmen

Deze film is toch wel mooi gemaakt maar ik wil het niet nog een keertje zien of in mijn collectie hebben. Wist niet dat een King verfilming zo dramatisch kon zijn. Het mooiste stukje vond ik dat die muis weer tot leven wordt gebracht. Toch zijn sommige scene's niet altijd leuk om naar te kijken. Zoals wanneer een gevangene door die sadistische cipier werd "gekookt" op de electrische stoel omdat hij het sponsje niet nat had gemaakt. Erg dramatisch allemaal. Een mooie , goede doch indringende film.


avatar van Rosicky

Rosicky

  • 1436 berichten
  • 1709 stemmen

Nogmaals bekeken. The Green Mile duurt ontzettend lang maar wordt nergens saai. Buitengewoon sterk geacteerd. Toch is TGM niet echt heel bijzonder, en steekt niet echt ver boven de middelmaat uit. Een plekje of 200 lager in de toplijst zou beter zijn.


avatar van Boenga

Boenga

  • 2628 berichten
  • 1532 stemmen

De toplijst of de floplijst?


avatar van Rosicky

Rosicky

  • 1436 berichten
  • 1709 stemmen

onderin de toplijst, zoals op IMDB (110e ofzoiets)


avatar van JDSsmetje

JDSsmetje

  • 6568 berichten
  • 2313 stemmen

Hij staat op # 105. In het midden van de toplijst dus.


avatar van chevy93

chevy93

  • 12754 berichten
  • 1324 stemmen

De Nederlanders hebben gewoon een betere filmsmaak


avatar van misterwhite

misterwhite

  • 4726 berichten
  • 656 stemmen

chevy93 schreef:

De Nederlanders hebben gewoon een betere filmsmaak

En de Belgen dan ??


avatar van JDSsmetje

JDSsmetje

  • 6568 berichten
  • 2313 stemmen

chevy93 schreef:

De Nederlanders hebben gewoon een betere filmsmaak

Humoristisch bedoeld hoop ik.


avatar van Bottleneck

Bottleneck

  • 8233 berichten
  • 2117 stemmen

Hap hap hap


avatar van AddictedToMovies

AddictedToMovies

  • 1780 berichten
  • 0 stemmen


avatar van JTV-kijker

JTV-kijker

  • 1066 berichten
  • 2017 stemmen

Ik vind het wel een goede film. De magie erin is zeer apart, maar ik vond het wel een zeer doordringende film. Over de acteerprestaties kan denk ik bijna niets negatiefs gezegd worden. Het verhaal zelf gaat eigenlijk zeer vlot door ondanks de lange speelduur. Alleen op het einde dan wil je toch wel dat het echt wel gaat eindigen. Ik leefde op het einde toch mee John.


avatar van domkey

domkey

  • 780 berichten
  • 0 stemmen

Nogal simpel sprookje,goed voor de tere zieltjes onder ons.


avatar van chevy93

chevy93

  • 12754 berichten
  • 1324 stemmen

misterwhite schreef:

(quote)

En de Belgen dan ??

`

De MovieMeter mensen hebben gewoon een betere smaak

FAQ - Veel gestelde vragen

Welke Academy awards heeft The Green Mile gewonnen?

- Beste mannelijke bijrol (Michael Clarke Duncan) - Beste film - Beste geluid - Beste scenario

Wat is de speelduur van The Green Mile?

189 minuten