• 15.837 nieuwsartikelen
  • 178.467 films
  • 12.239 series
  • 34.025 seizoenen
  • 647.763 acteurs
  • 199.135 gebruikers
  • 9.379.410 stemmen
Avatar
 
banner banner

Alien (1979)

Sciencefiction / Horror | 117 minuten / 116 minuten (director's cut)
3,92 4.666 stemmen

Genre: Sciencefiction / Horror

Speelduur: 117 minuten / 116 minuten (director's cut)

Oorsprong: Verenigd Koninkrijk / Verenigde Staten

Geregisseerd door: Ridley Scott

Met onder meer: Tom Skerritt, Sigourney Weaver en Veronica Cartwright

IMDb beoordeling: 8,5 (1.053.835)

Gesproken taal: Engels en Spaans

Releasedatum: 25 oktober 1979

Plot Alien

"In space no one can hear you scream."

De bemanning van een intergalactisch vrachtschip ontdekt op een onbewoonde planeet een ruimteschip dat een noodsignaal uitzendt. Crewleden Kane, Lambert en Dallas gaan aan boord van het onbekende schip en Kane vindt in de catacomben een onbekend organisme dat zich meteen aan zijn gezicht vasthecht. Niet lang daarna baart hij een verschrikkelijk monster dat systematisch jacht maakt op de doodsbange crewleden.

logo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm still

Externe links

Social Media

Alle Media

Video's en trailers

Reviews & comments


avatar

Gast

  • berichten
  • stemmen

Let op: In verband met copyright is het op MovieMeter.nl niet toegestaan om de inhoud van externe websites over te nemen, ook niet met bronvermelding. Je mag natuurlijk wel een link naar een externe pagina plaatsen, samen met je eigen beschrijving of eventueel de eerste alinea van de tekst. Je krijgt deze waarschuwing omdat het er op lijkt dat je een lange tekst hebt geplakt in je bericht.

* denotes required fields.

Let op! Je gebruikersnaam is voor iedereen zichtbaar, en kun je later niet meer aanpassen.

* denotes required fields.
zoeken in:
avatar van schram101

schram101

  • 16684 berichten
  • 2293 stemmen

Ter voorbereiding op Romulus van de week deze fantastische sf film van Ridley Scott weer eens opgezet en ik moet er opnieuw een halve ster bij doen. Meesterlijk en echt uniek is de film qua suspense en natuurlijk een aantal écht iconische scènes in de filmgeschiedenis. Goeie opbouw, toffe karakters en dito cast.

En dit voelt bij lange na niet als een film uit 1979! Echt zó tijdloos!

4,5* (4,0*)


avatar van teigertje

teigertje

  • 2957 berichten
  • 2079 stemmen

Na deze opnieuw gezien te hebben.

Blijft dit een cinema meesterwerk van de bovenste plank.

Een van de beste films gemaakt.

En meesterlijke gemaakt.

En een meesterlijk uitmuntend spelende cast.

Nog steeds een razend spannende film.

En met uitmuntende film muziek.

Een zeldzame film die niks aan kwaliteit heeft ingeleverd nog steeds.

De volle 5* blijven staan.


avatar van xxERWINxx

xxERWINxx

  • 1876 berichten
  • 985 stemmen

Vandaag weer eens herbekeken aangezien het nieuwste deel (Alien Romulus) uit is ben ik weer begonnen met een herziening van deel 1.

Je kan niet zien dat deze uit eind jaren 70 komt, de beelden zien er uitstekend uit op mijn blu-ray!

Wel een trage opbouw, redelijk spannend en het laatste uur komt er pas echt spanning en actie in voor.

Al met al vond ik dat er te weinig gebeurde aan actie, maar dit wordt in het 2e deel ruimschoots goedgemaakt!

Op naar het 2e deel voor een herziening.


avatar van Mac Hammer Fan

Mac Hammer Fan

  • 6029 berichten
  • 7450 stemmen

Ridley Scott’s “Alien” geldt als een genre-overstijgende klassieker. De film koppelt horror aan sciencefiction en bouwt langzaam spanning op terwijl het ruimteschip Nostromo en zijn bemanning worden neergezet. Wanneer het onbekende wezen eenmaal zijn intrede doet, wordt de claustrofobische setting onverbiddelijk en voelen kijkers dezelfde onrust en dreiging als de personages. Dankzij H.R. Gigers unieke ontwerp van een van de meest iconische filmmonsters ooit: het xenomorph, zowel afstotelijk als fascinerend en de verontrustend realistische decors voelt de film beklemmend aan. Sigourney Weaver maakt indruk als Ripley, een geloofwaardige vrouwelijke hoofdrolspeler. De regie is minimalistisch en zet vooral in op sfeer en suggestie, wat blijvende impact heeft. “Alien” is een invloedrijk meesterwerk dat sciencefiction en horror perfect combineert. Onvergetelijk en nooit geëvenaard in zijn genre. Dikke vijf sterren!