Genre: Sciencefiction / Actie
Speelduur: 137 minuten / 154 minuten (special edition)
Oorsprong:
Verenigde Staten / Verenigd Koninkrijk
Geregisseerd door: James Cameron
Met onder meer: Sigourney Weaver, Michael Biehn en Carrie Henn
IMDb beoordeling:
8,4 (834.795)
Gesproken taal: Engels
Releasedatum: 9 oktober 1986
On Demand:
Bekijk via Pathé Thuis
Bekijk via meJane
Niet beschikbaar op Netflix
Niet beschikbaar op Videoland
Niet beschikbaar op Prime Video
Niet beschikbaar op Disney+
Niet beschikbaar op Google Play
Plot Aliens
"This time it's war."
Na 57 jaar hyperslaap wordt Ripley toevallig opgepikt door een ruimteschip. Ze krijgt tijd om zich te ontspannen en hoopt dat de nachtmerrie met het levensgevaarlijke buitenaardse monster eindelijk voorbij is. Helaas heeft een kolonie terraformers op de planeet LV-426 het ruimteschip ontdekt waar de Alien vandaan kwam. Een paar weken na Ripley's terugkeer verliest het controlecentrum het contact met LV-426. Ripley besluit om samen met een elite-commandogroep naar LV-426 te gaan om te kijken of ze de kolonisten kunnen helpen. Maar bij aankomst op de planeet blijkt dat de kolonie helemaal verlaten is. Of toch niet?
Externe links
- Zoek naar deze film op dvd/blu-ray op Amazon
- IMDb (8,4 / 834795)
- Trailer (YouTube)
- Aliens (MusicMeter)
- Pathé Thuis: vanaf € 11,99 / huur € 3,99
- Kijk op meJane
Social Media
Acteurs en actrices
Ripley
Newt
Corporal Hicks
Burke
Bishop
Private Hudson
Lieutenant Gorman
Private Vasquez
Sergeant Apone
Private Drake
Reviews & comments
Ebenezer Scrooge
-
- 2150 berichten
- 3092 stemmen
Is geen foutje, maar waarom Bishop erin ligt weet ik niet precies. Kan van alles zijn. Misschien gaat hij dan langer mee.
...misschien wilde hij wel gewoon de (menselijke) ervaring meemaken van zo'n hyperslaap. Je ziet hem later in de film ook al zo gefascineerd naar zijn eigen bloed kijken (dat witte spul). 
JacoBaco
-
- 10573 berichten
- 2407 stemmen
Het zijn sowieso rare jongens. Als je goed kijkt, dan heeft iedereen bestek en een bord, behalve Bishop. Terwijl bijvoorbeeld in Alien 1 zit Ash gewoon mee te eten.
Ebenezer Scrooge
-
- 2150 berichten
- 3092 stemmen
Ik zal er eens op letten de volgende keer. 
Shadowed
-
- 11421 berichten
- 6719 stemmen
Leuk vervolg.
Minder dan Alien, dat is zeker. Dit deel heeft de meeste spanning vrijwel teniet gedaan. In plaats daarvoor is lompe actie in de plaats voor gekomen. Lekker lomp maar je merkt de 1986 wel.
Meerdere Aliens die soms er makkelijk afgaan, waardoor ze niet meer erg dreigend overkomen. De koningin blijft een iconisch dingetje. De film kent een overdosis aan vermaak, waardoor hij erg makkelijk uit te kijken is. Alhoewel het niveau van deel 1 niet meer behaald is, is dit nog steeds vrij geslaagd.
Leuk deel. Cameron is wel een favoriet van mij.
jono
-
- 345 berichten
- 4129 stemmen
Aliens is het vervolg op Ridley Scotts Alien uit 1979. De film speelt 57 jaar na de vorige film. Ripley, de enige overlevende van het ruimteschip Nostromo, wordt in hyperslaap aangetroffen in de shuttle waarin ze aan de alien uit de vorige film was ontsnapt. Al snel ontdekt ze dat in de afgelopen 57 jaar de planetoïde LV-426, waar in de vorige film het ei van de alien werd gevonden, gekoloniseerd is. Samen met een aantal mariniers wordt ze naar de kolonie gestuurd om uit te zoeken wat er gaande is. Uiteraard blijkt de kolonie verlaten en er volgt wederom een confrontatie met de aliens.
Hoewel ik over het algemeen niet zo'n liefhebber ben van vervolgfilms, vond ik deze erg aardig. Alles aan deze film is van een hoog niveau, vanaf het eerste moment is alles heel voorspelbaar, maar dat stoort nergens en dat ligt aan de wijze waarop het in beeld is gebracht. Dat kan je wel aan James Cameron overlaten. Er zouden nog twee vervolgen komen met Sigourney Weaver: in 1992 (Alien3) en in 1997 (Alien: Resurrection). In 2012 volgde nog een sequel (Prometheus, evenals het eerste deel geregisseerd door Ridley Scott). En in 2017 kwam het voorlopig laatste deel uit: Alien: Convenant. Ik vind het geen van allen meesterwerken, maar toch is het een mooie filmreeks die ik met veel plezier kijk. De eerste vervolgfilm is dan ook goed voor een paar uurtjes pretentieloos vermaak, maar meer ook niet. 3,5*
TronMan
-
- 369 berichten
- 563 stemmen
Een leger in space.., heeft helaas niet de spanning als dat van het eerste deel.
3bdelilah
-
- 103 berichten
- 742 stemmen
Veel meer actie georiënteerd dan het eerste deel, afhankelijk van de persoon kan dit een voor- of nadeel zijn. Daar waar de xenomorphs in het origineel nog tamelijk "zeldzaam" in beeld waren, wordt je daar in dit vervolg mee doodgegooid. Goed voor het actiegehalte, maar veel minder spannend dan het origineel. Die foute jaren 80 saus die overheen is gegoten doet mij persoonlijk ook weinig. Licht teleurstellend vervolg.
driekes9
-
- 98 berichten
- 164 stemmen
Een vervolg dat het origineel doet verbleken. Dit was nooit een franchise geworden zonder deze gewelddadige/geweldige adaptatie van de meester zelf, meneer James Cameron. Een pure adrenaline rush!!
FlorisV
-
- 1854 berichten
- 795 stemmen
Inderdaad. Alien mythologiseerde terwijl Aliens de 'alien' reduceerde tot dom insect (vergelijkbaar met de monsters in Paul Verhoeven's Starship Troopers). Dat vond ik destijds best lastig om door te slikken.
Dom? In beide films zijn de aliens hyperintelligent. Ze opereren als groep met een strategie. De queen is eigenlijk nog slimmer dan Ripley, die totaal onnodig om zich heen gaat vuren met de vlammenwerper terwijl ze gewoon moet ontsnappen (de boel staat immers toch al op ontploffen). De queen weet een lift te gebruiken en wel heel stiekum aan boord te komen van het dropship. In Starship Troopers kunnen de aliens telepathisch communiceren.
Alien mythologiseerde niets, was gewoon een goeie monsterfilm in de ruimte met een sterk subplot over een company die over lijken ging en slechts een vleugje mysterie (wat voor alien is die gefossiliseerde piloot), dat mythologiseren gebeurde later pas met Prometheus.
FlorisV
-
- 1854 berichten
- 795 stemmen
De Director's Cut bidet eigenlijk geen enkele meerwaarde. Wat meer character building in het begin van de film, maar de personages zijn toch ruk dus who cares.
Meerwaarde is dat je de kolonie ziet voordat deze door de aliens overgenomen wordt, inclusief de ouders van Newt. Dit maakt de impact van de dood van al die mensen groter en van Burke een nog grotere, glibberige poepzak omdat hij ze de dood ingestuurd heeft. En verder dat je ziet dat Ripley niet alleen een dochter had, maar dat deze door ouderdom allang dood is. Dat verklaart het wel heel sterke moederlijke instinct als compensatie voor dat trauma, ze neemt namelijk wel erg veel risico door Newt te willen redden.
De personages vind ik nog steeds geweldig, ook de minder uitgewerkte, ze werken gewoon, van ijskoude pilote (Ferro), incompetente luitenant (Gorman), blaaskaak (Hudson), tot glibberige corporate schmuck (Burke) en macho latina (Vasquez). En Ripley staat als een huis, 1 van de beste heldinnen uit de geschiedenis van actie films.
FlorisV
-
- 1854 berichten
- 795 stemmen
Ridley Scott is een kunstenaar. James Cameron is een ingenieur. En dat is duidelijk te merken aan de films. Alien is tijdloze kunst. Je kan ondergaan zonder het te bekijken als een horrorfilm en er toch een betere, zelfs rijkere ervaring aan overhouden. Aliens is een leuk ritje op de kermis dat ondertussen al lang voorbij is gestreefd door nieuwere en snellere ritjes.
Aliens heeft naar mijn mening prachtige vormgeving van decors, schepen/voertuigen, uitrustingen alsmede de queen. Cameron heeft vooral goed naar George Lucas gekeken, hoog nivo van detail en veel ziet er gebruikt of vies uit. Ik vind het verder ook wat waard als een product degelijk in elkaar zit. Er zit veel technisch vernuft in hoe de actie en Ripley's strijdplan bedacht is.
Er is verder geen enkele achtbaanrit die beter is dan Aliens bij mijn weten. Enkel Predator komt in de buurt. Alle Alien-vervolgen erna zijn eigenlijk mislukkingen geworden, ook met "kunstenaar" Ridley Scott. Scott is een geweldig goeie mooifilmer maar de basis moet ook sterk zijn zoals met Blade Runner of Gladiator, anders heb je een vrij zielloze film.
Basto
-
- 11986 berichten
- 7420 stemmen
Meerwaarde is dat je de kolonie ziet voordat deze door de aliens overgenomen wordt, inclusief de ouders van Newt. Dit maakt de impact van de dood van al die mensen groter en van Burke een nog grotere, glibberige poepzak omdat hij ze de dood ingestuurd heeft. En verder dat je ziet dat Ripley niet alleen een dochter had, maar dat deze door ouderdom allang dood is. Dat verklaart het wel heel sterke moederlijke instinct als compensatie voor dat trauma, ze neemt namelijk wel erg veel risico door Newt te willen redden.
Dat vind ik juist goedkoop emotioneel effectbejag. Totaal overbodig en Hollywood op z’n smalst. Blij dat Cameron het er heeft uitgeknipt. Geen tijd voor Romcom gedoe.
Basto
-
- 11986 berichten
- 7420 stemmen
Aliens heeft naar mijn mening prachtige vormgeving van decors, schepen/voertuigen, uitrustingen alsmede de queen. Cameron heeft vooral goed naar George Lucas gekeken, hoog nivo van detail en veel ziet er gebruikt of vies uit. Ik vind het verder ook wat waard als een product degelijk in elkaar zit. Er zit veel technisch vernuft in hoe de actie en Ripley's strijdplan bedacht is.
Er is verder geen enkele achtbaanrit die beter is dan Aliens bij mijn weten. Enkel Predator komt in de buurt. Alle Alien-vervolgen erna zijn eigenlijk mislukkingen geworden, ook met "kunstenaar" Ridley Scott. Scott is een geweldig goeie mooifilmer maar de basis moet ook sterk zijn zoals met Blade Runner of Gladiator, anders heb je een vrij zielloze film.
Juist in de eerste Alien is erg veel oog voor detail. Er is wat dat betreft vooral goed gekeken naar 2001. Wat mij betreft boduurt Cameron daar gewoon op voort. Maar zijn vormgeving is wat stoerder en simplistischer.
Overigens werd Aliens destijds omschreven als (de vrouwelijke) Rambo in de ruimte. Rambo 2 is nog steeds de moeder aller achtbaanfilms en kent geen seconde pauze. Het is dan ook niet toevallig dat Cameron heeft meegeschreven aan het script. Aliens, Commando, Predator, Die Hard volgde in dat voetspoor.
Overigens zijn de eerste 20 minuten van Indianna Jones and the Temple of Doom ook supervlot, zo ook de latere echte achtbaan race in die film.
AC1
-
- 5775 berichten
- 909 stemmen
Juist in de eerste Alien is erg veel oog voor detail. Er is wat dat betreft vooral goed gekeken naar 2001. Wat mij betreft boduurt Cameron daar gewoon op voort. Maar zijn vormgeving is wat stoerder en simplistischer.
Klopt! In Alien is het allemaal meer kunstzinnig vormgegeven (sterk geinspireerd door Metal Hurlant tekenaars) en vooral mooier vastgelegd door Scott met veel oog voor compositie, belichting en inderdaad heel veel detail. Het druipt er vanaf dat Ridley op de kunstschool heeft gezeten (grafische vormgeving en film). In Aliens is het allemaal wat droger, spartaanser en veel meer gericht op het functionele. Het is dan ook niet verwonderlijk dat Cameron een wetenschappelijk opleiding (fysica) heeft genoten.
Van de hele serie is Aliens dan ook de film met de minst 'arty' look.
AC1
-
- 5775 berichten
- 909 stemmen
Scott is een geweldig goeie mooifilmer maar de basis moet ook sterk zijn zoals met Blade Runner of Gladiator, anders heb je een vrij zielloze film.
Uiteraard, maar ik ga ervan uit dat zowel in Alien als in Aliens de basis wel goed zit. Het is echter de hele vormgeving dat de film naar een ander niveau tilt. Zonder die vormgeving zou de film al lang zijn vergeten en was er wellicht geen sequel gekomen.
milan90
-
- 192 berichten
- 25 stemmen
Schrikscene in de film waarbij Alien tevoorschijn komt. Acteurs waren hiervan niet op de hoogte en schrokken zo perfect dat het in de film is gemonteerd.
cinemanukerke
-
- 1838 berichten
- 1047 stemmen
Ware het niet dat we tijdelijk droog stonden maar we hadden nog eens geklonken bij het heugelijk terugzien van Aliens. Want we hebben hier te maken met nagenoeg de perfecte actie film. Eerst en vooral is de opbouw meesterlijk. Een militair commando wordt er op uitgestuurd om samen met een wantrouwige Ripley (de enige die het gevaar aan de lijve heeft ondervonden) die beestjes te lokaliseren. Het eerste half uur staat volledig in het teken van de zoektocht en de spanning wordt hoog opgevoerd (die ping ping !!) tot de hel losbarst. Passend afgesloten met een finale voor mij één van de spannendste ooit en formidabel ondersteund door de score van James Horner. Een grote verdienste van regisseur/scenarist Cameron is dat hij als kern van het verhaal het trauma van Ripley neemt. Geen betere motivatie denkbaar. Door haar schrik te overwinnen zullen de nachtmerries afnemen. Het liet Signoury Weaver toe om een kwetsbare vertolking neer te zetten met als gevolg een oscar nominatie (beschouwd als baanbrekend omdat dit in het horror/actie genre betrof). Ze had hier ook de eerste vrouwelijke knaller deal in the pocket doordat het scenario reeds vast stond vooraleer zij had toegehapt. Studio 20 Century Fox had dus geen keus dan de eisen van Weaver in te willigen. Rest van de cast was min of meer onbekend met o.a. een jonge Bill Paxton in de rol als sidekick (zijn oneliners zijn onvergetelijk). Het was geen sinecure om na een ingetogen en vooral sfeerrijke film als Alien een actie film te maken (this time it’s war zegt de poster). Blijkbaar was het ook oorlog op de set. Regisseur Cameron was veeleisend en brutaal. Regelmatig waren er spanningen op de set tussen Engelse crew (de film werd opgenomen in een leegstaande fabriek nabij Londen) en Amerikaans management. Maar Cameron wist wat hij wou. Tot in de details toe zoals de wapens, het ruimteschip, de power loader. Alles klopt. Ook De beelden van DOP Adrian Bibble. Wanneer reddingwerkers in het schip komen bv zelfs daar gaat er dreiging van uit. Of de desolate planeet met regen en wind – alles ademt groot onheil uit. Ik ben niet echt een Cameron fan alhoewel The terminator ook gerust in onze top 100 mocht staan. Maar na Aliens schudde hij alleen middelmatige films uit zijn mouw tot hij zich de koning der best verkopende film wou kronen. Gelukt met Titanic en met Avatar erop en erover maar dit soort films zijn geen prioriteit voor ons. De Alien franchise bracht ons mooie films. Het begon met het prachtige Alien van Ridley Scott. Een stilistische triomf van design en universum. Daarna Alien 3 door de coming man David Fincher. Helaas werd de visie van Fincher niet gedeeld door de studio en de film werd opnieuw gemonteerd met een middelmatige scary film tot gevolg. Op de DVD is er echter de special edition te zien (die Fincher voor ogen had) en dat is echt wel de moeite. Daarna mocht de fransman Jeunet aan het roer staan. Helaas de zwakste uit de reeks maar het was wel een closure voor Ripley. Na jaren stilte werd de franchise opnieuw opgerakeld en kwam er een prequel Promotheus geregisseerd door opnieuw Ridley Scott. Interessant om de ontstaansgeschiedenis van de alien te weten maar de storyline was dezelfde als de eerste. En een film getiteld Convenant staat in de steigers om verder te gaan waar Prometheus eindigde. Er is nog geen eind in zicht en de dollars blijven rollen. Maar het succes en kwaliteit van deze film is te danken aan de volhardende Cameron. Zijn visie als storyteller heeft deze film gemaakt tot wat hij is. Een classic.
een uittreksel uit mijn boek 'mijn 100 favoriete films' met op nr 88 : Aliens
nathaniel177
-
- 574 berichten
- 2735 stemmen
Eindelijk gezien! Had bijna elk ander deel in de alien franchise al gezien, maar deze nog niet.
Je merkt meteen dat de special effects hierin een stuk zijn verbeterd vergeleken met deel 1. Ook de actiescènes zijn goed gemaakt en zoals gewend bij meneer Cameron is er veel op de details gelet. Dit deel is inderdaad meer op actie gericht dan het eerste deel. Wat ik ook veel beter vind hierin dan in de films van tegenwoordig is dat hier geen (of weinig) gebruik van CGI wordt gemaakt, hadden ze in die tijd ook nog niet echt. De effects lijken zo allemaal realistischer en je hebt het gevoel alsof het een echt alien nest zou kunnen zijn. De CGI van nu is vergeleken met dit toch wel echt lelijk. Ook zie ik veel overeenkomsten tussen deze en Alien covenant, bijvoorbeeld dat op het einde een alien mee is gelift en zo binnen in het schip is gekomen. En net zoals hier wordt in alien covenant ook de alien de ruimte in gezogen. Ik vond deel 1 minder dan deze, ik vond deel 1 vermakelijk maar niks speciaals, richting het einde was het ook niet echt zo fijn voor mijn ogen (erg lange scène met veel geflits, om epilepsie van te krijgen.) Dat was ook zo'n beetje een van de weinige dingen die ik nog kan herinneren over deel 1. Bill Paxton had een grappige rol hier en ik vond Ripley niet eens zo geweldig hier, daar ben ik het met Onderhond eens
4*
pvl63
-
- 250 berichten
- 236 stemmen
Goed vervolg op de eerste film. De spanning is wel minder groot dan in Alien.
Madrox
-
- 13 berichten
- 14 stemmen
Wat mij betreft is dit dé perfecte sci-fi film. Acteerwerk op hoog niveau, voldoende sterk verhaal en uitermate spannend. Als sci-fi genieter heb ik er met volle teugen van genoten, wat eigenlijk bij alle vier de delen zo is. Elk deel heeft zijn eigen sterke punten en zwakke punten moet je echt opzoeken. Iedereen zal zo zijn voorkeur hebben welke de beste is, maar ik kijk er toch ietwat anders tegenaan. Geen deel kan hetzelfde zijn, en dat is nu juist de kracht van vooral 1,2 en drie. Er is voldoende variatie in het plot.
De filosoof
-
- 2460 berichten
- 1672 stemmen
De film is een soort remake van Alien (1979) - MovieMeter.nl; het verhaal is weliswaar formeel een vervolg op Alien maar in wezen een herhaling want men heeft niets geleerd van de eerste expeditie en herhaalt simpelweg alle fouten en andere handelingen. Het is tekenend voor de film: het is in alle opzichten inferieur aan het origineel dat slechts dunnetjes wordt overgedaan om commercieel nog even vet te scoren. Het verhaal is nu compleet ongeloofwaardig en belachelijk geworden,van de mariniers met wie in vergelijking zelfs 12-jarige jongetjes zeer volwassen en verantwoordelijk zijn tot de aliens die zijn getransformeerd van mysterieuze en intrigerende wezens tot cliché-monsters. De film is in alle opzichten zo belachelijk dat je zou kunnen denken dat de film een parodie is op Alien maar helaas is de film niet grappig. De film is volstrekt overbodig anders dan om Alien te exploiteren tot een kassucces.
Redlop
-
- 8961 berichten
- 3566 stemmen
...maar in wezen een herhaling want men heeft niets geleerd van de eerste expeditie en herhaalt simpelweg alle fouten en andere handelingen.
Van die eerste expeditie is er maar een getuige, namelijk Ripley en niemand gelooft haar verhaal. Vandaar haar legendarische woorden: Did IQ's drop sharply while I was away?
...Het verhaal is nu compleet ongeloofwaardig en belachelijk geworden...
Een ongeloofwaardig verhaal, je zegt het zelf al, dat vonden die leden van de commissie ook. Logisch dat je fouten gaat herhalen.
Basto
-
- 11986 berichten
- 7420 stemmen
Ik vind het ook allerminst een herhaling van zetten. In het origineel hadden ze nauwelijks firepower. Dat was veel meer een thriller en dit een actiefilm. Toen de film uitkwam werd ook vooral het vergelijk met Rambo gemaakt (niet verwonderlijk, Cameron schreef mee aan beide scripts.)
De vrouwelijke Rambo in de ruimte werd het genoemd.
Hendrick99
-
- 173 berichten
- 104 stemmen
Smaken verschillen uiteraard, maar volgens mij is er redelijk consensus dat Aliens (deel-2 dus) de beste van de cyclus is. Deel-1 is meer horror dan actie, terwijl deel-2 meer actie toont, maar toch ook een flinke portie horror bevat. Deel-3 is ook nog redelijk te noemen: Ripley belandt in dat deel in een gevangenis die uitsluitend mannen huisvest. Ook daar na verloop van tijd weer de nodige narigheid door de aanwezigheid van buitenaardse krachten...
Basto
-
- 11986 berichten
- 7420 stemmen
Smaken verschillen uiteraard, maar volgens mij is er redelijk consensus dat Aliens (deel-2 dus) de beste van de cyclus is. Deel-1 is meer horror dan actie, terwijl deel-2 meer actie toont, maar toch ook een flinke portie horror bevat. Deel-3 is ook nog redelijk te noemen: Ripley belandt in dat deel in een gevangenis die uitsluitend mannen huisvest. Ook daar na verloop van tijd weer de nodige narigheid door de aanwezigheid van buitenaardse krachten...
De consensus is dat het een van de meer geslaagde vervolgfilms is, maar zeker niet beter dan deel 1.Alien scoort ook 0,06 punt hoger in de waardering op mm.
JacoBaco
-
- 10573 berichten
- 2407 stemmen
Aliens iets beter dan Alien. Aliens heeft het allemaal en het wordt vrijwel perfect uitgevoerd. Goed evenwicht tussen spanning, actie, plot en aandacht voor de karakters. De soldaten zijn op het irritante af macho. Wat je dus wel kan verwachten van dit soort lui. De film oogt soms te gedateerd, maar dat geldt ook voor Alien.
De dreiging van tientallen Xenomorphs in Aliens is goed aanwezig. Het is claustrofobisch, beklemmend en volop intense scènes. De aliens nemen het op tegen getrainde en ervaren soldaten en toch verliezen de soldaten de strijd. Er is kritiek op de Sentry guns scène. Maar er gaan waarschijnlijk minder Xenomorphs dood dan het lijkt en de aliens trekken zich sowieso terug. Alien heeft ook wat twijfelachtige momenten zoals de Exomorph met te lang zijn armen (uit)gespreid als hij Captain Dallas tegenkomt. Alsof hij boe roept en daarna een knuffel wil. De scène duurt een seconde te lang en daardoor faalt het.
Eigenlijk heeft Aliens geen echte nadelen en alles wat de film doet, doet het uitstekend!
Basto
-
- 11986 berichten
- 7420 stemmen
Aliens iets beter dan Alien. Aliens heeft het allemaal en het wordt vrijwel perfect uitgevoerd. Goed evenwicht tussen spanning, actie, plot en aandacht voor de karakters. De soldaten zijn op het irritante af macho. Wat je dus wel kan verwachten van dit soort lui. De film oogt soms te gedateerd, maar dat geldt ook voor Alien.
De dreiging van tientallen Xenomorphs in Aliens is goed aanwezig. Het is claustrofobisch, beklemmend en volop intense scènes. De aliens nemen het op tegen getrainde en ervaren soldaten en toch verliezen de soldaten de strijd. Er is kritiek op de Sentry guns scène. Maar er gaan waarschijnlijk minder Xenomorphs dood dan het lijkt en de aliens trekken zich sowieso terug. Alien heeft ook wat twijfelachtige momenten zoals de Exomorph met te lang zijn armen (uit)gespreid als hij Captain Dallas tegenkomt. Alsof hij boe roept en daarna een knuffel wil. De scène duurt een seconde te lang en daardoor faalt het.
Eigenlijk heeft Aliens geen echte nadelen en alles wat de film doet, doet het uitstekend!
De personages zijn wel erg eendimensionaal. Op dat vlak is het origineel veel sterker. Ook qua vormgeving en cinematografie heeft Aliens het nakijken.
AC1
-
- 5775 berichten
- 909 stemmen
Ook qua vormgeving en cinematografie heeft Aliens het nakijken.
De beste production design ooit na 2001: ASO.
JacoBaco
-
- 10573 berichten
- 2407 stemmen
De personages zijn wel erg eendimensionaal. Op dat vlak is het origineel veel sterker. Ook qua vormgeving en cinematografie heeft Aliens het nakijken.
Hoezo eendimensionaal? Vormgeving en cinematografie. Daarover ga ik niet in discussie.
JacoBaco
-
- 10573 berichten
- 2407 stemmen
@Basto
- Carter Burke: een gluiperd, maar niet zo'n stereotype bad guy. En daarom niet eendimensionaal.
- Lieutenant Gorman: de hoogste in rang, doet alles netjes volgens het boekje, maar heeft geen ervaring in daadwerkelijk het veld en faalt dus in de praktijk als leider.
- Corporal Hicks: De beheerste soldaat die zich gedurende de film ontwikkeld tot een capabel leider en krijgt respect van zijn teamgenoten.
- Private Hudson: de macho met een grote mond. Maar zijn grote mond is om zijn onzekerheden te verhullen. Hij komt op het punt dat hij de controle kwijtraakt, maar weet zich uiteindelijk toch weer te herpakken.
Uiteenlopende en goed uitgewerkte karakters in Aliens. Verre van eendimensionaal.
De vormgeving en cinematografie beter in Alien. Prima, dat snap ik wel. Kwestie van voorkeur. Vind beide films erg goed in hoe ze het overbrengen. Geen specifieke voorkeur.
Pre- en sequels

Alien: Resurrection
1997
426 reacties

Alien³
1992
508 reacties

Alien
1979
2.124 reacties
Gerelateerd nieuws

'Alien: Earth' is een hit op Disney+: zó kijk je alle 'Alien'-films in chronologische volgorde

'Het kreng is weer terug': filmjournalisten overspoelen 'Alien: Romulus' met lof in eerste reacties

Nauwkeurigheid is troef voor Fede Álvarez: 'Alien: Romulus' moest stylistisch geheel overeenkomen met origineel

De Xenomorph is terug: eerste beelden van 'Alien: Romulus' uitgebracht
Bekijk ook

Il Buono, il Brutto, il Cattivo
Western, 1966
2.379 reacties

Braveheart
Oorlog / Historisch, 1995
2.282 reacties

Nuit et Brouillard
Documentaire / Historisch, 1956
30 reacties

Das Boot
Oorlog / Drama, 1981
1.370 reacties

Star Wars: Episode V - The Empire Strikes Back
Fantasy / Sciencefiction, 1980
723 reacties

Terminator 2: Judgment Day
Actie / Sciencefiction, 1991
1.881 reacties
Gerelateerde tags
androidextraterrestrial technologyspace marinespaceman cryogenicsvacuum ruimtekoloniewarrior womansettlerruimtereiscolonyhorrorruimtebuitenaards wezenvrouwelijke hoofdrolspelerschepseldesolatefemale hero aggressivexenomorphdesolate planet criticalstrong female protagoniststrong female leadfemale lead hilarioussinisterassertivecommandingempatheticexhilarated
Nieuwsbrief MovieMeter
Het laatste film- en serienieuws per e-mail ontvangen?
Populaire toplijsten
- Top 250 beste films aller tijden
- Top 250 beste sciencefiction films aller tijden
- Top 250 beste thriller films aller tijden
- Top 250 beste familie films aller tijden
- Top 250 beste actie films aller tijden
- Top 100 beste films van de laatste jaren
- Top 100 beste films op Netflix
- Top 100 beste films op Disney+
- Top 100 beste films op Pathé Thuis
- Top 50 beste films uit 2020
- Top 50 beste films uit 2018
- Top 50 beste films uit 2019
- Top 25 beste films in het Nederlands
Corporate & Media
Realtimes Network
Innovatieweg 20C
7007 CD, Doetinchem, Netherlands
+31(315)-764002
Over MovieMeter
MovieMeter is hét platform voor liefhebbers van films en series. Met tienduizenden titels, die dagelijkse worden aangevuld door onze community, vind je bij ons altijd de film, serie of documentaire die je zoekt. Of je jouw content nou graag op televisie, in de bioscoop of via een streamingsdienst bekijkt, bij MovieMeter navigeer je in enkele klikken naar hetgeen dat voldoet aan jouw wensen.
MovieMeter is echter meer dan een databank voor films en series. Je bent bij ons tevens aan het juiste adres voor het laatste filmnieuws, recensies en informatie over jouw favoriete acteur. Daarnaast vind je bij ons de meest recente toplijsten, zodat je altijd weet wat er populair is op Netflix, in de bioscoop of op televisie. Zelf je steentje bijdragen aan het unieke platform van MovieMeter? Sluit je dan vrijblijvend aan bij onze community.








